MAANDAG 17 AUGUSTUS 1931 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen, verricht in den morgen van 17 Augustus 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt Hoogste barometerst.7674 te Biarritz. Laagste barometerst.: 7476 te Aberdeen. Verwachting tot den avond van 18 Aug.! Krachtige tot matige, later afnemende Westelijke tot Zuidelijke wind, half tot zwaar bewolkt, aanvankelijk regen, weinig verandering in temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR: 17.8 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Bijndijk: 7 uur: 18.5 gr. 12 uur 18.5 gr., 3 uur 19 gr. C. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur 17.5 gr., 12 uur 17.5 gr., 3 uur 18 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Maandagnamiddag 8.54 uur tot Dinsdagvoorm. 5.14 uur. UIT DE KUNSTREEK ZOETERWOUDE. EERSTE PLECHTIGE H. MIS. Het feest in de Patronaatszaal. In aans-uiting op ons verslag van Zater dag volgden de feestelijkheden buiten de kerk. Het ijverige feestcomité, bestaande uit de besturen van beide Maria congrega- tie's heeft ook alles gedaan wat mogelijk was, om dit zoo bij uitstek mooie paroohie- feest, zoo waardig mogelijk te doen slagen. Langs de feestelijk me*, wimpels en guirlan des versierde laan ging de Neomist met familie naar de sohoone in bloemenweelde getooide feestzaal, waar des namiddags van half 3 tot 4 uur een drukbezochte receptie werd gehouden. Des avonds te half zeven werd door den neomist een plechtig Lof gecelebreerd, waarbij assisteerden de Zeer Eerw. Heer Pastoor Meijer als diaken en de Zeer Eerw. Pater J. Schuur, leeraar aan de Apostoli sche school te Driehuis als subdiaken, geerde Na het zingen van den lofzang „Te De- um Laudamoiis" en tot slot een het„Hulde aan onzen Neomist"( hetwelk door al'le ge- loovigen wer dgzongen) was het kerkelijk feest ten einde. Reeds waren de rijen van bruidjes met bloemen en met rijk versierde bogen op het schoolplein opgesteld, waardoor de jonge Priester met familie onder het zingen vam een welkomstlied de feestzaal werd binnen geleid. Nadat de lange stoet van bruidjes langs den feesteling gedefileerd had, sprak Pastoor Meijer een kort openingswoord, daarbij memoreerende, dat het ongeveer 35 jaar geleden was, dat. er een zoon va<n de parochie priester gewijd werd. Toen het dan ook bekend werd. dat U, een zoon der pa rochie zou worden gewijd, heeft het comité alles gedaan wat mogelijk was om dit pa- rochiefeest zoo luisterrijk mogelijk te doen vieren. Al'e vereeniigingen werkten mede en ver zochten deze feestavond te mogen geven. Het rijk-voorziene programma werd vlot afgewerkt. Begonnen werd met een goed uitgevoerd welkomstlied voor gemengd koor. Daarna kwamen de kinderen met tal van keurige wensohen. declamaties, ern stige en vroolijke, welke op keurige wijze werden uitgevoerd en besloten werden met een welgeslaagde met piano begeleiddde kla-ppermarsch. Ook de gymnastische oefe ningen, zoowel van de schoolmeisjes als van de sportvereeniging „Meerburg", gaven een welgeslaagde afwisseling. Na een korte pauze volgden eenige mooie zangnummer tjes voor gemengd koor, terwijl door het mannenkoor een Priest-ercamtate werd uit gevoerd. De voor een Priesterfeest zoo echte de clamatie „Wat zal er mijn vendeke wor den". alsmede het lied „De missionaris" en de speciaal gemaakte wensoh „Hulde aan den Priester" waren zeer mooi. Tot slot werd door vier leden der toó- neelvereemging, een vroolijk 4-stemmig nummertje gegeven „De vroolijke stam gasten". De Eerw. Neomist dankte Pastoor Meijer en allien, welke hadden medegewerkt tot het slagen van dit voor hem onvergetelijke feest, en voor de kostbare geschenken wel ke hij heeft mogen ontvangen. Hij beloof de als zoon der parochie, de parochianen steeds in zijne gebeden te zullen gedenken. Gisteren onder de Hoogmis, welke door Pater Vlasveld werd opgedragen, dankte Zijn Eerw. allen, die hem deze groot© feest dagen bezorgd hadden, daarbij gedenken de de woorden van de Apostel Paulus „Wat ik ben. ben ik door de genade Gods". De jonge Priester verzocht daarop van allen het gebed, opdat ook de daarop volgende woorden ran de H. Paulus in hem bewaar heid mogen worden „en zijne genade aan mij is niet ijde] geweest." Gisterenavond werd voor de gehuwde pa rochianen dezelfde uitvoering gegeven als Zaterdag. Ook die hebben genoten, vooral van de prestaties der kinderen. Dit Priesterfeest is voorbij en zal niet al- ^en Neomist en zijn familie, maar bij alle parochianen in dankbare herinnering blijven. De parochie „Meerburg" heeft op waardi ge wijze het schoone Priesterfeest van een haren zonen weten te vieren. ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanrijding. Door een vrachtauto werd Zaterdag de jeugdige wielrijder van L. op de Alphenschebrug aangereden tengevolge waardoor zijn rijwiel zwaar werd bescha digd. De bestuurder der auto afkomstig uit Nieuwkoop is bij de politie bekend. BOSKOOP. Personalia. Voor het examen coupeuse der modevakschool E. N S. A. I. D. zijn ge slaagd de dames G. J. de Jong en W. M. Al- phenaar. HAZERSWOUDE Personalia. Voor het examen coupeuse der modevakschool E. N. S. A. I. D. is ge slaagd mej. G. van Elswijk. M. Smit. STADSNIEUWS Ongewenschte practijken in den Radio-Handel? Naar wij vernemen hebben verschillende stadgeneoten zich vervoegd in het Huiszit- tenhuiis, Oude Rijn no. 44, alhier en aldaar hun ervaringen, opgedaan na het koopen op afbetaling van radio-toestellen, ten dien ste van de Commissie ter bestrijding van de misstanden in het volkscreddetwezen ge steld. De klachten van de zijde van het publiek komen hierop neer; dat de installaties; waarvan de prijzen de kwaliteit achteraf geenszins billijken, eenigen tijd na de le vering niet meer behoorlijk speelden en dat de leverancier, ondanks herhaalde verzoe ken, naliet voor herstel.ing zorg te dragen en bij niet-voortzetting van de afbetalin gen overging óf tot vervolging óf tot betee- kening van een z.g.n, loon-cessie, daarbij steunende op de door den koopers te goe der trouw geteekende contracten. In verband hiermede heeft het Prot. Bu reau voor Sociale Adviezen te Leiden een civiele procedure aanhangig gemaakt om van den Rechter een beslissing uit te lok ken o-ver de vraag of werkgevers in dergelij ke gevallen verplicht zijn ten behoeve van radio-handeiaren een gedeelte van het loon van hun arbeiders in te honden. Men ziet met belangstelling hieromtrent een rech terlijke uitspraak tegemoet, ook omdat de z.g.n. looncessies den werkgevers niet an ders dan een administratieve rompslomp en bovendien vaak onaangenaamheden be zorgen. Sommige patroons hebben uit dien hoofde reeds als vaste regel aangenomen den arbeider bij elk loonbeslag onmiddel lijk te ontslaan. De commiss.e houdt zich aanbevolen voor inlichtingen van huurkoopers. Morgenavond zal in het Huiszitbenhuis tusschen 7 1/2 en 8 1/2 uur opnieuw gelegenheid worden ge geven tot het kenbaar maken van grieven. Correspondentie hierover dient gericht te worden aan den voorzitter van het Bu reau voor Sociale Adviezen, den heer J. F. de Ren, Oöbebstraat 66, alhier of tot den Secretaris van de commissie, den heer Th. J. v. d. Heijden, Rijndijk G 10 te Zoeter- woud©. Aankomst Circus Gleich. Hedenmorgen circa elf uur is het circus Gleich, dat dezer dagen hier voorstellingen zal^ geven met eenige extra-treinen hier ge arriveerd. In korten tijd waren de meer dan honderd wagens naar het Schutters veld gereden, waar rappe handen aan stonds met den opbouw van het circus be gonnen. En hedenmidag om twee uur stond het circus er, bijna zoo goed als klaar. De groote circustent met de 62 M. lange arena, was reeds geheel overdekt en ook de facade was op dat uur reeds bijna gereed. Zooals begrijpelijk was de belangstel ling van de zijde van het publiek zeer groot, zoodat op den Rijnsburgcrsingel een geweldige drukt© heerschte. Zware tractors met rupsbanden brach ten alles in een oogwenk ter bestemder plaats, zoodat voor de eerste voorstelling hedenavond alles volmaakt in orde zal zijn. Boottocht „Rood Wit". De door de vereeniging „Rood Wit" aangekondigde boottocht, zal morgen plaats vinden met de salonboot „Concor dia", welke circa 7 uur 's avonds vanaf de Beestenmarkt zal vertrekken. De tocht gaat naar de Kager- en Brase- mermeren; aan boord zullen tevens de prijzen worden uitgereikt van de onder linge wedstrijden. Zij, die dezen tocht wenschen mee te maken kunnen bij Bestuur en leden wor den geïntroduceerd. Voor het examen van de Eersle NYJcr- landsche Modevakschoolvereeniging te Den Haag, slaagde voor Coupeuse mej. M. H. van Harteveld, al'hier. Gistermorgen te half elf is de 11-jarige Daniël B. in den Leidschen Hout op een houten verhooging gevallen, waardoor hij een bloedende wonde onder het linkeroog opliep. Door een surveilleerend agent van politie werd hij naar het Acad. Ziekenhuis gebracht, waar de wonde werd gehecht. Handelsregister K. v. K. Wijziging: 3197. G. van der Perk. Rijnsburg, Lange vaart 4. Rijwielhandel. Bijv. uitgeoef. bedr. tevens radiohandel en Radio-centrale. NED. R. K. VOLKSBOND. AFD. LEIDEN. (Secretariaat Leliestraat 7). Maandag. Geen zitting Rechtskundig bureau. Dinsdag Zitting bestuur R. K. Bouwvak- arbeidersbond St. Josef 7 tot 8 uur. Kantoor boven. Woensdag. Geen bestuursvergadering R. K. Volksbond. Donderdag. Bestuursvergadering St. Raphaël, acht uur. Donderdag. Ledenvergadering St. Ra phaël, half negen. Donderdag. Ledenvergadering R. K. Werkmeesters 8 uur. Vrijdag. Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio" S uur. Za.t. -uy nk 7—6 uur. Sluiting kantoor precies 8 uur. Zitting Ziekenkas van 78 uur in zaal 1 Brandstoffencommissie 7—8 uur. Prijslijst op het kant-oor aanwezig. Van 24 Augustus tot en met 1 Sept. is de groote zaal van het Bondsgebouw niet beschikbaar voor groote ledenvergaderin gen. Op het kantoor van den Bond zijn voorhanden kleine plak propagandaplaat- jes voor het Congres 6 Sept. Opgave tot deelname aan de Studieda gen te Bergen moeten gericht worden aan Centraal bestuur 3de Hugo de Grootstraat 7, Amsterdam. (West). INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIG ING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van dc Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar lederen Illen Maandag van de maand, 's avonds om half 9, m de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Zondag is de zaal geopend van 12.3C tot 2.30 en van 7.tot 10.15; verplichte bij eenkomst van 8.15 tot 9.45 uur. Om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur zitting Jozef spaarkas welke wordt waargenomen door de heeren P. van Bergen Henegouwen en P. Klein. Geen bibliotheek. Na het Lof Prijsbiljarten. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. 8.30 uur cursus esperanto. Tevens 3de Maandag der maand te 8.30 uur inschrijving nieuwe leden. Ieder gezel doet zijn best en brengt een nieuw lid mede Dinsdag bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. 8.30 uur vergadering commissarissen afd. Gezellen. Woensdag. Liedertafel vacantie. Woensdag 8.30 uur repetitie tooneelclub Adolf Kolping. Donderdag bijeenkomst voor de leden van 8—10.15 uur. Vrijdag Sjmphonie Frans Schweitzer vacantie. Vrijdag van 810 uur turnclub Oranje Zwart lokaal Pieterskerkhof. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8—10.15 uur. 8.15 uur Kegelclub de Poedelaars. lederen Zondag van 1 tot 2 uur zitting van de St. Joseph's Spaarkas in de be stuurskamer. Verdere mededeelingenZondag 23 Aug. geen zitting St. Joseph-Spaarkas. Gezellen hebt ge u al op gegeven voor de a.s. Kerst- retraith, zoo niet doe het dan nog heden. SINT FRANCISCUS LIEFDEWERK Nieuwe Rijn 52. Postrek. 70108. Woensdag 6.45—7.30 zang; 7.30—S.00 Lof van 8.00—8.30 uur recreatie afd. 1, 11, IH; afd. I tot 9 uur. Zaterdag 6.007.00 Gymnastiek jongste afdeeling; 7.00S.00 idem hoogste afdee- ling; 8.0010.00 Recreatie, afd. L ZITA-VEREENIGING Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag van 810.30 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 8—10.30 R. K. DAMES GYMNASTiEK-VEREEN. „KLIMOP". Vrijdag. Vacantie: Kleuterclubje adspi- ranten groep I. 7.30—9.Adspir. groep II en III en le den. Aangeven nieuwe leden Utrechtsche Jaagpad 1. Trianon: Casino: Luxor: BIOSCOPEN. Goedgekeurd. Voor volwassenen. Goedgekeurd. De heropening van het nieuwe Nederl. paviljoen te Parijs. Zooals bekend, zal 18 Augustus a.s het nieuwe Nederlandsche paviljoen op de In ternationale koloniale Tentoonstelling te Vincennes bij Parijs officieel worden ge opend. Reeds onmiddellijk na de rampza lige nacht van 27 op "38 Juni, toen het oude paviljoen geheel in vlammen opging, waar bij aan kunstwaarde voor een bedrag van ongeveer een paar millioen gulden verlo ren ging, werd met bekwamen spoed ge ijverd om Nederland met zijn koloniaal rijk van 60.000.000 inwoners opnieuw met een inzending te doen vertegenwoordigen. In middels wordt nog naarstig gezocht naar de aanstichters van den uoocllottigen brand Hierbij zijn vele duistere dingen aan het licht gekomen, terwijl het onderzoek reu zeerste bemoeilijkt wordt door een blijk baar te gebrekkige eenstemmigheid en sa menwerking der diverse instanties. Merk waardig t hierbij is de omstandigheid, dat een zeker heer Kaplan, zonder nationali teit, die eenige dagen te voren in gezel schap van een Rus vanuit Den Haag naar Parijs was gekomen, den Zondagochteud, Burgerlijke Stand volgende op den brand, op zeer geheimzin nige wijze in de Maine schijnt verdronken te zijn, terwijl zijn lijk eerst eenigo dagen later werd opgehaald. Deze persoon itad te Parijs kennis aangeknoopt met een Roe- meensche communiste, die pro forma (om de Fransche nationaliteit te bekomen) ge huwd was met een Franschman, die zij slechts tweemaal schijnt ontmoet te neb ben, welk meisje na den brand spooiloos uit Parijs verdwenen is. Genoemde heer Kaplan is den nacht van den brand, niet in zijn woning geweest en werd den avond te voren op het tentoostellingsterrein ge zien, waar hij volgens een aan de Parijsche politie schriftelijk gedane verklaring uioet hebben voorspeld, dat er op het Neder landsche paviljoen iets zeer bijzonders zou gaan gebeuren. Met belangstelling wordt algemeen de oplossing van dit mysterie te gemoet gezien. Merkwaardig is wel, dat de pers tijdens den heropbouw op zeer op vallende wijze zooveel mogelijk afzijdig is gehouden, zoodat de journalisten vrij wei nig bijzonderheden te weten konden komen. Alle aanbiedingen van vreemde mogend heden, die bij den heropbouw hulp wilden bieden, werden afgeslagen. Zoo werd o.a. geen gebruik gemaakt van het vriende lijk aanbod der Belgische regeering, een deel van het Belgisch paviljoen te betrek ken; ook de door de Fransche regecring aangeboden drie millioen francs werden niet geaccepteerd. Dat men reeds zoo spoe dig tot den bouw van een nieuw paviljoen kon overgaan, is dan ook voor een groot, deel te danken aan de offervaardigneiJ der landgenooten. Reeds terstond na de ramp stroomden de giften binnen. Ook de leden van het Koninklijk Huis lieten zien niet onbetuigd en nog dezer dagen mocht het comité van Prinses Juliana een be drag van 1000 gulden ontvangen. Het Na tionaal Jongeren Verbond organiseerde in de Residentie met behulp van praalwagens een collecte ten bate van den herbouw van het Nederlandsch Paviljoen, welke collcc te reeds den eersten dag niet minder Jan' 530 opbracht. Door de collectanten wor den foto-reproducties van de Balineescho dansers verkocht. In totaal heeft het co mité een bedrag van ƒ40.000 ingezameld- d.i. ongeveer de helft van hetgeen het co mité noodig denkt te hebben, daar de nieu we veiligheidsdienst alleen al ruim tien duizend gulden eischt. Een der groote klachten na den brand was n.l. geweest de meer dan onvoldoende en onverantwoorde lijke bewaking der tallooze kunstschatten. Voor de bewaking van het nieuwe pavil joen is onlangs een detachement pohr-ie- troepen, bestaande uit 16 manschappen en korporaals, 5 sergeants en een sergeant- majoor, onder commando van den eersten luitenant De Stoppelaar, te Parijs aangeko men. Deze permanente wacht is onderge bracht in houten barakken, welke in de onmiddellijke nabijheid van het paviljoen zijn opgetrokken. Ir. Moens en majoor de Jong zijn als vertegenwoordigers van het Nederlandsche comité voor de intern, ten toonstelling te Parijs naar Nederland ge gaan om te trachten nieuwe collecties uit particulier bezit ter beschikking te krij gen. Na bij eenige particulieren geen succes te hebben gehad, vonden zij den heer Aal- derink, van den Alg. Ethnografica en Kunsthandel Aalclerink te Amsterdam be reid, al hetgeen zij geschikt vonden, voor den duur der tentoonstelling af to staan. Met een twintig belangrijke stukken, o.a. uit Nias, Nieuw Guinea en Bali, keerden zij te Parijs terug. Ook van andere zijde wer den nog stukken in bruikleen verstrekt. Het nieuwe paviljoen is evenals het oude een grootsch bouwwerk en is zeker wel na den tempel van Ankor het meest beziens waardig. Sommige deskundigen zijn zelfs van meening, dat 't nieuwe paviljoen voor zoover betreft de architectuur sierlijker is dan het oude. Dc frontbreedte van het nieuwe gebouw verschilt slechts enkele me ters met het oude; was dit honderd meter breed, de nieuwbouw is ruim 90 meter breed. Hoewel dit gebouw toch nog een res pectabele diepte heeft, is het toch veel klei ner dan het eerste. De beide zijzalen zullen zooveel mogelijk in overeenstemming wer den gebracht met de oude; deze zalen z-jn thans gevuld met economische en staat kundige inzendingen afkomstig van het Ko loniaal Instituut. In de eerezaal vindt men de voorwerpen geëxposeerd, welke uit do Oostersche kunstverzamelingen van parti culieren en Parijsche musea zijn afgestaan. Een breede deur geeft toegang tot ons nieuwe paviljoen, waar rondom men thans druk bezig is met het aanleggen van de bloem- en plantversiering, welke, gelijk de vorige maal, onder leiding staat van het hoofd van den gemeentelijken beplanting»- dienst te Amsterdam, den heer Koning. Hoewel door het regenweer der laatste we ken het werk dikwijls moest worden on- derbroken, is men er toch in geslaagd het paviljoen voor den vastgesteld en openings dag gereed te hebben. Do opening van het nieuwe paviljoen vindt Dinsdag a.s. plaats des n.m. om 3 uur. Deze opening zal zonder eenige feestelijkheid geschieden; de plechtigheid zal slechts bestaan uit eeni ge redevoeringen, waarna 'n rondgang over het terrein zal worden gemaakt en een thee zal worden aangeboden; vervolgens zal de Balineesche dansgroep een korte voorstelling geven. De plechtigheden van de opening zullen worden uitgezonden door den K.R.O. Bij de heropening za! de minis ter van Buitenl. Zaken de Nederl. regee ring vertegenwoordigen; ook zullen de Ncd. gezant en zijn echtgenoote te Parijs, Jhr. er. mevr. Loudon, aanwezig zijn. Voorts zijn de nieuwe gouvern.-gen. van Ned. Indië, Jhr. mr. B. C. de Jonge, die alsdan op zijn door reis naar zijn bestemming in de Fransche hoofdstad zal vertoeven, de opening niet 1 zijn hooge tegenwoordigheid vereeren. LEIDEN. Geboren: Catharina Wilhelmïna. dr. van A. A. van der Spek en C. C. G. Topper. Adrianus Jacobus, dr. van P. J. Mink en J. H. Webbers. Ondertrouwd: W. Verhoeff jm. 29 j. en H. F. Rauckes jd. 23 j. W. Neu teboom jm. 21 j. en J. J. van Leeuwen jd. 23 j. B. Veldhuizen jm. 29 j. en J. G'. van Sonsbeek gesch. 29 j. Chr. de Laaf jm. 25 j. en J. P. de Bruyn jd. 20 j. Overleden: M. Choufour-Platteel vr. 40 j. LAATSTE BERICHTEN TWEE PERSONEN VERGIFTIGD. Door het drinken van water. Door het drinken van ondeugdelijk wa ter zijn twee arbeiders, werkzaam bij het bouwen van een niewe brug over het Reitdicp onder Dorkwerd bij Gro ningen ongesteld geworden en met lyphu? in het ziekenhuis opgenomen. Beiden zijn overleden. Of de 21-jarige J. R. uit Gro ningen en de 30-jarige A. R. uit Hoog kerk uit een put of uit het kanaal had den gedronken, is nog niet bekend. Noodlottig ongeluk op jacht. Te Iersel bij Eindhoven is dc militair M. B. door een noodlottig ongeval op de jacht om het leven gekomen. Iemand uit zijn gezelschap reikte hem een geladen jachtgeweer met gespannen haan toe. De gespannen haan werd door een tak ge raakt en het geweer ging af, waardoor B. doodelijk getroffen werd. Verduistering van 20.000 gulden. Op verzoek van de recherche te Nijme gen zijn te Rotterdam aangehouden, toen zij van Antwerpen per vliegtuig aan kwamen, een zekere L., diens vrouw en zoon onder verdenking 20.000 gld ver duisterd te hebben ten nadcclo van een Duitsehen kennis, die dit geld gedepo neerd had op een bank te Nijmegen. L. had dit geld geind op een volmacht van den Duitsehen eigenaar. Er is nog 18.000 gld. bij het drietal gevonden. Oud-directeur der Spoorwegen overleden. De oud-directeur der Spoorwegen Jhr. Ir. J. A. van Ivretschmar van Veen is hed ;n op 75 jarigen leeftijd op zijn buiten „Heide- perk" overleden. De begrafenis van het stoffelijk overschot zal plaats hebben op Zorgvliet op Donder dag a.s. TELEGRAMMEN Heropening der beurzen in Duitschland? BERLIJN 17 Augustus. (V.D.) Heden middag wordt in het Pruisische ministerie van Handel een vergadering gehouden waarin definitief zal worden beslist O' do beurzen nog in de loop van dezen maand zullen worden heropend. Volgens den Duitsehen handelsdienst zal men er op knnnen rekenen dat er van her opening der beurzen in Augustus g«v*n sprake zal zijn. Van vele zijden wordt te gen het te vroeg openen der beurzen ge waarschuwd. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 17 Aug. Vee. Aanvoer: 440 vette koeien, 1—103, 84—96, 70—82, 60— 68. 100 melk- en kalfkoeien 280385, 216 vet te kalveren 6468, 5864, 5456, 24 nuch tere kalveren 815, 51 schapen 2429, 1090 varkens, vleeschvarkens 5859 per kilogram slachtgewicht, zware varkens 57—58, wj'.te varkens 5356, 63 paarden 100190, Aan het abattoir zijn heden aangevoerd 8 wagons ge slachte runderen uit Denemarken. ROTTERDAM, 17 Aug. Vee. Aanvoer 1611 varkens, 452 vette runderen, 354 vette kalveren, 596 schapen. Koeien 46,548, 40 —42,5, 25—32. Kalveren 57,5—62,5, 50—55. 40 —47,5, Schapen 23—35 per stuk, 22—27, zuig- lammeren 2127, overjarige lammeren 23 28, varkens 2229,5, 21. Koeien stugge han del, prijzen 1ste en 2de soort iets hooger, 3e soort onveranderd, kalveren (vette) flauwe handel), 1ste en 2de soort lager, 3de onver anderd. Schapen en lammeren stugge handel, boogere prijzen. Varkens sleepende handel, iets lagere prijzen R'VEEN, J7 Aug. Groentenveiling. Meloenen 529 cfc. per stuk, Sla 501.60 per 100 Krop. Snijboonen 1, id. M. ƒ1.60, id. I ƒ2—2.10, id. afwijkend ƒ0.55, Prinsen- boonen f 1.401.75-, Dubb. stam ƒ0.95, Wit te Pronkboonrn ƒ0.20, Alles per 10 K.G. Augurken grof 1.50, Bommen 0 60, Stip pel f 0 55. id. II ƒ1.25 Alles per 25 K.G. BOSKOOP, 15 Aug. Bloemenveiling. Rozen per bos van lOstuks: Ophelia 914, Golden Ophelia 1021, Mareel Rouyer 16 27, Hadley 3968. Cladius Pernet 20—44, Columbia 2047. Butterfly 1522, Mac Keller 11—27. Wilh. Kordes 1019, Mad. Jules Bouché 24, Rosalandia 20—35, Phoe be 30, Edith Helen 33—50. Kilharn 15—27, Germania 1019, Else Poulsen 1030, Priarcliff 1423, Aug. Noack 1621. Po- lyantharozen 1017. Diversen: Dahlia's grootbloemig, 1015, ia. kleinbloemig 10, Gladiolen 5—11, Lelies tigrinum 1040, An jers 10—18, Witte lelies 40—90, Rood© le lies 3060, Gerbera 53, Cosinea 4.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3