Hierop ietten! WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 Poeders en tabletten,^ de verpakking voor$ Mijnhardt. Let bij hef op, want dit alleen g Réén echt, van de naam /pen daar speciaal ïmeert U de echtheid. 7670 HUISELIJK DRAMA. Vader met messteken en bijlslagen gewond. Voor de tweede maal in een wees is Oudenbosch in beroering gebracht door een gebeurtenis met slechten afloop. De heer W. kwam Zaterdagavond tegen elf uur van Fijnaart, toen hij in Oudenbosch, op den weg naar JStanddaardbuiten, bij den draai, een man op den grond vond liggen, die he vig bloedde uit verschillende wonden aan zijn hoofd, liet bleek De K. te zijn, die daar in de buurt woonachtig is. De lieer W. spoedde zich naar den dokter, den pas toor en de marechaussee, om hen van het geval in kennis te stellen. Bij de pastorie ontmoette hij den heer H., die op zijn verzoek met pastoor De Wit mee ging naar de plaats waar de man lag. Toen zij daar aankwamen, was dotter Huijsmans reeds aanwezig, om den man ie verbinden. Het bleek, dat hij enkele mes steken aan het hoofd had opgeloopen en ook nog wonden, die niet met een mes, maar waarschijnlijk met een bijl zijn toe gebracht. Pastoor de Wit diende den ongelukkige het H. Oliesel toe. De marechaussee, dio even later ariveerde, vond vlak bij het lichaam van den man een mes, dat in be slag werd genomen, waarna de man naar het St. Eilsabethsgesticht werd vervoeid, waar hij verder verpleegd wordt. Hoe de toedracht van de zaak pree es is, valt nog niet met zekerheid te zeggen, daar de zaak nog in onderzoek is bij de politie. Men vermoedt echter, aldus het „Dag blad van N. B.", dat men hier te doen heeft met een huiseVijken twist, een vermoeden, dat versterkt wordt door het feit, dat ook de vrouw van K. gezien is met een wond aan haar rechterpols, die door haar zoon met een touw was afgebonden. K. schijnt een achttal dagen geleden met een zijner kinderen het huis uitgeioo- pen te zijn. Het kind bracht hij, na een dag afwezigheid, weer thuis, doch ver dween daarna zelf weer spoorloos. Zaterdagavond nu kwam hij plotseling weer thuis. Naar men vermoedt is bij die thuiskomst een huiselijke twist ontstaan, met. den bekenden trcurigen afloop. R. is, na gewond te zijn, het huis uitgeloopen, heeft zich nog een eind voortgesleept, doch is ten slotte op de plaats waar men hem heeft gevonden, waarschijnlijk van uitput ting door bloedverlies neergevallen. Zondag heeft de marechaussee huiszoe king in de woning van K. verricht en een bijl, een sikkel en een spade in beslag ge nomen. Uit zelfverdediging gehandeld. Omtrent het drama, wordt nader gemeld, dat de getroffene, de 43-jarige de K. als een woesteling bekend staat en reeds ongeveer dertig vonnissen had uitgezeten. Na zioh een week niet thuis te hebben laten zien, kwam de K. Zaterdagavond onder den in vloed van drank zijn woning binnen, waar hij onmiddellijk met een groot mes dreigde en ronds tak. Zijn vrouw liep daarbij ver wondingen aan den arm op. In de hierop gevolgde worsteling tusschen man en vrouw kwam de zeventien-jarige de K. zijn moeder te hu'lp. Deze sloeg zijn vader met een sche pel op het hoofd tengevolge waarvan de man een stuk uit het sohedelvlak gehakt werd. Toen de strijd in de Nieuwstraat voortgezet werd, kwam nog een tweede fa- mi'ielid de moeder en zoon nog te hulp. De K. liep hierbij nog eenige fracturen aan den schedel op en werd na alarmeerirvg van de autoriteiten en den pastoor nog op straat bediend. Spoedig werd hij in het Elisabeth ziekenhuis te Oudenbosoh opgenomen, waar de wonden werden behandeld en kans op herstel niet buiten gesloten wordt. Onder Leiding van opperwachtmeester Hermans te Oudenbosch wordt een minu tieus onderzoek ingesteld in hoeverre de grenzen der zelfverdediging overschreden zijn. Het getuigenverhoor wordt echter be moeilijkt door het feit, dat de K. in zijn buurt als 't ware een terreur uitoefent het geen het verzamelen van getuigenissen tot een groote moeilijkheid maakt. Een diefachtige werkster. Een inwoner van Botterdam had aan zijn ouders, die te Hilhgersberg wonen, onge veer 4000 in bewaring gegeven, die daar in een trommel werden opgeborgen. Dezer dagen bleek, dat 3000 van dat ge'.d verdwenen waren. De politie, bij wie aangifte werd gedaan, nam de 19-jarige werkster der familie in verhoor. Deze jon ge dame en haar eveneens 19-jarige ver loofde, bleken met 3000, die de eerste, na dat zij den sleutel gevonden had, uit de trommel genomen had, goede sier te heb ben gemaakt. Een motorfiets en andere be geerlijke zaken werden met het gestolen geld aangekocht. Al die zaken bevinden zich nn ten politie-bureele te Hilligersberg tezamen met het verloofde paar. Hondentrouw. Dezer dagen verkocht een bewoner van Randwijck een Iersche Setter aan een in woner van Alkmaar. Het dier werd per auto naar zijn nieuwen baas vervoerd en bleef daar ruim een week. Dinsdagmorgen in de vroegte was het dier bij zijn ouden eige naar teruggekeerd; hij werd in uitgepu-tten toestand in een schuurtje achter het huis gevonden. Zonder aanzien des persoons Te Amersfoort werd tegen het niet op volgen van de regels van den weg geverba liseerd de burgemeester vanDen Haag. BUITENL. BERICHTEN WATERSNOOD IN CHINA. VIER MILLI0EN WONINGEN VERNIELD. Vrees voor pestepidemie. Het lijden van China als gevolg van de voortdurende burgeroorlogen verzinkt in het niet vergeleken bij de ramp, die het land treft door de overstroomingen, die nu al een maand langs het geheele land teisteren. De toestand in de Jangtse-vallei is op het oogenblik meer dan tragisch. Het weer gedurende de lente was uitstekend ge weest en ©r werd een rijke oogst ver wacht, doch in enkele dagen hebben de overstroomingen een oppervlakte van 1S.000 vierkante mijl vruchtbaren grond onder water gezet, zoodat de oogst geheel is vernietigd. Vier millioen woningen zijn vernield en een bevolking van 23 millioen zielen is thans in de diepste armoede en ellende gedompeld. Een dergelijke zond vloed is in de afgeloopen honderd jaar nog nooit voorgekomen. Uit de tot nu toe ontvangen berichten is nog niet op te maken hoeveel slacht offers de overstroomingen hebben ge maakt, doch het aantal moet schrikbarend zijn, daar ontelbare dorpen geheel onder water staan. Onder de talrijke slachtoffers, die naar Hankau waren gevlucht, zijn velen aan een onbekende ziekte overleden en daar voor een uitgebreide pestepidemie wordt ge vreesd, zijn speciale maatregelen tegen deze gevaarlijke ziekte genomen. Volgens uit Peking ontvangen berich ten zijn door de overstroomingen in de provincie Tsjilli meer dan een kwart mil lioen menschen van alle middelen van bestaan beroofd. De aan den oogst aange richte schade wordt op 25 millioen gulden geraamd. Tot overmaat van ramp zijn ook de dijken van het Groote Kanaal bezwe ken, waardoor aan de aangrenzende lan derijen groote schade is toegebracht. Wanneer men den toestand in het ge heele land overziet, moet men tot de con clusie komen, dat nog voor den a.s. win ter een hongersnood voor uitgestrekte ge bieden van China onvermijdelijk is. OVERSTROOMINGEN IN NOORD- MEXICO. Vermoedelijk vele dooden. Ten gevolge van het buiten de oevers treden van de Penuco, de Tempiol en de Tamesi zijn gisteravond omstreeks dertig dorpen blank komen te staan. Gevreesd wordt, dat een groot aantal menschen- levens verloren is gegaan. Ook de stad Tampico is voor een groot deel over stroomd. VELE DOODEN BIJ OVERSTROO MINGEN IN BRITSCH-INDIE. Ten gevolge van ernstige overstrooraii- gen in het district Malvan (provincie Bom bay) zijn talrijke personen verdronken. Petrol eum-overstrooming. Meer dan vierduizend gallons ruwe pe troleum zijn weggevloeid uit een bron van de maatschappij „Motura", te New-Ply mouth. Do stroom bereikte op een gegeven oogenblik een snelheid van veertig gal lons per minuut. De bron is thans ver stopt door puin, dat met het oog op de drukking der gassen, moeilijk is weg te Groote petroleum-brand. Naar men meldt, brandt te Bakoe in den Kaukasus gedurende twaalf dagen een petroleumbron. Honderd ton petroleum wordt dagelijks door het vuur verslonden. Alle pogingen om het vuur te blusschen zijn tot nog toe vruchteloos gebleven. Drie personen zijn gedood en verschei dene gewond. De „MALYGIN" DOOR STORM OVERVALLEN. Thans op weg naar Nova Zembla. Tijdens den tocht naar het eiland Aldger werd de ijsbreker „Malygin" door een storm overvallen, waarbij de wind een snelheid van 30 meter per seconde bereik te. Het schip wilde een noodhaven binnen- loopen, doch tengevolge van den tegenwind bleek dit niet mogelijk. Daarop werd weer zee gekozen en koerste de „Malygin'' om de noordelijke punt van het Brice-eilaod heen, waarna naar de kust van Aldger werd gestoomd. Bij het verkennen van do kust ontwaarde men het wrak van een sloep en een vernield huisje, dat van kis ten was opgebouwd. De toeristen vonden een flesch met een brief van zekeren Bald win, gedateerd 2 Juli 1902, waarin ver klaard wordt, dat het schip „America'' ia nood verkeert en dat er gebrek aan kolen heerscht. Aan het slot van den brief wordt de positie van het schip aangegeven. Na' deze ontdekking zette de „Malygin" koers naar Nova Zembla. Nieuwe averij van de „Nautilus". De onderzeeboot van sir Hubert Wilk'ns, de „Nautilus", heeft gisteren kort na haa** vertrek uit Tromsö opnieuw averij opgeloo pen, die de bemanning gedurende den nacht heeft getracht te herstellen. Aangezien de „Nautilus" geen gewoon scheepsanker bezit, drijft zij op weinige kilometers afstand van de kust hulpeloos op zee rond. Op het oogënblik zijn aog geen nadere bijzonderheden bekend. Men vermoedt echter, dat men met een machi nedefect heeft te doen. DE TREINAANSLAG BIJ JUTERB0G. Op het spoor der daders. Zooals reeds gemeld tast de politie bij het zoeken naar de daders van den aan slag op den D-trein bij Juterbog niet meer geheel in het duister. Het signalement van den kooper der ontploffingsmiddelen is bekend. Hoe zij aan dit signalement ge komen is, blijkt uit het volgende: Zooals men weet, werd de explosiestof tot ontploffing gebracht door middel van een electrische ontsteking langs een draad, die leidde naar een 180 M. van de plaats der ontploffing gelegen punt in een boschje dicht struikgewas, dat in een kuil onder aan den spoordijk is gelegen en een zeer gunstige schuilplaats bood. Op deze plaats heeft men onder gras en mos verborgen een in pakpapier gewikkeld pakket gevonden, dat o.a. een houten rol bevatte, waarop nog ongeveer tweehonderd meter draad was gebonden van dezelfde soort, als voor het uitvoeren van de daad was gebruikt. Do rol bleek afkomstig te zijn uit een magazijn voor electrische installaties in de Friedrichsstrasse. Zij was gekocht door een onbekende, die vermoedelijk de dader of een der daders is. De kooper was naar schatting ongeveer 35 jaar oud. Hij was ongeveer 1.72 M. groot, slank en met rechte houding. Hij had een opvallend bruine huidskleur, doch kan ook door de zon gebruind zijn ge weest. Hoewel hij geheel gladgeschoren was, kon men zien dat hij een sterken baardgroei had. Hij had bijna zwart har.r, donkerbruine oogen en sprak gebroken Duitsch. Hij had voorgegeven voormalig Iersch officier te zijn en een pensioen te genieten van 700 Alark per maand. Reeds vier jaar zou hij zich in Duitschland be vinden. Arbeidsconflict in Chicago's bioscopen. Te Chicago zijn de operateurs in een groot aantal bioscopen in staking gegaan, omdat hun vakbond den eisch had gesteld, dat de projectietoestellen in de cabines minstens door twee man bediend moesten worden. In antwoord op deze staking heb ben de bioscoopeigenaars thans een uit sluiting afgekondigd. Meer dan honderd bioscopen zijn gesloten, waardoor 5000 per sonen op straat staan. „Miss Liberty"'s onderkin en mopneus verdwenen. Miss Liberty zooals het vrijheids beeld aan den ingang van New-Yorks har ven in den volksmond wordt genoemd heeft een paar schoonheidsgebreken, die reeds lang de ergernis van de Yankees hebben gewekt.. Overdag kan het er mee door, maar 's nachts blijft er van haar be koorlijke trekken niet veel over. Dan heeft ze een dubbele kin, een mopneus, ingeval len wangen en oogen. die veel te diep in de oogkassen liggen. De oorzaak van deze fouten is de onvolkomen wijze, waarop licht en schaduw op miss Liberty's ge zicht zijn verdeeld. Dat is het werk van do hoog opgeheven toorts, die het beeld be straalt en schaduwen werpt op plaatsen, waar geen schaduw behoort te zijn. Al geruimen tijd is men bezig geweest een betere verlichting voor het beeld te ontwerpen en eindelijk zijn nu de verlich tingsexperts hierin geslaagd. Nog maar weinige dagen, en een druk op een knopje zal voldoende zijn om voor de oogen van hen, die New-York des nachts naderen, een ideale miss Liberty te doen verrijzen. Dan is er geen onderkin meer eii geen mopneus en haar gelaatstrekken zullen van klassieke schoonheid zijn. In haa-r kleeren zijn ongeveer 100 lichtpunten ver borgen, die haar gestalte in een zee van flood-light zullen dompelen, waardoor een schitterend effect wordt bereikt. DRIEVOUDIGE MOORD TE HALMAHEIRA. Wraak der bevolking? Aneta seint uit Soerabaja: Het Soera- bajaasch Handelsblad ontving bericht uit Halmaheira omtrent een drievoudigen moord, daarvan de familie Waigui, zich noemende Jansen, bestaande uit man, vrouw en volwassen dochter, het slacht offer is geworden. Vermoedelijk heeft men hier te doen met een wraakneming van de zijde der bevolking wegens niet betaling van aan den heer Jansen geleverde daniar (hars). Financiën en Economie DE KATOEN-KRACH. Algeheele verwarring. Groote verwarring is ontstaan door de prijsneenstorting op de katoenmarkt als ge volg van de officieele raming van den Ame- rikaanschen katoen-oogst, welke met 15.587.000 balen 1 1/2 milioen balen hooger is dan de particuiere voorspellingen. Volgens 't Landbouwbureau van Was hington wordt de opbrengst pe-r are ge raamd op 158.8 l>bs. tegen 153.3 Lbs. in het vorig jaar. Dit bet eekent een totale oogst van 15.584.000 tegen een raming van 11.362.000 balen in het vorige jaar. De werkelijke oogst van 1930 heeft 13.932.000 balen bedra gen tegen 14.828.000 balen in 1929. In een aanvullend rapport meldt het De partement van Landbouw, dat de stand van den oogst 74.9 is of het hoogste sedert 1915 en alleen in 1920 en 1926 werd het huidige cijfer benaderd. Daar de bebouwde opper vlakte op 1 Juli 10 pOt. kleiner was dan in het vorige jaar, is het totaal thans practisch even groot als in 1927 en belangrijk grooter dan in 1923 of eenig voorafgaand jaar. Nu deze raining bekend is en daardoor de katoen-voorraden bij de Farm Board nog ernstiger afmetingen dreigen te gaan aan nemen, wordt het meer en meer wensohelijk dat de oredietverkoopers van katoen aan Duitschland met succes bekroond zullen worden. De cijfers, welke voor een ieder een groo te verrassing vormen, werden na het slui ten van de New-Yorksohe katoenbeurs be kend gemaakt, zoodat men zioh daar nog geen oordeel kon vormen over den invloed, welke op den katoeruprijs zal uitgeoefend worden. In Liverpool echteo," was de beurs giste ren reeds zeer opgewonden en werd de ka toen reeds beneden de 4 per lb. aangebo den. Dit voorspelt ook voor New-York en Chicago niet veel bijzonders. De katoenhandel is thans volkomen in de wa.r en de prijs is thans zoo laag, als zij in de laatste 32 jaar niet is voorgekomen. Daalt de katoenprijs beneden de 4 d. per pond voor Americanmiddling, dan zal dit de laagste noteering sedert 1900 zijn. De gemiddelde prijs was toen 9 9/16 d. De ma ximumprijs is geweest 31 5/8 d. per pond op 21 Juli 1864 en de minimum-noteering 2 31/32 d. op 31 Januari 1895 Vooral voor den reeds kritieken toestand in de Amerikaansahe landbouwbringen be- teekent deze oogst raming een verdere ver storing van het zoo noodzakelijke even wicht. De mogelijkheid van eenig herstel behoort thans weder voor geruimen tijd tot het verleden, terwijl het niet uitgesloten is, dat een verdere scherpe daling van den katoenprijs*, welke men in de betreffende kringen verwacht, deprimeerend zal werken op de algemeene stemming der producten beurzen. VOETBAL Om den Trianon-beker. Gisteravond werd om den Trianonbeker gespeeld de wedstrijd Scheidsrechters De Post. Deze van beide zijden goed ge speelde wedstrijd eindigde in een gelijk spel (33). Scheidsrechter Honsbeek leid de zeer goed. De stand is nu: gesp. gew. gel. verl. v.—t. pnt. Post 2 11 5—3 3 Veld 2 11 6—5 3 Scheidsrechters 3 111 12—9 3 Politie 3 12 28 1 CRICKET „Ach, meneer de vlieger, haal een6 gauw dat ballonnetje van Jantje." FLAMINGO'S-FREE FORESTERS. De gasten winnen met 6 wickets. Gisteren werd de tweedaagsche wed strijd op het H. C'. C.-veld te Den Haag tusschen de Flamingo's en Fre Foresters voortgezet. De Engelsohen toonden zich beter op dreef dan de eerste dagen, toen zij een totaal behaalden van 32 runs voor zes wickets. Nu, met Gibson en Wheatly als laatsten op den mat, behaalden zij een totaal van 164. Bowlingcijfers: R. Sohill 4 voor 49, J. J. Koeleman 4 voor 63, P. G. East 2 voor 39, L. Wunder 0 voor 10. Daarna gingen de Flamingo's voor de tweede maal in. Met een totaal van 37 wa ren reeds 7 wickets gevallen. Met cle ove rigen ging het niet veel beter, zoodat met negen extra's een totaal van 76 werd be reikt. (P. Feith 28, A. de Beus 11). Met een speeltijd van twee uur kwamen de gasten wederom aan bat. Om te winnen moesten zij minstens 109 runs slaan. Zij behaalden dit aantal voor een verlies van 4 wickets. Bowlingcijfers: R. Schill 1 voor 44, Koe leman 3 voor 49, East 0 voor 11. De gasten wonnen dus met 6 wickets. ATHLETIEK WEST DUITSCHLAND—NEDERLAND De Nederlandsche ploeg samengesteld. De K. N. A. U. heeft gisteren de Ne derlandsche ploeg samengesteld, welke op 23 dezer te Miinster tegen Wesf-Duitsch- land zal uitkomen. De samenstelling luidt als volgt: 1500 meter hardloopen: Jan Zeegers (A. A. C.), August Zeegers (A. V. A. C-). Re serve: W. Effern (Haarlem1). 400 meter hardloopen: K. Sierhuis (A. V. 1923), W. S. Kok (T skvogels). Reserve: J. Dop (Vlug en Lenip. 100 meter hardloopen: Chr. Berger (Haarlem), A. Benz (Haarlem). Reserve: H. de Boer (Vlug en Lenig). 800 meter hardloopen: G. Lijflander (A. V. 1923), P. Nieuwland (Feijenoord). Re serve: W. Effern (Haarlem). 5000 meter hardloopen: Jan Zeegers (A. A. C.), N. Baars (Pro Patria). Reserve: C. C. Peters (Trekvogels). 110 meter hordenloop: W. Kaan (Haar lem), A. Kaan (Haarlem). Reserve: K. Reijnders (Gooische Athletiekclub). 4 x 100 meter estafetteH. de Boor (Vlug en Lenig), A. van Wesenes (Haarlem), A. Benz (Haarlem), Chr. Berger (Haarlem). Reserve: W. Peters (P. E. C.). Polstokhoogspringen: A. van der Zee (Haarlem), H. G. Nijhof (A. V. Twente). Reserve: L. M. Oorschot (Brederodes). Hoogspringen: K. F. Roelfs (S. L. T. O.), \V. Hofman (A. V. Groningen 1916). Reser ve: P. Nieuwland (Feijenoord). VerspringenA. van Welsenes (Haar lem), W. Peters (P. C.). Reserve: H. de Boor (Vlug en Lenig). Speerwerpen: S. J. C. Visser (Haarlem) P. van Meijl (Philips' Sportvereeniging). Discuswerpen: G. Eijsker (Haarlem), A. de Bruin (Olympia, Den Haag). WIELRENNEN Wedstrijden op de Stadionbaan. Morgenavond worden op de Stadion- baan te Amsterdam groote internationale wielerwedstrijden gehouden, welke te recht als wereldprogramma worden aange kondigd, daar de snelste stayers en sprin ters hieraan zullen deelnemen. Ingeschre ven hebben de Duitschers Sawall en Kre- wer, van wie eerstgenoemde Zondag jl. kampioen van Duitschland werd, de'Fran- schen Lacquehay en Grassin en de Hol landers Schlebaum en Blekemolen (kam pioen van Nederland). Deze wedstrijd gaat over tweemaal 40 kilometer. Aan de sprintmatch nemen deel: Mi- chard (winnaar Grand Prix), Faucheux (kampioen van Frankrijk) en Moeskops (kampioen van Nederland). Op racemotoren starten de twee snelste motorrenners, nl. Soenius, kampioen van Duitschland en Herkuleyns als beste Hol lander. Het programma wordt aangevuld met een wedstrijd voor amateurs en een sprint- match tusschen B. Leenen, Van Egmond en Van der Linden. Het programma zal te kwart voor elf geëindigd zijn. LUCHTVAART OPLEIDING TOT VERKEERSVLIEGER Bij wijze van proefneming komen dit jaar drie jongelui voor proefneming in aanmerking. De Directeur van den Luchtvaartdienst van het Departement van Waterstaat, de heer de Veer, heeft Maandagmiddag, in een conferentie met de vertegenwoordigers van de Nederlandsche prs, het standpunt van de regeering uiteengezet, ten aanzien van het vraagstuk der opleiding van ver keersvliegers. Aan zijn uiteenzetting ont- leenen wij het volgende: Hoe belangrijk de technische ontwikke ling van de luchtvaart moge zijn, hoe uit gebreid en vernuftig ook de maatregelen voor de veiligheid der luchtwegen, voor de berichtgeving aan de luchtvaartuigen tij dens de vaart, het persoonlijk element bij besturing en navigatie neemt toch zeker wel een allereerste plaats in bij de veilige uitoefening van de luchtvaartdiensten, llei spreekt dan ook van zelf dat aan de op leiding van de bestuurders der verkeers vliegtuigen de grootst mogelijke aandacht behoort te worden gewijd. Zooals bekend, worden tot nog toe de K.L.M.-vliegers betrokken van den mili tairen luchtvaartdienst, v.n. van den lucht vaartdienst te Soesterberg. Zij ontvangen, dan bij de K.L.M. hun verdere opleiding, in het bijzonder met het oog op hun taak bij die Maatschappij. De vraag is al bij her haling onder de oogen gezien, of bij de toe nemende eischen, welke aan de vliegtuig- bestuurders, worden gesteld, bij de uitoefe ning van hun dienst op de geregeld lucht lijnen, inzonderheid waar het gaat om een lijn als die tuschen Nederland en Ned.-ln- dië, het op den duur niet noodig is de ro- cruteering der vliegers waaraan de K.L.M. behoefte heeft, te brengen op een basis die meer overeenkomt met die der "opleiding voor de stuurlieden voor de groote zee vaart. Bestudeering van dit vraagstuk heeft er in eersten aanleg toe geleid, die vraag bevestigend te beantwoorden. Inder daad wordt verwacht, dat de eischen wel ke meer en meer aan de algemeene en technische ontwikkeling van de verkeers vliegers moeten worden gesteld, van dien aard zijn, dat een behoorlijke theoretische onderlegging en een voortgezette, geregel de schoolopleiding, daarvoor van groote ue- teekenis zal zijn. Bij het zoeken naar den weg, om dien wensch in vervulling te bren gen, is men, mede in verband met de over eenkomst, welke bestaat tusschen de eischen voor stuurlieden ter koopvaardij en die voor den verkeersvlieger op de groo te luchtlijnen, ertoe gekomen een poging te doen de beide opleidingen aan elkanaer te yerbinden. Zooals ook reeds blijkens persberichten in uitzicht werd gesteld, heeft de Regeering besloten ter zake een proef te doen. Ter toelichting van deze proefneming, moge het volgende dienen: De opleiding zal geschieden in het In ternaat van de Kweekschool voor de Zee vaart te Amsterdam met medewerking van de Nationale Luchtvaartschool v ior de eerste opleiding tot vlieger en verder van de K.L.M. voor de hoogere opleiding en het verkrijgen van practische bekwaam heid. De opleiding geschiedt gelijktijdig voor stuurman ter koopvaardij en voor verkeers- vlieger. In verband met deze tweeledige opleiding moet aan de candidaten de eisch

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6