DINSDAG 18 AUGUSTUS 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 KATWIJK AAN DEN RIJN. Het congres te Utrecht. Het bestuur van de 'K'.K. Volksbond wil nogmaals de aandacht gevestigd z-ien op het Arbeiders congres to Utrecht op 6 Sept. a.s. De deel nemers kunnen dien dag de H. Mj« bijwo nen te Utrecht Z.H.Ex. de Aartsbisschop zal in de openlucht de Mis opdragen. Bij voldoende deelname zal er gelegenheid zijn per autobus te gaan. Gelegenheid om zich hiervoor op te geven is er Zaterdag en Zon dag a-s. i<n het Parochiehuis. LISSE. Gemeenteraad. De raad dezer ge meente vergadert Woensdag te half acht 1. Parkeerverbod voor De Witte Zwaan des Zondagsmorgens. 2. Subsidie kinder feesten. 3. Benoeming van een hooikeur- der in de vacature van wijlen den hoer J. van der Salm. 4. Vaststelling Ambtena renreglement. 5. Verbetering van de gas- straatverliohting. 6. Verlaging van de wa terleidingtarieven. 7. Begrooting School- artsendienst 1932. 8. Aanbieding van de gemeente-rekening 1930 en benoeming van eene Commissie tot het nazien. 9. Comp tabiliteit. 10. Ingekomen stukkeji en me- dedeelingen. N00RDWIJKERH0UT. Auto-ongeval. Zondagmiddag moest de heer P. H. uit Katwijk ter hoogte van den Driesprong bij het Jagershuis, met zijn auto voor een paar wielrijders uitwijken, met het gevolg dat hij met de auto tegen de aldaar staande brievenbus reed. De paal waaraan de bus bevestigd zat knapte totaal af. De auto werd beschadigd, per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. Hinderwet. Door de N.V. American Petroleum Company, gevestigd te 's Gra- venhage, is bij Burgemeester en Wethou ders dezer gemeente een verzoek inge diend, om vergunning tot uitbreiding van de bestaande ondergrondsche benzine-in- stallatie met aftapinrichting, met een tweeden ketel, op het terrein gelegen bij de garage van B. Zandbergen, alhier. Geboren: Alida Barbara, d. van N. J. Schouten en J. de Groot. Johanna Pe- tronella, d. van Petrus v. d. K'ugt en J. P- van Amsterdam. Petrus Theodorus, z. van N. Duijvenvoorde en C. Geerlings. Johannes Theodorus, z. van J. C. Aartman en J. G. J. Lampe. Jozef us Antonius Cor nells, z. van J. P. Corel en C. M. Wagener. Oatharina Hendnka, d. van Johannes van der Eist en M. van der Laan. Overleden: Maria .T 7an der Star, 1 jaar. Petroella van Hens.bergen, 86 ja ren, weduwe ran Matthijs van Noort. David Joharnes Nell, 79 jaren, weduwnaar van HendriJta van Roode. Johannes Le onard us Bader, 18 jaren, overleden te Sas senheim. CorneJis P. van Geest, 35 jaren, wonende te 's Gravenhage. NOOTDORP. Oranjefeesten. De Oranjefeesten wor den dit jaar gehouden op Maandag 24 en Dinsdag 25 Augustus a.s. Er is evenals vo rige jaren, voor een schitterend programma gezegrd. Of deze dagen een goed verloop hebben, daarvoor wordt nog gevreesd. STOMPWIJK. De Harddraverij. Voor de namiddagdraverij zijn ingeschre ven de volgende paarden: Q Pet ie te A mie; Omega; Sadly Harves ter; Maggy Henry; Edna M; Politesse; Sister Fabriek H; Ma urine B; Mis Zelden Peter; Harrokl; 'Ke»va D; Robbedoes; Rou lette; Meteor; Catriene Spier; Rentner; OdessaUnifo rmFrettchenVancouve r Karabin; Amitha IV; Kaptein de Bruane; Oplooper; Harstein; Janette Harvester; Qua'iteit; Vlieger D: Vitality; Marie V; Tamboer; Silent Nanrij; Raoiplacante; Pie- ternel. Voor de voormiddagdraverijJessy Paul H; Petite Arnie C; Quford; Robbedoes Roulette; Vrijbuiter ProhaskaVoorloo- per Vlieger D; Vitality; Unie Bonnie M; Lady O; Var ia. VOORHOUT. Smakelijk. Zondag 1.1. werd alhier een manspersoon in kennelijiken staat van dron kenschap aangetroffen, liggende langs den openbaren weg, aan de graskant van de Le iclische-brek'vaart. Na gedaan onderzoek van politiezijde is toen gebleken, dat de dronkenschap was ontstaan, door het onmatig gebruiken van brandspiritus. Ter ontnuchtering is de man naar een der cellen overgebrahet, alwaar hem ruim schoots gelegenheid werd gegeven, om zijn roes dien dag uit te s'apen. De Oranjefeesten. De burgemeester heeft bekend gemaakt, dat het tijdens de z-g- Oranjefeesten, alhier te houden op 26 en 27 Augustus, verboden is ingevolge art 52 der algemeene politieverordening, te venten, te koop aanbieden of verspreiden van voorwerpen of waren, op of aan den openbaren weg. WARMOND. Dammen. In Hotel „de Stad Rome'' zal Woensdagavond ten 8 ure door de War- mondsche Damvereeniging een wedst.ri.jd worden gespeeld teg eneen gecombineerd tiental der Chr. Leidsche Damverecn waarna door één der leden van laat-atgf noemde vereeniging eenige fraaie partij standen zullen worden gedemonstreerd en uitgewerkt. Zij die belang stellen in het damspel kunnen deze wedstrijd gratis bij wonen. Uitvoering „St. Mathias". Onder groote belangstelling gaf de afdeeling Zang van de R. K. Muziek-, Tooneel- en Zang- vereeniging „St. Mathias" een uitvoerirg in de gemeentelijke muziektent. Om half negen stelden de zangers en zangsters zioh. onder leiding van den heer J. H. van Fg- mond, op en brachten de diverse nummers, vermeld op het programma, ten gehoore. Het is zeer zeker voor den heer van Eg- mond een zware taak geweest zijn vereeni ging tot dit peil te brengen, want er werd werkelijk buitengewoon goed gezongen. Vooral „Avondkoor" van C. Kreutzer kwam zeer zuiver en harmonisch door. Doch ook de andere nummers waren zuiver van toon en werden met gloed en voordracht ge zongen. Den heer van Egmond komt een w-oord van hulde toe voor deze prestatie en die gisterenavond hebben staan luisteren zullen dit zeer zeker beamen. Wil het koor nog toenemen in kracht, wat zeer zeker nooddg is, dan zullen nog verschillende nieu we leden moeten worden aangeworven. Hier in Warmond zit nog voldoende stein- men-materiaal; dus laten zij, die hiertoe ge legenheid hebben, den heer van Egmond in zijn lofwaardig streven steunen en toetre den als lid van de Zangvereeniging „St. Mathias", dan kunnen wij hier een vereeni ging krijgen, die ons op muzikaal geb;ed nog veel zal kunnen doen genieten. Opening Sportterrein. Onder zeer groote belangstelling had gisteren de off:- cieele opening plaats van het sportterre;n van de Sportvereeniging „St. Mathias". Na eerst nog een fiksche regenbui afgewacht te hebben, stelde te ruim 2 uur de R. K. Mu- ziekvereenigmg „St. Mathias" zich op en werd met volle muziek gemarcheerd naar het terrein. Nadat nog eenige muzieknum mers ten gehoore waren gebracht, nam de geestelijke adviseur, kapelaan Th. Lampe, het woord en sprak als volgt: Het is rrij een groote vreugde en een groot genoe gen, dat wij thans kunnen overgaan tot opening van ons eigen sportterrein, iets waarna wij sinds lang gehaakt hebben. Jn de eerste plaats wil zijneerw. een woord van welkom richten tot den heer Pastoor, wethouder Zwetsloot, die het Gemeentebe stuur vertegenwoordigt, den heer Schrauia als vertegenwoordiger van den Haarlem se-hen Bond en de besturen van de Sasscn- heimsche en Lissesche Voetbalvereeniging Dan past mij van deze plaats een woord van bijzonderen dank te brengen aan den heer A. Verkley uit Sassenheim, die ons op zoo'n royale en loyale wijze aan die terrein heeft geholpen. De heer Verkley kan er van overtuigd zijn, dat wij dit sympathiek gebaar op zeer hoogen prijs stellen en wij van onzen kant, aldus spreker, zullen niets nalaten om de goede verstandhouding, die tusschen den heer Verkley en de vereeni ging thans bestaat, te bestendigen. Spreker hoopte, dat op dit terrein de samenhoorig- heid tusschen de spelers zou worden aan gekweekt en dat de vereeniging zou groeien en bloeien. Hierop volgde een krachtig applaus. Hierna verzocht de ka pelaan den heer Pastoor het lint te wil len doorknippen, waaraan deze gevolg gat. En hiermede was het terrein officieel ge opend. Direct werd nu aangevangen met de match „Teylingen" uit Sassenheim en „Lisse" uit Lisse. Het was een aardige en vlotgespeelde wedstrijd. Met 50 meest Lisse, dat echter met vier invallers speci de, het onderspit delven. Hierna speelde „St. Matthias" tegen Lisse II, waarbij vooral tot uiting kwam de wedstrijdroutine van Lisse II. Ware St. Matthias meer ingespeeld, het resulvsat zou anders geweest zijn. Thans verloor St Matthias met 51 en nam Lisse II de zii- veern medaille mee naar huis. De voor zitter van St. Matthias reikte onder een toepasselijk woord de prijzen uit, waar mede deze dag tot het verleden behoorde. N00RDWIJK. Wit-Gele Kruis. De speldjesdag ge houden ten bate van het Wit-Gele Kruis, heeft de prachtige som van 2S411 1/2 opgebracht. Een opbrengst waaruit wel spreekt de sympathie welke men heeft voor deze zoo noodige en nuttige instel ling. De dames-verkoopsters een woord van lof voor hun ijver waardoor dit prach tige resultaat werd bereikt. Auto-tocht Ouden van dagen. Het co mité voor een auto-tocht voor de ouden van dagen is voornemens ook weder dit jaar een dergelijke tocht te organiseeren. Naar wij vertrouwen zal ieder die hieraan iets kan bijdragen om de oudjes een ge- noegelijke dag te verschaffen ten achter blijven, de hoop is alzoo weder gesteld op de H.H. Auto-bezitters, op de beschik baarstelling hunner auto. UIT DE RIJNSTREEK LEIDERDORP. Aanbesteding. Alhier is aanbesteed de bouw van een woon- en winkelhuis voor rekening van den heer C. de Koning, nabij de van der Doesstraat. De uitslag ia als voltg: Volleberg ƒ9818, Groenendijk ƒ9500, v. d. Velden 9395, Gebrs. Mol 9380, Pie terse 9350, Heppigman 9210, Osnabrug ge 9175 en Meerburg 8784. Aan den laagsten inschrijver is de bouw gegund. ALPHEN AAN DEN RIJN. Postkantoor. Lijst van onbestelbavo brieven en briefkaarten over de le helft der maand Augustus: 1. v. d. Leest, Schiedam. 2. Ambt. Openbaar Ministerie Den Haag. 3. H. Ossevoort, p.a. E. Hoor- veld, Wieringen. 4. Bureau van dit Biad onder no. 7641, 11. 5. Mej G. de Jong, Ooj.t zanerdijk, Amsterdam. Briefkaarten Bin nenland: 6. V. Erdin, Kerst v. d. Berglaan 74, Delft. 7. Schipper Willem Schiving, schip Marit-a Johanna, Rotterdam. 8. B. Brouwer, Noordplein 38, Delft. Brieven Buitenland: 9. H. Wilts p.a. Orzesch, Acutstrasse, Duitschland. HET JUBILEUM VAN DEN DEKEN. Opvoering van Het Oratorium „Die Heilige Caecilia". Gisterenavond had voor een geheel ge vulde St. Josephzaal de eerste opvoering plaats van het Oratorium „Die Heilige Caecilia", hetwelk den Deken bij de ge legenheid van zijn 40»-jarig priester-jubd- leuru en aan zijn parochianen door het feestcomité werd aangeboden. Toen even acht uur de Deken de zaal binnenkwam, werd deze door- de aanwezi gen met 'n daverend handgeklap begroet. Het gemengde koor dat terzijde van het podium stond opgesteld, zong den binnen komenden jubilaris een geestdriftig hul- delied toegewijd aan het Priesterschap. De voorzitter van het feestcomité, ka pelaan H. L. J. M. Sondaal, nam hierna het woord om namens het feestcomité den avond te openen. Spr. zegt, dat naast de kerkelijke viering van het feest, thans voor het comité het oogenblik was aange broken, hier een wereldlijke feestviering aan toe te voegen. Het comité heeft daar om gemeend, goed te doen met U het Ora torium te mogen opdragen. Ik vertrouw dat het bij U, Zeereerw. Deken en Uwe parochianen, een aangename herinnering zal achterlaten. En we mogen hieraan di rect toevoegen, dat deze verwachting in het geheel niet beschaamd is geworden. Ongetwijfeld hebben allen genoten van een heerlijken avond vol verheffend kunst genot. De verschillende tableaux uit het oratorium droegen aller bewondering weg en de figuranten die deze tableaux voor stelden hebben zich zonder uitzondering op loffelijke wijze van hun taak gekweten. De algemeene leiding van het koor be rustte bij den heer Ant. Theele uit Leiden, en dat deze leiding in goede handen be rustte bleek wel uit de keurige vertolking der zang waarmede de verschillende ta bleaux met de talrijke standen werden opgeluisterd. Het koor zong zeer zuiver en beschaafd, terwijl de sopraan-soli gezongen door Mej. L. v. Enthoven door haar mooi en zuivere voordracht bijzonder opvielen. Ook de duetten vertolkt door bovenge noemde soliste en den heer Bik uit Leiden werden zuiver en met gevoel voorgedra gen. Vooral het slotkoor en Apotheose brachten de aanwezigen in een ware ver rukking. Een langdurig welverdiend ap plaus viel koor en figuranten dan ook als belooning ten deel. Een bijzonder woord van lof komt in deze wel in bijzonder toe aan den regis seur kapelaan Sondaal, voor de wijze waarop hij het geheel heeft samengesteld en geleid. Een beduidend aandeel in het welsla gen van de opvoering van dit Oratorium komt mede toe aan het Costuumhuis „Erato" te Leiden, welke de grime en coa- tumeering der figuranten op voortreffelij ke wijze heeft verzorgd. Bij het einde sprak de Deken een slot woord, waarin spr. alle medewerkenden zonder uitzondering hartelijk dank bracht voor de heerlijke zang en het schoone snel, wat- zij dezen avond te genieten had den gegeven. Spr. hoopte dat het ge""tene er toe bii zal dragen, tot meerdere be oefening der kunst en twijfelt niet of de herinnering aan deze opvoering zal de aanwezigen nog lang in aangename her innering blijven. Te plm. half elf kwam het einde van deze uitstekend geslaagde feest viering. Treinvertragirig. Gisterenavond om streeks 8 uur is even voorbij het station Alphen een wissel defect geraakt, tenge volge waarvan het treinverkeer, dat tus schen Leiden en Utrecht slechts over en kel spoor plaats heeft, ruim een half uur stagnatie ondprvond. Geboren: Marinus, z. van W. Koppe en M. Vis. Leendert, z. van J. Fijn en G. Vonk. Dirk, z. va<n Th. A. v. Leeuwen en A. Oppelaar. Johannes Oorne'is Helena, z. van L. N. P. Entho-ven en J. M. Vlasman. Herman us Leonard us Johannes Co me lis Maria, z. van L. Verleun en A. S. Ste ven. Hendrikus Theodourus, z. van J. van Steyn en J. A art man. Jannetje, d. van J. W. van den Bosch en W. Schellinger hout. Neeltje Johanna, d. van J. Koele- wijn en J. Vreeken. Hendrik, z. van H. van Harten en Adr. Blom. Overleden: Cath. E. v. d. Ster, eohtgen. van W. v. Braak, 66 jaar. W. de Lange, echtgen. van L. Vonik 55 jaar. L. A. van den Ing 2 dagen, overleden te Lei den. A. Osanga, eohtgen. van H. Vermeij, 33 jaar, wonende te Rotterdam. G etrouwd. E. Veldkamp 21 jaar en H. J. v. d. Louw 17 jaar. Ondertrouwd: J. E. Booij en A. Voorbij. J. J. Schouten van Bodegraven en A. van Leeuwen, wed. G. J. Laigerweij. BODEGRAVEN. Wintersport. Vrijdagavond vergader de de Bodegraafsche IJsclub „Winter sport" in Hotel van Haaften. Niettegen- s taanden, dat een belangrijk voorstel ge daan werd, was de opkomst der der leden zeer gering. Onder voorzitterschap van den heer P. v. Ingen werd de bespreking geopend be treffende een op te richten Ijsbaan. De voorzitter deelde mede, dat hij en den heer W. Vink de bespreking had gehou den met den landeigenaar Hooimans, om op diens terrein een ijsbaan aan te leggen. De huurprijs bedraagt 125.per jaar, wanneer het land onder water gezet wordt, en 25.wanneer het niet als zoo danig wordt geexploiteerd. Aangezien het land aan den straatweg lager ligt dan noordelijk werd besloten de juiste ligging van het land eerst op te laten meten door den heer P. Veelenturf, die binnen een paar dagen rapport zal uitbrengen. Het besluit zal dan de eerst volgende vergade ring worden genomen. Tevens zal dan een kostenbereking voor bedijking enz. inge diend worden. Aan den heer A. Veelenturf, die de eerste bespreking met de heer Hooimans heeft gehouden, werd een woord van dank gebracht voor zijn hulp. Do voorzitter sloot daarna met een woord van dank de vergadering. STADSNIEUWS CIRCUS GLEICH. Buitengewone voorstelling. Het optreden van het reuzencircus Gleich is iets bijzonders te noemen in de circuswereld. Terwijl er gistermorgen om streeks 11 uur nog niets op het Schut- tersland te zien was, stond daar gister avond het gansche circus met al zijn ten ten en keurigen voorgevel kant en klaar om het publiek te ontvangen. En te half acht begon de stroom van bezekers te loopen, zoodat er om acht uur reeds ette lijke duizenden een plaatsje gevonden hadden. Het programma werd geopend met muziek, een goed verzorgd deel van het circus-programma onder leiding van kapelmeester Busch. Daarna had de alge meene opmarsch plaats van de circus-be volking, welke niet naliet een grootschen indruk te geven van de zeer gevarieerde samenstelling er van. De kleurlingen vorm den er een niet onbelangrijk deel van en vol belangstelling werd uitgezien naar de prestaties van deze uitheemsche bevol king Allereerst kregen we nu de gebruike lijke paardennummers. Een twintigtal edel- paarden verschenen in den ring en de ruiters toonden hier hun meesterschap op voortreffelijke wijze. Meer was dit nog het geval bij het Hoogeschool-rijden van mej. Hardt en den heer Th. Jostmann Jr., wier paarden op de muziek marcheerden. Mad. Helens Walles Wilke liet vervol gens haar drie zeeleeuwen allerlei toeren verrichten en het is bewonderenswaardig hoever deze dieren het in de jongleerkunst hebben gebracht. Tegelijkertijd werd ter linker- en rechterzijde van het circus ge werkt door standwerkers, terwijl mr. Storm en zijn partner kunsten vertoonden met hun gedresseerde honden. Een staaltje van behendigheid in het paardrijden leverde mej. Lucy, die op haar paard staande omduikeltjes in de lucht maakte, 't. Was "een der vele staaltjes acrobatiek, die we dezen avond zagen en die we niet alle één voor één zullen op- Doemen. Daarvoor was het programma te uitgebreid. Frau Director Gleich gaf, met medewer king van het Spaansche balletkoor, een Spaansche fantasie rij-scène te aanschou wen. De Bento's gaven een humoristisch tusschenspel te zien en de Dos Valencia- nos dwongen bewondering af door hun durf en lenigheid. Daarna kwamen de kameelen, de olifan ten, zebu's buffels en nog meer -uitheem sche dieren in den ring. Een zoo bonte dieren-variatie zagen we nog nimmer in een arena bijeen. De heeren W. Walles Wilke, Th. Jost mann Jr. en E. Adams waren hier de mees ters en zij mochten herhaald applaus van de vele aanwezigen in ontvangst, nemen. Als laatste nummer voor de pauze kre gen we het optreden te zien van een troep lucht-acrobaten, die duizelingwekkende toeren verrichten en door de toeschouwers met huivering werden gadegeslagen. Er zijn nu eenmaal altijd heel veel menschen, die dergelijke acrobatiek niet kunnen zien ener toch naar kijken. Voor wie even willen griezelen is dit vooral een interes sant nummer. Na de hervatting werd de wilde dieren- dressuur vertoond. Het eerst trad op de heer Ekhard met negen ijsberen, die hij volkomen in bedwang had. Deze zoo goedig uitziende dieren vallen toch op den duur niet mee, maar de bekwame dresseur had er niet veel moeite mee. Daarna kwam de olifanten -en leeuwen- jager Sailer Jackson met de Abessinische leeuwengroep in de arena. Een tiental vol wassen dieren en een evengroot aantal jon gere, dwongen hier den eerbied der toe schouwers af. Zij allen zouden ook wel op behoorlijken afstand zijn gebleven, maar de temmer toonde niet de minste vrees. Hij liet bewonderenswaardige staaltjs van dressuur zien en de leeuwen waren hem onderworpen. Een enkele n keer zoo'n ver vaarlijke muil, een gegrom of zelfs een slaan met 'n poot hoort er nu eenmaal bij, de dresseur bleef de baas en voor den re volver bleken allen bijzonder gevoelig te zijn. Een aardige entre-act werd gegeven door de clowns. Bijzonder de na-aperij van den leeuwentemmer door den clown dwerg wekte den lachlust der aanwezigen op. De clowns lieten intusschen zien, dat zij ook nog meer kunne dan enkel clow nerie en de muzikale prestaties, afgewis seld natuurlijk door grollen en grappen, deden het goed. Daarna kwamen de vreemde elementen van de cirusbevolking in actie. Eerst kre gen we een beeld van het prairieleven in het Wilde Westen, daarna traden origi- neele Mexicaansche Cowboys met hun vurige paarden en een bekwaam lassower per op om ons te laten zien wat we tot nu toe alleen in de bioscoop op het witte doek hadden gezien, vervolgens toonden kunstschutters en messenwerpers hun be kwaamheid, we zagen fraai hoogspringen, waarbij de deelnemende dame haar cow boy-concurrent versloeg door een hoogte- sprong van 1.65 M., we werden onthaald op Romeinsche wagenrennen, het was een opeenvolging van nummers, dat het bijna niet te verwerken was. Hierna konden we een kijkje nemen in 't Zuid-Afrikaansch negerdorp en kennis maken met de inheemsche zeden en ge woonten van muziek en dans, vuurvreterij, degenslikkerij enz. enz., todat als laatste nummer kwam het levende projectiel, de Agenda LEIDEN. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vincentiu^ Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.30—8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 17 tot en met Zondag 23 Aug. a.s. waar genomen door apotheek: W. Pelle, Kort Rapenburg 12, telefoon 594. grootste sensatie van de wereld, h^t weg schieten van een man uit een kanon. Inderdaad techniek en moed gaan hier hand in hand, maar boven alles staat een ongekende organisatie, die in de handen van circusdirector Gleich wonderen doet. HET ST. ELISABETHSGESTICHT. Het artikel over het St. Elisabethsge- sticht- van ds. Riemens in het Leidsch Predikbeurtenblad (van de Ned. Herv. Kerk) was overgenomen door de (Gere formeerde) Leidsche Kerkbode. Laatstgenoemd blad plaatst nu ook in zijn geheel het verweer van ons blad te gen bedoeld artikel. Wij waardeeren deze eerlijke, loyale houding van de Geref. Kerkbode. R.K. GRAFISCHE BOND. Koperen jubileum F. Klein. Het was Zondag feest in de Leidsche Typografenafdeeling. Het bestuur had goed gezien om het 12 1/2 jarig jubilé van den penningmeester, den heer F. Klein niet onopgemerkt te laten voorbijgaan, en hierin hebben de leden voor een groot deel medegewerkt. Immers het cadeau, dat hem overhandigd werd (een boeken kast), was geheel bijeengebracht door de leden zelf, een bewijs, dat. de jubilaris de volle sympathie heeft van de leden. Het concertgebouw „Concordia" was dan ook flink bezet, toen de jubilaris ingehaald werd. Allereerst werd het woord gevoerd door den voorzitter van de afd. Leiden, den heer Swanen, die de verdiensten en het werk van den heer Klein naar voren bracht en hem lof toezwaaide met dit jubilé. Vervolgens sprak het hoofdbestuurslid Hooghiemstra. Deze wenschte den jubila ris eveneens geluk met dit jubilé en stelde hem ten voorbeeld aan de jongeren. Na mens het hoofdbestuur werd hem een por tefeuille en portemonaie aangeboden. Hierna bedankte de jubilaris ontroerd voor de huldiging hem bereid. Hij hoopte dat het vertrouwen, dat de leden in he hadden gesteld, in de toekomst bestem- digd zal blijven. Hiermede was het officieele gedeelte ten einde. Weldra kwam voor het voet licht het zangkoortje, samengesteld uit de leden, or.der leiding van den heer Riebeek en voerde achtereenvolgens uit Domine Salvam fac, Ave Maria en „Wat ik heb", 't Werd een succes voor den heer Riebeek. Vervolgens werd de avond gevuld met voordrachten door de heeren Pont, Klein, v. d. Meijden en Jaspers. Een kort gezellig samenzijn besloot deze goed geslaagde huldiging. Verschenen is eenige weken geleden sche Drukkerij, Morschsingel, de Tarie ven van de Rijks-inkomstenbelasting met Rijks en Provinciale opcenten, de Ge meentefondsbelasting met gemeentelijke opcenten, de Vermogensbelasting met Rijks-, Provinciale- en Gemeentelijke op centen en opcenten ten behoeve van het Gemeentefonds, de Verdedigingsbelasting I, over het belastingjaar 19311932 ver schuldigd te Leiden. Deze uitgave (0.25 cent) is zeer wel kom voor allen, die voor zichzelf of voor anderen wenschen te weten, hoeveel be lasting zij moeten betalen. De tabellen zijn zeer overzichtelijk. Handelsregister K. v. K. Opheffingen. 3635. J. van Rossen. Leiden, Levenda-al 157. Boter, kaas, eieren en vleesehwaren. 4858. J. van Duyn. Katwijk aan Zee, Voorstraat 77, radiohandel. „Zakengids voor Leiden en Omstreken", uitgave van het Leidsch Advertentie- en Beclame-Bureau, Leiden, St. Aagten- straat 2, hoek Steenstraat. Wij kunnen de opzet en uitvoering van deze uitgave niet roemen. Doordat men klaarblijkelijk betalen moest, om er in te komen, is de adreslijst zeer onvolledig. Mej. J. Drost van Sassenheim en mej. A. Veldhuyzen alhier slaagden te Den Haag voor het E.N.S A. I.D.-diploma leerares en lingerie, beide leerlingen van mej. M. C. Zaalberg alhier. Voor het examen lichamelijke oefening M.O. is te Utrecht geslaagd mej. A. M. J. de Bruin, alhier.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2