BUITENLAND KERKNIEUWS UIT DE OMGEVING Agenda STADSNIEUWS DONDERDAG 23 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 DUITSCHLAND VERSTOORDE REISPLANNEN. Plotseling, juieit op hei hoogtepunt vaai den vacantietijd, is het, reizigersverkeer van Duitse hand naair het buitenland vrijwel verlamd. De gevolgen der in de noodveror dening voorgeschreven heffing van 100 mark gaan alile verwachtingen te buiten. Het zijn uiteraard de lieden, voor wie 100 mark een heel bedrag is en deze vormen ï/n DuitsehlorvL vooral tegenwoordig, dB overgroote meerderheid dde door deze reisbeiasting gedwongen zijn, plotseling ver andering in hun vacant ie plannen te bren gen. Talrijke reizen, ontworpen door Duiib- sche rersvereenigsngen, zijn afgelast, daar de heffing vaak nog grooter is dan de ge- heele reissom en voor de meeste leden een onoverkomelijk bezwaar oplevert. Vooral voor Zwitserland, waar de Duifc- sohers verreweg het grootste contingent der buitenlandsche bezoekers vormen, be- teekent de maatregel der rijksregeering een zware slag. Al had men in dezen crisistijd op een mander druk bezoek gerekend, zoo was men toch op een dergelijke draoonische stopzetting niet voorbereid. De Oostenrijksehe badplaatsen zijn nau welijks minder zwaar getroffen. Steeds weer wenden zij zich tot de Weensche regeering met het verzoek, stappen te doen. ten einde de opheffing, of althans een uitstel van den maatregel te verkrijgen. De kans op sncces wordt echter klein geacht, daar men wel inziet, dat DuitschiLand voor Oostenrijk al leen moeilijk een uitzonde ring kan maken. Ook Tsjechoslovaaksohe pogingen in deze richting hadden geen resultaat. Het weer is alles behalve fraai, de cri sis duurt onverminderd voort., en de Duit- schers blijven weg! De hotelhouders in de aan Duitschland grenzende landen zullen vermoedelijk aan het seizoen 1931 een niet bijster aangename herinnering houden. HEVIGE POLITIEKE VECHTPARTIJ TE DORTMUND. Gisteravond tegen elf uur heeft bij den Noordelijken uitgang van het station te Dortmund een ernstige vechtpartij plaats gehad tusschen communisten en politieke tegenstanders. Toen een poliitie-agent in burger den strijd wilde beslechten, vielen de vechtenden gezamenlijk den agent aan, die tegen den grond werd geslagen. De agent trok zijn revolver en loste zes scho ten op zijn aanvallers. Een hunner was op slag dood, terwijl een tweede spoedig daar na op het politie bureau overleedeen der de werd in den arm gewond. De agent vluchtte naar het- station, doch werd achtervolgd, opnieuw tegen den grond geslagen en door mess-teken im den rug ernstig gewond. Toen er politie verster king kwam vluchtten de aanvallers. Op een der gedooden werd een liidwiaatschapsbewijs van de communistisohe partij gevonden. DUITSCHLANDS WERKLOOZEN- CIJFER. Op 15 Juli beroeg het aantal werkloozen in Duiitschiand 3.956.000 of bijna evenveel als op het einde van Juni. In dezelfde pe riode (115 Juli) van het vorige jaar was het aantal werkloozen met ongeveer 75.000 toegenomen. De moeilijkheden der laatste weken hebben nog geen storing van de ar beidsmarkt teweeggebracht. Hierbij moet echter in het oog worden gehouden, dat de resultaten der jongste ontwikkeling nog nauwelijks merkbaar zijn in de tellingen van 15 Juli. ENGELAND WENSCHEN DER BRITSCHE MIJNWERKERS. De mijnwerkerafederatie heeft eenparig een motie aangenomen, waarin de regeering gewaagd wordt de indiening te verhaasten van het wetsontwerp voor de nationalisatie der mijnen en als het verworpen wordt de nationalisatie der mijnen het voornaamste punt te maken op het program der La.bour- regeering bij de volgende algemeene ver kiezingen. OOSTENRIJK DISC0NT0VERH00GING OOSTENRIJK. Van 7J4 tot 10 pCt. De Oostenrijksehe Nationale Bank heeft het disconto van 7 y7 tot 10 pet. verhoogd, beleeningen van 10 H op 12 pet. In vakkringen is men van meening, dat ook deze verhooging nog onvoldoende zal blijken te zijn. Het is niet uitgesloten, dat verdere dis conto verhoogingen binnenkort zullen vol gen. SPANJE SPANJE'S ONRUST. Bloedig treffen. De politie te Sevilla arresteerde giste ren een Duitscher, die verscheidene docu menten, onderteekend door de sovjets, bij zich droeg en waarvan eenige in het Ho- breeuwsch waren geschreven. Uit Coriario wordt gemeld, dat een groep personen, na de communicatie te hebben verbroken, getracht heeft, het centraal te lefoonkantoor aan te vallen. De politie, welke ingreep, werd met stee- nen ontvangen, waarop zij het vuur op de raddraaiers opende. Drie der manifestant-en werden gedood en verscheidene gewond. Er hadden verschillende arrestaties plaats. ZUID-AMERIKA DE MUITERIJ IN ARGENTINIË BEDWONGEN. Rebellen naar Paraguay gevlucht. Het Argent-ijnsche ministerie van Oorlog deelt mede, dat de opstandelingen uit Cor- rientes de Parana-rivier zijn overgestoken, ten einde de stad Resistancia in den Chaco aan te vallen. De regeeringstroepen uit Santé Fe, onder leiding van generaal Bru ce, heeft de opstandelingen gesommeerd zich binnen 36 uur over te geven. De mui ters zijn evenwel naar Paraguay gevlucht. DE NATIONALE BEDEVAART NAAR LOURDES. LOUHDES, 20 Juli. Onze redacteur te Lourdes meldt ons: De dagen, dat de talrijke pelgrims der nationale bedevaart te Lourdes vertoeven, zijn dagen van groote geestelijke vreug den. Heden zijn wederom eenige treinen met Belgische en Engelsohe pelgrims gearri veerd waarbij morgen nog zullen komen 24 treinen met Fransche pelgrims, zoodat Lourdes dan overvol zal zijn. Wij hebben Zondagnacht in de Rozen kranskerk de nachtelijke aanbidding ge had, die begon met een plechtige Hoogmis des naohts om twaalf uur. De kerk was overvol. Evenals des morgens werd ook nu aan alle bijaltaren een II. Mis opgedragen, wat wijst op de groote toe vloed ook van geestelijken, daar de Ro zenkranskerk meer dan 100 bijaltaren telt. Later hooren wij, dat nog een der Bel gische pelgrims van de bedevaart, die reeds vertrokken is, genezen is. Het is een kind van 1 1/2 jaar. dat blind geboren is en plotseling ziende is gewor den. De berichten over de bijna driehonderd Hollandsche zieken, die in het hospitaal een onderdak gevonden hebben zijn zeer gunstig. Zij maken het allen zeer goed en voelen zich zeer opgewekt. Drie der patiënten zijn momenteel zeer ernstig. Het betreft een dame van 37 jaar, die bijna alle kwalen heeft, die denkbaar zijn en die nu reeds voor de vijfde maal in Lourdes is. Reeds drie jaar geleden moest zij in Lourdes worden bediend, maar toch is zij ieder jaar met het volste vertrouwen te ruggekomen en ook nu is haar toestand tamelijk ernstig. Verder is er nog een zieke, die een maagbloeding heeft gekregen en een meis je van 13 jaar uit Geldrop, dat aan een hartziekte lijdt en er nogal slecht aan toe is. De dagen gaan voort met H.H. Missen, processies, predicaties enz., waaraan alle pelgrims deelnemen. Tot vandaag is het weer ons gunstig ge zind gebleven, nu echter is het gaan rege nen, maar dit vermag het enthousiasme der pelgrims niet te verstoren. Nog eenige dagen en deze week van ge nade ligt weer achter ons. Wie hier de Hollandsche bedevaart ziet weet dat dit dagen zijn, die rijke vruchten zullen dragen. Men schrijft uit Lourdes d.d. 19 dezer aan de „Msb." De Nederlandsche bedevaartgangers treffen het buitengewoon met hot weer. Het is niet te warm. niet te zonnig en toch droog. Zondagmiddag werden de pel grims door Pastoor Hase O.F.M. in een geestdriftige predikatie opgewekt om Ma ria te eeren als de Troosteres der bedruk ten. Op dezen Zondag hadden de Neder landers bij de Sacramentsprocessie weer de leiding. Roerend en aangrijpend zijn toch die aanroepingen voor de zieken iederen dag werden deze op de meest vu rige wijze verricht door Deken Huibers van Hoorn. Roerend en aangrijpend was het ook, toen de bijna blinde Pastoor van Kampen hout uit Meye en Zegveld dezen middag het woord richtte tot de zieken. Wij mogen blij zijn. aldus deze ijverige maar zwaarbe proefde priester, blind te zijn, als onzo oogen des geloofs geopend zijn. En hij aan wien het nu zoo bloeiende St. Fran- ciscus Liefdewerk zijn ontstaan dankt, spoorde met alle kracht de zieken aan te bidden voor de verwaarloosde jeugd van Nederland, vooral in de groote steden. Zijn woorden maakten diepen indruk en menige traan zag men in de oogen der pel grims. Het hoogtepunt van de bedbvaart vorm de dezen nacht de nachtelijke Aanbidding, die geleid werd door Deken van der Waarden uit Almelo. Het was een treffen de hulde aan den verborgen Godmensch, gedurende het donkere en stille van den nacht. Moge God onze verdere schreden geleiden en onze bedevaart tot een goed einde brengen. GEMEENTERAAD VAN WOUBRUGGE SASSENHEIM. Collecte. De opbrengst van de collec te die gisteren alhier ghouden werd ten bate van het Hoogeland is f 118.05. Geslaagd. Voor het M.UL.O.-Exa- men afgenomen te 's Gravenbage, slaag den de heeren L. C. van der KwaakP. Ie Clerq; L. Oudshoorn en D. de «Nobel, allen leerlingen vande Visserschool alhier. Afgewezen van de leerlingen van deze school: geen. Onder voorzitterschap van den burgemees ter, den heer Boddens Hosang, kwam de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bij een. Alle leden waren aanwezig. Na opening met gebed werd door den voorz. megedeeld, dat Ged. Staten hebben goedgekeurd bet Raadsbesluit tot verstrekking van een geld- leening onder hypotheek aan den heer Swama. Ingekomen was o.a. een dankbetuiging van mevr. Frankhuizen voor de verhooging van haar jaarwedde; de mededeeling van den voorz. van het Centraal Bureau, dat de heeren Noordam, de Vette, Tondu, van Ruiten, Lie- verse en Boot hunne benoeming tot lid van den Raad hebben aangenomen; dat in de va cature ontstaan door het niet-aannemen van zijne benoeming door den heer Jac. J. Akker is benoemd verklaard de heer G. Anker en dat deze zijne benoeming heeft aangenomen. Daarna werd op voorstel van B. en W beslo ten het gemeenteverslag niet meer jaarlijksch, doch om de 5 jaar te doen uitbrengen. Van het bestuur der Chr. H. B. S. te Alphen was een verzoek ingekomen, houdende uit billijkheids overwegingen een bijdrage te willen veriee- nen, groot 71.91. B. en W. stelden voor hier op gunstig te beschikken, omdat, ware deze school een openbare inrichting van middelbaar onderwijs, de gemeente hiertoe verplicht zou zijn. De heer Tondu vroeg of dit bedrag een jaarlijks dan wel een extra tekort aan die school was, waarop de voorz. antwoordde dat dit een jaarlijks tekort beteekent. Zonder h. st. werd de bijdrage verleend. Daarna werd een commissie van onderzoek geloofsbrieven benoemd, bestaande uit de hee ren Noordam, Tondu en de Vette. Nadat de voorz. de vergadering had geschorst en weer geopend, werd bij monde van den heer Tondu mededeeling gedaan, dat de ingekomen ge loofsbrieven van de nieuw benoemde raadsle den door de commissie van onderzoek in orde waren bevonden, waarop de voorz. voorstelde, de nieuw benoemde leden toe te laten tot den Raad. Aldus besloten. In de commissie tot naziening der gemeente- rekening 1930 werden vervolgens benoemd de heeren Anker, van Ruiten en Tondu, welke be noeming door hen werd aangenomen. De Wil- helmina-vereeniging had zich tot den Raad ge wend met het verzoek haar een subsidie te verleenen tot het houden van kinderfeest op 2? en 23 September a.s. en wel ten bedrage van een gulden per deelnemend kind. B. en W. stelden voor een bedrag groot vijftig cent per kind toe te staan, welk bedrag ook vorige jaren werd verleend en geen bijzondere om standigheden verhooging van dit bedrag wet tigen. Het verwonderde de heer van Ruiten, dat het college van B. en W. de gewoonte heb ben in vele gevallen van aanvr.agen om subsidie het gevraagde bedrag te halveeren, waarop de voorz. antwoordde, dat het wel merkwaardig is. dat meestal het dubbele wordt gevraagd van hetgeen werkelijk noodig is. Zonder h. st. werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Vervolgens kwam aan de orde het voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met den heer Swama, den tegenwoordigen eigenaar van het hotel voorheen Gez. Guldemond. Deze wil eenige noodzakelijke verbeteringen aan brengen, o.m. zijn in het hotel de oude cellen ingebouwd, waarop de gemeente eenige rech ten heeft en welke door de verbouwing zou den komen te vervallen, alsook een W. C. in de oude Rechtkamer. De heer Swama had zich nu bereid verklaard de zware beslagen deuren met de posten en de in die cellen nog aanwe zige middeleeuwsche ketting af te staan aan het oud-archief en kon zich er mede vereeni gen, dat de gemeente hare rechten op de rechtkamer handhave. De heer Tondu was 'van meening, dat de heer Swama liever onbe lemmerd wil wezen voor wat betreft het ge bruik van de Rechtkamer en vroeg wat de praktische waarde voor het gemeentebestuur is de rechten op die kamer te handhaven. Waar toch de gemeente deze belangen zoo min mo gelijk in den weg te staan. De voorz. zette uiteen en wees op de mogelijkheid van brand of stormschade, waardoor het Raadhuis kan worden getroffen; in zoon geval heeft de ge meente recht van gebruik van de Rechtkamer. Mocht zooiets voorvallen in een tijd dat de hoteleigenaar hierdoor schade zou lijden is 't billijk hem daarvoor schadeloos te stellen. Weth. Boot zou de laatste willen zijn om den eigenaar te hinderen in het moderniseeren van het hotel, doch wil het voorstel van B. en W. handhaven. De heer Noordam sloot zich hierbij aan. Zonder h. st, werd het gemeente bestuur gemachtigd een overeenkomst met den heer Swama aan te gaan. Alsnu kwam in behandeling het voorstel tot het aangaan eener overeenkomst met de stich ting waterleiding „De drie Gemeenten" .ten en de de Zuidhoek van drinkwater te voor zien. Van deze stichting was een aanbieding tot levering en gros en detail ingekomen. Mede in verband met het rapport van den accoun tant en na ernstige overweging meenden B. en W de levering en gros te moeten prefereeren, hetgeen door den voorz. aan de hand van cijfers werd aangetoond. De heer van Ruiten vroeg nadere inlichtingen over de tarieven, te betalen door de gebruikers, waarop de -oorz. mededeelde, dat dit volgens de huurwaarde van het aangesloten perceel wordt geregeld overeenkomstig de bestaande verordening. Het Gemeentebestuur werd gemachtigd met genoemde stichting een overeenkomst aan te ga.n. Het werk zal in eigen beheer worden uitgevoerd. Vervolgens kwam in behandeling het voor stel tot het doen aanbrengen van een boven- grondsnet voor de verlichting van het Noord- e-nde te Hoogmade. Reeds eerder had dit de aandacht van B. en W. bezig gehouden doch cm der kosten wille ter zijde gelegd. In over leg met deskundigen 6telden B. en W. voor thans tot aanleg van zoodanig net te beslui ten, waarvan de kosten de helft bedragen van het vroeger geraamde. Weth. Boot weer er nog op dat er, zooals de toestand nu is, een lan taarnopsteker moet worden benoemd, terwijl deze post bij een bovengrondsnet zou komen te vervallen. Ook de perceelen welke in de toekomst aldaar zullen of mochten worden ge bouwd kunnen aansluiten aan bedoeld net. Op de vraag van den heer Tondu deelde de voorz. mede, dat een ondergronds kabel onge veer 1000 meer zou kosten. Het voorstel werd daarna met alg. stemmen aangenomen. Eveneens werd met alg. stemmen aan den heer K. Kammeraat eervol ontslag verleend uit de betrekking van gemeente-ontvanger en boekhouder-administrateur der gemeentebedrij ven, onder dankbetuiging voor de vele en langdurige diensten aan de gemeente bewezen. Dit werd verleend op verzoek van den heer Kammeraat. Daarna ging de Raad over in ge heime zitting om te voorzien in de vacature van gemeente-ontvanger. Na heropening deel de de voorz. mede, dat een tweetal was ge kozen, n.l. de heeren Joh. van Reenen, loco secretaris alhier en H. Kammeraat te Over- schie. Met alg. stemmen werd benoemd de heer Joh. van Reenen. Bij de rondvraag vroeg de heer Noordam in lichtingen over het genomen besluit tot af schaffing van keurloon bij in nood gedood slachtvee. De heer de Vette bracht ter sprake het vele hout langs den weg in het Noordeinde te Hoogmade, waardoor het verkeer wordt be moeilijkt. Nadat de voorz. beide sprekers heeft geant woord, sloot deze de vergadering. Zwemmen. Dezer dagen is in de Sas- senheimsche zweminrichting aan leden van de zwemvereeniging examen afgeno men door den badmeester, den heer van Zelm, voor diploma A, waarvan de eiscnen zijn als volgt: 50 M. gekleed, 100 M. school slag, 50 M. rugslag (handen in de heup). Voor dit diploma zijn geslaagd de volgende personen: dames: J. Frijlink, J. M. Le Grand, M. Koning, N. Pel, M. A. Pereboom, N. v. d. Wilden, J. S. Kaptein, W. Krou- wel, W. A. M. Hurkma-ns, H. M. v. Zonne- veld,-heeren: B. Arentshorst, A. Arents horst, R. Boot, Th. Koning, A. Koning, J. de Wilde, N. Le Grand, M. v. d. Bosch, (J. P. v. Lierop, A. Reijneveld. Voor diploma B, eischen 100 M. gekleed, 200 M. schoolslag, 100 M. rugslag, 5 M. on der water zwemmen. Heeren: B. Arents horst, A. Koning, A. Reijneveld. In de maand Augustus zal een wedstrijd worden gehouden, waarvoor een wisselbe ker is beschikbaar is gesteld door den Bur gemeester. Gevonden voorwerpert. 1 Damespara- pluie, 6 bloembollenmanden, 1 bal en 1 huissleutel. Verloren voorwerpen.Reserve auto band op velg, 1 schapenlam, 1 rijwielbe- lastingmerk 1930-1931, 1 portemonaie met inhoud en 1 huissleutel. Nadere inlichtingen worden door de po litie alhier verstrekt. Geboren: Catharina Wilhelmina Maria, d. van J. L. van Reisen en C. M. Stokman; Herman, z. van AA. van der Voet en A. Kruit. Getrouwd: J. Z. van der Harst, 36 j. en C. W. Barendrecht, 25 j. Overleden: J. Ouwersloot, 74 j., echtgenoote van A. Keijer. Gevestigd: M. Hoogervorst geb. v. Seggelen en gezin, v. Heemstrastraat 29, van LisseMej. J. Holtjer, Hoofdstraat 85 van VlagtweddeJ. Hoogeboom, ter Lee- de 9, van Haskerland; L. J Roozen, Char- bonlaan 15 van Haarlem; L. van der Veen Floris Schoutenstraat 20 van Gasselte Mevr. L. C. J. Schalk geb. Menijn, Welte vreden 5 van Leiden J. F. A. Uphoff, Hoofdstraat 289 van N.-0. Indië; Mej. P. W. Opdam, Zandsloolkade 24 van Haar lem; C. H. van Kuijeren, Rusthofflaan 16 van Anna Paulowna. Gemeentelijke Aankondigingen Vertrokken: Mej. I. E. Mietske, v. Hoekstraat 17 naar 's GravenbageF. verboom, van Zuiderstraat 27 naar Maas sluis Mevr. C. W. van der Harst geb. Ba rendrecht, van Charbonlaan 21 naar 's- Gravenhage; A. Luijk en gezin, van Bij dorpstraat 30 naar Leideen. 0EGSTGEEST. BOTSING VAN VRACHTAUTO'S Jongetje gewond. Gisteren omstreeks 5 uur kwamen twee groenten-auto's, de een uit de richting den Haag, de ander uit de richting Haarlem, in botsing in de bocht van Endegeest. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Een jongen, die bij den bestpurder van een der auto's zat, werd aan het hoofd zwaar gewond. Nadat hij door een geneesheer van En degeest verbonden was, werd hij naar het Acad. Ziekenhuis gebracht. De zwaar beschadigde auto's werden per kraanwagen naar Dordrecht en Baren drecht vervoerd. Ziekenhuisverpleging. Het R. K. fonds voor Ziekenhuisverpleging hield onder lei ding van den heer F. Blonk een alg. ver gadering. De opkomst was matig en de voorzitter meende hierom, alhoewel hij liever grootere belangstelling zag, een vertrouwen in de leiding te moeten con- stateeren. Na voorlezing der notulen, die onveran derd werden vastgesteld, gaf de penning meester zijn halfjaarlijksch overzicht, waar uit bleek, dat wederom ongeveer 500 naar de reserve kon worden overgebracht. De voorzitter leidde daarna een be spreking in omtrent een verzekering in hoo- gere klasse en gaf een overzicht van het onderhoud met de directie van het St. Eli- sabethgesticht en medici. Resultaat dezer bespreking was, dat met alg. stemmen het bestuur werd opgedragen de plannen verder uit te werken en met nadere voorstellen te komen. Ook zal het bestuur overwegen een voor stel te doen tot wijziging van het regle ment bij opname van een ziekeninrichting wegens besmettelijke ziekte. Tot nu toe werden besmettelijke ziektegevallen steed9 Drankwet. Burgemeester en Wetho*3ers van Lei den brengen ter openbare kennis, dat Ferd. Neuroth, te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter becoming ver gunning voor den verkoop vajdr sterken drank in het klein, uitsluifceni«fan logeer gasten, in het perceel Beestenmarkt no. 34, alhier. AUG. L. REIMERIKGER, Weth. lo. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 23 Juli 1931. LEIDEN. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vincentiua» Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 20 tot en met Zondag 26 Juli a.s. waargeno men door apotheek: C. B. Duyster, N. Rijn 18, telefoon 523. uitbetaald. Inlichtingen zullen ook worden ingewonnen bij geneeskundig adviseur en gemeentebestuur. De rondvraag bracht niets belangrijks ter sprake, waarna slui ting. Concert. Het muziekgezelschap ..Or pheus ga* gisteren een schitterende mu ziekuitvoering voor de verpleegden van Rhijngeest. Talrijk waren oov de luisteraars aan dun Rhijngeesterstraatweg. H. Kinösheidfeest. Gisteren weid in onze parochie wederom het jaarlijksche feest der H. Kindsheid op plechtige wijze gevierd. Er wordt getracht de viering steeds zoo aantrekkelijk mogelijk te maken, opdat de kinderen hun voorbeeld vinden in de eerste levensjaren van het Goddel>jic Kind. Des morgens werd een plechtige H. Mis opgedragen voor de bekeering der heiden kinderen, waaronder alle kinderen ter H. Tafel naderden. De beeltenis van het Goddelijk Kind was opgesteld bij de Communiebank en mooi versier i. Om halfdrie had in de kerk de middag- plechtigheid en optocht plaats, waarbij tal van kath. moeders tegenwoordig waren. Treffend was vooral de bloemenhulde aan het Kindsheidbeeld door alle kinderen. Pastoor de Vetten hield daarna een toe spraak waarin hij de kinderen opwekte steeds goed te bidden. Nadat door een der kinderen een op dracht aan het kindje Jezus was gedaan, werd de groote processie gehouden, die nu ook buiten weer veel belangstelling troa. De verschillende groepen waren wederom keurig verzorgd en ieder jaar breidt het aantal uit, dank zij de zorgen der zelatri- cen, speciaal de dames Staphorst en E. de Rooy, aan wie een woord van hulde niet mag worden onthouden. Om ongeveer vier uur was de plechtigheid geëindigd. Winkelweek Hoogewoerd. Men maakt ons attent op een drukfout in ons bericht van Dinsdag jl. waarin het resultaat van de bonnenverkoop bij gele genheid van de winkelweek aan de Hoo gewoerd op 16.000 gesteld werd. Dit moet zijn 60.000 bonnen. Een aanmerkelijk ver schil. „Herwennen Levenskracht". Het bestuur van „Herwonnen Levens kracht" wil gaarne door middel van de pers zijn oprechten dank brengen aan de ingezetenen van Leiden voor hun bijdragen op den bloempjesdag van het Comité, Zon dag 19 Juli j.l. Ook een bijzonder woord van dank aan de groote schare meisjes, welke dien Zondag op zoo'n onbaatzuchtige wijze met de bloempjesverkoop hebben ge holpen. Zooals gemeld, hebben Ged. Staten het aantal miliciens voor de lichting 1932, d-at. Leiden moet leveren vastgesteld op 176. Naar men ons mededeelt zullen waar schijnlijk vrijgeloot zijn degenen, wier na men alpnabetisch liggen tusschen H. Lin- schoten en Otto Dirk Offringa; dit zijn er ongeveer 25. Voor het examen in Duitsche handels correspondentie van de Fed. Mercurius slaagde de heer H. W. Pirang, alhier, leer ling der Pontschool, Steenschuur 14. Voor het examen nuttige handwerken zijn te Rotterdam geslaagd de dames H. J. v. Beusekom, R. K. J. Bronsgeest en F. A. v. Schouwen, allen alhier. Voor het examen handtekenen L. O. is te 's Gravenhage geslaagd de heer B. Bur ger alhier. Voor het examen van onderwijzeres is te Den Haag geslaagd mej. P. G. le Poole, alhier. Voor het M.U.L.O.-examen is te Den Haag geslaagd voor diploma B A. Laman, alhier. Op 22 Juli 1931 stonden 941 werkzoeken den bij de Arbeidsbeurs ingeschreven tegen 492 op 22 Juli 1930.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2