DE ARME GILLI WOENSDAG 29 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 BINNENLAND BROODPRIJS EN TARWEWET. In de raadsvergadering te 's Gravenhage werd onlangs een door het raadslid De Vis ser ingediend voorstel tot het treffen van maatregelen, om te voorkomen dat de broodprijs ten gevolge van de invoering der tarwewet wordt verhoogd, om prae- advies in handen van B. en W. gesteld. B. en W. van 's Gravenhage hebben nu den raad medegedeeld, dat, ook blijkens uitla tingen van de regeering, de eventueele ver hooging van den broodprijs in elk geval ge ring zal zijn. Evenals de commissie voor het haven en marktwezen en het levens middelen-vraagstuk achten B. en W. het voorstel-De Visser dan ook praematmir; zij zullen een afwachtende houding aanne men. Naar aanleiding van dit bericht kunnen wij mededeelen, dat de broodprijsverhoo- ging te Leiden vrijwel uitgesloten lijkt Verder zij er op gewezen, dat in re genstelling met wat gisteren in ons blad werd medegedeeld reeds vele bakkers het brood, waarin de Inlandsche tarwe is verwerkt, gebruiken. Een bakker te Leiden zeide ons, dat hij al 'n week lang het brood met het vereischte percentage Inlandsch tarwe aflevert, terwijl zijn klanten er niets van bemerkt hebben. HET ZEVENDE INTERNATIONALE CONGRES VAN CHRISTELIJKE VOLKSPARTIJEN. Van 23 tot 26 Juli j.l. is te Luxemburg onder voorzitterschap van Z.E. den heer Emile Beuter, Minister van Staat en voor zitter van de Chambre des Députe's van het Groct-hertogdom, het 7e Internatio nale Congres van Christelijke Volkspartijen gehouden. Aan dit Congres namen afge vaardigden deel uit negen landen, waar onder vertegenwoordigers van de R.-K. Staatspartij in Nederland. De delegatie van het Duitsche Centrum moest tenge volge van moeilijkheden, door de Nood verordeningen op het laatste oogenblik ontstaan, van het bijwonen van het Con gres afzien. Behandeld werd het reeds op her vorige Congres te Antwerpen door Z.Exc. den heer Heyman, minister van Arbeid en So ciale Voorziening van België ingeleide vraagstuk van de Gezinspolitiekhet Con gres aanvaardde unaniem als resultaat van het onderling overleg de volgende richtlijnen. Richtlijnen voor Gezins politiek. I. Uit de zedelijke beginselen, welke het richtsnoer zijn voor de partijen, aangeslo ten bij het Secrétariat International des Partis démocrates d'inspiration chétienne, zoowel als uit hun standpunt met betrek king tot de taak van de overheid, volgt dat het gezin als maatschappelijke in stelling moet worden erkend; dat op zijn functie in het nationale en internationale leven den nadruk moet worden gelegd dat het in zedelijk, maatschappelijk en economisch opzicht tot volle ontplooiing moet worden gebracht. II. De gezinspolitek kan niet worden gescheiden van de algemeene politiek de overheid moet van de leidende gedachten dier gezinspolitiek doordrongen zijn op alle terreinen van haar werkzaamheid. III. Buiten de principieele gronden, die in alle gevallen gezinspolitiek eischen, maakt het kwaad der ontvolking waaraan sommige landen lijden, 't voeren eener ge zinspolitiek tot dringende noodzakelijk heid. IV. Derhalve heeft de Overheid tot taak: a. de integriteit van het gezin te be schermen b. zijn wezenlijke roeping tot opvoe ding te eerbiedigen; c. de openbare lasten zoo te verdee- len, dat het evenwicht niet ten nadeole van het groote gezin worde verbroken; d. die maatregelen te nemen, welke aan dit laatste dien bijstand bieden, waar op het in billijkheid aanspraak kan ma ken. V. Onder de maatregelen, welke voort vloeien uit de hiervoor getrokken richt lijnen, verdienen bijzonder vermelding: a. op het terrein van het burgerlijk recht: wettelijke maatregelen, die de sta biliteit van het gezin en de ongereptheid van den huwelijksband waarborgen en cie de stichting van nieuwe gezinnen niet be lemmert b. op het gebied van het strafrecht: bestrijding van het neo-mallhusianisme, de pornographie en de zedeloosheid; c. op het terrein van de schoolwetge ving: een dusdanige regeling van onderwijs en opvoeding, dat met de godsdienstige en zedelijke beginselen ten opzichte van het gezin afdoende rekening •anrdt gehou den d. op het gebied van belastingwetge ving: gelijkmatige verdeeling van den druk der belastingen op de gezinnen door kortingen en terugbetalingen verminde ring van het successierecht in de rechte lijn; bescherming van het kleine bezit; e. op het gebied der sociale wetge ving: waar noodig, herziening der sociale wetten ter behartiging van de belangen der gezinnen; regeling van he1 recht op gezinstoelagen; een woningpolitiek, die te kening houdt met de belangen der kinder rijke gezinnen; zorg voor de gezondheid van moeder en kind; f. voor wat de militaire lasten betreft: vrijstelling, vermindering en verlichting van dienst voor dienstplichtigen uit kin derrijke gezinnen. De economische crisis. Over de economische crisis werd een inleidend rapport uitgebracht door mr. Fernand Loesch, gedelegeerde van de Par ti de la Droite van Luxemburg,* welk rap port met spoed door een technische com missie uit de aangesloten partijen in be handeling zal worden genomen. Belangrijke rapporten werden uitge bracht over de werkaamheden der bij het Secrétariat International aangesloten par tijen over het afgesloten parlementaire zit tingsjaar en den politieken toestand der verschillende landen. Zij gaven o.m. aan leiding tot een gedachtenwisseling over het „droit d'asyle". Het VlIIste Congres zal komend jaai in Zwitserland of Polen worden gehou den. Hongaarsche kindertrein. Men verzoekt ons mede te deelen, dat op 31 Augustus wederom een Hongaarsche kindertrein naar Boedapest vertrekt. Pleegouders, die van deze gelegenheid willen gebruik maken om hun pleegkind terug te zenden, gelieven zich te wenden tot den heer Jos. Krah, Rietwijkerstraat 4 Amsterdam. Bij voldende deelname zullen de reis kosten circa 36 bedragen. Hoewel bet R. K. Hongaarsoh kindercomité is ontbon den, heeft de oud-secretaris zich bereid verklaard, ook ditmaal wederom deze aan gelegenheid te regelen. Pleegouders gelieven wel te bedenken, dat deze gelegenheid wellicht de laatste is om hun pleegkind op deze wijze terug te zenden. Te 's-Gravenhage is Dinsdagmiddag ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer L. J. van Nieuwkerk, in leven voorzitter van de bloembollen- kweekersvereeniging Floralia. De heer van Nieuwkerk was in kweekerskringen een algemeen geacht vakman. De R. K., de anti-rev. en de chr. hist, fracties van den Utrechtschen ge meenteraad hebben aan de fractie der S.D.A.P. een schrijven gericht, waan'n wordt voorgesteld het aantal wethouders op vijf te brengen, met de bedoeling, dat de rechterzijde drie zetels krijgt, de Vrij heidsbond en de S.D.A.P. elk een. Aan en ve/köjpp l Jfy. van efefcren! 7270 B. en W. van Haarlem bieden den raad een voorstel aan om over te gaan tot onbewoonbaarverklaring van 112 van de ergste krotwoningen, gelegen op verschil lende punten van de stad. De inmiddels gereed gekomen woningen voor econo- misch-zwakkeren zullen in hoofdzaak aan bekoners van deze te ontruimen krotwo ningen worden verhuurd. De gemeenteraad van Zaandam be sloot gisteravond met 20 tegen 1 stem, om mee te werken aan de uitzending van werk- loozen naar de Rijkswerkverschaffing te Giethoorn, nadat de Minister van Binnen- landsche Zaken met klem had geadviseerd om op het afwijzend besluit der vorige maand tot niet-uitzending terug te komen. De gemeenteraad van Zwolle heeft thans na bij vorige behandeling soortge lijke voorstellen te hebben verworpen met 18 tegen 4 stemmen aangenomen een voorstel van wethouder Boden (S.D.A.P.) tot het stichten en exploiteeren van een gemeentelijke radio-centrale. De heer G. J. van Goor werd in de gisteren gehouden zitting van den raad van Zaandam, met algemeene stemmen benoemd tot directeur van het gasbedrijf aldaar. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Meisje aangereden. Te Oirschot is het 12-jarig meisje C., uit Middelbeers, door een auto overreden. Het meisje bekwam een dubbele beenfrac tuur, een schouderfractuur en een gebro ken arm. Het slachtoffer is naar het R.-K. Gasthuis te Tilburg overgebracht. De auto reed tegen een boom, zoodat de chauf feur en de overige inzittenden gewond werden en de wagen ernstig werd bescha digd. Autobus tegen een boom ge reden De inzittenden er goed afgekomen. Gistermiddag is een- autobus van W. Kuipers uit Oosterzee (Fr.) met passa giers uit Oudeschoot, die een bezoek had den gebracht aan het kasteel „De Kan- nenburg" te Vaassen op den hoek van den Deventerweg bij het nemen van een bocht daar ter plaatse, tegen een boom gereden. Het voorste gedeelte van den auto werd totaal vernield. Wonder boven wonder kwamen de inzittenden, ongeveer twintig in getal, er zonder letsel af. Mej. Ziersma uit Oudeschoot bekwam slechts een onbeteekenende wonde aan het hoofd. Met een autobus uit Vaassen werd de reis voortgezet. Door een auto aangereden. Een brugwachter ernstig ge wond. Gistermiddag is de ruim 57-jarige brug wachter J. B., terwijl hij bezig was met het openen van de brug in den Rijksstraat weg naar Follega nabij Lemmer door een luxe-auto, komende uit Sneek, aangere den. Hij werd zeer ernstig aan het hoofd gewond. Met een schedelbreuk is hij in zorgwekkenden toestand naar het zieken huis te Sneek overgebracht. UIT DE RADIO-WERELD Programmas voor Donderdag 30 Juli. H u i z e n. 298 M. 8.009.15 Gramofoonplaten. 10.00 Zang NCRV Dameskoor. 10.15 Ziekendienst. 10.45 Zang NORV-Dameskoor. 11.0011.30 Gramofoonplaten. 11.3012.00 God-sd. Halfuurtje door Pas toor Perquin. 12.00 Concert. KR O-Trio o. 1. v. P. Lusten- houwer. I.302.15 Gramofoonplaten. 2.153.15 Handwerkcursus. 3.153.45 Vrouwenhalfuurtje. 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.005.15 Cursus Handenarbeid voor de Jeugd. 5.456.45 Concert. Mevr. J. Hekkert- Van Eysden (sopraan), Mevr. I. Mulder- Belser (alt-mezzo), H. Hermann (viool), J. Tierie Jr. (piano). 6.457.00 Knipcursus. 7.007.30 Vragenbalfuurtje. 7.30—8.00 Causerie door Ds. D. Zwart: „Dingen fen Frysl&n en de Friezen". 8.00—10.45 Concert. Amsterd. Orkestver- eeniging o. 1. v. Fr. v. Diepenbeek. 9.00—9.30 C. de Neef: „Wat leert ons de huidige beurscrisis". 10.10 Vaz Dias. 10.4511.30 Gramofoonpl. Hilversum. 1875 M. Uitsl. AVRO-Uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 12.152.00 Concert AVRO-kwartet o. 1. v. D. Groeneveld. 2.00 „Vacantie-gangers.attentie". 2.30 Rustpoos. 3.00 Orgelconcert Pierre Palla. Sophie Haase-Pieneman (zang). 3.30 Gramofoonplaten. 3.504.30 Vervolg orgelconcert. 4.305.30 Ziekenuurtje. 5.306.45 AVRO-octet o. 1. v. L. Schmidt. M. m. v. Boris Lensky (viool). 6.457.30 Max Tak: „Groote violisten uit dezen tijd" (Met Gramofoonplaten).^ 7.459.00 Omroeporkest o. 1. v. Nico Treep. 9.00 Bep en Git uit Berlijn zingen Jazz- duetten. Vleugel: Fried. Walter. 9.30—10.15 Vervolg Omroeporkest 10.15—11.00 Aansluiting Palace-Hotel Scheveningen. Orkest o. 1. v. E. Roosz. II.0012.00 Gramofoonplatenconcert. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Nieuwsber. Vrachtauto tegen een boom. De groentenvrouw A. T. v. D. uit Maas tricht reed Maandagmorgen met haar vrachtauto in de richting Sittard. toen zij zich ter hoogte van Geleen genoodzaakt zag voor een voor haar rijdenden wagen uit te wijken, wilde zij 'n zeer ernstig ongeluk voor den voerman van dien wa gen voorkomen. De achterzijde van de auto sloeg echter togen een boom. Vrouw A. T. v. D. vloog uit den vrachtwagen, brak bij den val haar ar.n en beliep bovendien ernstige hoofdwonden. Zij werd opgeno men in het Ziekenhuis „Calvariënberg" te Maastricht. Motorrijder tegen een kar gebotst. Maandagavond elf uur is de mstoriij- der van D., uit Eindhoven, op den Eind- hovenschenweg te Valkenswaard in volle vaart op een groentenkar gereden. De man vloog over den weg en bleef met ge broken beenen en inwendige kneuzingen liggen. Medische en geestelijke hulp was spoe dig ter plaatse. In bedenkelijken toe stand is de ongelukkige naar het R.-K. Ziekenhuis overgebracht. 11.05 Lezing. 12.20 Concertorgelbespeling Reginald Foort. 1.20 Concert (piano, viool, cello). 2.20 Gramofoon. 3.20 Vesper y. d. Westminster Abbey. 4.05 Dansmuziek. Jack Payne. 6.35 Nieuwsber. 7.00 Rugby-wedstrijd EngelandNieuw Zeeland. 7,10 Moderne sonates voor cello en piano. 7.20 Moderne novellen. 7.50 Gramofoon. 8.20 „The secret mariage", Cinmarosa. Ie acte. Uit Salzburg. Philharmonisch Orkest van Weenen. Solisten en koor v. d. Scala Milaan. 9.20 Nieuwber. 9.40 Lezing. 9.55 Concert. Militaire kapel. 10.55 Dansmuziek. „Radio-Paris", 1725 M. 8.05, 12.50, 1.25 Gramofoon. 4.50 Concert in het Conservatorium. 6.50 Gramofoon. 8.20 Concert. Tria. 9.05 Concert. Radio-kwartet. Kalundborg, 1153 M. 12.20—2.20 Concert. Strijkensemble. 3.505.50 Concer. Omroeporkest. 8.208.50 ViooLsoli door R. Bénédetti. 8.509.35 Concert. Orkest. Jydske volks dansen. 9.35 Oostenrijksche volksliederen voor so praan. 10.2011.20 Populaire opera. Langenberg, 473 M. 7.25, 10.35, 12.30 Gramofoonmuziek. I.25 Orkestconcert. 5.206.20 Gramofoon. Van sopraan tot bas. 8.20 „Die heimliche Ehe", opera in 2 ac t-en van Cimarosa, door solisten van de Scala in Milaan. II.1012.20 Dansmuziek. Brussel 338.2 M. en 508.5 M. 8.20 Orkestconcert. 6.05 Kinderuurtje. 6.35 Gramofoon. 7.35 Lezing. 7.50 Nieuws. 8.20 Orkestconcert, gewijd aan Jaurès. 338,2 M.: 5.20 Orkestconcert. 6.05 Knderuurtje. 6.35 Vertellingen. 6.50 Gramofoon. 7.35 Voorlezing. 7.50 Nieuws. 8.20 Concert. Orkest en koor. 9.05 Lezing. 9.20 Concert. Ka-sino in Knokke. Met een motorrijwiel gevallen. Dinsdagavond is de motorrijder v. D., in de Strijpsche straat te Eindhoven zooda nig van zijn motor komen te vallen, dat hij een gecompliceerde beenbreuk en een ernstige hoofdwonde opliep. Hij moest naar het R.-K. Ziekenhuis worden overge bracht. Aan de gevolgen overleden. De arbeider van D., die kort geleden ey het terrein van de Ainsterdamsche Ballast Mij. te IJmuiden onder een lorrie te recht kwam en inwendig gekneusd in bet- Antonie-ziekenhuis aldaar werd opgeno men, is aan de bekomen verwondingen overleden. Het zoontje van den heer van Gils te Waddingxveen, dat eenige dagen gele den door een auto werd overreden, is aan de gevolgen overleden. De heer M. v. d. P., uit Eindhoven, die met Pinksteren, te Maastricht, zelf een motor berijdende, door een auto werd aangereden, is thans in „Calvariënberg", aldaar, aan de gevolgen overleden. FEUILLETON. 8) „Dat is het dus, wat men een roeping noemt?" dacht hij. „Wat zullen de men- schen wel zeggen, vooral de Altenburgers, als zij hooren: Gilli is over de zee naar de wilden gegaanEen diepe, stille vol doening vervulde hem. Op den terugweg ontmoette hij den student van den Remichhof, die bij de pachthoeve van zijn oom lag. Gilli, die den student wel eens sprak, had het steeds voor een groote eer aangezien, als de stu dent hem eenige opmerkzaamheid schonk, maar nu scheen het hem plotseling toe, als stond die ver beneden hem. Pastoor kon Hansel, de student, misschien worden, maar aan de wilden had hij zeker niet ge dacht; dat was hem alleen ingevallen, dat was zijn roeping. Natuurlijk had Gilli bij zijn terugkeer niets goed te verwachten, want hij kwam een half uur te laat, en was niets verwon derd, slechts een stukje brood voor avondeten te krijgen. Hij liep naar den oever van het meer waar een visschers- bootje in het riet lag en beet vergenoegd in het harde brood. Daarna bleef hij nog lang in het scheepje zitten, terwijl ster na ster verscheen aan den dieoblauwen he mel en de nachtwind in het riet zijn liedjes zong. Hem was het, als had hij zich reeds in gescheept naar het mooie, verre land en als lag dat land vol geluk en vrijheid heel dicht nabijslechts aan den anderen oever van het kleine meer. In groote menigte stonden de wilden met hun met veeren versierde hoofden daar aan den oever of kwamen van de bergen- gesprongen en strekten de armen naar hem uit en riepen: „Kom Gilli sprong op in het scheepje en jubel de luid van vreugde. VI. Gilli had thans slechts één verlangen meer, bij een vertrouwbaren man raad te gaan vragen, welken weg hij moest in slaan, om zijn doel snel en zeker te berei ken. Het was natuurlijk, dat hem aller eerst de pastoor van St. Jozef aan het meer inviel, bij wien hij met Portiuncula te biechten was geweest. Hij had bovendien van de kinderen van „Remichhof" ge hoord, dat de oude pastoor, een goedige man was, die in de catechismusles slechts zelden met de liniaal omging, en dat "boe zemde hem vertrouwen in. Zoo nam hij dan het eerste onbewaakte oogenblik waar en snelde naar den pastoor. Hij trof den geestelijke, die een groot bijenliefhebber was, in zijn tuintje aan het honig zamelen. Tot zijn ontgoocheling her kende hem de oude heer echter niet, maar vroeg, wie hij was, en fronste dan de wenk brauwen. „Zoo, zijt gij van de pachthoeve bij den nieuwen boer? 't Doet mij nog altijd leed om den ouden pachter DemetzDie was een goed Christen en de pachthof het mo del van alle boerderijen. Maar je vader, jongen, wil ik daarom niet minachten." -•Hij is mijn vader niet, hij is mijns va ders broer", antwoordde Gilli. „A zoo, hebt gij je ouders nog?" „Moeder wel." ,„Waar is die?" „Daarboven in Kaltern, in het gasthuis." De pastoor vroeg niet verder, maar kwam weer terug op den ontslagen pachtei „Respect voor hemDie had een goed huishouden en was een braaf Christen En vlijtig en nauwgezet als geenMaar toch kon hij het bij zijn heer niet vinden. De goede God heeft een paar slechte jaren gegeven en dat was de schuld van De metz. Maar weet, jongen, voor zoo ver ik verstand heb van die zaken, zijn niet vele goederen zoo mooi in orde gehouden en bewerkt als de pachthof. Maar één ding moet ik zeggen: van de bijen had hij geen verstand. Daarover hebben wij dikwijls getwist, maar alleen in scherts, niet in ernst, jongenO, dat honingzamelen in October, dat is de dood voor de bijen Maar als een boer iets in het hoofd heeft, is alles vergeefsch. De arme dieren, die den heelen zomer gezwoegd hebben, kun nen dan in de leege cellen verhongeren Ik zou er nog niets van zeggen, als men een beetje honing in den korf liet, maar beter is het jongen, als men in den zo mer den honing verzameldt. Als gij niets verzuimt, kunt gij mij juist een beetje hel pen Gilli hielp den ouden pastoor en had pleizier in het vroolijke bijenvolkje. Het doel van zijn komst- echter, te spreken over zijn roeping, bleef onvervuld. Na vol brachten arbeid gaf de pastoor hem een peer en liet hem toen gaan met de ver maning, die hij hem weinige dagen te vo ren in de biecht gegeven had: „Goed zou, jongen, braaf blijven en bidden." Na dit bezoek verloor Gilli den lust met den geestelijke, over zijn „roeping" te spreken. Beter was het, de goede tante Sandel daarover te schrijven. Den volgenden Zondag sloop Gilli naar den Remichhof en verzocht den student bij hem een brief te mogen schrijven. Deze gaf hem alles wat hij noodig had en Gilli zette zich aan het werk, en natuurlijk niet zonder groote moeilijkheden. De ganzen veer speelde hem allerlei partennu eens sprong het zwarte vocht naar alle kan ten heen, dan weer drong de pen tot Gilli's schrik in het papier. Maar ten slotte stond toch de volgende brief op het papier: Lieve, Goede Sandel Ik Wil naar de wilde predike gaan, de Heilige Francis Glaserus heeft 't mijn ingegeve. Ik wl gaan het helpt nies, toen ik hem aangekeke heb, is mij de gedachte ge kome dat het mij beroep is Lieve tante Sandel bid veur mijn en meneer dé pastoor ook, dat oom mijn laat gaan. Ik vraag u ook, schrijf mijn eene briev, Ik hoor geen eehig goed woord, O, ik zal niet te vrede zijn voor ik niet mij de wilde ben en predike. U Anderlan Vigil, O ik Bid om een Briev Gilli schreef nu het adres zooals de stu dent het hem voor spelde en toen deze zelfs op zich nam, den brief te bezorgen, liet de diep ontroerde Gilli zich bewe gen Hansel in zijn hartsgeheim in te wij den. Hansel had echter voor zulke stoute planne geen hart. „Zoo iemand als de pas toor van Kaltern zou ik wil willen wor den", zei hij, „maar naar de wilden ga ik niet, daar moet het niet pluis zijn." Toch voelde Gilli zich verlicht, wijl hij nu met iemand over de zaak gesproken had. Den volgenden dag was hij vroolijk en gelukkig als sinds lang niet meer. Eiken morgen ontwaakte hij met de hoop, dat een brief voor hem zou komen. Toen ech ter acht dagen voorbij waren en niets ge komen was, vroeg hij den student schuch ter, hoelang een brief wel noodig had van Terlan naar het Kalternermeer. Deze lachte hem uit. „Zoo zijn de men- schen, die niet gewoon zijn te schrijven. Zoodra zij een brief klaar hebben, moeten zij ook reeds antwoord hebben." Toen echter Gilli eenigen tijd later op nieuw klaagde, dat zijn brief zonder ant woord was gebleven, werd Hansel onge duldig. Hij had den brief goed bezorgd, antwoordde hij norsch, en hij moest hem daarover eindelijk met rust laten. Droevig zweeg Gilli Weldra bemerkte men, dat Hansel zijn geheim niet bemerkt had, want op den pachthof kreeg hij nu dikwijls den spot naam „student" te hooren, vooral als hij iets doms had uitgehaald. Tegen den herfst werd do arme Gilli plotseling erg ziek. Hij voelde zich zoo zwak, zoo machteloos. En toch moest hij maar voort. Als hij iets doen moest, was het hem, alsof hetvreeselijk donker voor zijn oogen werd. Van tijd tot tijd steeg het bloed hem naar het hoofd en zijn hart klopte onstuimig. Op zekeren dag viel hij te midden van zijn werk plotseling bewusteloos neer. Toen hij weer tot bewustzijn kwam, be vond hij zich in een klein kamerte van een bijbouw der pachthoeve, waar gewoonlijk erwten en boonen bewaard werden. Men had hem op een ruwen stroozak neerge legd en een oude paardendeken over hem geworpen. Doch hij lette daar niet op; hij zou zich op een zacht veerenbed niet min der ongelukkig gevoeld hebben. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5