Nazietfvaa y ui/Tbviigen. UIT DE PERS UIT DE OMGEVING WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1931 DE LEIDSCHE COURANT rWEEDE BI AD PAG. 7 van ontwikkeling worden gesteld gelijk staande met eindexamen H.B.S. 5-jarigen cursus. De leeftijdsgrenzen voor toelating zijn 17 en 21 jaar. Deze leeftijdsgrenzen mogen ietwat eng schijnen, vooral de maximumgrens, de er varing heeft geleerd, dat mag worden aan genomen, dat een verkeersvlieger tot zijn 50ste jaar bruikbaar is; wil dus de oplei ding, die zeer veel kosten met zich brengt, rendabel zijn, dan moet zoo vroeg mogelijk worden begonnen, weshalve een leeftijd grens van 21 jaar als maximum een gebie dende eisch is. De leeftijden waaronder de huidige piloten van de K.L.M. in dienst zijn getreden, varieeren van 23 tot 35 jaar; ditverschil is voor een reëele basis te groot. De kqsten der opleiding. De adspirant doet onder normale om standigheden het èindexamen der Kweek school voor de Koopvaardij na twee-jarige opleiding, en dat voor verkeersvlieger na twee-en-een-half tot drie jaar. Daar het hier een eerste proef geldt, is in eenige speling in de bepaling van den opleiding*- tijd voorzien. Niettegenstaande de zeer hooge kosten, welke het Rijk aan de vlieg- opleiding moet besteden, is het jaarlijks door de candidaten te betalen bedrag slechts weinig hooger dan dat voor de en kel tot stuurman opgeleide leerlingen, t..w. 1000 's jaars. Met deze vergoeding woidt niet alleen gratis opleiding, doch ook vrije huisvesting, voeding, kleeding en verple ging verkregen. Bovendien wordt aan ben, die een militair dienstverband wenschen aan te gaan een tegemoetkoming van 500 verleend, hetgeen er op neerkomt, dat die leerlingen slechts 500 's jaars behoeven te vergoeden. De militaire verbintenis brengt mede, één jaar militaire dienst na afloop der opleiding en verder het van tijd tot tijd onderhouden van de vliegbe- kwaamheid als z.g. maand-vlieger geduren de zes jaar. Zij, die bij de K.L.M. in dienst komen, behoeven deze herhalingsoefenin gen niet te volgen. Overigens bestaat geen verplichting van den candidaat, terwijl ook de K.L.M. niet verplicht is eiken opgelei den vlieger in dienst te nemen. Een en ander komt overeen met de basis van op leiding tot stuurman ter koopvaardij. Voor het geven van theoretisch vliegonderwijs en voor het houden van toezicht op het practisch vliegonderwijs wordt aan deu commandant der Kweekschool een leeia3r toegevoegd, terwijl er een Commissie van Advies wordt ingesteld, die nauwe voeling zal hebben te houden met den Raad vau Commissarissen en den commandant van de Kweekschool. In deze Commissie, waar in vertegenwoordigd zullen zijn de Lucht vaartdienst van het Ministerie van Water staat, de Ministeries van Defensie en van Onderwijs en het College van Commissaris sen van de Kweekschool, zal tevens zitting nemen de directeur van de K.L.M., opdat met de behoefte van de K.L.M. bij de op leiding ten volle rekening zal worden ge houden. De vertegenwoordiger van den Mi nister van Defensie zal zijn een op het gebied van opleiding in het bijzonder des kundig militair vlieger. De vlieglessen worden gegeven op Schip hol, waarvoor een aantal uren per week bestemd wordt, terwijl verder de opleiding plaats heeft gedurende een deel der groo- te vacantie. Het is de bedoeling, dat meer gevorderde adspiranten gedurende dien tijd bij de K.L.M. worden gedetacheerd en dienst doen op de vliegtuigen bij de gere gelde luchtlijnen, om op deze wijze prak tijk op te doen. Het lijkt wel, dat op deze wijze een voor het Rijk zoo voordeelig mogelijke oplei dingsmethode wordt verkregen, terwij! te vens bereikt wordt, dat met gebruikmaking van de groote ervaring van de Kweek school voor de Zeevaart, goed onderlegde, bekwame jonge verkeersvliegers worden gevormd, die zeer zeker zullen medewerken tot de verdere ontplooiing van de Neder landsche luchtvaart en waardoor ons land ook in dit opzicht een vooraanstaande plaats in de rij der volkeren zal kunnen innemen. Voor flinke gezonde ondernemon- de jongelieden wordt de gelegenheid ge opend, met weinig kosten opgeleid te wor. den voor een mooie, behoorlijk bezoldigdo werkkring, terwijl zij bovendien het be roep van stuurman ter koopvaardij ach ter de hand hebben. Gegadigden moeten zich vóór 25 Augus tus a.s. wenden tot het Bureau Luchtvaart dienst van het Departement van Wator- staat, Heerengracht 2, Den Haag. Na dien datum binnen gekomen sollicitanten wor den niet meer behandeld. Parker Cramer verongelukt? Het mysterie der verdwijning van den vlieger Parker Cramer is nog 9teeds niet opgelost. Drie Deensche en drie Noorsche watervliegtuigen, alsmede een Deensch in spectievaartuig hebben tot dusver zonder resultaat het Skagerrak doorzocht. Heden zal ook een Dorniervliegtuig aan het speur werk deelnemen, dat echter met het vor- strijken van de uren steeds hopeloozer wordt. De hoop, dat Cramer een noodlan ding zou hebben gemaakt in een der Noor sche fjorden, heeft men thans ook opgego- ven. Men vreest, dat er zich een ongeluk heeft voorgedaan onmiddellijk nadat de vlieger Zondagmiddag drie uur een tele gram had geseind, toen hij zich bij de Noorsche kust bevond. MOETEN WIJ BEZUINIGEN? Aan de beantwoording van deze vraag wijdt het Huisgezin een beschou wing, welke aldus besluit: „Over productie- en distributie-syste men worden belangrijke beschouwingen gehouden, maar alle academische vertoo- gen brengen geen uitkomst voor den nood van heden. De meest practische bestrijding van de malaise lijkt nog, al klinkt het een wei nig paradoxaal, te doen als of er geen malaise is en niet het geld krampachtig vast te houden. Particulieren kunnen geen cent meene men naar de overzijde van het graf, en de overheid heeft te bedenken dat zij, noch de staat, noch de gemeenschap win nen kan bij groeiende ontevredenheid onder tienduizenden, die geen bestaan en geen wejk kunnen vinden. Zorg voor werk, moet het eerste wachtwoord zijn, en het tweede weer: zorg voor werk. Alle bezuiniging, die hiermee in strijd komt, is te veroordeelen". BANKCREDIET VOOR DU ITSCHLAND EN ONZE EXP0RTHANDEL. Wij lezen in de Standaard: „De Amsterdamsche Bankiersvereeni- ging heeft een communiqué gegeven over de besprekingen gevoerd met gedelegeer den van de Duitsche banken. In deze bekendmaking komt een alinea voor, die wij, om haren inhoud, hooge- lijk prijzen. Daarin wordt n.l. niet onduidelijk te kennen gegeven, dat de medewerking der Nederlandsche bankiers om hunne op korten termijn in Duitschland uitgezette gelden niet op te vragen, zeer vergemak kelijkt zou worden, indien men van Duitsche zijde bereid zou zijn om reke ning te houden met de Nederlandsche exportbelangen. Zoo staat het er niet precies. Naar de woorden staat er niet anders dan dat de Nederlandsche medewerking verge makkelijkt zou worden, indien de Duit sche voorstellen slechts betrekking had den op de wederzijdsche bankrelaties en niet ook op de verhouding tusschen de j Nederlandsche bankiers eenerzijds en j hunne relaties in den Duitschen handel j en industrie aan den anderen kant. Terwijl dan in het communiqué ook verwezen wordt naar het in ons hoofd- j artikel van Vrijdag j.l. gememoreerde ar tikel in de „Frankfurter Zeitung" van 5 Augustus. Wil dit iets be teekenen, dan kan men er bezwaarlijk iets anders mee hebben bedoeld dan kenbaar te maken, dat men de Duitsche importeurs van Nederland sche producten niet dwars behoorde te zitten door hunne betalingen aan Neder land te verhinderen. Immers kon zulks geen ander gevolg hebben dan dat men in Nederland niet meer koopen zou, d. i. dat wij niet meer naar Duitschland zou den kunnen uitvoeren. Wij wenschen zeer bepaaldelijk onze instemming te betuigen met deze hou ding der Amsterdamsche bankiers. Zij getuigt van nationaal besef. Men wil met de anderen meewerken. Maar niet tot eiken prijs. Niet wanneer men in Duitschland, door middel van de „Devisennotverord- nung", den Nederlandschen uitvoer naar Duitschland wil stuiten. Met dit belang, vooral van onze produ centen van bodemproducten, te hebben gerekend, en waarschijnlijk zonder be paalde aansporing, geheel eigener initia tief, strekt den bankiers tot eere. In deze moeilijke tijden moeten we op el kaar kunnen rekenen. En het verheugt ons, dat de Nederlandsche bankiers dit zóó goed hebben begrepen. Voor het overige bericht de Duitsche pers thans („Vossische Zeitung" van S Augustus), dat aan den import geen hin derpalen in den weg zullen worden ge legd. Toch prijzen 'we den dag niet vóór het avond is. Want wel schijnen de impor teurs in Duitschland thans de buiten- landsche betalingsmiddelen te kunnen krijgen, die ze aanvragen, maar daarna moet de importeur meedeolen waarvoor hij ze gebruikt heeft en zal men van hoo- gerhand nagaan of het bedrag, dat aan gevraagd werd, in overeenstemming is met den omvang van het bedrijf van den vrager. Mits loyaal toegepast, kan men tegen deze regeling, onder de gegeven omstan digheden, geen bezwaar maken. En even min tegen de bepaling, dat nieuwe im porteurs voor het verkrijgen van buiten- landsche betaalmiddelen niet in aan merking komen. Immers moet worden toegegeven, dat toezicht op het Duitsoho geldkapitaal niet geheel kan worden ont beerd. Daarom herhalen we dat hierin op zichzelf geen bezwaar ligt. Mits, zooals we zeidon, de nieuwe re geling loyaal en zonder discriminatie wordt toegepast. In hoeverre de houding der Nederland sche bankiers tot het wijzigen der aan vankelijke regeling heeft bijgedragen, we ten we niet. Maar ook zonder dit te we ten mag een woord van dank voor hunne houding niet achterwege blijven". ALKEMADE. Gemeenteraad. De raad vergadert Don derdagmiddag om 2 1/2 uur, zomertijd. Onderwerpen ter behandeling: 1 Voor- loopige vaststelling gemeenterekening, dienstjaar 1930; 2. Vaststelling van een raadsbesluit, warbij de gemeente zich ten behoeve van de provincie Zuidholland borg stelt voor de betaling van rente en aflossing van een door de stichting Drinkwaterleiding „De Drie Gemeenten", gevestigd te Roelof- arendsveen, gemeente Alkemade, voor den bouw en eersten aanleg der waterleiding en bijbehoorende werken te sluiten geldlee- ning; 3. Verhuring van een woonhuis, staan de te Oude-Wetering; 4. Reclames school geld; 5. Voorstel van burgemeester en wet houders om van gemeentewege een uur- wenk in de watertoren aan te brengen; 6. Ingekomen stukken. GEMEENTERAAD VAN ZEVENHOVEN N00RDWIJK. Geboren: Bertha, d. van J. Duindam en G. v. Leeuwen. Hubertus, z. van J. Mourils en M. Korbee. Maria Anna Pe- tronella, d. van J. F. Vink en E. Hückel- berg, Elisabeth Margaretha, d. van H. P. M. v. d. Voort en M. A. M. Ruigrok. Ge- rardus Th ©odor us, z. van N. L. v d. Berg en M. P. Koelewijn. Cornelis Albertus, z. van J. H. H. ter Veen en H H. Steenvoorden. Ondertrouwd: N. W. Mooyekind, 26 jaar en E. M. Wijnands 22 jaar. Getrouwd: N. Passehier 23 jaar en E. Hou waart 21 jaar. Gevestigd: L. W. Reeuwijk van den Helder thans Pickéstraat 54. W. Opitz van Den Haag thans Hotel Huis ter Duin. Faan. T. H. v. d. Feer van Rotterdam thans Piet Heinstraat 26. P. J. Hooy- ma-ns van Zoeterwoude thans Hoofdstraat 61. Fam. A. J. Diepenveen van Amster dam thans Binnenweg 130. M C Kramer van Amsterdam thans Kerkstraat 73. W. Hop van Wassenaar thans Julianaweg 46. Fam. Wed. C. de GraaffRuigrok van Haarlem thans IJmuiderstraat 40. H. J. Vastert. van Amsterdam thans Beethoven- weg 8. G. C. Fles van Leiden thans Vin- kenlaan 8. Fam. J. Mooijekind van Voor hout thans H. Geestweg 5. Vertrokken: A, A. Caspers, Verl. Stoomweg 52, Breezand A. v. d. Meij, dienstb. Terweeweg 60, Oegstgeest. A. Fastrich, dienstb. naar Heerengraoht 13, Leiden. L. Strienstra. dienstb naar Zoe- terwoudsche Singel 72, Leiden. C. J. H. Bekering, huish. naar Witte Rozenstraat 9 Leiden. Fr. P. v d Berg, chaufeur naar Boekhorst 39, Noordwijkerhout. Fam. A. Feelens, timmerman naar Heereweg 110 idem. M. Grymans, 1.1 -verpl. naar B]ee- kersvaartweg 35. Heemstede. J. L. J. de Groot, l.l.-verpl. naar le Wetering dw. straat 2, Amsterdam. RIJNSBURG, B.cemenhandel. Betaald werd voor snijbloemen per 100 stuks: Lathyrus 15— 20 cent; Pompon Dah'ia's 60—90 cent; Groote Dahlia's 1.90—2 50; Oomvili's 60--80 cent; Anjers rood en rose f 1.60 1.90; Zinnit 1.40—1.80; Lelie's wit 8.00—10.00; Lelie's rood 4.00—6.00; Goedsia 3040 cent; Scabiosa 4050 cent; Asters 40—60 cent. Gladiolen: Wilbrink 1015 cent; Jacoba 6070 cent; Fiat 3040 cent; Voght 25 35 cent; Oranje Briilant 2030 cent; Odin 1525 cent; Crimson 3040 cent; Edison 15'2ö cent; HaMey 1015 cent; War 40 50 centVlamingzwart 3040 cent; L'imnia- culee 3040 cent; Willy Wigman 25—35 cent; America 2030 cent; Dozen per bos van 20 stuks. Ophelia 4050 cent; Golden Opheüa 4050 cent; Landia 3545 cent; Pornet 3040 cent; Miss Edith He'en 1.00—1.30; Butterfly 40—50 cent; Hal- ley 7090 cent. SASSENHEIM. Auto tegen de spoorboom gereden. Gisterenavond om ongeveer half tien la gen de afsluitboomen van den overweg ge sloten. Van de richting Sassen he im kwam een auto, bestuurd door den heer Hubers uit Amsterdam, met groote snelheid aan rijden. Doordat de auto slipte reed deze met volle gang tegen de spoorboom aan. De boom werd ontzet en het hekwerk vernield. De auto \ver4 eveneens beschadigd, dooh kon op eigen kracht de reis voortzetten. Door den wachter is procesverbaal opge maakt. VOORSCHOTEN. Gevonden. Een rijwielbelastingmerk. Een bruin jongensjasje. Eon ijzeren bak met koffertje. Een zweep. Een mandenkoffer met inhoud. Een porte- monnaie met inh. Een lederen dames- tascihje. Ondertrouwd: P. W. Brand, 24 j. en W. M. van der Velden 20 j. G. Kaaij, 23 j. en O. P. M. van der Meer 22 j. Getrouwd: P. J. van der Poot en 0. Drewes. M. G. A. P. van Adrichem en J. 0. Koot. Overleden. K. Schrama 71 j. Ingekomen: C. J. van der Eng en gezin, Leidsoheweg 192 van Leiden. J. van Amsterdam, Baagweg 12, van Hazcrs- woude. J. M. Brosse, Tulpstraat 17, van Hengelo. J. A. Taverna. Voorstraat 39, van Leiden. A. B. van der Velden en ge zin, Veurscheweg 21, van 's-Gravenhage. A. van Kooij, Hofweg 23, van Cn'.emborg R. W. Janzen en gezin, Leidscheweg 172, van Leiden. Vertrokken: H. R. van Os en ge zin. naar Leiden. Ch. Heil, naar Leiden. J. van Lcenen en gezin naar 's-Graven hage. M. G. A. P. van Adrichem naar Naald\yijk. J. C. Koot naar Naaldwijk. K. Ciggaar naar Zetten. H. H. Beuken- holdt naar Voorburg. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen, waarin tegen woordig alle leden. De voorzitter, de Burgemeester, opent, de vergadering, waarna lezing ambtsgebed en lezing der notulen, welke onveranderd wor den goedgekeurd. Mededeeling wordt gedaan van de goed keuring van enkele raadsbesluit-en door Ged. Staten, en van het rapport der Wa renwet over het eerste halfjaar 1931, als mede van de begrooting voor 1932 van den Keuringswarendienst te Leiden, waaruit blijkt, dat deze gemeente voor dat jaar verschuldigd is 119. Op een verzoek van de Chr. H. B. S. te Alphen aan den Rijn om een bijdrage voor één leerling uit deze gemeente over 1930 in het exploitatietekort, wordt, evenals vo rige jaren en op dezelfde gronden afwijzend beschikt. Bepaald wordt, dat het gemeenteverslag 5-jaarlijks zal worden uitgebracht. Voor de inning van begrafenisrechten der alg. gemeenschapp. begraafplaats te Noorden, wordt ©en regeling vastgesteld. Aan B. Straathof wordt teruggaaf ver leend van 1.hondenbelasting over het loopende jaar. De Zevenhovensche slooten. De voorz. deelt mede, dat, te beginnen in het volgende jaar, de jaarlijksche schouw over de ringsloot vroeger zal worden go- dreven dan dit tot heden het geval was, en wel in de maand Juni; bedoelde ring sloot is bovendien ondiep en te smal, voo'.al voor de scheepvaart. Verder wijst de voorz. op den toestand van de sloot achter het dorp, bij Ivoole, v. Trigt, e.a.; deze sloot is 18 jaar geleden ge schoten; ze wordt door de aanwonenden to veel gebruikt voor het bergen van alle mo gelijke vuil, enz., waarom B. en W. mee nen, ovenals ten opzichte van de ringsloot, in overleg te treden met het bestuur vau den polder Nieuwkoop, teneinde deze toe stand opgeheven te krijgen, waarna in een volgende vergadering met een plan kan worden gekomen; die wordt algemeen goedgevonden. De vleeschkeuring. Ten aanzien van de vleeschkeurings- dienst deelde de voorzitter mede, dat door Ged. Staten is ingezonden de gemeen schappelijke regeling, waarbij ,de gemeen ten Nieuwveen, Nieuwkoop, Ter-Aar cn deze gemeente zijn aangewezen tot het re gelen van den keuringsdienst van vee en vleesch, en waarbij Nieuwyeen als cen trum-gemeente is aangewezen. Door het gemeentebestuur van Nieuw veen is medegedeeld, dat ter uitvoering dier regeling tot hoofd van dienst en hulp keurmeester zijn benoemd de heeren Kar- semeyer te Kieuw veen en Keizer te Nieuw koop. Verder zijn ter uitvoering der regeling, teneinde daarover te worden gehoord, toe gezonden ontwerp-instructies voor hoofd van dienst en hulpkeurmeester, en bericht Van de in gemeente Nieuwveen bestaande keurloonen. Ten aanzien van de instructies merkon B. en W. op, dat in het artikel, regelende de benoeming, niet is geregeld eenige me dezeggenschap der drie andere gemeenten, waarvoor door B. en W. een redactie wordt voorgesteld.. In die van den hulpkeurmeester zoudon B. en W. gaarne het verbod van art. 18 ab soluut gesteld zien, terwijl een bopaling ingeval van overtreding dient te worden opgenomen. Algemeen als voorgesteld wordt beslo ten. Verder wordt voorgesteld, een conferen tie der vier gemeentebesturen te vragen, wat de Raad zeker gewenscht acht. De heer Eikelenboom krijgt wachtgeld. In verband met de reorganisatie van den dienst, dient verder overeenkomstig de instructie, aan den heer Eikelenboom ontslag te worden verleend en wel geacht te zijn ingegaan 1 Juli 1.1. (dag waarop de nieuwe kring-dienst in werking is getre den). Dit wordt den heer Eikelenboom eer vol verleend. Naar aanleiding hiervan dient de vraag te worden besproken, of den heer E. een wachtgeld moet worden toegekend, zoo ja, tot welk bedrag en gedurende welken tijd. en verder, ten wiens laste dit komen moet. B. en W. meenen, dat zij moreel ver plicht zijn, aan E. wachtgeld toe te kon- nen, omdat zij nooit eenige opmerking m zijn dienst hebben moeten maken, en hij niet de dupe mag worden van de nieuwe regeling. Aan de hand van het dadelijk te behan delen ambtenaren-reglement is een wacht geld regeling opgesteld, zooals B. en W. dien den Raad voorstellen, mits de kosten hiervan betaald worden uit den Kring- Xieuwveen. Als voorgesteld, wordt alge meen besloten. De in de gemeente Nieuwveen bestaan de keurloonen wijken zeer weinig af van die in deze gemeente; de onze berusten op een berekening, waarin do huren voor de twee slachtplaatsen ook verdisconteerd zijn; volgens de nieuwe regeling komen deze huren ten laste der gemeente, waar om B. en W. meenen, te moeten voorstel len, de keurloonen ongewijzigd te handha ven; na een jaar kan nog worden nage gaan, of wijziging zal noodig zijn, zoonis wordt besloten. Door G. do Bruyn is verzocht een ver goeding toe te kennen voor het innen dor keurloonen; op voorstel van B. en W. wordt hem hiervoor 1.25 per jaar toege- kond. De voorzitter deelt op een desbetreffen de vraag van Brunt nog mede, dab do vrij stelling van keuring voor huisslaohtingon zal worden ingetrokken, zooals althans reeds bleek uit de mededeeling van den In specteur op de vergadering te Nieuwveen in Januari en zooals hem later ia mede gedeeld door het Hoofd van Dienst; bij het opmaken der begrooting voor den Dienst is reeds rekening gehouden met op brengst van keurloonen van huisslachtin gen. Een in concept aangeboden wijziging der begrooting 1931 wordt ongewijzigd vastge steld. Het ambtenaren reglement, wordt na toelichting door den voorzitter als in con cept aangeboden, ongewijzigd vastgesteld. Tariefsverlaging electriciteit? De Rekening 1930 van het G. E. B. met verslag, winst- en verliesrekening wordt vastgesteld met een batig slot van 834. Do voorzitter vraagt in verband hier mede, of de Raad van meening is, dat oog tot tariefsverlaging moet worden overge gaan; naar de meening van B. en W. wel, en wordt gemeend, overleg te plegen met bcdrijfs-accountant en administratie en daarna met voorstellen in den Raad te ko men. De heer Brunt is van meening, dat ge rust de volle honderd procent winst kun nen worden aangewend voor tariefsverla ging, omdat de praktijk heeft bewezen, dat steeds weer na verlaging grootere af name van licht-K.W.U. plaats had, en do winst tooh weer bleef. De voorzitter gevoelt meer voor de voor zichtige weg om enkel 'n bepaald percen tage der winst aan te wenden voor verla ging, omdat we op een zeker oogenbÜk toeh heb hooglopunt van afname bereikt hebben. Dan denkt de voorzitter nog aan de aangeslotenen langs Amstel en IIoo- gendijk; dezen zitten nog met hooge tarie ven en overeenkomstig onze gedane toe- zegging moeten we daar toch ook geraken tot tariefsverlaging en daar een goed deel van de 'winst door die aangeslotenen is ge leverd, zou dó voorzitter gaarne zien, dat zoo spoedig mogelijk tot verlaging kon worden overgegaan, en indien mogelijk tot gelijkstelling der tarieven in het Dorp, en instelling van een vastrechttariof. Thans wordt op deze aangolcgenheid niet verder ingegaan. Do heer Breedijk vraagt, of het den voor zitter bekend is, dat er in Noorden een aanplakbord heeft gestaan; do palen staan cr nog. De voorz. zegt, dat al den tijd, dat hij hier is, daar geen bord heeft gestaan; behoefte er aan bestaat er ook niet, om dat alles, wat krachtens wet of verorde ning moet worden aangeplakt, aan her bord bij het raadhuis wordt aangeplakt. Daar dit de laatste vergadering der loo pende zittingsperiode is, gevoelt de voor zitter zich gedrongen, alle leden te dan ken voor de prettige wijze, waarop alle za ken zijn behandeld, en in het bijzonder dankt hij den heer Breedijk, die niet meer in den Raad zal teruekeeren, voor de wijze waarop ook deze steeds de belangen heeft behartigd. De heer Breedijk dankt, den voorzitter en leden en hoopt, dat ook in de volgende periode do samenwerking prettig zal blij- Koe door trein doodgereden. Achter het R.K. Seminarie alhier is een koe van den landbouwer R. uit Oegstgeest, welke zich op de rails bevond door een juist passeorendo trein aangereden en vermor zeld. De troin ondervond geen vertraging i daar de bestuurder het ongeval door de i groote snelheid van den trein niet eens opmerkte. Mond- en klauwzeer. Onder hot voe I van den heer L. P. de II., Lagoland alhier is mond- en klauwzeer uitgebroken. De vee stapel bestaat uit 127 stuks. Dit is sinds maanden het eerste geval in deze gemeen te. Terstond zijn de noodige maatregelen genomen om uitbreiding tegen te gaan. Vleeschleeuringswet. Gedurende de af- geloopen maand werden ter secretarie ter keuring aangegeven 12 koeien, 30 varkens en 9 kalveren. In totaal werd aan slacht- loon ontvangen een bedrag van 236..75— WASSENAAR. Aanbesteding wegenplan Deyleroord. i Door het gemeentebestuur werd heden aanbesteed het maken van grondrioleerings- en bestratings werken voor het wegenplan op een terrein van het R.K. Kerkbestuur vn.n de parochie van den H, Joseph to Was senaar. Ingeschreven werd als volgt: 1. P. B. Hu berts to Nijmegen f 72.773.— 2. N.V. Aan nemersbedrijf voorheen Godschalk, Eind hoven 71.500.— 3. M. v. d. El shout, 's-Gravenbage 69.394.4. D. Esser H.Mzn., Delft, 69.275.— 5. J Warnaar en W. Hoogstraten, Leiden 07.500.6. J. F. St.uij, Utrecht, 66.752.— 7. N.V. v/h W. Visser Zn., Wsssenaar f 65.400.-—; 8. Th. de Winter en O. J van Wccren, Leiden 64.200,9. T. de Vries, Purmerond f 64.000.10. D. v. Stuijvcnborg, Den Haag f 63.890.11. F L. Smit, Wassenaar 63.076. - 12. L. P. v. d. Geer en A. Th. Stuifzand, Leiden 62.96613. J. J. Rom- merswaal. Wassenaar 61 800.14. J. P. Hunor, Wassenaar 60.700.— 15. Fa. de Mnel en Hermes, A'kmaar 59 978.— 16. N.V. v. d Wel Bax, W&Ment&r 58.600.— 17. Venhoven en Evers te Heem stede 56.974.—. KATWIJK AAN DEN RIJN. Personalia. De heer E. Rous alhier is benoemd tot veldwachter te Valkenibura

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7