Het Geheimzinnige Document VRIJDAG 14 AUGUSTUS 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 KERKNIEUWS MGR. F. J. H. EVERS. Veertig jaar priester. De oud-hoofdaalmoezenier van leger en vloot Mgr. F. J. H. Evers hoopt 15 dezer zijn 40-jarig priesterjubileum te herdenken. Mgr. Evers werd geboren te Amsterdam den 5en September 1SG7 en na aan het gymnasium te Katwijk zijn lagere studies te hebben aangevangen, zette hij dez^ voort te Hageveld, en vervolgens te War mond. In 1891 ontving hij de H. Priester wijding. Achtereenvolgens werd de eerw. heer Evers benoemd tot kapelaan in ver schillende plaatsen in het Bisdom Haarlem en begon zich toen reeds in te laten met de militaire aangelegenheden. Zijn eerste kennismaking met de scheepsbeweging ontstonu in 1897, toen kapelaan Evers, des tijds te Botterdam werkzaam in de paro chie der Martelaren van Gorcum, een arti kel plaatste in de Kath. Illustratie over „De Botterdam", welk schip toen juist van de Feijenoordsche werven werd te watergelaten. Daarop volgden artikelen in „De Tijd", in verband waarmede Z. E. in Febr. 1906 werd uitgenoodigd een lezing te houden voor de Vereeniging tot Bevor dering van de Krijgswetenschap. In 1908 tijdens zijn pastoraat te Duivendrecht werd Mgr. Evers benoemd tot lid van den Baad van Defensie, hetgeen hij tot heden is ge'ble':n als marine-deskundige in de 3e afdeeling. Toen in 1914 hier te lande het instituut aalmoezenier werd ingevoerd, omdat plotseling meer dan 200.000 man moesten worden gemobiliseerd, werd Mgr. Evers benoemd tot hoofd-aalmoezenier bij het leger te velde en was toen tevens aal moezenier der eerste divisie. Daar hij we gens zijn drukke werkzaamheden deze bei de functies niet kon blijven waarnemen, nam hij ontslag als aalmoezenier der eers'e divisie en werd opgevolgd als zoodanig door denzelfden majoor Noordman, die hem later als hoofdaalmoezenier zou opvolgen. Den titel van kolonel verwierf Mgr. Evers in 1919, terwijl in 1921, toen ook hier te lande het instituut van vlootaalmoezenier werd ingesteld, zijn benoeming volgde als hoofdaalmoezenier der vloot. In verband met zijn functies maakte Mgr. verschillen de reizen o.a. van October 1924 tot Mei 1925 naar Ned. Oost-Indië om de gods dienstige toestanden in het leger te leeren kennen en te kunnen nagaan wat er voor katholieke militairen in Indië kan worden gedaan. In Juni 1929 maakte hij een kruis- reis mede van de Heemskerk naar de Scandinavische landen. Met ingang van 1 Juli 1930 werd Mgr. Evers eervol ontsla gen als hoofdaalmoezenier van leger en vloot. Uit erkentelijkheid voor zijn vele diensten ontving Mgr. Evers vele kerkelij ke en wereldlijke onderscheidingen; op 25 Mei 1925 werd hij benoemd tot hnlppre- laat van Z. H. den Paus en eere-kap. van de Souvereine orde van Malta. Voorts is Mgr. Evers ridder in de orde van den Ne- dcrlandsehe Leeuw en van Oranje Nassau. Bij zijn eervol ontslag verleden jaar werd hem het commandeurskruis der Orde van Oranje-Nassau verleend. Mgr. Evers was lid van het hoofdbestuur van de Kon. Ned. Ver. „Onze Vloot", bekleedde voorts nog de functie van hoofdbestuurslid van de B. K. Militaire Ver. in het Bisdom Haarlem en wijdde zich met groote toegenegenheid aan de belangen van den R# K. Officiers- bond en van den B. K. Onderofficiers ver. ,vSt. Ignatius". Mgr. Evers schreef ook nog enkele verdienstelijke werken betreffende de militaire vraagstukken o.a. „De Neder- landsche Marine", „Oorlogsschepenwelk werk zelfs aan het Kon. Instituut der Ma rine te Den Helder een tijdlang als hand leiding werd gebruikt „Aan de Dienstplichtigen, enz.". Een zijner groote werken is ook de organisatie van het B.K. Marine-personeel in den bond St. Christo- phorus, waarvoor Nederland en haar leger en vloot dezen stoeren werker altijd dank baar zal zijn. In de parochiekerk van den H. Paschalis aan den Wassenaarscheweg te Den Haag zal Mgr. Evers a.s. Zondag ochtend een plechtige H. Mis om half elf opdragen. PATER L. H. PERQUIN. Veertig jaar priester. Zaterdag 15 Augustus herdenkt Pater L. H. Perquin O.P. zijn 40-jarig priesterjubi leum. Pater Perquin werd geboren te Voorburg op 15 Juli 1865. Hij studeerde te Nijmegen en trad in 1884 in de Orde der Predikheeren. Op 15 Augustus 1891 werd hij tot priester gewijd. Pater Perquin was achtereenvolgens werkzaam als kapelaan te Schiedam en Botterdam, waarna hij in laatstgenoemde plaats als rector werd aangesteld. In 1919 werd hij benoemd tot pastoor van de St. Dominicus parochie te Amsterdam. Pater Perquin heeft zijn grootste be kendheid vooral verworven in October 1925 door het stichten van den K. B. O., waar van hij thans nog voorzitter is. De eerste uitzending was een kerkdienst uit zijn kerk. In Mei 1926 werd de „Stichting K. R. O." in het leven geroepen. Op 4 De cember 1929 werd het nieuwe kantoorge bouw, Heerengracht 118 te Amsterdam, der K. B. O., waar behalve de directieka mer ook de programma-, propaganda- en administratie-afdeeling zijn ondergebracht plechtig door Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aen- genent, bisschop van Haarlem, in gebruik genomen, terwijl 7 Maart jl. door Z. H. Exc. Mgr. J. H. C. Jansen, aartsbisschop van Utrecht, de nieuwe studio Emmastraat 52 te Huizen (welk perceel reeds 11 April door de K. R. O. gekocht was) werd inge wijd. Welk een omvang Pastoor Perquin's belangrijke stichting in die 6 jaar gekre gen heeft moge o.a. blijken uit het groot aantal abonné's der Kath. Radiogids, welk aantal thans de 100.000 nadert. Ter gele genheid van zijn priesterfeest zal pastoor Perquin door het bestuur van den K. R. O. worden aangeboden een door den beeldhouwer Augustus Falise vervaardigde buste van den jubilaris, welke geplaatst zal worden in de groote zaal van het stu dio-gebouw te Huizen. Op 15 Augustus zal de jubilaris 's mor gens om 10 uur een H. Mis van dankbaar heid opdragen in de kerk ..Het Torentje" aan den Singel te Amsterdam, waaronder pastoor Dr. W van Koervorden uit Utrecht de feestpredicatie zal houden. Na de H. Mis zal er een kindercantate worden uit gevoerd en heeft een huldiging plaats in de groote studio van den K. R. O. aan de Heerengracht 118 te Amsterdam, alwaar in den namiddag een receptie zal worden gehouden. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Speciaal-$pliteiten onverwoestbaar ster/' met/vtiüetliga'garantie kosten thans slechts:! i y*7733 Kwaliteit „Latftlepifroof 68 „Queen" 85 „King's Special" 1.17 EXTRA FIJN ZIJDEN 19-7 1 -7- WEEFSEL I.O/, l./O eveneens gegarandeerd ladder vrij ALLE MODEKLEUREN Rii 3 naar stppds R°/„ KORTING Aanrijding met dcodelijk gevolg. De 82-jarige J. L., die Woensdag bij don Cauber te Valkenburg door een luxe auto werd aangereden en zwaar gewond, is gis ternacht, zonder tot bewustzijn te zijn ge komen, aan de gevolgen overleden. Onder een wagen gedood. Een elfjarig jongetje te IJmuiden was spelende met eenige andere kinderen on der een stilstaanden wagen in de Mahu- straat gekropen. Toen het paard aanzette, kreeg het kind het achterwiel over het li chaam, waardoor het zoo ernstig verwond werd, dat het eenige uren later over leed. Ernstige aanrijding. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Zaterdag 15 Augustus. Huizen, 298 M. Uitsluitend K.R.O.-uitzending. 8.009.00 Gramofoonpl. 10.0011.00 Gezongen H. Mis uit de kerk „Torentje", Amsterdam. 11.00 Gramofoonpl. 11.3012:00 Kinderhulde aan Pastoor Perquin. 12.00 Politieber. 12.151.45 Concert. Russische Balalai ka-Kapel o. 1. v. I. Schustow. 1.45 Postduivenber. I.453.00 Gramofoonpl. 3.004.00 Kinderuurtje. 5.00—6.00 Gramofoonpl. 6.00 Esperanto-Berichten. 6.15 Journ. Weekoverzicht door P. de Waart. 6.357.00 Gramofoonpl. 7.00 J. Aarden: „De Courant, haar ont staan en ontwikkeling". 7.30 W. F. Slee: „De kampioenschap pen 1931 van de B. K. Nederl. Athletiek- unie. 7.45 Politieber. 8.00 Concert K.R.O.-orkest o. 1. v. M. van 't Woud. C.a. 9.00 Vaz Dias. II.0012.00 Gramofoonpl. Hilversum, 1875 M. Uitsl. V.A.R.A.-programma. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding V.P.R.O. 10.15 Uitzending voor arbeiders in de Continubedrijven. 12.00 Concert VAR A-Septet. I.45 Pauze. 2.15 H. Grim: „Beisvereeniging of Na tuurvriendenorganisatie". 2.30 Zang door Mej. C. Brenner (mezzo sopraan). Vleugel: Fr. Uyttenboogaard. 2.45 Toespraak door A. E. van Tol: „Schilderijen zien". 3.00 Vervolg zang. 3.15 Toespraak door G. Kleerekooper. 3.30 Accordeon-recital. 4.00 Esperanto-cursus. 4.15 Gramofoonpl. 5.05 O. v. Tusschenbroek: „Beizen en Trekken". 5.35 Gramofoonpl. 6.00 S.D.A.P.-kwartiertje. 6.15 Gramofoonpl. 6.30 Radio-reportage vanuit de Amster- damsche Volkstuintjes. 7.15 Orgelspel. 7.45 VARA-Varia. 7.50 Gramofoonpl. 8.00 Concert door Ensemble uit het VAR A-orkest. 9.00 Teun de Klepperman. 9.15 Vervolg concert. 9.45 Vervolg Zang en piano. 10.00 Vaz Dias. 10.15 „De Wijze uit het Oosten". 10.4511.00 Vervolg Concert. II.0012.00 Gramofoonpla tenconcert. HEISTELLING INGESTORT. Een der werklieden gedood. Bij het maken van een nieuwe schoeiing langs de Aa aan de Citadellaan te den Bosch geraakte een paal van de heistelling los, tengevolge waarvan deze stelling in stortte. De 32-jarige M. van de Koe vering uit St. Michiels Gestel werd door een paal getroffen en viel in het water. Spoedig wist men hem op het droge te brengen, doch het bleek, dat de ongelukkige door den clag van den paal was gedood. Hij laat een vrouw en vijf kinderen achter. De 49-jarige arbeider F. v. d. L., te Boe kei, eementbewerker bij de firma H. Be vers aHaar, bewerkt in zijn vrijen tijd nog zijn klein boerderijtje. Woensdagmiddag was hij bezig met een paard van zijn buur man haver in te halen. Hierbij is de man voorover van de geladen kar gevallen. Hij kreeg een der wielen over zijn hoofd, dat totaal verbrijzeld werd. De ongelukki ge was op slag dood. Hij laat een vrouw met zes kinderen achter. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 1.202.20 Orkestconcert. 3.50 Concert. 5.05 'Orgelspel. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.35 Berichten. 6.55 Verslag van Cricket-match. 7.05 Pianospel door Helen Perkin. 7.20 Lezingen. 7.50 Dansmüziek. 8.20 Concert. 10.00 Berichten en lezing. 10.5012.20 Dansmuziek. „R a d i o - P a r ij s", 1725 M. 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Gramofoonpl. 6.30 Gramofoonpl. 7.30 Gramofoonpl. 9.05 Gramofoonpl. en zang. 9.50 Gramofoonpl. Langenberg, 473 M. 7.258.20 Gramofoonpl. 10.3511.55 Gramofoonpl. I.252.50 Orkestconcert. 2.553.45 Gramofoonpl. 5.206.20 Pianospel en Mannenkoor. 8.2010.35 Orkestconcert. 10.20 Berichten. Daarna tot 12.20: Gra mofoonpl. 12.201.20 Dansmuziek. (Gramofoonpl.). Kalundborg, 1153 M. 12.252.20 Orkestconcert. 4.205.50 Orkestconcert. 6.106.40 Gramofoonpl. 7.508.50 Orkestconcert. 9.2010.20 Vervolg concert. 10.5011.50 Vervolg concert. II.5012.35 Dansmuziek. Brussel, 508.5 e n 338.2 M. 508.5 M.5.20 Concert. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Orkestconcert. 9.20 Lezing. 9.35 Vervolg concert. 338.2 M.5.20 Dansmuziek. 6.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonpl. 7.20 Cabaret. 8.20 Gramofoonpl. 9.20 Concert. Orkest en solisten. BESTRIJDING VAN RADIO STORINGEN. Van overheidswege in behandeling genomen. Reeds herhaaldelijk is er op gewezen, dat ter afdoende bestrijding der radiosto ringen ingrijpen van overheidswege ge- wenscht zou zijn. Met plaatselijke verorde ningen die hier en daar waren uitgevaar digd, bereikt men weinig, slechts één uni forme regeling voor het geheele rijk wa-s de eenige oplossing. Thans is de anti-storingszaak van over heidswege in behandeling genomen en zal binnen korten tijd een eerste bespreking plaats vinden. VERGIFTIGINGSVERSCHIJSELEN. Door het eten van havermout. Woensdag is op medisch advies een 3-jarig kind uit het gezin van C. in de Schingestraat te Goes naar het Gasthuis aldaar vervoerd. Het is dienzelfden nacht nog overleden. Cok de moeder uit dat g^- zin cn nog 2 kinderen van 8 en 10 jaar oud zijn Donderdagmorgen in de barak voor besmettelijke ziekten opgenomen. De toestand van een dier kinderen mo^t ern stig zijn. Naar de familie meedeelde, hebben de moeder en de drie kinderen Maandagavond een bord havermout met een ei gegeten. Den volgenden dag traden brakingsver- schijnselen op, zoodat men verband legt tussehen dien maaltijd en de ziekte. De man en dè kinderen die niet van de pap gegeten hebben, zijn gezond geble ven. Vrachtauto het trottoir opge reden. Eén doode. Gistermiddag omstreeks 1 uur is op de hoogte van de Ivennemerstraat en de Frans Halsstraat te Haarlem e-en zwaie vrachtauto van de A.T.O. het trottoir opge reden. De auto kwam met groote snelheid uit de Kennemerstraat en de bestuurder wilde de Frans Halsstraat inrijden. Blijk baar door de groote snelheid gelukte uit niet en de auto botste eerst tegen een lan taarnpaal en reed daarna het trottoir op. De 27-jarige S. Planting, wonende te Heemstede, geraakte tussehen de auto cn _de huizen bekneld. Hij kreeg een ernstige schedelbasisfractuur en twee gebroken ar men. Hij werd per ziekenauto naar het zie kenhuis vervoerd, alwaar hij kort na aan komst is overleden. Een dame, die eveneens met een kinder wagen op het trottoir liep en die ook werd aangereden, werd, evenals het kind, niet ernstig gewond. De vrachtauto is door de politie in be slag genomen. Tegen den chauffeur is pro ces verbaal opgemaakt. Gisteravond öngeveeT zeven uur is op den Rijksstraatweg nabij de Klomp een ernstig ongeluk gebeurd. De echtgcnoote van J. de Kruif aan de Meikade te Eder- veen bracht- familie naar de autobus, loo- pende van Veenendaal naar Ede, toen haar gezegd werd, dat er aan haar fiets een taschje was blijven hangen. Zij wilde het gaan halen en stak daartoe den weg over, met het noodlottig gevolg, dat zij door een passeerende auto van den heer Hensen uit Eist bij Rhenen werd gegre pen. Zij was terstond 1 bewusteloos. Na door dr. de Waard verbonden te zijn, is de ongelukkige in hopeloozen toestand per ziekenauto naar haar woning overge bracht. Men vreest voor haar leven. Den bestuurder van de auto treft geen schuld. Aan de bekomen verwondin gen overleden. De 42-jarige Chinees Jang Ching, die ten gevolge van een aanrijding van een tram van de Ned. Buurtspoorwegmaatschappij te Heelsum, in het St. Elisabeth-gasthuis te Arnhem was opgenomen, is aan de beko men verwondingen overleden. FEUILLETON. door CHISTIAN HAUGEN. 3) III De autotocht. Zijn bewustzijn keerde langzaam terug; hij had een onaangenamen smaak in den mond en ontzettende hoofdpijn. Het den ken kostte hem bijna bovenmenschel'jke inspanning en het liefst had hij lang, heel lang willen slapen. Maar iets in z'n brein waarschuwde hem en langzamerhand drong 't tot hem door, dat hij niet, zooals hij veronderstelde, thuis in z'n bed na 'n zwaren droom wakker werd, maar dat hij zich in een rijdende auto bevond. Het re gende, hij hoorde de druppels tegen de raampjes kletteren. Dan herinnerde hij zich eindelijk den overval in de hall en hij verwonderde er zich over, dat nij nog in leven was. Hij opende heel even de oogon en zag nu, dat hij aan handen en voeten geboeid was en op zijn rug in de auto lag. Zijn bewaker, zeker een der mannen die hem overvallen hadden, had 't zich gemakkelijk gemaakt en lag uitgestrekt, de oogen ge sloten, een sigaret te rooken op de andere zitplaats, tegenover de zijne. De man zag er heelemaal niet uit, als de vele kerels waarvan Rodney vaak gelezen had. Door de voorruit zak hij naast den chauffeur een breedgeschouderden man zitten, waai- schijnlijk nummer twee van het complot. De chauffeur, die met bewonderenswaardi ge handigheid den wagen met grooie snel heid over den hobbeligen straatweg stuur de, droeg een fraaie groene livrei. Dc auto zelf w.as een uiterst chique wagen, waarschijnlijk een Mercedes. Van het land schap kon hij niets onderscheidenhet was reeds te donker. Wel bemerkte hij, dat zij al ver buiten Londen moesten zijn. Rodney sloot de oogen en overlegde, op welke wijze hij deze elegante, rollende ge vangenis 7Ou kunnen ontvluchten. Na vijf minuten van groote inspanning gelukte het hem zijn handen te bevrijden, zonder dat zijn bewaker er iets van gemerkt had. Dank zij Miss Cynthia's brief had hij s middags een revolver gekocht kaliber 32 en een <tocs patronen. Op 't oogenblik, dat hij overvallen werd, zat. de revolver, geladen en wel. in den rechte: zijzak van zijn regenjas cn gelukkig zat hij laar nog. Het genikte Rodney den revolve: onge merkt te bemachtigen en hij voelde zich meesier van de situatie toen hij 't wapen op zijn bewaker richtte, de vinger aan den trekker. Hij had reeds schik in 't ge sprek dat nu zou volgen en hij begon op hoffelijken toon: „Neemt u mij niet kwalijk, mijnheer, dat ik u in uw welverdiende rust stoor, maar als u zoo vriendelijk wilt zijn om even uw oogen open te doen, dan zult u de reden begrijpen." De bewaker draaide langzaam het hoofd om en keek hem aan. „Zoo, u bent dus eindelijkHij ver anderde spoedig van toon, toen hij het wa pen ontdekte. „Alle dondersriep hij ontzet uit, terwijl de siagaret uit zijn vin gers viel. Algy richtte zich op en maakte met zijn linkerhand het touw los waarmede zijn beenen gebonden waren. „U zult begrijpen, dat 't heelemaal niet m'n bedoeling is, om u nog langer met mijn tegenwoordigheid lastig te vallen", ging hij verder. „Wel zoudt u mij ten zeerste verplichten, als u zoo goed wildet zijn, om eerst enkele vra gen te beantwoorden." De bewaker had blijkbaar zijn zelfbe- heersching weer terug, zijn stem klonk al thans volkomen kalm en onverschillig. „Zoals de zaken nu staan, ben ik natuur lijk geheel tot uw dienst. Wat wenscht ui" „Ik zie, dat wij Londen al ver achter ons hebben, maar zou graag willen weten, waai wij ons ergens bevinden." „In Middlesex, tussehen Ealing en Sud bury. Binnen enkele minuten kunnen wij aan de Turyford Abbey zijn". Algy, die verleden jaar een motorrij wiel gekocht had, had op zijn vele tocht jes de omgeving van Londen vrij goed lee ren kennen. „Waar zullen wij stoppen 1", vroeg hij verder. „In Watford". „Zoo. Nu, ik heb geen lust, om u nog, verder te volgen", zei Rodney en stond op. „Ik moet zoo spoedig mogelijk naar Londen terug en daarom zal ik even bui ten Alperton uitstappen. Maar eerst zult u zich aan een kleine visitatie moeten er geren. U wilt daarbij wel heel rustig blij ven." Zijn revolver voortdurend op zijn te genstander gericht, doorzocht hij met zijn linkerhand diens zakken en bemachtigde daarbij een kleine maar uiterste venijnige browning. „Ik zal u helaas ook moeten boeien", ging hij verder. In minder dan twee minuten had hij het jongmensch, deze was nog jong, misschien pas twintig en gekleed als een gentleman armen en beenen gebonden en hem weer op zijn rug gelegd. Bodney ging nu weer op zijn eigen plaats zitten, waar Jt vrij donker was en hij door den chauffeur niet gezien kon worden. Een zucht van verlichting ontsnapte hem. Het zou nu juist niet prettig voor hem geweest zijn, als de beide mannen eens omgekeken had den, toen hij met zijn bewaker bezig was. Zij waren nu al dicht bij Alperton. „Luister eens, jonge vriend", zei Algy opeens „kunt u mij ook zeggen, waarom ik overvallen ben." „Neen, dat kan ik niet. Ik heb niets anders te doen dan bevelen op te volgen Dit kan ik u echter wel zeggen, dat 't nim mer zal gelukken aan de wraakzucht van m'n meester te ontkomen. Vroeg of laat krijgt hij u toch in z'n macht. Misschien morgen al". „Dat interesseert me maar matig", ant woordde Algy. „Voor mij is 't van meer belang om, alvorens wij afscheid nemen, iets naders omtrent uw meester te verne men en ook waarom hij mij achtervolgt. Ik kan zelfs niet vermoeden, wie hij wel is". De jonge man glimlachte, dat zijn witte tanden in 't duister hel lichtten. „M'n meester is iemand, die over veel macht en invloed beschikt", antwoordde hij. „Wij durven zelfs niet r.aar zijn plan nen of naar de beweegredenen van een daad informecren. Wij hebben alleen te gehoorzamen." Algy werd ongeduldig en driftig. Zijn vijand scheen zich omgeven te hebben met een ondoordringbaren muur van geheim zinnigheid. „Maar zeg dan tenminste hoe hij heet riep hij uit. „U vraagt veel", antwoordde andere peinzend. „Ik kan u hierop geen ant woord geven en al zou ik 't kunnen, dan nog zou ik niet durven. Overigens, ik denk dat u spoedig genoeg in de gelegen heid zult zijn om hem dit zelf te vragen." „Ik ben door uw antwoorden niet veel wijzer geworden", meende Algy, „ja ik trek de waarheid er van zelfs sterk in twijfel. Maar toch is in uw gezelschap de tijd wel vervlogen. Ik betreur 't, dat mijn eigen positie mij dwong u te knevelen opdat u niet aanstonds uw vrienden zoudt kunnen waarschuwen". Even later verliet Algy de auto, met 'n goedgelukten sprong. Zijn vlucht werd door dc anderen niet bemerkt. Hij bleef staan en staarde de auto na, tot deze verdwenen was. Hij zocht echter tevergeefs naar het nummer, hetwelk, zeer tot zijn teleurstelling door een laag modder en stof onkenbaar geworden was, Hij had nog enkele minuten om den laatsten trein van Alperton naar Londen te halen en even na twaalf zat hij weer op zijn kamer. Zijn huishoudster hoorde hem binnenko men en kwam hem in de hall reeds tege moet, gehuld in een dikken wolligen peig noir. Zij had blijkbaar wakker gelegen en op zijn komst gewacht, wat zij trouwens niet zonder verwijten duidelijk deed uitko men. (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9