DE ARME GILLI DINSDAG 4 AUGUSTUS 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. S GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Motorrijder gedood. Op den straatweg tusschen Vlagtwedde en Willinghuizen is de 19-jarige motorrij der Wolfs uit Onstwedde in volle vaart op een voor hem rijdenden vrachtwagen ge botst, en bijna onmiddellijk gedood. De duo-rijder, eveneens afkomstig uit Onst wedde, kreeg lichte verwondingen. Door een auto verreden. Gistermorgen te omstreeks half vijf uur is te Zevenhuizen de boerenarbeider C. Bontebal, toen hij met zijn fiets het erf van den landbouwer J. v. d. Wel opreed, door den auto van een vrachtrijder, die bij den landbouwer varkens kwam halen, overreden. De man werd zwaar inwendig gekneusd. Hij is per ziekenhauto naar Bot terdam gebracht. Aanrijding. Tusschen Heerenveen en Akkrum is Za terdag de luxe auto van den architect C. Wierda te Heerenveen met zijn drie kin deren door een zware zandauto aangere den. De luxe-auto werd totaal vernield. Het oudste zoontje kreeg snijwonden in het gezicht en moest in het ziekenhuis verbonden worden. De heer W. en de an dere kinderen kwamen er wonder boven wonder goed af. Te water gereden. Zaterdagavond is op de Hamerbrug over het Oranjekanaal onder de gemeen te Beilen een motorrijder, een zekere De Graaf uit Bedum, in het water gereden. Met een ernstige wonde aan het hoofd werd hij door bewoners uit de omgeving gered. Op advies van twee geneesheeren uit Beilen is de man naar het ziekenhuis te Groningen vervoerd. Hij heeft een lichte hersenschudding. Motorrijder wuift een kennis toe en komt te vallen. Gistermiddag ontmoetten twee motor-, rijders elkander op den nieuwen verkeers weg nabij de Hakkelaar te Muiden. .Op het oogenblik, dat zij elkander passeerden, bleek het-, dat zij elkander kenden, waarop een hunner den ander met de hand toe wuifde en daarbij nog even omkeek. Dit werd den 20-jarigen Amsterdammer ech ter noodlottig, want hij raakte het stuur kwijt en kwam te vallen, waarbij hij een been brak. Nadat een toevallig voorbijrij dend geneesheer de eerste hulp had ver leend, werd de jongeman per ziekenauto van de Majellastichting naar Bussum ver voerd, alwaar hij ter verpleging is opgeno men. Auto in de Drentsche Hoofd vaart gereden. Alle inzit tenden gelukkig gered. Gistermidag maakte de heer L. J. Kramer met vrouw en vier kinderen een autotochtje langs de Noordzijde van de Drentsche Hoofdvaart te Assen. De be jaarde arbeider A. Sterken kwam per rij wiel van den tegenovergestelden kant. De tramrails loopen ter plaatse schuin over den weg van de kanaalzijde af. S., die deze rails rechthoekig wilde passeeren, reed plotseling van den rechterkant van den weg naar den linker. Het was den heer Kramer onmogelijk nog tijdig te remmen toen de fietser voor zijn wagen kwam, waarom de heer K. naar links uit week. Of het stuur nu te plotseling werd omgegooid, dan wel de tramrails haar in vloed deden gelden, de auto kwam van den weg in de Hoofdvaart terecht. De drie kinderen, die in den achterbak van de two-seater zaten, konden zelf op het dro ge komen. Eén huner, de oudste zoon, stelde terstond dappere pogingen in het werk, om zijn ouders en het jongste kind, die in den gesloten wagen zaten, te red den. Hij werd hierin bijgestaan door de zoons van den heer S., die in een woon schip woont, dat in de onmiddellijke nabij heid van de plaats des onheils lag en di rect kwamen toesnellen. Hun opoffering werd met gunstigen uitslag bekroond. Spoedig waren allen op den wal. De auto, die geheel onder water lag, kon met een kraanwagen worden gelicht. De. heer S., die ondanks het uithalen van den heer K. toch nog werd aangere den, was gelukkig ook ongedeerd, hoewel zijn rijwiel totaal vernield werd. VERDRONKEN. Gistermiddag te half vier is te Losser bij het baden in de rivier de Dinkel de schildersknecht A. Vunderink uit Ensche de in de diepte verdwenen en verdronken. Na twee uur dreggen is 't lijk opgehaald en naar Enschede vervoerd. Het slachtof fer was 18 jaar oud. r In een onbewaakt oogenblik is het 2- jarig dochtertje van den veehouder An- driessen, woonachtig in den Bovenkerker polder, te Amstelveen, in een sloot voor de woning gevallen en verdronken. Twee broers verdronken. Zondagavond omstreeks 6 uur zijn de ge broeders Willem en Berend Middel, 19 en 16 jaar oud, afkomstig uit Zwolle, nabij Schoonhoven bij het zwemmen in de Lek verdronken. Het waren kermisreizigers, die 's morgens van de Goudsche kermis wa ren gekomen. Het lijk van den jongsten jongen werd na een half uur dreggen op gehaald dat van den oudsten is nog niet gevonden. Ongelukken bij het baden. De Zondag is aan het strand te Sche- veningen niet zonder ongelukken verloo- pen. De Geneeskundige Dienst is eenige malen uitgerukt, om zwemmers of baders, allen jeugdige personen uit Den Haag, die zich te ver in zee hadden gewaagd, te ver- De 20-jarige A. C. van B. uit de Nieuwe Havenstraat, waagde zich bij het baden te ver in zee. Hij kon worden gered en is via den Central en Post naar zijn woning ver voerd. De 23-jarige A. de R., uit de Indigo straat is eveneens aan het Stille Strand door den stroom meegetrokken. Hij kon worden gered en is via den Centralen Post naar huis vervoerd. Voorts werd de 21-jarige J. H., uit de Juliaan Kokstraat, door den stroom mee getrokken. De man kon eveneens worden gered en is naar het ziekenhuis, aan den Zuidwal, overgebracht. Zijn toestand was zorgelijk. Verder is de 13-jarige J. M. van D., uit de Gerard Doustraat, die te half drie zich te ver in zee waagde, naar het zie kenhuis, aan den Zuidwal, vervoerd. Haar toestand was eveneens ongunstig. BRANDEN. Brand te Eindhoven. Zaterdagmiddag omstreeks drie uur ontstond brand in een opslagplaats van de N.V. Stoombandfabriek van Hengelen en Evers te Heeze bij Eindhoven. Het ge bouw stond spoedig in lichter laaie. Door 't krachtige optreden van de dorpsbrand weer, alsmede dank zij de gunstige wind richting, wist men te voorkomen, dat de aangrenzende fabrieksgebouwen werden aangetast, zoodat de brand tot het ge noemde gebouw beperkt bleef. In dit ge bouw lagen poetskatoen en allerlei verf stoffen en chemicaliën opgestapeld. Deze zijn verloren gegaan. De nabijgelegen fa brieksgebouwen hebben aanmerkelijke wa terschade gekregen. De schade, die onge veer 9 k 10 duizend gulden bedraagt, wordt door verzekering gedekt. Het bedrijf zal normaal kunnen worden voortgezet. Om trent de oorzaak wordt aan broeiing ge dacht. Brand onder de Bank van Leening te Amsterdam. Gistermiddag omstreeks kwart over twaalf werd de brandweer gealarmeerd voor een brand in de bank van leening aan de Oude Zijds Voorburgwal tegenover het stadhuis te Amsterdam. Inderdaad drongen uit deuren van den pl.m. 100 M. langen kelder, die onder het gebouw door loopt en die verhuurd is aan de firma Plotske in porcelein, rookwolken naar bui ten. Wij vernamen, dat het huurcontract van den heer Plotske juist was afgeloo- pen en vandaag zou worden vernieuwd. De directeur van de bank van leening, de heer van der Tak, had echter gehoord, dat er in den kelder een groote hoeveelheid stroo lag dat gediend had voor de verpakking v. het porcelein en dat brandgevaar oplever de. Gistermorgen bracht hij daarom een bezoek aan den kelder, in gezelschap van den heer Plotske en kwam overeen, dat hea stroo verwijderd zou worden. De heeren begaven zich daarna naar het kantoor van de bank ten einde een nieuw huurcontract op te stellen. Men was daarmede nog be zig toen de alarmeering kwam, dat er brand was uitgebroken. De brandweer ar riveerde met vier wagens op het terrein van den brand en onder leiding van com mandant Gordijn en hoofdbrandmeester Hartdorff tastte de brandweerliéden het vuur aan. Een groote hoeveelheid stroo was door tot nu toe onbekende oorzaak aan het smeulen gegaan. Hierdoor ontwikkelde zich een enorme hoeveelheid rook, die een uitweg zocht door de deuren en door de spleten in d.e tusschenmuren. Zoodoende stond ook het tabaksmagazijn van de fir ma W. Huyste Thz. vol rook. Deze firma liep rookschade op, welke evenwel door verzekering gedekt wordt. De. brandweer heeft het smeulend stroo natgespoten en voorzoover doenlijk uit den kelder verwijderd. Hiermee ging ge- ruimen tijd heen. Op het terrein van den brand zagen wij o.m. burgemeester de Vlucht en wethouder dr. Abrahams. De belangstelling van het publiek was uiter aard zeer groot. Brand te Delft. Op de bovenétage van het woonhuis no. 28 aan de Nieuwe Laan 'te Delft brak Zondagavond omstreeks half acht een ern stige uitslaande brand uit. De politie- brandweer, de spoedig met de motorspuit ter plaatse was, tastte de vuurzee met drie stralen aan. De bovenétage brandde ge heel uit. De bewoners van de benedenver dieping kregen aanzienlke waterschade. Het blusschingswerk stond onder leiding van commssaris van der Zee. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade wordt door verzekering gedekt. Brand te Venlo. Gistermidag is de bliksem ingeslagen in het pakhuis van Jansen's eieren-, zuivel producten-, wild-, en gevogeltehandel, ge legen aan den Roermondschen weg te Venlo. De brand liet zich zeer ernstig aanzien, maar door het optreden van de Venlosche brandweer bleven de aangrenzende pan den gespaard. Het pakhuis met inhoud, jonge haan tjes, emballage e.d. brandde geheel uit. De schade, die door verzekering wordt gedekt, is nog niet bekend. Melkinrichting afgebrand. Gisternacht halfvier is tengevolge van broeiing de hooiberg bij de melkinrichting de Vaan te Bergschenhoek afgebrand. Daar de directeur van de Vaan, die den brand ontdekte, niemand van de brand weer te Bergschenhoek kon bereiken, heeft hij de politie te Hillegersberg om hulp verzocht. Door haar tusschenkomst zijn de spuiten 1 en 6 van de Hillegers- bergsche brandweer uitgerukt, die de bij den hooiberg staande panden heeft be spoten. Later verscheen de brandweer uit Bergschenhoek. die toen het werk heeft overgenomen. Na twee uur was het gevaar geweken. UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Woensdag 5 Aug. Huizen, 298 M. Uitsluitend N. C. R. V.-uitzendingen. 8.00 Schriftlezing. 8.159.45 Gramofoonplaten. 10.30—11.00 Ziekendienst. 11.0012.00 Harmoniumconcert. 12.00 Politieberichten. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30—2.00 Concert. 2.00 Gramofoonplaten. 2.30 Lezen van Chr. Lectuur. 3.004.30 Concert. 4.304.45 Gramofoonplaten. 5.006.00 Kinderuurtje. 6.007.00 Concert-. 7.00 H. J. van Engeland: „Electriciteits- verschijn-selen in den dampkring. 7.30 Politieberichten. 7.45 Gramofoonplaten. 8.0010.45 Concert Chr. Radio-orkest. 9.00 J. W. van Voorst: „Een bezoek aan het Bijbelsch Museum te Amsterdam. Rond den Tabernakel van Ds. Schouten". 10.00 Vaz Dias. 10.4511.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. Uitsluitend V. A. R. A.-uitzending. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonplaten. 9.30 Orgelspel. 10.00 Morgenwijding V. P. R. O. 10.15 Onze Keuken door P. J. Kers. 11.00 Gramofoonplaten. 11.05 A. F. Portieje: „Natuurstudie in Artis". 11.35 Gramofoonplaten. 12.00 Concert V. A. R. A.-Septet. I.45 fauze. 2.15 Mevr. StaalmanKramer: „Brac- tisch Idealisme". 2.30 f'-imofoonplaten. 3.30 „Maak het zelf", door mevrouw C. Schaake—Verkozen. 4.25 Gramofoonplaten. 4.30 Kindervertellingen. 5.15 Vragenhalfuurtje door Oom Henk. 6.00 Concert V. A. R. A.-Mandoline-En- semble. 7.00 Huib Luns: „Beeldende Kunste naars." 7 on nver Büenteelt. 8.00 Gramofoonplaten. 8.15 Uitzending vanuit Theater Carré Amsterdam. „Madame Pompadour", ope rette van Leo Fall. In de pauze: „Vaz Dias." II.0012.00 Concert door Ensemble uit- het V. A. R. A.-orkest o. 1. v. Harry Wig- gelaar. Daventry, 1554 M 10.35 Morgenwijding. 12.20 Gramofoon. 1.05 Orgelconcert. 1.50 Orkestconcert. 3.50 Concert. Stedelijk orkest van Bour nemouth. Brand door hooibroei. Gistermorgen brak brand uit in de groote boerderij, bewoond door den. land bouwer D. Clapenburg te Woudijk onder Kollum. De boerenbehuizing met bijge bouwen brandden geheel af. Alleen de voorbehuizing kon met moeite worden be houden. Van de 300 varkens kwamen pl m. 40 in de vlammen om. De oorzaak van den brand is hooibroei. Verzekering dekt de schade. Uit een brandend huis gesprongen. In den afgeloopen nacht heeft te Gep- nep een ernstige brand gewoed. Daar het woonhuis van den heer Leuben verbouwd werd was de familie tijdelijk in de daar achter gelegen wasscherij gaan wonen. 5.05 Concert-orgelbespeling. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.35 Nieusberichten. 7.00 Pianomuziek van Handel. 7.20 Lezing. 7.50 Variété Jack Paijne en zijn dans- orkest. 9.20 Nieuwsberichten. 9.40 Lezing. 9.55 Kamermuziek (piano, viool, bariton) 11.2012.20 Dansumuziek. „Radio Pari s", 1725 M. 8.05, 12.50, 1.25 en 6.50 Gramofoonmuziek 9.05 „La Bohème", opera van Puccini. Op gramofoonplaten. Kalundborg, 1153 M. 12.202.20 Orkestconcert.. 3.505.50 Orkestooncert en voordracht. 6.106.40 Gramofoonplaten. 8.208.50 Viool-soli. 8.502.20 Dansmuziek en refreinzang. Langenberg, 473 M. 7.25, 11.00 12.20 Gramofoon. 1.25 Solistenconcert. 5.20 Orkestconcert. 8.20 Dansmuziek. Kapel Ilja Livschakov. Daarna tot 12.20 dansmuziek. Z e e s e n, 1635 M. 7.00—7.50 Gramofoonplaten. 10.55—12.20 Berichten. 12.20 Gramofoonplaten. 1.502.20 Berichten. 2.203.20 Gramofoonplaten. 3.204.20 Lezingen. 4.20—5.20 Concert. 5.208.20 Lezingen. 8.20 Dansavond. 10.20 Berichten en daarna Concert door orkest- van werklooze musici o. 1. v. Eugen Sonntag. Brussel 503. M. 5.20 In de dierentuin. 6.05 Vocaal concert. 6.35 Lezing. 6.50 Gramofoon. 7.35 Lezing. 7.50 Nieuwsberichten. 8.20 Harmonica. 8.45 Clowns. 8.55 Saxophoon. 9.05 Lezing. 9.20 Orkest concert. 9.50 Fabels van La Fontaine. 10.00 Vervolgconcert. 10.20 Nieuwsberichten. Brussel, 338,2 M. 5.20 Lezing. 5.30 Dansmuziek. 6.35 Lezing. 6.50 Gramofoonplaten. 7.35 Lezing. 7.50 Nieuwsberichten. 8.20 Jazz op 2 piano's. 9.05 Voordracht. 9.20 Concert in het Casino in Knokke. Daar is de brand uitgebroken. De familie kon zich ternauwernood redden; de schoon zoon moest zelfs uit het raam springen en had daarbij het ongeluk zijn arm te breken. Er kon niets gered worden. Hon derd kippen, die in het aangrenziide kip penhok zaten, zijn omgekomen. Er was niets verzekerd. VROUW GESTOKEN. In de Eeyenoordstraat te Rotterdam is twist ontstaan tusschen mejuffrouw E. M. D., uit die straat en een van haar familie leden. Deze heeft haar met een mes in de linkerborst gestoken. Mej. D. is naar een apotheek in de Van der Takstraat geloo- pen, waar zij. tengevolge van het vele bloedverlies, in elkaar is geakt. Zij is in Het ziekenhuis aan den Coolsingel opge nomen. De dader is aangehouden en opge sloten. Het mes is in beslag genomen. FEUILLETON. 13) Niemand hier bekommerde zich om hem. En toch wat zou hij nog meer doen Hoe had hij zijn best gedaan, maan den lang, om zijn plichten zoo trouw mo gelijk na te -komen, en het was hem toch zoo hard geworden, zoo vreeselijk hard Hij had veel geleerd in dien tijd van stillen arbeid en zelfverloocheningWat een knaap van zijn jaren kan, kan ook hij, en wellicht nog meer. lederen baas zou hij be vredigd hebben iedereen, alleen den broeder zijns vaders niet, alleen hem niet, die voorgaf de plaats van vader voor hem te vervangen. „Indien hij mij niet mag lijden, waar om wil hij mij dan steeds bij zich houden? O, alleen om mij te pijnigen houdt hij mij snikte de knaap. Alles was vergeefsch geweestHij had alles in het werk gesteld, om dien man te voldoen, hij had zichzelf verloochend als niemand, maar vergeefs. Vrees had hij steeds voor dien man gevoeld, die hem gerukt had uit het huis zijner moeder, waar hij de gelukkige, kleine bestuurder was; maar thans kwam een ander gevoel in zijn hart. Als vuur brandde dat in zijn ziel en dreef hem het bloed naar de wan gen: de haat van den weerloos onder- - drukte. Toen hij, uitgeput van het weenen, stil op zijn stroozak lag, werd hij zich van dat gevoel bewust. Lang had hij getracht, zijn beul te vermurwendat was vergeefsch geweest, maar thans was het ook voorbij. Hij wilde niets meer van Benedikt, niet eenmaal een vriendelijken blik meer, nëen, het was uit tusschen hen hij haatte hem De knaap vloog plotseling op als dooi een adder gestoken. De stem in zijn bin nenste had hem een waarschuwend woord toegesproken: het woord zonde! Ja, zijn haten was zonde Krampachtig perste Gilli de handen in elkaar. Zijn hart klopte geweldig. Mocht hii dan zijn beul niets kwaads toewen- schen 1 Mocht hij zich niet verheugen bij de gedachten, dat het ook hem eenmaal slecht mocht gaan, dat Gods hand hem moest treffen Maar neen, hij wist, dat dat niet mócht. Helder en duidelijk stond voor zijn geest het groote woord van den Heer: „Bemint uw vijanden Hij knielde neer in het donker kamertje hij knielde voor God. Steeds donkerder werd het om hem, maar als hulpzoekend verhief hij zijn oog naar het plaatje tegen den muur. Te dikwijls had hij het be schouwd, hij had geen licht noodig om te weten, hoe het Kindje Jezus er uitzag, het Kindje Jezus met de houtspaander. En voor de honderdste maal wellicht, maar zoo duidelijk als nooit te voren, stond voor zijn geest het geheimzinnige woord van den grijzen monnik met de witte ha ren: „Uit de houtspaanders zult gij je palmboom zien opgroeien." Gilli knielde op den steenen vloer en bad. Hij bad niet voor zichzelf, voor hem wilde hij bidden voor zijn vijand. Fluis terend bad hij het gebed des Heeren; elk woord brandde hem op de lipen. „Vergeef ons onze schulden"daarna stokte hij Nog een laatste oogenblik van strijden, daarna vervolgde hij, niet zacht-, maar luid als een kreet van triomf: „Gelijk wij ver geven onze schuldenaren En nog sidderend van opgewondenheid maar in het diepste van het hart toch rus tig en kalm, wierp de kleine overwinnaar zich uitgeput op zijn legerstede om te rus ten. X Sedert Sandel weer in Altenburg woon de, ging zij bijna iederen Zondagmiddag naar het dorp van Gilli. Hoe ijverig zij ook naar Gilli uitkeek, bijna nooit ge lukte het haar, hem te zien. De knaap zelf had haar verzocht, hem niet meer in de pachthoeve op te zoeken, oom was daar over kwaad en wreekte zich later daar over op den jongen. Zoo wachtte de goede Sandel met haar onuitputtelijke teederheid op weg en steg den knaap op, en de men- schen uit het dorp wisten reeds, indien zij de Altenburgsche Sandel zagen, wien zij zocht. „Hij is juist in de kerk gegaan", zeiden zij, of: „hij is reeds naar huis" ,en dan wist zij, dat zij vergeefs gekomen was en keer de bedroefd huiswaarts. Maar hoe „kort" Gilli ook werd gehou den, de menschen op de andere boerderijen wisten toch heel wat te vertellen, wat de goede Sandel de oogen vochtig en het hart zwaar maakte. Benedikt's wreedheid werd steeds erger. Hij gaf den jongen werk, dat boven zijn krachten was, zeiden de men schen, en hij scheen blij te zijn, indien hij een voorwendsel gevonden had, hem te kunnen straffen. Ja, hij schold zelfs op zijn vrouw, dat zij den joegen „vertroetelde", en meer dan eens had hij haar het stuk brood uit de hand gerukt, dat voor hem bestemd was. Zulke en dergelijke geschiedenissen kreeg Sandel te hooren, zoo dikwijls zij met de menschen uit het dorp sprak, en dat alles spoorde haar aan, te trachten, den armen gevangene de vrijheid terug te geven. Op zekeren dag vatte zij moed en ging bij den pastoor van Kaltern, den opvolger van haar heerbroer, haar nood klagen en te gelijk zijn bemiddeling voor den wees vragen. De pastoor ontving de oude Sandel voorkomend en hoorde geduldig haar lang verhaal aan. Ten slotte zei hij, dat hem Anderlan niet. onbekend was en hij over tuigd was. dat het kind het bij hem niet erg goed zou hebben, maar zulke zaken moesten delicaat worden aangepakt, an ders maakte men de zaak nog erger dan ze was. Zij moest inzien, dat een tusschen komst van hem den opvliegenden man nog méér zou prikkelen. Hij zou zien wat hij doen kon, „maar, juffrouw Sandel," voegde de pastoor er met een zucht bij, „hoop niet te zeer." Hij had niet noodig dat te zeggen. r5nir goocheld verliet Sandel de pastorie. Maar één man wist zij toch nog in Kaltern, die invloed op Benedikt, wellicht zelfs macht over hem had, en dat was zijn pachtheer. Sandel. begaf zich aanstonds naar dezen. De pachtheer was niet thuis en nu begon Sandel haar hart voor diens vrouw uit te. storten. Toen Sandel zweeg, antwoordde deze: „Ja, ik mag dien Anderlaan ook niet. Had mijn man mijn meening ge vraagd, dan zou de vorige pachter nog op den pachthof zitten. Ik geef je gelijk, in dien Anderlan je niet bevalt, hij bevalt mij ook niet. Maar mijn man wil er geen kwaad van gezegd hebben. Gij zult het bij hem niet treffen, Sandel." Ontmoedigd ging Sandel heen. Maar toch gaf zij den moed nog niet op. Die deftige menschen begrepen haar niet, kon den zich niet voorstellen, wat een arm, ver laten kind te lijden had. Maar zij zou een voudige menschen in het dorp gaan opzoe ken, die zich steeds vol medelijden over den armen Gilli hadden uitgelaten en die niet genoeg kwaad van Benedikt wist te zeggen. Met- die wilde zij beraadslagen, hoe men Gilli aan zijn beul zou ontruk ken. Allereerst begaf zij zich naar den Re- miohhof. Daar wist men het beste, wat de arme Gilli te lijden had. De boer en de boerin zaten aan het avondeten. Sandel veriialde voor den zoo- veelsten keer de lijdensgeschiedenis van den armen Gilli en verzocht den boer, fcus- schenbeide te komen. „De arme jongen heeft niemand, die zich hem aantrekt. ,0, mijn goede Sepp, mijn goede Moidl, gij moet u om Godswil over hem ontfermen. Gij zijt de naaste buren, indien Sepp eens flink tegen Anderlan zei, waarop het staat, dan zou Benedikt wel anders handelen." De boer, die haar ongeduldig had aan hoord. stond op, bromde eenige onver staanbare woorden en ging weg, de deur hard achter zich dichtslaande. Sandel verschrok, zij kende toch den boer van den Remichhof als een goeden, vrien delijken man. (Wordt vervolgd)..

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9