BUITENL. BERICHTEN Bestanten Zomer-Artikelen^d-Artikelen, enz. NED OOST-INDIE LUCHTVAART DINSDAG 4 AUGUSTUS 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 BROEDERTWIST. Zijn broer met een mes zwaar verwond. In den nacht van Zondag op Maandag kregen de gebroeders W. wonende aan de Jozefstraat te Venlo, een woordentwist, welke spoedig overging in een ernstige vechtpartij. De 33-jarige W. bracht zijn jongeren broer, den 27-jarigen M. \V. eeni- messteken toe, waardoor deze zeer ernstig werd gewond. Een der messteken trof de linkerlong. Het slachtoffer werd naar het R.-K. ziekenhuis vervoerd, waar hij van de laatste H.H. Sacramenten werd voorzien. De dader is gearresteerd. MAN IN HET RUIM GEGOOID. Aan boord van het in de Rijnhaven te Roti ei-dam liggende Duitsche stoomschip Westphalen is te Rotterdam twist ont staan tusschen 3 opvarenden om een geld kwestie. De twist liep zóó hoog, dat twee hunner den derden oppakten en hem in het ruim wierpen. Het slachtoffer, de 47- jarige P. V. uit Keulen, is in het zieken huis aan den Coolsingel opgenomen, met een gebroken halswervel. De daders, de 24- jarige H. W. G. S. en de 50-jarige E. G. O. E.. zijn aangehouden en op het bureau van de riverpolitie opgesloten. EEN INBREKER AAN EEN VERKEERD ADRES. Er was in den nacht van Vrijdag op Za terdag een inbreker op het pad, die. zijn slag dacht te slaan in een boerderij aan den Paterswoldschen weg te Groningen, bewoond door den veehouder H. ten Ca te. Het zal ongeveer half twee zijn geweest, toen den heer ten Cate een verdacht ge- druisch in de kamer hoorde, grenzende aan de kamer, waar hij en zijn gezin zich te bed bevonden. Hij zag de verbindingsdeur open gaan en sprong, onraad vermoedende direct uit bed. Dat vermoeden bleek juist. Hij zag een man zich haastig uit de voe ten maken en door het raam, dat opge schoven stond de hor was ter zijde ge drukt naar buiten verdwijnen. De veehouder, die blijkbaar niet heel bang is uitgevallen, werkte zich ook door het raam naar buiten en achtervolgde den ongenooden gast, dien hij in den tuin be zijden het huis te pakken kreeg en voor alle zekerheid tegen den grond wierp, om hem vervolgens goed vast te houden. Inmiddels waren de knecht en de an dere leden van het gezin ook toegeschoten. Een hunner waarschuwde een buurman, die op zijn beurt de politie alarmeerde. Deze liet natuurlijk niet lang op zich wachten en weldra konden een aantal agenten den bewakingsdienst overnemen. De inbreker, de 34-jarige D. S., een goe de bekende van de Groningsche politie, werd vervolgens geboeid naar het hoofd bureau van politie overgebracht, waar hij gratis nachtlogies kreeg. Een goede vangst dus, dank zij het moe dige en kordate optreden van den heer des huizes. Weer drie winkeldieveggen aangehouden. In de Bijenkorf" te Rotterdam zijn Za terdag weer drie winkeldieveggen op hee- terdaad betrapt toen zij probeerden goe deren van een toonbank weg te nemen. Het zijn de 43-jarige C. S.de 27-jarige E. J. M,D. en de 27-jarige C. H. D. Zij zijn naar het politiebureau aan de Groote Paauwesteeg gebracht, waar bij fouillee ring op de eerstgenoemde een electriach strijkijzer werd gevonden, de buit van een strooptocht in de Fransche Bazar. Het drietal is in bewaring gesteld. Valsche fietsbelastingplaatjes. Zaterdag is aan de politie te Haarlem meegedeeld, dat iemand in het bezit was van een valsch 'rijwielbelastingplaatje. Het bleek, dat hij dit gekocht had voor 1.50 van P. C. W. te IJmuiden. In sa menwerking met de recherche en de poli tie te IJmuiden, is toen in de woning van W. een onderzoek ingesteld, en daar zijn enkele voorwerpen, dienende voor de ver vaardiging van valsche fictsplaatjes, in be slag genomen. W. ontkende er iets van te weten, doch hij had zelf op zijn fiets ook een valsch plaatje. De man is in handen gesteld van de politie te IJmuiden. Tegen den man, die een valsch plaatje had gekocht, wetende, dat het nagemaakt was, werd proces-verbaal opgemaakt. ONGELUKKEN. AANVARING VAN HET KONINKLIJK YACHT „BRITANNIA". Een persoon verdronken. Bij de opening van de zeilweek van Co- wes heeft een ernstig ongeluk plaats ge had., To.en het koninklijke jacht „Brittannia" met den koning van Engeland aan boord de startlijn passeerde, kwam het in bot sing met een uit tegenovergestelde rich ting komend stoomschip, waardoor een man over boord sloeg. Hoewel terstond po gingen in het \Verk werden gesteld, om hem te redden, verdronk de ongelukkige. De koning liet den wedstrijd terstond afbreken en ging over op het- yacht „Vic toria en Albert". Bijna tegelijker tijd had een ontploffng plaats aan boord van het vacht van lady Hunton, waarbij twee, le den der bemanning ernstig gewond wer den. Het yacht geraakte terstond in brand en slechts met moeite gelukte het, de op varenden te redden. DE SCHADUWZIJDE VAN DE BANK HOLIDAY. Twintig dooden. De Bank Holiday te Londen met zijn ma sa-uitkocht heeft weer een groot aan tal slachtoffers geëischt. In het geheel hebben er 20 ongelukken met doodelijken afloop plaats gehad. Zeven personen zijn verdronken en dertien zijn het slachtoffer geworden van verkeersongelukken. TREIN TEGEN AUTO GEBOTST. Acht dooden. De trein van Milaan naar Genua bot ste op den overweg tusschen de stations Pontecurone en Tortona tegen een auto mobiel, waarin acht dames waren gezeten. Allen werden gedood. De chauffeur liep ernstige verwondingen op. EXPLOISIE IN DEN TREIN MUNCHEN-BELGRADO. Dooden en gewonden. Gisteravond heeft in den trein Munchen Belgrado een ontploffing plaats gehad, toen de trein het station Bimony(Sem- lin) naderde. Twee personen werden ge dood en verscheid enen waar gewond. On middellijk heeft de Joego-Slavische mi nister van Verkeerswezen maatregelen ge nomen opdat in de toekomst ter voorko ming van bomaanslagen, zooals deze ont ploffing er waarschijnlijk een geweest is, de buitenlandsche wagons worden afge koppeld en door Joega-Slavische wagens vervangen. Nader kan omtrent de explosie in den trein nog worden gemeld, dat de ontplof fing plaats had bij het binnenrijden van het station Zimony. Ooggetuigen ver klaarden, dat. door de explosie drie wa gons in brand gevlogen zijn. Waarschijn lijk heeft bij dezen aanslag de bedoeling voorgezeten de van tijdlonten voorziene bommen eerst in het station van Belgra do te doen ontploffen. Onder de zestien zwaargewonden bezond zich ook de echt genoot© van een professor aan de Univer siteit van Belgrado, die inmiddels in het ziekenhuis van Belgrado aan de bekomen verwondingen is bezweken. Terwijl de brandweer van Belgrado en van Bimony (Semlin) de drie wagen» bluschte, zette de politie alle toegangswe gen naar beide steden af. Ieder voorbijgan ger moest zich legitimeeren, doch tot dus ver werden geen arrestaties verricht. TIJGERJACHT OP EEN MAILBOOT. Een opwindende tijgerjacht heeft plaats gehad, niet zooals men zou verwachten in de jungle van Britsch-Indië of in de rim boe op Sumatra, maar aan boord van het s.s. „Zahn" van den „Xorddeutscher Lloyd", dat Zaterdag te Londen is aange komen. De eerste machinist deelde mede, dat te Singapore vier tijgers, bestemd voor Londen waren ingeladen. Voorbij Aden werd het ruw weer, dat een zeer 'ongunsti- gen invloed uitoefende op het humeur van de verscheurende beesten. In den nacht' van 23 Juli, juist voordat het schip Mar seille zou binnenloopen, wist een van de tij gers de houten tralies van ijn kooi stuk te breken en te ontsnappen. Een lid van de bemanning, een matroos, die juist de wacht zou aflossen, zag plotseling in het donker iets voor zich te bewegen. Hij dacht, dat het de scheepshond was, riep het diSr bij den naam en begon het te streelen. Men kan zich zijn schrik voor stellen, toen hij bemerkte, dat hij niet te doen had met den goedigen hond, maar met een tijger. Hij nam de vlucht, achtervolgd door het wilde dier. Bij de machinekamer had de tijger hem ingehaald, het dier hapte toe en scheurde den matroos het vleesch van de polsen. Door zijn geschreeuw werden verschei den leden van de bemanning en ook de of ficieren wakker. Ook de passagiers werden uit hun slaap opgeschrikt. Zoodra de offi cieren gewaar werden, wat er aan de hand was. gaven zij den passagiers het bevel in hun hutten te blijven. De oficieren en overige leden van de bemanning begonnen daarna, gewapend met revolvers en gewe ren, de jacht op den tijger. Het was echter te donker om het beest onder schot te krij gen. De vierde officier, die naar het achter schip was gegaan om de enkele nog sla pende leden van de bemanning te wek ken, bevond zich, toen hij de deur opende, welke toegang tot het dek gaf, plotseling tegenover den tijger geplaatst. Hij schoot met zijn revolver en wondde het dier in schouder. De woedende tijger wierp den officier op het dek, doch de man werd slechts licht gewond. Hierop rende de tij ger naar het andere deel van het dek. De bemanning en de officeren stonden op de brug het beest op te wachten met geladen revolvers. Zij deden verscheiden poeingen om den tijger neer te schieten, doch het was reeds licht toen de tijger eindeliik werd ontdekt. Onmiddellijk barstte een salvo los en in den kop en de maag ge troffen stortte het dier doodelijk gewond neer. Later ontdekte men. dat de tijger een hut was binnengedrongen, waar verschil lende leden van de bemanning apen hiel den. Vier apen werden door den tijger verslonden. „Tel." Moedige daad van koning Boris. Koning Boris, die in zijn paleis nabij Varna, aan de Zwarte Zee vertoeft, heeft dezer dagen zes menschen het leven gered. Bij het plotseling opsteken van een ge weldigen storm zag hij van uit zijn paleis hoe een klein bootje met zes opvarenden in de branding groot gevaar liep te ver gaan. De sportieve vorst liep naar de haven, waar zijn motorboot lag, en wist na- een zwaren strijd met de hooggaande golven naast het reeds vol water geloopen bootje te komen en de zes opvarenden, o.w. eeni- ge vrouwen te redden. BRAND OP EEN SCHEEPSWERF. Een groot aantal ren- en motorbooten vernield. Op de werf van de „British Motorboat Cy" te Hytk is gisteren een brand uilge broken, waardoor een groot aantal ren- en motorbooten, die zich daar bevonden, ver nield zijn, o.a. de „Miss England I" die verleden jaar bij de groote internationale wedstrijden te Detroit de overwinning be haalde. De. materieele schade moet zeer belangrijk zijn. Groote brand te Bergen. Naar Vaz Dias uit Oslo verneemt, brak Zaterdagmiddag te Bergen, juist op het oogenblik, dat de „Nautilus" de haven bin nenvoer, op Thyske-Bryggen, in den zoo- genaamden Hirschhof, een van de oudste Hansaeiische koopmanshuizen, een brand uit, die met groote snelheid om zich heen greep. De geheele brandweer moest te hulp schieten om het vuur meester te worden. Behalve de Herdershof, schijnt ook de Bellgaard gedeeltelijk te zijn afgebrand. MERKWAARDIG ONGEVAL IN SLUIS BIJ MONTREAL. Waterzuil stort zich op werkloozenkamp. Gisteren is te Montreal een merkwaar dig ongeluk gebeurd. Toen namelijk het s.s. „Rapids Prince" de sluis van hel Lachine-kanaal wilde pas seeren, kwam het met een der sluisdeuren in botsing, met het gevolg, dat een water zuil van circa elf meter ontstond, die zich op den oever stortte en daar terecht kwam op een kamp, dat door een aantal werk- loozen was opgeslagen. De materieele schade wordt op 300.000 dollar geraamd. Het passeeren van de sluis zal gedurende verscheiden dagen niet mogelijk zijn, terwijl ook het verkeer tusschen de Boven-meren en Montreal vertraging zal ondervinden. Nader wordt gemeld: Ten gevolge van het merkwaardige on geluk. dat ontstond toen het s s. Rapids Prince" de sluis van het Lachine-kanaal wilde passeeren en deze vernielde en Waarbij een waterzuil van elf meter op een werkloozenkamp terechtkwam, zijn 15 arbeiders om het leven gekomen. Van de 40 arbeiders, die door het water wer den meegesleurd, wisten slechts 25 zich door. zwemmen te redden. Ernstige verkeersongevallen te Dortmund. Zondag zijn bij een wegkruising te Dort mund, twee personeauto's met elkaar in botsing gekomen, waarbij de zes inzitten den van den een-en en de vijf inzittenden van den tweeden wagen deels zwaar wer den gewond. Een der gewonden verkeert in levensgevaar. Voorts heeft een ernstig ongeluk plaats gehad, doordat een chauffeur bij het uit wijken het stuur kwijtraakte en met groo te snelheid tegen een boom opreed, waar bij de wagen geheel werd vernield. De be stuurder en de vijf inzittenden werden zwaar gewond. Verder is een motorrijder door een auto auto aangereden, waarbij hij en zijn duo- passagier zwaar werden gewond. In den nacht van Zondag op Maandag is een vrachtauto, waarop een 20-tal le den van een wielerVereeniging uit Iser- lqhn had plaats genomen, in de buurt van Stossberg in Westfalen tegen een tm- hek gereden. Daarbij werden vijf perso nen zeer waar en egen minder ernstig ge wond. Alle gewonden moesten in het zie kenhuis woorden ougenomen. De wagen werd geheel vernield. Aanslag op trein in Brunswijk. In den nacht van Zaterdag op Zondag is in de nabijhied van het station Wed- dell op het traject BrunswijkMaagden burg een treinaanslag gepleegd. Een per sonentrein kwam in botsing met een zware kist met inhoud, die midden op de rails was geplaatst. De kist werd tot aan het station door den trein meegesleept. Aan den trein werd geen schade aange richt. In verband met dezen aanslag vtestigt de directie der rijksspoorwegen er de aandacht op, dat de belooning van 10.000 Mark, die indertijd na de herhaalde trein aanslagen was uitgeloofd, nog altijd van kracht is. Muiterij aan boord van de „Pfalz". Volgens mededeeling van de politie te Bremen is Zaterdagavond aan lsoord van het voor Oost-Azië bestemde stoomschip „Pfalz", welk schip zich in de haven van Bremen bevond, muiterij ontstaan onder de Chineesche stokers, die een verschil van meening hadden met den eersten offi cier. Ten slotte weigerden 25 Chineesche stokers het werk voort te zetten. Zij wierpen met steenen naar den eer sten officer en sloegen dezen ten slotte neer, toen hij uit noodweer zijn revolver wilde trekken. Het Duitsche scheepspersoneel stond machteloos tegenover de meerderheid der Chineezen en ten slotte werd een überfall commando gealarmeerd, dat de orde her stelde en eenige Chineezen arresteerde. Groote postzegeldiefstal te Warschau. In het hoofdpostkantoor te Warschau is gisteren een groote postzegeldiefstal gepleegd, tengevolge waarvan bijna de ge heele postzegelvoorraad, ter waarde van j ongeveer 180.000 guldene in handen van de daders viel. 50"/u beneden de waarde e Etalages HOEK DÜNKERSTEEG S KOLONISATIE NIEUW GUINEA. Slechte verhouding onder de kolonisten. De resident van Termite heeft door tus- schenkomst van den wrl. gouverneur van Ambon aan de regeering een rapport over de kolonisatie in Nieuw-Guinea ingediend, waarin hoogst ernstige dingen worden ver meld. Aneta berichtte ons daaromtrent reeds een en ander. Uit dat rapport is gebleken, zegt het „Soer Hbld" dat de verhouding, onder de kolonisten der verschillende vex- eenigingen uiterst slecht is, op een paar groepen na. Er is voortdurend onderling geharrewarde kolonisten bespionneeren elkaar en bpstelen elkaar voor kleinighe den. Het is zoo erg geweest, dat een partij kolonisten onder aanvoering van een oud pupil uit de inrichting van den heer Van der .Steur, den controleur te Manoekwari dreigde; dat, wanneer hij niet met vrijen wil voedsel wilde geven, men dit gewa pend zou nemen Velen willen terug naar Java, doch hebben geen geld. Eén dier personen stond met vrouw en kinderen den heelen dag bij de aanlegplaats te Manoeukwarie. wachtend op de boot, waarmee hij geld van Java dacht te krijgen voor de thuis reis. Er kwam geen geld, doch de treu rige groep bleef nog den heelen dag bij den steiger hopend, dat een der passa giers medelijden zou hebben en het geld voor de kaarten zou geven. Vooral onder hen die met kinderen kwa men is de misère groot. Eenige selectie is door de verschillende vereenigingen nooit gehouden. Indertijd heeft het bestuur te Ternate zich tot de regeering gewend met- het ver zoek maatregelen tegen verdere ..koloni satie" van dezen aard te nemen, doch de regeering was van meening, dat men moei lijk een stuk grond kon weigeren van steun kan natuurlijk geen sprake zijn. SPORT VOETBAL JOEGOSLAVIËTSJECH0 SLOWAKIJE 2—1. Zondag had te Belgrado de Iandenvoet- b al w e d sir ij d Jo ego s 1 a vië-Ts j echo-S 1 o w akij e plaats, die door Joegoslavië met 21 werd gewonnen. De ruststand was 10. ATHLETIEK DUITSCHE D A MES AT HL ET IE K- K A MP I OENSCHAPPEN. Nieuw wereldrecord in 5-kamp. Bij de Zondag voortgezette damesathle- tiekkampioenschappen volbracht mej. El len Braumiiller uit Berlijn een schitteren de prestatie. Zij behaalde niet alleen een overwinning in den vijfkamp, waarbij zij een nieuw record vestigde met 395 pun ten, maar wist tevens bij het speerwer pen in dit nummer een nieuw wereldre cord op haar naam te brengen door een worp van 42.28 M. Tweede in den vijfkamp werd de turnster Mauermeyer uit Mün- ohen. Op de S00 M. werd de Olympische kam pioene Frau Badtke uit Breslau gesla gen door Frl. Dollinger uit Nürnberg, in den tijd van 2 min. 16.8 sec. ENGELAND SLAAT FRANKRIJK MET 67—53. In het Stade de Colombes heeft voor 20.000 toeschouwers de landenwedstrijd abhletiek FrankrijkEngeland plaatsge had. Door het winnen van de nummers hardloopen behaalden de Engelschen een aanzienlijke voorsprong op hun tegen standers die de Franscken met hun uit stekende springers en werpers echter niet meer konden inhalen, zoodat in het to taal-klassement Engeland in de meerder heid bleef met 6753 punten. GYMNASTIEK R.K. GYMNASTIEKVEREENIGING „U.R.L.O." J 1. Zondag organiseerde deze vereeniging een boot-tocht naar Amsterdam, waaraan ad-' le leden en de ouders der leden konden deelnemen. Door een lekker zonnetje beschenen en onder veel vrooiijikr rumoer werd om 9 uur afgevaren. Het was een heerlijke tocht. Een frisoh koeltje op het ruune water en leuti ge muziek aan boord, hielden de s'temming erin. Om 1 uur ankerde de boot- aan de Schinkelkade te Amsterdam en was een ieder vrij zich naar believen te vermaken, 's Namiddags half zes was 't weer samenko men voor de terugreis. Reeds van verre tiroik de hoog gchesonen .,Url'o"-vlag de aandacht. Onder muzika'e leiding van den heer van Welti werden versohilende gezel schapsspelen uitgevoerd, welke zoozeer in den smaak vielen dar té vroeg naar ieders zin Leiden in !t zicht kwam. i Het is een echt prert-ige dag geweest en zij dde niet meegingen, hebben daardoor veel gemist. WIELRENNEN WEGKAMPI OENSCHAP VAN NEDERLAND. Te Arnhem zijn gisteren gehouden op het bekende Veluwe traject Arnhem (open luchtmuseum) over Woeste Hoeve, Beek bergen, Uche-len, Hoenderlo, Otterlo, Bar- neveld, Otterlo, Oud-Reemst, Schaa-rs'ber- gen, Arnhem (Openluchtmuseum) de indi- vidueele weg-kampioenschappen van Ne derland. In tegenstelling met voorgaande jaren, toen het kampioenschap niet gezamenlijken start plaats vond, zijn t'hans de deelnemers met één minuut verschil afzonderlijk gestart. Alleen de nieuwelin gen, waarvan er ongeveer tachtig aan den start verschenen, vertrokken geza menlijk, omdat een afzonderlijke start te veel tijd in beslag zou nemen. Direct na het vertrek der nieuwelingen had reeds een ongeval plaats bij de uitspanning „Volkenhuizen" op den Apeldoornscheweg Een ford-auto greep de renners W. J. O. Geven en P. F. van den Broek uit Eind hoven, die per Roode-kruis-auto naar het rennerskwartier in het Openluchtmuseum vervoerd werden. Geven was er tamelijk slecht afgekomen en had ernstige schaafwonden en een ge kneusde voet. Een half uur na den start van de nieu welingen en veteranen vertrokken de pro fessionals-: O. J. v. d. Bogaert, A. Polak, J. Braspennix en Ikelaar. Bij het café-restaurant „De Water berg" heersc-hte gistermorgen een gewel dige drukte. De rechter vleugel van het restaurant is ingericht tot rennerskwar tier, waar de laatste toebereidselen voor den zwaren rit getroffen worden. In de af deeling professionals heeft Braspenninx bij Barneveld moeten opge ven. Hij klaagde over pijn in het hoofd. Daar hij bij Beekbergen, hoewel niet ern stig, was gevallen, zal waarschijnlijk een hersenschudding, welke hij kort geleden heeft opgeloopen van invloed zijn. Bij Otterlo hadden van de nieuwelingen Slaats en van Nassau de leiding. Slaats nam echter de verkeerde weg en van Nas sau kon wegens een hooge versnelling niet goed tegen de wind inkomen. Zoodoende werd hij door Doreleyer en Joosten ach terhaald. 6 K.M. voor de eindstreep ging Doreleyer er tusschen uit en won met een voorsprong van 100 M. Van de Veteranen kwam L. van Grien uit den Bosch 'het eerst aan met een tijd van 2 uur 49 min. 33 sec. De uitslagen van de professionals- dei- kampioenschappen op den weg luiden als volgt: 1. C. van den Bogaert, St. Jansteen, 5 u. 36 min. 33 sec.; 2. Ranschaert, Sas van Gent, 5 uur 37 miin. 46 sec.; 3. A. Polak, Stadsehendijk, 6 uur 48 min. 54 sec. Amateurs 1. F. Dunder, Amsterdam, 5 uur 47 min. 44 sec.; 2. de Reus, Halfweg, 5 uur 48 min. 28 sec.; 3. Grodrie, Zundert, 5 uur 53 min. 27 sec.; 4. Vermeulen, Amsterdam, 5 uur 55 min. 47 sec.; 5. Schuchard, Am sterdam, 5 uur 58 min. 55 sec.; 6. Wil- lems, Sittard, 5 uur 59 min. 34 sec. Onafhankelijken 1. Franken, Tilburg, 5 uur 47 min. 23 sec.; 2. Maas, Steenbergen, 5 uur 49 min. 27 sec.; 3. Boc'kkom, Heerlen, 5 uur 50 min. 3 sec.; 4. Pijn, Amsterdam, 5 uur 54 min. 44 sec. De afstand bedroeg voor de drie groe pen 176 K.M. TSJECHISCH MILITAIR VLIEGTUIG NEERGESTORT. Twee personen gedood. Een militair vliegtuig, dat gisteren in samenwerking met een regiment eavalei ie te Goeding een oefenvlucht moest maken, stortte bij Grossparlowitz neer van een hoogte van ongeveer veertig meter. Het vliegtuig vloog in brand en beide vliegers werden gedood. N0N-ST0P-VLUCHT SEATTLE—T0KI0 MISLUKT. Ten gevolge van den mist. Uit Fairbanks (Alaska) wordt gemeld: De tweede poging van de vliegers uit Texas, Robbins en Jones, om zonder tus- schenlanding de vlucht SeattleTokio te volbrengen, is evenals de eers-te mislukt. Bij hun poging om gisterochtend in de lucht benzine in te nemen, waren zij gedwongen met hun toestel „Forwards" te dalen. Er heerschte n.l. zulk een dikke mist in het dal van de beneden-Yukan, dat zij niet b:j de machine konden komen, waaruit zij hun benzinevoorraad zouden aanvullen. HERND0N EN PANGB0URN GEVEN OP. Een mislukte wereldvlucht. Mevr. Herndon, de echtgenoote van den vlieger, die te zamen met Pangbourn een vlucht om de wereld maakte, met het doe) het record van Post en Gatty te verbete ren, heeft een privé-telegram ontvangen, waarin de vliegers mededeelen, dat zij hun vlucht hebben opgegeven.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10