Het Geheimzinnige Document WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 Pastoor J. W. J. VAN KAMPENHOUT. De Pastoor van Meye Zegveld viert Zon dag zijn zilveren priesterfeest. De Pastoor van Meije Zegveld ook de niet-Katholieken daar zullen mee vieren dit jubileum van den priester, aan wien de kwalificatie van „volksman" in den besten zin des woords kan worden gegeven. Een volksman, een priester, levend en werkend en zwoegend onder het volk, met al zijn krachten en a-1 de liefde van zijn hart dat is pastoor van Kampenhout geweest. Na drie jaar kapelaan te zijn geweest in Ursem, werd hij in 1909 benoemd tot ka pelaan aan de parochie van „St. Petrus en Paulus" te Amsterdam en tevens belast met de zorg van het bekende „St. Francis cus' Liefdewerk". Na een paar jaar is hij te Am sterdam benoemd tot rector, om zich meer aan genoemd Liefdewerk te kunnen wijden. En rector van Kampenhout heeft in Am sterdam het Sint Franciscus' Liefdewerk groot gemaakt groot door zijn huizen voor de jongens, groot door zijn invloed op die jongens. In April 1920 kreeg de rector van Haar lems Bisschop de opdracht, om pogingen in 't werk te stellen, dat in plaatsen van ons Bisdom, waar zulks noodig was, vereeni- gingen van het St. Franciseus' Liefdewerk zouden worden opgericht. In Juli 1920 is toen het St. Franciscus'" Liefdewerk in Leiden tot stand gekomen; en daarna no,g in datzelfde jaar de vereeni- gingen te den Haag, Haarlem en Rotter dam. Ook van buiten het Bisdom werd rector van Kampenhout meermalen gevraagd, om propaganda te maken voor zijn geliefd Liefdewerk. Na vele jaren van onvermoeiden, har den wellicht tè harden arbeid heeft de Jubilaris gevraagd, om een rustiger werkkring, en de Bisschop heeft hem toen het pastoraat te Meije Zegveld gegeven. Kort daarna is de Pastoor getroffen door ernstige ziekten, eerst een verlamming aan de beenen en, toen deze hersteld was, is hij gaan lijden aan zijn oogen een t.ijd lang zóó ernstig, dat men algeheele ver blinding vreesde. Doch gelukkig is ook deze ziekte zoodanig verbeterd, dat bij weer de gewone dagelijksche H. Mis kon lezen. De blijmoedigheid, die den werker de ar- beidslust had geschonken, heeft ook den zieke met offerzin gezegend. Pastoor v. Kampenhout is bij alles opgewekt en blij gebleven. In Meije-Zegveld is het Zaterdag en Zon dag feest. Om pl.m. 12 uur Zaterdagmiddag wordt de Pastoor aan de grens der paro chie feestelijk ingehaald. Zondag is er om 10 uur een plechtige H .Mis, waarna recep tie. Om 2 uur plechtig Lof. Maandag vieren de schoolkinderen het feest. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER Bejaarde man overreden en gedood. Te Eestrum (Fr.) is gisteren de 60- jarige Pieter de Vries, die per fiets in de richting van den Groningerstraatweg reed, door een uit de richting Groningen komende vrachtauto aangereden. Hij werd zwaar aan 'het hoofd gewond opge nomen en naar zijn woning vervoerd, waar hij zonder bij kennis te zijn ge komen na eenige oogen'blikken is overleden. Doodelijke autobotsing. Ne- derlandsche chauffeur omge komen. De heer A. Konings uit St. Willebrord (gem. Rucphen) raakte, toen hij te West- wezel (België) een vrachtauto met aardap pelen bestuurde, de macht over zijn stuur kwijt, waardoor hij tegen een boom reed. Hij werd zoodanig gewond, dat hij spoedig, zonder tot bewustzijn te komen, overleed. Een andere inzittende, M. Maas, eveneens uit St. Willebrord', werd uit de cabine ge slingerd, doch werd slechts licht gewond. Venter onder de tram en zwaar gewond. Gistermiddag te half zes is onder Heelsum een Japansche venter met ga- lanteriën, wonende in de Oeverstraat te Arnhem, die te dicht langs de rails der electrisohe tram liep, door een tram, gaande in de richting Arnhem, gegrepen en onder een der wagens geraakt. De man werd zwaar gewond. Nadat voorloopige geneeskundige hulp was verleend, is hij naar Arnhem vervoerd. Woeste motorrijders. Mej. Z., uit Bierum, werd te Holwerde aangereden door een motorrijder, die met enkele anderen met groote snelheid over den weg reed. Het meisje werd een eind meegesleurd. Zij kreeg verwondingen aan hoofd en beenen. De motorrijder, die even bewusteloos lag, kwam er goed af. Procesverbaal is opgemaakt. Het motorrijwiel is in beslag genomen. De motorrijders waren in training voor een snelheidswedstrijd. Over een spoorweg-afsluitboom geslingerd. Maandagavond laat is de kellner Sie- merink te Almelo met zijn motorfiets te gen den gesloten boom van den spoor overweg aan de Zuiderstraat aldaar ge reden. S. vloog over den boom en kwam gewond op de rails te liggen. Even voor dat een goederentrein van Almelo naar Hengelo passeerde wist hij nog vrij te ko men van de spoorbaan. S. is naar het ziekenhuis vervoerd. Auto in een huis gereden. Met bed en al in de bleek geslingerd. De heer Boukes te Lutjebroek schrikte gisternacht door een hevigen slag uit zijn slaap op. Het bleek dat een groote auto, waarin drie personen uit Enkhuizen zaten, die van de Hoornsche kermis kwamen en die in snelle vaart moet hebben gereden, tegen zijn woning was aangekomen en daarvan een groot stuk van de voor- en zijgevel had weggeslagen, terwijl zijn twee kinderen, die aldaar in een bedstede lagen, met bed en al in de bleek waren terechtge komen. De inzittenden hadden zoo goed als geen letsel bekomen. De auto was slecbts weinig beschadigd. Aan de gevolgen overleden. De H)-jarige H. B., uit de Raaphorst straat te Rotterdam, die op den straatweg te Hillegersberg tegen een vrachtauto is geloopen, is gisternacht in het ziekenhuis aan den Bergweg aan de bekomen verwon- dingen overleden. VAN ZES METER HOOGTE GEVALLEN. Aan de gevolgen overleden. Gistermiddag te half vijf is de 31-jarige timmerman, W. Lubbers uit Vreeswijk, die werkzaam was bij den bouw eener school aan de Snelliuslaan te Hilversum, bij het leggen van ijzeren buizen, doordat hij het evenwicht verloor, van een zes meter hooge stelling gevallen en daarbij op een stalen baLk terecht gekomen. Hij werd met een zware hersenschudding naar de R.K. Zie kenverpleging gebracht, waar hij korten tijd later is overleden. Het slachtoffer was gehuwd en vader van drie kinderen. ONTSPORING BIJ L0NNEKER. Ernstige stagnatie. Gisteravond te ongeveer 6 uur heeft naar de „Tel." bericht, op den locaalspoorweg tusschen Olderrzaal en Enschedé nabij het station Lonneker een déraillement van een gemengden trein plaats gehad, waarbij een goederenwagen geheel is omgevallen. Door dat het baanvak enkel spoor heeft ontstond op dezen tijd van den dag een ernstige stag natie in den dienst. De treinen reden van Oldenzaal en van Enschedé tot de plaats van het ongeval, waar de reizigers moesten overstappen. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. Bij het baden verdronken. Bij bet 'baden in de Lek is gistermiddag de 17-jarige boerenknecht J. H. v. Montfoort uit Jaarsveld verdronken. Een sensationeele redding. Maandagmiddag geraakte een achtjarig logétje uit Utrecht van den heer Jonkers te Meppel in de Smildervaart. De heer A. J. Nijland zag het ongeval en begaf zich te water. Zijn Duitsche herder, die meende dat de baas in gevaar verkeerde, sprong hem na en trachtte hem met zijn tanden vast te houden en terug te trekken. Er ont stond in 't water een verwoedde worsteling tusschen den heer Nijland en zijn hond, welke laatste ten slotte losliet. Eerst daar na kon de heer Nijland zijn reddingspogin gen vervolgen. Na drie maal duiken bracht hij het ventje, dat reeds bewusteloos was, boven. Nadat kunstmatige ademhaling was toegepast, keerden de levensgeesten terug. BRANDEN. Brand in een kapokfabriek. Gistermiddag, omstreeks half vier, werd een brand gealarmeerd in de kapokfa briek aan de Ruiterstraat, te Nijmegen. De afbrieksbrandweeer tastte het vuur zelf aan. Tegelijkertijd werd ook de stads brandweer gewaarschuwd. Het vuur bleek 6000 K.G. kapok aangetast te hebben. De Nijmeegsche brandweer slaagde er in, den vuurhaard meester te worden en de kapok naar buiten te brengen, zoodat de brand beperkt kon blijven tot schade in de pakruimte. In brand geraakt door vlam vatten van benzine in een kooktoestel. Door het vlam vatten van de benzine van een kooktoestel geraakte ten huize van G. J. v. d. Meulen te Reek de in woner F. Kort in brand. Met moeite wist men de brandende kleeding te dooven. K. had zeer ernstige brandwonden be komen en was aan de eene zijde geheel verbrand. In zorgwekkenden toestand werd hij overgebracht naar het St. Jo- sephs'gesticht en later naar het gasthuis te Grave. Ook eenige huisgenooten be kwamen brandwonden. Buren wisten den brand in de keuken te blusschen. Vreeselijke gevolgen van vuurtje- stoken. Een 4-jarig kindje ver brand. Aan de Zandbergen aan den Velden- scheweg te Venlo was gistermiddag een groepje kinderen bezig te spelen, toen een van de kinderen had vermoedelijk lucifers bij zich zij ertoe overgingen een vuurtje te stoken. Aangewakkerd door den fejlen wind was het vlammetje spoedig een flink vuur geworden. Plotse- UIT DE RADIO-WERELD 10.2511.10 Kovaos Lajos en zijn orkest. 11.1012XX) Gramofoonpl. Programma's voor Donderdag 13 Aug. Huizen, 298 M. 8.009.15 Gramofoonpl. 10.00 Zang NCRV Dameekoor. 10.15 Ziekendienst. 10.45 Vervolg Zang Dameekoor. 11.00 Gramofoonpl. 11.30 Gods. Halfuurtje door Pastoor Perquin. 12.00 Politieber. 1.15—1,45 Concert Amhemsch Instrum. Trio (fluit, fagot, vleugel) mjn.v. A. A. War- naars (xylofoon). I.453.15 Gramofoonpl. 3.15 Vrouwenhalfuurtje. 4.00 Ziekenuurtje. 5.00—6.30 Concert. 6.30 Gramofoonpl. 6.45 Knipcursus. 7.00 Vragenhadfuurtje. 7.30 Politieber. 7.45 Gramofoonpl. 8.00—10.30 Concert NOW. 9.009.30 Zijne Exc. W. E. van Dam van Isiselit: „De tiendaagtsohe veldtocht". 10.00 Vaz Dias. 10.50—11.30 Gramofoonpl. Hilversum, 1875 M. Uitsl. AVRO-Uitzending. 8.0010.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.1510.30 Gramofoonpl. 10.3011.00 Dr. J. ErdmanSchmidt: „Huisdieren". II.00 CcT*"»3rt. I. Rosenheimer (piano), W. CantéVan Amerongen (zang), J. Stern (zang); Begeleiding: Egbert Vèen. 12.003.00 Concert AVRO-kwartet o.I.v. D. Groene veld. 2.002.30 Lezing over negeroul tuur. 3.003.30 Gramofoonpl. 3.304.00 Aansl. met café-restaurant „Royal", Arnhem. 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.006.30 AVRO-octet o.I.v. L. Schmidt 6.307.00 Sportpraatje door H. Hollander. 7.007.30 Viool-recital. Vleugel: Egbert Veen. 7.308.00 Zangvoordracht door Ré Kos ter. Vleugel: Egbert Veen. 8.009.00 Concert Sted. orkest o.l/v. A. v. Raalte. Jean Oellers (viool), Pierre Padla (orgel), Studio-opvoering van „De Inbreker en het Meisje", naar het Enge-sch van M. Bouten door C-harivarius. 9.3010.10 Concert. Utr. Sted. Orkest (vervolg). 10.10 Vaz Dias. ling moet het 4-jarig dochtertje van den heer S. aan den Veldensehentweg te dicht bij het vuur zijn gekomen, waardoor haar kleeren vlam vatten. De kinderen, die het ongeluk zagen gebeuren liepen in al lerijl weg om de in de nabijheid wonende ouders der kleine te waarschuwen. Toen de heer S. bij zijn dochtertje dat geheel in vlammen stond aan kwam, wist hij nog wel het vuur van haar kleeren te dooven, waarbij hij een zijner handen ernstig verwondde, doch het ar me slachtoffer was zoodanig met brand wonden overdekt, dat het spoedig na aankomst in het R. K. Ziekenhuis aan de bekomen verwondingen bezweek. De politie heeft een onderzoek inge steld. „Msb." NACHTELIJKE TROUWPARTIJ. De standvastige ambtenaar en een zonderlinge afspraak. Toen Maandagmiddag een paartje te Ooster-Nijkerk, dat ondertrouwd was, zich volgens afspraak met den ambtenaar van den burgerlijken stand naar het gemeen tehuis te Metslawier zou begeven, en ge reed stond om in de auto's te stappen, kwam ijlings een bode van het gemeente huis met de boodschap, dat het huwelijk niet kon worden voltrokken, daar het paar den door de wet gestelden termijn nog niet in ondertrouw had gestaan. Pas den volgenden dag was deze termijn ver streken en niet eerder dan dien dag kon het huwelijk worden voltrokken. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 12.20 Orgelspel door R. Foort. 1.20 Concert. G. Crawley (sopraan), G. Olifford (bariton), Mabel Rutland (piano). 2.202-50 Gramofoonpl. 3.20 Kerkdienst. 4X)5 Dansmuziek. 4.50 Orkestooncert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.35 Berichten- 7.00 Pianospel door Helen Perkin. 7.207.40 Lezing. 7.50 „Fireside" van L. du Garde Peacfo. 8.20 Concert. Orkest, E. Cruicksihanik (alt). 10.00 Berichten. 10.15 Beursber. 10.20 Lezing. 10.35 Dansmuziek. 12.20—12.25 Televisie. „R adio-Parij s", 1725 M. 8.05 GramofoonpL 1.25 Gramofoonpl. 4.50 Concert. 6.50 Gramofoonipd. 8.20 Radio-Tooneel: „Au pain sec." van Baret. 9.05 Pianospel en zang. 9.50 Concert. Strijkkwartet. Langenberg, 473 M. 7.25—8.20 GramofoonpL 10.3512.15 GramofoonpL 12.30 Gramofoonpl. I.252.50 Orkestconcert. 5.206.20 Concert. Orkest, en fluit. 8.20—0 15 Orkestooncert. 9.20 Koorconoert. II.3012.20 Orkestconcert. Kalundborg, 1153 M. 12.252.20 Orkest-concert» 3.205.20 Orkestconcert en zang. 8.208.40 Orke-stconcert. 8.4010.05 Radio-Tooneel. 10.2011.10 Orkestooncert. 11.1012.35 Dansmuziek. Brussel 508 M. 508,5 M.: 5.20 Orkestooncert. 6.50 Gramofoonpl. 820 Orkestconcert. 9.20 Orkestooncert en zang. 338 2 M.5.20 Orkestconcert. 6.20 Gramofoonpl. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Orkestconcert en zang. 9.20 Orkestconcert en zang. De bruigom was hiermee niet tevre den. Familie was van heinde en ver 6aamgekomen om de blijde gebeurtenis mee te vieren en den volgenden dag rie pen de dagelijksche werkzaamheden weer. De trouwstoet trok naar het gemeente huis. Wat de bruidegom ook echter be proefde, de ambtenaar van den burgerlij ken stand was niet te bewegen do wot te overtreden en weigerde pertinent het huwelijk te voltrekken. Men wist echter een onderlinge schik king te treffen. Zoo werd met den ver stoorden bruidegom afgesproken, dat hij eerst met de familie maar bruiloft zou vieren en dan des nachts om 12 uur weer terugkomen, waarna het huwelijk zou worden voltrokken. Aldus geschiedde. Te middernacht werd het feest onder broken en begaf men zich naar Metsla wier, waar de secretearis der gemeente Oost-Dongeradeel om ruim middernacht het jonge paartje wettelijk aan elkaar verbond. Nadat dit was geschied, werd weer naar Ooster-Nijkerk teruggereden, echter niet naar de bruiloftszaal, maar naar de gereformeerde kerk, waar ds. A. H. Piersma van Anjum dit op een eigenaar dige wijze voltrokken huwelijk op niet minder origineele wijze kerkelijk beves tigde. Een trouwdag, of liever trouwnaoht, was het om niet spoedig te vergeten. „Htold". FEUILLETON. door CH1STIAN HAUGEN. 1) I Het avontuur. Algy Rodney had meer dan genoeg van zijn saai, eentonig leventje. Bijna tien ja ren lang ging hij dag aan dag op denzelf den tijd langs denzelfden weg naar het zelfde kantoor, zonder dat er ook maar iets voorgevallen was, dat weliswaar opof fering kostte, maar dan toch ook ook t leven gloed en kleur gaf. Reeds viermaal in den loop van 't laat ste jaar had hij 't voornemen opgevat om eenvoudig den knoop door te hakken en zijn ontslag te vragen, om dan op goed ge luk af te reizen naar een der kleinere Zuid- Amerikaansche staten, waarvan de kran ten steeds aanlokkelijke verslagen gaven van oproer en andere heerlijke avonturen. Maar steeds had hij zich terug laten hou den door zeer alledaagsche voorvallen, als b.v. bevordering of opslag en zoo was hij nog steeds dezelfde gebleven. Zijn zucht naar spanning en avonturen trachtte hij inmiddels te bevredigen door 't verslinden van romans. En do eenige af leiding, die hij op z'n avondwandelingen of kleine tochtjes in werkelijkheid ondervon den, had, bestond in 'n paar vechtpartijtjes waarbij hij eens aan de dokken een blauw oog opgeloopen had. In tusschen begon hem de eentonigheid met den dag meer en meer te kwellen en zoowel zijn chefs als zijn ondergeschikten bij de firma Watson en Co., makelaars, ondervonden, dat hij dagelijks uit z'n hu meur en in hevige mate geprikkeld was. Het vergenoegd lachje, dat hem vroeger steeds om de lippen speelde, scheen voor goed verdwenen te zijn. Rodney was afdeelingschef bij Watson en Co. en had 't tot 'n flink salaris ge bracht. En toch had hij de voorkeur gege ven aan 'n leven vol avonturen en bonte afwisseling. Hij was nu acht en twintig jaar en soms bekroop hem de angst, dat hij al te oud en te verstandig was om Londen vaarwel te kunnen zeggen en de wijde wereld in te kunnen vliegen. Eindelijk zou dan toch den zoo vurig be geerden tijd aanbreken. Het avontuur kwam onverwachts op hem losgestormd op een avond midden in Juni, na een druk kend warmen dag. Algy Rodrey zat op zijn kamer te werken; over drie dagen zou hij op vacantie gaan en vóór hij kon af reizen, diende hij nog verschillende zaken te regelen of af te handelen. Hij bewoonde twee kamers in een ouder- wetsch huis in Southwark, Sunner Street 53. In het benedenhuis was een zaak ge vestigd in scheepsuitrustingen en een verfwinke.l. Op de achterplaats lagen steeds volle of leege vaten en tonnen, waarvan de verf-, olie-, benzine- en teer lucht, doorloopend langs zijn venster om hoog steeg. Toch vond hij deze geuren al lerminst onaangenaam, want zij riepen in hem phantasieën op van lange tochten over eindelooze zeeën. Wel had Rodney nog nimmer een voet op een behoorlijk schip gezet, maar toch droomde hij graag van reizen op de verre zee, dan weer in gloeienden zonneschijn, dan in zilveren maneschijn of onder een diep-blauwen tropenhemel, met ontelbare flonkerende sterren. Zoo waren eigenlijk de teertonnen de aanleiding geweest, dat hij de achterka mer als werkkamer gekozen had. Van hier uit keek hij op de oude loods de verf handelaar noemde dit zijn magazijn en garage en op den achtergevel van een oud huis, even grauw en verveloos als waarin hij zelf woonde. Maar daarachter verhieven zich de daken der hooge handels huizen, torens en spitsen en gaven aan het uitzicht 'n cachet van durf en moed en ondernemingsgeest. Algy Rodney zat diep over zijn boeken gebogen. Het was al over elf, maar hij wilde zijn zaken zooveel mogelijk in orde hebben om schoon schip te maken. Plotseling gebeurde het. Hij was juist bezig met een lange, inge wikkelde procentberekening, toen door het open venster een kogel kwam aanfluiten, vlak langs zijn rechteroor suisde en achter hem in wat porcelein rinkelde. Hij keerde zich om en constateerde, dat zijn eenige bloemenvaas opgehouden had te bestaan. De bloemen lagen verspreid over zijn boekenkast en 't water druppel de op den vloer. Hij ergerde zich aan de gedachte, dat zijn boeken konden beder ven, temeer wijl het water groen en onzui ver* was, daar hij het sedert enkele da gen niet meer ververscht had. Doch einde lijk drong het tot hem door, dat iemand op hem geschoten moest hebben en hij wierp zich op den grond, vervuld van te genstrijdige gevoelens: angst, verbazing en vreugde maar ten slotte kreeg de verba zing toch de overhand. En toch had Rodney de laatste tien ja ren de meest spannende romans gelezen en de afgrijselijkste rechtbankverslagen ver slonden, steeds ten hoogste verwonderd, dat hij nog nimmer in z'n leven in zulk een avontuur of misdaad betrokken was ge worden. Nu echter werd er blijkbaar een moordaanslag op hem gepleegd en zijn ver bazing kende geen grenzen. Hij bleef enkele seconden plat op den vloer liggen en luisterde naar het mono tonie gezoem van het groot^stadsleven. Een venster aan den overkant werd geslo ten, een autohoorn bromde in de verte en toen werd alles stil. Opeens rinkelde de telefoon. Rodney kromp ineen van schrik en angst, hij, die steeds gedacht had, dat zijn zenuwen van staal waren. Maar 't was ook een zóó onverwacht geluid. Nog nooit had iemand hem zoo laat opgebeld. Het toe stel stond op zijn schrijfbureau, binnen z'n bereik en daar hij er abosluut niets voor voelde om nogmaals als mikpunt voor een onbekenden vijand te dienen, richtte hij zich slechts even op, om den hoorn te grijpen. „Met Rodney", antwoordde hij. „Is mr. Algy Rodney zelf aan de tele foon?" vroeg een dame, en haar stem klonk angstig en zenuwachtig. „Ja", antwoordde Algy. „O, ik was al zoo bevreesd, dat het te laat zou zijn. U verkeert in groot gevaar. Wees vooral voorzichtig. Sluit uw deuren zorgvuldig en vertoon u niet voor de ven sters. U zoudt anders wel eens door een kogel getroffen kunnen worden." „Ik ben u zeer dankbaar. Maar u komt ongeveer 'n minuut te laat. Zoojuist heeft hier 'n klein schietpartijtje plaats gehad daarom lig ik op 't oogenblilc op den grond. Ik lig dus veilig". „Ik hoop maar, dat u niet gewond bent." „Neen, maar m'n eenige bloemenvaas is reddeloos verloren. Nu zou ik echter graag willen welen, wie u eigenlijk bent en wat u van deze zaak afweet. Ik heb geen flauw vermoeden „Neen, neen, ik mag 't u niet zeggen", onderbrak zij hem. „Ik zal u helpen, zoo veel in mijn vermogen ligt. Als 't u eenigs- zins mogelijk is, reis dan af, zoover u maar kunt. Daar komt iemand.... morgan bel ik weer op De laatste woorden werden fluisterend en in groote haast gesproken. Even trad er een korte stilte in, en daarop ging dezelf de stem verder, maar nu in een geheel anderen toon: „Neen vanavond is 't te laat. Ik speel liever een partijtje schaak. Morgen zie ik je wel. Tot ziens. Groet de anderen". Er werd afgebeld. Algy Rodney bleef nog geruimen tijd op óen vloer zitten, geleund tegen zijn schrijf bureau, maar geen oogenblik dacht hij dien avond meer aan zijn werk. Het was reeds middernacht, toen hij eindelijk, heel voorzichtig, het licht uitdraai^fen.-zich te bed begaf. Hij schoof een zwaren stoel voor de slaapkamerdeur en ontkleedde zich in 't donker. En hij, die anders gewoon was na verloop van enkele minuten in te slapen, lag nu urenlang wakker en voortdurend rinkelde hem de telefoon in de ooren. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5