UIT DE OMGEVING DINSDAG 4 AUGUSTUS 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 De heer Huurman: Dan wil ik wel voor kwajongen spelen. Ik vraag B. en W. beleefd, te willen zeggen, hoe het komt-, dat deze zaak nu pas aan de orde gesteld wordt en wat er voor die 2250 gedaan wordt. Wethouder Tepe had met het oog op den tijd, op de warmte en de weinige animo der raadsleden zoo kort mogelijk willen zyn. Nu wil hij de zaak ook in den breeae uiteen zetten. Geruimen tijd geleden bleek, dat er ruimte te kort zou zijn op de Meisjes H.B. S. Gemeentewerken hebben daarop een groot uitbreidingsplan ontworpen, geraamd op 90.000. Inmiddels deed zich dezelfde kwestie voor aan het Gymnasium. Men wist echter niet of dit tekort blijvend zou zijn en daarom was men aanvankelijk van plan in dit tekort te voorzien door een serai- permanente bijbouw. Spr. heeft daarna den rector van het Gymnasium gewezen op een andere mogelijkheid, waardoor de toestand blijvend zou worden verbeterd. Het gebouw zou dan door het Gymna sium ontruimd worden en vrij komen voor de Meisjes H.B.S. Terwijl de onderhande lingen hieromtrent nog hangende wa:en (zoowel de directrice van de H.B.S. als de rector gevoelden veel voor het plan) moest natuurlijk elke uitvoering van het plan van 90.000 achterwege blijven. Inmiddels moet er echter een tijdelijke oplossing worden gevonden voor de Meis jes H.B.S. vóór Sepember. De bedoeling is op den zolder een lokaal af te schieten en dat in orde te laten brengen voor leslo kaal. Dat alles is pas de laatste dagen voor elkaar gekomen. Tijd voor een commissie behandeling was er niet meer. De heer Groene veld zal nu niet meer tegen het voorstel stemmen. Tevre den is hij echter niet, want hij vindt het geen ideale oplossing. Daarna z. h. st. aangenomen. 28o. Voorstel tot wijziging der begroo ting, dienst 1931, in verband met de meer dere uitgaven van de Gemeentelijke Com missie voor Maatschappelijk Hulpbetoon en van den steun aan uitgetrokken werkloo- zen. Goedgekeurd. BOND VRAAG. De heer Koole vraagt in dezen tijd "het voorgenomen ontslag van tijdelijke arbei ders in gemeentedienst op te schorten. Vervolgens vraagt hij hoe het staat met de werktijdenregeling der brugwachers. Wethouder Reimeringer anwoordt hem uitvoerig en zet de geheele geschiede nis van deze brugwachterskwestie uiteen. Hij stelt er echter prijs op, nog vóór zijn afscheid deze zaak tot een goed einde te brengen. Daarna sluiting te kwart over 6. HILLEGOM. Blindenzorg. De opbrengst der collec te, in deze gemeente gehouden door de Na tionale Stichting „Tehuis voor alleens laan- de blinden te Wolf hezen, beliep 132.05; een gunstig bedrag. Personalia. Tot onderwijzer aan de Chr. Burgerschool alhier is met ingang van I October benoemd de heer H. Schouten te Oud-Beijerland. Prettig! In den nacht van Zondag oip Maandag werd bij een caféhouder in de Hoofdstraat een leeg biervat door een der keukenramen geworpen. De politie stelt een onderzoek in naar de daders. Gemeentelijk Sportterrein. Na gehei me vergadering heeft de Raad dezer ge meente besloten, van den heer S. J. Wiitte- man voor de som van 14500 te koopen een terrein, ter grootte van 1.6 H.A., gele gen achter de zweminrichting, tha-ns in ge bruik als voetbalterrein van Hillinen. Wij vinden dit als polderland in dezen tijd van malaise pl.m. 10000 per H.A. een zeer hoogen prijs. De eenige veront schuldiging is, dat het terrein grenst aan gemeenrt e-eigendommen. LISSE. Personalia. Tot onderwijzer aan de R. K. Jongensschool van de Par. St. Agaiha is met ingang van 1 Augustus a.s. benoemd, den heer C. J. van Zeist, alhier. Drankwet. Bij beschikking van den heer Minister van Arbeid, Handel en Nij verheid is toegestaan, dat de vergunning tot den verkoop van sterken drank in het klein, staande ten name van den heer A. Mosseveld, alhier, wordt overgeschrevea ten name van den caféhouder M. van Hage, alhier, voor het perceel Haven no. 4. Groene Kruis. Ten bate van het Groe ne Kruis en de R. K. wijkverpleging zal op II Augustus a.s. op het voetbalveld aan den Broekweg alhier een voetbalmatch met muziek worden gehouden, waarvoor Burge meester en Wethouders vrijdom van do be lasting op openbare vermakelijkheden heb ben verleend. Bouwverordening. De in de j.l. gehou den raadsvergadering gewijzigde bouw- en woningverordening dezer gemeente, waar in de termijn waarbinnen op een bouwaan- vrage moet worden beslist is gesteld van 14 dagen op 1 maand en ingelascht is de z.g. welstandsbepaling, is voor zoover deze wijziging betreft op 31 Juli j.l. afgekondigd en treedt alzoo in werking op 3 Augustus 1931. STOMPWIJK. Geboren: Teunis, z. van M. J. Koese en E. M. Roos. Wilhelmina Johanna, d. van G. Hilgersom en C. Klink. Elisabeth Maria Theresia, d. van J. van Leeuwen en B. C. v. d. Krogt. Charles Nicolaas Con- stantijn, z. van J. Burgers en A. Grootveldt. Gehuwd: W. A.Miebes en A. E. Quist. Overleden: W. H. v. Esschoten 85 j. GEMEENTERAAD VAN SASSEN HEIM In de gisteravond gehouden vergadering waren afwezig met kennisgeving de heeren Speelman en Bisschops. De notulen werden goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken was een verzoek van de Oranje-vereeniging om ge bruik van „Sporthoff" voor feestterrein op 9 en 10 September. Dit wordt na een opmerking van den heer Verkleij, of over leg gepleegd wordt met de voetbalvereem- gingen, toegestaan. De bewoners van de Kastanjelaan bekla gen er zich over, dat het hun bij de dem ping van de nieuwe Haven toegezegde, niet wordt uitgevoerd. De voorz. zegt, dat een en ander nu zoo spoedig mogelijk zal worden uitgevoerd. Er is gewacht tot de grond voldoende ingezon ken was. Besloten wordt het terrein in tee- kening te brengen en dan een beslissing te nemen inzake overpad van het laatste perceel. 3. Mededeeling graven rioleering. De voorzitter deelt mede, dat op verzoek van den Rijkswatersbaat eerst het gedeelte R. K. kerk-Wasbeekerlaan uitgevoerd zal wor den. Is dit in orde, dan wordt de tram baan naar het midden van den weg verlegd en opnieuw bestraat. Voor den winter hoopt men met een en ander gereed te zijn. 4. Staten van achterstand. Deze worden nog inbaar verklaard. 5. Voorloopige vaststelling gemeente rekening 930. Namens de commissie van onderzoek maakt de heer v. Zonneveld en kele opmerkingen. Hij wenscht voor elke bestelling een bon, die weer ingestuurd moet worden. Ook over den benzineprijs wordt gesproken. Het blijkt dat de ge meente 1 et. per liter meer betaalt dan de particulieren. De voorz. beantwoordt de opmerkingen. Besloten wordt dat de gemeente zelf een benzinepomp zal aanschaffen. De rekening wordt nu goedgekeurd. 6. Wijziging gemeentebegrooting 1930. Het blijkt, dat dit noodig is, daar door B. en W. 60.000 tijdelijk geleend is aan her. Electriciteitsbedrijf en nog een bedrag aan Goed Wonen. De heer v. Zonneveld acht het verkeerd, dat B. en W. nu eerst hiervan mededeeling doen. Uit dit feit blijkt, dat we te veel of te vroeg geleend hebben. Voor het ver volg wenscht hij machtiging van den raad. De voorzitter geeft toe, dat er te vroeg geleend is, doch dit vindt zijn oorzaak in de conversieleeningen van 1930. Voor het vervolg is voor het verstrekken van leenm- gen de goedkeuring van Ged. Staten noo dig. 7. Vaststelling pensioengrondslagen. Deze worden vastgesteld. 8. De rekening en verantwoording over 1930 en de begrooting 1931 van de Ge zondheidscommissie worden goedgekeurd. 9. Bespreking oude Herv. School. Na am pele bespreking wordt beslot-en de school aan de Herv. Kerk te verkoopen voor 10.000. Er komt daar een verbreeding van den weg, zoodat een 7-tal auto's kunnen parkeeren. De voorz. brengt dank aan de commissie- Speelman voor het werk in deze verricht. 10. Begrooting Schoolartsendienst. Deze wordt goedgekeurd. Alsnu wordt aan de agenda toegevoegd: „Het inrichten van een gemeentewerf". B. en W. hadden zich deze gedacht aan heb einde van de Oost-Haven en vragen het gevoelen van den raad om boven het ma gazijn en garage een woning te bouwen. De heer v. Breda zou het wenschelijker vinden de werf bij de reeds bestaande lood sen, dus vooraan te bouwen. De voorz. zegt, dat deze ontruimd zullen worden. Het is gewenscht alles op één plaats te bren gen en achteraan is de geschikste plaar-s. Voor de bestaande loodsen is reeds een bestemming gedacht. De op te richten ar beidsbeurs zou er plaats kunnen vinden, en een barak voor besmettelijke ziekten, con- cultatiebureau voor zuigelingen en T.B.C. Besloten wordt dit aan B. en W. over te laten. Rondvraag. De heer Verkleij wijst er op, dat bij het Woonwagenkamp geen water is. Een der omwonenden is bereid water te verstrekken als de gemeente hem 30 Meter water toestaat. De heer v. Breda wijst op de slechte toestand van de Kastanjelaan en op de Lindenlaan waar het riool boven den weg uitsteekt. De voorz. zegt overweging toe; de Lin denlaan is nog niet overgenomen door de gemeente. De heer Warnaar informeert naar de nieuwe muziektent. De voorzitter deelt mede, dat de plannen in vergevorderd sta- dium zijn. Het is de bedoeling aan de Beu kenlaan een nisvormige tent te bouwen. Nadat de heer v. Zonneevld geïnformeerd had of er al bezwaren waren ingebracht tegen de vuilbegraving in de Kooi en de heer Schrama gewezen had op het wensche- lijke van een afscheiding aan de Charbon- laan, nam de voorzitter het woord om een afscheidswoord te spreken tot de 2 ver trekkende raadsleden. De heer v. d. Geest heeft reeds 2 jaar zitting gehad en heeft steeds, al was hij als arbeidersafgevaardig de gekozen, met de meeste onpartijdigheid gehandeld, met een openhartigheid en eer lijkheid die hem tot eer strekt. De heer v. d. Voet, die niet zoo lang zitting had, heeft ook steeds op zuivere wijze de belangen der gemeente gediend. (Applaus). De heeren v. d. Geest en v. d. Voet dan ken voor de hartelijke woorden en u'tcn hun beste wenschen voor de gemeente. De voorz. wenscht nu nog een afscheid te nemen. Onze notaris gaat ons verlaten. Hij heeft een vooraanstaande positie in deze gemeente bekleed. Bijna iedere inge zetene heeft hij met raad en daad terzijde gestaan. Hij is zeer gezien om zijn recht schapenheid. Voorbij zijn rust kan nemen in Zeist is hij door ziekte overrompeld. Hij spreekt de wensch uit dat hij spoedig her- steld is en nog een lange rust moge ge nieben. (Applaus). Hierna sluiting. De verouderde Zondagswet. Een verzoek is ingekomen van den Kcr- keraad van Leidschendam om de festivi teiten van het Dorus Rijkersfonds, enz. in het vervolg niet te openen voor alle Kerk diensten geëindigd zijn. De heer Small bespreekt deze kwestie en het' handhaven van de Zondagswet; hij had verwacht, dat de voorz. toch zeker de Zondagswet zou hebben gehandhaafd eu is geenszins tevreden over het antwoord van B. en W. De voorz. licht een en ander toe, terwijl de heer Willemse opmerkt, dat men de Zondagswet toch niet kan handhaven als vroeger, ofschoon B. en W. toch zeker steeds met ieders wenschen zullen reke ning houden. Een voorstel van B. en W. in deze wordt met 72 stemmen aangenomen. Een vraag van den heer Small, welke voordeelen voor de Gemeente en welke zedelijke belangen uit dergelijke feesten voortvloeien, wordt door den voorz., of schoon niet geheel naar genoegen van den heer Small, beantwoord. Een vraag van den heer Willemse be treffende radio-distributie aan den Broek- weg vraagt nog al enkele bespreking, doch een definitief en juist antwoord kan de voorz. thans nog niet geven, omdat deze kwestie nog in onderhandelng s. De heer Wllemse merkt op, dat de heer Pas toch alleen vergunnng heeft en hij ont raadt ten zeerste het verleenen van ver gunning aan anderen; want als men het den een geeft, zal men het ook den ander moeten geven en zeer zeker zullen B. en W. dan in moeilijkheden geraken. De voorz. zegt toe, deze kwestie onder de oogen te zien. Hierna gaat de Raad in geheime zitting tot behandeling reclame schoolgelden. GEMEENTERAAD VAN WOERDEN GEMEENTERAAD VAN STOMPWIJK Vrijdagavond te 7.30 kwam de Raad der Gemeente Stompwijk in openbare vergade ring bijeen. Voorz. Burg. W. Keijzer, secr. H. J. van Delft, aanwezig alle leden, behal ve de heeren Verheijen en Waaijeiv De voorz. opent de vergadering met gebed, waarna de notulen onveranderd worden goedgekeurd. Ingekomen zijn: Bericht dat de nieuwe leden van den Raad de benoeming hebben aangenomen. Goedkeuring af- en overschrij vingen en 40 opcenten Gemeentefondsoe lasting. Bericht van den heer Kool, dat hij onder beleefden dank zijn benoeming tot Hoofd der O. L. School aanneemt, enz., alle stukken worden voor kennisgeving aangenomen. In de Commissie tot onderzoek geloofs brieven nieuwbenoemde Raadsleden nor den benoemd de heeren Van Dam en Mooij- man. De voorz. schorst de vergadering om de heeren de gelegenheid te geven de brie ven na te zien. Na heropening deelt de voorz. namens de Commissie mede, dat alle stukken in volkomen orde zijn bevonden en adviseert tot toelating, wat z. h. s. wordt goedgekeurd. Bij de verordening als bedoeld bij art. 122 der Gemeentewet (inning watergelden stichting Drinkwaterleiding „De Tien Ge meenten") wenscht de heer Schmall eenige inlichtingen, welke hem door den voorz. worden verstrekt, terwijl de heer Willemse er zijn tevredenheid over uitspreekt, dat B. en W. de inning in handen hebben ge geven van den Boekh.-Kassier, waar het zeker in goede handen is; de verordening wordt z. h. s. aangenomen. Het voorstel tot financieele steun aan veldwachter Polderman in verband met het ongeluk van zijn zoontje, wordt na- een kleine opmerking van den heer Willemse z. h. s. goedgekeurd. De nu volgende voorstellen worden alle z. h. s. aangenomen en wel: het voorstel inzake Gemeenteverslag (art. 215 Gemeen tewet); het verzoek P. J. Bergman te Wils- veen (art. 13 L. O.-Wet 1930); het voorstel naar aanleiding van art. 124 Gemeentewet (Kasopneming Gem. Ontvanger); het voor stel met betrekking tot art. 265 Gemeente wet (deugdelijkheidsverklaring rekeningen takken van dienst) en driejaarlijksche afre kening (1925, 1926 en 1927) met besturen bij zonder Scholen. Bij het voorstel tot aanvulling Algemee- ne Politieverordening (betreffende het hou den van kippen) stelt de heer Willemse voor den tijd te bepalen vanaf 1 Maart. De voorz. zegt toe de zaak te zullen onderzoe ken en zooveel mogelijk met'den wensch van den heer Willemse te zullen rekening houden, waarna het voorstel z. h. s. wordt aangenomen. Onbewoonbaarverklaringen. Het voorstel tot onbewoonbaarve-rkla- ring der woningen Achterweg nos. 36, 38, 40 en 42 en Stompwijksche weg nos. 130 en 132 en 91, 93 en 95 wordt z. h. s. goedge keurd, evenals het voorstel tot overname van grond in verband met tot stand geko men reconstructie van den Achterweg. Voorstel tot wijziging der Gemeentebe grooting, dienst 1931. (Kosten demping sloot, etc. langs gedeelte Meerlaan). De heer Willemse zegt tot zijn spijt geconstateerd te hebben, dat men nog op hetzelfde punt staat en de door hem ge noemde materialen nog niet op de begroe ting staan. Wanneer alsnog 220.op deze begrooting inzake Meerlaan geplaa-st wordt, zal de minderheid, die tegen het voorstel was, zich er bij neerleggen. De voorz. licht toe, dat er keien gebruikt zijn, welke geen waarde hadden en der halve ook niet op deze begrooting zijn ge plaatst; B. en W. hebben zich geheel ge houden aan het advies van den Gemeente- Opzichter. De heer Willemse zegt, dat het hier gaat, over geklopte puin; welke wel degelijk waarde heeft en dat mede met enkele ao- dere daar gebruikte materialen de kosten werkelijk 220.meer zijn. Hij zegt, dat, het hier een prineipieele kwestie is en de tegenstemmers der vorige vergadering vol komen in hun recht staan, anders zouden zij zich niet hebben gewend tot Ged. Sta ten. De voorz. zet alles nader uiteen en doet een beroep op de minderheid, het voorstel thans goed te keuren en zegt toe, dat B. en W., ofschoon zij thans vrij uitgaan, m het vervolg wel degelijk alles zullen nagaan en taxeeren. Er worden hierover dan nog enkele be sprekingen gevoerd, doch de lieer Wil lemse blijft er bij, dat alsnog 220.op deze begrooting dient te worden geplaatst, waarna de voorz. het voorstel inzake wij ziging Gemeentebegrooting in stemming brengt, welk voorstel met 6—3 stemmen wordt aangenomen. De vaststelling kohier bedrijfsbelasting wordt z. h. s. goedgekeurd. Naar aanleiding van een verzoek van bewoners van den Westvlietweg betreffen de het zenden van kinderen naar de O. L. School te Voorburg willen B. en W. wach ten hierin een beslissing te nemen en wel tot het volgend jaar, daar dit pas voor een jaar is goedgekeurd; na enkele besprekin gen wordt dit goedgekeurd. De aanschaffing van een cyclostyle voor de Secretarie wordt eveneens goedgekeurd. De Raad der Gemeente Woerden kwam op Vrijdag 31 Juli in vergadering bijeen. Voorzitter de Edelachtbare Heer H. G. van Kempen, burgemeester. Aanwezig 11 van de 13 leden. Dc voorzitter opent de vergadering met gebed. De heer van Dijk had bericht ge zonden, dat hij wegens uitstedigheid de vergadering niet kon bijwonen. Ook de heer J. Ruijs kon om de zelfdj reden niet aanwezig zijn. Daar de heer Ruijs in den nieuwen raad niet zal terugkeeren had hij den burgemeester schriftelijk verzocht de raadsleden te danken voor de aange name samenwerking, die hij steeds had mogen ondervinden. De voorzitter leest verschillende inge komen stukken voor o.a. een brief van den directeur der Gemeentebedrijven over de kwaliteit en de druk van het gas Deze zijn over het algemeen goed te noe men. Gebreken zullen voortkomen uit on deugdelijke installaties e.d. Voor klachten wordt verwezen naa-r den dienst van het gasbedrijf. Verder een brief van de Wed. Welp als dankbetuiging voor de 40 pCt. toeslag op haat weduwenpensioen. Verschillende goedkeuringen van geno men besluiten, welke stukken alle voor kennisgeving worden aangenomen. Dan was er nog een verzoek van de bewoners van Breeveld om aansluiting aan de waterleiding, welk verzoek naar B. en W. wordt gerenvoyeerd om advies. Punt 2. Onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw gekozen raadsleden. Een commissie bestaande uit de heeren de Wit, Sonne veld en Mr. v. d. Bosch, onder zoekt deze geloofsbrieven, waarna de heer Sonneve'd mededeeling doet dat ze alle in orde zijn bevonden en de Raad advi seert de gekozen leden alle toe te laten, waartoe de raad besluit. Bij punt 3 wordt besloten, dat bij de controle over gemeenteontvanger en Wo ningbedrijf de gemeente zal worden bij gestaan door het Verificatiebureau van Nederlandsche Gemeenten. Punt 4. Adres van den Bond van Mo- bilisatieslaohtoft'ers. B. en. W. adviseeren de Raad tot adhesiebetuiging met dit adres, waarin de Regeering wordt ver zocht om een wet tot algehee-le schade loosstelling' van de mobilisatieslachtoffers Op een vraag van den heer van Doorn antwoordt de voorzitter dat zich in deze gemeente 4 personen hebben aangemeldt. Tot adhesiebetuiging wordtbes'oten. Punt 5. Adres van den polder Barwouts- waarder inzake overname van wegen. B. en W. hebben bericht ontvangen dat de polder de som van overname f 400. te hoog vindt en het voorstel van Woer den niet aanneemt. Deze zaak wordt weer terugverwezen naar B. en W. Punt 6. Nu de Wet een gemeentever slag over 5 jaren toestaat stellen B. en W. voor het jaarlijksche verslag op te heffen en over te gaan tot een viji-jaarlijksch gemeenteverslag. B. en W. beschouwen het verslag als een zaak van niet veel ge wicht. De heer v. d. Bosch is het hiermee niet eens. Hij vindt een jaarlijksoh ver slag wel dienstig en een tijdperk van 5 jaar te lang. Wethouder Zon betwijfelt of dit verslag wel door alle raadsleden gelezen wordt. Het is een kwestie van appreciatie. Voor stel aangenomen met de heer v. d. Bosch tegen. Punt 7. Tot ambtenaar van den Burger lijken Stand voor huwelijken wordt de Burgemeester aangewezen met lo stem men en 1 stem op den heer Sonneveld. Punt 8. Het nemen van 7 aandeelen in de Bank voor Nederlandsche Gemeenten. De heer v. d. Bosch vraagt of de ge meente zelf wel eens bij die Bank geld opgenomen heeft. Na bevestigend ant woord van de voorzitter vraagt de heer v. d. Bosch of het dan niet raadzaam is een rekening-courant met die Bank aan te gaan. De voorz. antwoordt dat de bank hier niet gevestigd is. Verder vraagt de heer v. d. Bosch of de geme-ente de waar borgsommen, die zij ingevolge de L.O.- wet ontvangt bij deze bank stort. De voorz. antwoordt dat dit niet gebeurt, maar dat er dan zooveel minder geleend wordt. De Raad keurt het voorstel goed. Het dempen van een sloot. Punt 9. Over het gedeeltelijk dempen van een sloot langs Singel en Jan van Naald wijkstraat, ontstaat een levendige discussie. Dit voorstel is gedaan op ad vies van de commissie voor Openbare Werken. De sloot* behoort voor de helft aan de gemeente en voor de helft aan de eigenaars van de aangrenzende percee- len. De heer v. Doorn is tegen het voor stel om de sloot helft van de gemeente te dempen dan een hek te plaatsen. Hij wil om een goed geheel te krijgen in over leg met de eigenaars de geheele sloot dempen, waarna rioleering en trottoir leg gen. Weth. Zon als minderheid in de com missie van Openb. Werken en in B. en W. is van meening dat gedeeltelijk dem pen de situatie daar bederft. Ofschoon het wel een dure geschiedenis zal worden Volgens het voorstel van Doorn kan hij zich met het voorstel van B. en W. toch niet vereenigen. De heer Rooseboom is voor het voorstel van Doorn. Een flink voetpad aohter de boomen is hee-1 nuttig. De heer Smits voelt ook wel voor geheel dempen maar stuitte terug voor de groote kosten. Weth. Zon zegt dat al een mooie breedte zal ontstaan, als de boomen ge rooid worden. De heer Sonneveld zegt dat de commissie moeilijk verder kan gaan. Toch zal vroeg of laat tot geheele dem ping moeten worden overgegaan, anders wordt het een stinkboel door de riolen, die er in uitloopen. De heer v. Doorn ver dedigt zijn voorstel. De heer de Kruif wil B. en W. de zaak nog eens goed laten onderzoeken. Weth. Zon zegt dat belang hebbenden niet zoolang kunnen wachten, zij moeten een uitpad hebben. De heer de Wit vindt het jammer dat al niet vroe ger tot geheele demping is overgegaan. Nu zijn er al verschillende mooie brug gen over de sloot. De heer Koolhoven wil in beginsel besluiten de helft alvast te dempen. Weth. Kalsbeek wil zoo maar niet blindelings besluiten tot een groot ere uitgave van meer dan f 1300, zoo druk is dahr het verkeer nu niet. Het voorstel van Doorn komt zeer onvoorbereid. De zaak moet grondig onderzoht en met de eigenaars besproken worden. Er kan tij delijk een nood'brugje gelegd worden. Slot van de discussie: de zaak wordt aangehouden tot de eerstvolgende verga dering. Punt 10. Op de gebruikelijke voorwaar den wordt grond verkocht aar den Nieu- wendijk aan D. Beukers en aan de Steen- kuilen aan de heeren v. Staveren, v. d. Heijden, J. v. d. Hadelkamp en J. Baretta Punt 11. Daar mej. Waalboer door den pensioenraad ongeschikt is verklaard wordt zij op haar verzoek eervol ontsla gen als onderwijzeres aan de O.L. School. Punt 12. Aanvrage crediet om stede- bouwkundige voorlichting in verband niet de uitbreidingsplannen der gemeente. De heer de Kruif vindt de kosten f 1000 -f reiskosten te hoog. De voorz. zegt dat ook het tegenwoordige uitbreidingsplan door dit bureau gemaakt is. De heer de Wit vindt dat er wel een oogje op mag gehou den worden, dat het niet te royaal en grootscheepsch wordt opgezet. Weth. Zon zegt: het bureau doet het zoo practisch en goed mogelijk. De gemeente architect kan alle mogelijke inlichtingen geven. Als de heer de Kruif de verzekering krijgt dat er geen gebouwen komen, die de draag kracht van de ingezetenen te boven gaan wordt het voorstel zonder stemming aan genomen. Punt 13. Demping van het zandgat aan den Nieuwendijk. De voorz. stelt voor dit punt aan te houden, wegens de adressen die zijn ingekomen tot niet demping. Al dus besloten. Punt 14. Adres van T. van der Zaan om verhooging vergoeding voor het uit zoeken van vuilnis. De commissie van Openb. Werken acht geen termen aanwe zig. Nadat de voorz. en weth. Zon een vraag van den heer Koolhoven beant woord hebben wordt met algemeene stem men afwijzend beschikt. Punt 15. Aan de Vereen. „Kon: dag" wordt f 300 subsidie gegeven voor de kinderfeesten. Punt 16. De begrootingswijziging wordt goedgekeurd. Woorden van dank. De voorz. spreekt na afhandeling van deze agenda de Raad toe. Dit is de laat ste vergadering van deze 4jarige perio de. Hartelijk dank zegt hij voor de sa menwerking in het belang der gemeente ondervonden. Vooral dankt hij de beide wethouders Kalsbeek en Zon. Op dc meest vriendschappelijke wijze zijn vaak moei lijke vraagstukken behandeld. Hij dankt de heeren H. Brunt, v. Dijk en J. Ruijs die niet meer terugkeeren, vooral de heer H. Brunt die 18 jaar lang lid van deze raad geweest is, de eenige die al lid wag vóór de ambtsaanvaarding van dezen bur gemeester. In de volgende periode hoopt hij op dezelfde aangename samenwerking Hierna neemt de heer H. Brunt het woord. Hartelijk dankt hij voor de aan gename woorden. Het scheiden van den raad, waarvan hij zoo lang lid was valt hem zwaar. Ook van het lidmaatschap van de Bedrijven, waartoe hij zich zeer aangetrokken voelde. Van de 504 raads vergaderingen heeft de heer Brunt er slechts 1 gemist. Door zijn niet herkie-

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6