KERKNIEUWS SPORT STADSNIEUWS ALLERLEI VRIJDAG 24 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 SPANJE DE ONLUSTEN TE SEVILLA. De staat van beleg afgekondigd. Uit Scvilla wordt gemeld dat daar gis teren sinds middernacht de staat van be leg is afgekondigd. Sinds Woensdagmiddag wordt de strijd tusschen de guarda civil en de opstande lingen zonder onderbreking voortgezet. Hierbij werden talrijke personen gewond, waaronder tien zwaar. Tegen zeven uur 's avonds trachtte een troep opstandelingen die door vrouwen werden aangevoerd de kazerne der guarda civil te bestormen. Er werd door hen op de politie gevuurd. Toen deze 't vuur be antwoordde werden vier personen zwaar gewond. Meer dan 500 personen werden, gearresteerd. De gevangenissen zijn reeds tjokvol, zoodat vele gearresteerden zijn on dergebracht in den Raadskelder. Het gebouw der Communisten is geslo ten. De partijleiders .zijn gearresteerd. De stad zelf biedt een troosteloozen aan blik. De menschen mogen slechts met geheven handen op straat loopen. Wie niet ovei voldoende papieren beschikt wordt onher roepelijk gearresteerd. Het totaal aantal dooden en gewonden, die Woensdag en Donderdag zijn gevallen bedraagt thans 200 dooden en 155 gewon den, waaronder vele zwaargewonden. De syndicalistische organisatie is voor geheel .Spanje verboden. De leiders zijn ge arresteerd. CHINA DE NEDERLAAG DER R00DE TROEPEN IN CHINA. Officieele mededeelingen bevestigen de berichten omtrent de nederlaag van het Chineesche roode leger in de provincie Zuid-Xiangsi. Volgens deze mededeelingen zijn bij de gevechten tusschen de Chinee sche regeeringstroepen en het Chineesche roode leger, aan beide zijden meer dan vier duizend man gevallen. De bevelhebber van het roode leger heeft zelfmoord ge pleegd. De nederlaag heeft te Moskou groote teleurstelling gewekt. Mislukte aanslag. Uit Sjanghai wordt gemeld: Toen de Chineesche minister van financiën Soeng en de Japansche zaakgelastigde Sjigemit- soe het station verlieten en in hun auto's wilden stappen, werden twee bommen ge worpen en enkele schoten gelost, waar door vier personen gewond werden. Bijzon derheden ontbreken. Er heeft nog geen ar restatie plaats gehad. Men gelooft te doen te hebben met een aanslag, die tegen Soeng gericht was, doch deze bleef onge deerd. De correspondent van Beuter, die met denzelfden trein reisde, eide dat alleen op Soeng gemikt was door de aanvallers, die van den overkant van de straat de scho ten losten. De begeleiders van Soeng be antwoordden de schoten. Er ontstond een paniek onder de menigte en de aanvallers, wisten in de daarop volgende verwarring te ontsnappen. Een der secretarissen van Soeng werd gewond. DE NATIONALE BEDEVAART NAAR LOURDES. Onze redacteur meldt ons d.d. heden: Gistermorgen zijn de vier treinen der na tionale bedevaart na elkaar uit Lourdes vertrokken en hedenmorgen te Roosendaal in dezelfde volgorde op den juisten tijd gearriveerd. De oranje-trein arriveerde te Roosen daal om 10.04 uur, de ziekentrein te 10.37, de roode trein te 11.29 en de blauwe trein te 12.17 uur. Het uitbrengen der zieken geschiedde hier door de brancardiers onder leiding en met behulp van het bedevaart-comité, zoo dat het station te Roosendaal weer de zelfde aanblik bood als bij het vertr°k. Voorzichtig werden de zieken door het raam uit de trein gedragen en naar de gereedstaande ziekenauto's gebracht om verder te worden vervoerd. Ook de terugreis is door de goede tech nische leiding van het reisbureau Rotala weer niet alleen voortreffelijk, maar ook in prachtig materieel vlug verloopen, zoodat deze groote nationale bedevaart niet alleen een vreugde is geweest voor de talrijke pelgrims, maar tevens een succes, voor het bedevaart-comité. Gouden kloosterfeest. Zondag a.s. zal de Eerw. Moeder Romana, in de wereld mej. van de Sailm geb. te Was senaar, overste van het Liefdegesticht Hei kant te Tilburg, den dag gedenken, dat zij voor vijftig jaren haar intrede deed in heit klooster van de Zusters der Liefde te Til burg. Algemeen overste Mere Vicaire overleden. Te Dongen is overleden in het Moeder huis der Eerw. Zusters Franciscanessen de algemeen overste Mere Vicaire (Soeur Tberese) in de wereld genaamd mej. M. Ruygrok uit 's Gravenhage, in den ouder dom van 66 jaar. VOETBAL Om den Trianonbeker. Om den Trianonbeker werd gisteravond de wedstrijd PostBel. Ambt. gespeeld. In dezen voor de rust prettigen strijd brachten de Bel.-Ambt. spoedig den stand op 31. Na rust direct 41, doch toen be grepen de Postmenschen, dat het anders moest gaan. Na eenige verandering in het elftal was het spoedig door de Keuning en Labordus 43. Eenige minuten voor tijd kreeg de post wegens forsch spel een straf schop te nemen, welke goed werd genomen, zoodat het einde kwam met 44. Bakkers—Waals. Te Leiden is eenigen tijd geleden een bakkersvoetbalelftal opgericht. Dit elftal speelde Woensdagavond 8 uur een wed strijd tegen de voetbalvereeniging Waals. De bakkers waren den geheelen wedstrijd ver in de meerderheid. Bij rust was de stand 10 in het voordeel der bakkers, de eind stand was 80. WATERPOLO Havenbrugbeker „De Zijl". Door den heer A. van Egmond, eigenaar van het sigarenmagazijn „Havenbrug" is een groote zilveren beker ter beschikking van „De Zijl" gesteld. Jaarlijks woidt er in de Zweminrichting „De Zijl" een polo-wedstrijd gespeeld tus schen De Zijl I en een ander polo-zevental (steeds hetzelfde zevental). Het zevental dat 3 maal achtereen of 5 maal in 't geheel winnaar van den polo wedstrijd is, wordt definitief winnaar van den „Havenbrug'-beker. Genoemde beksr is in de étalage Haven 2 tentoongesteld. Poelmeer IDe Zijl II 01. Gisterenavond had bovengenoemde wedstrijd plaats. Voor de rust was de Zijl II enkele keeren in de meerderheid, het geen na de rust in een doelpunt uitgedrukt werd. Verder gingen de partijen gelijk op zonder doelpunten in rekening te brengen, zoodat de Zijl II dezen wedstrijd met 10 won, waardoor zij, hoewel er nog tegen. H. Z. en P. C.-veteranen gespeeld moet wor den, reeds het kampioenschap van de afd. A. van den H. Z. B. in haar bezit heeft. Excursie M. S. G. Dinsdag en Woensdag, de twee laatste in Parijs doorgebrachte dagen, zijn nog be zoeken 'gebracht aan de wereldbekende verffabrieken van de firma La Croix en Co. De directeur toonde ons onder vele an dere ook een Nederlandsche ridderorde. Voorts werden bezichtigd de paleizen op het Louvre, met de geweldige beelden- en schilderijengalerijen, de Eifeltoren, het paleis du Luxembourg, en het Petit Palais. Daarna was het officieèle gedeelte van de excursie geëindigd en zooals gemeld zijn de excursisten Donderdag weer in de Sleutelstad aangekomen. Wij willen ook van deze plaats nog eens, de reeds per soonlijk tot den heer v. Batenburg en diens echtgenooie gesproken woorden van op rechten dank onderstreepen en de hoop uitspreken, dat de Mathesianen nog meni ge excursie onder de bekwame leiding van den heer v. Batenburg mogen houden. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 914. Firma J. Knegtel. Leiden, Noordeinde 27. Handel in gedistil leerd en wijnen. Wijz. handelsn. thans: Het Wapen van Leiden. In het St. Elisabeth-ziekenhuis is een Radio- en Micrnfoon-installatie aange bracht. De opzet van deze instalaltie was, om op alle ziekenzalen de patiënten te kun nen voorzien van een hoofdtelefoon, en op die zalen, waar geen ernstige patiënten liggen, de gelegenheid voor luidspreker- ontvangst door te geven. Het kabelnet is dan ook dusdanig uitge voerd. dat op elke kamer een luidspreker en bij elk bed een aansluiting voor hoofdtele foon is aangebracht. Het centrale bedieningspunt is opge steld bij de Zuster, die toch de telefoon centrale bedient. Zij heeft slechts één hand beweging te verrichten, om naar verkie zing in te stellen op radio-ontvangst, of eigen kapel-uitzending. Eenmaal geschakeld, behoeft practisch geen naregeling meer te geschieden. In de kapel zijn geplaatst 2 microfoons, die de geluidstrililngen omzetten in electri- sche trillingen welke door een specialen kabel naar de genoemde centraalpost worden overgebracht alwaar een z.g. mi crofoonversterker is ingebouwd. Deze microfoonversterker zorgt voor versterking, om ten slotte door een kracht- versterker in het distributienet te worden doorgegeven. In de centraalkist is tevens aangebracht een radio-ontvangtoestel, welke stroomen eveneens door de krachtversterker worden gevoerd, voordat zij in het net worden af gegeven. Bij de luidspreker-aanshiitingen op de zalen is aangebracht een sferkte-regeling zoodat de Zuster daar zelf de sterkte der ontvangst kan regelen. RIJKE KEUS IN MODEL en KLEUR LEIDSCHE PROCESSIE NAAR SINT JEROEN. Donderdag 6 Augustus a.s. gaat de Pro cessie van Leiden en omgeving voor de ne gende keer naar de relieken van den H. Jeroen te Noordwijk. De zeer snelle groei dezer processie in enkele jaren tijds is een. duidelijk bewijs, dat zij zich in de immer toe nemende sympathie van Leiden en omge ving mag verheugen. Inderdaad heeft deze processie daar recht op wegens het zeei bijzondere, geheel eenige doel, dat zij be oogt: de vereermg en aanroeping van dien Heiiige, die met de woorden van St. Paulus van ons, Katholieken van Leiden en omge ving mag zeggen: in Christus Jezus heb ik u voortgebracht. Het is daarom te hopen, dat steeds meer deren zullen opgaan naar onzen Vader in Christus: Sint Jeroen, en zullen deel nemen aan deze bedevaart. Ver. tot Bev. van dsn Bouw van Werkmanswoningen. Aan het acht en dertigste jaarverslag van de Vereeniging tot bevordering van den bouw van Werkmanswoningen hier ter stede is het volgende ontleend:: In het jaar 1930 werd de voorbereiding van de stichting van 75 woningen op een terrein aan de Medusastraat voortgezet. De door den architect B. Buurman gemaakie ontwerpen werden ter goedkeuring aan Burgemeester en Wethouders en den In specteur der Volksgezondheid ingezonden. Zij werden door deze autoriteiten goedge keurd zoodat in het jaar 1931 tot aanbeste ding van den bouw zal kunnen worden over gegaan. De verhuring der woningen leverde ook in 1930 geen moeilijkheden op. Er zijn nog velen, die bij de Woningopzichteres inge schreven, reeds lang op het oogenbuk wachten, dat er een woning voor hen be schikbaar is. De betaling der huur gaf dit jaar weinig reden tot klagen. De enkelen, die hun ver plichting tot huurbetaling niet stipt na kwamen, ontvingen een aanmaning van heb Bestuur, welke aanmaning, wanneer ook daaraan niet werd voldaan, door een huur- opzegging werd gevolgd. Het lid van het Bestuur mr. G. J. van Deventer verkreeg op zijn verzoek ontslag wegens vertrek uit de Gemeente. De Ver eeniging verloor aan hem een bekwaam en ijverig penningmeester. Tot lid van het Bestuur werd in plaats van mr. G. J. van Deventer door den Raad der Gemeente be noemd de heer G. P. E. Weyer, Hoofdamb tenaar bij de Afdeeling Gemeentewerken, alhier. Hem werd het penningmeesterschap opgedragen. De heer van der Meer vroeg met ingang van 1 Augustus 1930 ontslag als bode be last met huurophalen. Dit ontslag werd hem eervol verleend. In zijn plaats werd benoemd de heer J. van Stralen, gepen- sionneerd machinist bij de Marine. Het personeel der Vereeniging verricht te zijn taak tot groote tevredenheid van het Bestuur. Wanneer het aantal woningen der Ver eeniging door het stichten van 75 nieuwe tot 577 zal zijn gestegen, zal zoowel de laak van het Bestuur als die van de Ambenarea in dienst der Vereeniging uitgebreider worden. Raad van Beroep. Bij Kon. Besluit van 20 Juli is benoemd tot plaatsvervangend griffier van den Raad van Beroep (O.) te 's-Gravenbage mr. Tj. D. Schaper, advocaat en procureur hier ter stede. Aanbestedingen Rijkswaterstaat. Vanwege den Rijkswaterstaat werd gis teren in het gebouw van het Ministerie aanbesteed de bouw van een duikerbrug in gewapend beton met bijbehoorende wer ken in den Rijksweg No. 11, Haagsche SchouwLeidenBodegraven ter vervan ging van de Meerburgerbrug, onder de ge meente Zoeterwoude. Laagste inschrijver was P. C. Dubbeld te IJmuiden, voor 16.843. De raming bedroeg 20.000. Het uitvoeren van grond- en straatwerk met bijkomende werken op den Rijksweg No 11, Haagsche SchouwLeidenBodegraven in de gemeenten Leiden, Zoeterwoude, Ha- zerswoud.e en Alphen aan den Rijn. Laag ste inschrijver P. C. Dubbeld te IJmuiden voor 45.548. De raming bedroeg 55.000. Voor het MULO-examen diploma B is te Den Haag geslaagd P. Hemerik, alhier. Voor het examen nuttige handwerken is te Botterdam geslaagd mej. M. Bisschop, alhier. Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer, waarin wordt aangekondigd de heropening van het magazijn in uur werken van den heer T. J. Aukes, Steen straat 22. Gistermiddag te half drie kwam in de Mauritsstraat de 15-jarige C. V. op zijn rijwiel in botsing met een 4-jarig heerschap W. B. genaamd. C. V. kwam daardoor te vallen en brak zijn been. Door den dokter van den E.H.D. werd de jongen verbonden en naar het Academisch Ziekenhuis ver voerd. De Commissaris van Politie te Leiden brengt in herinnering de Verordening rege lende het toezicht op in Leiden vertoe vende vreemdelingen, waarbij is bepaald, dat een ieder, die een vreemdeling in zijn inrichting, huis of woning opneemt, bin nen 24 uur verplicht is daarvan kennis te geven aan genoemden Commissaris van Politie (bureau Vreemdelingendienst Zon neveldstraat alhier, geopend van 912 uur, van 24 uur en van 79 uur). Door aangifte aan het bureau van de Bevolking en den Raad van Arbeid, ver valt bovengenoemde verplichting niet Verzuim is strafbaar gesteld. Deze bepaling geldt niet alleen voor dienstpersoneel, doch ook voor logé's enz. Een varken voor 80 cents. De oude Gallliërs wanen niet alleen groo te liefhebbers van varkerusvleeschzij heb ben zich ook een groeten roep verworven om kunst de verschillende dee-en van het varken in te zouten, ie pekelen en te roo- lcen. In dien tijd was Frankrijk bedekt met uitgestrekte dichte wouden, waarin talloo- ze kudden wilde zwijnen huusden, die zich kosteloos mestten, zoodat zij voor de oude Galliërs een onuitsprekelijke bron van in komsten vormden Dank zij de handigheid, waarmee zij ham wisten te prepareeren, werden de Galliërs de leveranciers van Rome en geheel Italië. Uit- betrouwbare bronnen krijgt men een begrip hoe de Galliërs bij de toebereiding van de hem te werk gingen. Ze zoutten de ham eerst in en stelden ze dan blioot aan den rook van bepaalde houtsoorten. Daar na werden de hammen met olie en azijn afgewreven en opgehangen. Men serveerde ham bij het begin vam den maaltijd om den dioaist te verhoagen. In 1206 betaalde men volgens ons geld 2.40 voor 5 varkens, een prijs, die ons tegenwoordig van jaloezie verbleeken doet. Vóór het jaar 1475 werd in Frankrijk het varkensvleesch door de slachters uitslui tend rauw verkocht. Eerst na deze jaren ontstond d"e zaak der Char en tiers", die slechts iin gekookt en bewerkt varkens- vleesch handelden en daar ook hun naam naar verkregen hadlden. Zij heetten eerst Gbardcuitiersd-w z. vleesohkakers, waar uit langzamerhand de naam „Charcutiers" ontstond. Regenval in de Sahara. Men meent soms, dat er in het uitge strekte woestijn-ge bied der Sahara geen regen valt. Dit is echter niet het geval of schoon de regenval wel zeer onregelmatig is. Soms echter storten ook in dit zandge bied geweldige watermassa's naar bene den. zoo zelfs dat zij soms catastrophaal worden. Dit was het geval in April 1899. teen te Wadi-Urir-u een groote vlakte onder water werd gezet, zoodat verschillende soldaten verdronken. Hetzelfde oonstateerde in Oc tober 1913 de Fransche ar tiler ie-officier Augieras, die in de Tuat-Oase in het wes telijk deel der Sahara was gestationneerd. Tusschen Beni-Abbes en Ksabi bestaat een zoogenaamd waterdal. Daar stroomt de Qued Messaoud, die al het water van de zuidelijke helling van den Atlas verzamelt. In regentijd is zij de hoofdader van een groot water-systeem, overigens is zij een rivier, waardoor slechts bij gelegenheid I water stroomt. In October 1911 was de rivier plotseling zoo gestegen, dat de karavanen, die haar bedding ais karavaanweg gebruikten zich slechts met moeite konden redden. Talrijke stammen van palmen voerde de wilde stroom met zich mee. In de grot van Fouin el Kheneg bereikte het water een hoogte van meer dan 4 meter. De dam, die zich hier bevindt om het water af te leiden werd weggeslagen en het water baande zich een weg naar het Zuiden. Augieras is de sporen van deze overstrooming nage gaan. Hij vermoedt, dat de van het Noor den komende Qued Saoura-Mess a oud zich vroeger met de eveneens van het Noorden komende Niger heeft vereenigd en dat zij samen in het Westen het Zuidelijk deel van Djouf besproeid hebben. In den loop der eeuwen is de stroom in het zand der Saha ra ingedroogd, terwijl de Niger haar loop Zuidelijk gewijzigd heeft naar de golf van Guinea. Zoo is Djouf het woestijngebied gewor den, wat het thans is. Zwemmende meesterschutters. Dr. Hugh Smith, de directeur van het Staats visscherijbedrijf in Bangkok, vertelt allerlei bijzonderheden over een merkwaar dig natuur-phaenomeen: n.l. van water druppels, die door kleine zoetwater vischj es als kogels gebruikt worden, om hun prooi neer te leggen. Zij toonen zich daarbij bui tengewone schutters. Wanneer zoo'n viseh een insect bemerkt, dat zijn eetlust prikkelt, dan steekt hij zijn kop uit het water en houdt zijn lichaam in een hoek van ongeveer 45 graden naar de oppervlakte. Dan opent hij wijd zijn bek en spuit door druk op de kieuwen de opgeno men waterdruppels naar buiten waarbij hij zelden zijn doel mist. Dr. Smith kon door eigen waarnemingen constateeren, dat deze vischjes zelfs kleine schildpadden door deze „waterkogels" kon den dooden. De bewering van Dr. Smith, die tweemaal geconstateerd zegt te hebben, -dat door het „schot" van den „schutters vis oh" siga ren van rookers, die op een veranda bij een vijver zaten, waarin de visschen op jacht- waren, gedoofd werden, schijnt haast ongeloofelijk Over het algemeen spuit de visch n.l. slechts 20 c.M. ver. Gemeentelijke Aankondigingen Uitloting geldleening. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat bij de op 20 Juli 1931 gehouden uit-loting van 50 obligatiën ad 1000.in de 4 pet. geid- leening van 1930, groot 2.000.000, de na volgende obligatiën zijn uitgeloot: de nummers 5|,J63, 87, 175, 223, 315, 350, 377, 438, 498, 521X Ml, 533, 704, 860, 899, 910, 1073, 1116, ljttf 1155, 1159, 1169, 1181, 1227, 1273, 1292, 1360,1862, 1504, 1526, 1530, 1555, 1574, 1609, 1610, 1614, 1615, 1617, 1632, 1636, 1658, 1671, 17S9, 1811, .1822, 1849, 1S54, 1833 en 1989. Deze obligatiën worden 1 October 1931, met de tot dien datum verloopen renie, afgelost en houden op dien dag op rente te dragen. AUG. L. REIMERINGER, Weth. lo.-Burgemeester. VAN STRiJEN, Secretaris. Leiden, 24 Juli '31. Stremming scheepvaartverkeer Oude Rijn. Burgemeesterlem^ethouders van Leiden brengen ter algèraeene kennis, dat in ver band met het leggen van ejm rioolzinker in den Ouden Rijn', tusschenr de Koestraat en de Vestestraat, bet scheepvaartverkeer al daar vanaf Maandag Él Juli a.s. tot nadere aankondiging gedurende ten minste drie weken gestremd zérï zijn. LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 20 tot en met Zondag 26 Juli a.s. waargeno men door apotheek: C. B. Duyster, N. Rijn 18, telefoon 523. LAATSTE BERICHTEN NOODLOTTIGE BRAND TE HEENVLIET. DRIE KINDEREN OM HET LEVEN GEKOMEN. In den afgeloopen nacEt heeft in den polder onder de gemeente Heenvliet een brand gewoed, die een noodlottig verloop heeft gehad. Omstreeks 1 uur is door tot nu toe onbekende oorzaak brand uitgebro ken in de woning van de weduwe C. den Bakker aan den Orieëndijk. Deze woning is een betrekkelijk klein huis met aange bouwde landbouwschuur. Omstreeks half twaalf was de 27-jarige zcfon I. den Bak ker thuis gekomen en op dat oogenblik was alles in orde. Het vuur greep onmid dellijk na het uitbreken van den brand zoo snel om zich heen, dat drie kinderen van de weduwe den Bakker, die op de boven- verdiepng sliepen, niet meer uit het bran dende huis konden komen. De weduwe en haar oudste zoon, die in het benedenge deelte van het huisje hun nachtverblijf hadden, konden zich redden. Het schijnt, dat de 16-jarige zoon Maarten den Bak ker van de kinderen, die boven sliepen, den brand het eerst bemerkt heeft. Volgens mededeelingen van ooggetuigen heeft hij nog getracht het raam te openen en daar door te vluchten. Dit is echter niet gelukt en hij met zijn beide zusjes, de 12-jarige Hu- gorina en de 7-jarige Willy zijn op vreese- lijke wijze in de vlammen omgekomen. Het huisje is geheel afgebrand en om trent den oorzaak is nog niets bekend. De verslagenheid in het dorp is zeer groot. Het huisje stond op ongeveer veertig Meter af stand van de nabij gelegen boerenwonin gen. De verkoolde lijken van de drie slacht offers zijn later uit de puinhoop van het huis te voorschijn gehaald. DRIE BOERENWONINGEN AFGEBRAND. Niets kon worden gered. Donderdagavond omstreeks zeven uur ontstond brand in de boerenwoning va-n de Wed. H. Snijders, gelegen in de Noord- wijk dier gemeente Daden. Het vuur greep smefl. can zich heen en sloeg spoedig over naar de boerenwoningen van de landbou wers D. van der linde en H. MeppeLing. De brandweer stond machteloos en kon niet voorkomen, dat de drie huizen tot den grond toe afbrandden. Slechts de in de na bijheid gelegen huizen konden door de brandwe.&r behouden blijven. Van de in boedels is nagenoeg niets gered. Drie var kens kwamen in de vlammen om. Verzeke ring dekt de schade. De oorzaak van den brand is ombekend*. Glacliolusbloemen naar Parijs. De Nederlandsche Gladiolus Vereeniging heeft na besprekingen met den heer Ir. J. R. Koning, bee'.oten met een mooie inzen ding G'ladiioiLus'bloemen naar Parijs te gaan om luister bij te zetten aan de opening van heit nieuwe Paviljoen der Nedenlamdische Afdeeling von de Koloniale Tentoonstelling te Parij's. Nieuwigheden, zoowel aüs handeOissoon- ten zuilen worden tentoongesteld, verwerkt op de meest artistieke marnier. Zorg zail worden gedragen dat de bloe men im haar mooiste praohhtooi zijn op den z.g. „Nederlands ohen Dag". Daar ook de late soorten einde Augustus bloeien, zal een extra bleurcollecbie ten toongesteld worden en heeft de vereeniging hiervan de grootobe vea-iwuihfar^pan.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2