VRIJDAG 14 AUGUSTUS 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BI,AD PAG. 7 UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. Afscheid Kapelaan van Schaik. De parochianen hebben don beminden ka- pe'Jaan bij zijn vertrek willen huldigen en hem ook een stoffelijk blijk van dankbare erkentelijkheid willen aanbieden. Gisterenavond was de groote zaal met bloemen en planten versierde zaal van St. Wiiillflibrord geheel met belangstellenden ge vuld. Achter de groene tafel hadden plaats genomen de Zeer Eerw. Pastoor de Vetten en de voorzitters der godsdienstige sociale organ i&atis waarvan kape'aan van Schaik directeur of adviseur was. Onder de aan we zuigen merkten we op burgemeester van Gerrevink en den heer Jaittiai. respectievelijk voorzi tier en com mandant van de plaatselijke vrijwillige landstorm, waarvan kap. v. Schaik bestuurs lid was; de leden van het kerkbestuur Mr. Bo'Lsdus en de lieer J. v. Putten, het ge- heele armbestuur enz. Toen ka,p. van Schaak, vergeze'd van kap. Blok, de zaal binnentrad, werd hij onder algemeen handgeklap ontvangen. Pastoor de Vette opende den avond en begroette den burgemeester en de talrijke parochianen, die van hun kapelaan afscheid willen nemen. De hulde welke cle kapelaan gebracht wordt beschouwt sprker niet a's mensche- lijk sympathie, doch als een hulde aan den priester. Het woord was daarna aan „Triumph", die de aanwezigen vergastte met een keu rig gespeelde ouverture. Vervolgens werd iedere vereeniiging in de gelegenheid ge steld den vertrekkenden kap. toe te spre ken. Door den heer G. Hoogervorst werd a's prefect namens de Congregatie de kapelaan hartelijk dank gebracht voor de geestelijke leiding in deze gevaarvolle tijd. De lieer Dofferbof dankte den kapelaan voor al hetgeen hij voor don volksbond heeft gedaan, speciaal voor diens talrijke lezingen. De heer C. T. Paarde-koper, lid van den raad van commissarissen der St. Jozefgezel- len vereend ging, herinnerde er aan, dat kap. van Schaik bij de oprichting, tijd, kracht en persoon heeft gegeven en is ervan over tuigd dat de gezel'en hem daarvoor dank baar zijn. Spr. overhandigde den kap. een a>rmb a ndh orl oge De heer C v. Dijk vertegenwoordigde de GeiitenfckvereeminingUit den.- aard der zaak aldus spreker, heeft de vereeniging het U niet lastis gemaakt, doch wanneer men ad-vies n.oodig had. dan was u steeds daartoe bereid, waarvoor hartelijk dank. Het verheugde snrker nog te kunnen mede- deelen diat de vereeniging op de zoo ju'st gehouden tnr>toonstelling een viertal eerste prijzen heeft behaald Dr. Niemer surak namen-s de R.K. Boud van verplegers kap. van Schaik met eenige woorden toe en hoopte dat de ontstane vriendschap moge bestendigd blijven. Door zuster van Meel werd namens de afdeelinig der A.R-K.A. hartelijk dank ge bracht voor de gegeven leidiing en zij bood den kape'Jaan een cassette lepeltjes aan. Vervolgens sprak Zuster van Meel nog namens de Ka bh. mannelijke en vruwelijke patiënten van de gestichten, die kap. van Schaik zullen missen. Zeer bewogen bood Zuster van Meel namens hen een klein stof- fijk bewijs van groote erkentelijkheid aan. Namens de land- en tuirarbeiders sprak de heer G. Hoogervorst den kapelaan met eenige hartelijke woorden toe, waarna de heer C. T. Paardekooper, voorzitter der propagandaclub sprak over: Wat kap. van Sohaik vel en wat hij niet voor de club is geweest". Burgemeester van Gerrevink dankt het comité, dat spreker de gelegenheid heeft gegeven op deze avond hier tegenwoordig te zijn. Als vooziitter der afdeeling van de Vrij- wiiïl. Landstorm verheugt het spreker den kapelaan bij zijn vertrek te mogen toespre ken, omd-at spreker de kapelaan heeft lee- ren waardeeren in zijn werk. Spreker is ge troffen door de hulde die aan de priester wordt gebracht 'en onwillekeurig komt in hem op: „kap. van Sohaik rs toch wel een zeer beminden priester.'' Spreker hoopt dat de kapelaan in A'd-am ook een aangename werkkring mogen vinden en vraagt Oegs-t- gee-st en ook hem niet te vergeten (Lang durig applaus). De heer .Tutta bracht als commandant ka.p. van Schaik dank voor de steeds on dervonden belangstelling en welwillend heid. Mr. Bolsius sprak kapelaan van Schaik toe aJ-s kapelaan der parochianen, terwijl de heer G'. P. J. Paarde-koper vervolgens sprak namens het, armbestuur en dank bracht voor diens werkzaamheden in verband met het woonwagenkamp. Namens het patronaat bood Henk den Dubbelden den directeur een zilveren zie- kenbusje aan. Pastoor de Vetten nam toen nogmaals het woord en bood kap. van Sohaik namens de parochie een enveloppe met inhoud aan. Zichtbaar bewogen sprak kap. van Scha ik de aanwezigen toe. Spreker vond, dat men het afscheid mooi had gemaakt maar daardoor des te moeilijker. In de vier jaar, dat spreker hier is ge weest, heeft hij meer leed dan Üef gekend. Wat spreker voor de parochie heeft gedaan was plicht en hij beschouwt zich als werk tuig in Gods hand. Dank bracht spreker aan allen voor hun ne medewerking in de vereenigingen en hij hoopte dat men zijn wenken en raadgevin gen in praktiik zal brengen. Zeer getroffen was spreker door het ca deau der gestichtspatienten Na- het zin,een van een spontaan „Lang zal hij leien" werd gelegenheid gegeven den kapelaan de hand te drukken. Personalia. Voor de hoofdacte is ge slaagd de heer J. L. Erkelens. Voor het examen Fransch is geslaagd mej. G. M. Saraber. R.K. Voetbalvereen. O.V V. Gisteravond hield bovengenoemde vereeniging haar jaar vergadering, welke nu niet bepaald schitte rend bezocht mocht heeten. De voorzitter, de heer Hofman, memoreerde in zijn openings woord het vertrek van den geest, adviseur, kap. v. Schaick. Na nog gewezen te hebben op de absoluut onvoldoende medewerking, die 't bestuur in 't afgeloopen vereenigingsjaar van de leden ondervonden heeft, geeft hij 't woord aan den waarn. secretaris, den heer v. Noort, tot het lezen der notulen der vorige ledenver gadering, welke onveranderd worden goedge keurd en van 't jaarverslag. In 't keurige jaar verslag wordt 't afgeloopen vereen.-jaar een slecht jaar genoemd. Al waren de prestaties der verschillende elftallen ruim voldoende, de geest in de vereeniging was zeer onvoldoende. Er was 'n totaal gemis aan samenwerking, aan eensgezindheid en aan kameraadschappelijk heid. Ook uit 't financieel verslag blijkt dat de toestand van O.V.V. niet bijster rooskleurig is, hoewel door krachtige samenwerking van be stuur en leden er spoedig 'n betere toestand in moet treden. Daarna volgde de bestuursver kiezing. Het Bestuur werd uitgebreid met 2 leden: de heeren M. v. Noort en A. v. Brugge. De verschillende bestuursfuncties werden daar na met goedvinden der vergadering als volgt verdeeld: H, Simonis, le secr., M. v. Noort, 2e secr. en A. v. Schie, penningmeester. De ver gadering wordt dan 'n oogenblik onderbroken door 't verschijnen van den geest, adviseur, kap. v. Schaick, die met applaus begroet werd. Met 'n kort, maar krachtig speechje, nam hij afscheid van bestuur en leden, waarin hij er nog eens met nadruk op wees, dat alleen eensgezindheid en krachtige samenwerkiug kan leiden tot 'n goede gang in 't vereenigingsleven Hierna volgde 'n korte behandeling en uit eenzetting' van 'n reglement bestaande uit 10 artikelen, die alle slaan op de gedragingen van de leden op en om 't voetbalveld. Dit re- g'ement zal ieder lid worden verstrekt. Na dat nog 'n kascommissie bestaande uit de hee ren Bots, Geyer en G. Lubbe was benoemd, besprak de heer v. Schie de a.s. Juniorencom petitie. De heer v. Noort besprak daarna 't tcurnooi dat bet bestuur 13 September a.s. denkt te houden. Besloten wordt 'n fonds te stichten tot aanschaffing van 'n wisselprijs. Na de rondvraag, waarvan 'n druk gebruik werd gemaakt, sloot de voorz., de heer Hofman deze geanimeerde vergadering. Boottocht. Met een aantal winkeliers en genoodigden is gisteravond door het bestuur van de Winkeliersvereniging een buitenge woon goed geslaagdde boottocht gemaakt met „De Pauline" van de fa. v. d. Schuyt. Liet in den beginne het weer zich niet zoo mooi aan zien, den geheelen avond is het droog geble ven, zoodat van hindernis geen sprake was. De boot ging over de Kager- en Brasemer- meerplassen langs den Rijn terug naar Leiden Het muziekensemble „Alzando", dir. de W. der Kinderen, heeft er den geheelen avond een goede stemming in gehouden. Aan het slot heeft de heer Kamsteeg woor den van welgemeenden dank gesproken voor de bij uitstek welgeslaagden avond, waarmede alle aanwezigen door applaus instemden. De voorz. heeft daarna allen bedankt, die aan het weslagen hebben medegewerkt, w.o. de muziek. „Herwonnen Levenskracht". Morgen zuiden bloempjes voor „He-rw-o-naien Levens kracht" worden aangeboden. Niemand ver- zuime z-oo'n bloempje te koopen. TER AAR. Autotocht ouden van dagen. Zco was het gisteren de dag waarop de ouden van dagen een autotocht zouden gaan maken. In het begin van de weck huiverden wij wel een ietwat, daar het iederen dag re gende en nog eens regende Donderdagmorgen dreef er nog al een enkele dreigende regenwolk, op den dag werden die hoe langer hoe kleiner, het weer werd prachtig, het beloofde een echte zomersche dag te worden. Omstreeks één uur heersohte een gezel lige, bedrijvige drukte op het Kerkplein; hier was de plaats waar alles in orde zou gebracht worden. De auto's die meereden, werden alle voorzien van een vlaggetje, voor het verkeer, beduidende dat het. één geheel was. Ruim één uur was alles gereed, 26 luxe auto's 54 deelnemers. Daar er eenigen zich teruggetrokken hadden, en de autobus van de ADWAL zich al reeds disponibel had gesteld om ook mede te rijden, zou men nu de meisjes, die er' ook veel voor opgeofferd hebben, gratis den tocht mede willen laten maken. Alzoo geschiedde ook. Onder groote belangstelling werd door Leimuiden, Hillegom gereden, de Zilk, Vo gelenzang, Bentveld, Zandvoort. Dit was de eerste étappe. Te Zandvoort werd uit gestapt en werden eenige ververschingcn gebruikt. Er waren oude menschen bij, die nog nooit de zee hadden gezien; een die nog nooit verder dan Alphen was geweest Nadat allen opgefrischt waren werd de tooht voortgezet, de Noord-Boulevard, dwars door de duinenOverveenBloc- mendaal, Schoten, Haarlem, Haarlemmer hout, Groenendaal. Hier werd de inwendi ge mensch wat versterkt, en men kon daar genieten van de prachtige natuur. Nadat de tijd al ruimschoots verstreken was, die gegeven was voor de pauze, werd de stoet veer in beweging gebracht, en ging men terug over HillegomDe Meer door LeimuidenPulmot. Daar stond onze „Arfci" die een vroolijke marsc-h „inzette" en zoo ging men naar het Keikplein. Een groote menigte inwoners hadden zich ver zameld. Een woord van dank aan 't comité, dat het initiatief genomen heeft, om zoo iets op touw te zetten. Vervolgens past een woord van dank aan degenen die hun auto's disponibel hebben gesteld, voorts aan de dames en de gemeentenaren, die blijk van medeleven hebben gegeven door hun giften. De feestdag was hiermede ten einde en ongetwijfeld zal de herinnering er van nog langen tijd blijven voortleven. Afscheid Kapelaan Kraakman. Woensdagavond werd afscheid genomen van den Vice-Praeses der St. Jozef Gezellenver., die benoemd is tot kapelaan te Amsterdam. Daar het besluit hiertoe plotseling gekomen was, viel het niet mee. om al de leden het be kend te maken, maar, dank zij de medewer king van de pers, hadden alle leden, 72 in getal, gehoor gegeven aan den oproep. Zij waren present. Ongeveer half negen kwamen de praeses en v'ce-praese de Patronaatszaal binnen, die er keurig uitzag. Op de bestuurstafel lag de Kol- pingsvlag en rondom de versierde tafeltjes zaten de leden. De senior was door omstandigheden verhin derd aanwezig te zijn, en alzoo opende de heer J Zwirs, als plaatsvervanger, de vergadering. Na voorlezing van het Kolpingsgebed en groet, heette hij allen van harte welkom, praeses, vice-praese, Raad van Bestuur en leden. Na den „Voorzang" te hebben gezongen, hield de heer J. Zwirs het afscheidswoord. Wanneer we dan dezen keer met u en om u bijeengekomen zijn, dan behoorde een ander hier in mijn plaats te staan om u de gevoelens te vertolken die bij uw heengaan leven in de harten der gezellen. De senior, onze beste gezel, zou als hij hier aanwezig had kunnen zijn, beter dan ik uiting hebben gegeven aan die gevoelens van dank van ons allen. Beschouw deze woorden echter als een zwak pogen van iemand, die, daartoe uitgenoodigd door den Familieraad, namens de Gezellen zich aarzelend van deze eeretaak kwijt. Als men zegt, dat een benoeming altijd on verwacht komt, onverwacht voor de parochie, dan was dit van de uwe maar ten deele waar. Want het zal u ook wel bekend zijn, dat ieder parochiaan verwachtte dat zijn kapelaan, ieder gezel dat zijn praeses verplaatst zou worden. Maar tegen die stellige verwachting in werd met een hardnekkigheid, die veel zeg gend is, gehoopt, dat u minstens een jaar nog in staat zou worden gesteld voor onze pa rochie, en dus ook voor de Gezellenver., te kunnen blijven werken. U bent verplaatst, maar bij het constatee- ren van dit feit, zou het niet blijven. Dat kon en dat mocht niet. En dat het niet kon en dat het niet mocht dat bewijzen de Gezellen, die gekomen zijn om van hun vice-praeses afscheid te nemen. Wij zijn bij elkaar, om u vóór uw heengaan eenmaal te danken voor alles wat gij deedt voor de Gezellenver. en voor ieder lid per soonlijk. Maar wat zouden we u anders moe ten toespreken dan dankwoorden. Is uw twee-jarig praesidium iets anders ge weest, dan wegschenken met volle handen uit de rijkdom van uw priesterhart? In woorden afmeten het werk door u voor ons gedaan, dat is onmogelijk. Veel ervan kon den we niet zien, meer slechts vermoeden. Want wij begrijpen wel, dat dat werken niet bestond in het aanwezig zijn op de vele ver gaderingen. Neen, daarnaast was veel en an der werk, dat niet zichtbaar was, maar waar over iedere gezel persoonlijk beter zal kun nen getuigen. Uw werken was zwaar. Naast de Gezellen- vereen. het Patronaat, de Congregatie en nu r.oemd ik maar iets van het jeugdwerk alleen. Maar wanneer klopten vergeefs gezellen bij u aan? Drong u ze niet te komen? Wanneer vroegen de leiders der onderafdeclingen en de leden van den Familieraad tevergeefs om raad en steun? Weleerw, praeses, voor dat con tact zoeken met uw leden, voor die hartelijk heid, voor die bereidwilligheid zijn woorden le ruw om u daarvoor te danken. Dat we daad werkelijk onze dank mogen getoond hebben. Enkele dingen wil ik nog even aanstippen. En dan denk ik aan de gezamenlijke H. Communie door u mogelijk gemaakt, door u aangevuurd. Werd ooit beter, dan juist dan, het devies .Godsdienstzin" beleefd? De praeses aan het altaar, de gezellen aan de Communiebank. U gaf alle krachten tot heil van de vereeniging, „alles voor allen", zie hier in drie woorden uw streven. Voor alles, het vele en moeilijke werk, valt het moeilijk woorden van dank te vinden. Maar we hopen dat we door volgzaam heid, door medewerking, uw zich geven aan ons, eenigszins vergoed hebben. En als goed Gezellenvader voedde u ons, uw kinderen op. Ons opvoeden door ons beter christen te maken door ons diepere geloofs kennis aan te brengen. Ik weet, dat ik onvolle dig ben, er is zoo veel. Maar één ding wil ik niet vergeten. Een van uw idealen was: hier voor de jeugd een spaarbank te moeten op richten. Door uw onvermoeid werken hebt u ze kunnen oprichten. En als nu onder de jongeren een geest van spaarzaamheid wordt aange kweekt, die om uw eigen woorden te gebrui ken, een zegen voor de parochie zal blijken te zijn, dan is dat aan u te danken. Spontaan is uit de gezellen opgekomen, u, bij uw afscheid, iets aan te bieden. Aanvaard dan dit kleine souvenir als een klein bewijs van de dankbaarheid, die alle Gezellen voor u Spr. verzekerde tenslotte, dat de Gezellen- vereen. in Langeraar den vice-praeses niet zal vergeten en vroeg ook den kapelaan, hen te blijven gedenken. Na het applaus nam de scheidende vice- praeses het woord. Spr. dankte den plaatsverv. senior voor zijn schoone, gevoelige woorden, en hoopte en wenschte dat de Gezellenvereen. zoo voort moge gaan, altijd de deviezen van Kolping hoog houdend. De pastoor als praeses van de vereen, sprak nog eenige waardeerende woorden tot den scheidenden vice-praeses voor wat hij gedaan heeft voor het jeugdwerk. Spr. hoopte dat de Gezellenver. op den ingeslagen weg voort moge blijven gaan. De prefect van de Maria-Congregatie, Corn. Kroft, sprak nog eenige waardeerende woor den voor al de leerzame, actueele lessen, die in de volle belangstelling stonden van ieder congreganist. Tot slot dankte de vice-praeses allen, voor het gesprokene, spoorde aan trouw de Con gregatie te bezoeken, dankte den Raad van Bestuur, den Praeses, die ook zooveel doet voor de yereen- en alles over heeft voor de jeugd, den Familieraad, vooral de senior, die de „man" is van de Gezellenvereen, de leden die altijd toonden trouwe Kolpingzonen te Gemeenteraad. De heer P. Post heeft zijn benoeming als lid van den Gemeenteraad aan genomen. Wie was de gelukkige. Door de firma Dorlas was bij den winkelier P. Akerboom een nieuwe fiets uitgeloofd aan hem, die raad de hoeveel boonen er in een pot zaten, welke uitgesteld was voor de étalage. De gelukkige winnaar was mej. v. Hameren, die geraden had 2000 boonen; er zaten er 2012 in. VOORHOUT. Volksbond. Gisteravond vergaderde de R.-K. Volksbond, afd. Voorhout, in café „Boerhaave", alhier. De voorzitter, de heer F. M. Angevaare, opende de vergadering met den Chr. Groet en heette de aanwezige leden wel kom. De secretaris, de heer P. Borst, las hier op de notulejn welke onevranderd werden gearresteerd. De voorzitter deelt mede naar aanlei ding van een gezegde in de vorige verga dering, dat het afdeelingsbestuur zich tot den Pastoor zou hebben gewend inzake de stichting van het Patronaat om een onderhoud, waarin ten opzichte van het gebouw rekening zou kunnen worden ge houden met den R.-K. Volksbond. Tot deze bijeenkomst zijn zij evenwel nimmer uitgenoodigd, zoodat de stichting wel tot stand zal komen zonder het bestuur van den Volksbond te hebben gehoord. Besloten wordt 15 tooneelcoulissen, welke door den verbouw van het patro naat niet meer te gebruiken zijn, te ver- koopen aan den heer Th. N. Bakker, voor het door hem ingeschreven bedrag van 3 in totaal, zijnde het hoogste bod. De voorz. zegt voorts dat de menschen die zich opgegeven hebben voor het voe ren van een actie voor Herw. Levens kracht niets meer van zich hebben laten hooren. Deze actie is evenwei dringend noodzakelijk zoodat hij vertrouwd, dat zij zich meer actiever zullen gaan toonen in het a.s. seizoen. Hierna koml in bespreking het congres, hetwelk op 6 September a.s. te UIrecht zal worden gehouden. De deelname aan dit congres zal over het algemeen groot zijn, doch de deelname van onze afdeeling is gering, daar thans slechts 36 personen zich hebben opgegeven. Spreker spoort' de leden aan om aan dit congres zooveel mo gelijk deel te nemen, omdat het gaat om de belangen van den arbeidenden stand. Opgave tot deelname kan worden ge daan bij de bestuursleden voor 22 Aug. a.s. Vervolgens deed de voorzitter eenige me- dedeelingen aangaande dit congres en overtuigde de leden van de noodzakelijk heid van een zoo groot mogelijke opkomst doar aanhaling van artikelen o.a. in de „Leidsche Courant". Na bespreking werd besloten 0.75 van de reiskosten te vergoeden aan de leden, welke aan het congres deelnemen. De gel den zullen worden betaald van de afdee- lingskas. De leden, die aan het congres deelnemen moeten het reisgeld vóór of op 1 September aan een der bestuursleden hebben afgedragen, opdat het bestuur zich van plaatskaarten voor trein of autobus kan voorzien. Vervolgens werd het bestuur gemach tigd in overleg te treden met den Land en Tuinbouwbond, inzake het deelnemen aan de studiedagen, welke te Bergen zul len worden gehouden in October a.s. Het bestuur sielt er prijs op. dat tenminste een lid van de afdeeling Voorhout er aan deelneemt. De 25 nieuwe leden, die zich hebben op gegeven zullen in de volgende vergadering worden geïnstalleerd, omdat er slechts een nieuw lid aanwezig was, hetgeen de voor zitter toeschreef aan de seizoendrukte Bij de rondvraag vroeg de heer Lucas of het tijdstip thans niet daar was, om stappen te gaan doen ter bestrijding van de a.s. werkloosheid, die spoedig op han den zal wezen. Spreker hoopt, dat. hier van alle afdeelingen van den Volksbond, voor zoover de vakvereenigingen be treft, zullen worden in kennis gesteld, omdat dit z.i. in den vorigen winter niet geheel en al naar tevredenheid is gere geld. Voorts vraagt spreker of het niet op den weg van de afdeeling ligt, om ge zegdes in openbare vergadering, hetzij van vereenigingen, hetzij van openbare licha men, te bestrijden. In een van de raads vergaderingen heeft de voorzitter o.a. ge zegd, dat de Voorhoutsche arbeiders in den zomer een behoorlijk loon verdienen, doch dit niet op de juiste wijze weten te besteden en het direct maar weer opma ken in café's enz. Het raadslid Nijssen heeft b.v. beweerd, dat hij niet veel van de werkloosheid kon bemerken in het voor jaar omdat vreemde arbeiders in Voor hout werkten. Deze beweringen vindt spr. niet juist en moeten worden tegengespro ken, vanwege de arbeidersorganisaties of door hun afgevaardigden in April het be raad. De voorzitter eg dat in April het be stuur na afloop van een ledenvergadering de verschillende bestuursleden van de vak vereenigingen heeft medegedeeld, dat er spoedig een gecombineerde bestuursver gadering zou worden gehouden. Dit is evenwel niet mogelijk geweest, omdat de mensehen niet bij elkaar waren te krij gen, hetgeen beter zal gaan in de volgen de maanden wanneer de tijd van verga- dern weer daar is. Er zal dan een be stuursraad worden opgericht, waarin de besturen van de vakvereenigingen en het afdeelingsbestuur zitting zullen hebben, zoodat dan iedere afdeeling weten kan wat voor algemeene zaken, zooals bestrij ding der werkloosheid wordt gedaan. Voor zoover betreft het opgemerkte van den hoer Lucas over uitlatingen van per sonen in openbare vergaderingen, zegt de voorz., dat het verslag van een of andere vergadering nooit in dezelfde bewoordin gen kan worden weergegeven als het gezegd wordt, hetgeen spreker meermalen heeft opgemerkt. Aan verslagen moet nien dan ook niet altijd evenveel geloof schen ken. Wat betreft de uitingen van den voorzitter en een lid van den Raad in de raadsvergaderingen zegt spreker zich niet te kunnen indenken, dat deze beweringen inderdaad juist zijn en hij gelooft niet dat ze zoo bedoeld zijn als ze geuit worden. Over dergelijke aangelegenheden kan men zicb evenwel beter vervoegen in de verga deringen van de Kiesvereeniging, dan wel in onze ledenvergadering, omdat het daar de plaats is, waar men afgevaardig den naar den raad kan vragen waarom men iets gezegd heeft. De Volksbond is geen politeke vereeni ging en hij vaartdigt derhalve ook geen menschen naar den raad af, zooals wel eens verondersteld wordt, doch dit doen de kiesvereenigingen. De heer Bulten, correspondent, kwam op tegen de bewering dat er geen goed verslag zou worden uitgebracht van de vergaderingen en verklaarde dat hij dit steeds zoo nauwkeurig en precies mogelijk weergaf. Nadat hieraover en over nog eenige ande re huishoudelijke aangelegenheden was ge sproken sloot de voorzitter de vergadering met den Chr. Groet. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Met de verandering van weer is er tegelijk eenige verandering ge komen in den handel. En gelukkig veran dering ten goede. Al is bijv. van bloem kool de prijs nog niet loonend, tooh is een verhooging van 100 pet. al een verbetering En met de bospeen ging het al zeer goed. Dit artikel schijnt in andero plaatsen moeilijk te verkrijgen te zijn. De prijs hier van is dooreengenomen steeds goed loo nend. In den bloenrbollenhandel nog nieis dan misere. A'leen 1ste kwaliteit is voor een matige prijs verkoopbaar. Doch zeer w einige kweekers kunnen dit jaar beste kwaliteit leveren. Er is trouwens nog veel onverkocht. Muziek. De Harmonie Katwijk zal Zaterdagavond a.s. en muzikale rondwan deling door het dorp doen. Bedoeling hier van is allereerst de kas der Oranjevereeni- ging die, wanneer een volksfeest gehouden wordt, dient versterkt te worden, aan te vullen, en waar ook de kas der muziek ver- eeniging aan een bekende vermagerings kwaal lijdt, zal ook een gedeelte der op brengst van de collecie die gehouden worde ter bestrijding van die kwaal worden aan gewend. Schietwedstrijd. De wedstrijd om den Rotterdamschen Beker, waaraan zullen deelnemen de Burgerwachten van Kat wijk, Voorschoten, Waasenaar, Leiderdorp, Valkenburg en Benthuizen, zal gehouden v/orden op Zaterdag 29 Aug. a.s. aanvang nam. 2 uur. Tevrns vrije-baanwedstrijd. Vorig jaar is om deze beker voor het eerat geschoten en gewonnen door de Katwijk- sche Burgerwacht met 450 punten. KATWIJK AAN ZEE. Personalia. Voor de hoofdacte is ge slaagd de heer J. Haasnoot. ST0MPWIJK. Concours. Op het nationaal concours te Bleiswijk behaalde het R. K. Fanfare gezelschap „Juliana" alhier in de afdee ling uitmuntendheid een eersten prijs, ter wijl den directeur, den heer B. van Veen, den directeursprijs werd toegekend. Personalia. Voor het examen Fransch is geslaagd mej. W. v. Wezenbeek onder wijzeres alhier. Het Wit-Gele Kruis. Het W.-G. Kruis is er in geslaagd dit jaar wederom e?n moedercursus te organiseeren. Dat het nut hiervan volkomen wordt begrepen in onze parochie heeft bewezen de volkomen ge slaagde cursus van ruim twee jaar gele den. De lessen zullen gegeven worden Don derdagmiddag van 2 uur tot half vier. Be langstellenden moeten zich zoo spoedig mogelijk opgeven bij den secretaris den heer J. van Maren. De bedoeling is Don derdag 17 September a.s. de eerste les te geven. RIJNZATERWOUDE. Collecte. De alhier gehouden collecfe voor het blinden-instituut te Wolfhezen heeft opgebracht 39.60. Ondertrouwd: G. Stigter en W. K. van Staveren. Vertrokken: Ds. Chr. de Bruin naar Woudrichem. WARMOND. Uitvoering „St. Matthias". Op Zatei dagavond half negen zal de afd. Zang van de R.-K. Muziek-, Tooneel- en Zangvereeni- ging „St. Matthias" een uitvoering geven in de gemeentelijke muziektent, welke uit voering zal staan onder leiding van den heer J. H. van Egmond. Programma's zullen vóór en tijdens do uitvpcring te koop worden aangeboden ten bate van het vaandelfonds. Slachtplaats. Door den heer P. M. v. d. Voorn alhier is aan Burgemeester en Wethouders vergurtning verzocht tot ver bouw van zijn stal in een slachtplaats con form de bepalingen in de Vleeschkeurings- wet, daar de bestaande slachtplaats niet aan de eischen dier wet voldoet. Verlof. Aan den heer J. G. v. d. Horst alhier is door B. en W. vergunning verleend om in de perceelen, hem in eigendom toebehoorende en staande resp. in de Dorpsstraat en Loekhorstlaan alco holhoudende dranken anderen dan ster ken drank te verkoopen. Gevonden voorwerpen. Bij de politie is aangifte gedaan van het vinden van een padvinderstasch mot inhoud en een damesceintuur. Mede is aangifte gedaan van het verliezen van een gouden arm bandhorloge.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7