DONDERDAG 13 AUGUSTUS 1931 _/E LEIDSCHE COURANT l*WEEDE BI AD PAG. 7 LISSE. Eerste Plechtige H. Mis. "Wij willen de parochianen van de St. Agathaparochie even attent maken, dat de weleerw. Father P. Schoone a.s. Vrij dag, dus morgenavond op feestelijke wijze zal worden afgehaald van het staiton Lisse. De trein arriveert te 8 minuten over 8 uur, dus even voor half negen komt de stoet te Lisse aan waar „Adolf Kolping" klaar zal staan. Zaterdag 15 Augustus des morgens te kwart over negen zal Zijneerw. in de pa rochiekerk zijn eerste plechtige H. Mis opdragen. Men denke er dus aan Vrijdag avond reeds tijdig de vlag uit te steken. Hinderwet. Burgemeester en Wethou ders dezer gemeente hebben ingevolge de Hinderwet aan den heer A. van der Zaal Azn., schilder, alhier, vergunning ver leend tot het oprichten van een verfma- lerij en duco-lak-inrichting met bijplaat- sing van 5 electromotoren met een geza menlijk vermogen van 8 3/4 P.K., op het perceel plaatselijk gemerkt Heereweg Nos. 213215, kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie D. Nos. 3125 en 2359. KATWIJK AAN DEN RIJN. Aanrijding. Een autocar kwam door te ver uithalen aan den Noordwijkerweg in aanraking met het hek voor het woon huis van den heer v. Z., naast de Geref. school. De ijzeren palen van het hek knap ten allen af. De auto reed door. Het num mer is niet bekend. KATWIJK AAN ZEE. Badgasten. Het aantal hier thans vertoevende badgasten is ongeveer gelijk aan het getal dat op denzelfden datum van 1930 hier verbleef. In verband met de z.g. crisistijd dus niet slecht. Het aantal gele genheden voor pension breidt zich echter gestadig uit, vooral in het Zuiderkwartier. Geen wonder dus dat niettegenstaande het goede bezoek, er nog vele gelegenhe den te huur staan en dat zulks ook de huurprijs drukt. Het aantal dagjesmen scheen is als gevolg van het slechte weer, nog gering vergeleken bij vorige jaren. NOORDWIJKERHOUT. Zwijntjesjager. Zaterdag j.l. werd uit een schaarhoutkant aan den Heerenweg alhier ontvreemd een heerenrijwiel, toebe- hoorende aan een werkman, werkaam zijn de aan een nabij gelegen zanderij Een onderzoek ter zake wordt door de gemeen- te-politie ingesteld. Ongeval. Zaterdagmiddag j.l. heeft de chauffeur van P. een zandbak nabij de Gorneliabrug alhier met zijn auto bij het uitwijken voor ander verkeer geraakt. Naar de schuldvraag stelt de gemeente-politie een onderzoek in. Aanrijding. Dinsdagmorgen j.l. had in de Dorpsstraat alhier een aanrijding tusschen twee auto's plaats. Een zekere autobestuurder reed met zijn auto tegen de achterzijde van een in die straat stop pende auto, waardoor beide auto's werden beschadigd. De gemeente-politie regelde het als ge volg daarvan opstoppend verkeer en stelt een onderzoek naar de schuldvraag in. Gevonden. Ten politiebureele zijn in lichtingen te bekomen over een gevonden en aldaar gedeponeerd bontje. STOMPWIJK. Postdienst. De stationhouder van Stompwijk: maakt bekend dat op beide feestdagen 19 en 20 Augustus het station is geopend voor den postdienst aideen van 9 tot 11 en van 2 tot 3 uiur. Telegraaf en tele foon gewone dienst. Geboren: Emmy Catharina Maria d. van J. Karper en M. Th. A. Klompé. Mattheus Andreas Maria z. van C. J. v. d. Zijden en T. J. Streng. Ondertrouwd: Roelof Duitman en Johanna Elisabeth Borsboom. Ge hu w d: Adrianus Johannes van Veen en Maria Petronella v. d. Swan. SASSENHEIM. Voetbalwedstrijden. Zaterdagmiddag zullen op het terrein „Sporthoff" twee voet balwedstrijden gespeeld worden georgani seerd door Ter Leede De eerste vangt aan om 5.15 tusschen Ter Leede I en T.O.N.A. I ban Leiden, waarvoor een lauwertak is be schikbaar gesteld door de ontvangende ver- eeniging. Verder volgt oni 7 uur bekerwed strijd tusschen Ter Leede II en toerclub uit Hillegom. De beker werd beschikbaar gesteld door de Hillegoansohe vcreeniging. Gevonden. 2 lederen bagagedrager- riemen. Een tompouce parapluie. Een dubbel stuk sunliohitzeep. Een plank. Verloren. Een duimstok. Een amto- reserveband maat 305. Een lederen tasch meit inhoud. Een schaar. Een kleine grijize portemonnaie met inhoud. Een pakje inhoudende kleeddng. 2 tom pouce parapluies. Een auto reservewiel meit baanden merk „Englebert". Nadere in lichtingen verstrekt de politie. Geboren: Johanna Maria, d. van Arie Verhoog en W. Bette. Engelina Ma ria, d. van P. Lu ijk en E. M. Verblauw. Overleden. H. Bakker, oud 58 j., eohbgenoote van L. van Beelen. G. ten Bruggencate, 67 j., echtgenoot van A. J. Bossers. Gevestigd.— J. Schalk, Weltevreden 5. van Haarlemmermeer. J. Th. van Roo sendaal, Kastanjelaan 13, van Amsterdam. Mej. M. M. van der Eist, Burcht-straat 8, van Heemskerk. H. ran Luinen, Hoofd straat 218, van Bodegraven. H. de Boe- ver, Nieuwe Haven 19, ran Haarlem. Vertrokken. F. A. ran Tiem en gezin, van Tij.lQoos-straat 7 naar Alkemade. TER AAR. De veiling. Zaterdag zal er geen vei ling gehouden worden met het oog op de feestdag van Maria Hemelvaart. Gisterenavond vergaderde de raad de zer gemeente onder voorzitterschap van den Burgemeester. Tegenwoordig waren alle leden. De voorz. opende de vergadering met gebed, waarna de notulen zonder wijzi ging werd gearresteerd. Tot voorstemmer werd aangewezen de heer Jansze. Ingekomen was de begrooting voor het dienstjaar 1932 van de Gezondheidscom missie zetelende te Alphen aan den Rijn, waarin voor deze gemeente is uitgetrok ken een bedrag van 76.76. Mede de rekening en verantwoording van die commissie waarvoor voor dezo ge meente was uitgegeven een bedrag van 55.77. Zoowel de begrooting als de rekening werden zonder hoofdelijke stemming onge wijzigd aangenomen. Verschillende ingekomen goedgekeurde raadsbesluiten werden voor kennisgeving aangenomen. Voorts was ingekomen een schrijven der gemeente Leiden aangaande het hebben van ziekenbarakken voor lijders aan be smettelijke ziekten, welke barakken inge volge de wet op de besmettelijke ziekte in iedere gemeente aanwezig moet zijn. De stichting van een ziekenbarak. De voorz. licht dit schrijven toe en zegt, dat de gemeente Leiden een bijeenkomst had uitgeschreven, waar alle vertegen woordigers. van de gemeenten, waarvan Leiden het middelpunt was, in die bijeen komst tegenwoordig waren Hierin is be sproken het vormen van een kring voor die gemeenten, hetgeen voor de meeste ge meenten goedkooper zou uitkomen, dan dat iedere gemeente afzonderlijk zulk een ba rak zou moeten stichten. De gemeenten in de bloembollenstreek hebben eveneens een conferentie gehouden, uitgaande van de gemeente Sassenheim, waarin overwo gen werd het stichten van een gezamenlij ke ziekenbarak. Naar het oordeel van B. en W. en gezien het schrijven van de ge meente Leiden komt het hun gewenscht voor zich aan te sluiten bij de gemeente Leiden, die een grooten kring vormt en hetgeen in de praktijk meer doelmatiger zal zijn, dan een stichting van een zieken barak voor de gemeenten van de bloem bollenstreek. B. en W. stellen daarom voor in princiep te besluiten zich voor de stichting van een ziekenbarak aan te sluiten bij den Kring Leiden, waarvan het initiatief uitgaat van de gemeente. Nadat de Voorz. een vraag gesteld dooi den heer Van der Voet had beantwoord, werd zonder hoofdelijke stemming over eenkomstig het voorstel van B. en W. be sloten. De Arbeidsbeurs in de Bollenstreek. Nog was ingekomen een schrijven om trent de stichting van een gezamenlijke arbeidsbeurs voor de gemeenten Hillegom, Lisse, Sassenheim, Noordwijk, Noordwij- kerhout en Voorhout. De Voorz. licht dit schrijven nader toe en zegt in een bijeenkomst hieromtrent het doel hiervan te hebben vernomen. Spreker persoonlijk gevoelt hiervoor evenwel niet al te veel. Z. i. zal het nut de kosten hier van, welke zulke bedragen voor de ge meenten gezamenlijk ongeveer 7000. niet overtreffen. Voor de gemeente Voorhout zullen deze kosten vermoedelijk 600.bedragen. B. en W. zijn van oordeel dat over het alge meen niet veel van de te stichten arbeids beurs zal terecht komen. Zij stellen daar om voor niet tot stichting mede te wer ken en zich niet aan te sluiten, op grond van de hooge kosten en omdat het groote nut hiervan betrekkelijk zal zijn. De heer Van der Voet wenscht deze aangelegenheid te verdagen tot de volgen de vergadering of desnoods tot de behan deling van de begrootine, hetgeen wel meer gebeurt met aangelegenheden, waar voor gelden beschikbaar worden gesteld. De Voorz. kan zich hiermede wel ver eenigen voor zoover het de volgende ver gadering betreft, doch niet voor de behan deling bij de begrooting, omdat de andere gemeenten hierop dan zouden moeten wachten. Wethouder van der Laan zegt, dat de Voorz. het argument van te hooge kosten niet juist gebezigd heeft. B. en W. vinden de kosten van stichting van de arbeids beurs voor de bloembollenstreek niet hoog als hiermede iets bereikt zou kunnen wor den, hetgeen zij in twijfel trekken, tenmin ste niet zoodanig als wordt voorgesteld. Spreker wil liever direct beslissen, opdat de andere gemeenten weten, waaaraan zij zich kunnen houden. De heer Van der Voet zou in ieder ge val deze aangelegenheid willen verscho ven zien tot de volgende vergadering. Voor het tewerkstellen en uitvoeren van werken heeft de gemeente tot nog toe al tijd de plaatselijke organisatie gehoord, laten wij dit ook doen voor deze stichting. Immers hier betreft het de belangen van den arbeidenden stand, zoodat hij voor het hooren der organisaties is, opdat wij weten hoe deze over dit punt denken. Het voorstel van den heer Van der Voet wordt in stemming gebracht en aangeno men met 5 tegen 2 stemmen, die van de Wethouders. De winkelsluiting. Voorstel van B. en W. inzake de uitvoe ring van de Winkelsluiting. De Voorz. zegt, dat is ingekomen een verzoek van de Hanze om aan te vragen om bij invoering van de winkelsluitingswet ontheffing te verleenen van de verplichting VAN VOORHOUT om een halven dag in de week te sluiten. B. en W. stellen voor ingevolge art. 6 dei- Winkelsluitingswet hiervoor ontheffing te vragen, omdat dit voor deze gemeente, al waar bijna geen winkels zijn met vreemd personeel, het doel van de wet niet wordt bereikt. In verband met dit voorstel is nog in gekomen een verzoek van den heer A. Klaar om ingevolge die wet eveneens ont heffing te vragen voor de algeheele win kelsluiting voor zoover zijn drogisterij be treft, omdat dit in het belang van de ge meenschap is. B. en W. stellen voor ook deze ontheffing aan te vragen, ofschoon de voorz. hiervoor bevreesd is, dat dit niet zal worden verleend. Zonder hoofdelijke stemming en zonder eenige discussie wordt hiertoe besloten. Voorstel van B. en W., betreffende do begrootingen 1930 en 1929 en in verband daarmede, regeling van de wedde van den gemeentesecretaris. De Voorzitter zegt, dat bij Koninklijk Besluit van 15 Juni 1931 de gemeente in het ongelijk is gesteld omtrent het beroep tegen het besluit van Ged. Staten van Zuid-Holland inzake het medetellen van dienstjaren van den secretaris, elders doorgebracht. In verband met deze beslissing stellen B. en W. voor de begrootingen 1929 en 1930 in ontvangsten te wijzigen lot een bedrag van 469.16 en Ged. Staten te verzoeken, dit bedrag aan den Secretaris te mogen toekennen als gratificatie, omdat de Se cretaris anders deze gelden zou moeten restitueeren en hij door dit besluit toch reeds zulk een groot nadeel ondervindt. Zonder discussie en zonder hoofdelijke stemming wordt aldus besloten. Subsidie voor het nieuwe Patronaat. Aan de orde kwam de aanvrage van het bestuur der Patronaatscommissie, om sub sidie, met desbetreffende voorstel van B. en W. De Voorz. zegt, dat de Commissie heeft aangevraagd een bedrag van 500.als subsidie in de exploitatie van het nieuw te stichten Patronaat. De meerderheid van B. en W., uitmakende de Voorz. en Weth. van der Laan, zooals dit uit de besprekin gen was te ooncludeeren, stelt voor deze subsidie te verleenen onder voorwaarden: a. dat tegen vergoeding nader overeen te komen het gebruik van het gebouw als gymnastieklokaal zoodanig ingericht zal worden afgestaan in bruikleen voor de scholen b. dit lokaal nimmer zal worden gebruikt als publiekelijke verlofslokaliteit. De voorz. zegt, dat B. en W. de bepa ling omtrent het gebruik van het te stich ten patronaatsgebouw hebben bedongen, omdat de gemeente dan geen eigen gym nastieklokaal behoeft te bouwen, hetgeen anders in het jaar 1936 wel het geval zal' zijn. Hiervoor zal dan een billijke vergoe ding worden berekend. Het Bestuur der Patronaatscommissie vraagt deze subsi die omdat zij met de exploitatie van het gebouw niet uitkomen. Spreker acht deze subsidie billijk in het belang van de op voeding van de rijpere jeugd, terwijl hier mede tevens het gemeente-belang wordt gediend. De heer Van der Voet vraagt of de ƒ500 subsidie als huur voor het gebruik van de lokaliteit als gymnastieklokaal moet die nen of dat hiervoor nog apart moet wor den betaald. De voorz. zegt dat de L. O. wet 1920 de gemeente de verplichting oplegt, om in 1936 een gymnastieklokaal te hebben, al waar de leerlingen van de scholen het dan verplichte vak lichamelijke oefeningen kunnen houden. Wanneer wij dan de be schikking hebben over het Patronaatsge bouw zal dit de gemeente voordeeliger uit komen, dan een eigen apart gymnastieklo kaal te bouwen. Het geven van subsidie staat hier evenwel geheel buiten, voor zoo ver betreft de eerste jaren. Later zal wor den overeengekomen de voorwaarden waarop dit zal geschieden. Het bestuur heeft echter alle medewerking toegezegd en tegen billijke behandeling. De heer Van der Voet zegt, dat als men subsidie eventueel zal verleenen men eerst toch behoort te weten de stichtings- kosten, de exploitatie-rekening enz. om te kunnen beoordeelen of subsidie noodzake lijk is en of niet goedkooper had kunnen worden gebouwd. B. en W. brengen de Patronaatscommissie lof in hun voorstel voor de bereidwilligheid, waarmede zij de gemeente willen helpen in verband met de in ge-bruikname van het gymnastieklo kaal. Deze lof komt hen evenwel niet toe. Spreker vindt het een vrij dure liefhebbe rij en wenscht, voordat hij zich met deze subsidie kan vereenigen, overlegging van een exploitatie-rekening en de stichtings- kosten te weten. De heer Jansze zegt, tegen d'it voorstel te zijn, zooals dit ter tafel wordt ge bracht. Hij acht het niet noodig subsidie te verleenen aan een instelling welke van wege de kerkelijke overheid wordt daar- gesteld. Een subsidie moet alleen dan wor den verleend als het geldt een openbare instelling. De voorz. zegt., dat de heer Jansze zich, wat betreft het gezegde van een kerkelijke instelling vergist. Het betreft hier geen kerkelijke instelling, doch een instel ling welke los van de kerkelijke instelling staat. Weliswaar heeft het Kerkbestuur hier eenigszins interessen bij, doch niet wat betreft het exploileeren van het. Pa tronaat. Het geldt hier uitsluitend het op voeden van de rijpere jeugd en dit is het hoofddoel van de stichting van het ge bouw. Hiervoor mag volgens spreker de gemeente wel een subsidie verleenen, om dat het hier geldt de vorming der jeugd voor de toekomstige maatschappij. Wethouder van Beisen veronderstelt, dat de Voorz., die gezegd heeft, dat het Bestuur van de Patronaatscommissie alle medewerking zou verleenen. het wel eens mis zou kunnen hebben en dit- wel eens te genwerking zou kunnen zijn inplaats van medewerking, hetgeen hij uit betrouwbare bron heeft vernomen. Voor zoover betreft het gezegde van den heer Jansze is hij het niet eens. Spr. is het met de motieven van de meerderheid van B. en W. wel eens doch niet wat betreft, de hoegrootheid van het bedrag der subsidie. Hij kan zich er mede vereenigen behoudens het toe te kennen bedrag. De heer Van der Voet vraagt hoe of het mogelijk is dat de minderheid van B. en W. zich met de meerderheid kan ver eenigen. De Voorz. verheugt zich, dat. weth. van Beisen zich met de meerderheid van B. en W. kan vereenigen voor zoover de mo tieven betreft, ofschoon hij in de vergade ring van B. en W. zich anders heeft uitge laten. De bewering van Weth. van Reisen dat de medewerking van de Patronaats commissie wel eens kon veranderen in te genwerking berust bepaald op verkeerde gronden. Spreker leest, een schrijven voor, waarin zij hunne volle medewerking tot het totstandkomen van de huur van heb gebouw als gymnastieklokaal gaarne ver leenen, waaraan spr. zich toch wenscht to houden en wat hem geloofwaardiger voor komt dan geruchten. Wethouder van der Laan zegt, dat de heer Van der Voet meer wenscht te we ten omtrent, de exploitatie en de stichting van het gebouw. Dit komt hem volkomen gerechtvaardigd voor, omdat B. en W. dez.e nog niet hebben medegedeeld. Dit wenscht spr. evenwel mede te deelen in comité-ge neraal. Dat subsidie wordt gegeven aan een kerkelijke instelling, zooals de heer Jansze heeft gezegd is onjuist. Het wordt gegeven voor een instelling, welke beoogd het opvoeden van de rijpere jeugd. Wan neer een andere gezindte dan de R. K, bij de gemeente zou aankloppen voor een der gelijk doel zou spreker er eveneens voor wezen. Deze instelling en over hei alge meen alle dergelijke instellingen gaan uit van het particulier initiatief en de be heerders en leiders van de instellingen stel len hun krachten en tijd disponibel geheel en al in het belang van de opvoeding der rijpere jeugd. Z. i. behoort het een taak van de overheid te zijn om voor deze doel einden eenige gelden beschikbaar te stel len. Dat dit door sommige gemeenten be grepen en gevoeld wordt haalt spreker aan met voorbeelden. De gemeente Amsterdam bijv. geeft aan diverse instellingen en onlc aan R. K. instellingen en ook aan R. K. instellingen subsidiebedragen van 700. tot 2100.alleen omdat zij van het nut dezer instellingen overtuigd is. Overgegaan wordt in comité-generaal. Na opheffing der geheime zitting zegt de heer Van der Voet zich niet te kunnen vereenigen met het voorstel van B. en W tot het verleenen van een subsidie groot 500.voor bijdrage in de exploitatie kosten. Spreker verklaart gehoord do cij fers van stichting en het exploiteeron van het gebouw, dat dit wel openbaar had kun nen worden aanbesteed, hetgeen misschien goedkooper zou zijn geweest dan onder- handsrhe gunning. Spreker stelt voor 250 te verleenen voor het exploitatiejaar 1931- 1932 en latere jaren de bedragen vast te stellen bij de behandeling der begroeting. Dit voorstel wordt, ondersteund door wet houder Van Reisen. De Voorz. brengt het voorstel van B. en W. in stemming. Voor stemmen de heeren Van der Laan, Witteman, Vester en Nijssen. Tegen stem men de heeren Jansze, Van Reisen cn van der Voet, zoodat het voorstel van B. en W is aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Van de rondvraag maakte geen der le den gebruik, waarna de Voorzitter de openbare vergadering sloot en overging in comité-generaal ter behandeling van de reclames voor de wegenbelasting. VOORHOUT. Dienstjubileum. Zondag 16 Augustus a s., herdenkt de heer P. van den Berg, den dag, waarop hij voor 25 jaar als bestel ler bij de Posterijen in dienst trad. Het zal den jubilaris zeer zeker dien dag niet aan belangstelling ontbreken. Gemeente-auto. Gisteren is de nieuwe gemeente-auto in gebruik genomen. Het is wederom een Ford-wagen, welke keurig is afgewerkt. Overbodige luxe is deze aan schaffing evenwel niet, omdat de oude wa gen zoo goed als versleten is. WARMOND. Veriof burgemeester. Door den Heer Commissaris der Koningin in deze gemeen te is a.a,u den burgemeester dezer gemeen te tot 1 September a.s veriof verleend bui ten de gemeente te vertoeven. Toestand waterleidingbedrijf. Uit het verslag van het waterleidingbedrijf over het afge'eopen dienstjaar ontleenen wij het vo'tgende In de commissie van advies hadden zit ting de heeren A2)b. Oudshoorn, voorzitter <?n als leden de heeren J. L. M. Bakker en G. Onderwater. Als lid der commissie vam advies voor het Pompstation trad o.p den heer G. Onderwater. Opgekocht werd 32839 M3. water, terwijl werd gebruikt 27949 M3 Aangesloten zijn 530 porceelen. De lengte der distrilbutie'ed- dingen bedraagt 7295 M. Voor besproeiing der wegen werd gebruikt 213 M3. De hoeda nigheid van het water was alleszins zeer bevredigend. In eigen beheer werden schoongemaakt 191 watermeters. Koninginnefeesten. De Koninginne- feesten in deze gemeente zullen dit jaar plaats vinden op 1, 2 en 3 September a.s. Als ran ouds zal 3 September een groote har draver ij plaats vinden. DE LEIPZIEGER NAJAARSMESSE. Naar het Leipiger Messamt mededeelt, zijn er aanwijzingen die tot vertrouwen stemmen 1>ij de beantwoording van de vraag, hoe het verloop zal zijn van de binnenkort te houden Xajaars-Messe. Men verwacht ongeveer eenzelfde aantal bezoe kers en exposanten als een jaar geleden, toen de respectievelijke cijfers 83266 en Hoewe' men in Leipzig geenszins de oogen sluit voor de zeer moeilijke tijdsom standigheden, valt van den anderen kant toch met voldoening te constateeren, dat bij betrokkenen de hoop en bovenal de vaste wil aanwezig is om deze moeilijkhe den te boven te komen. Dit zal ongetwij feld van gunstigen invloed zijn op den gang van zaken. De Duitsche deelnemers komen met een ruime verscheidenheid, waaronder veel nieuwe en laaggeprijsde artikelen. Dit laatste bewijst, dat men terdege rekening houdt met de verminderde koopkracht. Do buitenlandsche exposanten, die zich met collectieve inzendingen vooral bepaal den tot de voorjaarsbeurzen, gaan zich nu ook meer interesseeren voor de Najanrs- Messe. Zoo zal ditmaal Italië voor het eerst op een herfstbcurs met een groote inzending van kunstnijverheidsartikelen, ruwe tabak en tabaksfabrikaten aanwezig zijn. Evenals in het voorjaar zal ook nu in verband met de belangrijke groep voor sportartikelen een speciaal congres onder den titel ,.Sportgerate in Theorie und Praxis" plaats hebben. Aan het hoofd hiervan staan prof. dr. Altrock, leider van het instituut voor lichaamsoefeningen aan de Universiteit in Leipzig en Ministerial rat dr. Mallwitz, van het Pruisische Mi nisterie voor volkswelvaart. De Bond van Duitsche etaleurs is voor de eerste maal toegetreden tot de reclamc- afdeeling, om op grond van de veelzijdige ervaring zijner leden te doen zien, hoe de winkel-etalage voor verschillende bedrij ven aantrekkelijk kan worden ingericht. Dc reeds van vroeger bekende tentoonstel ling „Jeder kann werben", heeft uitbrei ding ondergaan. Ook zij is van belang voor kleinhandel en bedrijf, om aan te tooncn, hoe men zelfs met bescheiden mid delen op alleszins doelmatige wijze de aandacht en belangstelling van koopers kan trekken. Op het terrein van de technische groep komt een omvangrijke „Messe voor bouw woning- en bedrijfsbenoodigdhe-len", die een goed overzicht zal geven van machi nes, gereedschappen, materialen en voort brcnselcn in de genoemde vakken. De Hamburger architect Fritz Hoger zal spreken over de techniek van den bnkstcenbouw en dr. Ing. Ludowiei, Joek- grim, zal een voordracht houden over tra ditie en moderne bouwmethoden. Vermel ding verdient voorts een door het Duit sche Veiliglieidsmuseum in te richten ten toonstelling „Arbeitssitz und Arbeids- tisch", om' de bcteekenis te demonstreeren van een goede zitplaats en een goede werkbank voor een hooge arbeidsprestatie in machinale bedrijven. Met uitzondering van de textielgroep. die op 2 September gesloten wordt, zullen alle afdeclingen der Messe geopend zijn van 30 Augustus tot 3 September. Z0ETERMEER. Geboren: Adrianus Fvanciscus z. v. Chrislianus Bolleboom en Johanna Theo dora Bolleboom. Ondertrouwd: D. van Klaveren 28 j. en M. Rademaker 21 j. C. Weening •21 j. cn M. A. van der Linde 19 j. P. P. Bottelier 59 j. en A. M. Beijo-^bergen 59 j. Overleden: Elisabeth Windmeicr 89 j. wed. van M. Nieuwets. ZEGWAART. Aanbesteding Geref. kerk. Uitslag van den door den architect B W. Plooy, te Amersfoort, gehouden aanbe steding, voor den bouw van een kerk met pastorie en dienstvertrekken, voor re kening van de Bouwcommissie der Ge reformeerde Kerk te Zegwaart c.a. Ingekomen waren 14 biljetten van in schrijving. Inschrijvers waren: Gebroeders" Bosch, Delft, voor 6-1.900, C. v. d. Buigh, Schipluiden f 58.500, A. van Duyn, Noord- wijk aan Zee f 58.600, L. Dekker. Zeven hoven ƒ51884, H. Groen, Amersfoort 63770. Gebrs. Huurman, Zegwaart '51875 Kranenburg, Delft 58950, Gebrs. v. d Leer, Dordrecht 57790, Nosselman cn Korterweg, Rotterdam ƒ50700, J. van Os. Zegwaart ƒ51750, W. v. Vreeswijk, Kame rik ƒ03000, S. Warnaar, Den Haag ƒ55800. Warnaar en Hoogstraten, Leiden f 50800, C. Kort Jr. en Cè v. d. Wiel Rijnsburg 6GG00. De bouw is gegund aan den laacstcn inschrijver den aannemer .1. van Os, alhier Onderaannemers zijn: gebrs. Huurman v bet metselwerk, J. D. Wilde, schilderwerk C. van Driel voor smeed- en ijzerwerw, al len alhier. De kerk met pastorie zal worden ge bouwd op een perceel grond, gelegen aar de Stationsstraat te Zegwaart. Gemeenteraad. Vergadering van der Rand dezer gemeente op Vrijdag 14 Aug 1931 des avonds 8 uur ten Raadhuue Agenda: 1. Mededeelingen. 2e Gunniiif woningbouw der woningbouwvereeniginj „Beter Wonen". 3. Verzoek J. B. Geers t< Voorburg om vergunning tot den aanlcj van een straat. 4. Wijziging begrootinj 1931 (installatie burgemeester). Geboren: Johanna Maria Theresi; d. van J. A. Vollcbregt en van M. F. Zwe* sloot. Cornelia Petronella d. van J. Breg man en van A. M. Gorissen. Marrigj' Ingetje Corrina do. van J. Havenaar ei S. de Graaff. Gehuwd: M. Bos 21 j. te Zoetermee en A. S. E. van Sittert 19 j.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7