MAANDAG 17 AUGUSTUS 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 DADER VAN DEN D-TREIN AANSLAG GEVAT? Een arrestatie te Zeven. De politie in Zeven (Hannover) moet in het gebouw van het „Hamburger Fremden- blatt" een man hebben gearresteerd, wiens voorkomen overeen zou komen met het signalement van den aanslagpleger van Jüterbog. De verdachte werd aan de poli tie van Bremervörde overgeleverd, die aan stonds zich in verbinding stelde met de Hamburger politie. TWEE ROOVERS IN DE VAL. Geslaagde list van een chauffeur. Gisternacht werd een taxi-chauffeur aangehouden door twee jongelieden, die naar Hohenschönhausen wilden rijden. Toen men daar bij een onbebouwd terrein was aangekomen, stapte een hunner uit, met de woorden, dat hij zich eerst moest „oriënteeren", daar hij de streek niet nauwkeurig kende. Plotseling kwam hij met getrokken revolver op den chauffeur af en eischte diens geld. Daar den man in deze verlaten buurt niets anders overbleef, gaf hij den roover zijn poremonnaie met 20 mark. Toen eischten de beide mannen, dat de chauffeur hen naar de stad zou terug rijden en hen in een der buitenwijken zou laten afstappen. Tegenstand zou niet ge baat hebben, zoodat de chauffeur naar Berlijn terugreed. Onderweg viel hem echter een reddende gedachte in. Zonder dat zijn passagiers het konden bemerken, schakelde hij de lam pen van den auto uit en reed dus zonder licht verder, in de hoop, dat een agent hem zou aanhouden. Bij den hoek der Eblingerstrasse en der Lanzberger Allee gingen dan ook twee Schupo-beambten op den weg staan en hielden den auto aan. Met enkele woorden bracht de chauffeur hen op de hoogte en de beide passagiers moesten met de handen omhoog uitstap pen. Zij werden naar het bureau gebracht. Het bleken twee jongelui uit Essen te zijn, Probst en Dohn geheeten. DE BADPLAATS OOSTENDE HEEFT GEEN KLAGEN. Hoogere opbrengst "der verblijfsbelasting. Het behoort tegenwoordig tot den „bon ton" te klagen over de slechte tijden en de dito weersomstandigheden, die o.a. een funesten invloed zouden hebben op de bad plaatsen. Ondanks het wegblijven der Duitschers, die andere jaren in grooten ge tale Oostende bezoeken, schijnt deze plaats echter nog niet over de malaise te klagen te hebben, hetgeen blijkt uit de ontvangsten aan bedrijfsbelasting. Ofschoon deze belas ting slechts zeer gering is (wij meeneu 25 centimes per persoon en per dag) werd dit jaar tot en met 7 Augustus reeds 212 400 francs ontvangen, tegen verleden jaar in cle overeenkomstige periode 191.000 francs. Ook de pachters van drankgelegenheden en dergelijke zijn optimistisch gestemd. Dezer dagen moesten verpacht worden de exploitatie van een cafétje en het recht van verhuur van vischnetten op den Wes telijken pier van de haven van Oostende. Bij de aanbesteding waren talrijke liefheb bers aanwezig, zoodat de inzet van 40.000 francs per jaar vlug steeg tot een pacht som van 103.000 francs per jaar voor «elk bedrag de huidige concessionaris geduren de negen jaar de exploitatie zal voortzot ten. j>Tel. GRIL VAN EEN OUDEN RIJKAARD. Al zijn bezittingen verbrand. De oude Auguste Parmentier stond in zijn dorpje Chaumont in het departement Houte Marne bekend als een rijk man. En niet alleen in het dorp maar ook daarbui ten, namelijk bij de familieleden, die al gunden zij den ouden oom natuurlijk een lang leven toch hoopten, dat hij hnu eens in zijn testament vriendelijk zou ge denken. Het leven van Auguste begon intusschen al flink lang te worden, hij bereikte de ne gen kruisjes en vierde eenige weken gele den zijn 91 sten verjaardag. Van alle Kan ten kwamen bloedverwanten om oom Auguste met die heugelijke gebeurtenis ge luk te wenschen, al beweren booze tongen, dat zij bedenkelijk keken toen zij hun oom nog zoo gezond en levenslustig zagen. In elk geval moet ook de oude man van meening zijn geweest, dat zijn bloedver wanten op zijn geld loerden, want hij be sloot hun een boosaardige poets te bak ken. Hij begon met zijn huis in brand te steken, dat in weerwil van de ijverige po gingen der brandweer tot den grond toe afbrandde; het vuur tastte echter boven dien ook het huis van zijn buurman aan, met wien Parmentier ernstige geschillen had, zoodat hij zich gewroken had. Toen hij er zeker van was, dat zijn on roerend goed niets meer waard was, ver brandde hij al zijn effecten en bankpapier en meldde zich toen aan bij de politie. „Ik wilde er zeker van zijn, zoo verklaarde hij, dat geen van mijn liefhebbende bloedver wanten ook maar een cent van mij zou er ven". »Tel." De „Nautilus" in den storm. Van de „Nautilus" is bericht ontvangen dat, nadat het Bereneiland was gepas seerd, de duikboot in een hevigen storm geraakte, waarbij de brug weggeslagen werd. De boot schommelt op het oogenblik zoo sterk, dat de opvarenden zich met touwen hebben moeten vastbinden, willen zij zich nog kunnen voortbewegen. Zij werden uit hun kooien geslingerd. Ondanks een en ander sluit het telegram met de woorden: „Alles wel". Nader wordt gemeld, dat de onderzeeër „Nautilus" Zaterdag om 18 uur in de Longyearijbocht op Spitsbergen is aange komen. Vandaar zal het schip heden zijn eerste reis naar het poolgebied ondernemen. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK IN OOSTENRIJK. TWAALF DOODEN. ELF GEWONDEN. Zondag om drie uur 50 is tussohen de stations Hmterberg en Goess op het traject VidaohBruck de D-trein 288 (Rome MeranVillachWeenen) bij het binnenrij den ran het station Goess op een goederen trein ingereden, waarbij de locomotief, ten der, bagagewagen, postwagen en een per sonenwagen zoomede vier vrachtwagens ontspoorden en beschadigd werden. De lo comotief van den D-trem en vier wagens van den goederentrein stortten van de talud. 12 personen werd gedood. Zeven zwaar en vier licht gewond. Onder de gedooden bevinden zich, voor zoover tot nu toe is komen vast te staan, slechts Oostenrijkers en Hongaren. Het ver keer is onderbroken. Men hoopt de oprui mingswerkzaamheden nug in den loop van den nacht te beëindigen. De autoriteiten van de Bondsspoorwegen hebben zich naar de plaats van het ongeval begeven. Een onderzoek naar de oorzaak van het vreese- lijik ongelu/k is in vollen gang. Door onoplettendheid van den stationschef. Omtrent het ernstige spoorwegongeluk bij Bruck (Stiermarken) zijn nog de vol gende bijzonderheden mede te deelen: De goederentrein 6868 die uit Goess kwam, was door tot nu toe onopgehelderde oorzaak op het openstaande traject blijven staan. Toen de stations chef te Goess dit bemerkte, gaf hij een signaal zoodat de trein zich weer in beweging zette. Op het zelfde oogemb'dk naderde echter de D- trein, die eveneens het signaal „vrij baan" had en reed met een snelheid van ongeveer 40 K.M. per uur op den goederentrein in. Het ongeluk greep plaats in een zeer slecht te overzienen bocht van het eensporige baanvak onder de ceikulosefabriek Dieter- berg, waar eenige dagen geleden een ern stig bedrijfsongeval heeft plaats gehad ten gevolge waarvan de omgeving van de fa briek in chloorgas werd gehuld. Het baanvak was daar aan de eene zijde door stede rotsen afgesloten, aan de andere zij de stroomt de Moer. Door de verschrikke lijke botsing der beide treinen stortten drie met zuidvruchten beladen goederen wagens in de rivier. De conducteur die zich op den laats ten goederenwagen bevond, kon zich op het oogenblik van het neerstorten door 'n zeer gewaagden sprong redden. Een andere goederenwagen, de locomotief en de tender van den D-fcrem vielen eveneens omlaag, doch bleven langs den talud han gen. De postwagen van den D-trein d'ie ach ter den tender reed, kwam dwars op de rails te staan. De goederenwagen en de tweede en derde klasse wagons van den D-trein werden bijna geheel in elkaar ge schoven. In deze wagen zijn slechts dooden en zwaar gewonden. Behalve de twaa'Jf doo den, zijn 10 personen ernstig gewond. De meeste gewonden hebben gevaarlijke been breuken opge-loopen. Een dominee uit De- brecz-in brak beide beenen, zoodat hij on middellijk in het ziekenhuis moest worden opgenomen. De lijken deerlijk verminkt. Men kan zich van het vreeselijk kabaal der botsing eenig idee vormen indien men bedenkt dat de twaalf dooden in een cou pé van slechts twee meter breedte opeen gehoopt lagen. De lichamen waren deerlijk verminkt en waren door het uitstroomend gas geheel zwart geworden. Ongelukkiger wijze waren ook de te'egraafpalten omge worpen, zoodat de verbimdang met het dichtstbijzijnde station Lecibon was verbro ken. Dientengevolge is het bericht van het ongeluk pas om 16 uur langs een omweg, via een in de omgeving wonende spoorwegbeambte te Leoben bekend gewerden. De reddingakolonne van de spoorwegen en de brandweer, die met drie reddingswagens ter plaatse kwam, kwamen voor een verschikkelijke verwoes ting. De bergingswerkzaamheden waren bij zonder moeilijk, aangezien het puim het smai'le spoor geheel bedekten. Onder deze omstandigheden moesten de gewonden bij na een geheel uur in een ontzettende posi tie doorbrengen voor hun hulp kou wor den geboden. De verongelukten werden toen per auto naar Leoben gebracht. De overige wagens van den D-trein zijn gelukkig onbeschadigd. In den slaapwagen die druk bezet was en achter den verwoes ten wagen was gekoppeld, zijn slechts eeni ge ruiiten gesprongen. De bergingswerk zaamheden zijn nog in vollen gang. Zij zul len eerst in den loop van den nacht beëin digd worden. Tot dan wordt het verkeer door omlegging en inschakeling van auto bussen van de Bondisspoorwegen gaande gehouden. De beide chefs der stations waar tus sohen het ongeluk heeft plaats gehad, zijn gearresteed en naar de districtsgevange nis overgebracht. Waarom de goederentrein op het vrije spoor is blijven staan of waarom de D-trein het signaal „vrij baan" heeft gekregen, zal eerst uit het onderzoek blijken. Landeshauptniann Dr. Kantilen heeft zich evenals talrijke directeuren van de spoor- diaken; de Herder der parochie, pastoor H. Thomann was presbyter-assistens, terwijl fa ther Barnhoorn en kapelaan M. Kuypers de leiders waren bij deze kerkelijke plechtig heden. Op dezen blijden morgen van het Maria- feest was de mooie St. Agathakerk op het al taar en priesterkoor rijk versierd met groen en bloemen en geheel bezet met geloovigen. De zeereerw. pater M. Wilkens uit Ouden bosch, hield de feestpredikatie, met als tekst: „Hij heeft hem (den priester) verheven en ge kroond met de versierselen der macht" Het is vandaag een feest van blijheid en dankbaarheid Op de eerste plaats voor onzen nieuwen pries ter, want na jarenlange studie en ernstige voor bereiding heeft hij zijn doel bereikt, staat hij in volle uitrusting voor zijn priesterlijke waar digheid aan het altaar Gods. Een feest van blijheid en dankbaarheid is het voor de moe der van dezen nieuwen priester, want de schoonste droom van haar leven is vervuld. Een vreugdefeest en een feest van dankbaarhei is het voor de broers en zusters, voor den pas- toor, ja, voor de geheele parochie, i Groot is de macht van den priester! Men I eert den landman, want hij zorgt voor het on- derhoud der menschen. Ook de priester is een landman. Het land, dat hij bebouwt, is echter veel grootscher: het is de akker der onsterfelijke zielen. Het zaad, dat hij uit strooit, is het woord Gods. Het onkruid, dat I hij uitroeit, zijn dwaling en zonde. Het brood, dat hij biedt, is het allerheiligst Lichaam des j Heeren in de H, Communie. De vruchten, die hij inoogst, zijn: wijsheid, deugden en eeuwige zaligheid. Wij eeren den geneesheer van het lichaam, maar, gelijk de ziel boven het lichaam staat, zoo is ook de priester boven den arts verhe- De gewijde redenaar werkte deze gedachten verder uit. Het zangkoor voerd eonder leiding van den heer W. Mizee de H. Mis van Perosi uit, ter wijl na de H. Mis de feestcantate van Dobbel steen werd gezongen. In den middag was er receptie in het patro naat, waarvan door vele parochianen werd ge bruik gemaakt. Te vier uur werd door, den neomist een plechtig Lof gecelebreerd met dezelfde assis tentie en met de lofzang „Te Deum Laudamus" werd het feest gesloten. GEMEENTERAAD. In tien minuten afgeloopen. Vrijdagavond te kwart over 7 uur kwam de gemeenteraad in openbare vergadering wegen naar de plaats des onheil-s begeven. bijeen. Afwezig zonder kennisgeving de Het is siechts aan de tegenwoordigheid van 1 4 3-—&T 1 J- 1 geest van een spoorwegbeambte die op den verongelukten wagen meereed, te danken dat zich nog geen tweede ongeluk heeft af gespeeld. Onmiddellijk o,p den D-trein voeg de n.l. een sneltrein. De spoorwegbeambte kon noc net het station Hinterberg berei ken, zoodiat de personentrein tot stilstand werd gebracht. UIT DE OMGEVING EERSTE PLECHTIGE H. MIS. Wij zouden er aan gewoon raken, om een jongen priester van het station Lisse op feeste lijke wijze af te halen, want voor de derde maal in drie weken tijds mochten de paro chianen van St. Agatha Vrijdagavond het ge noegen smaken, een pas gewijd priester een xeeslelijke ontvangst te bereiden. De parochie van de H. Agatha mag zich waarlijk wel ge lukkig prijzen onder hare zonen er zoovelen te hebben, die roeping gevoelen, als priester zich te wijden aan den dienst van God. Vele priesters hebben in de laatste jaren hier hun eerste plechtige H. Mis opgedragen en velen zullen, als God wil, dat in de naaste toe komst doen! Vrijdagavond nu hebben de parochianen van St. Agatha pater Schoone feestelijk ontvangen. Aan de pastorie verschenen voor deze plech tigheid niet minder dan 18 auto's. De trein zou te 8.08 uur arriveeren, zoodat de stoet zich te kwart voor 8 uur in beweging zette. Zooals gewoonlijk was de commissie van ontvangst weer samengesteld uit de heeren Warmerdam, v. d. Eerden en Schrama, met kapelaan v. Zon als ceremoniaris. Deze com missie, behalve kapelaan v. Zon, had wederom plaats genomen in de eerste auto (van weth. Warmerdam), .waarin ook aan de pers een plaats was toegewezen. In den tweeden wagen (van den heer J. W. Lefeber) hadden een 6-tal bruidjes een plaats gevonden. In den derden wagen (van den heer Th. F. v. Rijn) had plaats genomen de zeereerw. heer pastoor Thomann en de heeren P. en J. Schoone, broers van den neomist. (Hierin zou straks ook de neomist een plaats worden aangewezen). In de vierde auto (van den heer L. Onderwater) waren ge zeten de moeder van den neomist en zijn twee mist Bas Schoone. Hierop volgde de auto van v. EsSchoone. De vijfde in den stoet was de auto van den heer G, v. d. Veld, waarin ge zeten waren de zeereerw, heer J. Jacobse uit Oudenbosch en de jongste broer van den neo- gehuwde zusters J. LestradeSchoone en K. den heer A. C. v. Ruiten met de dames Jeanne en Agatha Schoone, terwijl in een volgende wa gen (van den heer J. Smakman) meereden mej. SchooneSteenvoorden en mej. Duivenvoorde. In den wagen van den heer F. Dame namen plaats de beide zwagers van den neomist, de heeren Lestrade en v. Es. Vervolgens een auto van de pastorie met de weleerw. heeren kape laans v. Zon en Aglerof. Daarop de wagen van den heer L. v. Grieken met de welerw. heeren kapelaan Kuyper en pater Wilkens uit Ouden bosch. Als gewoonlijk hadden de weleerw. pa ters v. d. Poel en Bouwman plaats genomen in de auto van Gebrs. v. d. Poel, terwijl in de auto van den heer Nic. v. Gaven de weleerw. fathers L. Onderwater en Noordermeer waren gezeten. Hierop volgde de wagen van C. Cle mens met de eerw. fathers Bom en v. Graven. No. vijftien in de stoet was de auto van Gebrs. v. d. Vlugt, met de zeereerw. paters Verheugh en Barnhoorn, terwijl in een volgende auto (van den heer W. Verdegaal) de peetoom van den neomist, de heer A. Vrijberg en de heeren Th. Salman waren gezeten. In de twee laatste heer A. Verduyn Jr. terwijl de heeren Sobels en Kuiper bericht van verhinde ring hadden gezonden. Na opening stelde de voorz., de heer v. Wijnbergen, het eenigst agendapunt aan de orde, „onder zoek der geloofsbrieven van de nieuwge- kozen Raadsleden". In de hiervoor bestemde commissie wer den benoemd de heeren «T. Pijnacker, S. Schrama en J. P. Segers. Na- onderzoek adviseerde de commissie jbij monde van den heer Pijnacker tot toe- a en^p aa genomen het dag. be- lating, waartoe met alg. stemmen werd be- ig. be- sloten. Op verzoek van den voorzitter t. Isi- werd van de rondvraag geen of bijna geen (de heer Nouland had een kleinigheid) ge- :rd de bruik gemaakt en de vergadering te half acht gesloten. auto's (van de heeren J Berbee en C. Barn- stuur van den R.K. Volksbond stuur van de Bloemistwerkliedem dorus". Nadat de trein gearriveerd wa neomist door bovengenoemde ontvangstcom missie in de wachtkamer derde klasse geleid, waar een der bruidjes, een dochtertje van den I heer v. Rijn, een mooi welkomstdicht decla- OEGSTGEEST. meerde. En, na den neomist een mooie bouquet I De bocht bij het Groene Kerkje. Bij van witte anjelieren te hebben aangeboden, j het bestuur van de Ned. Hervormde Kerk vroeg zij zijn priesterlijke zegen. (het Groene Kerkje) te Oegstgeest schijnen Nadat de neomist hieraan had voldaan en plannen te bestaan tot het doen aanbren- de gebruikelijke begroeting had plaats gehad gen van een muur om het kerkhof bij het werden de auto's bestegen en ging het onder Groene Kerkje te Oegstgeest, waardoor groote belangstelling van fietsers dorpwaarts. het uitzicht in deze daar aanwezige voor Aan de Veldhorststraat wachtte de katholieke het verkeer gevaarlijke bocht, welke ecni- Harmonie „Adolf Koping" de stoet op en on der haar opgewekte tonen ging het den Sta tionsweg over kerkwaarts. Ondanks een drei nende regen, welke onophoudelijk neerviel en waardoor de talrijke uitgestoken vlaggen naar geestig neerhingen, was er ontzaggelijk veel be langstelling langs den weg overal waar de stoet gen tijd geleden door het opruimen het aanwezige houtgewas en verbreeding van den rijweg zooveel mogelijk werd ver beterd, weder ernstig zou worden belem merd. De A. N. W. B. en de K. N. A. C. hebben zich tot het betrokken Kerkbestuur gewend met het verzoek, in het belang van langs trok, terwijl het bij de kerk stampvol veilgheid van het.verkeer een zoodanige stond. Onder leiding van twee eerw Zusters i afrastering te doen aanbrengen, stond hier de wacht van een 60-tal bruidjes waardoor het uitzicht van het verkeer in den neomist en diens familie op te wachten en de bocht worden belemmerd. Te- geleidde hen onder het gebeier der klok en de vei1s hebben genoemde vereenigingen ter ruischende tonen van het kerkorgel de kerk binnen, waar reeds een zeer groote menigte ge loovigen had plaats genomen. Het was intus schen ongeveer 9 uur, toen de neomist begon met een plechtig Lof te cefebreeren. Hierbij werd hij geassisteerd door twee eerw. paters uit Oudenbosch M. Wilkens als diaken en H. Barnhoorn als subdiaken, terwijl kapelaan Kuypers als ceremoniaris fungeerde; de bedie ning werd verricht door een paar jongere stu- - denten uit Lisse. Een tien k twaalftal priesters door verdrinking om het leven gekomen, hadden op het priesterkoor plaats genomen( zake de medewerking ingeroepen van het gemeentebestuur van Oegstgeest. ROELOFARENDSVEEN. Verdronken. In den nacht van 14 op 15 Augustus is nabij de woning van den heer J. J. Caste- lein alhier de 51-jarige marskramer II. Beugelaar, gedomicilieerd te Amsterdam DE „GRAF ZEPPELIN" BOVEN ONS LAND. Een onverwacht bezoek aan Amsterdam. Zondagmorgen te ruim half elf passeer de het luchtschip „Graf Zeppelin" de Ne- deriandsehe grens bij Zevenaar. Te ruim kwart voor elf verscheen het luchtschip boven Arnhem. Het vloog op een hoogte van ongeveer 500 meter, en zette koers in Westelijke richting. Volgens een bij de K. L. M. ontvangen radiogram bevone de „Graf Zeppelin" zich te kwart over 11 boven Ede. Van boord v. het Luchtschip werd voorts geseind, dat het een landingsvlucht maakte naar Es sen met een rondvlucht boven Nederland. Kort voor twaalf uur werden de bewo ners van het Oostelijk gedeelte van de hoofdstad opgeschrikt door zwaar motor geronk. Velen begaven zich naar buitan, omdat, men al dadelijk vermoedde, dat dit geluid niet van gewone vliegtuigen af komstig kon zijn. Tot veler verrassing zweefde op betrek kelijk geringe hoogte het zilveren gevaarte boven de stad, dat door ieder terstond her kend werd als de „Graf Zeppelin". Hoewel men op Schiphol reeds bijna een uur er van op de hoogte was, dat het luchtschip boven Amsterdam kon worden verwacht was dit bericht in de stad niet verder be kend, zoodat het bezoek volkomen onver wacht kwam. In een oogwenk stond het" echter op bruggen en pleinen zwart van de menschen, die met belangstelling het schouwspel gadesloegen. Het luchtschip kwam uit Noordoostelijke richting boven de stad en koersde in rechte lijn over de binnenstad naar het Zuid-Westen toe. Het leek, alsof de „Graf Zeppelin" naar Schiphol koers zette, maar ongeveer ter hoogte van hot Stadion boog het gevaarte» in westelijke richting af om vervolgens weer over de binnenstad naar het Noord- Oosten te vliegen en daarna in Noorde lijke richting koers te zetten. Eenige mi litaire vliegtuigen vlogen op geringen af stand achter het luchtschip. De „Graf Zeppelin" voer boven de stad op circa 300 Meter en het was ongeveer 10 minuten over twaalf toen hij weer uit het gezicht verdween in de richting van Noord-Holland. Vermoedelijk heeft het luchtschip koers gezet naar de Zuiderzee werken. Te drie minuten over één verscheen het luchtschip „Graf Zeppelin" op groote hoogte boven het eiland Schiermonnikoog. Het luchtschip kwam uit Zuid-Westelijke richting en zette in snelle vaart koers naar het Oosten in de richting van het eiland Borkum. Binnen vijf minuten was het gevaarte uit het nezicht. verdwenen, werd beschadigd. De bemanning echter bleef ongedeerd. Von Gronau's vlucht geslac J. Het Deensche ministerie van marine heeft heden een bericht ontvangen van het inspectieschip „Hvidjoern" dat gestation- neerd is is aan de Westkust van Groen land. Volgens dit bericht heeft de Duit- sche vlieger von Gronau den vlucht over het landijs met succes volbracht. Hij be vindt zich thans te Sukkertoppen, dat op 70 graden N.B., iets ten zuiden van Hol- stenborg ligt. De „Hvidbjoern" is onder weg naar Sukkertoppen, teneinde von Gronau nieuwen brandstof te brengen. Fransch watervliegtuig in zee gestort. Ter hoogte van St. Matieu in de nabij heid van Brest is een Fransch watervlieg tuig met verscheidene personen aan boord in zee gestort. Onmiddellijk zijn stoomschepen ter assistentie uitgevaren. Ten gevolge van den zwaren golfslag heerscht groote bezorgdheid om het lot der vliegers. Hendorn en Pangborn beboet. De beide Amerikaansche vliegers Hen dorn en Pangborn zijn wegens het vliegen boven Japansch gebied zonder toestem ming der Japansche regeering veroor deeld to een bote van 2000 yen elk. De vliegers hebben zich bereid ver klaard de boete te betalen. Het incident is hiermede gesloten. De Japansche regeering zal een procla matie uitvaardigen, waarbij het vliegen over Japansch gebied zonder toestemming van de bevoegde instantie strafrechterlijk zal worden vervolgd. waaronder ook de zeereerw. paters C. J. Ver heugh en J. Jacobs uit Oudenbosch. Mede za- gen we aan den altaarvoet de grootere en klei nere studenten uit Lisse, benevens alle koor knapen. Na het Lof gaf de neomist alle aanwezigen den zegen, waarna wederom de auto's werden bestegen. Onder de opgewekte tonen ging het vervolgens door de Bondsstraat, Schoolstraat, Kapelstraat, Kanaalstraat, Wagenstraat, Wa gendwarsstraat naar moeders woning in de Veldstraat.. Overal langs den weg was, ondanks den regen, groote belangstelling, terwijl de Veldstraat stond opgepropt met menschen. Een mooie versiering was door geburen aan de ouderlijke woning aangebracht. Hier sprak de neomist een welgemeend woord van dank, allereerst aan de talrijke geestelijken, de commissie van ontvangst, de autorijders, Adolf Kolping en de duizende belangstellenden voor de hartelijke en enthousiaste ontvangst welke men hem beeft bereid. Dat heeft hem zeer ge- tioffen. En meer ook namens zijn dierbare moeder en familie brengt hij dank aan allen, die ondanks de neervallende regen, toch zijn uitgetrokken om een pasgewijden priester fees telijk in te halen. Zijneerw. beloofde allen in zijn gebeden te gedenken. Hiermede was het Vrijdagavond geëindigd. Zaterdagmorgen te kwart over negen werd door den neomist zijn eerste plechtige H. Mis opgedragen, waarbij zijneerw. werd geassis teerd door den eerw. pater J. Jacobs als dia ken en den eerw. pater C. J. Verheugh als sub- ZOETERMEER— ZEGWAART. Gemeenteraad. De Raden der ge meenten Zoetermeer en Zegwa-art vergade ren op Dinsdag 18 Augustus 1931, resp. 3 en 4 uur n.m. Punt van behandeling: In stallatie burgemeester L. R. Middclberg. Concours. Op het nationaal concours te Bleiswijk, uitgeschreven door de mu- ziekvereenigng „Vriendentrouw", wist do Harmonievereeniging „Kunst en Vriend schap", alhier, onder leiding van haar di recteur, den heer L. A. van Veen, in de tweede afdeeling den eersten prijs te be halen met 365 punten. De vereeniging behaalde met het pun tental het hoogste van het concours in de afdeeling muziek. De directeur bekwam de directeursprijs van ƒ25. Voor vereeniging en directeur was het een prachtprestatie. LUCHTVAART Noodlanding op straat. Het vrachtvliegtuig D 2009, dat tus schen Berlijn en Londen vliegt, zag zich gedwongen, ongeveer een kwartier na den start om 22.15 uur wegens een motordefect een noodlanding te maken in Berlijn-Larig witz op de Triftsteinstrassen. Hierbij werd een voorbijgangater gewaod. EL* riimgtnig Algemeene Nederlandsche Zweef- vereeniging. De Minister van Watersraat heeft aan de Alg. Ned. Zweefvereeniging vergunnhig verleend tot het houden van een oplei dingskamp voor zweefvliegers aan het- strand te Egmond a. Zee. De cursus1 neemt heden een aanvang. De deelnemers worden ondergebracht in Hotel „Welgelegen" te Egmond a. Zee. Deelnemers aan het kamp moe.ten I'd zijn der A. N. Z. V. De verblijfkosten, met inbegrip van de zweeflessen bedragen 17.50 per week per persoon. De minimum tijd van deelname is gesteld op één week. Door de kampleiding, welke berust bij lr. J. E. de Vries, is zorg gedragen, dat zoo wel door vrouwelijke, als mannelijke zweef enthousiasten kan worden deelgenomen. De zweeflessen zullen gegeven worden door den heer Ludwig Rohm, gebrev.u. teerd zeilvlieger van het Rhön-Rossitren Gesellschaft E.V. (De heer Van Tijen is plotseling verhinderd de instructie op zich te nemen). Als instructie-materiaal zal gebruik worden gemaakt van 2 zweeftuigen type Kassei XII.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 11