UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK DONDERDAG 27 AUGUSTUS 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 Eerste Poellaan. Twee lantaarns bij plaatsen, waarvan één nacht brander. Heereweg. De uitbreiding van de gas verlichting langs den Heereweg wenschen B. en W. voorloopig aan te houden in af wachting van de beslissing omtrent de electrische verlichting. Wanneer hiertoe mocht worden overgegaan, zouden B. en W. wel in overweging willen nemen, om op die punten, waar zijstraten of wegen op den Heereweg uitkomen een gaslan taarn te plaatsen, zulks met het oog op eventueele onderbreking van den stroom. Een dergelijke lantaarn zou nu reeds ge plaatst kunnen worden op den vluchtheu vel Veldhorststraat. De kosten van bovenvermelde uitbrei dingen bedragen ongeveer 2000.Ver wacht wordt, dat de jaarlijksche exploita tie-uitgaven stijgen met ongeveer 1500. Het aantal lantaarns neemt toe met 31, nl. 21 avondbranders en 10 nachtbranders welk aantal respectievelijk 85 en 43 be draagt. De heer Van Kesteren achtte de ver lichting aan de Engelenbrug en de zijla nen onvoldoende, evenals van de Janne- tjesbrug tot het huis van den heer Geor ge v. d. Veld. Spr. wilde allereerst deze gedeelten Heerenweg onderhanden nemen. Na nog eenige discussie, wordt overeen komstig het rapport van den directeur be sloten. Tot leden van de oommissie tot nazien der gemeente-rekening werden benoemd de heeren Segers, Onderwater, Noorland en A. H. Sohrama. Besloten werd, dat het verslag der ge meente jaarlijks zal blijven verschijnen. Ingekomen was een schrijven van den Minister, waarin werd medegedeeld, dat de rijksbijdrage in het exploitatie-verlies der woningbouwvereeniging is vastgesteld op 5215.31. Verlaging van den waterprijs. Van de winst van het Waterleidingbe drijf over 1930 bedragende 1350.02 stel len B. en W. voor te bestemmen voor ex tra afschrijving op watermeters 5 pet. v. d. aansch. waarde is 1242.91; gereed schappen 10 pet. v. d. aansch. waarde is 8-2.06. Totaal 1324.97. In verband met de gunstige uitkomsten adviseeren B. en W. verder den prijs van het waterverbruik boven het toegestane maximum alsmede dien van het water, ge leverd in openbare gebouwen, bollen schuren, werkplaatsen en kerken enz. met ingang van 1 Juli 1931 te verlagen van 20 cent tot 15 cent per M3. Dan geven B. en W. nog in overweging de tarieven van de aangeslotenen langs Grachtweg en Broekweg en evenzoo van die langs Achterweg, Akervoorderlaan en Cathrijnelaan, welkte thans resp. 50 pet. en 25 pet. boven de gewone tarieven zijn, terug te brengen tot de normale. Z. h. st. wordt hiertoe besloten. f 500 per M2. grond! Daarna kwam ter tafel een voorstel van B. en W. van den heer Schuts een stuk je grond, groot 2 M2. over te nemen, om op den hoek HeerenwegKanaalstraat een schuine hoek te krijgen. De heer Schuts vraagt 1000.De grondcom- missie gevoelt voor dit aanbod niet veel, doch B. en W. zouden voor een verbete ring van dien hoek ■wel wat over hebben. Bovendien zal het perceel van den heer Schuts dan verbouwd worden wat het dom zeker zal verfraaien. De heer A. H. Schrama achtte de hoek- Kanaalstraat aan de Leidsche zijde zeer gevaarlijk voor inrijden. Spr. meent, dat deze dure verbetering wel op zijn plaats Is. De heer Segers meende, dat het gevaar bij inrijden ondervangen kan worden door het vluchtheuveltje wat. achteruit te bren gen. Snr. acht de prijs onverantwoordelijk; het lijkt wel of een „boerendorp" als Lisse een stad als Londen is. De heer C. Sohrama vond het ook veel geld, doch de heer Schuts houdt er door verandering in zijn bouw niet van over. Spr. wenschle maatregelen, dat op den hoek niet steeds een ophooping van men- schen voorkomt-. De heer Pijnacker wilde deze gelegen heid aangrijpen; zij komt misschien nooit meer terug. De heer Lange veld, integendeel, meen de dat deze verbetering weinig gaf. De prijs is te hoog; men wil van den nood toestand profiteeren. Het voorste] van B. en W.tot aankoop over te gaan, werd aangenomen met 83 stemmen. Tegen stemden de heeren Langeveld, Noorland en Segers. De laatste zitting. In deze laatste zitting van den ouden Raad bracht de voorzitter hulde, uit naam der Lisser ingezetenen, voor het op bouwende werk, door den Baad tot stand gebracht. Zich tot de heeren wendend, die niet meer in den Raad terngkeeren, zeide spr., dat het gemis van den heer Sobels sterk zal worden gevoeld, zoowel om zijn persoon als om het feit, dat aan deze ta fel niet meer vertegenwoordigd zal zijn den Vrijheidsbond, die, zoo al niet in aan tal, dan toch door maatschappelijke posi tie, gewichtig is. Den heer Kuipers dank te spr., dat hij de arbeidersbelangen in den Raad had voorgestaan, zonder het gemeenschapsbelang daarbij uit het oog te verliezen. De heer Pijnacker, als oudste raadslid, dankte den voorz. voor de vriendelijke woorden tot den Raad gericht. De Raad zal gaarne met den voorzitter samenwer ken op de wijze, als tot nog toe het geval is. Ook de heer Kuipers sprak woorden van dank. Na een kort rondvraagje ging de Raad te 10 uur in geheime zitting. LEIDSCHENDAM. DE ORANJEFEESTEN Gondelvaar en vuurwerk. Huldiging jubileum. Bewijs van belangstelling voor de Koningin. Dinsdag werden de Wi'lhe-lminafeesten onder begunstiging van tamelijk goed weer ingezet met een verlichte gondel vaart en vuurwerk. Om 7.30 uur werd allereerst aan de jubi- leerende vereeniging by gelegenheid van het zdiveren jubileum namens het vaandel comité bij monde van den heer C. v. d. Togt een prachtig vaandel aangeboden. De heer v. d. Togt zegt, dat het hem genoegen d-oet, dat zoovelen zijn opgekomen om bij de aanbieding aanwezig te zijn. Het is een vaandel, dat uit een gul ha-rt en geheel uit vrije beweging geschonken is, waarvoor hij de leden hartelijk dank brengt, die hier aan, hoewel niet allen, spontaan hebben bij gedragen. Met een blij hart draagt hij het vaandel aan de vereeniging over. De voorz., de heer Meijer, dankt het vaandelcomité voor zijn stoere en mooie werk en ook de milde gevers en neemt met blijdschap het vaandel in ontvangst en spreekt daarbij de hoop uit, dat de ver eeniging onder dit vaandel no-g opnieuw weer eens 25 jaar vroolijk en prettig zal mogen en kunnen feest vieren. De heer v. d. Togt da-nkt den voorz. voor zijn hartelijke woorden. De harmonie „St. Cecilia" verleende bij de vaandelaanbieding hare medewerking, nadat zij reeds op het Kerkplein een con cert had gegeven en de feesten met het Wilhelmus had geopend. Hierna had op de Vliet de verlichte Gon delvaart plaats, waaraan een 11-tal gondels en booten deelnamen. Het was een prachtig gezicht de mooie versierde en verlichte gondels en booten op het water te zien dobberen. Verschillende deelnemers had den veel werk van verlichting en versiering gemaakt, zoodat het voor de Jury een moei lijke taak was de prijzen vast te stellen. Duizenden belangstellenden stonden langs de Vliet om het mooie schouwspel te kun nen bewonderen. Na aankomst bij het café van den heer de Baars werd allereerst een werkelijk schitterend vuurwerk afgestoken, dat even eens door duizenden met belangstelling en bewondering werd gadegeslagen. Hierna werden door den eere-voorzitter, bur gem. Keijzer, de prijzen uitgereikt. Zijn Edelachtb. ze-gt, dat hij ten eerste als burge meester en ten tweede als eere-voorzitter zich verplicht gevoelt allereerst de vereeni ging hartelijk geluk te wenschen met het 25-jarig jubileum. Hij will ook gedenken de voorzitters en bestuursleden, die reeds van ons zijn weggegaan en hun een stille hulde brengen voor alles, wat zij voor de vereeni ging deden. Hij feliciteert de voorzitter en bestuursleden, die steeds onder alle en dik wijls moeilijk omstandighden zich hebben geweerd om de feesten schitterend te doen slagen en hij brengt bijzondere hulde aan het bestuur, dat zij steeds zoo aan de kin deren denken, wat hij het mooiste der fees ten vindt. Hij dankt bijzonder den voorzit ter en het. bestuur en hoopt, dat de voorzit-, ter nog vele jaren met het bestuur mag en zal werken tot bloei der Wilhelmina-ver- eeniging. De voorz. huldigt 2 jubilarissen die reeds 25 jaar voor de vereeniging hebben ge werkt en wel den 90-jarigen v. d. Zalm en bode Verdouw en biedt hun namens de ver eeniging een enveloppe met inhoud aan. Ook heb ik, aldus de burg., hare Majesteit de Koningin geschreven, dat U. v. d. Zalm. als 90-jarige nog steeds aan de controle werkt bij de W ilhelmina f eesten en het heeft Hare Majesteit behaagd, mij een envelop pe met inhoud te zenden, die ik U hierbij gaarne overhandig. De burg. brengt hier voor hulde en dank aan de Koningin, waar op spontaan het Wilhelmus wordt gezon gen. Hij dankt de heeren Henri ter Hall, Horscht en Bomers, die als jury voor de gondel vaart een zware taak hebben gehad en zoo spontaan de uitnoodiging van het bestuur hebben aanvaard. De burg. reikt dan met hartelijke toepas selijke woorden de prijzen uit. welke werden behaald als volgt: le prijs f 40.P. Meijer, 2e prijs 25.— M. van Marwijk 3e prijs 15.J. Dommelman. 4e prijs 5.L. van Nuijen, 5e prijs 5.,P. Dobbe, 6e prijs L. van Kuijeren (bij loting), 7e prijs v. d. Nouweland (bij loting) De heer Ter Hall dankt het bestuur voor de uitnoodiging, welke hij volgaarne heeft aanvaard hij brengt huide aan den eere- voorz., die zoo spontaan met de burgers me deleeft; hij huldigt het bestuur, dat 25 jaar lang deze vereeniging beeft in stand ge houden en steeds deze Oranjefeesten zoo schitterend heeft doen slagen en hulde heeft gebracht aan het Vorstenhuis, wat men z.i. niet voldoende doen kan, daar ons Vorstenhuis en de Koningin alle hulde ver dient; hij wenscht ten slotte allen een paar gezellige feestdagen. De burg. dankt den heer Ter Hall voor zijn sympathieke woorden en wenscht even eens alleen prettige feestdagen toe en hoopt dat alles ordelijk zal verloopen en de fees ten wederom een groot succes zullen wor den. De voorz. dankt den burg voor alles en biedt hem namens het bestuur een klei ne surprise aan. Hiermede was deze zeer werkelijk schitterend geslaagde dag weder ten einde. De tweede dag. Woensdag werden de feesten voortgezet en ook thans werkte het weer buitenge woon mede. Des morgens te 9 uur verzamelden de kinderen der Katholieke en O.L. School zich voor het patronaat en te pl.m 9.15 uur zette de fleurige en glunderde stoet van kinderen zich in beweging en werd onder de vroolijke tonen der harmonie een rond gang gemaakt door hei dorp. Voor de wo ning van burg. Keijzei werden door de kin deren eenige vaderlandscho liederen gezon gen en werd aan mevr. Keijzer een mooie fruitmand aangeboden. Vandaar trok de stoet langs de Damlaan naar het feestter rein, waar de kinderen in 18 verschillende afdeelingen elkaar om de prijzen bekamp- ten.Het was een pretti ggezicht, vooral ook van de kleintjes, hoe fel zij elkaar bekamp- ten, terwijl de vele ouders de hunnen aan moedigden en met groote belangstelling en vol spanning de verrichtingen van hun kin deren volgden. Gedurende de verschillen de spelen werden alle kinderen goed getrac- teerd en konden zij zich vermaken in de draaimolen, enz. Bij gelegenheid van het 25-jarig jubileum werd aan alle nog een bij zondere tractatie aangeboden, wel'ke aan de 150 bewaarschoolkinderen eveneens ge geven was en welke tractatie ook was aan geboden voor de kinderen van de sohool met den bijbel, welke kinderen aan deze feesten niet meedoen. Intusschen waren de verschillende spe len, welke alle een prettig en spannend ver loop hadden, geëindigd en waren de prij zen behaald als volgt: le klasse meisjes. Ballen dragen, le prijs Annie Teunissen, 2e prijs Lena van Leeu wen, 3e prijs Lena Weerden burg. 2e klasse meisjes A. Ballen werpen, le prijs Agatha Hooijmans. 2e prijs Mien An- genent, 3e prijs Pauline v. d. Meer. 2e klasse meisjes B. Ballen werpen, le prijs Co ba Spruijt, 2e prijs Jo Rolvinck, 3e prijs Jenny ran Woerdekom, 3e klasse meisjes A. Ballen werpen, le prijs L. Nieuwenbroek, 2e prijs Jo Heems kerk, 3e prijs Marie van Veen. 3e klassen Meisjes B. Ballen werpen, le prijs Annie Smits, 2e prijs Oor ran Hame ren, 3e prijs Ploon Kuiker. 4e klasse meisjes. Turf rapen, le prijs Toos Heine, 2e prijs Greet Zuidwijk, 3e prijs Marie Mausers. 5e klasse meisjes. Tonnetje rijden, le prijs Marie v .d. Horst, 2e prijs Annie Blonk, 3e prijs Toos Raaphorst. 6e klasse meisjes. Muiltje loopen. le prijs Lena Roodenrijs, 2e prijs Jeanne Frie, 3e prijs Nel van Beek. 7e klasse meisjes. Muiltje loopen. le prijs Aagje Bergman, 2e prijs Cor Blonk, 3e prijs Tilda Kuiker. le klasse jongens A. Knikkerbord. le prijs Oor Blom, 2e prijs Bernard Muusers, 3e prijs Jacob de Vreede. le klasse jongens B. Knikkerbord. le prijs Henk Meester, 2e prijs Frans Angenent, 3e prijs Adriaan Spruijt 2e klasse jongens A. le prijs Bert us Uit te rubroek ,2e prijs Tinu-s Blonk, 3e prijs Piet Hakkaart. 2e klasse jongens B. Knikkerbord. le prijs J. v. d. Meer, 2e prijs Adr. Zandbergen, 3e prijs Jan Nieveen. 3e klasse jongens. Klompje slaan, le -prijs Otto Heemskerk, 2e prijs Gerrit Pol- derman, 3e prijs Wim Hage. 4e klasse jongens. Hardihoepeden. le prijs P. Bergman 2e prijs J. Hakkaart, 3e prijs Frans Muller. 5e klasse jongens. Sprietloopen. le prijs B. Berk, 2e prijs A. Remmerswaal, 3e prijs J. v. d. Meer. 6e klasse jongens. Zakloopen. le prijs Koos Blom. 2e prijs P. van Leeuwen, 3e prijs D. v. d. Berg. 7e klasse jongens. Zakloopen. le prijs W. Halverhout, 2e prijs N. Muussers, 3e prijs 'N Bontje. De prijzen werden hierna aan de win naars u'gereikt, terwijl anderen een troost prijs ontvingen, zoodat allen blij en voldaan huiswaarts keerden. Des middags om 2 uur werd op het Kerk plein voor café ,Het Eiland" de stoet opge steld van de deelnemers voor de volksspe len. Het bestuur had in een 3-tal landauers plaats genomen en hierachter volgden de deelnemers», waahbij velen met prachtig versierde fietsen. Onder de vroolijke tonen der harmonie trok de stoet naar het feest terrein, waar zich reeds zeer velen langs de lijnen hadden geschaard, die vol belangstel ling de spelen volgden. Voor de jongens boven de 14 jaar was er boegsprietloopen en tonnetje steken en voor meisjes boven de 14 jaar stoelendans en ringsteken op de fiets; de verschillende spe len hadden een prettig verloop en verwek ten dikwijls een groote vroolijkheid. De prijzen werden behaald als volgt: boegsprietloopen: le prijs 10.A. de ree, 2e prijs 7.50 P. van Leeuwen, 3e prijs 5Jan Weerdenburg en 4e prijs 2.50 Th. Sohuijt. Tonnetje steken: le prijs f 10.C. (Rb- mijn, 2e prijs 7.50 N. A. Beukers, 3e prijs 5.Th. Schuijt en 4e prijs f 2.50 Antcon van Veen. Ringsteken op de fiets. (Dames) le prijs Lena Kleijberg, 2e prijs Nelly Beukers, 3e prijs Ca to de Haan, 4e prijs Josine Halver hout. Prijs voor mooist versierde rijwiel P. Buitelaar. Stoelendans (Dames), le prijs Jo Hak kaart,2e prijs Jo Hendriks, 3e prijs Marie Remerswiaal, 4e prijs Jeanne Vogels, 5e prijs Jeanne Schol t es. Des avonds om 7 uur werden door burg. Keijzer de prijzen met hartelijke en toe- paselijke woorden aan de deelnemers uit gereikt.. Hiermede waren de feestelijkheden voor dezen dag weder ten einde, welke dag we derom als prachtig geslaagd mag heeten, daar er geen wanklank werd gehoord. Op het kermisterrein heerschte nog langen tijd bij de vele attracties een groote vroolijk heid en ging het recht gezellig toe. SASSENHEIM. Gemeenteraad. De Raad vergadert Dinsdag te half drie uur, ter behande ling der volgende agenda: 1. Beëediging der nieuw benoemde raadsleden. 2. Berkiezing wethouders. 3. Notulen der vergadering van 3 Augustus 1931. 4. Ingekomen stukken en mededee- lingen, o.a gunning bouwwerk Oostha ven; bouw ten behoeve van gas- en wa terbedrijf; districtsarbeidsbeurs. Aangehouden. Alhier werd door dc politie aangehouden een persoon die zich aan diefstal van bloemen had schuldig gemaakt. Bij onderzoek bleek hij ver schillende voorwerpen bij zich te hebben afkomstig van diefstal te Lisse, waarop hij aan de politie aldaar werd uitgele verd. Geboren: Magdalena. Gezina, d. van P. D. Kuiper en G. Kak. Adrianus, z. van A. Kaptein en M. Lammere. Jaoob Adrianus, z. van H. C. van Tol en H. Groe- neveld (wonende te Haarlemmermeer). Maria Wilhelmina, d. van H. A. Lange-laan en C. J. Blokker. Margaretha Augusta Oaitharina, d. van E. Teernstra en C. B. Her- garden. Pi eter, z. van G. D. Bakker en A. G. Duinmeijer. Overleden: A. C. van der Aar, 52 jaar, echtgenoot© van W. Schrama. A. Kort, 59 jaar, echtgenoot van W. van der Plas. GK& v estti gtd1: A. Oonstandse, Oude Haven 7 van Ginneken. D. A. van Ber gen, Hoofdstraat 130 ran Zaandam. D. van Oostenbrugge, Hoofdstraat 352 van Valkenburg (Z.H.) J. Berbee en gezin, Oharbonlaan 14 van Lisse. Mej. M. van der Ploeg, J. P. Gouverneurlaan 12 van Leiden. Mej. H. End'Lich, Hoofdstraat 15 van Duisburg (D.) J. L. Wesselo, Za-nd- slootkade 5 van Winterswijk. O. Hooge- boom, Hoofdstraat 231 van Won-se ra de el. A. Noordermeer en gezin, J. van Beieren- laan 3 van Hillegom. J. Preilsohifter, J. van Beieren laan 3 van Hillegom. Vertrokken: C. Buijs, van Hoofd straat 268 naar Mijdrecht. Mej J. van Leeuwen— Loffeld, van Klinkenberg 3 naar Alphen aan den Rijn Mej. P. W. de Breukvan Tol, van Hoofdstraat 358 naar Haarlemmermeer. Mej. I. Sajtos, van Hoofdstraat 358 naar Haarlemmermeer. Mej. M van der Ploeg, van J. P. Gouver neurlaan 12 naar Haarlem. L. Oudshoorn ran Boschlaan 4 naar R ijn&burg. ST0MPWIJK. Begrafenis H. J. Schmal. Te Voorburg had Dinsdagmiddag on der groote belangstelling de teraarde be stelling plaats van het stoffelijk over schot van den heer A. J. Schmal, in le ven lid van den raad dezer gemeente. Opgemerkt werden de heeren W. Keijzer, burgemeester dezer gemeente, ds. J. de Wit uit Leidschendam, ds. A. Hoekert, dr. mr. A. G. Veldhoen, beiden uit Voor burg, alsmede vele leden van den Raad, vele bestuursleden van de afdeeling Leidschendam van de C. H. en vrijwel alle leden van de J. V. Immanuel, van welke vereen, de heer S. voorzitter was. Nadat de kist in de groeve was neder- gelaten en allen levende bloemen in het graf hadden gestrooid, herdacht de bur gemeester den heer Schmal in korte trek ken en bracht naar voren wat de over ledene voor de gemeente geweest is. De heer J. J. Schmal dankte alle aanwezigen voor de laatste eer den overledene be wezen. TER AAR. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt op 1 September in open bare zitting bijeen ten gemeentehuize des voormiddags- 10 uur. Agenda: 1. Beëediging der nieuw zit ting nemende raadsleden. 2. Benoeming wethouders. 3. Onderzoek geloofsbrief van het benoemd verklaarde lid P. Post. 4. Ingekomen stukken. 5. Benoeming 2 leden van de commissie op het beheer der gemeenschappelijke electriciteitsbe- drijvven. 6. Benoeming leden van de lichtcommissie. 7. Voorstel van B. en W. inzake noodzakelijkheidsverklaring t. a. v. het onderwijs in landbouwhuishoudkun- de waarover in de vorige vergadering de stemmen staakten. 8. Voorstel van B. en W. naar aanleiding van een 2-tal adres sen van het R. K. schoolbestuur om me dewerking tot beschikbaarstelling van gelden. 9. Wijziging begrooting 1931. De Oranjefeesten. De Wilhelmina- vereeniging van Ter Aar zal dit jaar toch nog weer een kinderfeest organi- seeren, uitsluitend voor kinderen. Er zul len o.a. diverse spelen gedaan worden en eenige tractaties worden aangeboden. VOORHOUT. Oranjefeesten. Gisteren zijn om 8.30 de Oranjefeesten alhier begonnen. Op dat uur verzamelde zich de kinderen voor het café „De Bonte Koe", vanwaar men in optocht vertrok naar het Gemeentehuis om aldaar een aubade te brengen. Nadat eenige liederen waren gezongen sprak de Burgemeester, de kinderen toe. Hij wenschte hun een ple zierig en aangenaam feest toe, welk feest werd gehouden ter eere van het Oranjehuis. Hij bracht hun in herinnering om toch steeds trouw te blijven aan het Vorstenhuis, vooral in dezen tijd van het communisme. Hij besloot met een driewerf „Leve de Koningin". Voorts wenschte hij de burgerij van Voorhout een vroolijk en aangenaam feest toe en vertrouwde dat het even als anderen jaren een ordelijk verloop zou heb ben. Nadat nog een lied was gezongen trok men naar het Engelsche bosch alwaar men keerde en zich begaf naar het feesterrein achter den heer Dijsselbloem. Op het feestterrein vermaakte professor Meiloc uit Amsterdam alle schoolkinderen met zijn goocheltoeren enz. De kinderen werden getrakteerd met eenige versna peringen en hadden gedurende eenigen tijd vrij zweven en schommelen. Hierna vingen de kinderenspelen aan. Des namiddags om 1 uur vingen eerst dc volksspelen aan en wel met prijsbiljarten met 6 ballen in café „Boerhave". Op het feestterrein hadden de n.v. spelen plaats: Klompjeslaan voor jongens; Fietsrijden op de plank voor jongens; Muiltjeloopen voor Meisjes; Autoringrijdeu voor hteer en dame en Tobbetje kruien voor meisjes. De uit slagen dezer spelen zullen worden bekend gemaakt. Voorts is aan het feest verbonden een vlaggenwedstrijd en een groote etalage wedstrijd om fraaie prijzen, waarbij beoor deeld zal worden verkoopkracht, hulpmid delen en geheel. Het weer hield zich tamelijk goed, alleen viel er des 's morgens een heel klein zacht buitje. WARMOND. Amerikaansch bezoek. Gistermid dag brachten ongeveer 30 leden van de Holland Society uit Amerika een bezoek aan deze gemeente. Toen zij in de ge meente arriveerden werden zij verwel komd door den heer A. J. L. Ketelaar, burgemeester dezer gemeente. Nadat deze de gasten hartelijk welkom had ge- heeten lichtte hij in het kort toe den groei en bloei dezer gemeente, waarbij hij speciaal het oog vestigde op de ook wel in Amerika veel beoefende water sport. Vervolgens begaf men zich naar „de Boerderij Meerrust" waar een thee werd aangeboden. Nadat men nog een uurtje gezellig bij elkaar had gezeten werd de terugtocht naar den Haag aan vaard nadat den burgemeester dank was gebracht voor de buitengewone hartelijke ontvangst. De Amerikanen toonden zich zeer enthousiast voor dit specifiek Hol- landsche waterlandschap. WOUBRUGGE. Gemeenteraad. De gemeenteraad vergadert op Maandag 31 Augustus a.s. des voorm. half elf. Eenig agendapunt: Afscheid van den heer C. Kammeraad. De gemeenteraad vergadert op Dins dag 1 September a.s. voorm. half tien. Punten van behandeling: 1. Beëediging nieuwe leden. 2. Verkiezing wethouders. 3. Mededeelingen. 4. Ingekomen stukken. 5. Goedkeuring rekening 1930 gezond heidscommissie te Alphen. 6. Voorstel gratis beschikbaarstellen gem. gebouw voor naai- en knipcursus. 7. Beschikbaar stellen vavn 352.22 voor Chr. sohool, wgeens verandering van inrichting. 8. Reclame's schoolgeld. 9. Voorstel ver strekken van geld op hypotheek. 10. Voor stel tot het bepalen dat de woning wijk A. No. 132 als ambtswoning voor den rijksveldwachter zal dienen. 11. Vaststel ling ambtenarenreglement. 12. Praead- vies op een ingekomen verzoek. 13. Rond vraag. Personalia. De heer Scharminée, ambtenaar ter secretarie te Eibergen is benoemd tot ambtenaar ter secretarie alhier, tevens administrateur-boekhouder der gemeentebedrijven. Electriciteitsleiding. Ontvingen wij tol heden de electrische stroom over Alkemade- Roelofarendsveen-Wijde Aa, thans is men begonnen van hier, over Hoogmade-Leidcr- dorp naar de Centrale. Komt er weder sto ring in de „Veen" dan behoeft Woubrugge niet mee in het donker te zitten. NIEUWVEEN. Oranjefeesten. De traditie getrouw hield de Wilhelmir.a Vereeniging alhier op gisteren en heden dezer haar jaarlijksche feesten ter viering van den verjaardag van onze geërbiedigde vorstin, koningin Wilhelmina. Woensdagmorgen, de eerste dag, wapper de reeds van verscheiden gebouwen en woningen de vaderlandsche driekleur met wimpel. 's Morgens te elf uur werden de kind eten op school getracteerd op koek, chocolade, bonbons en groote hoeveelheden limonade. Tegen twee uur in den middag trokken de leerlingen der drie lagere scholen, opge tooid met sjerpen en vlaggen in optocht, naar het gemeentehuis, om een zanghuid e te brengen. Voor het raadhuis waren aan wezig de Edelachtbare heer J. W. Geesink en ecktgenoote, alsmede het bestuur der W.V. Onder leiding van den heer J. M. Schoorl, hoofd der R. K. School voerden de pl.m. 300 schoolkinderen op zeer ver dienstelijke wijze een drietal vaderlandsche gezangen uit. Alsdan richtte de voorzitter der W.-V., de heer dr. B. Nout, het wootd tot den Burgemeester. Met voorbeelden uit de vaderlandsche historie toonde spr. aan, dat wij vooral in crisistijden extra onze liefde en trouw moeten toonen aan ons Oranjehuis. De heer burgemeester dankte dr. Nout voor zijn toespraak en de heeren hoofden van scholen, i.h.b. den heer Schoorl, benevens de onderwijzers(essen) en de kinderen voor de aubaude Z.E.A. be loofde telegrafisch aan H.M. de Koningin, de oprechte hulde en gelukwenschen van Nieuwveen te zullen overbrengen. Na afloop trok de kinderstoet naar hei feestterrein, waar de kinderspelen zouden plaats hebben. Een muziekcorps zorgde onderweg voor de laatste „Schlagers", die uit volle borst werden meegezongen. Voo" de kinderspelen was van de zijde der ouders nog wel eenige belangstelling. Do „kampioenen" lceeren verheugd met hun prijzen huiswaarts. Over het verder gebeurde valt thans nog weinig te schrijven. „Spulletenlen"' staan er niet veel. Of de stemming er bij de groo teren in zal komén moet nog blijken. De kinderen hebben in elk geval genoten. Personalia. Mej. A. Heek, kweekelinge met akte aan de O. L. School alhier, is met ingang van 1 September e.k. benoemd lot onderwijzeres aan de O. L. School te Velson. In de vacature mej. Heck is benoemd tot kweekeling met akte aan de Openbare School alhier, mej. O. Kroon van Ter Aar. Onze plaatsgenoot de heer H. de Kuij- er is tegen 1 September benoemd tot onder wijzer aan de R.K. Jongensschool te Voleu- dam.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6