RECHTZAKEN SPORT WOENSDAG 22 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BI.AD PAG. 7 Poging tot doodslag. Hefc openbaar ministerie bij de recht bank te Assen eischte tegen zekeren de V., landbouwer te Wapsterveen, thans gedeti neerd, wegens poging tot doodslag in het jachtveld op de rijksveldwachter Van der Berg en Maille aldaar, 4 jaar gevangenis straf. Uitspraak over 14 dagen. Op een marechaussée geschoten. H. H.J. P., mijnwerker te Ubachsbag Voerendaal, was door de rechtbank te Maastricht veroordeeld tot 3 jaar gevange nisstraf, ter zake dat hij uit een met hagel geladen geweer een schot heeft gelost op den wachtmeester der maréohaussée G. Stakenburg te Voerendaal. Het gerechtshof te 's-Hertogenbosch, uitspraak doende in hooger beroep, kwali ficeerde het misdrijf als poging tot zware mishandeling en veroordeelde verdachte tot twee jaar gevangenisstraf, waarvan 1 jaar voorwaardelijk. Brandstichting in de Alexanderkazerne te 's-Gravenhage. Voor den krijgsraad in Den Bosch heeft gisteren terecht gestaan J. M. O. uit Val burg, wachtmeester van de treinafdeeling der 1ste artillerie-brigade, beklaagd, op 16 17 en 28 April driemaal brand te hebben gesticht in de Alexanderkazerne hier ter stede. Hij had in de stallen hooi en stroo in brand gestoken en op een kamer in de kazerne had hij brandende sigarenaanste kers bij een stroozak gehouden; toen hij vlammen zag, heeft hij zich verwijderd. Hij bekende volledig en gaf een kalm ver haal van zijn brandstichtingen, waaruit bleek, dat de eerste plotseling bij hem was opgekomen; de andere had hij vooruit be raamd. Ook bekende hij, chocolade en si garen te hebben gestolen. Kapitein A. Drijfhout uit Den Haag ver klaarde, dat de brand zeer ernstig had kunnen worden, als de vlammen niet tijdig ontdekt waren. De verdere behandeling van de zaak werd uitgesteld tot 4 Augustus, om den jhr. J. van Suchtelen als getuige te hoo- ren. Nachtelijk gevecht in een woonschuit. In den nacht van 19 op 20 April jl. wilde de Weesper arbeider N. M. V. binnendrin gen in de woonschuit van v. Dam; het schip lag in de Muidertrekvaart. M. had een bezoek willen brengen aan de dochter van v. Dam. Een hevige vechtpartij tus- schen van D. en M. volgde, waarbij deze laatste een drietal revolverschoten op v. D. loste. M. stond gisteren voor de vacantiekamer der Amsterdamsche rechtbank terecht, ter zake van poging tot doodslag Hem werd ten Jaste gelegd, dat hij in den be- wusten nacht, met de bedoeling om den bewoner van de woonschuit van het leven te berooven, althans opzettelijk zwaar lichamelijk letsel toe te brengen, een met scherp geladen browning op dezen hebben gericht en afgevuurd; de uitvoering van het plan zou slechts mislukt zijn door om standigheden van zijn wil onafhankelijk. Van D. werd slechts licht aan den elle boog gewond. De officier van justitie, mr. Beilingh, eischte een gevangenisstraf van één jaar, met aftrek van den tijd in preventieve hechtenis doorgebracht. Verduistering. De Rechtbank te 's-Gravenhage ver oordeelde den 25-jarigen gewezen betaal meester van de Veilingsvereeniging Zwar tendijk te Monster, N. J. de B., tegen wien door den officier van justitie 2 jaar ge vangenisstraf was geëischt ter zake van verduistering van een bedrag van 9000 ten nadeele van deze veiling, tot één jaar gevangenisstraf. Voor de rechtbank te Arnhem heeft he den terecht gestaan de onderwijzer B., die zich bij herhaling had schuldig gemaakt aan verduistering van gelden, toebehoo- rende aan zijn leerlingen, door van de on der zijn berusting zijnde spaarbankboek jes gelden te innen. Het hoofd der school verklaarde, dat verdachte zich reeds eerder aan dergelijke feiten schuldig had gemaakt, doch dat men dit toen uit medelijden door de vingers had gezien. Verdachte bekende en verklaarde uit geldgebrek te hebben gehandeld, daar hij schulden had moeten maken tijdens zijn huwelijk. De w. n. officier van justitie mr. de Zaaijer wees er op, dat deze verdachte geen medelijden verdiende, daar hij het verduis terde geld in eafé's verteerde en bovendien geen berouw toont. De eisch luidde 2 jaar gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. De verdediger mr. v. Brummen pleitte clementie. Uitspraak 28 Juli. WATERSPORT Kaye Don. Gemeld wordt, dat de Miss England II, de raceboot van Kaye Don, bij niet offi- cieele pogingen om het wereldrecord te verbeteren, aan het Gardameer de laatste dagen een snelheid van 124 mijl heeft be reikt, hetgeen 14 mijl meer is dan het of- ficieele wereldrecord. ZEILEN DE KAAGWEEK 1931. DE LAATSTE MOOIE DAG. Willem van der Meij winnaar van den „Warmondprijs 1925". De laatste dag van de Kaagweek is toch wel meegevallen. Het enkele regenbuitje in den ochtend was het laatste van deze vijf Kaagdagen, wind en zon behielden de overhand en zorgden «rvoor, dat de Kaag- week tenminste niet in regen ten onder ging. Toch was de belangstelling reeds aanmerkelijk afgenomen. Dat bemerkte men aan de kale plekken, die aan de overzijde van de sociëteit weer werden waargenomen doordat verschillende jach ten hun plaatsen reeds hadden verlaten. De laatste dag bood mooi zeil weer, al bleef de spanning dan ook voor een groot deel uit doordat de winnaars wat al te ge makkelijk wonnen. Dit schreven we gisteren reeds van de Treub in de 45 M2. Kruiserklasse, dit konden we ook des middags waarnemen in den strijd der Regenboogklasse A, waar Willem van der Meij zich weer de beste onder de besten toonde en opnieuw be wees, dab hij de Kaag, dat hij zijn Kager- plassen kent als bijna geen ander. Hij maakte in de-zen Laabsten wedstrijd een prachtigen start, lag dadelijk voor en ste vende prachtig op de overwinning af. Toch waren we een oogenblik daarvoor beducht, toen hij bij het ingaan van de tweede ron de de Windekind van Oppenhuizen naast zich had. Van der Meij hield echter goed vol, benutte alles wat er te benutten was en de Fries zakte langzaam maar zeker weer af, zoo zelfs dat v. d. Steur hem ging bedreigen en zelfs van de tweede plaats verdrong. Van Staveren, die even eens nog een redelijke kans had gehad op den wïsselprijs, maakte een slechten start. Hij lag n.l. dwars over de startlijn toen het schot viel en moest terugkeeren, zoodat hij achter kwam. Wel wist hij nog enkele plaatsen op te halen, maar tot een der eer ste plaatsen, kon hij het niet meer bren gen, waardoor hij in totaal 11 punten be neden het aantal van v. d. Meij bleef. Een eere-8aluut aan den Leidenaar, die op zoo fraaie wijze binnen zeven jaar definitief beslag legde op de Warmondprijs 1925. In de Regenboogklasse B won de heer Hoekstra opnieuw, maar de heer Sluizer had met zijn Westeinder gedurende de vier dagen een meer constanten vorm ver toond en legde beslag op den extra-prijs. De verdere uitslagen luiden: 12 Voetsjollenklasse dame s A: 1. Pam, stuurvr. mej. C. de Vlieger, in 46 min. 31 sec.;'2. Elf, stuurvr. mej C. de Visser en Dobbertje, stuurvr. mej. G. Ouds hoorn. Wisselprijs Dobbertje 63 punten, 2 Pam 39 punten, 3. Elf 37 punten, 4. Good Luck 22 punten. 12 Voetsjollenklasse dame s B: 1. Boffie, stuurvr. mej. Van de Stadt, in 46 min. 19 sec.; 2. Babs, stuurvr. mej. Ph. C. E. Romeijn, in 47 in. 15 sec.; 3. D'uckie, stuurvr. mej. IJkema, in 47 min. 41 sec. B. M. - k 1 a s s e 1. Dania, stuurm. H. H. Buisman, in 2 uur 41 sec.; 2. Cobi, stuurm. G. W. van Ammers, in 2 uur 7 min. 4 sec.; 3. Daphnia stuurm. G. S. van Dijk, in 2 uur 9 min. 53 sec. Scheldejollenklasse: 1. Riete piet, stuurm. J. D. A. Helema, in 2 uur 4 min. 45 sec.; 2. Eureka, stuurm. J. de Vries in 2 uur 6 min. 5 sec. 22 M2. Scherenkruisers: 1. Sperwer, stuurm. C. A. Vermaat, in 1 uur 39 min. 10 sec.; 2. Habibi, stuurm'. G. van Dusseldorp, in 1 uur 47 min. 36 sec. Handicapklasse D.: 1. Zeepaard je, stuurm. J. Heijnen, in 1 uur 38 min. 56 sec. ber. tijd.; 2. Filo, stuurm. F. Los, in 1 uur 43 min. 21 sec., 3. Narmada, stuurm. H. W. Tieleman, in 1 uur 46 min. 3 sec. Regenboogklasse A: 1. De Leede III, stuurm. W. Z. van def Meij in 1 uur 46 min. 41 sec.; 2. Steur, stuurm. L. van der Steur, in 1 uur 46 min. 57 sec.; 3. Windekind, stuurm. D. Oppenhuizen, in 1 uur 47 min. 3 sec., 4. Maas, stuurm. H. de Goederen, in 1 uur 19min. 7 sec.; 5. Jan, stuurm. H. Veldhuizen, in 1 uur 49 min. 52 sec. Wisselprijs gewonnen door de Leede III met 68 punten, 2. Hollandia 57 punten; 3. Jan 44 punten; 4. Steur 37 pun ten; 5. Hennie 34 punten; 6 en 7 Windekind en Holland 33 punten, 8. Karakiet 31 pun ten; 9 en 10 Duke en Maas 26 punten. Regenboogklasse B1. El. stuur man A. K. W. Hoekstra, in 1 uur 50 min. 43 sec.; 2. Westeinder, stuurm. J. Sluizer, in 1 uur 51 mm. 47 sec.; 3. Elf, stuurm. H. Brou wer in 1 uur 52 min. 4 sec. Extra-prijs: 1. Westeinder 68 pun ten, 2. El 57 punten, 3. Meteor 31 pnt.; 4. Bruintje Beer 30 punten; 5. Kameleon 27 punten; 6 en 7 Snip en Elf 23 punten. Vr ij bui terklasse: 1. Jet, stuurm. A. IJkema, in 1 uur 46 min. 15 sec.; 2. Uilenspiegel, stuurm. J. Surie, in 1 uur 58 min. 1 sec. W i s s e 1 p r ij s gewonnen door Jet 60 punten; 2. Uilenspiegel 25 punten, Jan Brass 23 punten; Kaper 47 punten. 12 Voetsjollenklasse A.: 1. Bem stuurm. B. Maas, in 1 uur 13 min. 42 sec.; 2. Ideaal II, stuurm. J. N. Karreman, in 1 uur 14 min. 22 sec.; 3. Daphnia, stuurm. P. H. R. Borgerhoff Mulder, in 1 uur 15 min. 16 sec.; 4. Tulla, stuurm. S. de Wit, in 1 uur 15 min. 19 sec.; 5. Hunter, stuurm. G. F. Bohré, in 1 uur 16 min. 12 sec. W i s s e 1 p r ij s 1. B. Maas 95 punten; 2. G. F. Bohré 79 punten; 3. J. Karreman 73 punten. 12 Voetsjollenklasse B.1. Va gebond, stuurm. Th. van Helvert, in 1 uur 17 min. 19 sec.; 2. Alvertje. stuurm. P. van der Meer, in 1 uur 18 min. 37 sec.; 3. Dob bertje, stuurvr. mej-. G. Oudshoorn, in 1 uur 21 min. 53 sec.; 4. Glipper, stuurm. D. Kagohelland, in 1 uur 22 min. 8 sec.; 5. Trinil, stuurm. L. V. Arnold, in 1 uur 22 min. 12 sec. Totaal-uitslag der eerstgeplaat- sten: 1. Th. van Helvert 105 punten; 2. P. v. d. Meer 86 punten; 3. L. V. Arnold 75 punten. 12 Voetsjollenklasse C.1. Wa terhoen, stuurm. J. de Vries, in 1 uur 20 min. 36 sec.; 2. Good Luck, stuurm. J. L. van Wermeskerken, in 1 uur 22 min. 13 sec.; 3. Sater, stuurm. J. J. Kippel, in 1 uur 24 min. 31 sec.; 4. Pine, stuurm. D. J. van Brummelen, in 1 uur 25 min. 28 sec., 5. Ra- detiske, stuurm. J. P. Crommelin, in 1 uur 25 min. 38 sec. To taal -uitslag der eerstgeplaat- sten: 1. A. A. v. Tien-hoven 91 punten; 2. J. de Vries 76 punten; 3. D. J. van Brumme len 70 punten. WATERPOLO Het Nederlandsche zevental. De Nederlandsche waterpoloploeg tegen België, die op 26 Juli te Osiende speelt, is als volgt samengesteld: A. H. Veenstra (Y) (doel), E. G. Ingenluiff (H. Z. en P. C.), J. J. Kohier (Y), F. J. Kuyper (Dolfijn), (ach ter); J. Stender (Dolfijn), J. van Daatselaar (U. Z. C.), J. van Oostrom Soede (Y) (vóór). De oorspronkelijk gekozen reserve's C. H. Moussel (D. J. K.) en G. F. Müller (Dolfijn) zijn beiden niet beschikbaar. Een dezer dagen komt de polocommissie bij elkaar om andere reserve's te benoe men. VOETBAL DIOC. HAARL. BOND. ALGEMEENE VERGADERING. De 12e Algemeene Jaarvergadering van den D. H. V. B. zal worden gehouden Zondag a.s. te 1 uur in een der zalen var; het Parkhotel, Stadhouderskade 25, te Amsterdam. Van de agenda noemen we o.m. de Be stuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden zijn: de hee- ren: H. N. Smits vice-voorzitter, A. Hu- baty, H. A. Roskam en G. Kruyver. De aftredenden stellen zich herkiesbaar. Voorstellen: Voorstel tot wijziging van Art. 85 H. R. sub 4: „Een elftal kan van een lagere klas tot de naasthoogere opklimmen, of rechtens (Art. 88), óf bij keuze door het bestuur van den bond, tenzij reeds een elftal derzelfde veieeniging in de naasthoogere klasse uit komt." Toelichting. Bij de uitecnloopende krachtverhoudingen in de lagere klassen, kan het zich voordoen, dat het lagere elf tal der vereeniging kampioen wordt in een afdeeling, terwijl een hooger elftal in dezelfde klas, doch in een andere afdeeling op een lagere plaats eindigt.. Door deze bepaling zullen de vereenigingen meer nog dan vroeger genoopt worden de hand te houden aan het bepaalde bij art. 97. Voorstel tot wijziging van Art. 83 H. R. sub 2.: „Het doelgemiddelde is niet be slissend voor de bezetting der eerste of laatste plaats der afdeeling. Voor deze plaatsen moet bij een gelijk aantal winst punten een beslissingswedstrijd worden gehouden, teneinde uit te wijzen, welk elf tal de eerste of welk elftal de laatste plaats moet innemen. Voorstel tot aanvulling van art. 96 H. R. sub 6: „In kampioens-, promotie, de gradatie- en beslissingswedstrijden mag aan de zijde eener toegetreden vereeniging slechts hij spelen, die minstens 4 competi tiewedstrijden in hetzelfde seizoen voor de betrokken vereeniging gespeeld heeft. In buitengewone gevallen kan door het bonds bestuur dispensatie op deze bepaling ver leend worden." Toelichting: Deze wijzigingen vormen een nadere omschrijving van principieele be slissingen, welke reeds door vorige A. V. genomen zijn. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. De Juniorencompetitie. Door een misverstand is de junioren- competitie Zondag jl. nog niet begonnen. Daar zeven elftallen hebben ingeschreven, en derhalve ieder elftal 12 wedstrijden te spelen heeft, wat met het oog op den nog zoo korten tijd, die ons nog scheidt van de wintercompetitie, veel te veel is, zijn er 2 afdeelingen geformeerd. In de eene afdeeling spelen S. J. C., V. V. B., Leiden en O. V. V. Deze vier elftallen spelen ieder dus 6 wedstrijden. In de andere afdeeling zijn ondergebracht A. S. C., S. N. A. en Meerburg, die ieder dus vier wedstrijden spelen moeten. De kampioenen der beide afdeelingen spelen tegen elkaar om de door het bestuur beschikbaar gestelden prijs. De thuisspelende vereenigingen zorgen voor een scheidsrechter, behalve als er een naam vermeld staat achter een wedstrijd. Dit is de naam van den aangewezen scheids rechter. Zijn er nog personen, die als scheids rechter zouden willen fungeeren, een be richtje aan ondergeleekende en de zaak komt in orde. Bij eventueel niet doorgaan van wed-strijden, wat hopelijk niet zal voor komen, zal men dan wel zoo vriendelijk zijn, om ook den scheidsrechter even te waarschuwen. Het programma voor Zondag a.s. luidt als volgt: Afd. A.: O. V. V.—V. V. B. J. de Vrind. LeidenS. J. C. G. E. Bakker. Afd. B.: Meerburg—S. N. A. Programma voor Zondag, 2 Aug.: Afd. A.: V. V. B.—-Leiden S. J. G—O. V. Y. Afd. B.: S. N. A.—A. S. C. De wedstrijden beginnen om 1 uur. De competitieleider, P. J. A. DE VRIND WANDELSPORT DE VIERDAAGSCHE AFSTANDS- MARSCHEN. Omtrent de gisteren aangevangen „vier- daagsche" wordt ons nog het volgende ge meld De deelneming voor de afstandsmar- schen is dit jaar belangrijk grooter dan vorige jaren. Gistermorgen zijn niet minder dan 2137 deelnemers, burgers, politieagen ten, maréchaussees, rijksveldwachters en vertegenwoordigers van diverse corpsen van land- en zeemacht, vertrokken. De afmarsch, welke groepsgewijze, met inacht neming van den te loopen afstand met tusschenpoozen geschiedt, had een zeer vlot verloop. Hot. parcours, dat dit jaar voor het eerst niet door de Over-Betuwe liep, zoodat het hinderlijke wachten bij de pont over den Waal nu niet voorkomt, was zeer goed en liep via Berg-en-Dal en Groes-beek naar de Plasmolen en via Moo-k en over Neder-Asselt, langs den rijksstraat, weg van Den Bosch, en St. Anna naar de Prins Hendrikkazerne terug. Het resultaat van den eersten dag was zeer goed, daar het aantal uitvallers slechts tien bedroeg. Een der burger-wandelaars kwam zelfs reeds te 11.40 uur in goede conditie bin nen, hetgeen een pracht-prestatie genoemd mag worden. Indien in de komende drie dagen de prestaties dezelfde blijven, be looft dit jaar in alle opzichten een succes jaar te worden. Dat het wandelen ook hongerige magen maakt bewijst wel het onderstaande staat je van hetgeen heden door de deelnemers is gebruikt: 80 kg. kaas, 300 kg. ge-hakt, 100 kg. kluiven voor de soep, 2000 brood jes, 400 kg. boter, 1100 struiken andijvie, 2000 kg. aardappelen, 90 kg. tongenworst, 100 kg. uien, 2000 eieren! Van de deelnemers der R. K. Athletiek- vereeniging „Rood Wit" vernemen wij, dat zij in goeden welstand te Nijmegen zijn aangekomen. Zij hebben kennis gemaakt met de groep der Leid-sche Politie, zullen gezanmelijk wandelen en hopen ook geza menlijk te eindigen. WIELRENNEN DE NEDERL. KAMPIOENSCHAPPEN Voorwedstrijden op de Stadionbaan Begunstigd door prachtig weer zijn gisteren avond ten aanschouwe van ongeveer 8000 per sonen wielerwedstrijden op de Stadionbaan te Amsterdam gehouden. De uitslagen luiden: Wedstrijd voor nieuwelingen over 6 K.M. (12 ronden) met drie klassementen en punten telling. le klassement: 1. J. Soeurt 5 p.; 2. N. Repko 4 p.; 3. A. Westerveld 3 p.; 4. D. Fabel 2 p.; 5^ H Schlebaum 1 p. 2e klassement: 1. A. Westerveld 5 p.; 2. A. de Beer p.; 3. J. Soeurt 3 p.; 4. N. Repko 2 p.; 5. H. Schlebaum 1 p. 3e klassement: 1. A. de Beer 5 p.; 2. J. Mee- ne 4 p.; 3. J. Soeurt 3 p.; 4. D. Fabel 2 p.; 5. A Visser 1 p. Totaal uitslag: 1. Visser met 15 punten; 2 A. de Beer met 9 punten; 3. A. Westerveld met 8 punten. Premiewedstrijd voor beroepsrijders en on afhankelijken, te verrijden over 1% K.M. (15 renden); na elke 3 ronden twee premies en vijf eindprijzen (18 deelnemers). Na 3 ronden premies voor J. van Rossum en N. Krens; na 6 ronden premies voor H. van Aurich en J. Anspach, na flink uitgeloopen te zijn. Na 9 ronden premies voor J. Anspach en H. van Aurch; na 12 ronden premies voor C. Bakker en J. Anspach; na 15 ronden premies voor C. Bakker en G. Heslinga. Totaal uitslag: 1. C. Bakker, 2. G. Heslinga, 3. J. Anspach, 4. H. van Aurich, 5. H. Scheltes Wedstrijd voor amateurs over 10 K.M. (20 ronden), 29 deelnemers, 1 Ooms, 2. B. van Dijk 3 K. van Nek, 4 J. Jansen. Troostwedstrijd voor hen, die in den wed strijd voor beroepsrijders en onafhankelijken geen premie of prijs wonnen, over 4 K.M. (8 ronden), 11 rijders, 1. P. Leene, 2. W. Bouquet, 3. R. Brilman, 4. P. Ikelaar, 5. S. Hoevens. Wedstrijd met triplex-gangmaking over 10 K.M. (20 ronden), tusschen J. van Egmond en J Looyen. Uitslag: 1. J. van Egmond in 11 m 24 sec.; 2. J. Looyen op 75 M. Voorwedstrijd om het kampioenschap van Nederland, wedstrijd met motorgangmaking voor beroepsrijders en onafhankelijken over 100 K.M. (200 ronden) tusschen A. de Graaf, gangmaker Wiersma; J. Korf (Kaser), S. Bou quet (Massicot), K. v. d. Valk (Vermeulen), B. Domhof (Sterke), J. v. d. Heiden (Bustraan), G Dekker (De Roos) en N. Coster v. Tegge- len. De beste rijders, die naar het oordeel der sportcommissie in dezen wedstrijd de beste prestaties leverden, Worden in de beslissing geplaatst van den wedstrijd om het kampioen schap v. Nederland over 150 K.M. te verrijden op Zondag 26 Juli a.s. De rijder J. Lorie kwam niet op. Na 55 ronden gaf Coster den strijd op. Nog voor de helft uitgereden was, had J. Korf reeds 1 ronde voorsprong genomen, na zwaren strijd vooral met A. de Graaf. Na 123 renden staakte ook J v. d Heiden den strijd. Tegen het einde had ook B, Domhof er ge noeg van, evenals G. Dekker. Uitslag: 1. J. Korf (Amsterdam) van den kop af in 1 uur 21 min. 22 3/5 sec.; 2. A. de Graaf (Amsterdam) op 3 ronden; 3. K. de Valk (Amsterdam) op 5 ronden, Na afloop v.erd medegedeeld, dat J. Korf en A. de Graaf zijn aangewezen voor den kampioenswedstrijd. Om ruim 11 was het program geëindigd. Jubileumwedsirijd over 100 K.M Aangezien het tien jaar geleden is, dat de Rijswijksche wielerbaan officieel geopend vérd, zal op 2 Augustus a.s. de Jubileumwed sirijd verreden worden over 100 K.M. in drie ritten. De deelnemers zullen zijn Schlebaum, Ble- kemolen, Snoek, Leddy en van der Wulp. Een nationaal programma dus. Voor dezen wedstrijd is uitgeloofd een zil veren beker, ter waarde van 250, geschonken door de N.V. Nederlandsche Dunlop, Rubber en Banden Maatschappij te Amsterdam. DE TOUR DE FRANCE Gisteren werd de negentiende etappe van den Tour de France gereden, welke van Evian naar Belfort ging, een afstand van 281 K.M. De grootste moeilijkheid op dezen weg was de 1320 meter hooge Col de la Fauville in de buurt van Gex bij het meer van Genève. Van Gex ging de weg in Noordelijke richting door licht heuvelachtig terrein over Moritz en Mont- beliard naar Belfort. De aanhoudende regen en de slechte wegen waren oorzaak, dat de berekende tijd met 1 y, uur overschreden werd. Bijzonder hebben de Duitschers zich geweerd. Toen nog ongeveer 80 K.M. waren af te leggen, maakte Geyer van de gunstige gelegenheid gebruik, om er van door te gaan met di Pacco direct achter zich. Door een zeer snel tempo te handhaven, wis ten zij hun voorsprong bij Montbeliard tot 4 minuten te vergrooten. Bij de achtervolging ge raakte de groep uiteen. Geyer kwam met di Pacco in den tijd van 10.3.48 als eerste aan. Bij de eindspurt wist di Pacco Geyer nog een lengte voor te komen, zoodat di Pacco etappe overwinnaar werd. Zeven minuten later volgde Rebry (België) alleen met een tijd van 10.40.12 gevolgd door Thierbach en Dewaele (B.) met een tijd van 10.41.19, terwijl nog twee minuten later een groep van zeven deelnemers volgde. Bij deze groep had Ch. Pelissier de leiding, die gevolgd werd door Bulla, Demuysere, Pe- senti, Bernard, Buse en Magne. Wereldkampioenschap voor dames op de fiets. De Antwerpsche correspondent van de „Msbd." schrijft: Voor de eerste maal is hier onder belang stelling van tienduizenden het wereldkam pioenschap wielrennen verreden voor dames. De weg liep van Hoboken naar Mechelen en terug, in totaal 80 K.M. Er waren een vijftig tal deelneemsters, meest Belgische, maar ook Nederlandsche, Duitsche en Fransche. De Belgische bleken de sterksten. Het kam pioenschap werd gewonnen door Elvire de Bruyn in 2 uur 55 minuten (gemiddelde snel heid 28 K.M. 239 meter). De Nederlandsche Marie van Alphen verwierf de 22ste plaats. De dames hadden een harden wedstrijd ach ter den rug. Het weer was buitengewoon slecht en de weg niet minder. De „ondulations per- manentes", waarmee de vrouwen zoo fier ver trokken, hingen verwaaid en verregend langs de gedichten geplakt, die onherkenbaar waren van de modder. Wanneer ooit werd aangetoond, dat de zware wielrensport niets is voor de vrouwen, zelfs niet al zitten zij geheel in een mannelijk ren- nerscostuum(l) en al kunnen zij „stampen" als een courreur, dan was het wel gisteren, toen voor de eerste maal haar wereld-kampioen schap werd verreden en toen zij terugkeerden vuiler dan de smerigste zigeuner-vrouwen en afgetobd als slavinnen. Neen, de vrouw moet vrouw blijven! SCHAKEN EUWE—CAPABLANCA. De vijfde partij remise. De vijlde partij tusschen Euwe en Ca- pablanea, die gisternacht om vijf minuten over een was afgebroken, is gisteravond om 7 uur in Hotel „Bristol" te Rotterdam hervat. Na zijn 59sten zet bood Capablan- ca, die wit speelde Euwe remise aan, bet geen door Dr. Euwe na eenig beraad werd aanvaard. De stand is dus Capabianea 3, Dr. Euwe 2. HET TOURN001 TE PRAAG. De uitslagen der dertiende ronde luiden: OostenrijkSpanje 1.50.5**; Zweden Zwitserland 40; AmerikaItalië 30*; DuitschlandJoego-Slavië 21*; Honga rijeDenemarken 2.50.5*; PolenTsje- cho-Slowakije 21*; EngelandNoorwe gen 20**; RoemeniëFrankrijk 2.51.5; NederlandLitauen 3.50.5. Weenink maakte remise, Noteboom, Ad- dicks en v. d. Bosch wonnen hun partijen. De veertiende ronde bracht de volgende resultaten: OostenrijkRoemenië 10***; PolenFrankrijk 2.50.5*; Tsjecho-Slowa- kijeDenemarken 20**; HongarijeLet land 21*; DuitschlajiaLitauen 11**; ZwedenSpanje 3.50.5; ItaliëNoorwe gen 2.50.5*; ZwitserlaiKlJoego Slavië 0.505***; Vereenigde StatenNederland 1.5—0.5**. Weenink staat in zijn afgebroken partij iets slechter; Noteboom maakt remise. Van den Bosch verloor, terwijl Addicks ge lijk staat in zijn afgebroken partij. OLYMPISCHE SPELEN FRANKRIJK NIET NAAR LOS ANGELES? In een bestuursvergadering van bea Frans ch Olympisch Comité gisteren ge houden, is, naar het „Hbld." meldt, de mogelijkheid overwogen, dat Frankrijk niet deelneemt aan de spelen te Los An geles. De reden hiervan is de slechten financieelen toestand in het algemeen ver band met het feit, dat betrekkelijk maar weinig athleten van waarde beschikbaar zijn; bovendien heeft men tot dusver nog steeds geen zekerheid kunnen krijgen met welke subsidies van de regeering gerekend kan worden. Morgen zal in een volledige vergadering van het S. O. C. definitief beslist worden wat men zal doen. Het is niet onwaarschijnlijk, dat deze maatregelen genomen worden om pressie uit te oefenen op het gouvernement en om hierdoor te komen tot een snellere be slissing. Wanneer men zich herinnert hoe sterk in 1924 de Amerikaansche delegatie van athleten te Parijs was dan kan' het moeilijk anders, of Frankrijk zal ook deel nemen aan de spelen in Amerika, al was het slechts uit internationale beleefdheid en eventueel dan met een klein aanta' athleten.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7