ru£- EERSTE BLAD PAG. 3 naar waarnemingen, verricht in den morgen van 18 Augustus 1931, medegedeeld door het Kon. JNed. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 764.5 te Ingö. Laagste barometerst.: 748,6 te Blarandshoek Verwachting tot den avond vanl9 Aug.: Matige tot zwakke, Westelijke tot Zuid westelijke wind. Half tot zwaarbewolkt. ■Weinig of geen regen. Weinig verandering in temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR: 17.2 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 18,5 gr., 12 uur 19 gr. en 3 uur 19 gr. C. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur: 17,5 gr., 12 uur 17,5 gr. en 3 uur 18 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Dinsdagavond 8.49 uur tot Woens dagmorgen 5.17 uur. HOOGSTE WATERSTAND. Hoogwaterstand te Katwijk aan Zee: v.m. 7.25 uur, n.m. 7.47 uur. ALLERLEI Een stad zonder water. Elk jaar, wanneer in den zomer de Bal- ikanzon het kwik in den thermometer tot 40 graden doet stijgen, wanneer het stof der straten iai de buizen dringt, ouutstaat in Sofia de watersnood, de schrik der huis vrouwen. Weliswaar ligt Sofia aan den voet de-r bergen, die telrijike bronnen, helder en ij sikoud waiter bezatten, maar de soiieititeimin Ibeait Sofia een waterleiding, die nog stamt ust den tijd, toen Sofita een kl eine Bal'kain- sitad was. Wait toen voldoende was voor een stadje van 20.000 inwoners is thans niet meer toereikend voor een groote stad vam 250.000 inwoners. Zoo komt het, dat Sofia jaarlijks een ver-ordening krijgt, die heeil dtap in het daigeilijiksche leven ingrijpt.. De ©tad wordt dan in talrijke districten inge deeld en ieder district kan slechts op be paalde uren water betrekken. Wie pech heeft, woont in een district wiens waterlei dingbuizen overdag afgesloten zijn en kan dan slechts des nachts waiter betrekken. De bloemen en grasvelden der tuinen ver domen, want het is op straffe van boeten verboden hen te begieten. Ook voor de brandweer brengt deze waternood groote zorgen mee. Dat de zindelijkheid de-r stra ten bij dit adlles veel te wensohen overlaat, spreekt vanzelf. De nieuwe sproeiwagens, die de stad pas heeft aangekocht moeten (noodgedwongen buiten bedrijf gesteld wor den. De verboopers van limonades maken goede ziaken evenals de verkoopers van me loenen en van „Bosa" een veel geliefde volksdrank. Door het sitof dat de auto's en de buffelwagens op doen waaien, hebben ook de schoenpoetsers goede dagen. Eerst in den avond, als de koele wind vam het Witosch gebergte over de stad strijkt, be gint het eigenlijke stadsleven. De wande laars f'a.neeren over de straiten, zitten voor de cafés of zoeken verkwikking in het Boris-park. 20.000 zwaluwen op een landgoed. Nabij Tol-z in Ober-Beieren bevindt zich op den Boschhof, een groot landbouwkun dig bedrijf, een vogelistahion, dat de direc teur in den loop van enkele jaren tot een echt vogelparadijs gemaakt heeft. Ongeveer 80.000 voge's, waaronder allleen 20.000 zwa luwen, bevolken het landgoed en zijn om- geving en verslinden, volgens de verklarin gen van Dr. Eckhardt, iederen dag 32 last schadelijke insecten, zoodat zoowel de land goederen ails ook de vele ooftboomen van iedere insectenplaag bevrijd zijn. Volgens de waarnemingen van den leider van het station die tevens vakman is op dit gebied geeft iedere koe, zoodlna zij iniet meer door vliegen geplaagd wordt, 1 liter melk per dag meer, zoodat liet het beste was, wanneer iedere koe voortdurend een tot vijf paar zwaluwen om zich had. Bloemenpracht in het hooge Noorden. In de bloemenwinkels van Reykjavik op IJsland kan men de heerlijkste bloemen bewonderen een zeldzame aanblik op deze breedte Tien jaar geleden vestigde zich in de nabijheid van 'Reykjavik een Deen. Heuer genaamd. Heuer bouwde zich een huis tegen den bergrand, waar zich 'n geyser kokend "water bevindt, dat benut wordt voor cen trale verwarming. Daar heeft- Heuer 'n broei kas aangelegd. Daar lava absoluut niet ge schikt. is voor grond in een broeikast moest de bloemkweeker den noodigen grond ver halen D«oor het doelmatig exploiteeren van den geyser verwekt Heuer een eoht tropi sche natuur in zijn broeikas, waar chrisan- t^m/uura. pha-nfcast/iBche orchideeën en an dere prachtexemplaren van bloemen groenen. Algiers als wijnland. De wijnbouw is voor Algiers een winst gevende bron van inkomsten zoo niet de voornaamste geworden. De mijncultuur bestaat daar vanaf de drijfluisramp, waar door Frankrijk un het jaar I860 geteisterd werd. Tengevolge van de gunstige klimaat- en bodemgesteldheid der kolonie ontwik kelde zich de wijnbouw in Algiers buiten gewoon snel. In 1800 waren 23.000 hectare bebouwd, tegenwoordig 265.000 Met 300.000 hectaren zal de oppervlakte waar de wijnbouw uitgeoefend wordt, haar 'hoogtegrens bereikt hebben, daar het land, dat voor deze cultuur geschikt, is, slechts tot de kuststreek begrensd is en in een zone van 100 kritome.ter naar het zuiden ■zijoi uiterste grens heeft. In het departement Algiens beslaat de cultuur ongeveer 96.000 hectaren en de pro ductie bereikt daar een gemiddelde vam 5 1/2 milüoen hectoliter per jaar. In Oran zijn 150.000 hectaren bebouwd en hebben een opbrengst van meer dam 5 md'liioen hectoliter. In het departement Con- stanntiine is de beiboaiwde oppervlakte wel iswaar nauwelijks 1900 hectaren groot, doch de gemiddelde wijnproductie over schrijdt daar intussohen een milfdoen hecto liter. De brandweerlieden moesten natgespoten worden. Vrijdagnacht is brand uitgebroken in de houtopslagplaats van de firma Schlag- rock en Co. te München-Gladbach. Meer dan 25 wagons hout werden een prooi der vlammen. De brandweer moest er zich toe beper ken, een aangrenzende chemische fabriek, waar voor meer dan een half millioen mark aan vetten lag, te beschermen. Af en toe was die hitte zoo groot, dat de brandweerlieden zelf natgespoten moes ten worden. "fcklg. Vrouw werkt 12 jaar als man. De politie te Mainz heeft een merkwaar dige ontdekking gedaan, door vast te stel len, dat een vrouw reeds sedert 1919, als man gekleed, zwaar mannenwerk verricht. De nu 46 jaar oude vrouw kwam in 1919 uit Baden naar de stad Mainz. Daar zij «is vrouw geen werk kon vinden, nam zij het besluit als man te gaan leven. In dien tijd heeft zij verschillende betrekkingen be kleed, waar zij algemeen om haar dege lijk werk geprezen werd. Door een toeval ontdekte men, dat er iets niet in den haak was. Haar man, waarvan zij n.l. gescheiden leefde, gaf zich aan voor ondersteuning. Door de gelijkheid van naam werd het ge val ontdekt. Bijna 258.000 menschen achter de tralies. Volgens de nieuwste statistiek bevonden zich op 1 Januari 1931 in de Pruisische Staatsgevangenissen 257.846 personen. Er 1 waren 123.956 gevangenen (waaronder 8532 vrouwen) die tot gevangenisstraf zijn veroordeeld. Het aantal tuchthuisboeven bedroeg 16.864. Verder waren er 29.585, die een langere of kortere hechtenis moes ten uitzitten. Ruim 79.600 personen bevonden zich in voorarrest, 6703 personen zaten bij de po litie in het cachot, terwijl 1096 personen voor civiele zaken in arrest werden gehou den. Bovendien zijn e-r 42 mannen die ves tingstraf ondergaan. Het aantal jeugdige misdadigers was iets grooter dan vorige jaren en bedroeg gemiddeld per dag 50, waaronder een of twee meisjes. In de tuchthuizen waren er van de ge vangenen die meer dan een jaar hadden gekregen ruim 76 procent die vroeger ook reeds waren gestraft, en wel 17 pet. reeds zes tot tien maal en 22 pet. drie tot vijf maal. Er waren nog 912 mannen en 64 vrou wen die reeds elf tot dertigmaal waren ver oordeeld en 65 mannen en 2 vrouwen had den zelfs meer dan 30 vonnissen achter den De hygiënische toestanden in de gevan genissen waren bevredigend. Het aantal zieken was gering; er deden zich 86 sterf gevallen voor, waarvan 47 zelfmoorden. In geheel Duitschland bedroeg het aantal zelf moorden in de gevangenis bedreven 310. In het algemeen is het totaal aantal gevan genen met 23000 verminderd. Het aantal recidivisten daarentegen was belangrijk ge stegen. LAND- EN TUINBOUW ALLERLEI. Handperen. Onder de meest aangebo den hamdperen variteiten, welke thans het publiek worden voorgeze-t, nemen „Ooms- kinderen" en suikerperen wel de voornaam ste plaats in. Eerstgenoemde soort is heel duur; suikerperen komen evenwel niet hooge.r dan 10 a 12 et. per kilo. De betere handperen maken flinke noteeringen; deze boomen zijn heel wat beter bewoond. De oorzaak hiervan is dat deze vruchten te\gen muren, dus Luw, werden geteeld. Uien. Reeds worden uien aangeboden en wel de late zaaisoorten. Men betaalt mo menteel zoo ongeveer 90 ot. per 15 kilo. Hir en daar komen tamelijk veel made in het gewas voor. Kwade vooruitzichten. De vooruitzich ten de raardappe!campagne zijn lang niet gunstig; de ye-:e regens werken de ziekte sterk in de hand. Middeen dezer week nam het euvel in het gewas sterk toe. In de eigenheimers is het uitval reeds vrij aan zienlijk; het staat er met de aardappelen in het la.te seizoen lang niet best voor. VOOR HUIS EN HOF DE POSTDUIF." Wil men met succes postduiven fokken, dan dient men voor een degelijke, practi- sche huisvesting zorg te dragen. De grootte van het hok dient in over eenstemming te zijn met het aantal dui ven, dat men er in wenscht te huisvesten. Een te groot hok hindert niet, doch ecu te bekrompen ruimte is geheel uit den booze. De volière dient tocht- en vochtvrij te zijn, doch zóó, dat de dieren volop kunnen genieten van licht en frissche lucht. Een donkere bedompte huisvesting kan niet anders dan een kwade invloed op de die ren uitoefenen. Zoo mogelijk plaatse men het hok met de open voorzijde naar het Zuiden en and or s naar het Oosten. Is men daartoe niet in de gelegenheid, dan zal men moeten zorgen, dat bij sloent weer het front met glasramen kan worden afgesloten. De volière is alleen aan de voorzijde met gaas afgesloten, achter- en zijkanten en het dak zijn van geploegd hout, terwijl het dak met asphalt moet bedekt zijn. Verder moet een flinke deur toegang tot- het hok verleenen. Aan de voorzijde bfv vindt zich tevens de uitvliegopening. Hier aan dient de sportfokker de noodige aan dacht te schenken. De uitvliegopening dient te zijn afges'o- ten met aluminium dringers, welke in den handel verkrijgbaar zijn. Het doel hiervan is, dat de vogels wel naar binnen, doch niet meer terug kunnen gaan. Wanneer de duif haar kop door de dringers steekt, duwt zij deze door haar lichaamszwaarte naar voren en komt dus in de volière. De drin gers wijken echter niet naar buiten uit en de duif is dus gevangen. Men dient te zor gen, dat zich aan de buiten zijde van de vliegopening een flinke klep bevndt, waarop de dieren kunnen dalen en vandaar door de dringers in het hok komen. Om de dieren weer te laten uitvliegen kan men zorgen, dat de dringers worden opgehaald, of dat onder de z.g. invlieg-opening zich nog een aparte uitvliegopening bevindt, welke dan met dringers is afgesloten, die naar buiten uitwijken. Men dient dan te zorgen dat aan de binnenzijde van het hok aan de uitvliegopening een klep is ge maakt. Aan den binnenkant van het hok, aan de invliegopening, maakt men een gazen kooi, welke men, in de volière staande, door mid del van een deurtje of klep kan sluiten of openen. Ik vrees niet of deze beschrijving laat aan lezers, die nooit een dergelijke ins'al- latie hebben gezien nog wel aan duidelijk heid iets te wenschen over. Daar ik mijn beschrijving echter niet met een teekeni'.g nader kan toelichten, zullen zij hun licht eens moeten gaan opsteken bij een liefheb ber, die een dergelijke installatie aan zijn hok heeft. Ik wil de werking echter nog nader he schrijven, zoodat dc lezer zich er een be ter denkbeeld,,van kan vormen. Een vogel wil naar binnen en komt dus eerst op de klep van de invliegopening terecht Hij steekt zijn kop tusschen de dringers en deze gaan door de druk raar voren. De werking is bijna gelijk aan die van een dakraampje, dat men openduwt- Wanneer de vogel er door is, vallen de dringers weer dicht en bevindt de dmf zich dus in de vangkooi achter de invlieg opening. Het doel hiervan is, dat men een vogel, die van een vlucht thuiskomt gemakkelijaer en spoediger kan grijpen, teneinde hem de gummiering af te némen. Onder gewone omstandigheden laat men de kooi open, zoodat de vogel ongehinderd van daaruit in het hok terecht komt. Wil de duif weer naar buiten, dan vliegt zij eerst op de klep aan de uitvliegope ning, steekt haar kop door de dringers, die daar naar buiten uitwijken, en is vil De dieren zijn dus aan een vaste route gebonden en zullen, wanneer zij met de toestand- nog niet op de hoogte zijn, eerst daaraan moeten gewennen, voor aleer alles vlot verloopt. In een volgend artikel vervolgen wij onze beschrijving over de huisvesting der post duiven. Observator. LAATSTE BERICHTEN Inbraak in een stationsrestauratie. In den afgeloopen nacht is ingebroken in de restauratie van de Ooster Stoomtram Mij. aan het Stationsiplein te Amersfoort. Voor een bedrag van ruim 200 aan siga ren, sigaretten en ohoeo'ade wordt ver mist. Pauselijke onderscheiding. Door Z.H. den Paus werd benoemd tot Ridder in de Orde van Gregorius den Groote dr. J. Joosten, arts t-e Helder, die onlangs zijn 30-ja-riig doktersj ubilé vierde. TELEGRAMMEN ERNSTIG ONGELUK OP HET ZURICHERMEER. Zeven dooden. BAZEL, 17 Aug. (V. D.). ZondagavoiKl heeft een ernstig boot ongeluk plaats gehad op het Beneden- Zurichermeer. Een motorboot waarop zich 11 personen bevonden, werd op ongeveer 150 meter afstand van den oever bij Kuessnacht door een storm met orkaan kracht overvallen. Binnen enkele seconden verdween de motorboot in de golven Ze ven personen verdronken, terwijl vier per sonen door het personeel van de boot konden worden gered. Drie lijken zijn ge borgen. De eigenaar van de motorboot had aan vankelijk geweigerd meer dan tien men schen over te zetten. Op lang aandringen stemde de man er ten slotte in toe on danks het op handen zijnde noodweer het meer over te steken. BIOSCOPEN. Trianon; Goedgekeurd. Casino: Voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd. TWEE KINDEREN VERBRAND. MAHRISCH OSTRA If, 17 Aug. (V. D.) In een houten huis in de omgeving van Mahrisch Ostrau is brand uitgebroken. Binnen korten tijd nadden de vlammen het gebouw, evenals 4 aangrenzende schu ren in den asch gelegd. Op den zolder zijn de 10-jarige zoon van don eigenaar en een 8-jarig weeskind in de vlammen om gekomen. De 19-jarige zoon van den eige naar sprong uit het raam in don kruin van een appelboom, waar hij met zware brandwonden overdekt bleef hangen, zoo dat hij gered kon worden. D00DELIJKE VERKEERS- ONGELUKKEN. Gisteravond na afloop van een feest- mot vuurwerk te Baanheim, terwijl een groote menschemmenigte huiswaarts keerde, reed een personenauto met groote kracht tegen een terzijde van den weg staande vracht auto. Vier personen werden aangereden en in den greppel langs den weg geslingerd. Een 55-jarige man raakte tusschen de beide auto's bekneld, waardoor zijn borstkas in elkaar werd gedrukt. Korten tijd na aan- koanfiit in 'bet iz eken huis overleed hij aan de gevolgen. Ook de andere aangereden perso nen werden min of meer ernstig gewond. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL. Gis travend kreeg oen bejaard taxichauf feur die met zijn wagen in de op dat. uur zeer drukke Regentsitrcet reed. plotseling een harte-vdamming. De man viel voorover over zijn stuur en de auto schoot met een vaart het trottoir op. De voorbijgangers stoven uiiteen maar twee personen werden door den wagen gogrepen en tegen den muur gedrukt. Een hunner werd ernstig ge wond, de andere was op slag dood. IN EEN AUTO VERBRAND. Nabij Nancy kwam een auto met zes per son ij, vermoededijk door een defect aan de stuurinrichting, in vcü e vaart in botsing met een boom. De wagen sloeg over den kop en vloog in brand, drie personen wer den ernstig gewond uit den wagen geslin gerd, doch de drie andere inzittenden kon den niet meer uit de auto komen cn ver brandden. Men vend slechts hun verkoolde lijken. BANKOVERVAL TE BERLIJN BERLIJN 18 Aug. (V.D. In het Wasten van Berlijn heeft heden een brutale roof overval plaats gehad. Eenige gewapende bandieten drongen een filiaal van de Reichsbank binnen en wisten onder be dreiging met een revolver snel een hoeveel heid geld bijeen te rapen en op een uvo torfiets te ontkomen. Hierbij werd de hoofdkassier Carl Kreuer neergeschoten. Eenige bankbeambten, die in het bezit van een revolver waren, trokken het wapén en beantwoordden het vuur. Toen de roover^ op de motor vluchtten werden zij dadolijk achtervolgd door eenige auto's, die even eens door hen werden beschoten. Door deze schoten werden in do Martin Luther strasse een kind en een voorbijganger ge troffen. WISSELNOTEERINOEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.621'2 Londen 12.82 3/4 Npew York 2.48 Parijs 9.64 "/8 Brussel 34 56 Zwitserland 48.36 Milaan 12.98 Madrid 21.35 Oslo 66.321/9 Kopenhagen 66.30 Stockholm 66.35 VVeenen 34.33 Praag 7.36 Boedapest MARKTBERICHTEN LEIDEN, 18 Aug. Vette Varkens. Aan gevoerd 440 stuks. Zwaar 367, licht 73. Prijs per K.G. levend gewicht: zwaar f 0.460.45. licht f 0.440.42. Handel tomelijk vlug. 17 Aug. Melkveiling. Aanvoer 86460 Liter. Hoogste prijs f 7.10, laagste prijs f 6.30. 17 Aug. Groentenveiling. Andijvie f 0.602.40, Kroten f 11.80, Komkommers f 1.304.60, Bloemkool I f 6.8013.20, Bloem kool II f 1.205.40, Roode Kool f 2.601.30, Groene Kool f 24.50, Meloenen f 638. Pieterselie f 1.—2.20, Prei f 2—2.40, Krop salade, f 0.602.Selderie f 11.80, Bleek- selderie f 2626.Uien f 0.502.Worfe- len f 6.20—9.80, Rabarber f 0.50—1.20, Perzi ken f 516.per 100 stuks. Kroten f 8 5.40,/ Snijboonen f 827.-, Stokboonen f 2036.Pronkboonen f 48.Stam- boonen f 1017.Postelein f711.Spi nazie f 59.Uien f 6.306.50, Aardappe- den f 3.50—5.per 100 Kilo. ROTTERDAM, 18 Aug. Vee. Ter vee markt werden hedn aangevoerd: 228 paar den, 862 magere runderen, 3305 nucht. kalv., 12 overloopers, 42 veulens, 865 vette runderen, 465 graskalv. 436 biggen, 1 ezel, 330 vette kalv., 459 schapen of lammeren, 12 bokken of geiten. Prijzen per 1/2 K.G. koe-in 1534 4042 1/ 46 1/248 ct. Stie ren 31—32, 34—36, 37 1/1—40, kalveren 40— 47 1/2 5055, 57 1/262 1/2. Prijzen per stuk van mager vee. melkkoeien 210365, stie ren 120'180, graskalv. 3090, paarden 200 325, slachtpaarden 145235, hitten 85 180, veulens 60130, fok- en nuecht. kalv. 1827, slacht nucht. kalv. 1218, kalf- koeien 200355, pinken 120170, vaarzen 180210, biggen 1014, biggen per week 1.40—2.—. Koeien en ossen redelijke handel, prijzen Burgerlijke Stand LEIDEN. Geboren: Hermina Cris Marie, d. van Y. Oosting en van T. Kuit. Maria Ma-rga- rctha, d. van J. II. Baron ds en van J. G. Siebert. Annie, d. van P. M. Koolloos en van D. Glay. Johanna- Maria, d. van L. A. Dieipenbach en van J. M. Nieuwenburg. Dirk Clemens Antoni-us, z. van W. Kok en van T. H. van dor Voort. Cornelis Jo zef. z. van C. M. Noordcrmeor cn van J. Hoctkx. Anna, d. van J. J. van 'Ktooae en van J. C. van der Voorn. Maria Johanna, d. van J. G. Rijff en van M. C. van der Gaag. Christina PauJa Maria. d. van Th. J. A. Jongmans en van A. G. M. Ween ink. ALaria, d, van G. J. Keijwr en van M. de Klerk. Ma.ri a Wilhe'unina, d. van H. J. Kraimor en van J. M Teskc. Johanpes Franciscus Quirinus Maria, z. van G. G'. Bleijs en ran J. J. Knijnenburg. Cornelis, z. van J. B. Hendiriksen en van A. van der Tang, lammert G ij&bertu-s, z. van P. Laiulkroon en van R. Bergman. Franeina Gorne'lia Maria, d. van H. van Niekerk en van J. Gans. Pieter Joharlne-s, z. van P. J. van Leeuwen en van J. ran Soesi. Getrouwd: J. van Liit, 31 jaar en C. van. Waardhuizen 26 jaar. J. Henzen en 0. J. Sandberg. P. van dor Roijden, 54 jaar en J. Zaalberg 41 jaar. Overleden: W. Ka' is. werd. 46 jaar. D. van Duijl vr. 54 jaar, A. PLaiizier, wrod. 73 jaar. M. C. Ransolaar vr. 70 jaar. J. M. Spruijt, kind 6 maanden. als vorige week. Stieren redelijke handel, prijzen als vorige week. melk- cn kalf- koeien luie handel, onveranderde prijzen. Jong vee, stroevo handel, prijsh. Graskal veren, handel niet stug. Niicht. fok- en slacht kalv kalme handel, hooge prijzen. ROTTERDAM, 17 Aug. Buitenlandsche granen. Stemming Mais kalm, gerst zeer vast. Rogge: Zuid-Russische naar kwa liteit disp. f 4.204.30, Amerik. rogge N 2 <lisp. f 4.25. Gerst: Canada N 3 aangekomen f 118, idem spoedig verwacht f 115, idem stoo- mend f 111112, 61/2 kg. Donau naar aan komst f 114102, 62 kg. Laplata disp. f 120 61/2 kg. Laplata stoomend naar aankomst f 115106, 65 kg., Laplata stoomend 108, Laplata Chevalier disp. f 127. Haver. Canada N. 3, disp. f6.55, Canada feed N. 1, disp., f6.15, 5J4 k. Noord-Rua- sische, diesp. f 5.65, 52.8 k. Laplata, disp. f 4.70, 52/53 k. Laplata Clipped, disp. f 5 10. Mais (per 2000 K.G.). Laplata, disp. f 79, id., aangek, en stoomend f 7776.50, id. Sept Dec. levering f 80, id. Jan./April levring f 8lj- BODEGRAVEN, 18 Aug. Kaas. Aangevoerd 402 partijen Goudsche kaas, waaronder 398 mot rijksmerk, totaal 17726 stuks, wegende 159.534 K.G. Prijs met rijkemefk le srt. 3843, 2o srt. 34 37; zware tot 45. Handel matig. PURMEREND, 18 Aug. Kaas. Aan- voeer: 28 kleine boerenkaas met rijks- merk 38, 8 kleine fabriekskaas met rijks- merk 37, commissie met rijksmerk 36. Handel matig. Aangevoerd 21.000 K.G. Boter. Aanvoer: 2300 K.G. boter 0.851.40 per K.G., weiboter 0.65 1.20, per K.G. R0EL0FARENDSVEEN 18 Aug. Groen tenveiling. Sla 0.50—1.30 per 100 krop, meloenen 431 ct. per stuk, snijboo nen 11.25 idem M. 1.75, idem I 2.252.70, afwijkend 0.35—0.40, prin- seboonen 1.902.25, idem dikke 0.95 1.30, idem dubb. stam 0.750.85, alles per 10 K.G.; Augurken fijn 2.80—5.10, fijn basterd 2.302.50, basterd 1.55, grof 2.10, bommen 0.70, stippel 0.650.70, idem II 0.25, alles per 25 Kilogram. LEIDSCHENDAM, 17 Aug. Groenten- veiling. Eng. komkommers I f 2.40 4.00, idem II 0.50—1.00, idem III 0.50, wankl. 1.00—2.00, stek 0.10, gele komkommers I 2.804.60, idem II 1 1.90, idem III 0.50, stek 0.15, krop sla 0.601.90, peen 5.6010.30, bloem kool 7.3011, 2e srt. 2.504.60, toma ten (mid.) 4.004.60, gr. ronde 3.50 4.20, 2e srt. 3.90—4.30, 3e srt. 2.00— 2.20, bonken 2.00—3.00, rijp 4.00—5.00 andijvie 0.601.80, spinazie 0.310.72 postelein 6.508.50, rabarber 1.00 3.00, snijboonen 2426, spcrcicboonen 1<>21, prei 1.00—2.80, selderie J.00 1.60, meloenen 1857, druiven 31.00—36.00. TER-AAR, 17 Aug. Groentenveiling. Snijboonen f 0.-102.40, Stokprinces f 1.40 1.70, Witte Pronkers f 0.30—0.60, Fijn f 10.80 Fijnbasterd f 2.40, Ba-sterd f 1.952.10, Grof f2.10, Bommen f 0.25, Knorrels f 0.K5, Bloemkool 412 cent. BOSKOOP, 17 Aug. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 1016, Golden Ophelia 1022, Marcel Rouyer 27 42, Hadley 3460, Cladiuo Pornot. 5075, Columbia 1431, Bitlerfly 1223, Mac Kei ler 1527, Wilh. Kordes 1022, Mad. Ju.C3 Bouché 20—28, Rosalandia 3672, Else Poulsen 2042, Gloria mundi 3150, Kilham 4773, Edith Helen 40—79, Aug. No.vek 2552, Briarcliff 1124, Polyanthrozon 10 18, Winnet 1022, Phoebe 2230, Florex 4290, du Clos 1826, Dahlia's, grootbloe- mig 1015, idem kleinbloemig 8, Chrysan ten, grootbloemig 1.70, Gladiolen 410, Le,- lies ligunum 1540, Clematis Durandi 41 52, Roode lelies 701.Witte lelies 50 80, Clematis Pr. Hendrik 2.3.Gerbera 4365, Stat-ice 28. KATWIJK a. RIJN, 17 Aug. Groen tenveiling. Eigenheimers f 1—1.90, per kist van 25 K.G. Peen f 3.80—9.40 per ll-O bos, Bloemkool 1ste soort f 9.1013.20 per 100 stuks. Peen per kist van 25 K.G. f 0.S0 1.30. Aanvoer: 300 kist aardappelen, £500 bos peen, 10.000 bloemkool, 140 kisten peen. ALPHEN a. d. RIJN, 17 Aug. Groenten- veiling. Spinazie f 12.1013.30, Heeren- boonen f 1220.50, Snijboonen f 2026.—, Postelein f7.9010.Peren suiker f6.20 8.60 per 100 K.G. Peen f 13.60—15.30, Kroten f 3.301.10, Andijvie f 2.20—3.per 100 bos. Kropsla I f 23.Bloemkool I f 141" Meloenen f 2548.per 10 Ostuks. Drui ven f 3740.per 100 pond.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3