LAND- EN TUINBOUW SPORT DONDERDAG 23 JULI iy3i DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 STEENKOLEN NAAR FRANKRIJK. DE REDUCTIE VAN DEN INVOER. De Fransche regeering heeft thans aan de Nederlandsche regeering doen mede deelen, dat de Fransche adviescommissie op 21 Juli de reductie voor den invoer van steenkolen in Frankrijk definitief heeft vastgesteld met ingang van 27 Juli op 20 pCt. van het gemiddelde der jaren 192S, 1929 en 1930. Een peroentage van 20 over den gemid delden uitvoer naar Frankrijk van de ja ren 1928, 1929 en 1930 beteekent, dat in werkelijkheid onze uitvoer naar Frankrijk met een aanzienlijk hooger percentage wordt verminderd. Onze kolenuitvoer uit Limburg naar Frankrijk bedroeg in 1930 goed 2.000.000 ton. Daar het gemiddelde over de jaren 1928, 1929 en 1930 echter slechts 1.500.000 ton bedroeg en thans daarvan maar 80 pet. mag worden ingevoerd in Frankrijk, zal Nederland zijn uitvoer naar dat land met ongeveer 800.000 ton verminderd zien. Vergeleken bij den uitvoer in het vorige jaar is dit een vermindering van 40 pcc. Vragen van het Tweede Kamer lid Hermans. Het Tweede Kamerlid Hermans heeft aan den Minister van Buitenlandsche Za ken de volgende vragen gesteld: Kan de Minister, nu vele tegenstrijdige berichten hieromtrent aanleiding geven tot groote ongerustheid onder de bevolking van ons mijngebied en speciaal onder de mijnwerkers mededeelen: welke maatregelen de Fransche Regee ring genomen heeft of voornemens is te ne men met betrekking tot invoerbeperking van Nederlandsche steenkolen? of van de zijde der Nederlandsche Re geering pogingen in het werk zijn gesteld en, zoo ja, welke? om deze maatre gelen te voorkomen of althans te verzach ten, en welke resultaten hiermede zijn be reikt? of de Regeering van oordeel is, dat zij voor zoover reeds door de Fransche Regee ring voor onze mijn industrie nadeelige maatregelen genomen zijn hiertegen volkomen machteloos staat? HET NIEUWE HAAGSCHE STADHUIS. Eenige jonge architecten vragen naast de besloten- ook een open prijsvraag. J. P. Kloos te Parijs, Auke Komter te Parijs, Joh. Peters te Rotterdam en P. Zanstra te Parijs, zeggen in een adres aan den Raad, naar aanleiding van het feit, dat aan vijf architecten het verzoek is ge daan het probleem van het nieuwe Raad huis te bestudeeren, om daarna zoo moge lijk uit de tot stand gekomen plannen een keus te doen, die tot een definitieve op dracht voor den bouw van het Raadhuis zal kunnen voeren, dat het systeem van meervoudige opdracht alleen, zoowel (ten eerste) voor de opdrachtgever, als (ten tweede) voor de ontwikkeling van de Ne derlandsche bouwkunst, groote bezwaren oplevert. Wat het eerste betreft, staat het h.i. niet vast, dat men er in derdaad in slagen zal, bij deze uiterst moeilijke keuze, de juiste te doen, omdat, daar niemand buiten de vijf bovenbedoelde architecten zijn krachten op het onderwerp zal beproeevn, het werk van de uitgenoodigde kunstenaars niet verge leken zal kunnen worden met dat van an deren. Bovendien zijn zij van oordeel, dat het niet geheel zeker is, dat er zelfs bij deze vijf ontwerpen een is, dat, naar het oor deel van de opdrachtgever, voor uitvoering in aanmerking zal kunnen komen. Wat het tweede bezwaar betreft, hechten ze met vele bouwmeesters groote waarde aan de open prijsvraag, door welke tot heden nagenoeg onbekende krachten tot scheppend werk worden aangezet. De open prijsvraag, die vroeger enkelen tot dan onbekenden kunstenaars de gele genheid gaf hun bekwaamheid en schep pend vermogen te toonen, waardoor de ontwikkeling van de Nederlandsche bouw kunst als het ware met een sprong voor uit werd gebracht, zou ook nu deze sti- muleerende en bevruchtende werking weer kunnen uitoefenen. Daarom verzoeken zij aan de jongeren onder de Nederlandsche architecten een kans te willen geven, door naast de meer voudige opdracht, een open prijsvraag uit te schrijven en zoo naast de oplossing van de gekozen kunstenaars, ook die van an deren te willen aanvaarden. Geen militaire bewaking van onbewoonde paleizen. Men schrijft uit Den Haag aan de „N. R. Crt.'": Sinds enkele dagen worden de Konink lijke Paleizen hier ter stede die thans niet bewoond worden door de Koninklijke Familie niet meer door militairen be waakt. Wij vernamen op het ministerie van de fensie, dat deze maatregel getroffen is in het belang der oefening van den troep. Hoe langer hoe dringender werden de klachten van troepencommandanten over het verlies aan oefeningsmogelijkheid, door het vervullen van wachtdiensten. De minis ter van defensie heeft ten slotte deze op merkingen van troepencommandanten aan de Koningin overgebracht. Met haar in stemming is nu bepaald, dat alleen mili taire bewaking der paleizen zal plaats heb ben, wanneer zij bewoond worden door een der leden van liet Koninklijk gezin. Deze bepaling is reeds ingegaan. Nu geen der leden van de Koninklijke Familie hier ter stede vertoeft, heeft de gemeen telijke politie de bewaking overgenomen. ONWERKZAAM MILTVUURSERUM? Afgeleverd door de rijksseruminrichting. Het Tweede Kamerlid, de heer Van Rap- pard, heeft aan den minister van binnen- landsche zaken en landbouw de volgende vragen gesteld: ls het den minister bekend, dat zich voor eenigen tijd gevallen van miltvuur hebben voorgedaan onder het vee van den land bouwer J. Stegeman, wonende te Vemde bij Epe en dat door de rijksseruminrichting ter inspuiting serum is verstrekt? Is het den minister bekend,"dat, nadat één dier gestorven was aan miltvuur, bin nen een kort tijdsbestek nog drie runderen, ondanks groote giften miltvuurserum van de rijksseruminrichting, zijn gestorven? Is het den minister bekend, dat door den behandelenden veerarts, nadat geble ken was, dat het Hollandsche serum abso luut onwerkzaam was en dat na de groot ste S9rumgiften zelfs geen temperatuurda ling intrad, de overige runderen met Duitsch miltvuurserum zijn ingespoten en dat twee zieke dieren spoedig genazen en er geen nieuwe sterfgevallen voorkwamen? Is de minister bereid aan dr. de Blieck, hoogleeraar te Utrecht of aan het cent.raal- laboratorium op te dragen, een onderzoek in te stellen of het serum, dat zich bevindt in een fleschje afkomstig van de rijksserum inrichting, welk fleschje door den heer G. H. Heering, veearts te Heerde, in een koel- cel wordt bewaard., werkzaam is en aan alle daaraan te stellen eischen voldoet? Is het waar, dat prof. de Blieck tot dat onderzoek zich bereid verklaard heeft, doch daarvan heeft afgezien toen de directeur der rijksseruminrichting hem berichtte, dat hij het nut van een dergelijk onderzoek niet inzag? Acht de minister het niet gewenscht, dat in deze spoed betracht wordt, opdat later niet kan gezegd worden, dat het serum dat zich in bovengenoemd fleschje bevindt te oud of bedorven is? Is de minister niet van meening, dat, mocht uit het gehouden onderzoek blijken, dat het serum niet werkzaam en on- of minder deugdelijk was, het verzoek van den landbouwer Stegeman om schadever goeding voor de gestorven runderen, moet worden ingewilligd? Lou de Viser op den loop. De „Residentiebode" meldt: De leider der Hollandsche Communisten Lou de Visser, bevond zich in gezelschap van vrouw en dochter te Scheveningen, terwijl (Zondag) relletjes tusschen Rood- Frontstrijders en politie voorvielen. Eerstgenoemde vond het echter raad zamer zich met de zijnen in veiligheid te stellen en derhalve een geschikt onderko-, men in het Seinpost-Paviljoen te zoeken, waar het in ieder geval aangenamer en veiliger is dan op het politiebureau. De „Avondpost" maakt bij dit bericht de volgende sarcastische kantteekening: „Bovenstaand bericht heeft mij een on uitsprekelijk genoegen gedaan, want het bewijst, dat die heeren leiders toch nog niet zoo gek zijn. U herinnert zich met mij het verhaal van dat andere Moscovische gebakje, dat op het een of andere subliem moment om een glaasje water vroeg. Ook al zooiets bij uitstek menschelijks. Ik weet niet wat Lou de Visser besteld heeft, noch zijne vrouw of zijne dochter, maar ik stel mij zoo voor, dat het hun al len uitstekend gesmaakt zal hebben, want werd er tijdens den oorlog in de hoofd kwartieren vèr achter het front ook niet copieus gedineerd Is het noodig. dat een generaal in de eerste loopgraaf bivakeert 1 Nou dan Het zal hem, Lou de Visser, goed ge daan hebben te zien, hoe de towaritsji zich verdedigden tegen de dienaren van 't kapitaal en sneuvelden.als helden. Het zal hem goed gedaan hebben te mogen aanschouwen, hoe d Strijders van het Roode Frond (allemaal hoofdletters, zetter!) in slagorde opgesteld stonden en vochten tot. de laatste droppel van het zéér roode bloed vergoten was De koffie was overigens uitstekend R. K. Bond van Bouwpatroons. Na heropening der vergadering komt een voorstel in behandeling van de afdeeling den Haag, waarbij het hoofdbestuur uitge nood igd wordt de noodige stappen te doen om de Bisschoppelijke bepalingen inzake danig gewijzigd te krijgen, dat deze aan de billijke verlangens van de bondsleden voldoen. Hierbij sluit zich aan het voorstel- Tilburg: Het bondsbestuur tracht zoo vlug mogelijk voor alle vijf bisdommen gelijk luidende Bisschoppelijke voorschriften te verkrijgen, welke de instemming van alle leden kunnen hebben; terwijl de afdeeling Amersfoort het hoofdbestuur verzocht stap pen te doen bij het Doorluchtig Episcopaat om de Bisschoppelijke beepalingen inzake besteding van rekenplichtige werken in ie voeren. Het hoofdbestuur is van meening, dat allereerst getracht moet worden naar al- gemeene doorvoering der voorschriften. Eerst als eenige ervaring is opgedaan, zal de tijd gekomen zijn om met kans op succes te wijzen op gebreken. Na eenige discussie kon de vergadering met de meening van het hoofdbestuur accoord gaan. Vervolgens komen de bestedingsvoor- waarden aan de orde. Hilversum verzoekt het hoofdbestuur maatregelen te beramen, die kunnen leiden tot verschillende verbete ringen in de bestedingsvoorwaarden; Am sterdam wenscht bij alle aanbestedingen de biljetten in het bijzijn van gegadigden 1 geopend, terwijl Tilburg voorstelt dat de laagste inschrijver van een werk niet wordt I gepasseerd, voordat het bestuur der plaat selijke afdeeling is gehoord. Enschedé wil, dat door de algemeene vergadering hei. bondsbestuur wordt opgedragen te onder zoeken in hoeverre er maatregelen te ne men zijn tegen het meer en meer veldwin nende euvel dat bona-fide aannemers wor den gepasseerd. De voorzitter zegt toe, dat het bestuur in deze actief zal zijn. Het is gewenscht, af te wachten, wat het gevolg zal zijn der gewijzigde A. A. V., waarvan de vaststelling binnenkort is te verwachten. De afdeeling Breda stelde yoor: De al gemeene vergadering draagt aan het be stuur op, om aan alle architecten te ver zoeken, in hun bestekken gebruik te ma ken van een arbitrale bepaling, die zóó ge formuleerd is, dat er geen gevaar bestaat, dat bij eventueele geschillen, zich omtrent de waarde dier bepaling onzekerheid voor doet. Het bondbestuur is het met dit voor stel eens en zal gaarne overwegen wat in dit opzicht te doen is. De afdeeling Eindhoven dringt erop aan, dat de algemeene vergadering nogmaals een besluit neemt om te trachten overeen stemming te bereiken met de architecten over het opnemen van een verrekening in de bestekken voor het hulp verleenen bij alle montage welke door derden wordt uit gevoerd. Het bondsbestuur deelt mede, hoever de onderhandelingen in de voor dit punt ingestelde commissie gevorderd zijn. Aangenomen werd het voorstel van de afd. Utrecht, waarbij het hoofdbestuur wordt verzocht maatregelen te overwegen en zoo mogelijk leiding te nemen om, in overleg met de stucadoorspatroons, meer stuoadoorsvaklieden te kweeken. Het hoofdbestuur zal voor de jaarverga dering 1932 de plaats aanwijzen. De Zusters van Liefde uit Tilburg hebben Woensdag feestelijk herdacht haar 75-jarig verblijf in V e n 1 o. Op ondubbel zinnige wijze is getuigd, hoe hoog de be volking van Venlo het werk der Zusters waardeert. De heer F. C. C. Baron Van Tuyll Van Serooskerken heeft tegen 1 October a.s. ontslag aangevraagd als burgemeester van de gemeente Zuilen. In het visscherijbedrijf te IJ m u i d e n is de werktijd van de fabrieken der Ver- eenigde Exploitatie Maatschappij, welke eenigen tijd geleden wegens de slapte in het bedrijf verkort was, thans weer met een uur verlengd. De groote stadsuitbreidingen te Eindhoven, die sinds geruimen tijd ge heel tot stilstand zijn gekomen, zijn oor zaak, dat op gebied, van gemeentewerKen zich een groote slapte voelbaar maakt. Als gevolg hiervan zijn thans reeds 47 ambte naren bij dezen tak van dienst ontslagen. Er heeft zich voor de vacante betrek king van onderwijzer met hoofdacte aan de openbare lagere school te Ter Apel (Gron.) één oandidaat aangemeld. Voor de vacante betrekking van onderwijzer aan de u.l.o. school te Ter Apel (Gron.) is ook één sollicitant. Voor het toelatingsexamen der H. T. S. te Haarlem hadden zich aangemeld 263 candidaten. Het aantal dat is afgewe zen en zich heeft teruggetrokken bedraagt ALLERLEI. De boomen- en bloemenmarkt te Amster- dam. Hoewel door het vroege voorjaars weer in dit jaar de druk op de boomen- en bloemenmarkt te Amsterdam eerder aan ving dan andere jaren, was de gedrukte economische toestand een belemmering voor een ruimen handel. Bovendien was door het regenachtige weer in de zomer maanden aanvoer vroeger geëindigd dan in andere jaren het geval was. Zwarte bessen. De eerste zwarte bes sen werden in de week van 12 tot 18 Juli in den handel gebracht. De beschotten zul len sterk uiteenloopen, doch over het alge meen tegenvallen, daar in de meeste tuinen het. goed sterk heeft geruid en ook veel „rondknop" in de boomen voorkomt. De noteeringen zijn niet bijzonder gunstig. Zeldzaam lage komkommerprijzen. Als een zeldzaamheid kan deze week wor den gemeld, dat prima komkommers niet hooger werden geprijsd dan 60 a PO cent per 100 stuks. De groententuinder die het in hoofdzaak van de komkcmmerteelt moe ten hebben, boeken thans een groot verlies. De huidige geldcrisis in Duitschland is aan deze lage prijzen niet vreemd, daar vooral veel komkommers naar Duitschland wer den uitgevoerd. Peen. In tegenstelling met de overige thans in massa aangevoerde groentenpro- ducten, blijft de peen op een mooi prijs peil. Over het algemeen is vooral in het Westland een niet zoo'n groote voorraad voorhanden, als wij gewoon zijn, doch de kwaliteit is schitterend. Deze teelt is dezen zomer lang niet slecht. VOETBAL R. K. FEDERATIE. R. K. Sportvereeniging „Leiden". A.s. Zondag zullen alleen onze junioren en het derde elftal spelen. Met het oog op de vrije Zondag van de overige elftal len, heeft het bestuur gemeend een auto tocht te organiseeren en wel naar P. F. C. in Poeldijk, alwaar de wedstrijd gespeeld zal worden P. F. C.Wilhelmus, onze con currenten. Het bestuur twijfelt niet, of cr zal groote belangstelling zijn onder de Leiden-leden om dezen wedstrijd te zien. Degene die deel wil nemen geve zich voo» Vrijdagavond op bij den voorzitter, den heer H. van Haasteren, Stadhouderslaan. KON. NED VOETBALBOND. Alphen I—K.F.C. Ten bate van het terreinfonds speelt Alphen Zondag een wedstrijd tegen K.F.C. uit Koog a.d. Zaan. Dat belooft tegen deze eerste klasse een spannenden strijd te worden. De wedstrijd neemt een aanvang om half drie. LEIDSCHE VOETBALBOND. ALGEMEENE VERGADERING. Gisteravond hield de Leidsche Voet balbond onder voorzitterschap van den heer P. H. Steenhauer in „Concordia" zijn jaarlijlvsche alg. vergadering. In zijn openingswoord heet de voorzit ter de afgevaardigden allen welkom, waarna spreker een kort overzicht geeft van het afgeloopen jaar. Het is voor hem een verheugend feit te kunnen constatee- ren, dat het aantal vereenigingen voortdu rend vooruitgaat, wel een bewijs, dat de voetbalsport in Leiden in stijgenden lijn is. Het spelpeil zelf is eenigermate verbe terd, niettemin is ruwheid nog geregeld bij verschillende spelers te ontdekken. Spre ker legt er den nadruk op den tegenstan der tijdens het spel vooral te beschouwen als een vriend nimmer als een vijand. De Zaterdagmiddagcompetitie is een succes, doch ook daar heerscht ruwheid. Verbete ring is zeer noodzakelijk. Na nog eenige waardeerende woorden aan het adres van diverse commissies, die meegewerkt hadden in 't belang van den Leidsehen Voetbalbond, werd de vergade ring geopend. De kas commissie bracht verslag uit over het afgeloopen jaar, hetgeen zonder aan merkingen werd aanvaard. Het jaarverslag van den secretaris-pen ningmeester wordt onder instemming der vergadering goedgekeurd. De voorzitter overhandigde de medailles onder een spor tieve speech aa.n de vertegenwoordigers der resp. vereenigingen, welke in de een of andere afdeeling van den bond kam pioen waren geworden. Daarna komt in behandeling het voor stel van A. S. C., luidende: De Algemeene Vergadering van den Leidsehen Voetbalbond, van oordeel, dat het spelen van den jaarlijkschen wedstrijd om den Lugdunum- beker in de maanden Mei tot en met Au gustus niet overeenstemt met de wenschen van de schenkers van dezen beker, nl. het maken van propaganda voor de voetbal sport in Leiden; besluit het bestuur van den L. V. B. op te dragen, den wedstrijd om den Lugdu- num-beker te organiseeren in de maanden September, October, November, Maart of April. Toelichting: A. S. C. zou het op prijs stellen, indien in overleg met den K. N. V. B. een vaste datum werd aangewezen voor den wedstrijd om den Lugdunumbe- ker, zooals bijv. het geval is met den wed strijd om den Onafhankelijkheidsbeker te Rotterdam. A. S. C. geeft in overweging den Lugdunum-beker te verspelen op den Zondag voor of na 3 October. De heer Janssen, Secretaris van A. S. C., geeft hierbij nog een korte toelichting. De voorzitter is het. volkomen eens met het voorstel, maar het grootste bezwaar is, dat het buitengewoon moeilijk is een ver- eeniging te krijgen in de maanden Septem ber of October. Het bestuur zal echter pogingen in 't werk stellen in overleg mee den K. N. V. B. een meer gunstiger datum te bepalen. Het voorstel wordt met alge meene stemmen aanvaard. De motie van A. S. C. luidende: De Algemeene Vergadering van den Leidsehen Voetbalbond: van .oordeel, dat een zekere rustperio de gedurende de zomermaanden van het allergrootste belang is voor de beoefening der zomersporten niet alleen, maar vooral ook voor een doelmatige training der voet ballers zelf; verzoekt het Bestuur van den L. V. B. gedurende het tijdvak 15 Mei15 Augus tus zoo weinig mogelijk officieele wedstrij den vast te stellen en zeker geen wedstrij den, welke van geenerlei invloed meer zijn op de bezetting van de hoogste, eventueel laagste plaats van de competitie-afdeelin- gen. b. gedurende genoemd tijdvak, niet dan in de uiterste noodzaak deel te nemen met vertegenwoordigende elftallen aan door anderen uitgeschreven wedstrijden; en gaat over tot de orde van den dag. De voorzitter kan namens het bestuur mededeelen. da+ ook zij voorstanders zijn, het aantal vereenigingen is groot, vandaar dat de competitie een langdurig verloop heeft, zelfs dit seizoen heeft men de oom petitie stop gezet. Met algemeene stemmen wordt beslo ten, zoo mogelijk aan den inhoud van deze motie te voldoen. Het voorstel van het bestuur om in het reservefonds 450.uit de kas te storten, zijnde ongeveer de helft van het batig saldo, wordt aangenomen. Bespreking competitie-indeeling, instel ling van promotie en degradatie. De voorzitter stelt voor deze zaak in het be stuur nader te behandelen, en geeft tevens de vereenigingen in overweging ten spoe digste de diverse elftallen op te geven. Genaderd tot de bestuursverkiezing wordt de voorzitter, de heer P. H. Steen hauer, bij acclamatie herkozen. Verder worden nog gekozen zes bestuursleden nl. de heeren S. N. Waringa, L. J. Metsch, W. Dijkman, E. Velthuijzen, Th. van der Meer en W. Brokaar. Tot leden van de kascommissie worden aangewezen als voorzitter Th. van der Meer, J. Heemskerk en A. van Wijk.. De rondvraag bracht nog verschillende sDrekers aan het woord, die naar genoe gen door het bestuur werden beantwoord. Bij het sluiten sprak de voorzitter nog eenige opwekkende woorden tot de afge vaardigden. Om den Trianonbeker. Hedenavond te 7 uur voetbalwedstrijd „De Post"T. O. P. (belastingambtenaren) om den Trianonbeker op het L. P. S. V.- terrein. Werkloozen hebben toegang 0.10, doch uitsluitend op vertoon van beurs- of werkloozenkaart. WATERPOLO De Zijl II—H. P. C. Ill 0—1. Er wordt begonnen met 6 tegen 6. Spoe dig na het begin een flinke aanval van De Zijl, waaruit tegen de lat geschoten wordt. Daarna gaan de partijen gelijk op, tot aan de rust. Na de rust, speelt men met 7 te gen 7 en H. P. C. doet een aanval, wa-turbij de midachter van De Zijl den bal in zija eigen doel wipt. Nog eenige aanvallen van De Zijl en het einde komt met 1—0 voor H. P. C. De Zijl I—H. P. C. II 1—2. Na het uitgooien bemachtigt De Zijl de bal, werkt door en scoort. In de verder goed gespeelde eerste helft weet geen van beide partijen het net te vinden. Na de rust eenige aanvallen van De Zijl, dde mis lukken, dan een paar gevaarlijke aanval len van H. P. C. waaruit een goal gemaakt wordt. Uit een vrijen worp weet De Zijl den stand op 21 te brengen. Dan wordt het einde gefloten. WIELRENNEN KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND OP DEN WEG. Voor het kampioenschap van Nederland op den weg over 176 K.M., dat 3 Augustus a.s. op het bekende traject op de Veluwe word't verreden, hebben ingeschreven 7 professionals, 27 onafhankelijken en 45 amateurs. Op denzelfden dag rijden de veteranon en de nieuwelingen 1 maal het traject; hun wedstrijd gaat dus over 88 K.M. Van de veteranen schreven er 8 in en van de nieuwelingen niet minder dan 70. Er zijn dus dien dag op de Veluwe 157 man in actie. DE TOUR DE FRANCE. De twintigste étappe van de Tour de France ging van Belfort naar Colmar. een afstand van 202 K.M., waarbij als voor naamste hindernissen de Honeck (1360 M.) en de Schluoht (1140 M.) genomen moesten worden. De deelnemers onderhielden een gemid deld tempo van 30 km. Kort na het vertrek maakte zich een groep van 20 renners van de overigen los. Deze kwam met een tijd van 7 uur 5 min. 53 sec. het eerst aan het doel aan onder leiding van Leducq, ge volgd door Pelissier en Met-ze. De overi ge zeventien, nl. Opperman. Rebry (B.), Versaecke (B.\ Demuysere (B.)., De-waele (B.), Pesemti (It.), Thierbach en Buse (D.), Magne en Peglion (Fr.), Bulla tourist) Schepers (B.), Di Paeco (It.), Gremo (It.), Sieronski (D.) en Buttafochi (tourist) kwa men op de vierde plaats. Daarop volgde een groep van 8 deelnemers onder leiding van S ie gel met 7 uur S min. 9 sec. De Ita liaan Gestri en de Snanjaard Cenedam zijn uitgevallen, zoodat het aantal deelnemers tot 42 is geslonken. In het individueel e klassement is Magne nog steeds eerste met een tiid van 144 uur 24 min. 14 sec., waarmede hij een voor sprong van ruim 5 minuten op Pesenti, die een tiid van 144 uur 29 min. 42 sec. heeft. Vervolgens komen de Belgen Demuvsere met 144 uur 37 min. 10 sec.: 4. Dewaele: 5. de Franschman Pec-lion: 6. Rebry (België); 7. Versaecke (België). In het landenklassement komt België op de eerste Dlaats met 434 uur 44 min. 4 sec. De tijd van Frankrijk is 434.50.31, van Italië 435.53.16, van Duitschland 436.46.2 en van Australië—Zwitserland 436.16.57. WANDELSPORT DE „VTERDAAGSCHE". Omtrent het verloop van den tweeden dag der „vierdaagsche" meldt men ons nog het volgende: Reeds vroeg in den ochtend, bij het ver laten der kazerne stond het publiek in dichte drommen langs den weg. Wych'en was heden wel het centrale punt, hier werd door de meeste deelne mers de laatste rust genomen. In het dorp, waar overal de vlaggen uithingen heersch- te een ware feeststemming. Op het markt plein speelde een muziekcorps vroolijke wijsjes.waardoor vele wandelaars, die reeds teekenen van vermoeidheid vertoonden, weder nieuwen moed ingeblazen werd. Tegen half twaalf kwam de eerste deelne mers reeds binnen. De heer Dinkhuyzen uit den Haag, die ditmaal reeds voor de 13de maal aan de marschen deelneemt, was de eerstbinnenkomende van de 40 K.M., op den voet gevolgd door een twee tal leden van de Nijmeegsche sportveree niging „Union". Van de deelnemers aan den 55 K.M. marsch kwam als eerste de A.V.A C.-er van der Vijver uit Amsterdam binnen, die het parcours in 7 1/4 uur had afgelegd en niet de minste teekenen van moeheid vertoonde. De verschillende bur gerwachten en politiecorpsen telden allen nog geen enkele uitvaller. Ook de bekende Rotterdamsche ex-marketentster, die dit jaar voor de zesde maal deelneemt kwam zeer frisch binnen.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6