UIT DE OMGEVING VRIJDAG 24 JULI 1S31 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 GEMEENTERAAD VAN WASSENAAR In de gistermorgen gehouden vergadering van den Gemeenteraad is afwezig met kennisgeving de heer A. L. Rooijakkers. Mededeeling geschiedt van diverse brie ven van Gedeputeerde Staten, geleidende goedgekeurd raadsbesluit, o.m. betreffen de vaststelling der rekening over 1928, ia- stelling van Maatschappelijk Hulpbetoon. Voorts is goedgekeurd terugontvangen de verordening op de heffing van precario rechten. Medegedeeld wordt, dat alle op 25 Juni 1931 benoemd verklaarde raadsleden de benoeming hebben aangenomen. Besloten wordt voorloopig een 5-jaar- lijksch verslag omtrent den toestand dei- gemeente uit te brengen. Naar aanleiding van een verzoek van C. A. Voorhaxn alhier wordt besloten den na de onteigening van eenige perceelen aan den Achterweg niet voor straatverbreeding benoodigden grond aan hem legen taxatie waarde te verkoopen. Op een verzoek van Gebr. Edelaar, om een dubbel woonhuis met bollenschuur te mogen bouwen aan den Oostdorperweg, wordt gunstig beschikt, onder voorwaarde dat een som wordt gestort voor aanleg van den weg en voldoende grond wordt afge staan voor verbreeding. Wordt besloten aan G. Albers te 's-Gra- venhage vergunning te verleenen tot het afgraven van een duin aan de Doornlaan voor den bouw van een villa. Toestemming wordt verleend aan H. Westerik, om in een perceel aan den Wind- lustweg consumptie-ijs te mogen bereiden, aan de N. V. 's-Gravenhaagsche Melkin richting „de Sierkan" voor verbouwing van een perceel aan de Raaphorstlaan. Overeenkomstig het advies van den con troleur der gemeentebelastingen wordt be schikt op reclames inzake Schoolgeld en Hondenbelasting. Op voorstel van B. en W. worden de na volgende subsidiën verleend: aan het Bestuur der Chr. H. B. S. te Leiden, voor leerlingen uit deze gemeente, die in 1929 deze school hebben bezocht 952.75. aan de Muziekvereeniging „Excelsior" 200.-. aan de Koningin Wilhelmina. Vereeni- ging voor de op 2 en 3 September a.s. te houden feest 300. aan 8 leden van het politiekorps ter te gemoetkoming in de kosten van een cursus in de Duitsche taal 100. Ingekomen is en adres van de onlangs opgerichte Politie-Sportvereeniging Wasse naar, om een subsidie van 200300. De Voorzitter zegt, dat B. en W. voor stellen 200.te geven. De heer Boender merkt op, dat hij het beter zou vinden, wanneer het korps bi.i een bestaande club aansloot. Voorts mist hij in het program, dat de vereeniging vaardigheid in zwemmen en redden van drenkelingen zal nastreven, iets, wat hij van zeer veel belang a-cht. De Voorzitter zegt, dat de vereeniging pas is opgericht, zoodat nog moet worden afgewacht, wat zij zal praesteeren. De heer Boender zal dan tegen het voor stel stemmen. Met 11 tegen 1 wordt het voorstel aan genomen. Overeenkomstig het bepaalde bij art. 103 4e lid der Lager Onderwijswet wordt vast gesteld het bedrag der gemeentelijke ver goeding, bedoeld in art. 101, le en 9e lid dier wet voor de bijzondere scholen, over het jaar 1928, en wel voor: de R. K. Meis jesschool L. O. op 6917.40 per leerling 22.68; de R. K. Jongensschool L. O. op 5987,52 per leerling 22.68; de Christel. School Heerenweg L. O. op 5210.73 per leerling 22.68; de Chr. School Zijdeweg op 2613.87 per leerling 22.68; de bijz. school der Wassen. School vereeniging op 2455.11 per leerling 22.68; de R. K. School Oud-Wassenaarsche weg 2415.42 per leerling 22.68; voot de U. L. O. scho len per leerling op 39.43 en wel voor do Chr. U. L. O. School op 1488.48; de R. K. Jongensschool 887.17; de R. K. Meis jesschool 818.17. Wordt besloten aan het R. K. Kerkbe stuur van „de Goede Herder" over 1928 te vergoeden de jaarwedde van een assis tent van 800. Ingevolge het bepaalde bij art. 100 der L. O. wet wordt besloten vergoeding voor boventallige leerkrachten toe te kennen over 1929 ten behoeve van: de R. K. Jongensschool L. O. ad 1236.51 en 94.35; de R, K. Meisjesschool L. O. ad 303.33, 600.—, 368.—, 559.09 en 1321.47; de R. K. Meisjesschool U. L. O. ad 962.33. Door den heer Drop wordt gerapporteerd dat de Commissie de geloofsbrieven der nieuw benoemde leden van den raad heeft onderzocht. Op voorstel van den Voorzitter wordt daarop tot toelating der benoemde leden besloten. Tot onderwijzer aan de O. L. School no. 1 wordt benoemd de heer C. Meijer te Den Haag, tot onderwijzeres aan de school aan de Bloemcamplaan mej. F. M. Huneman te Hillegom. Wordt besloten tot onteigening in het belang der volkshuisvesting van een per ceel grond, groot 51.12 Are, staande ten name van A. P. Ruijgrok alhier. Op voorstel van B. en W. wordt besloten het personeel ter secretarie uit te breiden met een klerk en een schrijver. Pensioen-regeling voor de wethouders. Hierna is aan de orde een voorstel van B. en W. tot vaststelling eener verordening houdende pensioen- en wachtgeld-regeling voor wethouders. Krachtens deze verordening wordt aan spraak' op pensioen verkregen na een on afgebroken diensttijd van tenminste 2 ja ren, indien de wethouder bij zijn aftreden den leeftijd van 60 jaren heeft bereikt, of, indien hij, na opgehouden te hebben wet houder te zijn, 60 jaar wordt, dan wel, in dien hij uit hoofde van ziekte, ziels- of lichaamsgebreken in en door de uitoefe ning van zijn functie bekomen, blijvend on geschikt wordt. Het pensioen bedraagt voor elk kwartaal, gedurende hetwelk de betrekking is bekleed, 1/96 gedeelte van de jaarwedde, doch zal de helft dier jaar wedde niet te boven gaan. Wachtgeld wordt genoten gedurende evenveel tijd als de belanghebbende onaf gebroken wethouder is geweest, doch niet langer dan 3 jaren. Het bedraagt het eer ste jaar 60 pet., het tweede 45 pet. en het derde jaar 30 pet. van de jaarwedde. De heer Boender vraagt of het geoor loofd is wachtgeld toe te kennen. Voorts merkt hij op, dat hij het niet noodig vindt pensioen toe te kennen. In groote gemeen ten is het wel billijk pensioen te geven, omdat het aanvaarden van de functie dan meestal verlies van een betrekking tenge volge heeft. Hier is zulks niet het geval. Hij zal tegen het voorstel stemmen. De heer Prins vind de redeneering van den heer Boender niet logisch. De wethou ders offeren veel tijd op om hun taak te vervullen en uit dien hoofde is het billijk pensioen toe te kennen. De heer Van Leeuwen vraagt of de heer Boender hetzelfde standpunt zou innemen, als een arbeider of als een sociaal-demo craat als wethouder zitting zou nemen. .Hij wijst erop, dat de wethouders minstens 2 dagen per week kwijt zijn, terwijl de be looning niet in overeenstemming is. De heer Boender zou hetzelfde voorstel len als een arbeider wethouder was. Het wethouderschap hier eischt niet, dat men iets anders laat varen. De heer Van Leeuwen verlangt een per tinent antwoord van den heer Boender op zijn vraag, of hij van oordeel is, dat, wan neer iemand geen volle werkkring heeft of geen volledige werkweek maakt, geen recht op pensioen moet hebben. De heer Boender zegt het antwoord hierop schuldig te moeten blijven. Na eenige discussie wordt het voorstel aangenomen met 11 stemmen. Tegen de heer Boender. Thans is aan de orde een voorstel van B. en W. tot het aangaan van een dading met de N. V. Bouwgrond Maatschappij „Deijleroord". B. en W. „onaangenaam getroffen." De Maatschappij „Deijleroord" heeft uitbetaling gevorderd van 2988.42, we gens restitutie van straatverlichting, welke vordering de gemeente niet erkent. Daar tegenover vordert de gemeente van Deij leroord een bedrag van 1516.38, wegens tweemaal uitgekeerde restitutie. Ter voorkoming van een proces wordt voorgesteld aan Deijleroord 1494.21 te betalen, mits kwijting wordt gegeven van een bedrag van 2988.42. De heer Boender vraagt, hoe het moge lijk is, dat eenzelfde bedrag tweemaal kan worden uitbetaald. Hij acht dit een fout in de administratie en verlangt een com missie van onderzoek, bijgestaan door een accountant. De heer en Prins en Van Tol achten op heldering gewenscht. De Voorzitter wijst erop, dat hij, die werkt, fouten maakt. Het gebeurde heeft ook B. en W. onaangenaam getroffen. Maatregelen ter voorkoming zijn getroffen. Hij meent, dat een commissie van onder zoek niet noodig is. De heer Prins is, na de toezegging, dat maatregelen zijn genomen, ter voorkoming van dergelijke fouten, tevreden. De heer Boender merkt op, dat een on derzoek gewenscht is, temeer, om praatjes te voorkomen. Hij vraagt alsnog een com missie van onderzoek. De heer Boender vindt in dezen evenwel geen steun, zoodat zijn voorstel niet m be handeling komt. Het voorstel van B. en W. wordt daarop aangenomen. Op voorstel van B. en W. worden daarop eenige wijzigingen vastgesteld in de ver ordening tot vervanging van belastingbe dragen, voorkomende in de wet op de per- soneele belasting 1S96, door andere belas tingbedragen. Wordt besloten tot het aangaan van een overeenkomst met het R. K. Kerkbestuur van de parochie „St. Joseph" terzake van den aanleg van wegen op terreinen nabij Deijleroord. De Voorzitter zegt, dat deze wegen nog niet als bouwstraat zullen worden aange merkt, zoolang geen behoorlijke uitweg zal zijn verkregen. Wordt besloten tot verhooging van de begrooting van uitgaven dienst 1931 met 105.761.48 en verlaging met 8779.33 en tot verhooging van de inkomsten met 4913.43. Zonder hoofdelijke stemming wordt ver volgens in beginsel besloten tot opheffing der N.V. Electriciteits-Maatschappij „Was senaar" met ingang van 1 Januari 1932 en instelling van een gemeentebedrijf. Ten slotte komen in behandeling enkele schrif telijke vragen van raadsleden. De heer Boender heeft gevraagd voor stellen te overwegen voor het aanleggen van een rijwielpad langs den weg der zee. De Voorzitter zegt, dat B. en W. afwij zend hier tegenover staan, eerstens uit financieele overwegingen, en vervolgens om de consequenties. De kosten zullen in de tienduizenden loopen. Bovendien mee- nen B. en W., dat de trek naar zee niet moet worden aangemoedigd. Daarbij komt nog, dat de gemeente niet de beschikking heeft over den grond. Hij wijst er voorts op, dat maar op een gering,-hoogstens een 9-tal dagen, een bui tengewone drukte heerscht. Die drukte is een gevolg van den toevloed van vreemde lingen. Op andere dagen is de weg vol doende. De heer Boender betreurt het standpunt van B. en W. Hij acht verbetering noodig. Do heer Versteeg meent, dat de grond gemakkelijk kan worden verkregen. Hij is tegen wegverbreeding, maar vóór aanleg van een fietspad. De heer Van Leeuwen meent, dat de uit gave die gevorderd zal worden, niet te ver dedigen is. De heer Van Tol acht het een mooi ob ject voor werkverschaffing. 'De voorzitter toont in een uitvoerig en goed gefundeerd betoog, aan, dat met de gevraagde verbetering het onderwerp niet is opgelost. Hij meent, dat de strand-ex- ploitatie niet moet worden bevorderd. De ligging van het strand is te excentrisch Dinsdagavond kwam de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, burgemeester. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen van de vorige vergade ring worden voorgelezen, goedgekeurd en geteekend. Een voorstel van den heer van Tol tót wijzigng van de notulen wordt niet vol doende ondersteund en derhalve niet in stemming gebracht. Toelating van de nieuwe Raadsleden. De voorz. deelt mede, dat de heeren W. Dorrepaal, W. Compeer, S. J. Visser en N. Disseldorp hun benoeming tot lid van den Raad hebben aangenomen. De heeren C. van Tol, J. A. de Bruijn en P. Jansen heb ben hunne benoeming niet aangenomen, zulks door het niet tijdig inzenden hunner geloofsbrieven. De heeren R. Kroon, E. Geertsma en J. van Iperen zijn tot hunne opvolgers benoemd. Thans komt aan de orde het onderzoek der geloofsbrieven. De heeren J. A. de Bruijn, S. van der Knijff en N. Disseldorp worden benoemd tot leden van de commis sie van onderzoek. De heer de Bruijn neemt zijn benoeming niet aan aangezien hij niet voldoende verstand van dergelijke zaken heeft. In zijn plaats wordt aangewezen de heer C. van Tol. Gedurende het onderzoek wordt de vergadering enkele oogenblikken geschorst. Na heropening deelt de heer van Tol namens de commissie mede, dat alle stuk ken in orde zijn bevonden en dat de commissie tot toelating adviseert. De Raad besluit de nieuwbenoemde le den van den Raad toe te laten. Van Ged. Staten in de provincie Zuid- Holland is ingekomen een schrijven waar- bi] medegedeeld wordt, dat zij hun beslis sing hebben verdaagd op het beslui' van den Raad tot machtiging van B. en W. m het opnemen van kas en boeken van den gemeente-ontvanger op te dragen aan het Centraal Bureau voor Verifies tie. Van den Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland is ingekomen een schrijven waarin verzocht wordt het besluit tot verlaging van de jaarwedden van Burgemeester en Secretaris te willen intrekken in afwachting van de classifica tie der gemeente Leimuiden. De Raad besluit met algemeene stem men aan het verzoek te voldoen. Van Ged. Staten is ingekomen een schrijven waarbij een besluit tot wijziging van de begrooting dienst 1931 goedgekeurd wordt. Van den Keuringsdienst van Waren dis trict Leiden is ingekomen een overzicht van de in het tijdvak van 1 Jan.30 Juni verrichte werkzaamheden. Van den direc teur van het Openbaar Slachthuis te Lei den is ingekomen een schrijven waarbij het jaarverslag van den V'.eeschkeurings- dienst over 1930 wordt toegezonden. Ingekomen is het proces-verbaal van de op 24 Juni gehouden opneming van kas en boeken bij den gemeente-ontvanger. De voor. deelt mede, dat de laagste in schrijver voor den bouw van de brug over het Jooststollengat is G. van Driel te Lei muiden. Het werk is aan dezen aannemer gegund voor 4186. De voorz. deelt mede, dat van den In specteur van het Lager Onderwijs in de inspectie Delft is ingekomen een schrijven betreffende den slechten toestand waarin KATWIJK. Tuinbouw. Zelfs in weerwil van de Duitsche crisis'konden tot heden de prij zen vrijwel gehandhaafd worden. De aan voer is in dezen tijd geheel bestemd voor 't binnenland. Er is voor de bekende Kat- wijksche zandaardappelen goede vraag. Hetzelfde kan gezegd worden van de bos- peen, die ook steeds goede prijzen op bracht, Over de bloenikoolprijzen kan men niet tevreden zijn. Die geeft geen loonen- de uitkomst, zelfs niet bij een goed ge was. De aanvoer van vroege aardappelen was dit jaar aanzienlijk kleiner dan vorig jaar, terwijl het omzet-bedrag, dat va a 1930 zeer nabij komt. Schietwedstrijd. De Kring van Burger wachten „Duinland", (Wassenaar, Katwijk, Ocgstgcest, Voorschoten en Rijnsburg) zal haar jaarlijksche wedstrijden houden op de schietbanen alhier op Dinsdag 28 Juli, aan vang n.m. 2 uur. Valkenburg dingt in dezen wedstrijd niet mee. Behalve een groot aan tal luxe prijzen, zijn er ook een tien-tal 1 medailles beschikbaar. Er is ook een vrije- baan wedstrijd, waaraan geldprijzen ver bonden zijn. Het belooft een interessante dag te worden. en levert nimmer eenig voordeel op. Bevordering van de exploitatie brengt mede vermeerdering van kosten. Hij waarschuwt voorts tegen het doen van hooge uitgaven. Daardoor zullen de belastingen stijgen. Hij wil de verantwoordelijkheid niet dragen. De heer Prins bepleit ter beveiliging van het verkeer het vastleggen van een maximum-snelheid. De Voorzitter wil in die richting wel iets beproeven. Na een langdurige discussie wordt het voorstel van B. en W., om geen verbeterin gen aan te brengen, met 7 stemmen vóór en 5 tegen aangenomen. Na behandeling van enkele vragen om trent reddingsmateriaal aan het strand en verbetering van de regeling omtrent te werkstelling van werkloozen wordt de ver gadering gesloten. zijns inziens de o.l. school verkeert. B. en W. hebben den gemeente-, pzichter naar aanleidng van dit schrijven verzocht rapport te willen uitbrengen. De Raad machtigt B. en W. tot het treffen ^an de noodige maatregelen hieromtrent. Van den heer Dorrepaal is een schrijven ingekomen om ontslag als brandmeester. Op voorstel van B. en W. verleent de Raad aan dezen heer eervol ontslag. De heeren J. Rijkelijkhuizen. E. West- steijn en J. Bulk hebben medegedeeld dat zij hunne benoeming lot lid van de schat tingscommissie aannemen. In de plaats van den hoer H. Hogen- boom die bedankt heeft, wordt benoemd de heer Chr. Ovecdevest Op voorstel van B. en W besluit de Raad in den vervolge eeo 5 jaar!, gemeen teverslag te zullen uiibrengen. Van den Pensioenraad is een schrijven ingekomen, dat volgens de Pensioenwet 1922 nog gestort moet worden 8è09 en vol gens de bepalingen uer thans vervallen Pensioenwet voor G. A. 1913 ƒ111.82. Op voorstel van B. en Yv\ worden na artikelsgewijze behandeling achtereen volgens vastgesteld "net Reglement van Orde voor do vergaderingen van den Raad en het Ambtenaren Reglement. Heb Re glement van orde treedt op 1 Aug. in wer king en het Ambtenarer-Regiement op 1 September. Op voorstel van B. en W. wordt het ko hier der Verlichtingsbelasting 1931 vastge steld op 1202,39. De verlichtingsbelasting vervalt. De heer Oompeer zegt, dat hem uit de stukken gebleken is, dat de dienst 1930 sluit met een voordeelig saldo van ruim 23700, aangezien de verlichtingsbelasting weinig sympathiek is stelt hij voor deze be lasting met ingang van 1 Jan. 1932 af te schaffen. De voorzitter vindt het nog niet het juiste oogenblik om een dergelijk voor stel te doen. Hij zou liever gewacht heb ben tot de behandeling van de begrooting 1932, dan had men den stand van zaken be ter kunnen overzien. De vraag rijst ook nog of verlaging van de opcenten op de perso- neele belasting niet beter zou zijn. De heer van Tol wil deze belasting niet afschaffen. Er zijn altijd nog inwoners die niet van de electrische verlichting profi teered daarom vindt hij het beter dat de raenschen die er wel van profiteeren iets extra betalen. Het voorstel van den heer Compeer wordt voldoende ondersteund en in stemming gebracht. Het wordt met 5 tegen 2 stemmen aangenomen. Tegen de heeren van Tol en Visser. De verlichtings belasting komt dus met ingang van 1 Jan. 1932 te vervallen. Burgemeester en Wethouders bieden ter voorloopige vaststelling aan de gemeente rekening over het dienstjaar 1930. Gewone dienst inkomsten ƒ32.143.02. Uitgaven ƒ28—385.64. Batig slot ƒ3758,28. Kapitaaldienst inkomsten 571.08. Uit gaven 131.08. Batig slot 449. Tot leden van de Commissie van Onder zoek worden benoemd de heeren C. van Tol, A. Bik en W. Compeer. Daarna- besluit de Raad nog tot wijzi ging, van de begrooting dienst 1931. Bij de rondvraag stelt de heer de Bruyn wederom enkele vragen over de gemeente gebouwen die door den voorzitter vlug af gewerkt worden. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter deze vergadering. LEIMUIDEN. Keuringsdienst. Tot bulipkeuirmeesteir vtam vee en Vleesch is benoemd de heer Tj. de Vries met als standplaats Aikemade. Ondertrouwd: Fijke IJ-pe Radio- j maker en Rfijna Vis. Antonius J. Zaai- vliet en Anna Adrians, via Velzen. Ge boren: Oatharama Mairtöinia, doch ter van L. L. Gortzak en C. M. Spruijt. Johanna, dochter van Arie de Bruijn en A. C. Kolijn. LISSE. Verbouw Openbare Bewaarschool. Bur- gemeester en wethouders dezer gemeenite hebben aanbesteed het verbouwen van de apenbare bewaarschool dezer gemeenite, waarvan de uitslag is als volgt: Fa. Daal de ij en Co. Lisse voor een bedrag van 3.424.D. Vergunat- Lisse voor een be drag van 3.190.Gebr. Ramdsdorp Lis- se voor een bedrag van 3.463.Bert. van der Zaal Lisse voor een bedrag van 3.073.—; H. Marseille Lisse, voor een be drag van 3.018.Ge.br. Moolenaar Lisse voor een bedrag van 3.096; A. L. Beugels- dijk Lisse voot een bedrag van 4.287. Het werk is gegund aan den laagsten in schrijver den heer H. Marseille alhier. Eerste Plechtige H. Mis. Zondag a.s. te kwart over negen uur zal de weleerw. Father J. Boon, neomyst, in do parochiekerk van de H. Agatha zijn Eerste Plechtige H. Mis opdragen. Zaterdagavond zal hij feestelijk worden ingehaald, waar na hij te ongeveer 8 uur het Lof zal cele- breeren. Father Onderwater zal 9 Augustus zijn eerste plechtige H. Mis opdragen en Pater Schoone op 15 Augustus. N00RDWIJK. De nieuwe openbare school. Naar wij vernemen zal de opening der nieuwe open- I bare school plaats hebben Maandag 24 I Augustus aanstaande. Het is de bedoeling van het gemeentebestuur met het oog op de slechte tijden daaraan geen festiviteiten te verbinden en alles zoo sober mogelijk te houden. „Herwonnen Levenskracht". Door Bur gemeester en wethouders is aan „Herwon nen levenskracht" vergunning verleend voor het organiseeren van oen speldjesdag op Zondag 26 Juli. Vergunning. Door Burgemeester en wethouders is aan Geert Hof verlof ver leend voor den verkoop van alcoholhouden den drank anderen dan sterke drank voor zijn pension in de Hoofdstraat. Sportfeesten op 't strand. Naar wij vernemen heeft het gemeentebestuur een medaille beschikbaar gesteld voor de van wege de Vereeniging voor Vreemdelingen verkeer op 8 Augustus aanstaande op het strand te houden hippische sportfeesten. Concert „Adolf Kolping". Onze R. K. Harmonie vereeniging „Adolf Kolping" gaf gisterenavond een concert in de gemeente lijke muziektent. Aangezien het weer schit terend was, ging het onder het spelen van een lustige marsch, met het nieuwe vaandel ontplooid voorop, in optocht vanaf het pa tronaatsgebouw naar de tent, gevolgd door een groote belangstelling. Een drom van menschen stond reeds in de Veldhorst stra at om blijk te geven van hunne belang stelling voor de mooie muziek van „A. K." Jammer, dat vele jongelui onder het spe len niet beter hun gemak kunnen houden en voortdurend maar tusschen de belang stellenden heen en weer vliegen op de fiets! VOORHOUT. Muziekvereeniging. (Justeren a vond vergaderde de muziekvereeniging „St. Ce- cilia" iin he.t café „Boerhaave" alhier. De voorzitter, de heer G. Witteman, open de de vergadering met den Gbr. groet en heette de aanwezige weJöcom. Spreker me moreerde dat dit de' 12e jaarvergadering was en dat het afge'oopen jaar een groot succes is behaald dioor bet winnen van een eersten prijs op het concours te Noord wijk, zoodat de vereeniging thans in de eersite afdeeling Harmonie is gekomen. Dit feit heeft zij in hoofdzaak le danken aan haren directeur, den heer M. Bottiderd'ijk, waarvoor de vereeniging hem, dan ook zeer erkente lijk is. Hierop las de secretaris, de heer P. van der Hulst Jzn. de notulen van 2 vergade ringen, welke onveranderd werden goedge keurd. Vervolgens deed de penningmeester de beer B. Zwetsloot jaarverslag, waaruit bleek dat de ontvangsten hebben bedragen 1209.85 1/2 en de uitgaven 1548.58 1/2, alzoo een nadeeJiig saldo van 338.73. Het saldo van het vorig jaar bedroeg 441.81, zoodat thans nog in kas is een bedrag van 103.08. Tot controlecommissie werden benoemd de heeren P. van der Geer, C. van der Berg en Joh. van Leeuwen. Hierna kwam de secretaris met zijn jaar verslag. Beide verslagen, welke keurig in orde waren, werden onveranderd goedgekeurd, onder dank voor de door hen bewezen dien sten. De aftredende bestuursleden t.w. P. van der Hoii'st Jzin., secretaris, A. Ter bach, bibli othecaris en F. van Daim 2e Penningmees ter, werden bij acclamatie herbenoemd. Ge noemde heeren namen hunne benoeming wederom aan onder dankzegging voor het in hen gestelde vertrouwen. Bij het punt mededeelingen was een schrijven van het bestuur van de Ora-nje- vereenging inzake de medewerking van de muziekvereenigig gedurende de feestdagen. Na uitvoerige uiteenzetting van den voor zitter en na eenige discussies werd besiloten alleen dien tweeden dag hunne medewerking te verleenen, omdat het den eersten diag moeilijk gaat, aangezien niet het grootst gedeelte der leden op dien dag vrij hebben. Besloten werd alvorens toe te treden tot het fonds voor directeuren eerst inlichtin gen in te winnen. In 'principe sprak men zich uit tot toetreding. Voorts deelde de voorzitter mede, dat in dien dit mogelijk was op 3 Augustus en op 31 Augustus a.s. een concert, te geven in de j gemeentelijke muziektent. I Op een vraag van den heer Kantekaas werd besloten ook een concert te geven bij van Velzen, welke datum zal worden be kend gemaakt. Mededeeling werd gedaan van een schrij ven der muziekvereeniging „Jeanne d'Arc" te Noordwijkerhout voor den verkoop van lootjes ten bate dier vereeniging voor aan koop van instrmenten. De voorzitter wekte vervolgens de leden nog op hun comtribaidtie op tijd te voldoen, hetgeen voor een goed verloop van zaken odinzakelijk is voor een vereeniging. i Ten slotte werd nog besloten een instru ment aan te koopen. De rondvraag leverde eenige huishoude lijke aangelegenheden op. De voorzitter sloot onder dankzegging voor de opkomst de vergadering met den Gbr. groet. WARMOND. Drankwet. Door den heer J. G. van der Horst is aan Burgemeester en Wethouders verlof verzocht voor verkoop van uitslui tend alcoholvrijen drank in het perceel staande aan de Lockhorstlaan plaatselijk gemerkt B 200 en 202. GEMEENTERAAD VAN RIJNSATERWOUDE

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6