DINSDAG 18 AUGUSTUS 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 GRIEZELIGE VONDST IN HET ZWARTE WOUD. Verkoold lijk in een auto. Drie dagen geleden werd in het Zwarte Woud bij Dobel-Herrenalg een verbra. de auto met het geheel verkoolde lijk van.den Weenschen vertegenwoordiger eener auto- fabriek, een zekeren von Lacum. gevonden. Het bericht van de vreeselijke ontdekking deed te Weenen allerlei geruchten ont staan omtrent den persoon van von La cum; er werd een onderzoek naar zijn le vensloop ingesteld en men kwam tot de ontdekking, dat men te doen had met een oplichter in grooten stijl, die, nadat hij onbemiddeld 23 jaar geleden naar Weenen was gekomen, een ijsfabriek had opge richt, vervolgens een machinefabriek waa begonnen en ten slotte vertegenwoordiger werd der autofabrieken. In zijn werkplaats werkten 70 personen. Door bedrog en ver- valsching van wissels heeft hij kans gez'en ongeveer 200 300 firma's op te lichten. Een crediet van bijna een millioen mark, dat bij bij een bank opnam, ging geheel verlogen Den laatsten tijd dreigde het echter spaak te loopen. Inmiddels heeft het onderzoek van het verkoolde lijk het vermoeden ge wekt, dat men wellicht met een nieuwe truc van den oplichter te doen heeft, n.l. met een persoonsverwisseling, die zeer veei gelijkenis vertoont met het geruchtmaken de geval-Tetzner, waardoor von Lacum zeif waarschijnlijk wil trachten van het tooneel te verdwijnen, door zijn identiteitspapieren te deponeeren op het lijk van een ander. Von Lacum, die 45 jaar oud is, moet n.l. in den oorlog een ernstige hoofdwonde opge- loopen hebben, die operatief ingrijpen noodzakelijk maakte, waarbij in den sche del een zilveren plaat zou zijn gezet. Bij het verkoolde lijk werd deze zilveren plaat niet gevonden. De politie staat echter zeer sceptisch ie genover deze theorie. Zij vermoedt, dat het verhaal over de zilveren plaat, dat door von Lacum zelf is verteld, op fantasie be rust. Von Lacum maakte op zijn tochten ge bruik van een ouden wagen, waarmede reeds meermalen ongelukken hebben plaats gehad, en die benzinedampen naar binnen liet. De oplichter was een hartstochtelijk sooker en niet uitgesloten is nu, dat de benzine-gassen door het vuur van een bran dende sigaar ontploft zijn. Ook pleiten an dere omstandigheden voor de opvatting, dat von Lacum zelf in zijn auto is omgeko men. Hij zou bijv. anders de papieren, die voor hem gevaarlijk waren, hebben vernie tigd. Bovendien bedroeg de verzekerings som slechts 60.000 mark, wat, gezien zijn groote schulden, geen gewicht m de schaal legt. Zondag is het stoffelijk overschot van von Lacum in het crematorium te Mainz verbrand, zoodat een verder onderzook van het lijk onmogelijk is geworden. DE RAMP IN STIERMARKEN. Een slapende stationschef? In den afgeloopen nacht zijn nog twee bij het spoorwegongeluk bij Leo- ben ernstig gekwetsten aan de gevol gen hunner verwondingen overleden. Voorts moest vannacht nog aan een der gewonden de beide beenen geamputeerd worden. Het onderzoek der justitie concen treert zich voornamelijk op twee feiten, n.l. het telefoongesprek tusschen den sta tionschef van Hinterberg en dien van Göss, waarbij de laatste zou hebben me degedeeld, dat de goederentrein reeds te Göss was binnengekomen, zoodat de chef van Hinterberg den sneltrein liet doorgaan. De chef van Hinterberg deel de achteraf mede, dat de telefoonverbin ding met Göss zeer slecht was, zoodat hij den chef van Göss slechts met moeite kon verstaan. Het tweede punt, dat onderzocht zal moeten worden, is de vraag, waarom de goederentrein zoo lang op het baanvak voor het station Göss heeft sfilgestaan, naar wordt medegedeeld wel 8 a 14 mi nuten. Al dien tijd stond het inrijsig- naal op onveilig. Eerst toen de chef door het fluiten van de locomotief op merkzaam was gemaakt, liet hij den trein passeeren.. Hij verklaarde, dat hij, zoodra hij het signaal gehoord had, het sein op veilig had gesteld. Eenige per sonen, die in de omgeving langs de spoorbaan wonen, verklaren echter, dat de locomotief van den goederentrein mi nuten lang onafgebroken had staan flui ten, zoodat zij er wakker van zijn ge worden. Men vermoedt nu, dat de chef van het station Göss op zijn post heeft geslapen en eerst wakker is geworden door het fluiten van de locomotief. Hier door werd het signaal eenige minuten te laat op veilig gezet en werd de bot sing mogelijk. EEN PARACHUTE-SNELHEIDS RECORD. Zeven keer in ruim een half uur! Op het vliegveld te Heston in Engeland heeft de parachutist John Tranum een nieuw record geboekt, door in 33 minuten 45 seconden niet minder dan zeven keer van een hoogte van 300 M. met een para chute uit een vliegtuig te springen. John Tranum is in zijn leven in totaal 1400 keer per parachute uit een vliegma chine gestapt. WEER EEN AANSLAG IN DU ITSCHLAND. Op de beide spoorbanen op het tra ject Regensburg-Hof hebben onbekende personen in den nacht dwarsleggers ge legd, ten einde de nachtsneltreinen tot ontsporing te brengen. Een goederentrein verbrijzelde een der dwarsleggers en schoof de andere weg. De machinist rap porteerde het gebeuerde en er werd een onderzoek ingesteld, waarbij men op een ander spoor nog een dwarslegger vond. Geweldige ontploffing in gasleiding. Tusschen Solingen en Cronenburg is gisteravond een gedeelte van de hoofd buis van de gasleiding, waarmede het gas uit het Kuhrgebied over grooten af stand naar buiten het Ruhrgebied lig gende gemeenten wordt geleid, in de lucht gevlogen. Vermoedelijk is de ont ploffing ontstaan, doordat in de nabij heid van een lek in de hoofdbuis iemand een brandende sigaret heeft weggewor pen. Het uitstroomende gas vloog in brand en er volgden drie explosies, waarbij de twee meter diep onder den grond liggende buis van 40 c.M. door snede, in de lucht sprong. Er ontstond een trechter van 20 meter diepte. Een huizenhooge vlam sloeg omhoog. In een omtrek van 30 meter verbrandden alle boomen en struiken. Een in de nabij heid gelegen huis moest ontruimd wor den en slcehts met moeite kon de brandweer het voor brand behoeden. De treinen van den sneldienst Solingen Ei- berfeld meosten, om niet genoodzaakt te worden den dienst te onderbreken, in het voorbijrijden natgespoten worden. Een groepje wandelaars, van wie er waarschijnlijk ééri het ongeval door het wegwerpen van zijn sigaret heeft ver oorzaakt, kwam wonder boven wonder met den schrik vrij, doordat de explosie in een andere richting geschiedde. Het vuur kon pas gebluscht worden, toen met behulp van de hoofdkraan in het nabij liggende buis-station, de gas- toevoer kon worden afgesneden. Meisje levend begraven. Er is een bevel tot arrestatie uitgevaar digd tegen een jongeman in Nieuw Zeeland, die beschuldigd wordt van moord op een zeventienjarig meisje, dat. volgens de doe toren levend begraven zou zijn. Een millioenen-nalatenschap. Bij opening van het testament van wij len C. H. Gary, den leider van de Uni ted States Steel Corporation, bleek diens nalatenschap te bedragen 22.579.521 dol lar. Hiervan was een bedrag van 13.322.107 dollar in aandeelen belegd, terwijl de rest bestond uit kunstvoorwer pen, huizen en goederen. SPORT VOETBAL Leidsche Pol-Sportvereeniging. De uitslag van den gisteravond gespeel den voetbalwedstrijd L.P.S.V. I—R.V.S. was 20 in het voordeel der gasten, waar door zij in het bezit van den fraaien beker kwamen. De partijen wogen vrijwel tegen elkaar op, doch in de L.P.S.V.-voorhoede vlotte het niet al te best. Een 21 uitslag had de verhouding be ter weergegeven. Hedenavond wordt op het terrein aan den Zoeterwoudsche Singel de eindstrijd om den Trianonbeker gespeeld tusschen het 6e R.V.A. en de Post. Aanvang 6.30 u. WATERPOLO Corrpetitie H. Z. B. Donderdagavond om S uur speelt „De Zijl" in de Zwera-Inrichting „De Twee Molentjes" te Delft tegen D.Z.V. I, haar eersten wedstrijd voor de kampioenscom petitie van den H.Z.B. ZWEMMEN FRANKRIJK WINT MET ZES PUNTEN VAN NEDERLAND. De Ned. ploeg wint den waterpolo- wedstrijd. Te Parijs werden internationalo zwem wedstrijden gehouden, waaraan verschil lende Nederlandsche zwemmers deelna men. In de 200 M. schoolslag kwamen de Ne derlanders Jongbloed en van Woerkom uit tegen C'artonnet en Schoebel. De Hol landers moesten tegen de snellere Fran- schen het onderspit delven. Cartonnet werd eerste in 2 min. 22 4/5 sec.dan volgde 2. Schoebel (3 min. 2 2/5 sec.), 3. v. Woerkom (3 min. 10 3/5 sec), 4. Jongbloed (3 min. 14 sec.) Frankrijk verwierf dus 8 p. tegen Nederland 3. In het nummer 100 M. vrije slag start ten de Nederlanders Ingeluif en van Oos- trom Soede tegen de Franschen Vande planck en Roig. Uitslag 1. Vandeplanck (1 min. 6 3/5 sec.2. v. Oostrom Soede (1 min. 6 3/5 sec.); 3. Roig (i min. 6 4/5 sec.)4. Ingeluif (1 min. 12 sec.). Hier kreeg Frankrijk 15 punten tegen Neder land 7. In de 100 M. rugslag kwamen v. d. Meer en v. Kampen tegen Noël en Faye uit. Thans wordt het resultaat: 1. Noël (1 min. 16 3/5 sec., 2. v. d. Meer (l min. 19 sec3. Faye (1 min. 19 1,5 sec.; 4. v. d. Kamp (1 min. 24 sec.). Totaal: Frankrijk 22 p., Nederland 11 p. Ten slotte werd een waterpolowedstrijd gespeeld, waarbij de volgende ploegen el kaar ontmoetten: Holland: Feenstra (d.), v. Ommeren, Avenberge, Van Oostrom Soede (a.), v. d. Kamp, Daatselaar en Uitendale (v.). Frankrijk: Delporte (d.), Michel Bon duel en Noielle (a), Vandeplanck en Van de Casteele (v.). Voor de rust scoorden de Franschen tweemaal door Vanderplanck en Faye. Na de rust maakten van Ooslrom Soede en v. d. Kamp gelijk, terwijl v. Ommeren ten slotte het winnende doelount wist te ma ken. Uitslag 32 voor Nederland. De eindstrijd werd aldus: Frankrijk 27 p. tegen Nederland 21. Kampioenswedstrijden G.Z.C. Het programma van de kampioenswed strijden van. den Goudscken Zwembond op Zaterdag a.s. des namiddags 3 uur iu het Alphensch Zwembad luidt als volgt: 1. 40 M. vrije slag voor heeren onder 16 jaar. 2. idem boven 16 jaar. 3. 40 M. rugslag voor heeren onder 16 jaar. 4. Idem boven 16 jaar. 5. 40 M. Schoolslag voor heeren onder 16 jaar. 6. Idem boven 16 j. 7. 5 X 40 M. vrije slag estafette voor hee ren boven 16 jaar. 8. 4 X 40 wisselslag estafette boven 16 jaar. 9. Popduiken Voorzitter, de Burgemeester. Secretaris B. G. Corts. Alle leden aanwezig en op de publieke tribune veel publiek. De voorzitter opent de vergadering met de voorlezing van het gebed. Daarna worden de notulen gelezen en goedgekeurd Ingekomen zijn een tweetal door gedepu teerde Staten goedgekeurde besluiten tot wijziging der begroeting en de goedkeu ring der raadsbesluiten tot het aangaan eener kasgeldleening en overname van di verse kleine stukjes grond, welke alle voor kennisgeving worden aangenomen. De Gezondheidscommissie heeft haar rekening ingediend, welke sluit met een batig slot van 675,60. Op voorstel van B. en W. wordt besloten de rekening goed te keuren. Dezelfde commissie heeft te- yens haar begrooting ingezonden, waaruit blijkt dat het aandeel der gemeente be draagt 43,31 gld. welk bedrag op de be grooting zal worden geplaatst. Verder is ingekomen een verslag van den Keuringsdienst van Waren hetwelk aan de leden zal worden rondgezonden en de begrooting van dien dienst 1932; het aandeel der gemeente bedraagt 261,31, welk bedrag eveneens op de be grooting voor 1932 zal worden uitgetrok ken. Een ambtenarenreglement. Vervolgens stelt de voorzitter voor het punt tolheffing Leiderdorpsche brug te iDehandelen na punt 5 en 6. Zoodat eerst aan de orde wordt- gesteld de vaststelling van het Ambtenarenreglement. De alge- meene bond van politiepersoneel in Neder land heeft over het ontwerp advies uitge bracht. Ze dringt aan op een vacantie van 18 werkdagen in plaats van 14 werkdagen. De Voorzitter zegt dat B. en W. zich op het standpunt stellen dat de meest een voudige regeling voor Leiderdorp voldoen de is. De heer Klaver zegt dat in liet re glement weinig beroepsmogelijkheid is. Hij zou een soort scheidsgericht willen in stellen. De voorzitter vindt dit voor een kleine gemeente, met weinig ambtenaren geheel overbodig, waar de verhouding tus schen personeel en gemeentebestuur altijd heel goed is geweesi om slechts datgene te regelen wat de Ambtenarenwet als mini mum eischt. De heer Klaver blijft het gewenscht vin den om een soort scheidsgerecht in te stel len en maakt daarvan een voorstel. Daar niemand dit voorstel steunt is dit niet voor behandeling vatbaar. Het reglement wordt daarna met algemeene stemmen vastgesteld, zooals het door B. en W. is voorgesteld. Aan de orde is vervolgens de voorloo- pige vaststelling der rekening voor 1930, die door Burgemeester en Wethouders met hunne daarop betrekking hebbende ver antwoording in de vorige vergadering is aangeboden. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten de rekening voorloopig vast te stellen de gewone dienst in ontvang op 112017,07 1/5 en de uitgaven op 91173,33 1/2 en het batig slot alzoo op 20843,74; de kapitaaldienst op 250,31 in ontvangsten en 97890,31 in uitgaaf en 't nadeelig slot alzoo 72650, de wethouders hebben zich van stemming onthouden. Vóór de vaststelling werd nog een kleine wijziging in de begrooting van 1930 aange bracht en de staat van oninbaar en nog te verhalen posten vastgesteld. De heffing op de Leiderdorp- sche brug. Thans is aan de orde de tolheffing op de Leiderdorpsche brug. De voorzitter zegt in zijn 'belichting op dit punt o.m. dat reeds in Maart 1929 het gemeentebe stuur van Leiderdorp van Ged. Staten een schrijven kreeg, waarin word voorgesteld een regeling om te komen tot opheffing van den tol op de Leiderdorpsche brug en overname van die brug. Ged. Staten wens?1-ten dat de drie belanghebbende gemeentebesturen Leiden, Zoeterwoude en Leiderdorp te zamen zouden soreken en te zamen dat schrijven zouden beant woorden. Op schrijven van elk der ge meentebesturen apart werd dus geen prijs gesteld. Een samenspreking hoewel door Leiderdorp een tweetal malen ver zocht, heeft nooit plaats gehad. Elk de<" gemeentebesturen heeft afzonderlijk eigen standpunt kenbaar gemaakt. Het gemeentebestuur heeft later verno men, dat Leiden behalve de brug ook af stand wenschte van den Lage Rijndijk en de schoeiing langs den Rijn. Inmiddels werd do toestand van den Lage Riindiik (van der Valkbouwmanweg) zoo slecht, dat B. en W. dezer gemeente begin 1931 een conferentie daarover en over den tol vroegen bij Ged. Staten. De bespreking heeft plaats gehad. Burge meester ten Wethouders deden een voor stel, dat later schriftelijk is herhaald en toegelicht Eenige maanden later werd toevallig idem. 10. Schoonspringen. 11. Waterpolo A.Z.C. IG.Z. Bondzcvental. 13. Water polo A.Z.C. IIPoelmeer I. POSTDUIVEN „De gevleugelde Vrienden" (Wassenaar.) De wedvlucht met jonge duiven vanuit Mons (afstand 190,260 K.M.) De vogels werden in vrijheid gesteld te 8 uur. De eerste duif bereikte het hok te 9 uur 53 min. 45 sec., de laatste prijswinnende duif te uur 5 min. 12 sec. De uitslag wa3 1, 2, 3, 5 en 7, C. Versteeg Jr. 4 en 6 J. P. Brederode. 8. D. J. de Mos. VAN LEIDERDORP. vernomen, dat Leiden op grond der Ve- renwet een aanvulling van het tarief had gevraagd aan de Provinciale Staten cn dat daaromtrent een voorstel van Ged. S. aan de zomervergadering der Staten 1931 zou worden gedaan. Leiden had het dubbele gevraagd van hetgeen ze zou krijgon, maar het gemeentebestuur van Leiderdorp oor deelde de rechten van Leiderdorp door het voorstel nochtans te zijn aangetast. B. en W. stelden zich op de hoogte van de historie van het brugrecht, deden on derzoekingen, bestudeerden het verloop van hetgeen thans als veerreoht werd voorgesteld en zonden een adres aan de Prov. Staten, om de aanvulling aan te houden tot. een volgende vergadering op dat meer licht over deze zaak zou kunnen worden verspreid. Ondanks alle verdere bemoeiingen, be sprekingen met gezaghebbende personen, is door de Staten dd. 22 Juli de aanvulling goedgekeurd met 54 tegen 12 stemmen. Ook thans wenscht het gemeentebc stuur niet te rusten. Ingevolge art. 166 der Prov. wet kan de kroon een besluit der Sfaten schorsen of vernietigen. Een ontwerpadres is opgesteld en wordt voorgelezen. B. en W. beroepen zich op strijd met de wet. Ie. Leiderdorp had sinds 1492 vrijdom van bijdragen die door den verkoop van de ambachtsheerlijkheid Leiderdorp aan den Loidschen burggraaf niet konden worden opgeheven 2e Leiderdorp had vrijdom voor vijwiel- passagc in onderscheiding met andere ge meenten en op dit recht zal verjaring van toepassing kunnen zijn; 3e. Leiderdorp bestrijdt het veerrecht,, omdat naast een veerrecht een watertol niet denkbaar is en dus de Verenwet ten onrechte is toegepast; 4e. Leiderdorp beroept zich op het alge meen belang, waardoor het onredelijk is in dezen tijd een nieuw tolrecht voor rijwie len in het leven te roepen; 5e. Leiderdorp bestrijdt het tarief, waar eerstens vermeld staat, dat ingezetenen vrijen overgang hebben en verder geeischt wordt zonder onderscheid voor eiken wiel rijder, den persoon inbegrepen, het tol recht te voldoen. De Leiderdorpsche per sonen zijn vrij, wijl hiervoor de gemeente vrijwillig 24 gulden 's jaars betaalt. B. en W. hebben rechtskundig advies ingewonnen en wenschen een jirocedurc aan te gaan. Mocht dit advies gunstig luiden, dan vragen zij den Raad hem te machtigen daarop de goedkeuring van Ged. Staten te vragen. De voorzitter deelt nog mede, dat be reids door hen aan Leiden is bericht, dat op heden geen pachtcontract meer be staat en de inning van alle tolgelden door den gewezen pachter, van wie ook, wille keur is. De bepalingen van het pachtcon tract daaromtrent zijn ook naar het ge voelen van den adviseur, zeer duidelijk. Met hand en tand de rechten verdedigen. Naast deze strijdmiddelen, om met hand en tand onze rechten te verdedigen en onze ingezetenen te beschermen, blijft het. oog gericht op de verdwijning van den tol en de verbetering van den Lage Rijndijk (van der Valkbouwman weg). Wellicht dat een voois*:!, dat door B. en W. binnenkort wordt verwacht, de op lossing zal brengen, die voor dc gemeente aannemelijk 's. Dan zou uit dit kwade, als de nood op het hoogst is, nog iets goeds kunnen .orden geboren. De door den voorzitter gegeven irleen- zetting vindt allenvege instemming, die door den heer van Leeuwen wordt ver tolkt. Rondvraag: De heer Vervark bespreekt nog de bestrating van sloppen en steeg jes. Do voorzitter zegt dat dit nog wel aan de orde komt. De heer Groenendijk spreekt over de winkelsluitingswet en vraagt of aanvul lende bepalingen nog gewenscht zijn. De voorzitter zegt dat dit punt de aandacht heeft van B. en W. De heer Klaver wil een straatlantaarn verplaatsen bij de Dwarswateringkade. De voorzitter zegt onderzoek toe. De voorzitter bedankt aan het einde der vergadering den Raad voor de wijze waar op ze in de afgeloopen periode de zaken der gemeente heben beharügd. Het ver heugt hem dat een groot aantal leden weer in den nieuwen Raad zullen terug keeren. Heen de heer Vervark ziet hij mei leedwezen vertrekken en bedankt hem voor al hetgeen hij in het belang der ge meente heeft verricht. De heer Vervark dankt de leden voor de aangename samenwerking en heeft steeds met veel genoegen de vergaderin gen bijgewoond en het verheugt hem, dat hij zijn zeiel heeft moeten afstaan aan een partijgenoot. Daarna sluit de voorzitter de vergade ring. STADSNIEUWS GEMEENTERAAD. De Gemeenteraad van Leiden vergadert op Maandag 24 Augustus 1931, des namid dags te twee uur, in het gebouw „Tot Nut van 't Algemeen" (Steenschuur 21). De ver gadering zal, zio noodig, des avonds wor den voortgezet. Te behandelen onderwerpen: lo. Benoeming van een tijdelijke leora- res in het Fransch aan het Gymnasium, voor de ncursus 19311932. 2o. Voorstel tot overneming in eigen dom en onderhoud bij de gemeente van een strookje openbaren weg, gelegen aan den Morschweg, Sectie P no. 743 ged. van M. Segijn. 3o. Voorstel tot overneming in eigendom en onderhoud bij de gemeente: a. van de Naamlooze Vennootschap „Rijksdorp", Sectie P, N.è 1668; b. van G. Groenendijk, het strookje grond aan de Boerhaavestraat, hoek Narm- straat, Sectie B, No. 1666 ged. 4o. Voorstel tot overneming in eigen dom en onderhoud bij de gemeente: a. van de Comamnditairc Vennootschap onder firma „Dros en Gebroeders Tic'e- man", een strookje grond, Sectie O no. 187 ged.; b. van de Naamlooze Vennootschap „Hollandsche Constructiewerkplaatsen", de strooken grond, Sectie O nis. 185, 186, 183 t/m 194, 945 en 1050, alle ged.; c. van de Naamlooze Vennootschap Maatschappij tot Exploitatie van Tram wegen, een strookje grond Sectie O no. 1051; d. van de Naamlooze Vennootschap Bouwgrondbedrijf „Cronestein", een strook je grond Sectie O no. 939, ged. 5o. Voorstel tot aanvaarding van de vergunningen voor den aanleg en do exploi tatie van hoogspanningslijnon ten behoeve van de levering van eloctriciteit aan den Noordeind- en Geerpolder te Ter Aar cn aan het Groot Seminarie te Warmond 6o. Voorstel tot overbrenging van het dienstjaar 1930 op dat van 1931 van gelden, in verband met de voldoening van onbe taald gebleven vorderingen en het nog niet verwerkt of verbruikt zijn van verleende credieten, alsmede tot overbrenging van verschillende ontvang- en uitgaafposten van den Kapitaaldienst. 7o. Voorstel tot onderhandsche op dracht van het maken van een gesleten wegdek op fundeering in het Noordei nue en van een gesloten dek op de Wiite- poortsbrug, aan de N.V. „De Geruischlooze Weg", to Heemstede. 8o. Verordening, houdendo wijziging van de verordening van 25 November 1915 (Gem.blad No. 21), betreffende het bedrijf van het Openbaar Slachthuis. 9o. Voorstel in zake uitbreiding van het aantal leden der Commissie voor het Oud- Archief. lOo. Verordening, regelende de samen stelling en den werkkring van de Com missie van Bijstand voor de Financiën. llo. Voorstel: a. tot wijziging van de verordening van 4 Maart 1929, (Gem.blad No. 11), regelende het verleenen van wachtgeld en pensioen aan de Wethouders; b. tob opnieuw vaststelling van de ge wijzigde verordening. 12o. Voorstel in zake wijziging van de overeenkomst met de Sooiëteit „Amicitia betreffende de uitgifte in erfpacht van eon gedeelte grond nabij de Rijnsburgerbrug. 13o. Voorstel inzake het aangaan van overeenkomsten met de gemeente Vaikon- burg, betreffende de levering van electri- schen stroom en tot wijziging van de mot die gemeente d.d. 9/23 September 1912 ge sloten gasleverings-overconkomst. 14o. Voorstel tob onbewoonbaarverk'a- ring van de porceelen le Huigdwarsstmiat Nis 1 tot en met 20. 15o. Voorstel tot beschikbaarstelling van een bedrag van 1250.als bijdrage van de gemeente in dc kosten van her stelling van het Leidsche Glasraam in de Groote of St. Nicolaaskerk te Edam. 16o. Voorstel tot vaststelling van een rooilijn voor het gedeelte van de Korevaar- straat (Westzijde), gelegen tusschen het Lo- vendaal en de Korte Raamsteeg. 17o. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 31 Januari 1916 (Gem. Blad no. 3), betreffende do wedden van ambtenaren in dienst der gemeen!t Leiden. 18o. Voorstel in zake de verbetering en gedeeltelijke demping van de Middelsce- gracht ,hot verbeteren en hefbaar maken van de Middelgrachtbrug, het verbroeden, verlagen en hefbaar maken van de Kwa- kelbrug, het verbreeden van de vaa.gcul der Uiterstegracht, alsmede tot bescn k baarstelling van de noodige gelden voor die werken. 19o. Interpellatie van den heer Scniil- ler, in zake den verkoop van Provinciale gronden aan het Rijn Schiekanaal. Vergunningen Electriciteitslevering. Ingevolge artikel 11 der voorwaarden, waaronder Gedeputeerde Staten aan onze gemeente vergunningen hebben verleend tot het leggen en- exploitecren van een hoogspanningskabel ten behoeve van de stroomlevering aan den Noordeind- en Geerpolder te ter Aar en tot het leggen en cxploiteercn van een hoogspanningska bel ten behoeve van de stroomlevering aan het GrootrSeminarie te Warmond, wordon do vergunningen geacht niet gegeven te zijn, indien niet binnen drie maanden na dagteekening van de besluiten van Gedo puteerde Staten door den Raad eene ver klaring is ingezonden, houdende dat de Raad der Gemeente Leiden de vergunnin gen onder de daarbij gestelde voorwaarden aanvaardt. Aangezien o.i. tegen die aanvaarding geen bezwaar bestaat, geven B. en W. den Raad in overweging tot het inzenden van die verklaring te besluiten.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7