DE ARME GILLI WOENSDAG 22 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Fietsrijder gedood. Gistermorgen is de 13-jarige J. Klop- meijer op de fiets op de Kruiskade te Rot terdam geslipt vlak voor een groenten wa ge, n, getrokken door een paard. Een der wielen ging over het lichaam. Na aankomst in het ziekenhuis Week het knaapje reeds te zijn overleden. Nederlandsche auto in Duitsch- land verongelukt. De vier in zittenden naar het gasthuis vervoerd. Een Wolff-telegram meldt, dat Maandag avond in het Rheinland tusschen Duren en Langerwehe een Nederlandsche auto, waarin vier personen zaten en die door een dame bestuurd werd, om onbekende reden tegen een boom reed. De boom knapte af en de auto sloeg over den kop in de sloot naast den weg, waar zij in brand vloog. Met moeite konden eenige landarbeiders, die in de buurt werkten, de vier inzittenden uit den brandenden wagen redden. Zwaar gewond werden de Nederlanders naar heb gasthuis te Düren overgebracht. Autobus tegen een auto gereden. Op den Amsterdamschen straatweg na bij den Koningsweg te Arnhem is gister avond een autobus van de Geldersche Tram, rijdende in de richting Ede, bij het uitwijken voor een auto tegen een perso nenauto, die naar Arnhem ging, gereden, waarbij de wagen zwaar werd beschadigd en de beide inzittenden, de heer De Roe ver uit Amsterdam en zijn echtgenoote werden gewond. Beiden bekwamen een beenbreuk. Zij werden naar het gemeente ziekenhuis te Arnhem overgebracht. ONDER EEN LOCOMOTIEF. Een jonge man gedood. Gistermiddag is de 20-jarige J. de Jong uit Harlingen, werkzaam bij de Zuiderzee werken, op Texel bij het overzetten van een wissel gestruikeld en door de locomotief overreden en gedood. Het slachtoffer was niet gehuwd. Voet afgekneld. Maandagmiddag waren drie kinderen aan het spelen Langs de baan van den za-nd- trein aan de Parallel straat te Oversohie. Het voetje van den 7-jaiigen P. K. te Overschie bleef tusschen de rails vastge klemd zitten, terwijl juist een trein nader de. Toen het niet gelukte het voetje uit de rails te bevrijden, snelden enkele voorbij gangers den trein tegemoet om den machi nist te waarschuwen, die onmiddellijk rem de, maar niet kon voorkomen, dat don ar men k'eine het voetje werd afgekneld. NA DE ONTPLOFFING TE FOXHAM. Eén der gewonden overleden. Een der beide zwaargewonden bij de ont ploffing in de Ijzer- en Hetaalgieterij H. J. Koning te Foxham, de 32-jarige arbeider C. van Delden te Kropswolde, is in het Acade mische Ziekenhuis te Groningen overleden. De toestand van den anderen zwaarge wonde J. Eggens te Foxham is gunstig. Zichzelf in brand gestoken. Maandag heeft te Onderspekholz, gem. Kerkrade, de 24-jarige echtgenoote van P. na een huiselijken twist, toen haar man af wezig was, zich met petroleum overgoten en toen hij weer thui3 kwam, in diens tegen woordigheid zich met een lucifer in brand gestoken. Kermende van pijn is de vrouw aLs een brandende fakkel uit het raam der bovenwoning drie k vier Meter hoog ge sprongen. Per ziekenauto is de vrouw, die vreese ijkc brandwonden had bekomen, in zorgwekkenden toestand naar het hospitaal te Kerk rade gebracht. De politie heeft P. een verhoor afgenomen. INBRAKEN, f 4000 uit een brandkast gestolen. Gisternacht is ingebroken in het kantoor van de firma Van Vollenhove aan de Maas kade te Rotterdam. De dieven zijn het pak huis binnen gegaan en konden van daar in 't kantoor komen, waar zij de brandkas a la sardine hebben opengescheurd. Een bedrag van 4000, deels in bankpapier, deels in specie, hebben zij gestolen. Goede vangst der Arnhem- sche politie. De politie te Arnhem heeft vijf personen aangehouden, allen in Arnhem woonachtig, in verband met de inbraak, welke in den nacht van Zaterdag op Zondag gepleegd is in de woning van dr. Schoemaker, aan don Jansbinnensingel, aldaar, waarbij uit een geldkistje een bedrag van 1200 werd gestolen. Van do vijf aangehoudenen heeft er één thans bekend. Het geld was in alle vroolijkheid door het vijftal in Kleef ver teerd. De andere vier aangehoudenen blij ven tot dusver ontkennen. Een van hen was pas uit de gevangenis ontslagen waar hij zijn straf wegens inbraak had uitgezeten. „Tel." De Inbraak in „De Zilvervos". Omtrent de inbraak op 11 Juli j.l. bij de N.V. „De Zilvervos", Lange Poten 25, te Den Haag, waarbij de dieven zich door uit snijding van een ruitje aan de achterzijde van het perceel toegang hadden verschaft en waarbij voor een bedrag van 15.000 a 16.000 aan bont werd gestolen, kan thans nog het volgende worden medegedeeld: Na de inbraak kreeg de Haagsche recher che verschillende aanwijzingen in zake per sonen, die hierbij betrokken konden zijn geweest, terwijl die aanwijzingen er mede op wezen, dat ook een met name genoem de juffrouw te Rotterdam in het complot betrokken was. Vrijdag werd daarop gelijk tijdig in Den Haag en te Rotterdam een onderzoek ingesteld', waarbij de Haagsche recherche in laatstgenoemde plaats door de llotterdamsche werd bijgestaan. In Den Haag leidde dit onderzoek tot de arrestatie van drie personen, van wie ech ter weder één op vrije voeten werd gesteld. De aangehoudene zijn. een 31-jarige bakker en een 30-jarige bontwerker, beiden wo nende aldaar. In hun woningen werd even wel niets van den gestolen buit aangetrof fen. Anders was dit te Rotterdam. Daar stel de men allereerst een onderzoek in naar de verblijfplaats van de aangeduide juf frouw. De genoemde naam en het opgege ven adres bleken echter niet juist te zijn, doch een Rotterdamsche rechercheur kwam, nadat men ook in een café in de buurt omtrent het opgegeven adres tever geefs inlichtingen had trachten in te win nen op het denkbeeld, eens een onderzoek in te stellen bij een andere juffrouw, van wie hij vermoedde dat zij wel bij deze in braak betrokken kon zijn. Tegelijkertijd werd echter ook een politiepost geplaatst bij de woning van den vader van den man, met wien deze juffrouw in concubinaat leefde. Nadat de huiszoeking bij deze juffrouw geen resultaat had opgeleverd, is deze ver dachte onmiddellijk genoemden vader gaan waarschuwen. Deze trachtte daarop een gedeelte van den buit in een zak in veilig heid te brengen, doch toen hij met een ge- vulden zak buiten zijn woning kwam, viel hij in handen van den daar staanden poli tieman. Voor ƒ8000 bont in beslag genomen. Voor ƒ8000 van het gestolen bont werd daarbij in beslag genomen. In verband hiermede zijn te Rotterdam aangehouden de bedoelde juffrouw, 39 jaar oud, de met- haar in concubinaat levende, 28-jarige man en diens vader, een 62-jarige sigaren winkelier. Deze personen zijn daarop naar Den Haag overgebracht, doch zullen weder naar Rotterdam worden vervoerd om voor den officier van justitie aldaar geleid te wor den. De twee in Den Haag aangehouden per sonen zijn gisteren voor den Haagschen of ficier van Justitie geleid. GROSSIERDERIJ VOOR DUIZENDEN GULDENS OPGELICHT. Vertegenwoordiger eigent zich alle door hem geïnde bedragen toe. Zaterdag j.l. heeft de Grossierderij N.V. v/h. J. E. van Buuren te Delfzijl bij de po litie aangegeven, dat een bij haar in dienst zijnde vertegenwoordiger zich schuldig heeft gemaakt aan verduistering van be langrijke bedragen. De man was reeds drie jaren bij de firma in dienst, was een flinke verkooper en genoot steeds het volste ver trouwen. De firma had hem daarom mach tiging gegeven tot het innen der verschul digde bedragen bij de cliënten, doch hij heeft hiervan misbruik gemaakt. Wel wer den door hem diverse bedragen geïnd, doch deze werden niet aan de firma afgedragen. Op deze wijze wist hij zich duizenden gul dens toe te eigenen. Heb viel de firma den laatsten tijd op, dat vele klanten nogal voor een hoog saldo le boek stonden. De vertegenwoordiger gaf echter steeds een aannemelijke verklaring omtrent de nog openstaande posten, terwijl de firma veronderstelde, dat misschien de heerschende malaise mede oorzaak was van het uitblijven van het geld. Intusschen werd geïnformeerd bij de cliënten, waarbij toen echter werd geconstateerd, dat de bedra gen reeds lang aan den vertegenwoordiger waren voldaan. Ontkennen was onmogelijk, want de be wijzen stapelden zich op. Zaterdag werd de man gearresteerd. Gisteren is hij naar Groningen getransporteerd om ter beschik king te worden gesteld van den officier van justitie. De duizenden guldens, die de man op deze wijze in drie jparen verduisterde, werden ten eigen bate, n.l. om schulden te betalen, aangewend, zoodat van het geld niets meer over is. Een vlugge arrestant. Maandagmiddag werd een Maasdijker wegens diefstal in het arrestantenlokaal te 's-Gravenzande ingesloten. Dit lokaal be vindt zich in een ouden politiepost, waar van de wanden van hout zijn opgetrokken. Het b'eek voor den a-rrestant dan ook een klei-n kunstje om uit deze primitieve gevan genis te ontsnappen en toen de dienstdoen de agent tegen vier uur eens naar de ge vangene kwam kijken, bemerkte hij tot zijn schrik, dat de vogel gevlogen was. Onmid dellijk werd een onderzoek ingesteld, tot nu echter zonder resultaat. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. WERVELSTORM MAAKT ZES DOODEN, 150 GEWONDEN. Volgens de tot dusverre ontvangen be richten werd door een wervelstorm boven Lublin en omgevin (Polen) een schade aan gericht, die geschat wordt op 3 millioen zloty. 6 personen werden gedood. Ruim 150 personen werden gekwetst. Talrijke boeren hofsteden werden volkomen verwoest. Eenige duizenden menschen zijn dakloos. VREESELIJK LOT VAN AMBTENAAR IN DEN CONGO. Door inboorlingen verslonden. De districtscommissaris Ballot, een blanke, die zich naar een dorp bij Leopold- ville in den Congo had begeven om een onderzoek in te stellen naar den aanval op een winkelier, is, naar beweerd wordt, ver moord. Zijn lijk werd door inboorlingen gebraden en opgegeten Vervolgens deden de inboorlingen een aanval op den plaat selijken administrateur. Slechts de tijdige komst van de politie redde dezen er voor het verschrikkelijke lot van Ballot te dee- len. Er ontstond een gevecht tusschen de inboorlingen en de politie, waarbij zeven negers werden gedood. Bij latere gevech ten, waarbij de politie van machinegewe ren gebruik maakte, werden nog vijftig in boorlingen gedood. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Donderdag 23 Juli. Huizen, 298 M. 8.009.15 Gramofoonpl. 10.00 Zang NCRV Dameskoor. 10.15 Ziekendienst. 10.4511.00 Zang NCRV Dameskoor. 11.0011 30 Gramofoonpl. 11.3012.00 Gods. Halfuurtje door Pas toor Perquin. 12.00 Concert KR O-Trio o.l.v. P. Lusten- houwer. I.30—2.15 Gramofoonpl. 2.153.15 Handwerkcursus. 3.15—3.45 Vrouwenhalfuurtje. 4.005.00 Zieken uurtje. 5.005.45 Cursus handenarbeid voor de jeugd. 5.45—6.45 Concert (NCRV). 6.45 Knipcursus. 7.00 Vragenhalfuurtje. 7.30 Gramofoonpl. 8.00—9.00 Concert (NCRV). 9.00 S. Stemerding„Huiswerk". 9.30—11.00 Concert (NCRV). 10.00 Vaz Dias. II.0011.30 Gra-mofoonpl. Hilversum, 1875 M. Uitsl. AVRO-Uitzenidimg. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Concert Lida v. d. MeerScager (viool), Chr. Veelo (piano). Begeleiding: Egb. Veen. Guus Schalker (viool). 11.3012.00 Mevr. ES. LotgeringHille- brand: „Het inmaken van zoetzuur, tafel- zuur, enz." 12.15—2.00 Concert AVRO-kwartet o.l.v. D. Groeneveld. 2.00 Rob. Geraerds: „Een bezoek aan aan Parijs en de Kol. Tentoonstelling". 2.30 Pauze. 3.00 Orgelconcert door G. Snijders. Jo Immink (mezzo-alt). 4.00 Ziekenuurtje. 5.00 Kova-os Lajos en zijn orkest. Refrein- zang: Bob SohoLte. 7.00 Dr. G. H. de Jong: „Hoe men hygi ënische voorschriften niet moet opvolgen." 7.45 Gramofoonpl. 8.00 Concert Omroeporkest o.l.v. N. Treep. 9.00 „Sterren en Schlagers", imitatie- schets in 1 bedrijf, op te voeren door Enny Modsde Leeuwe en Pierre Mols. 11.0012.00 Graniofoonplatenconcert. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 1.05 Lezing. 12.00 Concertorgelbespeling. 1.20 Concert, Czimbalom kwintet. 2.20 Gramofoonpl 3.20 Vesper. 4.05 Dansmuziek. 4.50 Licht orkest concert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6,35 Nieuwsber. 7.00 Orgelmuziek van Bach. 7.20 Lezing. 7.50 „The Rumour", hoorspel. 9.20 Nieuwsber. en Lezing. 9.55 Operetteconcert. B.B.C. Orkest. T. Dean-sopraan. 10.5512.20 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 7.258.20 Gramofoonpl. 10.351.10 Gramofoonpl. I.252.50 Orkestconcert. 5.206.20 Piano- en vioolconcert. 8.25 Concert. Stedelijk Orkest Wuppertal. 10.5011.20 Gramofoonpl. II.2012.20 Dansmuziek. 12.201.50 Orkestconcert. „Radio Paris", 1725 M. 8.05Gramofoonpl. 12.50 Gramofoonpl. 1.25 Gramofoonpl. 4.50 Concert v.h. conservatorium. 6.50 Gramofoonpl. 9.05 Vocaal concert (Opera). Radio- kwartet. Kalundborg, 1153 M. 8.50 Morgenwijding. 12.202.20 Concert. Strijkensemble. 3.505.50 Orkestconcert. 8.208.50 Moderne-da-nsliederen. Vocaal kwartet. 8.50 Italiaansche strijkmuziek. 10.1011.10 Orkestooncert (Gilbert en Kalman). 10.5012.20 Dansmuziek. Brussel, 338,2 M. 5.20 Orkestconcert. 6.05 V'laamsch kinderuurtje. 6.50 Gramofoonpl. 7.35 Vlaamsoh praatje. 8.20 Concert Omroeporkest. 508 5 M.5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Vocaal concert. 9.20 Concert in het Casino van Knokke. Z e e s e n, 1635 M. C.a. 7.007.50 Gramofoonpl. 10.5512.20 Berichten. 12.20 Gramofoonpl. 1.152.20 Berichten. 2.203.20 Gramofoonpl. 3.204.20 Lezingen. 4.20 Concert. 5.208.20 Lezingen. 8.20 Orkestconcert. 9.20 Hoorspel „Salzburg" van Dr. E. Fortner. 10.20 Berichten en daarna tot 12.50 Dans muziek. Communisten-bureaux door de politie doorzocht. Gisterenmorgen vroeg hield een groote politiemacht een huiszoeking in verschillen de communistische bureaux en andere com munistische gebouwen te Frankfort a. Main. Het ging hierbij hoofdzakelijk om zekere acten. die zich in handen van de commu nisten zouden bevinden doch ook om talrij ke drukwerken op te sporen en in beslag te nemen. Het geheel liep zonder incidenten af en reeds om 11 uur was de poütie met haar werkzaamheden gereed Een groote hoeveelheid materiaal werd op wagens naar het- hoofdbureau van poli tie overgebracht. Over de resultaten van de huiszoeking kunnen intusschen nog geen mededeelingen worden Een nieuwe inbrekerstruc. Uit Fünfkirchen wordt een eigenaardige inbrekerstruc gemeld. Dezer dagen holde een vrouw verschrikt een woning binnen en verzocht haar te verbergen omdat haar echtgenoot haar wilde doodschieten. De be woners voldeden aan haar verzoek. Een oogenblik later vervoegde zich de man aan de woning en vroeg of zijn vrouw misschien daar was. De bewoners verklaarden de vrouw niet gezien te hebben, waa-rna hij zich verwijderde. Daarop kwam ook de vrouw uit haar schuilplaats en dankend voor den bewezen dienst, verliet zij de wo ning. Later in den avond bemerkte de fa milie, dat een kast in de slaapkamer, waar de vrouw verbleven had, was opengebro ken en dat geld en sieraden waren gestolen. Men begreep met een geraffineerde in- brekerstruc te doen gehad te hebben. Wees maar niet bang, meneer. Ik zal geen haar op uw hoofd schade doen. FEUILLETON. Verhaal uit het Tiroolsche volksleven. Het gezin van Peter Anderlan was na het verdwijnen van den vader aan zich zelf overgelaten. Peters eenige broeder Benedikt had wel is waar de voogdij op zich genomen, maar tegelijk verklaard, dat hij zich niet om de familie wilde bekom meren. Deze belofte was hij tot nu zóó trouw gebleven, dat hij nooit sedert den dood zijns broeders in Altenburg gezien was. En toch ligt het dorpje Kaltern, waar Benedikt woonde, nauwelijks anderhalf uur van Altenburg verwijderd. Benedikt was jonggezel en had. door eigen bekwaam heid het door de ouders verworven vermo gen aanzienlijk vermeerderd. Peter daar entegen gold niet als een zuinig huisvader. Zeker is het, dat de twee broeders elkaar nooit goed hadden mogen lijden. Vooral sedert Peter met een aardig, maar arm meisje getrouwd was, kende de minachting van Benedikt voor het „bedelaarsgezin te Altenburg" geen grenzen. De kinderen van Peter Anderlan kwa men zelden in Kaltern en hadden den rij ken oom niet dikwijls gezien. Het zou hun ook niet zijn ingevallen, zijn weldadigheid in te roepen. Zij hadden alles wat zij noo- dig hadden, of indien hun iets ontbrak, dan waren er in Altenburg goede zielen genoeg. Vooral Sandel, de zuster van mijn heer pastoor, was goed voor de weezen. Zij moesten haar tante noemen en nooit na men zij vergeefs tot haar hun toevlucht. Van de drie kinderen Balthasar, Trina en Gilli was de laatste haar lieveling. San- del, die naast het kleine huishouden van den pastoor ook nog de school bestierde, had nooit een meer hoopgevenden scholier gehad dan hem. Ondanks alle wildheid van zijn natuur, was het kind eer volg zaam, hij bezat een natuurlijke goedheid en vriendelijkheid, die iedereen aantrok. Sandel had graag iets flinks uit hem ge maakt. Want zoo kon het met hem niet meer voortgaan, zoo zonder leiding en toe zicht mocht de knaap niet opgroeien. Sandel had het zich in het hoofd gezet Gilli te laten studeren. Zoo dikwijls de gelegenheid zich daartoe aanbood, stelde zij hem de schoonheid en verhevenheid van het priesterlijk ambt voor oogen en schilderde haar eigen vreugde, indien zij zijn priesterwijding mocht beleven, Gilli hoorde haar dan gelaten aan; hij was van meening, dat het met het studeeren geen haast had. Het leven was ook zoo mooi. en de ongebonden vrijheid stelde hem rijke lijk schadeloos voor alles wat hij moest ontberen. De toestand zijner arme moeder bedruk te noch Gilli noch zijn jongeren broer en zuster. Zij was steeds zacht en stil en keef nooit. Als zij maar haar breikous had, was zij tevreden. Dan breide zij urenlang gedachteloos voort. De twaalfjarige Trina speelde aan de zijde der moeder de rol van huisvrouw. Naast zijn talrijke plichten als hoofd van het gezin vervulde Gilli des Zondags met ware geestdrift het gewichtige ambt van koorknaap in de Altenburger1 kerk. Daar vernam zijn ontvankelijk oor de plechtige woorden der Gloria en Prefatie die hij jubelend herhaalde, als hij door woud en veld zwierf. Ondanks zijn wild- :eid was hij geen ongeschikte misdienaar. Hij voelde, dat het een eer was, aan het altaar te dienen. De kleine Petruskerk, die op een rots stond, is thans niet veel meeer dan een ruïne. Een brand heeft den eerbied waar- digen bouw verwoest, en het pad, dat tus schen de rotsen eens den Altenburger» tot kerkweg diende, is lang vervallen. Tegenwoordig worden de godsdienstplech tigheden in de kleine Vigiliuskerk gehou den. Over het ontstaan der kerk bericht de sage, dat St. Vigilius, de jeugdige mar telaar-bisschop van Trente. hier voorbij kwam op weg naar den Nonsberg, waar hij de begrafenis zijns vriends, den kluize naar Romedius, wilde bijwonen. Gilli was op Vigiliusdag geboren, ter wijl de anders zoo stille klok van het ver laten heiligdom de gelocryigen ter Hoog mis riep. Hij had een bijzondere voorliefde voor het armoedige kerkje, dal zijn naam genoot was. Een akelige kerk noemden ze de menschen, en de pastoor meende,dat hij indien hij meer geld had, ze mooi zou laten verbouwen. Gilli was echter blij, dat de geestelijke geen geld had, want hij had de kerk lief zooals ze was. En dikwijls stond hij droomerig aan het getraliede venster naast de deur, keek naar binnen en dacht: Daar wil ik eenmaal mijn eerste Mis doen II. O, dat rondzwerven door berg en woud Dal klauteren op rots en boomen, dat zin gen en juichen den ganschen lieven dag! Gilli geloofde, dat dit steeds zoo moest blijven, ook wanneer hij eenmaal z'n eerste Mis zou hebben opgedragen. Aan de daar- tusschen liggende studiën dacht hij weinig en was hij eerst geestelijke, dan wilde hij ook geen gewoon pastoor worden en pree- ken en catechismusles geven als de eerste debesteeen hooger doel zweefde hem voor den geest. Mijnheer pastoor had zijn kinderen dikwijls van de wilde heidenen verteld, die in wouden leefden en zich met menschenvleesch voedden en van de vro me priesters, die over de zee gingen om deze arme te bekeeren naar het voorbeeld van den groolen apostel den H. Francis- cus Xaverius, wiens beeld in de kerk te Kaltern op het altaar stond. Hoe hadden de kinderen naar die verhalen geluisterd, en vooral GilliDe gestalte van den groo- ten apostel stond sedert dien steeds voor zijn geest als een sprookjesachtig ideaal. Ja, zoo iemand wilde hij worden, hij wilde over het water varen en bergkloven en wouden doorgaan en menschenzielen op zoeken zooals hij nu naar hooi en rijsthout zocht. Gilli had nog met geen nieiisch over zijn toekomstdroom gesproken. Wellicht dacht hij juist aan dat alles, toen hij van de Altenburgsche pastorie huiswaarts keerde. Hij wandelde in gedachten verlo ren en lette er niet op, dat de zon achter de bergen zonk en een scherpe wind door zijn verscheurde kleeren woei. Opeens schrikte hij uit zijn gepeins op. Een stem riep: „Hé, Gilli, zeg jij niet goeden dag?" Een krachtig gebouwde man, maar niet jong meer, versperde den knaap den weg. „Zijt gij het, oom Benedikt „Ik heb jelui eens willen gaan opzoe ken," bromde de oom, „maar geen menscli heeft me binnengelaten." „Dal geloof ik wel. Moeder is alleen daar binnen, dan sluiten wij haar op. Dat heeft ons Sandel aangeraden. Ga met mij mee, oom Benedikt volgde den jongen. 0 „Hoe gaat het met moeder vroeg hij nog steeds brommerig. Toen de knaap onbevangen antwoordde dat het goed met haar ging, lachte hij luid zoodat Gilli verbaasd opkeek. „Zoo, gaat het goed? 't Zal er mooi uit zien Neen, neen, dat is geen orde, dat is geen huishouden „Wij zorgen voor het huishouden, ik en Trinele," antwoordde Gilli zelfbewust en verhaastte zijn tred, om den zeldzame be zoeker spoedig te overtuigen, dat hij het huishouden goed geleid had. Bij het huisje aangekomen, maakte hij zijn oom eerst -opmerkzaam op de hooi- en houtmijt, die hij bij elkaar verzameld had en merkte op, dat het juist thans een erg ongunstig tijdstip was. Op St.-Martinus- dag had de oom moeten komen, dan zou hij verbaasd geweest zijn over de hoogte der mijten Nu brak de werktijd voor hem aan, en juist vandaag was hij den heelen dag in het woud geweest, om hout te sprokkelen. Zijn zusje en zijn broertje wa ren intusschen, naar hij vermoedde, met de geit uitgegaan op warme plekjes vond men reeds malseh gras, dan zou zij spoe dig rijkelijk melk geven. „In den zomer," verzekerde hij, „hebben wij zooveel melk, dat de buurvrouwen ze bij ons komen koopen. En salade hebben wij in den zomer zooveel wij willen, de mooiste kroppen." voegde hij er bij en wees op het armoedige tuintje van Trine. Gilli sprak met groote geestdrift, maar Benedikt luisterde met gefronste wenk brauwen en de handen in den zak naar hem (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6