DE ARME GILLI HEVIG ONWEER BOVEN ONS LAND WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 UIT DEN LEIDSCHEN RAAD De bode veegde zich hefc zweet van het voorhoofd, de persmannen lieten zich met zuchtende pufgeluiden op de voor hen be stemde krakende stoeltjes vallen en het niet over-talrijke publiek wuifde zich met hoeden en zakdoeken koelte toe. Aldus was de situatie reeds in raadszaal op j'l. Maandagmiddag nog vóór de zitting een aanvang had genomen. 't Was smoorheet. Zelfs het anders zoo koel bezadigd en verstandig aandoende groene laken op de tafels scheen hitte uit te stralen. In somber pessimisme woog de pers de kansen op een avondzitting. En voor dit pessimisme was alle reden, vooral toen er nog een geheime zitting van vijf kwartier tusschen kwam. Gelukkig bleek het meerendeel der raadsleden van meening, dat een vrije avond buiten beter was dan een benauwde avond in het overigens nuttige „Nut" en werd een voorstel om na afhandeling van de meest urgente agenda-punten de rest te verdagen tot naderen datum, aangenomen. Aanvankelijk was het tempo niet kwaad. Zelfs werd een adres inzake bespoediging van een bouwvergunning anders een kluifje om tot op het been toe af te klui ven zonder al te veel bespreking voor kennisgeving aangenomen. De geloofsbrieven van den nieuwen raad, die in September zal optreden, wer den nagezien door een drietal niet-herko- zen leden (de heeren Parméntier, Zitman en de Waal), die met wie weet welke ge mengde gevoelens tot toelating adviseer den. Veertien punten passeerden met prij zenswaardige spoed, doch bij het vijftiende punt (aankoop van eenige gronden ten Zuiden van den Haagweg) derailleerde het raadsspoortje. Er liepen geruchten, welke zich ook geuit hadden in den vorm van ingezonden stukken in de plaatselijke pers dat er iets niet in orde zou zijn met dezen aankoop. De gemeente zou te duur willen betalen het waren immefs „vriendjes" en van den te hoogen koopsom zouden de tussohenpersonen een lief duitje op strijken. Vandaar onheilspellende vragen van het socialistische raadslid Schüller, in deze benauwende atmosfeer zwaar van donkere vermoedens, die al donkerder werden toen op voorstel van den heer Huurman de deuren gesloten werden en de raad zich hulde in geheimenissen. Na vijf kwartier van duister broeien werden de deuren heropend en bleek de atmosfeer toch wat te zijn opgefrischt (figuurlijk gesproken, wel te verstaan Want het gemeentebestuur kwam bij de beantwoording der vragen ongerept uit den strijd en met de antwoorden werd zelfs door den heer Schüller genoegen geno men, terwijl de heer v. Es openlijk zijn vertrouwen uitsprak in den wethouder van fabricage, hetgeen zelfs tot een soort mo tie van vertrouwen aangroeide in het ap plaus, dat klonk na de verzekering van den wethouder, dat hij steeds grond had gekocht uitsluitend in het waarachtig be lang van de gemeente. Het laatste restje geheimzinnigheid werd tenslotte nog -weg genomen door den heer Wilmer, die ver klaarde, dat alles wat in de geheime zit ting ter sprake was gebracht, evengoed in het openbaar had kunnen zijn gezegd en dat ieder Raadslid al het gesprokene over FEUILLETON. 14) De boerin legde haar hand op den arm van de oude vrouw en zei: „Gij moet hem niet kwaad maken, Sandel. Mijn Sepp is een vredelievende man, en wil met nie mand twist hebben en met een buurman zeker niet. Wij weten wel, dat de arme jongen slecht behandeld wordt, maar wij kunnen ons daarin niet mengen." Bedroefd en hopeloos ging Sandel heen. Maanden gingen weer voorbij. De winter was gekomen. Het was een buitengewoon strenge winter. In het Al- tenburgsche woud had men een wolf ge zien. De vrouwen van Altenburg konden niet meer alleen aar de kerk gaan steeds moest een weerbare man met geladen ge weer het vrouwvolk vergezellen. Alleen Sandel bekommerde zich niet om den wolf. Aan haar oude knoken had de wolf toch geen lekker beetje, schertste zij, en ging met haar lantaarn door het besneeuw de woud. Het was Kerstmis. Sandel begaf zich naar de kerk ter Vespers. Aan de deur der pastorie ontmoette zij den pastoor. Hij herkende de oude vrouw aanstonds en wenkte haar vriendeijk toe. „Ik wed", zei hij, „dat juffrouw Sandel gemeend heeft, dat de pastoor den armen wees geheel vergeten heeft. Ja, ik heb lang moeten wachten op een gunstige ge legenheid, maar ik heb de zaak niet ver geten. Ik heb alles nauwkeurig onder dit onderwerp mag vertellen aan wien hij ook maar wil. Aldus is alweer een laster- pra- Je om hals gebracht. Veel tijd eischte ook het voorstel om 5C~?.subsidie te verstrekken aan de Leidsche Hout ten behoeve van het onder houd daarvan. Tegen deze subsidie was niemand gekant, doch men wilde er voor waarden aan verbinden. B. en W. hadden voorgesteld, de subsidie te verleenen, met dien verstande dat de contributie-gelden ten bate van de onderhoudsrekening zou den worden gebracht, dus in mindering zouder. komen van de subsidie. Op voorstel van den heer Bosman lichtten B. en W. deze clausule eruit, daar men niet ten onrechte bevreesd was, dat in dit gev de oontributies der particulieren geleidelijk zouden verminderen en dat de Leidsche Hout ten slotte heelemaal het karakter van een gemeentelijke instelling zou aannemen. De heer Schüller wilde aan de subsidie de voorwaarde verbinden, dat de loonen der arbeiders niet lager zouden worden gesteld, dan die van het laagst bezoldigde gemeentepersoneel. Men mag aan het bestuur van de Leid sche Hout, die toch een particuliere stich ting is, een dergelijke gedachte aan'beve- Bootenhuis te Arnhem getrof fen. Een doode. Gisteravond om half zes brak boven Arnhem een hevig onweer los, dat ge paard ging met een wolkbreuk, welke een aantal straten in de buitenwijken over stroomde en er het verkeer onmogelijk maakte. Het licht was niet van de lucht, terwijl ratelende donderslagen de huizen op hun grondvesten deden dreunen. Te zes uur sloeg de bliksem in een vlaggemast op het buitenhuis van den heer Suring, gelegen in den Rijn nabij- den Westervoorschen dijk. Op dat oogenblik bevonden zich in en nabij het bootenhuis ongeveer tien personen, van wie er vijf door den bliksem min of meer ernstig wer den gewond. Het ergste bleken er de heer J. Altena en mevr. PollmanWillemsen aan toe, die beiden bewusteloos waren. Voorts bekwamen de negentienjarige mej. A. Coops, <ie acht en twintigjarige mej. S. Hummelink en mej: S. van Maanen lich te schroeiwonden aan pols of voeten. De doktoren Roest en v. Stun, bijge staan door een rechercheur van politie en eenige bezoekers van het bootenhuis pas ten op de beide bewustelooze perscnen kunstmatige ademhaling, toe. Na ongeveer tien minuten kwam mevr. Pollman, die eenige lichte verwondingen aan het hoofd had'bekomen, weer tot be wustzijn, doch bij den heer Altena, met wien men ruim anderhalf uur bezig bleef, bleken de levensgeesten reeds geweken. Het lijk werd naar het Gemeente-zieken huis overgebracht, evenals de vier ge wonde dames, van wie er twee, na ver bonden te zijn, naar huis konden terug- keeren. De heer Altena was vijf en twintig jaar oud en werkzaam als employé bij de Phi lips' fabrieken te Eindhoven. Hij was tij delijk te Arnhem, waar zijn ouders wo nen, in militairen dienst. Zwembad te Arnhem losgeslagen. In het gemeentelijk zwembad werden om kwart over vijf de laatste zwemsters zocht en weet thans zeker, dat de arme jongen onmenschelijk behandeld wordt. Maar spoedig zal een einde aan zijn lij den komen. Ik heb er met den pachtheer over gesproken en er voor gezorgd, dat hij weldra bij betere menschen zal komen Zoo is het goed, niet waar? Ik wensch je goede devotie, Sandel." Nog eer Sandel tijd had, een woord van dank te stamelen, was de goede pastoor in de sacristie verdwenen. Toen Sandel na de godsdienstoefening met blij hart den terugweg aanvaardde, bemerkte zij aan de deur der kerk een jongen. „Gilliriep zij verbaasd uit. Hij trad glimlachend op haar toe. „Het verwondert je, tante Sandel, dat ik hier ben? Ja, het verwondert mij ook, anders laten ze mij nooit gaan. Maar oom was vandaag op reis en de bazin had een stijven hals en moest thuis blijven, en toen zei zij, dat ik mocht gaan „Kom, Gilli, ga met mij een eind mee." Weldra waren zij de menschen, die uit de kerk kwamen, ver voor en gingen over een eenzamen veldweg naar het woud. Toen kon de goede Sandel zich niet meer inhouden. „Jongen!" riep zij uit, „het zal niet lang meer duren. Thans zult gij spoedig bij je oom weg zijn Gilli bleef staan en keek haar ongeloo- vig aan. Zij had hem nooit iets verteld, van de pogingen, die zij gedaan had, om hem te verlossen. Nu echter vertelde zij hem alles. Met stralende oogen hoorde Gilli haar aan. Toen zij alles verteld had, kon hij niets anders zeggen dan: „God vergelde het je Eerst na eenigen tijd vervolgde hij: „Ik len, doch om de stichting te dwingen de arbeidsloonen te regelen naar 't gemeen- tepeil en niet naar het peil van het vrije bedrijf, gaat wel wat ver. Wij hebben reeds gisteren uiteengezet, dat deze aanpassing aan het vrije bedrijf niet zoo ver behoort te gaan, dat men van de gelegenheid gebruik maakt om bepaald onvoldoende z.g. hongérloonen uit te beta len. Met 1611 stemmen werd het voorstel van den heer Schüller verworpen. Eenige wenken werden nog gegeven in verband met het toezicht in de Leidsche Hout, welke wenken aanleiding gaven tot een totaal ongemotiveerde aanval op Christelijke zendingsfeesten. Dat de voor zitter den spreker niet tot de orde riep, is ons onbegrijpelijk. Na dit uitstapje in de Leidsche Hout hadden de heeren er genoeg van. De spoed- eischende punten werden afgedaan en de rest werd verdaagd. Het slot, een spoedèischend voorstel om een crediet van 2250.toe te staan voor eenige verbouwing aan de Meisjes H. B. S. aan de Garenmarkt leverde nog eenige on verkwikkelijke momenten op. De houding van de uitlokkers daarvan kunnen wij niet bepaald bewonderen. haastig door het personeel uit het water geroepen. Nauwelijks was deze veilig heidsmaatregel genomen, of een geweldige windvlaag dreef het groote zwembad van den wal. Een vijftal zware ijzeren kabels knapte door als waren zij van dun touw. De telefoonverbinding werd eveneens ver broken. Slechts één kabel hield het uit en daaraan was het te danken, dat de badinrichting niet aan de oevrzijde te gen de kade omver geduwd werd. Met veel moeite zijn de zwemmers en zwemsters naar den wal gezwommen of per roeiboot in veiligheid gebracht. Te Doetinchem sloeg de blik sem in een woning. De vader gedood. Boven Doetinchem en omgeving woedde het onweer ook geweldig en de bliksem sloeg in de woning vari den fabrieksarbei der J. Cornelissen te Sil volde. De -heele familie zat juist aan tafel. De 51-jarige Cornelisse en drie kinde ren werden door den bliksem getroffen, terwijl in de kamer alles vernield werd. De man was direct dood. De kinderen waren bewusteloos, doch kwamen spoedig bij, waarna bleek dat ze slechts lichte verwondingen hadden beko men. Cornelisse laat een vrouw met zeven kinderen na. Te Gouda. Ook te Gouda heeft eëpj zwaar onweer gewoed, dat losbarstte uit een pikzwarte lucht, welke de stad in het duister hulde, zoodat men genoodzaakt was het kunst licht te ontsteken. .Felle bliksemstralen volgden elkaar zeer snel op. Het onweer ging van hevige regens vergezeld, die vooral in de buitenwijken de straten blank zetten. Op verschillende plaatsen is de bliksem in de boomen geslagen. Elders hebben heftige rukwinden verschillende zware takken afgescheurd. Persoonlijke on gelukken zijn evenwel niet voorgekomen. ben erg blij en dankbaar, dat ik bij oom wegkom. Ik heb dikwijls gemeend, dat ik •het nooit uit zou houden en spoedig zou sterven. Maar waar is het, veel heb ik ge leerd en dat ik vroeger in Altenburg eigenlijk geen recht begrip van werken heb gehad, dat zie ik goed in. Ik zou voor een volwassen knecht kunnen optreden. Wellicht weet gij een plaats voor mij* tan te Sandel?" „Neen, daar komt niets van, nu weet ge het in eens riep Sandel. „Thans komt gij bij mij in Altenburg. Ik heb een mooie ka mer naast de mijne, daar kunt ge wonen en dan begint gij weer een beetje te schrij ven en te rekenen, daar ik denk dat ge veel vergeten hebt. En het volgende jaar met Gods hulp gaat gij in Bozen studee- ren. Betalen doet Sandel dat kan zij wel. Dat heb ik altijd in mijn hoofd gehad, jongen, maar steeds voor jou verborgen. Doch nu weet ge het, jongen." Gilli antwoordde niets. Zij keek hem aan. Zijn blauw oog staarde in de verte, als sloeg hij geen acht op hetgeen om hem voorviel. „Gilli, wat denkt ge?" vroeg Sandel na een poos. „Ik denk, zooals God het wil", ant woordde hij zacht. „Gij hebt gelijk, hebt gelijk." Sandels stem beefde. Het was plotse ling, als hadden de beide wandelaars in plaats van een vroolijke, een treurige tij ding gekregen. Thans kwamen zij aan den weg, waar zij moesten scheiden. „God behoede je en mergelde het je!" zei Gilli en'reikte de oude vrouw de hand. 1 Gilli had de pachthoeve spoedig bereikt. UIT DE RADIO-WERELD H u i z e n, 298 M. 8.009.15 Gramofoonpl. 10.00 Zang NCRV Dameskoor. 10.15 Ziekendienst. 10.45 Vervolg zang. 11.0011.30 Gramofoonpl. 11.30—12.00 Gods. Halfuurtje door Pas toor Perquin. 12.00 Potliitieber. 12.15—1.45 Concert KRO Trio o.Lv. P. Luatenho-uwer. I.452.15 Gramofoonpl. 2.153.15 Gramofoonpl. 3.15.3.45 Vrouwenhalfuurtje. 4.00—5.00 Ziekenuurt-je. 5.00 Gramofoonpl. 5.30—6.30 Cello-recital door L. Werner. Vleugel. Mevir. H. WernerStuiver. 6.30 Gramofoonpl. 6.457.00 Knipcursus. 7.00 Vragenhalifuurtje. 7.30 Politieber. 7.45 Gramofoonpl. 8.00—10.20 Concert (NCRV). 9.00—9.30 W. A. Kruisdijik: „Regeling zwaar autoverkeer." 9.30—10.20 Vervolg concert. 10.20 Vaz Dias. 10.3011.30 Gramofoonplafenooncert- Hilversum, 1875 M. 8.0010.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.1510.30 Gramofoonpl. 10.30 JeanneHunseheVerkade leest „Het Zwijgen" van Andrejef. II.001.00 Concert AVK'O-kwartet o.l.v. D. GroeneveJd. 1.001.14 Gramofoonpl. 1.152.00 Van Dok is origineels Volen- darnmers. 2.00 „Vacantiegangers attentie" Rob. Ge- raerdis: „Het Reiersohe Hoogland.'". 3.004.00 Gramofoonpl. 4.005.00 Ziekenuur door Julia de Gruijter. 5.00 Gramofoonpl. 5.306.00 H. W. Postima: „De gevaren "van de Straat en de gevaren van het strand. 6.007.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 7.308.00 P. M. C. Toepoel: „De honden- rennen in Engeland". 8.009.15 Heb Utr. S'ted. Orkest o.l.v. A. v. Raailbe. M.mv. L. Werner (oello). 9.159.45 Egbert Veen en Pierre Palla spelen variaties over een thema van Beet hoven door C. Saint Saëns. 9.4510.30 Vervolg concert. 10.30 Vaz Dias. 10.4512.00 Gramofoonpl. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 12.20 Ooncertorgelbeapeling. Reginald Poort. 1.20 Concert. Kwintet en B. Flegg, tenor. 2.20 Gramofoonpl. Kapitale hofstede in de Betuwe afgebrand. Zeventien var kens omgekomen. Tijdens het zware onweer dat zich gis teravond boven de Betuwe ontlaste, sloeg de bliksem in een kapitale hofstede van den heer van Dijk te Driel bij Arnhem. Niets kon gered worden. De geheele in boedel met alle landbouwwerktuigen wer den een prooi der vlammen. Ook zeventien varkens kwamen in het vuur om. Alles was verzekerd. Gedeelte van een boerderij in Ottland afgebrand. Gisteravond omstreeks zeven uur is de bliksem ingeslagen in de boerderij van den heer Brouwer te Ottland (Z.-H.). Het ach terste gedeelte van het huis brandde ge heel uit. De schade bedraagt ongeveer zeven duizend gulden en wordt door ver zekering gedekt. De bliksem in een boerderijtje geslagen. Giseravond sloeg de bliksem in het boerderijtje van Gerrits achter Holthuis. De brandweer kwam met de motorspuit, doch er was geen water in de buurt. Alles brandde tot den grond toe af. Verzekering dekt de schade. Oom was nog niet terug gekomen en de I boerin ontving hem niet onvriendelijk. Terwijl hij zijn werk in den stal verrichtte, dacht hij aan de woorden van Sandel. De volgende dagen moesten beslissend voor hem zijn. Maar de volgende dagen gingen en brachten niets nieuws voor Gilli. Op den mörgen van Nieuwjaarsdag ging Benedikt Anderlan naar Kaitern, om mijn heer von Pach zijn gelukwenschen aan te bieden. Men wachtte hem voor 't middag eten terug, maar hij kwam niet. Gilli vermoedde, dat er iets broeide. Het begon donker te worden, toen Gilli, die in den stal werkte, de poort hoorde opengaan. De knecht was voor mikele da gen uit, de baas moest dus zijn thuis geko men. Thans riep men hem bij zijn naam. Het was niet Benedikt, die hem riep, maar de bazin. Dat was voor de 1 knaap bemoedi gend, de bazin was voor hem nooit goed geweest, maar zij haatte en vervolgde hem toch niet. Gilli trad snel in huis. Voor de kamer deur stond de bazin. „Koru vlug". zij wenkte hem, vatte he;u bij den arm en duwde hem naar binnen. Midden in het vertrek stond Benedikt Anderlan. De handen op den rug stond hij daar onbeweeglijk, zijn oogen schitterden onheilspellend. Onwillekeurig week de knaap een schrede terug, maar snel was de bazin tusschen hem en de ieur getreden en schoof er den grendel voor. „Ha ha, drukt het geweten je?'" Zij lachtte. Gilli wendde zich tot haar. „Mij dunkt niets", ant-woorddo hij met vaste stem. Opeens beefde de arme Gil'.i. I11 de hand 2.35 National Eisteddfod of Wales. Speech van Lloyd George. 3.20 Vesper L d. Westminster Abbey. 4.05 Jack Paijne en zijn dans-onkest. 4,50 Orkest concert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. Jack Payne. 6.35 Nieuwsber. 7.00 Pianomuziek van Handel. 7.20 Lezing. 7.50 Royal National Eisteddfod of Wales. London symphonie-orkest en koor. 9.20 Ndeuws'ber. 9.40 Lezing. 9.55 „The bunker at the fifth", hoorspel 10.45 Dansmuziek. Jack Payne. „Radio-Paris". 1725 M. 8.05 Gramofoonpl. 12.20 Protest. Morgenwijding. 12.50, 1.25 Gramofoorupl. 4.50 Concert v.h. Conservatoire Ameri- oain. 6.05 Concert. Kwintet. Mme. Devinsky, zarag. Langenberg, 473 M. 7.25, 10.35, 12.30 Gramofoonpl. 1.25 Orkestooncert. 5.20 Orkest-concert. 7.20 „Don Giovanni" (Don Juan), opera in 2 acten van Mozart-. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Kalundborg. 1153 M. 12.202.20 Orkestconcert. 3.50:5.50 Orkestconcert. 8.3511.20 Zomer-revue 1931. Z e e s e n, 1635 M. C.a. 7.007.50 Gramofoonpl. 10.5512.20 Berichten. 12.20 Gramofoonpl. 1.152.20 Berichten. 2.203.10 Gramofoonpl. 3.104.20 Lezingen. 4.205.20 Concert. 5.208.20 Lezingen. 8.20 Sympihionieconcert. 9.20 Berichten en Lezii-nig. 10.00 Reisboek uit de Oostenrijksche Alpen. 10.35 Berichten en daarna Dansmuziek. Brussel 508.5 M. F rams oh e taal). 5.20 Orkestconcert. 6.20 Gramofoonpl. 7.35 Lezing. 7.50 Nieuw-sber. 8.20 Trio-concert. 9.20 Orkestconcert, Mevr. Hans, oeMo 338 M. 5.20 Orkestconcert-. 6.05 Kinderuurtje. 6.35 Lezing. (Neder-1. taal). 6.50 Gramofoonpl. 7.35 Lezing. 7.50 Nieuwsber. 8.20 Orkestconcert 9.05 Lezi-nig. 9.20 Concert i.h. Sasino in Knoikke. Te Deume zijn twee menschen door den bliksem getroffen. Vijftien telefoonpalen ver nield. - Ook reed-s Maandag is het op ver schillende plaatsen noodweer geweest. Maandagavond woedde boven Deume, Asten en omgeving een zwaar onweer. I11 de St. Jozefparochie te Deurne sloeg de bliksem in de woning van den arbeider v. d. W. De vrouw van v. d. W., die aan ta fel zat, werd door het hemelvuur getrof fen en nog al ernstig gewond. Haar echt genoot droeg haar onmiddellijk naar een naburige woning, omdat de bliksem ook brand veroorzaakt had. Het huis van v. d. W. brandde geheel uit. Ook op het gehucht Wasberg werd een man door den bliksem geraakt, doch slechts licht gewond. Verder vernielde het hemelvuur gedeol- telijk den fabrieksschoorsteen der steenfa briek Van Daal, Gt>ossens en Co., terwijl op het kantoor der fabriek een begin van brand ontstond, welke echter spoedig ge- bluscht kon worden. In een weide werden drie koeien door het hemelvuur gedood. In Asten sloeg de bliksem op de telefoon leiding en vernielde 15 achter elkaar staan de telefoonpalen. van Benedikt had hij een hem welbekfen- den lederen riem gezien. „Wilt gij hier komen of niet?" riep Be nedikt, als sprak hij mes een hond. Gilli richtte zich trotscn op. „Gij hebt geen rocht mij te straffen, oom Benedikts hoofdharen zwollen op: hij sprong op Gilli toe, pakte hem vaat en schudde hem heen en weer. „Wat? Ik zou geen recht hebben, je te ranselen Sedert wanneer heb ik dat niet meer. Denkt gij, dat mijnheer von Pach een gek is, die aan ieder praatje geloof hecht?Gij hebt het te streng bij je oom?.... Gij hebt mij laten belasteren, alsof ik je mishandelde.... Ik zal je dat eens betaald zetten." En razend van woede rukte de boer den knaap de jas van het lijf, drukte zijn hoofd omlaag en begon met alle kracht er op los te slaan. De arme Gilli kromp in een van pijn. Hij had het gevoel, dat hij verloren was, dat de razende hem zou dooden. „Kom, man, nu is het genoeg", hoorde hij de bazin zeggen, en verder: „Wilt '.ij hem doodslaan Maar Benedikt sloeg geen acht op deze woorden. Eerst na eenigen tijd. juist op het oogenblik, dat Gilli meende, dat het met hem gedaan was, liet Benedikt den arm zinken en trad terug, als een, die een zwaar werk verricht had. „Mijn God, hij geeft geen teeken meer", zei de bazin. „Vandaag z'jt ge wel een beetje te hard met hem omgegaan." Zij sprong op den knaap toe, om den armen mishandelde, die op den grond lag, op te rapen, maar Gilli stond uit zichzelf al op. (Wordt vervolgd). DE BLIKSEM MAAKT SLACHTOFFERS

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5