5PORT MAANDAG 17 AUGUSTUS 1931 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 BlJV0E-65EL ATHLETIEK DE R.-K. N. A. U- KAMPIOENSCHAPPEN. DIVERSE NIEUWE RECORDS Voor de eerste maal werden gisteren in Haar lem de kampioenschappen verwerkt van de kort geleden tot stand gekomen R.K. Neder- landsche Athletiek Unie. Vroeger jaren werden deze kampioenschappen georganiseerd door bet Nationaal R.K Athletiek-Comité, De bij deze gelegenheid gevestigde tijden en prestaties golden als record en, aldus lezen we in de „Mndmrg.", wanneer we de prestaties van gisteren vergelijken met die van vroeger, constateeren we, dat de Roomsche athletiek met rassche schreden vooruitgaat. Wanneer men daarbij in aanmerking neemt, dat een stevige wind bepaald van invloed bleek, komt het succes van dezen door de be kende R.K.A.C. „Holland" goed georganiseer- den athletiekdag nog meer tot zijn recht. Natuurlijk gaat het niet op de geleverde prestaties te vergelijken met die der K.N.A.U.- kampioenschappen, omdat de roomsche bewe ging nog in haar kinderschoenen staat. De terreinkwestie is daarbij van groot be lang. Het alleszins fraaie Lyceumveld was tot in de puntjes in orde gebracht, maar is toch heel wat minder dan ons Olympisch Stadion met zijn sintelbaan. Dat Vessies van D.E.M. op deze kleine baan dan ook een tijd maakte van 16 minuten 33.6 sec. voor de 5000 M., dat is slechts 3 sec. meer dan Jan Zeegers verleden week, is ongetwijfeld een fraaie prestatie, temeer daar de vrij hevige wind zooals gezegd, zeer hinderlijk was. De beste prestatie van den dag was de pols stokhoogsprong van Kaptein (D.E.M.) die met 3.52 meter een nieuw record vestigde in de roomsche athletiekwereld. Na hem dienen we den vèrspringer Bart Ronde (Holland) te noe men, die met 6.38 M. en 13.40. M. resp. voor verspringen en hinkstapsprong, twee nieuwe records vestigde Het hoogspringen staat nog niet op peil. De 1.60 M. van L. Pen, Union, is nog voor verbetering vatbaar. De werpnum- mers bleven eenigszins beneden de verwach tingen. Slechts de speerwerp van Pen (45), dient vermeld. De loopnummers boden de noodige span ning. Op de 100 M. deed zich een onregel matigheid voor. Van Deeren van A.D.Z. wist aanvankelijk dit nummer te winnen, maar hij bleek te vroeg zijn afgegaan. Het pistool wei gerde, terwijl starter, de Zwager verzuimde de loopers terug te roepen. Na overloopen werd thans Blaisse (V.I.C.) winnaar in 11.6 sec., terwijl Van Deun nummer twee gegeven, hoe wel Van der Dennen feitelijk deze plaats moest bezetten Een .foutieve beslissing der jury. Blaisse wist de 400 M. ook te winnen na harden strijd met Slee Jr. (Union) in den nieuwen recordtijd van 54.6 sec. W. Vogel (Holland) zegevierde op de 800 meter in 2 min. 15 sec. zijn clubgenoot Hen- neke. De estafettenummers werden door de ver tegenwoordigende D.H.A.K.-ploegen (V.I.C 4 maal 100 M) en Holland 400—300—200—100 M.) zonder veel moeite gewonnen. Een fraaie overwinning boekte H. Smit (D. E.M.) op de 1500 M., welke afstand hij liep in 4 minuten 27.4 sec., hetgeen eveneens een nieuw record beteekende. De Limburger Jan sen stelde eenigszins teleur. De 3000 M. ver meldden we reeds. De volledige uitslagen luiden: 100 Meter: le serie J. van Deun 12.1 sec.; 2e F. Timmers 12.2 sec.; 3e J. D. Ronde 2e serie: 1. C. Gelens 12.4 sec.; 2. J. van Dennen; 3. B. Blaisse. 1500 Meter: 1. H. Smits D.H.A.C. 4 min. 27.4 sec., (nieuw record); 2. A. Jansen, Lim burg, 4 min. 35.4 sec.; 3. C. Henneke, D H.A.C 100 M. finale: 1. B. Blaisse, D.H.A.C., 11.6 sec.; 2. J. H. van Deun D.U.A.C., 11.8 sec.; 3. J. van Dennen, D.B.A.Z. Kogelstooten: 1. Chr. Duin, D.H.A.C., 10.98 M.; 2. Rippe, idem, 10.94; 3. W. Kaptein, id. 10.31. Hoogspringen met aanloop: 1. C. Penn, D. A.A.C., 1.60 M.; 2. C. Jonkergauw, D.H.A.C., 1.57 M.; 3. P. Rippe. D.H.AC, 1,56 M. 400 M.: 1. Blaisse, D.H.A.C., 54.6 sec. (nieuw record); 2. W. F. Slee, D.B.A.C., 55.4 sec.; 3. L. Koek, D.H.A.Z. Vèrspringen met aanloop: B. Ronde, D.H. A.C., 6.38 M. (nieuw record); 2. C. Celens, D. B.A.K., 6.21 M.; 3. J. van Deun, D.U.A.C. 5.74 M. 5000 Meter: 1. W. Vessies, D.H.A.C., 16 min. 33.6 sec. (nieuw record); 2. J. Dubbelaar D.H.A.C., 3. W. Schoots, D.U.A.C. Discuswerpen: 1. W. Kuit, D.U.A.C., 32 M.; 2 M. Hagen, D.H.A.B. 31.93 M.; 3. G. van der List, Limburg'31.69 M. 800 Meter: 1. W, Vogel, D.H.A.K. 2 min, 15 sec., 2. C. Hemche, idem; 3 N. Brokke D.B.AK Hinkstapsprong: 1. B. Ronde, DH.A.C. 12.55 M.; 2. P. Rippe, D.H.A.C. 12.05 M.; 3. J Flipsen, D.H.A.K., 12.02 M. B. Ronde springt nog 13.40 M. (nieuw re cord). Polstokhoogspringen: 1. W. Kaptein, D.H.A C 3.52 M. (nieuw record); 2. P. Hoogen D B. A C. 3.40 M.; 3. C. Gelens, D.B.A.C 3.30 M. 4 maal 100 M. estafette: 1 N.S.C. (D.H.A.L.) 47 sec.; 2. Kracht en Kunst, D.B.A.K.; 3. V. D.Z. (D.U.A.C). Speerwerpen: 1. C. Penn, D.R.A.K., 45.64 M.; 2. W. Jansen. D.U.A.C. 42.30 M.; 3. G. van der List, Limburg, 41.24 M. 400—300—200—100 M.: 1. Holland. D.H.A. K 2 min. 14.2 sec.; 2. N.D.Z. (D.U.A.C), 2 min 22.8 sec.; 3. Kracht en Kunst (D.B.A.H.). R.K.S.V. „TE IJ LING EN" Een Athletiek-Afdeeling opgericht. Vorige week Vrijdagavond hield „Tey- lingen" een vergadering in het IC.S.A.-Ge- bouw tot oprichting eener Athletiek-Af deeling. Om 8.30 uur opende de voorzitter, den heer Rozema, de vergadering, waar een veertigtal personen aanwezig waren. Het is al eenigen tijd geleden, dat er te Sassenheim door de voetballers op aan gedrongen werd een af deeling Athletiek op. te richten en het bestuur voelde dat ook, maar men dacht er over het volgend jaar te beginnen. Alle zagen echter het nut er van in en daarom was men thans bij eengekomen te trachten tot oprichting te komen. Nadat de heer Rozema alles duidelijk had uiteengezet, ook de financieele zijde ervan, kreeg een ieder de gelegenheid om vragen te stellen. Hiervan werd bijna geen gebruik gemaakt, zoodat tot de oprichting werd besloten. Er gaven zich 27 leden op. Hierna werd overgegaan tot bestuursver kiezing, waarbij de heer Rozema als voor zitter, P. v. Rijn, penningmeester en de heer K. v. Lierop tot secretaris werd ge kozen. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter deze geamineerde vergade ring. Binnen enkele dagen zal er nog een regelings-commissie benoemd worden. A.s. Woensdagavond om 7.30 training op het sportterrein onder leiding van den heer v. Lierop. Alle leden dragen zorg op tijd aanwezig te zijn. Zij die lid wenschen te worden van „Teylingen", Afd. Athletiek geven zich op bij den secretaris. R.K. Ath. Vereeniging „De Bataven". Gisteren heeft de naam van „De Bata ven" een bekendheid gekregen over heel Nederland. Op de te Haarlem gehouden wedstrijden alleen toegankelijk voor de cracks uit Nederland, heeft onze clubge noot Joh. Dubbelaar den naam van „De Bataven" groot gemaakt door no. 2 te worden op de 5000 M. Bravo, van harte proficiat. lederen Woensdagavond training onder leiding van den heer J. v. Oerle, om 8 uur op het Leiden-terrein. Contributie 15 cent voor senioren, 10 cent voor junioren, per week R.K.S.V. „A. S. C." Na den goed geslaagden sportdag gaan de leden weer vol goeden moed aan hel' oefenen. In de medaillekast zijn nieuwe haken geslagen voor de medailles, die de afdee- lingen op den sportdag in 1932 zullen winnen. De lessen zijn voor deze week: Donderdagavond 6 uur schooljongens, 7 uur adsp. jongens, 8 uur heeren. Woens dagavond 6 uur schoolmeisjes, 7 adspiran- ten, 8 uur dames. WEDSTRIJDEN TE SCHIEDAM. Eijsker verbetert het Ned. reccord kogelstooten. Bij de gisteren te Schiedam gehouden nationale atletiekwedstrijden slaagde G. Eysker er in het Nederlandsche record kogelstooten aanzienlijk te verbeteren door het te rengen van 13,42 meter op 13,615 meter. De voornaamste uitslagen luiden: 100 yards: 1. Ohr. Berger, Haarlem 10,2 sec.; 2. M. v. d. Berge Haarlem 10,3 sec.; 3. J. Jansen, Den Haag 10,6 sec. Hoogspringen: 1. Hofman, Athletiek Vereeniging Groningen 1,70 meter; 2. Vis ser, Haarlem, 1,65 meter. Kogelstooten: 1. Eysker 13,615 meter; 2. Selman, 12,80 meter. Verspringen: 1. De Boer, 6,855 meter; 2. Lamoree en van Welesenes, 6,78 meter na overspringen won Lamoree. 4X100 meter estafette: 1. Haarlem 45,2 sec. Successen van „Brunhilde" te Heerlen Op de door den Limb. Turnkring uitge schreven wedstrijden ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan werden door „Brun hilde" de volgende resultaten bereikt: lste prijs Gymn. driekamp (2 vrije oef. brug 2 paardsprongen) 12 deelnemers, lste prijs Rhytmhische oef. naar keuze 9 deelnemsters. lste prijs Rhymthisohe oef. naar keuze 12 deelnemers, lste prijs Knotsoefeningen 12 deelnemers, lste prijs Athletiek-driekamp (80 M. hardloopen- hoogspringen-balwerpen) 4e pr. Athletiek driekamp. lste prijs 4X 80 M. estafette. 4de prijs 4X80 M. estafette. 2de prijs Marschwedstrijd. Persoonlijk Athletiek- driekamp. lste prijs Rie Briejer. 2de prijs Petra Dieben. De wedstrijden stonden onder leiding van den heer Somer uit Dordrecht, terwijl de heeren Metz, Leiden, de Wilde en v. d. Berg Utrecht, Dijk Winterswijk, Brand Den Haag deel van de Jury uitrna 'm. De indruk, welke de Brunhildeploeg op de Limburgers gemaakt heeft, had ten gevolge, dat zij uitgennodigd werd vol gend jaar ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van „Olympia" Xieuwenhage deze feesten op te luisteren. De hartelijke ont vangst welke „Brunhilde" te Heerlen bereid werd, heeft haar doen voornemen stellig van die invitatie gebruik te maken. ZWEMMEN ZWEMFEEST LEIDSCHE REDDINGSBRIGADE. EEN GOED GESLAAGD FEEST MET FLINKE DEELNAME EN VEEL BELANGSTELLING Het eerste officieele zwemfeest der Leidsche Reddingsbrigade mogen we zeer wel geslaagd noemen. Het was er gistermiddag in de ge meentelijke zweminrichting aan den Hoogel Rijndijk buiten verwachting vol. Dat was in de eerste plaats te danken aan de groote deel name der verschillende reddingsbrigades uit Noord- en Zuid-Holland, temeer wijl deze deelnemers nog een flinken aanhang hadden meegebracht, maar ook de belangstelling van Leidenaars viel ons mee, al konden we na tuurlijk niet geheel bevredigd worden Het weer dreigde aanvankelijk bet geheel*» feest in het water te doen vallen, want een half uur voor het aanvangsuur kwam er weer een van die zomersche buien over de stad los, die al een waterfeest op zichzelf zijn en den zwem mers al een nat pak bezorgen, voordat men aan de wedstrijden gekomen is. Gelukkig bleef het tot dezen eenen bui beperkt en den geheelen middag bleef het goed weer. Het vrij omvangrijke programma werd vlug afgewerkt, zoodat de groote deelname toch niet storend werkte. Over die deelname kun nen we ons slechts verheugen, want het be wijst, dat er vooral in andere steden actief wordt gewerkt, maar ongetwijfeld heeft deze middag er ook weer toe bijgedragen, dat de Leidsche Reddingsbrigade iu het middelpunt der belangstelling is komen te staan en bij de in September in het Kanaal aan den Hooge Rijndijk te houden demonstraties zal men er den weerslag ongetwijfeld van gevoelen. De L. R. B. heeft intusschen getoond ook wat te kunnen presteeren en daarvoor past een woord van hulde, want zonder dergelijke mid dagen, komt men toch niet waar men wezen wil. De officieele belangstelling, die er bestond van de zijde van het gemeentebestuur, dat ver tegenwoordigd was door den loco-burgemees ter, den heer Aug. L. Reimeringer en den com missaris van politie, den heer R. J. Meijer, zal in dit verband dan ook zeer zeker wel op prijs worden gesteld, want slechts indien de over heid het groote nut van een brigade inziet en belang stelt in haar werk, heeft men een goe den grondslag om verder te werken. Het kan dan ook niet anders, of de Leidsche Reddings brigade zal op den thans ingeslagen weg voort gaan en mag zich daarbij van den steun van de gemeente verzekerd houden, terwijl wij van onzen kant eveneens en in de eerste plaats enze medewerking ook in de toekomst toe zeggen. Het programma was van gevarieerde samen stelling en bestond natuurlijk voornamelijk uit gekleed baanzwemmen en popduiken. Veel valt daar uit den aard der zaak niet over te schrijven, maar we mogen toch niet nalaten te constateeren, dat er heel goede prestaties wer den geleverd. Er waren weinig mislukkingen en dat zegt reeds heel veel. Aardig waren ook de estafette-nummers voor dames en heeren met drenkeling over een af stand van 4 maal 25 Meter. In het heerennum mer begon de ploeg der Leidsche Brigade heel goed. Van der Mark was n.l. spoedig voor, maar Dieben verloor terrein, terwijl Amster dam meer en meer inliep en de leiding over nam, om tenslotte nog gemakkelijker te win nen. In de tweede serie startten Den Haag en Haarlem. Deze ploegen waren heel wat snel ler. zoodat zij ook op de prijzen beslag legden. In het damesnummer leek het, of de strijd alleen zou gaan tussc'nen Haarlem en Den Haag, maar de Amsterdamsche vertegenwoor digsters kwamen hoe langer hoe beter naar vo ren en de laatste slaagde er zelfs in de leiding te nemen en de Haarlemsche ploeg als tweede achter zich te laten. Na het popduiken, dat nog altijd tijd in be slag nam, werd door de Haarlemsche Brigade een aardige pantomine ten beste gegeven, waar bij het woord echter niet ontbrak en dat na tuurlijk in het water eindigde. De uitslagen luiden als volgt: 40 M. gekleed zwemmen, waarvan 20 M. met drenkeling (heeren): 1. R. J. Rolfs (H.R.B.) in 47 1/5 sec., 2. E. H. Groenhout (S.R.B.) 50 sec., 3 J. P. Henning (A.R B.) in 50 3/5 sec., 4. H. Cabri (A.R.B.) en J. N. Majoor (A.R.B.) bei den 52 sec. 40 M. gekleed zwammen, waarvan 20 M. met drenkeling (dames): 1. mej. P. T. de Vries (A. R.B.) in 59 sec., 2 mevr. Prent (H.R.B), in 1 min. 1 2/5 sec., 3. mej. K Hoogstad (S.R.B.) in 1 min. 2 sec., 4 mevr. A. van der Gaag (S.R.B.) 1 n. 3 s 1. R. J. Rolfs (H.R.B.) in 1 min. 26 2/5 sec., 2. J. Philippo (L.R.B.) in 1 min. 29 sec., 3. F van der Mark (L.R.B.) in 1 min. 29 3/5 sec. 80 M. gekleed zwemmen (schoolslag), dames 1 mej. P. F. de Vries (A.R.B.) in 1 min. 39 sec. 2. mej. H. Haase (H.R.B.) in 1 min. 40 2'5 sec., 3. mej. E. W. Arnoldus (L.R.B.) in 1 min 45 s. Onder water zwemmen (heeren): 1. A. J. Lamers (A.R.B.) 38 M. in 35 sec., 2. C. van Wateringen (A.R.B.) 36 1/2 M. in 43 2/5 sec., 3 J. Fissing (N.R.B.) 35 M. in 35 sec. Onder water zwemmen (dames): 1. mevr. J. P. Ipenburg (A.R.B.) 27 M. in 37 sec., 2. mej. K. Hoogstad (S.R.B.) 25 M. in 36 sec. 40 M, gekleed zwemmen voor Leidsche zwemsters: 1. mej, Wakka in 45 sec., 2. mej. Meyer in 52 sec. Aan het einde van het wedstrijdprogramma werd door de Haarlemsche Reddingsbrigade nog een demonstratie in het reddend zwemmen gegeven. LEIDSCHE ZWEMCLUB De estafette 3 maal 2000 Af. van de Dolfijn. Het water was Zaterdagmiddag iets te frisch, maar overigens waren de omstandig heden, bij het zwemmen van dezen wedstrijd uitstekend. Er was zon en de lucht was zoel, behalve in de kleedruimte voor de zwemmers, daar was de lucht bezwangerd door de geu ren van oliën, vetten en andere smeermidde len, waarmede men zich wapende, zich althans suggereerde dat te doen, tegen het koude Om ongeveer kwart over vieren lagen de zwemmers aan de startbalk in de Sloter-ring- vaart. Het waren Stenden van Dolfijn, Am bachtsheer van A. Z., Ellinckhuyzen van Haar lem, v. d. Reyden van L.Z.C., Zeeman van het IJ en Heintzbergen van „de Delft". H.Z.C. was niet opgekomen. Stenden, Ambachtsheer en v. d. Reyden zijn direct voor en weldra is de ploeg uit hel ge zicht, op het keerpunt af (na 1 K.M). Het gaf eenige verrassing toen medegedeeld werd, dat de L.Z.C. bij het keerpunt voor was, en voor bleef. Bij de 1500 M. was Dolfijn 2e, terwijl de A.Z.-zwemmer wegens kramp aan den kant kwam om gemasseerd te worden. Bij meerder heid van stemmen besloot de jury de A.Z.- ploeg hierom te disqualificeeren. Stender en v. d. Reyden naderden intus schen het einde van hun baan. Even verslapt v d. Reyden en tegelijker tijd zet Stender een prachtig gezwommen eindspurt in, waar door Dolfijn 2 M. voor L.Z.C. aantikt. Haar lem komt dan aan met ongeveer 180 M. ach terstand, Intusschen zijn Brink van Dolfijn en Lut van L.Z.C. al op marsch, De jeugdige L.Z.C.'er kan het tegen Brink, die met een spurtje vertrekt, niet houden, en Dolfijn legt hier de grondslag voor de overwinning. Bij het keerpunt is Brink plm. 100 M. voor Lut. Het blijkt, dat Liezenberg van Haarlem al een deel van den achterstand is ingeloopen. Hij kan echter Lut niet te pakken krijgen en deze tikt, tot op 't allerlaatst met zijn kort vlug slagje zwemmend als tweede aan plm. 250 M. achter Dolfijn en plm. 75 M. voor Haarlem. Voor Dolfijn is nu' onderweg F. Kuypers, terwijl Munling voor L.Z.C. moet trachten de tweede plaats te behouden, bedreigd als hij wordt door de derde zwemmer van Haarlem, J v. Hensbergen, kampioen van Nederland 1500 M. Met een geweldige spurt probeert laatstge noemde de achterstand in te halen. Hij loopt in tot ongeveer 30 M, maar de inspanning is te groot geweest en hij zakt weer tot onge veer 75 M. terug. Dit herhaalt zich nog een paar maal met als eenig resultaat, dat de achterstand bij de aankomst gereduceerd is tot ongeveer 50 M., zonder dat echter Munting, die kranig zwom, ernstig bedreigd werd, A. Z. kwam als vierde binnen, de Delft als vijfde en de laatste man van het IJ vertrok toen Kuiper al de race voor Dolfijn beëindigd had. Wij vernamen dat het IJ toch nog is aangekomen. De uitslag is: le pr, Z.V. De Dolfijn, Am sterdam, 1 uur 42 min. 40 4/5 sec. 2e pr. L. Z.C., Leiden, 1.46 42 4/5, 3e Haarlem 1.47.23 4/5 Bij de wedstrijden van „De Maas", gisteren middag gehouden behaalden de L.Z.C. ers C. Christiaanse en G. Lambrechts elk in hun i klasse respectievelijk adsp. en nieuweling, een derde prijs op de 50 M. WATERPOLO Gekl, popduiken (hr.)1. J. N. Majoor (A.R.B 9 p., in 37 sec., 2. P. J. S. Nicolaas (A.RB.) 8 1/3 p., in 29 sec., 3. H. C. Kosto (L.R.B.) 8 p, in 33 3/5 sec. Gekleed popduiken (dames): 1 mevr. A. v. d Gaag (S.R.B.) 7 1/2 p. in 33 4/5 sec., 2 mevr. J. P. Ipenburg (A.R.B.) 7 1/3 p.. in 39 4/5 sec., 3 mevr. W. M. Dauzon (H.R.B.) 61/3 p. in 49 1/5 sec. Estafette met drenkeling over 4 maal 25 M. (heeren): 1. Haagsche Reddingsbrigade in 2 min. 7 sec., 2. Haarlemsche Reddingsbrigade in 2 min. 12 sec., 3 Amsterdamsche Reddingsbri gade in 2 min. 19 1/5 sec., 4 Schiedamsche, 5. Leidsche Reddingsbrigade. Estafette met drenkeling over 4 maal 25 M. (dames): 1. Amsterdamsche Reddingsbrigade in 3 min. 32 sec., 2 Haarlemsche Reddingsbrigade in 3 min. 35 sec., 3 Haagsche, 4. Schiedamsche Reddingsbrigade. 80 M. gekleed zwemmen (schoolslag) heeren: KampioenwedstrijHen G.Z.B. te Alphen aan den Rijn. Ter gelegenheid van de k.ampioenwed- strijden van den G.Z.B. zal Zaterdagmid dag 22 Aug a.s. te Alphen aan den Rijn door een combinatie van S.Z. en P.Z. en G.Z.C. een polo-ontmoeting plaats hebben tegen A.Z.C. I. POSTDUIVEN ROEIEN DE EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAPPEN. DE TRITON-TWEE KAMPIOEN De uitslagen van de Zaterdag verroeide ra ces luiden: Vier met stuurman: eerste heat: 1. Denemarken 6 mina 38 2/5 sec., 2. Zwitserland 6 min. 461/5 sec. 3. Polen 6 min. 53 sec. Vier met stuurman: tweede heat: 1. Hongarije 6 min. 35 4/5 sec., 2. Italië 6 min. 38 2/5 sec. 3. Zweden 6 min. 43 sec. Achtriemsgieken: eerste heat: 1. Frankrijk 5 min. 59 2/5 sec., 2, Denemarken 6 min. 1 4/5 sec., 3. Polen 6 min. 4 sec. 4. Bel gië 6 min. 5 4/5 sec. Achtriemsgieken: tweede heat: 1. Italië 5 min. 57 2/5 sec., 2. Hongarije 6 min. 2 3/5 sec., 3. Nederland 6 min. 7 3/5 sec. 4. Tsjccho-Slowakije 6 min 20 sec. Gisteren zijn te Suresnes de finales verroeid om de Europeesche roeikampioenschappen. De uitslagen luiden: Vier met stuurman: 1. Italië 6 min. 26 sec. 2 .Denemarken 6 min. 30 2/5 sec. 3. Zwitserland 6 min. 33 3/5 sec. 4. Hongarije 6 min. 39 sec. Twee zonder stuurman: 1. Neder land (met de heeren G. L. Roëll en P. A. Roe- lofsen van de Utrechtsche Studentenroeiver- eeniging „Triton") in den tijd van 7 min. 3/5 sec. 2. Italië 7 min. 3 3/5 sec, 3. Frankrijk 7 min. 8 sec. Skiff. 1. Zwitserland (Candeveau, die hiermede voor de tiende maal kampioen skif- feur van Europa is) tijd 7 min. 6 sec. 2. Italië (Mariani) 7 min. 10 sec. 3. Frankrijk (Saurin) 7 min. 10 sec. 4. Denemarken (Hendrix) 7 min. 13 sec. Twee met stuurman: 1. Frankrijk 7 min. 26 3/5 sec. 2. Italië 7 min. 30 sec. 3. Zwitserland 7 min. 33 2/5 sec. 4. België 7 min. 36 4 '5 sec. Vier zonder stuurman: 1. Zwitser land 6 min. 24 sec. 2. Polen 6 min. 31 4/5 sec. 3 Nederland, De Laak, den Haag, 6 min. 33 2/5 sec. 4. Frankrijk 6 min. 36 3/5 sec. De protesten van Nederland en Polen werden af gewezen. Double scull: 1. ZwiLserland 6 min. 30 sec. 2. Hongarije 6 min. 37 1/5 sec. 3. Italië 6 min. 44 4/5 sec. 4. Frankrijk 6 min. 46 4/5 sec. Achtriemsgieken: 1. Frankrijk 5 m. 59 3/5 sec. 2. Italië 6 min. 2 sec. 3. Hongarije 6 min. 5 3/5 sec. 4. Denemarken 6 minuten 9 s. Zwitserland behaalt met drie overwinningen den Coupe Glandaz. WANDELSPORT „De Antilopen". Gisteren werd door de bovengenoemde onderafdeeling van Rood-Wit. weer een marsch gemaakt van 15 K.M., die ook zeer goed geslaagd mag heeten. Gm 14.45 uur verzamelden zich een 13-tal deelnemers, allen leden van deze afdeeling, op het Noordeindsplein en de tocht werd aangevangen. Over Voorschoten, Papelaan en Den Deijl werd gemarcheerd naar Haagsche Schouw en de Vink naar Leiden terug, waar precies om 17.30 werd aangekomen. Onderweg werd een half uur gerust en tijdens de marsch waren allen in vro<7- lijke stemming. De leiding kan dan ook met groote voldoening op deze marsch terugzien en gaat met vertrouwen de toekomst tege moet. Zijij, die zich voor deze afdeeling wil len laten inschrijven kunnen dit doen bij den leider van de „Antilopen", den heer W. M. J. Stijnman, Burgstccg 7, Leiden. GOLF NOORDWIJKSCHE GOLFCLUB Om den L. graaf van Limburg Stirum-beker. Op de banen van de Noordwijksche Golf club werden Zaterdag de wedstrijden om den L graaf van Limburg Stirum-beker gehouden, medalplay over 18 holes. Winnaar werd A. van Loebenstein (24) met een netto scoren van 70. Tweede was H. Bin nendijk (13) met een netto smore van 76, Om den British Challenge Cup. Zondag werd de wedstrijd gehouden om den British Challenge Cup, over 36 holes tegen bogey. Winnaar werd H. Binnendijk (13) met 5 downs. Om den tweeden prijs moest gekampt worden tusschen mevr. v. Roggen (16) en jhr. Quarles van Ufford (22), beiden met 7 downs. VOETBAL „De Trekvogel" (Leiden). Wedvlucht vanaf Mons (België), 198 K.M. Lostijd 8 uur. J. Braxhoven 1, 2, 3; D. Kioto wijk 4, 15; W. Kapaan 5; L. de Romijn 6; A. N. Eradus 7, 8, 16, 17; J. R. Smits 9, 12, 13; H. Vogelezang 10, 11, 14; M. G. Yinken- slein 18; C. v. Roode 19. De eerste vogel geconstateerd 10.1.23; de laatste 10.39.35. R.K. FEDERATIE. R.K.S.V. „Teylingen" Zondag speelden „Teylingen" ILisse I een openingswedstrijd op het Warmonder S.M.C.-tcrrein. De „Teylingen" wisr.cn hier een schitterende overwinnig op de Lissenaren te behalen, met minder dan 5—0 moesten de Lissenaren het onderspit delven, zoodat „Teylingen" in het bezit kwam van een keurige zilveren tak. Om 1 uur speelden „Teylingen II" een vriendschappelijke wedstrijd tegen „BI. Zwat II" te Wassenaar, met korfbaleijfers werd door „BI. Zwart gewonen. De stand was 106 voor BI. Zwart.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7