DE ARME GILLI HUISHOUDZEEP VRIJDAG 24 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Spelen met den dood. Twee personen levensgevaarlijk ge wond. Gisteravond wias de heer Thaebout Jr. uit Zwolle met- zijn nieuwen auto aan het proef rijden op den straatweg ZwolleDeventer. In den flauwen bocht bij het dorpje Windes- heim raa-kte hij blijkbaar de macht over het stuur kwijt, terwijl hij reed met een snel heid van 105 K.M. De auto vloog van den rechterkant van den weg tegen een boom aan de linkerzijde. Den heer T. werd de borstkas ingedrukt, terwijl hij tevens zware iwenmdige verwondingen kreeg. De heer Van Dijk Jr. uit Santpoort, die naast hem zat, kreeg zoodanige uit- en inwendige ver wondingen, dat hi] zoo goed als zeker den nacht niet zou doorkomen, evenmin trou wens al de heer T. Het voorstuk van den auto was geheel in gedrukt. Een bewijs van de enorme snelheid is, dat het remspoor ziioh over meer dan 35 K.M. uitstrekte. Door een auto aangereden. Toen de wijkverpleegster van het Wit- Gele Kruis te Blokker (bij Hoorn) terug keerde van patdëntenbezoek reed zij de poort van het klooster „Bethlehem" uit en werd door een auto aangereden. Zwaar ge wond is zij naar het St. Jans Gasthuis te Hoorn vervoerd. Door motorrijder aangereden. Bij het oversteken van den (Rijksstraat weg nabij Mudden is de grasmaaier Geuzen uit Weesp, die op zijn rijwiel gezeten was, dioor den motorrijder K. uit Bussum aange reden. G. brak zijn linkerbeen, terwijl zijn fiets geheel werd vernield. Na voorloopdg verbonden te zijn is hij per ziekenauto naar het Burgerziekenhuis te Amsterdam ver voerd. De motorrijder bekwam eveneens beenwonden en is per auto huiswaarts ge bracht. Motorrijder ernstig gevallen TuÊSchen Muiden en Diemen hebben gis termiddag een motorrijder en een passagier, welke op de duo zat, een ernst igen val ge maakt, Terwijl beiden resp. met een sa mengestelde beenfractuur en een ernstig gewonde voet op de straat lagen, paleer den juist enkele van een begrafenis te Mui- derberg terugkeerende rouwauto's. In een der wagens bevond zich dr. S! J. Philips te Amsterdam, die den slachtoffers dadelijk te hulp kwam. De aard hunner verwondin gen gaf hem aanleiding te adviseeren, bed den naar het Burger ziekenhuis te Amster dam te vervoeren. Een inmiddels uit Mui dien gearrirveerde geneesheer, die verband middelen bij zioh had, heeft de verdere zorg der gewonden op zich genomen. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Door den trein gegrepen. Gistermorgen te omstreeks kwart voor elf is op den spoorweg den HaagDelft op de eerste dam, ongeveer 300 meter be noorden den overweg Het Haantje op de grens van Delft en Rijswijk, de tuinder Oorsprong uit Honselaarsdijk door den Parijschen trein gegrepen en vermorzeld. De politie vervoerde het onherkenbaar verminkte lijk naar het gasthuis. De trein had korten tijd vertraging. Verdronken. Te Rotterdam werd Woensdagavond op de rivier een ledige roeiboot aangetroffen. Een onderzoek wees uit. dat de boot be hoorde aan den aoht-en-veertigjaiigen C. S., wonende iin de Mijnsheerenlaan. De rivier politie is aanstonds begonnen de rivier af te- zoeken, daar men vermoedde, dat den man een ongeluk was overkomen. Donderdag morgen heeft men het-lijk drijvende gevon den in de Waalhaven. FEUILLETON. Verhaal uit het Tiroolsche volksleven. III. Weken waren voorbijgegaan. Aan den oever van het meer en in het woud van Altenburg begon het groen te ontspruiten toen Benedikt Anderlan voor de tweede maal zich naar het dorpje op de helling van den berg begaf. Hij ging het eerst naar den pastoor. Doch deze was afwezig, Sandel was alleen thuis. „Gij zijt dus de Gerhab (voogd) van de Anderlan-kinderen vroeg zij. ,,'t Is goed, dat gij eens komt zien, hoe het met hen is." Zonder op haar spottende toon in te gaan, antwoordde Benedikt, dat hij geko men was, om met den geestelijke over de kinderen te spreken nu deze echter niet thuis was, moest de huishoudster hem zeg gen, wat hij te zeggen had. Hij was van plan, het met de kinderen zijns broeders ernstig op te vattenzij waren thans groot, Gilli reeds de school ontgroeid en men kon hen niet laten opgroeien als het stomme vee. „Oho, Gerhabbruiste de huishoudster op, „als het vee zijn ze niet opgegroeid; ai hebt gij u niet bekommerd on de kinderen van uw broeder, zij zijn altijd vlijtig naar school gegaan, en indien de twee kleinen het buskruit niet hebben uitgevonden, daar "kan geen mensch iets aan doen. Gilli daarentegen heeft een buitengewoon goed ivooi EEN DUBBEL STUK PRIMA voor 4 cents OP VERTOON VAN DEZEN BON! 7161 HAARWASSCHEN MET BENZINE. Slachtoffer aan de gevolgen overleden. Mej. B. te Hengelo was dezer dagen bezig heit haar met benzine te wasschen. Ze iis hierbij in brand geraakt en hoewel de bu ren, die op het hulpgeroep toesnelden, met een deken de vlammen wisiten te diooven, bekwam de ongelukkige ernstige brand wonden. Zij werd naar het ziekenhuis overge bracht, waar zij Donderdag aan de gevol gen is overleden. Pols in een deegmachine afgekenld. Woensdag had de bakker Hekkers van de Coöp. Verbruiks- en Productievereeni- ging „Ons Belan'g" te Deventer de onvoor zichtigheid een in beweging zijnde deeg- machine te willen schonmaken. Hij werd door de machine gegrepen, waarbij zijn pols vrijwel werd afgekneld. De man werd in het ziekenhuis opgenomen. BRANDEN. Boerderij afgebrand. Gistermorgen in de vroegte is, vermoe delijk ten gevolge van hooibroei, brand ontstaan in de kapitale boerderij, toebe- hoorende aan den heer M. Holtkamp te Middelhorst bij Haren. De boerderij werd bewoond door het gezin A. Staal. De bewoners konden zich nog tijdig redden. Het huis en de inboe del zijn totaal afgebrand. Apotheek uitgebrand. Te Spijk bij Appingedam is tengevolge van het uit elkaar springen van een petro leumstel de apotheek van dokter Zuidhoff uitgebrand. DE RELLELLTJES TE ROTTERDAM. Het doodelijk getroffen slacht offer. Wat de politie van het geval zegt. Van de zijde van de politie is het vol gende commentaar gegeveu: Omstreeks half één in den nac-ht van Woensdag op Donderdag stonden 4 agenten van politie en twee rechercheurs op den hoek van het tweede gedeelte van de Mau ritsstraat en de Aert van Nesstraat, voor den winkel van de firma Van Es. Plotse ling werd van het eerste gedeelte van de Mauritsstraat uit, en wol uit de richting van eea paar in aanbouw zijnde panden, welke panden worden opgetrokken onge veer tegenover de toegangspoort van het hofje, een steen naar de politiemannen ge worpen. De steen scheerde rakelings langs hen heen en sloeg een sier in de winkel ruit van de i'irma Van Es. Een van de re chercheurs, dienstdoende bij de afdeeling Speciale Diensten van het Hoofdbureau, is daarop' het eerste gedecile van de Mau ritsstraat ingegaan, waar hij post vatte tegenover de in aanbouw zijnde panden, ongeveer tien meters voor het toegangs poortje van het hofje. Hij zag toen een jongen, die uit deze poort kwam en een. steen wierp. Hij loste daarop een schot in de lucht en riep: Stop! Politie! De jon gen liep het poortje in en kwam dadelijk daarop weer te voorschijn. Opnieuw wierp hij een steen, ditmaal in de richting van hoofd; het zou jammer wezen, meent de pastoor, indien hij niet.ging studeeren. En dat zeg ik u, Anderlan: voorname lui zijn de Altenburgers niet, maar zij hebben het hart op de rechte plaats en weezen behoeven bij ons niet te verhongeren. Maar het is goed, als gij voor de kinderen wilt zorgen, dat zij iets leeren en een goede betrekking vinden. Voor de moeder moet men ook iets bedenken." „Ik heb reeds aan alles gedacht," ver zekerde Benedikt kortaf, ging heen en be gaf zich met haastige schreden naar het huis zijns broeders. De kinderen waren juist met hun mid dagmaal ten einde. Gilli had met luider stem voorgebeden en terwijl Trina den leegen schotel met een lap afveegde, zocht Hauser met de nat gemaakte vingertjes de broodkruimels op de tafel bijeen. Toen hij echter zijn oom zag binnentreden, schrok hij en Trina liet van schrik bijna den schotel uit de handen glijden. Alleen Gilli bleef kalm en vroeg den bezoeker, of bij niet bij moeder op den ba^k wilde gaan zitten. Julitta zat namelijk weer in haar onvermijdelijk breiwerk verdiept. Benedikt stond ernstig en zwijgend in het midden der kamer. Een tijdlang keek Gilli met lachende, vragende oogen naar den voogd, die na een poos plechtig zei: „Luister, jongen Het duurde intusschen geruime tijd eer hij iets te hooren kreeg. De oom was dich ter op Julitta toegetreden en keek met zijn vorschendc oogen naar de arme vrouw die, onverschillig voor alles, het hoofd over haar breiwerk gebogen hield. Eerst na ge- ruimen tijd wendde hij zich weer tot Gilli en zei met een vleugje vriendelijkheid „Luister, jongen, ik zou je graag meene men naar Kaltern." den'rechercheur, daarbij roepende: Gooi hem voor zijn d..der, het is een rus (Bar- goensch: beteekent rechercheur). Door snel achteruit te wijken kon de recher cheur den steen ontwijken, die rakelings langs zijn gezicht vloog. Tegelijkertijd los te hij opnieuw een schot in de richting van de beenen van den jongen. De jongen vluchtte 'weg en de rechercheur keerde naar de Aert van Nesstraat en kort daar op naar het hoofdbureau terug. -Eerst toen hij daar aankwam hoorde hij, dat hij met dit laatste schot een man getroffen had. Nog denzelfden nacht hebben zijn supe rieuren een nauwkeurig «onderzoek inge steld. Dit onderzoek is nog niet beëindigd vele getuigen zijn gehoord. Nog twee gewonden. Nog tot diep in don nacht hebben groote groepen het gebeurde in de Mauritsstraat staan bespreken. Eerst om tegen vieren lag de omgeving van de Aert van Nes straat vrijwel verlaten. Gistermorgen heeft de politie zich aan vankelijk wat op den achtergrond gehou den. De afzetting van het gedeelte Tuin derstraat tusschen Aert van Nesstraat en Van Oldenbarneveltstraat werd opgeheven en weldra stroomdé veel publiek voor de panden van den heer Kopmels samen. De communistische elementen bleken al dadelijk munt te willen slaan uit het ge beurde van den nacht. In luide redevoe ringen werd betoogd, dat het proletarismw moest zorgen voor eeu fatsoenlijke begra fenis van den gevallen kameraad, hoewel geenszins vaststaat, dat het slachtoffer een geestverwant van deze communisten was. Er werd voor deze begrafenis druk 'gecol porteerd. Voorts werd in de redevoeringen hevig op de politie gescholden. De drukte werd in den loop van den morgen steeds grooter. Omstreeks 12 uur stond de Tuinderstraat stampvol men- schen. Eén hunner hield, dicht bij de Aert van Nesstraat, eeu redevoering, welke vol gens het oordeel van de weinig aanwezige politiemannen zóó opruiend was, dat zij besloten in te grijpen en tot arrestatie over te gaan. Onder hevig verzet is de man naar den post aan het Kruisplein overge bracht, waar hij de 2l-jarige losse werkman A. G. uit de Eabrieksstraat bleek te zijn. Hij is opgesloten. Tijdens de arrestatie ontstond een luid gejoel en er werd van alle kanten met steenen en pannen naar de politie gegooid. Ter schrikaanjaging heeft de politie toen een aantal revolverschoten gelost. Daarbij zijn toen 2 gewonden gevallen een man en een jongen van een jaar of 14. Eerstge noemde xs met een schotwond in den lin ker schouder naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, de ander is daarheen gebracht met een wond aan een van zijn ellebogen en naar men beweert ook met een wond aan een van de beenen. In de Nadorstraat begon men zelfs op 2 plaatsen met het openbreken van de sti'aat, teneinde zich van steenenmateriaal te voorzien. Terstond werd politie-assistentie inge roepen en van de bureaux aan de Groote Pauwensteeg en de Witte de Withstraat rukten agenten te voet en te paard en een aantal rechercheurs uit. De Tuinderstraat werd toen weer voor een gedeelte afge zet en het publiek werd tot dóorloopen aangemaand. Nader vernemen wij, dat de beide ge wonden zijn de 21-jarige A. C. B., wonen de aan de Alettastraat en de 14-ja^rige M. 't Y., uit de Eendrachtstraat-, Beiden heb ben, naar is gebleken een schotwond in den linker bovenarm. Eerstgenoemde is in het ziekenhuis verbonden; de ander is naar de operatiekamer gebracht, waar de ko gel uit de wond is verwijderd. Beiden kon den daarna te voet huiswaarts keeren. Verder hebben zich gistei-en in den loop van den dag geen incidenten voorgedaan. Huurdersstaking, niet om huur- verhooging af te wenden, maar om huurverlaging te verkrijgen. De heer J. P. Kopmels, verhuurder van de panden Tuinderstraat, Rotterdam, schrijft in de „N. R. Crt." volgend ingezon den stukje: Gilli was buiten zichzelf van vreugde. Het lekkere eten van den Benedictusdag had zich in zijn geheugen geprent. Alleen dat. hij zijn broertje en zusje niet mocht meenemen, bedroefde hem, maar hij durf de niets zeggen. Hij zou zeker voor de kleinen iets goeds meebrengen, dat stond vast. „Trina, Trina, geef mij m'n Zondagsche buis," riep hij in de keuken. Maar. Trina had met Hauser het hazenpad gekozen en hij moest nu zelf zijn Zondagsche pak zoe ken. De oom drong tót spoed aan en vatte hem ten slotte bij de hand, als ware hij een kleine jongen, en zei barsch: „Vooruit!" Doch dat stoorde Gillis goede luim niet Hij babbelde vroolijk voort, terwijl zijn voogd een somber zwijgen bewaarde. Ein delijk zei Benedikt: „Luister, jongen, laat mij eens verstan- dis met je pi-aten.' De knaap verstomde plotseling en keek bang in het gelaat van den voogd. „Gij zijt thans een groote jongen en moet iets leeren." Gilli's groote, blauwe oogen waren vol bange zorg op hem gericht: Leeren? Wat bedoelt gij daarmee? Dat zal je toch geen ernst zijn smeekten en vroegen die oogen. Hij had vroeger wel eens aan studeeren gedacht, maar als iets, dat in onafzienbare nevelachtige verte lag. En juist thans had hij het geheel niet meer in het hoofd. Hij dacht aan zijn hut, aan zijn geit en zijn hooimijt, aan de onuitputtelijke schatten van het bergwoud; hij dacht aan die goede stille ïxioeder, die noch bevelen, noch kij ven kon, aan .zijn broertje en zusje, zijn onafscheidelijke gezellen, en zijn hart kromp ineen bij de gedachte aan een mogelijke scheiding. „Ik wil geen heer worden," stamelde UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Zaterdag 25 Juli. Huizen, 298 M. Ui)t®l. KRO-Uxtzendimg. 8.009.15 Gramofoonpl. 10.0011.30 Giomofocmipl. 11.30—12.00 Gods. Hailfuurtje door Pastoor Perquin. 12.001.30 Concert KBO-sexbet od.v. P. Lustenhouwer. 1.301.35 Poskluivenbe richten. I.352.30 GramofoonpL 2-303.00 Vragenhalf uurtje. 3.004.30 Kinderuurtje. 4.305.00 Ze nder ver zo rginjg. 5.00—7.15 Concert KRO Kunstensembfle oi.v. P. Lustenhouwer. 6.016-15 S. P. J. Borsten: Spoitover- zicht. 6.156,35 Journ. Weekoverzicht door P. de Waart. 7.15—8.45 Gramofoonpl. 8.459.00 Concert KR'O-Salon-orkest oJ.v. M. van Woud. 9.00 Vaz Daas. 9.15—10.00 Radio-hoorspel „De Zelfmoor denaar" vrij naar bet Fransch door L. S. (Vertolking door G. Nielen en I. v. Dijk)? 10.0011.00 Vervolg concert.. II.0012.00 Graimofoaniplaten (Zomerca- baret „The Rainbow Singers".) Hilversum, 1875 M. Uitsl VAR A-Uitzend ing. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO- 10.15 Uitz. voor Arbeiders in de Continu bedrijven. 12.00 Politieber. 12.15 Concert VAR A-septet. 1.15 Pauze. I.45 Graniofoonpl. 2.00 Piet Voogd: Bewegingsikoor. 2.15 Concert VAR A-orkest. 3.20 Openingsrede van het oongres der S.A.I, door Emill van der Volde. Uitz. uit Weenen. 4.20 Gramofooii'pl. 4.30 SDAP-kwartiertje. 4.45 de heer Krijt: „De Internationale Arbeiders Esperantisten Beweging". 5.05 O. v. Tussenbroek: „iRtedzen en Trekken". 5.35 Gramofoonpl. 5.45 tanzt die Welt. (Gramofoonpl.) 6.45 Literair halfuurtje door A M. de Jong. 7.30 Politieber. 7.45 VARA-Varia. 8.00 So tanzt die Welt (II) Graniofoonpl. 9.00 Teun de Klepperman „Bij de Pomp". 9.15 Concert VARA-Orkest. 10.00 Vaz Dias. 10.10 Vervolg Concert- 10.45 Orgelspel door Joh. Jong. II.15 Vervolg en slot concert. hij angstig. „Ik wil niets leeren." Benedikt lachte luid. Dat lachen was iets ongewoons bij hem, daarom klonk het zoo Vreemd. „Dwaaszei hij kórtaf en Gilli begreep, dat hij iets geks gezegd had en dat men geen plan had hem te laten studeeren. Dat gaf hem moed. „Laat mij naar huis, oom, om Gods wil, laat mij naar huis," smeekte hij. „Het boeren leer ik wel thuis elk jaar leer ik het beter. Laat mij maar naar huis, ze kunnen mij thuis geen van allen missen." „Houd je mondbeval hem Benedikt. „Ik ben je voogd en moet voor je zorgen en steeds heb ik xnijn plicht gedaan. Voor je moeder heb ik reeds een goede plaats en voor de twee anderen ook. En gij blijft bij mij, ik wil zien, of ik je tot een flink werkman kan groot brengen. Begrepen En thans vooruit Maar Gilli was reeds, vast besloten, in een naburigen boom geklommen. Een oogenblik stond de boer verbaasd over zulken tegenstand. Daarna haalde hij zijn krom zakmes te voorschijn en met een dreigend: ,„Wachtf maar" sneed hij een tak af. om den weerspannige met sla gen tot rede te dwingen. Maar voor hij het voorzien had, was Gilli naar beneden gesprongen en holde het woxid in. Het ging over stx-uikgewas en steen in dolle vaart bergaf. Lang reeds moest zijn oom hem uit het oog verloren hebben, eii nog voelde de knaap zich niet zeker, nog steeds liep hij voort. Daar doemde een hooge rotswand voor hem op, spaarzaam met gras begroeit. Hier stond hij stil. Van boven wenkte de toren der St. Petruskerk. Maar al te goed kende hij de plaats: hier was de ingang Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.202.20 Licht Orkest-concert. 3.20 Concept door de militaire kapel. 4.35 De King's &up air race. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.35 Nieuwsbe-r. 7.00 Bach's Orgelmuziek. 7.20 Lezingen. 7.50 Variété B.B.C., donsorkesit en so listen. 9.20 Nieuwsber. en Lezing. 10.10 De King's sup air race. 10.15 Orkest concert. National Orkest van Walés. 11.0512.20 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 7.258.20 Gewijd Concert. 10.3511.35 Graniofoonpl. 12.20 Gramofoonpl. I.252.50 Orkest concert. 5.206.20 Soliste neon cert- 8.20 Vroolijke avond-Orkest. II.501.20 Dansmuziek. „Radio Pari s", 1725 M. 12.50 Gramofoonpd. 4.50 Darnsm uzieik. 6.50 Gramofoonpl. 9.05 Concert M. D'oyen, piano. 9.50 Concert. M. Tirmomt, zang. M. Ten- nenbaum, viooü. Kalundbo'rg, 1153 M. 8.50 Mo igen wijding. 12.202.20 Orkesteomceit. 3i 505.50 Con-cect Onuroeporkesit. 6.106.40 Gramofoonpl. 8.209.35 Populaire dansmuziek. 9.3510.05 Concert. Omroeporkest. 10.2011.06 Concert. Venetdaansch Trio". Hoorspel. 11.0512.35 Dansmuziek. Brussel, 338,2 M. 338 2 M.5.20 Dansmuziek. 6.20 Gramofoonpl. 6.35 VOlaamsoh praatje, daarna Shaw avond. Uit zijn werken. 9.50 Orkestconcert. 508,5 M.: 5.20 Orkesibooaicea.it. 6.20 Vocaal concert. 6.35 Gramofoonpl. 8.20 „De Barbier van Seville", opera van Rossini (Uit Salzburg). 10.00 Gramofoonpl. Z e e s e n, 1635 M. C.a. 7.007.50 Gramofoonpl. 10.5512.20 Berichten. 12.20 Gramofoonpl. 1.35—2.20 Belichten. 2.20—3.20 Gramofoonpl. 3.204.20 Lezingen. 4.20 Concert. 5.208.20 Lezingen 8.20 Vroolijke Avond uit Langenberg. 10.20 Berichten en daarna tot 12.50 Dans muziek uit Weenen door de kapel Charly Gaudriot tot de schachtHij sloop er binnen. Heden meer dan anders trok hem die schacht aan waarin zijn vader voor altijd was verdwe nen. Het was als een toevluchtsoord, hier zou ten minste geen vijand hem volgen. Langzaam ging Gilli in de donkore schacht voort, terwijl hij met de handen- langs den vochtigen wand der rotsengang tastte. Daar viel hem plotseling het gevaar in, waarin hij wellicht zweefde. Hij liet zich op de knieën vallen en kroop nu op han den en voeten vooruit. Het was de hoogste tijd geweest, een paar oogen blikken later grepen zijn handen in het ledige. Dat was dus de plaats, de kloof, waarin zijn arme vader verongelukt was i Gilli sidderde en, voelde zich door groo- ten angst aangetast. Daar beneden lag dus zijn vader! Had men hem te ruste gelegd onder een kruis op het kleine kerkhof, dan zou Gilli zich niet zoo verlaten, zoo ge heel vadeidoos gevoeld hebben. Het spoor loos verdwijnen van zijn vader had vroe ger een sprankje van droomerige hoop in hem opgewekt, maar thans maakte een wilde vrees zich van hem meester. Hij sprong op en holde de schacht uit. „Naar huis Naar huisriep hij luid en stormde in zinneloozenangst bergaf naar het dorp. Het was hem als hadden vijan den intusschen zijn hut verwoest of een stormwind het weggevaagd. Maar neen - daar boven stond nog zijn hut, met het mos begroeide dak en de gescheurde, ruwe muren. Juichend stormde hij op huis aan, en snel en wild opende hij de huisdeur. Thans sprong hij in de kamer doch eensklaps diensde hij van schrik terug: op de bank naast zijn moeder zat com Be nedikt. (Wordt vervolgd). De laatste dagen worden van verschil lende zijden foutieve berichten gepubli ceerd en verspreid, inhoudende, dat de verhuurder van de panden Tuinderstraat 63 l.m. 71 de huur met 1 per week zou hebben verhoogd. Dit is nu geheel onjuist. Ondergeteekende heeft voornoenid huizenblok nu ongeveer 9 maanden in zijn bezit en tijdens zijn be heer is de huur niet verhoogd, en was er ook geen sprake van, dat er huurvei'hoo- ging in de toekomst zou plaats vinden. De ware toedracht van de zaak is ge heel anders. Drie weken geleden werd on dergeteekende namelijk met een huur dersstaking bedreigd, wanneer hij de be staande huren niet met 1 verlaagde. Er werd hem een ultimatum gesteld on der leiding van huurdèr Vellemans, vol gens hetwelk hij onherroepelijk de volgen de voorschriften van huurders had op te volgen: huurverlaging met 1 per week onmiddellijk ingaandekwijtschelding van alle achterstallige huurschuldintrek king van exploit betreffende uitzetting van huurder Vellemans. Deze dreigbrief bevindt zich bij de recht bank. Op advies van autoriteiten is onderge teekende in genoemde dreigementen niet getreden, en werden maatregelen geno men onx tot uitzetting van Vellemans we gens huurschuld (en opruiing) te geraken. Dit nu, is inmiddels geschied. De laatse weken heeft ondergeteekende bijna geen huur geïnd. Huurders, die gaar ne wilden betalen, werden daarin door verregaande bedreigingen van Vellemans c.s. verhiderd. Zoo( en niet anders is de juiste toe- c.s. verhinderd. Een roover aangehouden. De Belgische politie heeft op verzoek van de Nederlandsche justitie aangehcHidien een 19-jarigien sohilkliersilcnecht uit 's-Heenen- hoflk, die er van verdacht wordit op 3 Juni j.l. een aü' een wonende vrouw door geweld pleging heeft gedwongen baar geld aan te wijzen en toen een kast heeft opengebroken en daaruit een bedrag aan geld heeft ont vreemd.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9