UIT DE OMGEVING MAANDAG 17 AUGUSTUS 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 mens geheel de parochie toe te spreken. Spr. riep den Jubilaris eerst een hartelijk welkom toe, bij gelegenheid van dit schoo ne Priesterfeest in dit rijk versierde keik- gebouw, herinnerde aan de groote goe 1- heid van O. L. H. om aan dezen Priester de genade te schenken dit mooie jubilé te doen beleven en waarbij kan worden terug gezien op een rijken vruchtbaren Priester lijken arbeid gedurende 40 jaren. Naast den dank aan God, bracht spr. ook woorden van oprechten dank aan den Jubilaris voor diens groote Herderlijke zorgen aan de parochie gedurende zijn Pastoraat alhier en zijn onverflauwde liefde voor het zielen heil van geheel Roomsch Hillegom. De tal rijke aanwezigen hier in het kerkgebouw en ook daarbuiten toonen u de dankbaar heid van ons allen, aldus spr., en van gan scher harte hopen wij, dat O. L. H. u de genade zal schenken ,om met dezelfde lief de en zorgzaamheid de Herder te magen blijven van deze parochie. Hierna werd door den Feesteling een plechtig Lof - gecelebreerd, geassisteerd door Pater P. van der Linden, als Diahen en Pater S. Staats als sub-diaken, beiden van de Congregatie St. Joseph te Mill Hill en als jongste Priesterzonen der paroc.mo, terwijl als ceremoniarius fungeerde de eerw. heer Hanrath, student van dezelfde congregatie. Het zangkoor zong, onder lei ding van den directeur, den heer S. Rerle- ker, op zeer verdienstelijke wijze de lofge zangen voor mannen- en jongensstemmr-n Na het zingen van een Marialiedje dour allen was deze eerste plechtigheid geë'n- digd. Zondag. Nu kwam een echt Roomsch medeleven tot uiting en toonden zeker alle parochia nen hun dankbaarheid en liefde voor hun Herder door ter H. Tafel te naderen en om L. H. op echt intieme wijze hartelijk dank te zeggen voor de groote genade aan hun Pastoor geschonken gedurende deze 40 pristerlijke jaren en voor hem kracht en sterkte te vragen voor zijn verderen pries terlijken arbeid. De mannen van de H. Fa- milie, hielden, getooid met lint en meda l'e der Aartsbroederschap, een algemeene H. Communie na de H. Mis van half zeven. Om 10 uur begon de plechtige Hoogmis, welke door den Jubilaris aan God werd opgedragen en waarbij Zijneerw. geassis teerd werd als volgt: Kapelaan D. Schoen maken,diaken en Kapelaan J. Verhaar sub diaken, beide van St. Marbinus, Prof. Lau rier van Iiageveld, presbyter assistens, Par ter P. van der Linden en Pater S. Staats, cantores, de eerw. heer P. van der Lans, ceremoniarius, terwijl in het Priesterkoor hadden plaats genomen Mgr. Taskin vau het Groot Seminarie Warmond, Dr. Vla ming, Pater Plisius, Pastoor te Ams^er <iam, Deken Borsboom, Pastoor B. vau Leeuwen en Kapelaan A. Verhaar, beiden van St. Joseph. Het zangkoor zong onder leiding van den volijverigen directeur, den heer S. Redeker, allereerst het vier-stem- mig Veni Creator van Epping voor man nen- en jongensstemmen, vervolgens werd uitgevoerd de 3-stemmige Missa van G. Nieland, eveneens voor mannen- en jon gensstemmen, terwijl ha de H. Mis buiten gewoon keurig werd uitgevoerd, door de zelfde stemmen de Priester-cantate van E. Franssen. Het behoeft geen betoog, dal het kerkgebouw tot in de uiterste hoeken was bezet, ten teeken, dat geheel de parochie met het glorieuze feest medeleefde. (Jm kwart voor één waren Kerkbestuur, Armbestuur, collectanten en feestcomnó bijeen in het zaaltje van de voormal'ge pastorie aan de Mariastraat, om den Jubi laris geluk te wenschen en hem tevens een stoffelijk huldeblijk namens geheel de pa rochie aan te bieden. Hier was een kleine vertraging, omdat op het zelfde uur Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent, Bisschop van Haarlem, zijn jubileerenden Priester per soonlijk kwam geluk wenschen. Als de Feesteling dan in het receptielo kaal is aangekomen, gevolgd door de beiuo Kapelaans en de familieleden, w.o. ook de Eerw. Zuster Nora, zuster van den Pas toor, dan wordt Zijneerw. toegesproken door Kapelaan D. Schoenmaker, als voor zitter van de feestcommissie. De Kapelaan herinnerde hierbij aan de feestelijke ont vangst des avonds te voren en stelde er vervolgens prijs op te verklaren, dat de grootste dank welk© de parochianen aan hun jubileerende Pastoor wilden brengen, wel in het bizonder was het hartelijk gebed van hedenmorgen met de vele honderden H. Communies, doch daarmede wilden de pa rochianen het niet laten en zij wenschten u ook nog een blijvend stoffelijk cadeau aan te bieden. Het is hun maar al te goed be kend, dat gij u steeds met groote inspan ning hebt gegeven voor de opvoeding van de jeugd, omdat gij zoo goed weet, aldus spr., dat de jeugd een bizondere leiding noouig heeft, maar ook klopt uw hart steeds vurig voor onze kleinere kinderen en omdat het bekend is, dat gij zoo gaarne een, zoo noodzakelijk nieuwe bewaarschool zoudt willen bouwen, daarom heeft geheel de pa rochie, dus rijk en arm, een bijdrage gege ven, waardoor het u, bij gelegenheid van dit jubileum, in staat stelt, een fonds ie stichten om daardoor in de toekomst het door u beoogde doel te kunnen bereiken. De Kapelaan overhandigde hiermede een cou vert met de totaal verzamelde bijdragen tot een bedrag van 4500. Hierna wilde de Jubilaris zelf nog een woord spreken, doch Zijneerw. was zoo on der den indruk, dat het bijna niet moge lijk was. Hij vroeg dan ook kort te mogen zijn. Zijneerw. dankte allen hartelijk voor de spontane ontvangst hem bereid. Spi. had zich een oogenblik afgevraagd of bet een droom was of wel werkelijkheid, gelijk de H. Chrysostomus zich dit afvroeg toen zij hem huldigden bij zijn H. Priestervsjj ding. In het bizonder danke Zijneerw. de beide Kapelaans en Prof. Laurier, die met zooveel inspanning dit feest met de an- dere heeren hebben voorbereid. Ook de pa rochianen is spr. hartelijk dankbaar en we', in het bizonder voor hun hartelijk gebed en de vele honderden H. Communies tot zijne intentie gehouden. Niets was spr. een groo- ter vreugde dan toen hij vernam, dat aan zeer velen het H. Sacrament der Biejht was toegediend. En dan zeer zeker, aldus sPr-> gij allen weet het, dat ik groote lief de heb voor uwe kinderen en daarom is mij dit cadeau zoo aangenaam. Ik vraag u ten slotte: blijf steeds veei voor mij bul- den, niet alleen voor mij, maar ook voo. al uwe Priesters en moge dan Hillegom zoo gezegend worden, dat ik u spoedig de me- dedeeling zal kunnen doen, dat tot tien bouw van de bewaarschool, ter herinnering aan dit jubileum, kan worden overgegaan. Hierna was er voor allen gelegenheid den Jubilaris geluk te wenschen en hun ha«nd- teekening te plaatsen in het daarvoor aan gelegd register. Onbeschrijfelijk is de geweldige toeloop van al diegenen die dezen zoo zeer bemin den Herder hunne gelukwenschen kwamen aanbieden, zoowel van de grootste tot de kaleinste inwoners der gemeente, kwamen ook talrijk velen van heinde en verre om dezen jubileerenden Priester te felicitee- ren. Hoe vreugdevol het voor den Pas toor ook moge geweest zijn, dat zoovelen hunne belangstelling toonden, wij hebben de overtuigiug, dat Zijneerw. blij was dat deze zeer vermoeiende uren voorbij waren. Vermelden we hierbij nog, dat allen een prachtig portret van Zijneerw.- ontvin gen, hetgeen als een waardevol aandenken binnenkort in de huiskamer van alle paro chianen zal prijken. Om 3 uur het plechtig danklof, gecele breerd door den Jubilaris met assistentie van den weleerw. heer kapelaan Bus van Rotterdam en den eerw. heer P. van der Lans, student van Mill Hill, zoon der pa rochie. Evenals 's morgens hadden ook de reeds genoemde eerw. heeren wederom plaats genomen in het Priesterkoor. We derom zong het zangkoor zeer verdienste lijk de lofgezangen en, wat we hierboven vergaten te vermelden, evenals 'smorgens met orgelbegeleiding van den organist den heer J. van Roode. Onder het lof besteeg de jubilaris den kansel om naar aanleiding van den geko zen tekst „Wat i& de God van Israël toch goed'' de parochianen toe te spreken. Na het Lof werd door alle geloovigen het feestlied gezongen en ten slotte de zelfde Priester-cantate van des morgens herhaald op verzoek. Des avonds te 9 uur had een feest-con- cert plaats in een daarvoor geplaatste mu ziektent naast de kerk. Bij dit concert, wat onder de bekwame leiding van den directeur de heer Dame, in alle opzichten schitterend werd uitgevoerd, gevoelden we de groote waarde van 'n eigen B.-K. Mu- zoekkorps, hetgeen niet te onderschatten is, en waarvan we hopen, dat het door steun van alle Katholieken, in groei en bloei zal toenemen, tot heil van onze Roomsche beweging. Te ruim half tien sloot dit grootsche feest met een inderdaad schitterend vuur werk, hetwelk door een ontelbare menigte werd bijgewoond en waarvan allen dank baar hebben genoten. Naar wij vernamen was dit vuurwerk een geschenk aan Pas toor buiten alle andere gaven om. Na het vuurwerk verdrongen zich hon derden voor de Pastorie en brachten den beminden Herder spontaan een ovatie. De politie had o.p uitnemende wijze voor de verkeersregeling gezorgd, zoodat alles voortreffelijk ging. Een woord van hulde aan dit corps is zeker verdiend. Alzoo is dit 40-jarig Priesterfeest, dank zij alle medewerking schitterend geslaagd en kan zoowel de jubilaris als geheel Roomsch Hillegom met dankbaarheid hierop terug zien. Moge het Pastoor Krook gegeven zijn in den besten welstand als de beminde. Herder van St. Martinus, zijn gouden Priesterfeest te bereiken. Dat geve God HILLEGOM Pluimveetentoonstelling. De Hillegomsche Pluimveehouders- en Konijnenfokkersvereeni- ging „Streven tot Verbetering" houdt in De cember haar 5e tentoonstelling voor pluim vee, konijnen en duiven. Velen hebben reeds, zoowel van Hillegom als van daar buiten, in zendingen toegezegd. Wil deze groote exposi tie echter volkomen slagen, dan is de zoozeer gewaardeerde steun der Hillegommers nood zakelijk. In dezen ging het Gemeentebestuur reeds voor en schonk een prachtige medaille. Ter verdere bereiking van het doel zal een in- teekenlijst worden aangeboden aan de inge zetenen. Het bestuur vertrouwt, dat een be roep op medewerking niet te vergeefs zal zijn. Schitterend succes. Onze plaatsgenoote, de N.V. K. Velthuys en Co., heeft met haar Gladiolen-inzending te Londen op de Inter nationale Gladiolen-tentoonstelling een gei- weldig succes te boeken; vele malen werd zij bekroond en zijn ontving 3 bekers, 8 eerste prijzen, 9 tweede prijzen en 13 derde prijzen. Het is een groote praestatie, zonder weder gade. Waar de heer K. Velthuys secretaris is der Ned. Gladiolen-Vereeniging, heeft hij zijn naam en die van Holland door deze inzendin gen hoog gehouden. Nachtelijk bezoek. Twee personen, die te diep in het glaasje gekeken hadden en 'snachts nog op den weg bivakkeerden, kre gen het idee om te 2 uur nog een bezoek te biengen aan café Weltevreden in de Molen straat. Dit was natuurlijk gesloten, doch met een toevallig passende sleutel gelukte het hun binnen de komen. Gelukkig bemerkte de po litie onraad, die de heeren ter ontnuchtering meenam naar het politiebureau, waar ze te vens een proces-verbaal kregen. Dat de eige nares van het café geweldig schrok, laat zich denken. Aanbesteding. De woningbouwvereni ging „Goed Wonen" heeft aanbesteed het bui- j tenschilderwerk harer 83 woningen in 6 per- ceelen. Ingeschreven door 8 schilder, uitslag als volgt: W. Bakker en Zoon 490, 595, 525, 525, 385 en 385. W- J. de Bruyn te Den Haag: 360, ƒ450, ƒ400, ƒ400, ƒ290, ƒ290 M. A. Houtman te Den Haag, in massa 2320. B. Quartel te Den Haag: in massa 2656. A. N Hartman te Rotterdam: 490, 595, 525, ƒ700, 385, 385; in massa 2990. P. v. d. Jagt en Zn 395, 480, 425, 425, 310 en 310. P. Chaudron perc. 3: 415, perc. 4 415 A. Reekers en Zn., Nieuw-Vennep: 500, 685, ƒ600, ƒ600, ƒ484, ƒ484; in massa 3071. Waar geen plaatsnamen zijn vermeld, wonen de inschrijvers ter plaatse. Gunning wordt later bekend gemaakt. KATWIJK AAN DEN RIJN Herwonnen Levenskracht. De speldjesdag ten bate van Herwonnen Levenskracht, een mooie instelling ter bestrijding der T.B.C., bracht 4350 op. Een mooi succes voor Herw. Levenskracht en tevens voor de gedienstige jongedames die zich hiervoor beijverden. Muzikale rondgang. De Harmonie Kat wijk hield Zaterdagavond haar aangekondigde muzikale omgang door het dorp, waarbij col lecte met de bekende oranjemandjes. De op brengst was 140.32 K. NOORDWIJKERHOUT Personalia. Voor het examen coupeuse der E. N. S. A. D. I. modevakschool zijn ge slaagd de dames A. A. J. Spruyt en M. J. OEGSTGEEST. Koninginnefeesten. Door het bestuur d-er Oranjevere-eniging is besloten, dat de jaarlijksche feesten z-ulilen warden gehou den oip Donderdag 3 September. „Herwonnen levenskracht". De opbrengst van de bloempjes verkoop op Zaterdag 15 Augustus bedraagt 140.Voorzeker een mooi resultaat. Polowedstrijd. Zaterdagnmddag hield de poloclub eenige wedstrijden in „Poel meer". Deze wedstrijden werden goed be- zooht. Het bestuur van de zwemvereen. „Poelmeer" was aanwezig, terwijl ook bur gemeester van Gerrevink zijn belangstelling toonde. Na afloop werden de prijzen door Z.E.A. uitgereikt. Personalia. Te 's Gravenhage slaagde voor de Nijverheidsakte Nb (timmeren), de heer W. Lomeyer, leerling van den cursus voor uitgebr. techn. onderw. „U. T. O." te Leiden. STOMPWIJK—VEUR Gemeenteraad. Vrijdag a.s. des avonds te 7.30 uur komen de Raden der gemeenten Stompwijk en Veur in openbare gecombineer de vergadering bijeen. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Behandeling bedrijfs- rekeningen, dienst 1930. 4. Aanbieding be- drijfsbegrootingen, dienst 1932. 5. Voorstel tot wijziging verordening, regelende tarief en voorwaarden voor levering electr. stroom en gas. 6. Vaststelling ambtenaren-reglement en verordening op de arbeidsvoorwaarden. 7. Verder voorkomende zaken, SASSENHEIM. Jubileum A. L. Verhoog. Zaterdag herdacht de heer A. L. Verhoog den dag, dat hij voor 2 jaar werd benoemd als ge meente-opzichter alhier. Deze dag had eenigszins een feestelijk karakter. De ju bilaris werd met zijn echtgenoot tegen 10 uur per auto van huis gehaald en ten Ge meentehuize in de Burgerzaal ontvangen en op officieele wijze gehuldigd. Bij afwe zigheid van de Burgemeester werd het echtpaar welkom geheeten door den loco burgemeester, den heer Warnaar. Onder de aanwezigen waren, behalve de raads leden, alle ambtenaren in dienst van de gemeente aanwezig. De heer Warnaar zei- de, dat het vandaag een bijzondere dag was voor den jubilaris en stelde er prijs op dat hij namens het gemeentebestuur en raad en alle ambtenaren den heer en mevrouw Verhoog in deze sfeer mocht ontvangen. Het spreekt vanzelf, dat het vandaag ook voor spr. een heugelijke dag is, omdat hij de eenige is die bij het be sluit is geweest om den heer Verhoog als Gemeente-Opzichter te benoemen, onder voorzitterschap van burgemeester Heem stra. Spreker ging na, wat in die 25 jaar is geschied o.a. de reinigingsdienst, welke toen nog niet aan de moderne eischen zooals thans voldeed. Die omvorming van de reinigingsdienst is onder het bestuur van den jubilaris geschied. Spr. memoreert verder cdie3 wat met de dienst te maken heeft; aanleg van plantsoenen, dempen en maken van havenwerken enz. Spr. denkt terug aan den tijd van distri butie, waarin de jubilaris een groot aan deel heeft gehad, maar welke gelukkig ach ter don. rug is. Daarvoor in de plaat-s is gekomen de zorg voor werkloosheid, waar aan nog geen einde is te zien. Laten wij hopen, dat God u en uw gezin nog lang moge sparen, om met dezelfde liefde en toewijding en ijver uw taak voort te zetteu. Deze dag kan en mag niet onopgemerkt worden voorbij gegaan. Daarom werd na mens het Gemeentebestuur een Jaarsraa- haard met toebehoóren aangeboden. Namens den Burgemeester dankt den heer Warnaar den jubilaris voor alles Wdt hij heeft gedaan en bood hem een schilde rij aan, voorstellende de „Overplaats"'. Vervolgens werd het woord verleend aan den secr. der gemeente, den heer Los, die namens alle ambtenaren can Secretarie, bedrijven, politie en werklieden, den jubi laris feliciteerde. Spreker sluit zich geheel aan bij de woorden van det wethouder en overhandigd hem als blijk van waardeeriug een eiken tafel met kleed aan (van de loss3 arbeiders een keurige plateel bloemvaas). De heer Joh. Speelman sprak als lid der commissie voor arbeidsbemiddeling enkete woorden van waardeering aan den jubila ris en bood namens de werkloozencomnr's- sie een keurig bloemstuk aan. Vervolgens werd het woord gewerd door den heer Bisschop als lid van de schoon heidscommissie, welke de meeste waardee ring heeft voor den jubilarissen hem respec teert als een bezadigd man. Daar hoopt spr., dat hij nog vele jaren zijn funotie mag waarnemen. Den heer Verkleij bra-oht woorden van dank ais lid van het dagelijks bestuur van de Woningbouwvereen „Vooruitgang" en sprak eenige waardeerende woorden over de prettige samenwerking. Hierna dankte de heer Verhoog den loco- bungeimeester en de andere aanwezigen voor de hartelijke ontvangst oip dezen mor gen. Spr. kan geen woorden vinden om deze te beantwoorden. In de eerste plaats een woord van dank aan God, dat Hij bean gedurende deze 25 jaar heeft bijgestaan. Voorts een woord van dank voor de vriendelijke woorden. Spr. hoopt dat het hem gegeven moge zijn nog vele jaren met zijn vrouw bij de warm te van deze hand zich te mogen koesteren en zich bij deze tafel neet te zetten en dat God hean nog vele jaren mag sparen om zijn beste krachten aan de gemeente te mogen blijven geven. Hierna werd koffie aangeboden. In den loop van den da.g mocht de jubilaris zich nog in veler be'amgstel- ling verheugen. Des avonds 7 uur had een huldiging plaats, uitgaande van de vakpa troons ter plaatse, welke huilde in „Het Bruine Paard" plaats vond maar geheel „entre nous" was. Auto-botsing. Zaterdagavond had nabij „Terwegen een autobotsing plaats. Een auto, bestuurd door den heer H, uit Amsterdam, kwam met groote snelheid van de richting Oegstgeest aanrijden; van den anderen kant kwam eveneens een auto, bestuurd door de L. uit den Haag, met volle gang. Waarschijn lijk door het verblindende licht van H. kon de ohauffeur niet goed meer zien en reed tegen de andere auto op. Beide auto's werden zwaar beschadigd en moesten door de firma Werk hoven naar de garage worden gesleept. Door de politie is procesverbaal opgemaakt. Per soonlijke ongelukkigen kwamen wonder boven wonder niet voor. Beide wagens waren ver zekerd. Gunning. Aan den aannemer C. Meiman is opgedragen den bouw van twee lighallen op een terrein achter het St. Bernardusgesticht als laagste inschrijver. Met de fundeering is reeds een begin gemaakt. Uitbreiding. Door het bestuur van de Ned. Herv. Kerk is een terrein aangekocht, de z.g. kleedenklopplaats achter de kerk, voor uitbreiding van het kerkhof. STOMPWIJK. Geboren: Leonardus Bartholomeus Pe trus z. van B. L. den Elzen en M. J. Ooster laan Johanna Adelheid Margaretha d. van C. Knijnenburg en C. J Koot Peetronella Cornelia d. van C. A. v Santen en A. Over- devest Johannes Adrianus z. van J. C. Kerkvliet en M. E. Sebel Wilhelmus Jaco bus z. van W. A. v. Vliet en A. M. Arkesteijn Cornelis Gerardus z. van A. L. v. Wissen en C. A. G. Onderwater Krijna d. van M. K. Verlaan en J. G. Vermeer. Ondert rouwd: A. P. v. d. Krogt en A. C. v. d. Maarel Getrouwd: Jacobus Hubertus Bavo v. Wensveen en KI. B. Overvliet Henricus J. Mol en J. C. M. Haagen, Overleden: P. Langendijk 60 j. VOORHOUT. Auto-ongeval. Zaterdagmiddag heeft alhier een auto-ongeval plaats gehad, aan de Jacoba van Beierenweg. Terwijl een auto van den heer Sp. uit Haarlem, die vanuit de richting Sass-enheim kwam aanrijden, een stilstaande auto tegen over de woning van den heer v. d. L. moesit pa>sseenen, kwam vanuit de tegenoverge stelde richtinig een vrachtauto van W., uilt Voorhout, die terzelfder tijd de stilstaande auto voorbij wilde gaan, rneit heit gevolg, dat de auto van Sip. het hazenpad kooss en in den doornen haag van den heer v. St. te- reoht kwam, welke haag voor pl.m. 5 meter werd afgemaaid ende auto in het bol lenland terecht kwam Van de auto van Sp., waarin twee inzit tende waren gezeten, sprong de band, en liep verder geen beduidende maiterieele schade op. De vrachtauto van de firma v. d. L. Oo. hielp de verdwaalde auto weer op het rechte pad., en na een kleine repara tie, kou de auto weer zijn weg vervolgen. Wonder boven wonder kwamen persoon lijke ongelukken niet voor, verzekering dekt de schade. Jubileum. Onder zeer groote belang stelling herdacht onze dorpsgenoot, de heer P. van den Beng den dag, waarop hij voor vijf-en-twintig jaren in dienst trad bij de posterijen en teilegrafie. Oak van de zijde van het. gemeen! eibe- stuuir werden hem gelukwenschen aangebo den, terwijl voorts de otvangbamer gevuld was met een groote bloemensohat. Ook wij willen hem dan langs dezen weg nog van harte geluk wenschen, en hopen dat dezen dag nog vele jaren in zijn herin nering zal bl ijiven. WASSENAAR C. JOH. KIEVIT f Onder groote belangstelling had alhier op de begraafplaats de teraardebestelling plaats van wijlen den heer C. Joh. Kievit. Onder de aan wezigen merkten wij o.a. op Henri van Wer- meskerken, voorzitter van den Bond van Ne- derlandsche tooneelschrijvers, uitgever Kluit man uit Alkmaar, Andries Blitz uit Arnhem, W. A. M. Heskes, teekenaar uit Rotterdam en vele vrienden en kennissen van den over ledene. De kist was bedekt met vele bloem stukken. Nadat de kist in het familiegraf was nedergelaten, trad naar voren de heer P. Beukman, tooneeldirecteur, die het heengaan van K. een groot verlies voor Nederland noemde. Met de woorden: edel kindervriend, rust in vrede, legde spr. een krans op het graf. Als oudste leerling en vriend sprak hierna de heer P. Glas. Hierna werden levende bloemen in het graf gestrooid, waarna de zoon alle aan- I wezigen hartelijk dank zeide, voor de eer zijn geliefden vader bewezen. Gemeentelijke Aankondigingen Houden van Varkens. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat op Dinsdag 25 Augustus a.s. des namiddags te 3 uur, in het Gemeentehuis (Rapenburg 12) gelegenheid afjd worden gegeven om bezwaren in te bre/gen tegen het houden van varkens op eori terrein gelegen nabij het Rijn en Schie^anadl en kad^pSPhal be kend gemeente Leidln, Secl^^K nis. 2919 en 2920, waartoe verguoj^mg is aange vraagd door H. de Ligdy^ite Leiden. De betrekkelijke 'stukken liggen in het Gemeentehuis ter inzage. Leiden, 17 Augustus 1931. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den; gezien het verzoek van: a. W. F. v. d. Reyden Jr., om vergunning tot het op richten van een banketbakkerij in het per ceel Nieuwe Rijn No. 43; b. A. H. van Noort, om vergunning tot het oprichten vau een broodbakkerij in het perceel Doeza- straat No. 2, hoek Raarnsteeg; v. G. P. Hoogeveen, om vergunning tot het oprich ten van een broodbakkerij in het perceel Morschweg No. 32; d. J. la Rivière, om ver gunning tot het oprichten van een rookeiij en zouterij van vleeschwaren in het per ceel Haven No. 52; e. J. Erades, om vergun ning tot het oprichten van een smederij in het perceel Langebrug No. 9; f. de N.V'. Banketfabriek „de Bij", om vergunning roe het oprichten van een koek- en bankoefa- briek op het perceel Roomburgerlaan; g. de N.V. Distilleerderij /«De J^jfcnsche Ivroon" v/h. Hartevelt en Zn., onuPvergun- ning tot het oprichten van eens^Ustilleer- derij in de perceelen Lantfegracht No. 59a en Voorste Zandstraat rf'ój 7; h. A. Geerts- ma om vergunning tot het'oprichten van een ondergrondsche bewaarplaats voor benzmp in het perceel Lage Rijndijk No. 10 l Gelet op de artikelen- 6 en 7 de^ffïider- Geven kennis aan het pijnlek, dat ge noemde verzoeken met dQ.*iDijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie ge legd zijn; alsmede, dat op Zaterdag, den 29cn Augustus 1931 des voormiddags te half elf uren in* het perceel Breestraat 125 (Bureau van Gemeentewerken) gelegenheid zal wor den gegeven om bezwaren tegen deze ver zoeken in te brengen, terwijl zij er de aan dacht op vestigen, dat niet tot beroep ge rechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeente bestuur of een zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe ie lichten. Burgemeester en Wethouders vau Lei den brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan. a. M. C. Schouten en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een smederij en draaierij van metaal in het perceel Hout markt no. 6—6a. b. W. Verboon en recht verkrijgende tot het oprichten van een melkinrichting in het perceel da Costa- straat no. 2. c. G. Kuperus en rechtver krijgenden tot \heb^oprichten van een ad- 1 - ""t perceel lenberg en iehten van het per- e. A. Kiel en oprichten van e! Haarlem.mer- enkerlc- •echtverkrijgen- een smederij in het perceel Moria#steeg no. 6. g. G. J. van Deene en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een instrumentmakerswerk plaats in het perceel Breestraat no. 12. h. W. J. de Gunst en .rechtverkrijgenden tot het oprichten van een smederij in het perceel Clarasteeg no. 5. i. J. Segijn en rechtverkrijgende tot het oprichten van een bewaarplaats van lompen in het per ceel Kerksteeg nis. 5 en 7. j. L. Ba.kker en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een smederij in het perceel St. Aagten- straat no. 14. k. A. Cancrinus en recht verkrijgenden tot het oprichten van een melkinrichting in het perceel Oude Ve;t no. 197. I. de N.V. Bataafsche Import- Maatschappij en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een ondergrondsche be waarplaats voor bezine, met bovengrond- sche aftapinrichting in en op den Morsch weg vóór het perceel Morschweg no. 21 m. de N.V. Kalkfabriek v/h van Dijk en Co. en rechtverkrijgenden tot het oprich ten van een ondergrondsche bewaarplaats voor benzine met bovengrondsche aftap- pomp in het perceel Havenkade no. 7. vocaat- en limónai Hoogewo'^rd no. 1: rechtverkrijgenden een brood- en'lbai ceel Handen-straal rechtverkrijgend dn een smederij in In straat no. 60, hojeli steeg. f. N. Verhoi den tot het opricht A """-"da Dinsdag. Donderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheëk, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 17 tot en met Zondag 23 Aug. a.s. waar genomen door apotheek: W. Pelle, Kort Rapenburg 12, telefoon 594. VEUR Geboren: Jacobus Petrus Wilhelmus van N. F. Beukers en A. H. Olsthoorn Co nelia Maria d. M. B. van Haagen r. S. van der Smein en Anna Suzanna d. van F. A. van Beek en C. M. Mourits. Ondertrouwd: H. M. Pellen en A. Vouk

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2