ZATERDAG 15 AUGUSTUS 1931 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 12 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Doodelijk motorongeluk. Gistermiddag halfeen is otp den Rotter- datmsoheweg te Zwijndxeoht, ter hoogte van het terrein van de gemeentereaniging al daar, een ernstig motorfietsoaxgeluk ge beurd. De heer M. Stoffelen, bedrijfsleider van de oüefa'briek Schiedam aldaar, reed op e>en motorrijwi] met tamelijke snelheid in de richting van FJijsoord en is toen in botsmg gekomen met het achterste gedeel te van een met een paard bespannen wagen van den reinigingsdienst, toen deze het terrein van de reiniging zou oprijden. De heer Stoffelen werd van het motorrijwiel geslingerd in een sloot, waar omstanders hem uitgehaald hebben. Hij klaagde over hevige pijnen. Dokter Krijger stelde een ern stige dijbreuk vast.. De man werd overge bracht naar het Diaoonessenhuis te Dord recht, waar hij na. eenige uren is ovenle den. Het slachtoffer was getrouwd en va der van vijf kinderen. Noodlottige botsing. Eén doode. Donderdagavond vond op het Yelser- duinplein te IJmuiden een botsing plaats tusschen twee motorrijwielen. De botsing was zoo hevig, dat een der berijders, de 18-jarige A. v. d. K., wonende te IJmui den, met een ernstige schedelfractuur be wusteloos bleef liggen. Hij werd naar de ouderlijke woning overgebracht, waar hij later aan de gevolgen overleed. De andere motorrijder, zekere G., oveneens te IJmuiden woonachtig, bekwam slechts lichte kwetsuren. Auto te water. De zes in zittenden gered. Gisteraivnd omstreeks zes uur is nabij de „Drommedaris" te Enkhuizen een auto te water gereden, bestuurd door den heer A. Y. uit Middelburg. Eenige voq-rbijigangecrs drie op hulpge.roe.p afkwamen sprongen onmiddellijk te water en konden nog juist bijtijds de inzitten den, waaronder 4 dames, redden Allien kwamen met den schrik vrij. Auto over den kop geslagen. D. B. te IJselsteïn begaf zich met zijn auto op den Hoogerdijk langs de Lek om melk op te halen bij de veehouders. Door een defect aan de stuurinrich ting reed de auto van den dijk en sloeg over den kop, zoodat B. onder de auto terecht kwam. Eenige toegeschoten per sonen slaagden er aanvankelijk niet in de auto zóó ver op te lichten, dat B. los kon komen. Daarin slaagde .men eerst toen meerderen te hulp waren gekomen. B. was toen reeds bewusteloos en werd naar zijn woning vervoerd waar hij tot bewust zijn kwam. Hij bleek echter ernstig ge wond te zijn en hij klaagde over inwendige pijnen. Door een auto gegrepen. Op den weg van TJsquert naar Uithui zen is mej. A. van der Laan uit laatstge noemde plaats, die per fiets op weg naar Usquert was, onder een auto geraakt. Zij zag een vriendin en keerde daarom plotse ling midden op den weg om. De vriendin waarschuwde 'naar nog, dat er een auto aankwam. Zij trachtte naar den kant te komen, waardoor de autobestuurder in de war werd gebracht. Het gevolg was, dat de vrouw werd gegrepen en onder den wagen geraakte. De auto moest worden opgevij zeld om haar ie bevrijden. Zij werd in le vensgevaarlijken toestand naar het zieken huis te Groningen vervoerd. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Vrachtauto gegrepen. Chauffeur ernstig gewond. Gistermorgen is op den onbewaakten overweg bij Vrouwkesvaart (gem. Waspik) een vrachtwagen van de firma De Bruin uit Oosterhout, vermoedelijk door onoplettend heid van den chauffeur, door een passeeren- den trein gegrepen. De wagen werd onge veer vijftig meter meegesleurd en geheel vernield. De chauffeur is ernstig gewond en naar het ziekenhuis te Raamsdonkiveer overgebracht. DE GEVAARLIJKE ZEE. Weer een slachtoffer. Ook gasteren heeft de zee weer bij heit Stilde Strand te Scheveningen een slacht offer geëischt. De 13-jariige H., wonende aan de Van Zegge le ns tra af, had zich bij het badden al daar 's middags omstreeks half 5, te ver in zee gewaagd en was afgedreven. Ka veel moeite slaagde men erin den knaap op het strand te brengen, waarna onmiddellijk kunstmatige ademhaling werd toegepast, helaas zonder resultaat. Nadat een dokter van den Geneeskundigen Dienst den diood had geconstateerd^ is het stoffe lijk overschot van den jongen naar het zie kenhuis aan den Zuid wal overgebracht. Verdronken. Een drie-jarig zoontje van den heer C. Peerdeman te Enkhuizen geraakte bij het spelen in de Oosterhaven en werd even la ter levenloos opgehaald. Doodelijke trap van een paard. De gehuwde landbouwersknecht M. J. te Boc'noltz kreeg een trap van een paard. Operatief ingrijpen mocht niet meer ba ten. Na voorzien te zijn van de H.H. Sa cramenten der Stervenden is J. overle den. Vrouw in brand geraakt. Naar het O. L. Vr. Gasthuis te Amster dam is vervoerd een 43-jarige vrouw, die in de keuken van haar woning aan de Foinmo- sasitraat aldaar op een bra-ndend gasitoestefl een Meedlimgstuk im benzine wasohte. Door dat de benzine vliam vatte, kreeg de vrouw aan handen en onderarmen brandwonden. Door den kleinen brand, die ontstond, verhandden een tafelkleed, raamgordijnen en eenige kleedingstukken. WEG MET SINTERKLAAS! Om opvoedkundige redenen. Het ldd van den Hilversumsohenuaad, mevrouw H. Staalman—K rem er, heeft een voorstel ingediend, luidende als volgt: Ondergeteekende stelt voor de politiever ordening aan te vullen met ondervermelde bepaling: „Behalve bij gelegenheid vad tooneel- voorstellingen is het tusschen den 15en No vember en den 15en December venboden, zonder vergunning van B. en W.. aan welke vergunning nadere voorwaarden kimmen worden verbonden, op de openbare straat, in voor publiek toegankelijke lokaliteiten j of plaatsen en op plaatsen zichtbaar vanaf de openbare straat, geheel of gedeeltelijk gemaskerd, vermomd of op eenige andere wijze ontkenbaor zich te vertoonen." De bedoeling van. de voorstei'ster is met een dergelijke bepaling het maken vam re clame met Sinterklazen tegen te gaan. Paedagcgi&ohe overwegingen liggen aan het voorstel ten grondslag. POSTZAK UIT AMSTERDAM VERMIST Uit een postzak, welke op den 1 Augus tus j.l. des avonds omstreeks 7 uur, van Amsterdam ten postkantore te Almelo aankwam, wordt vermist een bundel, in houdende 8 aangeteekende stukken en eenige brieven, expresse-bestelling. Uit een ingesteld onderzoek is, met uitzonde ring van één enkel geval, niet kunnen blij ken door wien die stukken en brieven zijn verzonden, aan wien ze geadresseerd wa ren en welke de inhoud er van was. De burgemeester van Almelo verzoekt daar om allen, die op 1 Augustus j.l. aangetee kende stukken of brieven met expresse bestelling van Amsterdam naar Almelo hebben verzonden, hem mededeeling te doen van hunne adressen, alsmede van de adressen en den inhoud van de door hen verzonden stukken of brieven. DE VERGIFTIGINGS VERSCHIJNSELEN TE GOES. Omtrent de vergiftigingsverschijnselen in het gezin van den heer C., te Goes, wordt nader gemeld, dat de toestand van de patiënten, die in het gasthuis worden verpleegd, naar omstandigheden redelijk wel is. Omtrent den aard der ziekte valt nog geen positeve mededeling te doen. Vermoedelijk is het eten van havermout pap niet de oorzaak, aangezien een van de patiënten niet van die pap heeft gege ten. ZAKENMAN-IN SPé. Een winkelier te Arnhem gaf aan zijn loopjongen de opdracht twee pakken bij verschillende klanten te bezorgen, schrijft de „N. Arnh. Crt.". De pakken waren zoo wat even groot en een er van hield voor ongeveer zeventig gulden waarde in. De jongen bezorgde dit pak bij dén klant en hij kreeg tot bescheid, dat mevrouw wel in de zaak zou komen om te betalen. De jongen vond dit goed en vertrok. Toen hij uit het hek op de straat kwam was hem een collega-loopjongen genaderd, die belangstellend informeerde wat hij daar wel had. gebracht. „Want", zeide hij, „die lui betalen nooit". Dat had de eerste niet geweten en zonder zich te bedenken ging hij weer naar het huis, schelde en zeide ve gen mevrouw, die hem open deed: „Me vrouw, het spijt me, dat ik u lastig moet vallen, ik heb me vergist en u het verkeer de pak gegeven. Mag ik het even ruilen „O, zeker", antwoordde mevrouw en zij stelde den jongen het zooeven in ontvangst, genomen nog niet geopend pak ter hand. die er zich mede verwijderde en zeide: „als u bij de baas komt en dadelijk betaalt, kunt u de bullen krijgen", waarna hij zich ver wijderde met zijn waarschuwenden collega. Toen de jongen aan de zaak kwam en den patroon bij onderzoek bleek, dat bij zeer kandg was opgetreden, kreeg hij vaq dezen 'n welverdiende belooning. Auto als brandstichter. Donderdagavond werden de bewoners van het rustige dorpje Borsselen opgeschrikt door het luiden van de brandklok. Er, Week brand te zijn in de groofe landfoouwsohuiur van den heer L. Sandee. Hoewel de brand weer spoedig ter plaats was en met dirie stralen water gaf, bleek als spoedig, dat de schuur verloren was. Deze brandde met den inhoud (veel vlas en hooi) geheel af. Het gelukte echter het woonhuis te behou den. De oorzaak is het in brand geraken van een auto, drie in de schuur stond. Niets is verzekerd. Te ver geschoten. De landbouwer B. te Vorchten was op zijn landerijen met een buks op kraaien aan het schieten. Hierbij trof hij een af stand van ongeveer 260 met-er de vrouw van T. M. T., die bij haar huis aan het werk was, in den buik. De vrouw is naar het ziekenhuis te Zwolle vervoerd. Haar toesband is niet levensgevaarlijk. De land bouwer heeft, aldus de „Zw. Crt.", blijk baar niet geweten dat de buks zoo ver droeg. HET FIETSPLAATJE. De bezorgde pa, die er tusschen genomen werd. Het komt meer voor, dat in een-en-het- zelfde huis het wiskundig verschil tusschen het aantal rijwielen en het aantal fiets- plaatjcs grooter is dan nul, en dan steeds ten nadeele van den fiscus. Dat deze om standigheid tot zonderlinge complicaties, ja tot huiselijke drama's kan leiden, is be kend. Een geval, dat waarschijnlijk wel niet eenig in zijn soort, maar dan toch ver meldenswaard is, vertelt de Prov. Gron. i Crt." Een Groningsche familie had logé's: va der, moeder en een zeventien-jarige doch ter. Op den avond van den eersten Augus tus, den dag van de plaatjes dus, droeg de gastvrouw haar nichtje een boodschap op. Daar een der eigenschappen der tegenwoor dige jeugd gemakzucht is, greep het meis je dra naar haar fiets, voorzien van een geldig belastingplaatje. Onderwijl overwoog mevrouw, dat het toch eigenlijk wel gewaagd was zoo'n kind tegen 't donker uit te sturen. „Je hoort zoo vaak van aanrandingen, hé pa, weet je wat, ik ga méé". Meneer had de philosofische beschou wing van zijn gade met een eentonig knik ken vergezeld laten gaan, schoot toen plots overeind en blies haastig de gang in, waar mevrouw tuschen fietsen scharrelde. „Tó-nia, denk om het plaatje". De familie was namelijk slechts in het bezit van één fietsplaatje, dat telkens van het eene stuur naar het andere verhuisde. Mevrouw en nichtje waren nog geen vijf minuten de deur uit, toen irriteerend-hard de telefoon rinkelde. Meneer, in trage onverschilligheid zich verheffend, luisterde met een wat-moet-die nou-nog-zoo-laat-gezicht. Plots verschoot zijn gelaat tot een purperrood: Op 't buróó zit ze, op 't buróó, en ik heb 't. nog zóó gezegd: vergéét dat plaatje nou niet. Nou, 't is d'r eigen schuld, laat ze er maar tot vannacht één uur zitten, dan leert ze die eigenzinnigheid meteen af". En glimlachend legde hij de telefoon op de haak. Doch het idee, dat zijn vrouw was opgebracht naar het bureau liet hem niet met rust en de gedienstige werd "!n vertrouwen genomen: „Sien, jij gaat naar het politiebureau en dan vraag je daar maar of mevrouw d'r ook is met de fiets. Hier heb je een rijksdaal der, voor de boete". Sien, bifverig bij de gedachte aan poli tie, schoot de deur uit. Dan plotseling, een hevig gestommel in de gang. Stuiplachend, niet in staat een woord te uiten, verschij nen daar mevrouw en het nichtje, welke laatste maar gilt: „Ze gelóófden het, ze ge lóófden het". En dan tusschen twee hik- buien in: „We hebbed het allemaal maar verzonnen". In de deuropening verscheen buiten adem de dienstmaagd: „Mehéér, ik bin bij 't bróó geweest-, maar geen mins had een agent met mefrou en een fiets gezien. Ze benne d'r nie geweest meheer, ik kan d'r ook niks aan doen, mehéér. Een „kippige" pluimveehouder. De inwoners van Amsterdam zijn nu eenmaal geen boeren. Dikwijts gaan ze daar prat op en in elk geval is het hun niet kwalijk te nemen. Dal een Amsterdammer dus op het ter rein van landbouw en veeteelt zonder veel moeite door een handigen koopman be drogen kan worden is voor den braven burger dus geen reden om zich wegens zijn verregaande onkunde en kortzichtig heid te schamen. Nochtans: leeringen strekken, voorbeelden trekken. Dies zij het volgende voorbeeld tot leeringe van alle Amsteiklamsche amateur-veehouders mede gedeeld. Een hoofdstedeling ging op zijn lauwe ren rusten en had deswege in den Buiten- dijkschen Buit-enveldertschen Polder een huisje gehuurd, waar hij zich dagelijks ver meide in al wat des plattelands is. Of de kleur van de eieren geen achter- Maandagmorgen kreeg de man een koopman aan zijn deur, die prachtige Bar nevelders te koop aanbood. Barnevelders, die dikke bruine eieren legden. De rente nier had wel ooren naar het aanbod en de koop werd gesloten. De kippen werden geïnstalleerd in een model hok-met-ren, dat reeds op bewo ners stond te wachten. De dieren huisden er wonderwel en de eerste dagen genoot de man van zijn prachtigen toom pluim vee. Af de kleur van de eiern geen achter docht heeft gewekt, weten wij niet. Wel weten wij, dat de oud-Amsterdammer gis teren een vreemd gezicht trok, toen na een flinke regenbui de hennetjes kenne lijk van kleur veranderd waren. De ge waande Barnevelders bleken hoenders te zijn van velerlei, doch geenszins van Ye- luwsche pluimage. Een schilderskwast had keurig werk verricht. Thans wordt naar den koopman van po- litiewege een onderzoek ingesteld. BUITENL. BERICHTEN D-TREIN BAZEL—BERLIJN BESCHOTEN Naar uit Erfurt wordt gemeld, is de D-trein BazelBerlijn gistermorgen nabij Neudieten- dorf-Bisqhleben door een onbekende beschoten. Het laatste venster bij den doorgang van den eersten personenwagen vertoonde twee kogel gaten. De bewakingsdienst van den spoorweg .en de crimineele politie te Erfurt en Gotha stel len een onderzoek in. ONGELUKKEN. DE INSTORTING TE LYON De instorting van het huis in de voorstad van Lyon heeft naar uit nadere berichten definitief blijkt, 22 slachtoffers geëischt, n.l. 9 dooden en 13 gewonden. Alle lijken zijn geborgen. De vrees, dat er zich nog meer personen onder de puinhoopen zouden bevinden, is gelukkig niet bewaarheid. Op de plaats van het ingestorte huis staat niets meer: het is met den grond gelijk gemaakt. De belendende perceelen zijn aan den kant van het ingestorte huis geheel open en dreigen eveneens in te storten. De kracht van de ontploffing was zoo groot, dat kleeren en linnengoed op de huizen aan den overkant van de straat werden geslingerd en daar de gordijnen losscheurden. Bouwongelukken te Parijs Ten Oosten van Parijs is Donderdagmorgen bij het sloopen van een drie verdiepingen hoog huis, dat reeds eenige maanden geleden op voorschrift der politie was ontruimd, een ern stig ongeluk gebeurd. Drie arbeiders, die zich op de eerste verdieping bevonden, werden on der het puin bedolven. Eerst na urenlange po gingen der brandweer konden zij worden gered Twee van hen moesten zwaar gewond naar het ziekenhuis worden overgebracht. Een ander ernstig ongeluk heeft plaats ge had bij den aanbouw van een huis. Voor de overbenging van steenen naar de bovenste ver diepingen was een kraan opgesteld, die door tot nu toe onbekende oorzaak plotseling is in eengestort, waarbij twee arbeiders deerlijk werden verminkt. Noodweer op de Philippijnen. De Philippijnen zijn door een hevig nood weer geteisterd. Als gevolg van de zware re gens is een stuwdam bezweken en zeven dor pen zijn onder water gezet. Verder heeft het noodweer een aardverschuiving veroorzaakt, waarbij een electrische centrale schade opliep. Men vreest, dat ook menschen om het leven zijn gekomen. MISLUKTE LYNCHPARTIJ IN MICHIGAN De gevangenis bewaakt. Uit Ypsilanti (Michigan) wordt gemeldt: Ruim vijftig politie-agenten waren noodig 'om den aanval af te slaan van een menigte, die trachtte drie mannen te lynchen, die bekend hadden twee meisjes en twee jongens te heb ben vermoord, wier verkoolde lijken Dinsdag in een auto werden gevonden. Nadat het bekend was geworden, dat de neger Nathan Black- stone had bekend en twee jongens van 18 jaar, Herbert Smith en Frank Oliver, die reeds een vonnis achter den rug hebben, als zijn mede plichtigen had aangewezen, renden de men schen naar de gevangenis. Terwijl de politie agenten de aanvallers met de kolven van hun geweren terugdreven, werden de gevangenen per auto naar elders overgebracht. Ook toen de moordenaars te Annarbor, waarheen zij waren overgebracht, waren opge sloten, werd een aanval op de gevangenis ge daan. De politie loste schoten in de lucht en wierp traangasbommen, om de menigte uiteen te drijven. Naar nader wordt gemeld hebben de drie moordenaars hun bekentenissen herhaald. Zij zijn door de rechtbank tot levenslange gevan genisstraf veroordeeld. Intusschen wordt de gevangenis, waarin zij zich bevinden, door troepen bewaakt om ongeregeldheden te voor komen. HET EINDE VAN ANDREE Een nieuwe verklaring der feiten. In een brief van het stoomschip „Quest", ge dateerd van Vitoen, de plaats, waar Andree en zijn metgezellen om het leven zijn gekomen, wordt een nieuwe verklaring gegeven omtrent het tragische einde van de Andree-expedilie. Vitoen, het afgelegen en barre eiland in de Poolzee, waa de overblijfselen van de Pool- helden werden gevonden, is meestal door zwa- ren nevel en mist omgeven, doch onlangs za gen de leden van de expeditie aan boord van de „Quest", die thans in de Poolzee naar ver- dere overblijfselen van de Andree-expeditie zoekt, als in een visioen een langen witten, glinsterenden band van licht, de kust van het Noord-Oostelijke gedeelte van het eiland. Toen werd het plotseling allen leden van de expeditie duidelijk, dat Andree en zijn met gezellen een dergelijk visioen moeten hebben gehad, waardoor zij er toe gedreven werden, om deze kust in hun kleine booten te bereiken, welke poging alleen tot gvolg had, dat zij, ge dwongen waren, geheel uitgeput en aan alle kanten in het nauw gebracht door het meedoo- genlooze ijs en den storm, terug te keeren. Zoo is het te verklaren, dat de overblijfse len van Andree en zijn metgezellen 43 jaar la ter teruggevonden werden op de meest onher bergzame plaats van het eiland, in plaats van meer naar het binnennland, waar zij niet zoo zeer aan den verschrikkelijken wind en de ijzige koude blootgesteld zouden zijn geweest. Zoo is het ook te verklaren, dat de leden van de Andree-expeditie er niet in geslaagd zijn, een veilige plaats voor hun winterkamp te vinden. GEEN DOODEN BIJ JUTERBOG De directie der Rijksspoorwegen deelt in ver band met den spoorwegaanslag bij Jüterbog mede, dat het gerucht dat zich onder een der omgeslagen wagons nog een vermiste zou be vinden, gelukkig onjuist is gebleken. De als vermist aangegeven Tizian Janel uit Winterthur in Zwitserland was in Halle uit den trein ge gaan en is inmiddels behouden te Breslau aan gekomen. Van de zeven omgeslagen personen rijtuigen, zijn er vier weer overeind gezet en op de rails gebracht, zoodat nog drie rijtuigen en het restauratierijtuig ondersteboven liggen. De zestig ton kraanwagen van de spoorwegen is ter plaatse aangekomen, en men hoopte gisteren twee der overige wagons weer op de rails te brengen. MASSAAL DUEL TE WEENEN. Merkwaardige viering van Mgr. Seipel's eere-doctoraat. Ter viering van het feit, dat aan mgr. Seipel, den oud-bondskanselier van Oostenrijk, een eere-doctoraat aan de Weensche universiteit was verleend, hebben leden van nationalisti sche studentenvereenigingen zich gedrongen gevoeld, alle leden van de muziekvereeniging der nationalistische studenten, die zich de Ghibellinen noemen, uit te dagen tot een duel op sabel. Het geschil werd uitgevochten onder de strengste voorwaarden, die men zich den ken kan: de duellisten zouden naakt tot aan bet middel in strijdperk treden en slechts be scherming hebben voor oogen en keel. Over eengekomen was, dat de tegenstanders door het lot zouden worden aangewezen, en dat men zou vechten tot een van beiden niet meer in staat zou zijn de sabel te hanteeren. Zoo hebben 46 studenten, verdeeld in vijf secties, genoegelijk op elkaar ingehakt tot er, zooals de bladen weten mede te deelen, 23 zoo deerlijk waren gewond en gehavend, dat ze niet meer overeind konden staan en overdekt met bloed uit het strijdperk werden wegge sleept. Alle 23 werden onder dokters behande ling genomen. De Weensche bladen zijn over het gebeurde zeer ontsticht en zij vragen zich af waarom de politie niet heeft ingegrepen, daar immers het duel in Oostenrijk verboden is DE „NAUTILUS' VOORBIJ HET BERENEILAND Een van Spitsbergen thuiskomende walvisch- vaarder heeft per radio medegedeeld, dat de „Nautilus" het Bereneiland bij zware zee in een snelle vaart is gepasseerd. Aan boord is alles wel. Bloedige roofoverval bij Montpellier. Donderdag is te Tamaris bij Montpellier een bloedige roofoverval gepleegd. Toen de kas sier van een fabriek tegen den avond, in ge zelschap van een bewaker met een bedrag van zestig duizend francs, bestemd voor de uilbe taling van loonen over de binnenplaats van de fabriek liep, trad plotseling een tot de tan den gewapende man tegemoet, die het geld opeischte. De kassier en zijn begeleider trachtten zich te weer te stellen, doch door een hagel van kogels werden zij buiten gevecht gesteld. De kassier was op slag dood, terwijl de be waker zoo ernstig gewond werd, dat hij kort na aankomst in het ziekenhuis overleed. De roofmoordenaar wist te ontkomen. Geheime documenten in taxi vergeten. Naar de „Paris Midi" meldt, heeft de Ame- rikaansche marine-attaché te Berlijn, kapitein ter zee Castleman, die zich tegenwoordig cp het Amerikaansche gezantschap te Parijs be vindt, bij de politie aangegeven, dat hij Don derdag in een taxi een tasch met voor zijn ge zantschap bestemde documenten van vertrou- welijken inhoud heeft vergeten. Valsche munter door gendarmen dood geschoten. De familie Groetsch in het dorp Moosbach in den Bovenpaltz, stond reeds sinds eenigen tijd onder ernstige verdenking van valsche mun- terij. Twee der broers werden gearresteerd, doch de derde had kans gezien te vluchten. Hij werd echter gisteren in een herberg te Deindorf ge vonden. Aangezien de verdachte aan een drie maal herhaalde sommatie te blijven staan, niet voldeed, schoot een der gendarmen hem neer. De man was op slag dood. De vermeende Van Dyck In aansluiting op het bericht van het in be slag genomen schilderij in een restaurant te Charlottenburg kan nog worden medegedeeld, dat het schilderij een waardeloos fantasiepro duct uit de 17de eeuw blijkt te zijn en dus ook niet, zooals men later nog geloofde, een werk van een leerling van Rubens is. Vast staat te vens. dat het schilderij niet uit de lijst kan zijn gesneden, daar de verf niet tot den rand reikt. Communistisch agent-kasteelheer. Bij het onderzoek van materiaal dat bij een indertijd vermoorden communistischen agent Semmelman werd gevonden, kwam men op het spoor van een zekeren Dr. Broder, den be zitter van een kasteel met vijf torens bij Lin- nitz in Stiermarken. Een daar verrichte huis zoeking bracht een groote hoevelheid commu nistisch propagandamateriaal voor den dag. De oudste zoon erkent lidt te zijn van de K.P.D. en met Semmelman in briefwisseling te hebben gestaan. De jongste zoon schijnt ais tusschenpersoon te hebben opgetreden. De po litie houdt een wakend oog op het slot. Er hebben geen arrestaties plaats gehad. De Berlijnsche politie is van het onderzoek op de hoogte gesteld. De naam Broder is slechts een schuilnaam van den kasteelbezitter. De politie heeft zijn juisten naam nog niet medegedeeld. De macht der gewoonte. De auto-repa rateur kan anders niet eten.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 12