Het Geheimzinnige Document DONDERDAG 13 AUGUSTUS 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. ft GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Dcor stoomtram gegrepen en gedood. Gistermorgen is de 30-jarige A. Broos, ■uib Zetten Eist, op den Dordschen straat weg door de stoomtram gegrepen. B., die de plaatselijke situatie niet kende, reed tusschen de tramrails op een smal paadje. De machinist van de tram zag toen twee fietsers, die naast B. fietsten, op zij gaan, dacht dat B. dit ook wel doen zou en reed door. B. werd tegen de straat geslingerd en met een ernstige schedelbreuk opgeno men, waarna' hij later is overleden. Inbraak in een spoorweggoederenbureau. Gisternacht is1 er door inklimming inge broken in het vrachtgoederenbureau der Nederl. Spoorwegen te Tiel, gelegen onder Drumpt (gemeente Wadenoyen). Men weet nog niet wat er ontvreemd is, wel da* er verschillende goederen zijn verdwenen. De gemeentepolitie te Wadenoyen, bijgestaan hoor den rijksveldwachter van Beusichem en diens rijkspolitiehond doen onderzoek. De officier van justitie van Tiel was hierbij tegenwoordig. In de loods werden voetspo ren en vingerafdrukken gevonden, waarvan afdrukken zijn gemaakt. Het onderzoek wordt met kracht voortgezet. Knaapje doodgereden. Het 9-jarig zoontje van den heer O., wonende in de Jacob van Heemskerck- straat te IJmuiden, is gisteren onder een met' zand geladen auto geraakt en aan de gevolgen overleden. Slachtoffer van onbesuisd rijden. Te Valkenburg is gistermiddag de 84-ja- rige L. uit Oud-Valkenburg door een per sonen-auto overreden en levensgevaarlijk gewond. L. liep in de richting Wilt rechts van den weg. De personenauto van S., be stuurd door den chauffeur H., kwam met groote vaart den Couberg afrijden en reed L. omver. Deze viel voor den wagen en werd overreden. Met een hersenschudding en een schedel- en armbreuk is de man naar het Roode Kruisgebouw overge bracht. Dr. Kettler, die eerste geneeskun dige hulp verleende, achtte herstel vrij wel uitgesloten. Auto tegen een boom gebotst. Kapelaan uit Nijmegen ern stig gewond. Dinsdagavond is op de Mooksche baan bij Mook de auto van de familie K., die uit Heerlen kwam, bij hét uitwijken van een anderen wagen in de tramrails gereden en tegen een boom gebotst. Kapelaan W. P. M. Boeking uit de St. Annaparochie te Nij megen, die met familie voor liefdadige doeleinden naar Heerlen was geweest, werd bij de botsing ernstig gewond. Hij kreeg een zware schedelbreuk en dubbele kaakfractuur, en werd onmiddellijk opge nomen in de kweekschool te Mook. Gister morgen was zijn toestand, na een goeden nacht, geruststellend en kon de patiënt per ziekenauto naar het St. Canisius zieken huis te Nijmegen vervoerd worden. De overige inzittenden waren er allen met eenige lichte verwondingen afgekomen. ONTPLOFFING IN MIJN- LABORATORIUM. Liftbeambte levensgevaarlijk gewond. Gistermiddag had, naar de „Tel." meldt, in het laboratorium van de 0ranje-Nas6au- mijn 1 te Heerlen een ernstige ontploffing plaats. Terwij] de heer Hein, beambte aan de Lift, bezig was met een proefneming, ont plofte dioor een tot nu toe nog onbekende oorzaak gas. met het gevolg, dat de heer H. levensgevaarlijk gewond werd. Met een ernstige schedelbreuk werd hij opgenomen en naar het Sint Jcxseph-ziekenhuis overge bracht. FEUILLETON. door CHISTIAN HAUGEN. 2) II Om acht uur. Toen zijn huishoudster om half negen zijn ontbijt binnenbracht, was hij 't met zichzelf nog niet hoelemaal eens, of hij ge droomd had, dan wel of Jt gebeurde in derdaad werkelijkheid was. Mrs. Jones ech ter, die in z'n studeerkamer al stof afge nomen had, overtuigde hem er spoedig van, dat hij zich midden in 'n avontuur bevond. Voor alles sprak zij haar leedwezen uit over 't feit, dat zijn bloemenvaas ka pot was en vertelde hem dan, dat 's nachts iemand getracht had de buitendeur te openen. Het was zóó warm, dat ik onmo gelijk in slaap kan komen en zoo hoorde ik heel duidelijk, dat er iemand aan het slot morrelde. Zij was opgestaan, om te dragen wie er was, maar toen werd 't op eens heel stil. „Hoe laat was dat?" vroeg Rodney. Het bleek, dat Mrs. Jones er zeer ouder- wetsche begrippen omtrent dag en nacht op nahield. „Het was elf uur", antwoordde zij. „De klok sloeg juist, toen ik weer in m'n bed stapte". Zijn huishoudster ging weg en Rodney bleef nog lang liggen piekeren, wat dit Een noodlottige hamerslag. Bij het leggen va-n eterniebplaten op het rieten dak van de villla De Meerle aan den Oud-Bussumerweg onder Huizen sloeg de 24-ja.ruge loodgieter G. v. R. uit Bus-sum zich met een hamer op een der vingers. Door de pijn sloeg de man achterover en viel op straat. Met verbrijzeld hoofd werd hij opgenomen. De diood was onmiddellijk ingetreden. VREESELIJKE GEVOLGEN VAN VUURTJE STOKEN. Het verbrande kind met vuur gegooid. In aansluiting aan het bericht van giste ren deelt de „Msbd." nog mede, dat bij po- litie-onderoek is gebleken, dat het onge luk, waarbij het vierjarig dochtertje van den heer S. te Venlo is verbrand zich als volgt heeft toegedragen. Eenige opgeschoten jongens van 12 tot 17 jaar hebben in de Zandbergen bij den Veldenschenweg vuurtje gestookt. Een oude stroomatras, die zij ergens in de bos- schen gevonden hadden, wierpen zij op het vuur. Jongere kinderen die in de buurt aan het spelen waren kwamen naar het vuurtje kijken. De bengels hebben toen met het brandende stron naar de kinderen geworpen. De 17-jarige H. liep de kinde ren met de stroofakkels achterna en heeft de vierjarige M. S. een bos brandend stroo op het hoofd en rug geworpen, met. het noodlottig gevolg, dat de kleine aan de be komen brandwonden bezweek. Het lijkje is door de politie in beslag genomen. De 17-jarige H., wonende aan de Runnesstraat, is gearresteerd. EEN WILD-WEST AVONTUUR. De razende, gepantserde smokkelauto. De smokkelhandel in het Nederlandseh- Duitsche grensgebied, die eenige weken geleden vrijwel tot stilstand was gekomen onder den invloed van de dreigende infla tie, is de laatste dagen weer sterk opge leefd. Met welk een driestheid de smok kelaars te werk gaan, bewijst de volgende geschiedenis. Een geheimzinnige smokkelauto maakte het gansche Neder-Rijnsche grensgebied, vooral in de nabijheid van Walbeek onvei lig. De dolste geruchten deden de ronde. Menschen die het langs de wegen razende voertuig gezien hadden, wiste te vertellen, dat het een met stalen platen gepantserde personenauto was, waarvan de bestuurder in Macro woonde. Zekerheid had men daaromtrent niet, maar de douaneambte naren begonnen stelselmatig jacht op het voertuig te maken, dat groote hoeveel heden koffie en tabak uit Nederland in Duitschland bracht en meestal bij nacht en ontij verscheen en met ongelooflijke vaart over de wegn voortjoeg. Er werden bar ricaden op de wegen opgeworpen, greppels gegraven, salvo op salvo op den geblin- deerden wagen afgevuurd niets hielp. De a-uto „nam" alle hindernissen zonder eeni ge moeite. Toen heeft men de plaats opgespoord, waar de bestuurder zijn waar afleverde. Het bleek een boerenhofstede onder Ekin- gen te zijn en den eerstvolgende keer, dat het geheimzinnige voertuig weer over de grens snorde, werden geen hindernis sen in den weg gelegd, doch zag de be stuurder zich op de plaats van bestemming plotseling omringd door de douane en de politie en werd de wagen met inhoud in beslag genomen. De vermetele bestuurder moest natuurlijk kennis maken met- de Duitscbe gevangenissen. Bij onderzoek van den wagen bleek deze voor smokkeltochten speciaal ingericht te zijn. Aan alle kanten was hij gepantserd met staalplaten van 10 millimeter dik en daardoor absoluut kogelvrij gemaakt. De stuurder droeg een stalen helm om zich te gen de revolver- en geweerkogels te be schermen, terwijl in de auto een vliegtuig motor gebouwd was, die de waanzinnige snelheid mogelijk maakte. Voorts bleek, dat het voertuig toebehoorde aan een ge organiseerde bende, waarvan men slechts één lid in handen gekregen heeft. „Hbld." raadsel toch wel mocht beteekenen. Was er enkel sprake geweest van het schot, dan had alles eenvoudig toeval kunnen zijn. Hij herinnerde zich, dat hij geen lui den knal gehoord had. Misschien had een jongetje uit het tegenovergestelde huis met een luchtbuks gespeeld. Maar toen kwam het telefoongesprek, dat. hem er onweerlegbaar van overtuigde, dat hij een vijand had, die hem naar 't le ven stond. Het „nachtelijk" avontuur van zijn huis houdster wees er bovendien op, dat zijn vijand ook getracht had, hem onverhoeds te overvallen. Toen dat mislukt was, moet hij de achterplaats overgegaan zijn, op het dak van een der pakhuizen geklommen zijn, en van daaruit in zijn kamer gescho ten hebben. Maar dat wa-s dan ook alles, wat hij om trent zijn vijand te weten kon komen. Toen hij er over peinsde, wie zijn vij and zijn kon en waarom die iemand zijn vijand wel kon zijn, kwam hij tot geen en kel resultaat. Evenmin wist hij te achter halen, wie zijn onbekende vriendin kon zijn en in welke verhouding die tot zijn vijand stond. Haar stem had verraden, dat zij nog jong moest zijn en tot de beter ontwikkelde kringen behoorde. In zijn geest stelde hij zich een meisje voor, wier uiterlijk volkomen overeenstem de met den welwillenden klank van jv stem enmet dit avontuur. Algy Rodney 1 laat op zijn werk Het was reeds vijf ovt: tien, toen hij zijn kantoor binnonscapie en het personeel bemerkte, dat do afdee- lingschef opeens 'n* geheel ander mensch geworden was. Hij hief 't hoofd fierder dan gewoonlijk en de anders 200 knorrige haast lustelooze trek op zijn gezicht was HET DRAMA TE EMMERCOMPASCUUM De mishandelde overleden. H. Scheve, die Zondagavond te Em- mercompascuum ernstig is mishandeld, is gistermiddag in het Academisch Zieken huis te Groningen aan de gevolgen overle den. KINDERMOORDENAAR GEARRESTEERD. De caféhouder Moser te Afritz had dezer dagen aangifte gedaan, dat zijn 17-jarige zoon Karl ndet naar huis was teruggekeerd. Er werden nasporingen gedaan in het ge bergte, waaraan Moser zelf deelnam. In een moedajlk toegankelijke bergkloof werd ten slotte het lijk van den knaap gevon den. De gendarmes beschuldigden den va der onmiddellijk daarop van moord, daar men reeds vroeger achterdocht jegens Mo ser had gekoesterd. De man bekende ten slotte, dat hij niet slechts dezen zoon, doch ook zijn zoon Andresas en twee pasgeboren kinderen had vermoord en in het bosch begraven. Moser had zeven kinderen ge had, van wie hij er dus vier om het leven heeft gebracht. Electrische draden doorgesneden. Twee kinderen hebben te Oosterbeek een gevaarlijk „spelletje" gespeeld, dat gelukkig en verwonderlijk, zonder ongelukken is af- geloopen. Twee kinderen, resp. 4 en 8 jaar, van D., die op den zolder aan 't spelen wa ren, kwamen bij hun moeder vragen om een mes „om een touwtje door te snijden". Dat werd hun gegeven zonder dat men er ver der acht op sloeg wat er met het mes ge beurde. 's Avonds bemerkte men dat de electrische lampen niet wilden branden, en terwijl de ouders de mogelijke oorzaak daar van bespraken, zeide het jongste zoontje plotseling, dat uit het touwtje dat zijn broertje 's middags had doorgesneden een groote vlam was gekomen. Toen de ouders hierop op zolder gangen onderzoeken, bleek hun dat het S-jarig zoontje met het tafel mes twee over den zolder Loopende draden der electrische geleiding, had doorgesne den. Men kan zich den schrik ran de ouders bij deze ontdekking begrijpen. Dat er geen ongelukken zijn voorgekomen, is te danken aan de toevallige omstandigheid dat het knaapje de draden niet heeft aangeraakt, en de stroom dus slechts van den eenen op den anderen draad is overgesprongen. Woesteling gearresteerd. Dinsdagavond omstreeks 10 uur werd de agent van politie S. te Roermond, die zich per rijwiel op surveillance bevond, plotse ling aangevallen door den 24-jarigen J. W., uit Roermond, een goeden bekende van de politie. W., die een zware scherpe schop boven zijn hoofd zwaaide, wilde hiermede den agent, onder het uiten ran allerlei bedrei gingen, te lijf. Deze trok zijn revolver en wist daarmede der) woesteling op een af stand te houden. Toen eenige politieagenten hem kouten tijd later wilden airresteeren, verzette hij zich zoo hevig, dat de boeien braken. Daar op bracht hij een der agenten eenige hevige slagen in het gezicht toe. Na veel moeite werd W. naar het politiebureau overge bracht en in bewaring gesteld. „Tel." De loco-burgemeester, die tevens stakingsleider was. Te Nieuwesohaois heeft zich de eigen aardige omstandigheid voorgedaan, dat ge durende een tijd lang het ambt van burge meester werd waargenomen door den plaat se-ijken leider der staking in de carton-in- ducsrtrie. Althans wij lezen in de „Prow. Gron. Crt." het volgende relaa-s van een lezer van dat blad. Zooals bekend is ook te Nieuweschans met ingang ran 1 JuM de staking in de oar- tonindustrie uitgebroken. De burgemeester der gemeente achtte dit feit van zoo gering belang, dat hij kalm met vacant ie ging en in den nacht van het uitbreken der staking niet in het d'o-rp aanwezig was. Als loco- burgemeester trad op de heer A Nauta. s-d. wethouder en tevensstakingsleider. verdwenen. Er speelde zelfs een glimlach je om zijn lippen. En zoodra hij de deur achter zich gesloten had. beweerden en kele bedienden, dat hij vast en zeker ver liefd was geworden. Dit was ook de overtuiging van zijn ty piste, nadat zij in den loop van den dag enkele brieven vio hem opgenomen had. Zij vertelde, dat Rodney in vollen ernst net prachtige zomerweer geroemd had. Zij had hem ?oó verbaasd aangekeken, dar hij onbewust naar buiten zag en toen pas bemerkte, dat de regen bij stroomen neerviel. Daarop had hij zóó hartelijk ge lachen, als zij nog nooit van hem gehoord had. Deze reeds op 't kantoor algemeen ver breide meeniug werd nog versterkt, toen de middagpost een brief bracht, geadres seerd aan het persoonlijk adres van Algy Rodney en geschreven door een dames hand. „Die komt' van haar", zei de typiste met groote beslistheid, wijzend op het hand schrift, alvorens zij den brief binnen bracht. E11 inderdaad, de brief was van haar. Rodney vermoedde het direct, zoodra hij 't adres las. De brief was op denzelfden dag geda teerd, den 14den Juni en luidde: Mr. Algy Rodney, Een tweede aanslag op U wordt voor bereid en zal nog dezen avond na acht uur uitgevoerd worden. Maar hoe, dat weet ik niet. Ik kan U slechts aanraden, uiterst voorzichtig te zijn. Ga niet uit en blijft uit de buurt van uw vensters. Sluit alle deuren zorgvuldig af en zorg doorloopend goed gewapend te zijn. Het kan anders Uw leven kosten. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Vrijdag 14 Aug. H u i z e n, 298 M. Algemeen pogramma verzorgd door den KRO. 8.009.15 Gramofoon.pl. 10.0011.30 Gramofoonpl. 11.30 Voor zieken en ouden van da.gen. 12.00 Politieber. 12.151.45 Concert Arnhemscih lustrum. Trio (fluit fagot, vleugel) en A. A. Waa- nars (xylofoon). 14.52.30 Gramofoonpl. 3.005.15 Concert. Mevr. A. Marrée Brand&t eder (viool), J .Dito (piano). 5.15 Gramofoonpl. 5.45 Causerie door M K. Gerisch. 6.007.15 Gramofoonpl. 7.157.45 Causerie door Th. Arts. 7.45 Politieber. 8.0011.00 Concert KRO-onke®t od.v. M. van 't Woud. C.a. 9.15 Va-z Dia-s. 11.0012.00 Gramofoonpla-tenoonoert. Hilversum, 1875 M. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordr-ac/ht- door Co Arnoldi. 10.30 Voor de Zieken. 11.3012.00 Gramofoonpl. 12.002.00 Concert AVRO-kwartet. 2.002.30 Gramofoonpl. 2.304.00 Kora-os Lajos en zijn orkest. 4.00 Orgelspel. 4.30 Voor de kinderen. 5.15 Concert door Ensemble uat het V A'R A-orkest, 6.45 Actueel Allerlei door het N.V.V. 7.00 Vervolg concert. 7.20 Toespraak door Ds. A. v. d. Heide. 7.408.00 Slot concert. 8.00 P. v. d. Lijn: „Op reis meer contact met de natuur II In de Bergen". 8.30 Concert. 9.00 Mej. Dr. N. A. Bruining: „Granbun- derla.nd, Zwitserland's grootste kanton". 9 30 Vervolg concert-. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.1511.00 Vervolg concert. 11 00—12.00 Gramofoonpla ten-concert (VARA). Na ongeveer tien dagen is de burgerva der teruggekeerd. Daar er absoluut geen incidenten zijn voorgevallen is deze eenigs- z/inis foutief aandoentdk situatie niemand opgevadÜen. De vorige week echter was de burgemees ter weer drie da.g b-uitenaf. Men maakte toen het gera.il mede, dat de loco-burgemees ter in zijn functie van stakingsleider een werkwillige trachtte te overreden niet aan het werk te gaan. Deze vervoegde zich toen ter secretarie, waar hij vernam, da.t de burgemesete-r afwezig was en hij zich dms bij den Loeo-buingemees'ter moest verv-oegen. Da.t hij hiervoor 'in dit geval niet veel voelde, is te begrijpen en hij heeft eerst d© terugkomst van den burgemeester afge wacht. Grensidylle. 't Gebeurde op een heerlijken Zondag morgen aan het Duitsche grenskantoor op een der groote wegen, die Noord-Limburg met het naburige Germanje verbindt, ver telt de „Limb. Koerier". Een Nederlandsche fietser wordt door den groen-geuniformeerden grensbeambte verzocht af te stappen met de vraag: „Wat hebt u in dat pakje?" „Een kleine krentenmik", luidt het ant woord. De Duitsche douane informeert verder: „Hoe zwaar is die?" „Weet ik niet precies; misschien 2 pond". „Ja, dan zullen we even nawegen. Het gaat volgens het gewicht, ziet u." Ondertusschen komt een Hollandsch Fordje aantuffen. De tolarabtenaar steekt zijn hand op: „Stoppen!" en de controle Vernietig dezen brief. Valt die in zijn handen, dan moet ik sterven. Misschien kan ik U vanavond nog op bellen. Uwe Cynthia. Algy verbrandde den brief en keek zeer consciëntieus toe, of het vuur het papier wel volkomen verteerde. Voor niets ter wereld had hij gewild, dat zijn onbekende vriendin om zijnentwil in eenig gevaar zou verkeeren. „Cynthia Cynthia", lispelde hij zacht en hij vond dat alleen deze welluidende naam paste bij haar heerlijke stem. Ove rigens was hij niet zeer verbaasd dezen brief van haar te ontvangen. Hij was er eigenlijk den geheelen ochtend op voorbe reid geweest, dat er iets zou gebeuren, want hij was er ten volle van overtuigd, dat hij pas aan 't begin stond van een zeldzaam avontuur. Maar toen hij 't cou vert openscheurde, verwachtte en hoopte hij toch, dat hij een verklaring of minstens een vingerwijzing zou ontvangen die hem op 't spoor van zijn onbekende vijand zou brengen en hem de redenen van deze ver woede vervolging zou aangeven. Doch Miss Cynthia zou wel weten waarom zij hem zulks niet verried. Bovendien beloofde zij hem- dezen avond nog op te bellen mis schien kon zij hem dan een en ander mee-* deelen, dat 'n tipje oplichtte van den sluier die dit geheim omgaf. Alles zou natuurlijk blijken op een ver gissing te berusten. Hoe ver hij ook in zijn eigen verleden en dat van zijn familie te rug ging, hij kon er niets in ontdekken, dat ook maar eenige aanleiding zou kun nen geven, om hem naar 't leven te staan. Hij was heelemaal niet rijk z'n salaris was zijn eenige bron van inkomsten en Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 12.20 Concert. Edna Marley (mez»o-60- praan), Estella Marley (alt). 12.50 Orgelconcert door G Ryan. M. Jewell (sopraan). I.50—2.50 Gramofoonpl. 4.20 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.35 Berichten. 7.00 Pianospel door Helen Pe-nkin. 7.20 Lezing. 750 Orgelspel door J. Bell. 8.20 Gramofoonpl. 850 Verslag van Motorrennen. 9.20 Concert-. Orkest. 10.00 Berichten en lezing. 10.35 Orkest concert. II.20—12.20 Dansmuziek. „Radio Pari s", 1725 M. 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Gramofoonpl. I.25 Gramofoonpl. 6.50 GramofoonpL 8.20 Gramofoonpl. 9.50 Fragm. uit „Pelleas et Melisande", Debussy. Langenberg, 473 M. 7.258.20 Gramofoonpl. II.0012.15 Gramofoonpl. 12.20 Giramofoonpl. 1.252.50 Orkesf-c-oncert. 5.206.20 Concert. Orkest, sopraan en bas. 8,20 Vrooüjike avond-. 10.20 Berichten. Daarna tof 12.20 Concert. Kalundborg, 1153 M. 12.252.20 Orkestconcert. 3.505^50 Orkestcocnert. Piano-soli, 8.309.25 Orkestconcert en zang. 9.5510.20 Ckther-concert. 10.3511.20 Orkest en soli&tenconcert. Brussel, 338,2 M. 508,5 M.3.20 Concert. Orkest en piano. 5.20 Dansmuziek. 6,05 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Gramofoonpl. 9.05 Radio-Tooneel. 9.20 Orkestconcert en zang. 338,2 M.. 5.20 Orkestconcert. 6-50 Gramofoonpl. 8.20 Orkestconcert en zang. 9.05 Voordracht. 9.20 Vervolg concert. begint. De invoerrechten-schuldige staat geduldig te wachten. Eindelijk gaat de ambtenaar naar den afsluitboom en laat het Fordje door. Nu wordt het „kleine krentenmikje" ge wogen, hetgeen zoo nauwkeurig en angst vallig geschiedt, dat het ongeveer tien minuten in beslag neemt. Eensklaps zegt de trouwe grensbewa ker: „ongeveer 900 gram", welk resultaat wordt opgeteekend. Daarna wordt een groot zwaar boek opengeslagen, en na eenig zoeken mom pelt hij: „rozijnen." Volgt wederom een aanteekening. Plotseling weerklinkt claxon-getoeter. De beambte springt op en met veerkrach- t-igen tred stapt hij op de auto af, did aan de Duitsche zijde voor den slagboom stopt. De Nederlandsche grensbewoner leunt wrevelend-ongeduldig tegen de openstaande deur en tuurt naar de in- en uitvliegende zwaluwen, die hun nestjes in de groote pakruimte hebben gebouwd. Na eenigen tijd gaat de afsluitboom in de hoogte, de auto passeert de grens en de drukdoende ambtenaar zet het onder zoek voort. „Is er ook boter in?" „Weet ik niet", is 't antwoord. Andermaal wordt bladzijde na bladzijde omgeslagen. Volgt een korte aanteeke ning. Daarna de vraag: „Zijn er ook eieren in?" „Weet ik ook niet", klinkt het ongeduldig terug. De Duitscher kijkt op en luistert inge spannen. Wederom een auto. De wachten de fietser telt de militaire stappen van den weggaanden beambte. Deze spreekt enkele oogenblikken met de inzittenden; de auto wijl hij nog twee broers in leven had, kon deze moordaanslag ook niet in verband staan met een of andere duistere erfenis kwestie. Maar van den anderen kant was 't toch bezwaarlijk aanneembaar, dat er niets an ders in 't spel zou zijn dan een simpele verwisseling van personen. Zijn vijand moest iemand zijn, die omtrent zijn pei- soon en zijn positie volkomen op de hoog te was en ook menige bijzonderheid uit zijn verleden opgediept had.. En men doodt toch maar niet iemand, omdat hij toevallig lijkt op 'n 'ander, dien men bo ven alle maten haat? Dus van wraak kon evenmin sprake zijn. Een andere verkla ring was eenvoudig niet denkbaar. Maar waar deze vergissing hem vyel eens 't le ven kon kosten, besloot hij uit-orsb voor zichtig te zijn. Doch nog dienzelfden dag stapte hij van dit loffelijk voornemen af. Het nieuwe, onbekende gevoel van t pan ning en sensatie had hem zoodanig ge pakt, dat hij tegen zijn gewoonte in be sloot, om in een druk restaurant een goed diner te gaan gebruiken. Hij koos het Hol- born-restaurant en ging er oin zes uur heen. Hij maakte daarbij 't voornemen om nog vóór acht uur thuis te zijn, doch ongemerkt werd 't later en 't was reeds tien minuten over acht, toen hij voor zijn deur Sunner Street 43 stond. In de vaste overtuiging, dat die enkele minuten niet van beteekenis konden zijn, opende hij de deur en betrad de half-donkere hall Op 't oogenblik, dat de deur achter hem in 't slot viel, voelde hij zich door een paar krachtige armen vast gegrepen en werd hem een met chloroform gedrenkte doek onder den neus geduwd. Zijn longci. vulden zich met de bedwelmende lucht en hij verloor 't bewustzijn. (Wordt vervolg-.!

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9