Het Eucharistisch Ziekentriduum in de St. Josephkerk Burgerlijke Stand TELEGRAMMEN WOENSDAG 22 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 22 Juli 1031, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.763.6 te Parijs en Lyon Laagste barometerst.: 746.5 te Vestmanoer Verwachting tot den avond van 23 Juli: Zwakke tot matige Zuid-Westelijke tot Zuidelijke- wind. Meest half tot zwaar be wolkt. Aanvankelijk weinig of geen, later toenemende kans op regen. Weinig veran dering in temperatuur. LUCHTTEMPERATUURï 19.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Woensdagnamiddag 9.36 uur tot Donderdagmorgen 4.36 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 19, 12 uur 19.5 en 3 uur 19.5 gr. C. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur 17.5, 12 uur 18 en 3 uur 18 gr. C. HOOGSTE WATERSTAND. Hoogwater te Katwijk aan Zee op Donderdag 23 Juli voorm. 9.42 uur en nam. 10.13 uur. Excursie M. S. G. Men schrijf ons: Het Nederlandsche kli maat schijnt met ons meegereisd te zijn, want ook hier is de regen niet van de lucht. Maandag hebben we een tweede bezoek aan de Koloniale tentoonstelling gebracht en speciaal de Nederlandsche afdeeling. Het nieuw in aanbouw zijnde paviljoen en de Balineezenkapel maakte thans de hoofdschotel uit. Dat de Mathesianen niet de eenige Ne derlanders in Parijs waren, was al eerder opgemerkt, maar vandaag was er ook nog een allerhartelijkst samentreffen tussc'nen ons en een Leid-sch ingezetene. s Avonds een bezoek aan de Opera Co- mique en ook deze dag behoorde tot het verleden. De thuiskomst is bepaald op a.s. Don derdag 12 uur. Een schenking. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen maakt bekend, dat de hoogleeraren dr. J. H. F. Kohlbruggete Utrecht en dr. F. M. Th. Böhl, alhier, aan den Staat der Nederlanden, ten behoeve van de bibliotheek der Rijksuniversiteit te Utrecht, hebben geschonken een eiken boe kenkast, waarin zich bevindt een verzame ling geschriften, brochures, werken, ma nuscripten en brieven van dr. H. F. Kohl brugge, welke schenking met groote erken telijkheid is aanvaard. Aan de schenkers is de oprechte dank van de Regeering voor hun waardevol aan bod betuigd. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inscbrq ving. 578S. A. Kaar, Voorhout, Hoofdstraat 39, winkelier-, kapper-, sigarenwinkel. E.: A. Klaar, Voor hout. W ijzigingen. 5068. Wed. A. Hoek, Voerhout, Hoofdstraat 39, drogisterij, siga renwinkel. De eigenares Wed. C. M. Hoek- van Winsem, is d.d. 8'Mei 1930 gehuwd met A. Klaar. Deze is thans eigenaar der zaak. Wijz. handelsn. thans: A. Klaar. 1933. Coöp. Brandwaarborg Maat schappij Noorden-Nieuwkoop G.A., Nieuw koop, AVijk B. 93. Uittr. Vice-Voorz.: P. A. Th. van der Weyden, Nieuwkoop. N. Best.- lid: B Plomp, Nieuwkoop. 4353. Wed. Fischer Co., Leiden, Steensc.huur 10, handel in minerale wate ren. Bovengenoemde vennootschap onder firma is met ingang van 1 Mei 1931 ont bonden, terwijl een nieuwe vennootschap onder firma werd opgericht onder den naam: AVed. Fischer Co. (B.P.) Venn.: J. Kranenburg, Leiden, en G. Kranenburg, Leiden. Voor den dienst in Ned. Indië is bestemd mr. H. Samkalden, alhier, als rechterlijk ambtenaar. 1 Juni j.l. was het 25 jaar geleden, dat de heer AV. Bink Nzn., wonende alhier, bij de firma de Erven de Wed. J. van Nelle als reiziger in dienst trad. Door omstandigheden had hiervan eerst 'hedenmorgen de huldiging plaats. Hij werd in de versierde koffiekamer van het hoofdkantoor t-e Rotterdam ontvangen en door één der firmanten met zijn jubileum gelukgewenscbt, onder aanbieding van een door de firma beschikbaar gestelde bronzen eerepenning en een cadeau onder couvert. Namens het persoueel werd hij door den procuratiehouder, deu heer M. de Bruyn, gehuldigd onder aanbieding van een stoffe lijk blijk vau belangstelling. Hedennacht is waarschijnlijk door insluiting een inbraak gepleegd ten kantore eener maat schappij aan het Galgewater. Een bedrag van 100 werd iüi es® schrijfbureau ontvreemd. GROOTER DEELNAME DAN VORIG JAAR. De kerk in feesttooi. Pastoor Leu&en heeft Leiden en omge ving een kostbare schat nagelaten in het Eucharistisch Ziekentriduum, het drie daags ch geestelijk festijn, dat telken jare in de Et. Josephkerk aan den Heerensingel wordt gehouden. Hoezeer dit Ziekentriduum op prijs gesteld wordt blijkt wel uit de steeds grootere deel name van zieken uit Leiden en omliggende dorpen. Pastoor Vijverberg heeft bet prachtige werk van zijn voorganger overgenomen en de zieken kunnen er hem niet dankbaar ge noeg voor zijn, maar daarnaast zijn zij ook weer dank verschuldigd aan de dames en heeren, die evenals vroeger weer drukke weken van voorbereiding hebben gehad om te zorgen, dat alles weer vlot van stapel liep, dat tevens weer zooveel mogelijk zie ken zouden kunnen deelnemen aan dit mooie kerkelijke feest. Inderdaad, het comité voor het Zieken triduum komt weer een woord van lof toe voor dat alles en we twijfelen er niet aan, of de zieken zullen daarvan in een hartelijk gebed bot God en den H. Joseph blijk geven. Maar daarnaast vertrouwen we ook, dat de gezonden hun dankbaarheid toonen. Ge voelig voor de wijze, waarop velen reeds bewezen het werk en de opofferingen van he.t comité op prijs tè stellen door het geven van financieelen steun, mogen we niet na laten nog eens een krachtig beroep te doen op a-1 degenen, die hun tijd en werkkracht niet actief in dienst van dit mooie werk kunnen stellen. Zij allen kunnen toch hel pen en ook hun steun is onmisbaar, ter wijl de ^verdiensten van finaniiee'en steun ongetwijfeld even hoog zullen worden aan geslagen door God, die ieder beoordeelt naar zijn werken. Mogen dan velen zich gedwongen gevoe- finantieel offertje te brengen! len BIOSCOPEN. Casino: Aroor volwassenen. Luxor: Voor volwassenen. Trianon: Voor iederen leeftijd. Een geschikte gelegenheid daartoe heeft men hedenavond, wanneer de kerk van half acht tot negen uur ter bezichtiging is open gesteld. Schooner nog dan andere jaren prijkt de St. Josephkerk weer in feesttooi van bloe men en licht. Wit overheersoht het geheel, geheel in overeenstemming met het heider wit der bedden, waarop de zieken hun tri duüm zullen doorbrengen. Een woord van dank aan de schenkers van bloemenen groen is hier zeker wel op zijn' plaats. Dit jaar nemen 270 zieken aan het Triduum deel. Daarvan liggen er 116 op lig stoelen, 55 op bedden en de overigen zijn in staat gebruik te maken van stoelen. Van de deelnemers zijn er 90 uit Leiden, 180 uit de buitengemeenten. Het grootste aanbal leverde Lisse met 50, dan volgden Wassenaar met 30, Roelofarendsveen met 20, Eassenheim met 15 patiënten. De ove rigen komen uit Oegstgeest, Katwijk, Noord-wijk, Noordwijkerhout, Langeraar, Rijp wetering, Voorschoten, Stompwijk, Hazerswoude, Zoeterwoude, Alphen aan den Bijn, Voorhout en Warmond. DE OPENINGSPLECHTIGHEID. Hedenmorgen te half tien had de ope ningsplechtigheid plaats. Het zangkoor der parochie zong het Veni Creator, waar na door den hoogeerw. heer deken A. H. M. J. Homulle de zegening plaats had van zieken en draagstoelen. Daarna werd het H. Sacrament ter aanbidding uitgesteld. De hoogeerw. heer deken Homulle droeg daarna de H. Mis op, geassisteerd door den zeererw. heer L. J. Klaverweijden, pastoor der Kruisheerenparochie en rector van het studiehuis te - Zoeterwoude, als diaken en de zeereerw. heer Beijnen als sub-diaken. Het zangkoor vertolkte de driestemmige Mis van Perosi, Onder de H. Mis hield de pastoor der parochie, de zeereerw. heer J. C. Vijver berg de openingstoespraak, waarin zijn eerw. tot tekst gekozen had: „Misereor super turbam, Ik heb medelijden met de schare". Pastoor Vijverberg begon met een woord van dank aan den zeereerw. heer pastoor Leusen, die reeds enkele jaren in deze kerk het Ziekentriduum had geleid en de moeilijkste jaren daarvan heeft mee gemaakt. Spr. nam nu zijn taak over, maar hij voelde zich hier meer als de ceremonie- wordt een post- telefoonstation Met ingang van 27 Juli annex telegraaf a het sigarenmagazijn van den heer A. v. Egmond, Haven 2. Het agentschap is op werkdagen opengesteld van: 819.30 voor zegelverkoop, aanneming en uitreiking van aangeteekenden, aanneming van postpakketten. 3.3015 voor den postwissel-, postchèque- meester in den dienst van den grooten gastheer Jesus Christus. Bij dit feest der zieken had spr. een taak te vervullen en het was zijn innigste wensch die taak zoo goed mogelijk te ver vullen, om alle zieken te doen genieten van het gastmaal des Heeren, waarvan alles nu bereid was. Van alle 1-""ten zijn de zieken gebracht evenals Christus destijds in den woestijn de menschen om zich heen verzamelde om getuige te zijn van de wonderkracht der broodvermenigvuldiging. Spr. stelt daarna in het licht hoe Jesus omging met de zondaars, gelijk we in het Evangelie van Maria Magdalena hebben gelezen, maar Jesus was vooral een troos ter der zieken en spr. vraagt allen af, of het nu voor hen geen troost is Jesus te zien onder de zieken en kranken, te hoo- ren hoe allen tot Hem roepen: „Jesus, zoon van David, ontferm u mijner?" Laat deze bede in deze dagen vooral dikwijls van uwe lippen komen, aldus richt spreker zich tot de zieken. Dan kan het niet anders of Jesus zal ook over u de woorden spreken, die Hij eens sprak in den woestijn: Ziet. drie dagen volgen ze Mij, Ik heb medelijden met de schare! Dan kan het niet anders, of Jesus zal zijn vrede schenken, dien vrede, dien de wereld niet geven kan. Spr. beveelt tenslotte allen vurig aan te bidden tot St. Joseph, den patroon der zieken, den patroon ook der stervenden, opdat hij hen sterke in het dragen van Christus' kruis, Hem volgend op den ko ninklijken weg naar het kruis. Daarna werd het H. Misoffer voortge zet. Treffend was het oogenblik, waarop aan de zieken de H. Communie werd uit gereikt. Het zangkoor vertolkte daarbij op devote wijze het Sacris Solemniis. Na het Tantum Ergo volgde de zegen met het Allerheiligste en tot slot werd gezongen: Macht van het lijden. Te 12 uur had de plechtigheid der hand oplegging plaats. Kapelaan Dorbeck hield hierbij een korte toespraak, waarbij hij een vergelij king trok tusschen deze handoplegging en die der kleine kinderen, waarvan het Evan gelie verhaalt. Aan de handoplegging werd deelgeno men door den hoogeerw. heer deken Jam- sen van Zoeterwoude, pastoor Vijverberg, pastoor Heiling, pastoor Klaverweijden, de paters Mulder en Jorna, pater v. Oyen van de Orde der Lazaristen, en de kape laans Dorbeck, Gudde, Kramer, v. d Ven, van Sobaik (Oegstgeest) en Kraakman (Langeraar). Hedenmiddag te kwart over twee was er Lof en Ziekenzegening. Het plechtig Lof werd gecelebreerd door den zeereerw. hee.r pastoor A. J. Heiling, met assistentie van kapelaan Kramer als diaken en kapelaan v. Scha.ik als subdiaken. Kapelaan van de A7en hield de predika tie, waarin Zijneerw. uiteenzette weflk een schat ons geschonken is in het bezit van het H. Geloof. Christus ging tijdens Zijn openbaar leven weldoende rond oveir de aarde en genas de zieken, die tot Hem kwamen. Die wonde ren waren noodig ter bevestiging van Zijn leer, tot stichting van het Godsrijk op aar de. Een wonder blijft een binten ge woon feit, en, als we ons afvragen waarom ook aan onze zieken geen wonder gebeurt, zegt spr, dan moeten wij niet vergeten, dat we in dit leven op de doorreis zijn naar de eeuwig heid. Onze zieken met den schat van het H. Geloof zijn rijk, vergeleken met degenen, die de gave des Geloofs niet kennen en toch ook de pijnen moeten dragen. De H. Liduina van Schiedam was gedu rende 38 jaa-r aan het ziekbed gekluisterd en daaraan moeten wij een voorbeeld nemen. DE TARWEAVET Het Regeeringsbureau voor de uitvoering der Tarwewet vestigt er nogmaals ernstig de aan dacht op, dat het vervoeren en opslaan van ongemengde tarwemeel of tarwebloem (zooge naamd tarwemeel of tarwebloem B) is verbo den, doch dat in bepaalde gevallen en onder bepaalde voorwaarden vergunning tot vervoer en opslag kan worden verleend, waarvoor be langhebbenden zich zullen moeten wenden tot de vereeniging Nederlandsche Meelcentrale, voorloopig gevestigd Trompstraat 73, Den Haag Vervoer of opslag zonder vergunning kan ernstige bestraffing ten gevolge hebben. Handelaren in tarwemeel of tarwebloem B, mogen dus van de bij hen aanwezige voorra den niet afleveren zonder vooraf verkregen vergunning van de Meelcentrale. Zij moeten er daarbij echter op rekenen, dat vergunning tot aflevering van tarwemeel of tarwebloem B in geen geval wordt verleend voor aflevering aan bakkers en banketbakkers, die nog van dat meel of bloem in voorraad hebben. Het is dus noodzakelijk, dat handelaren, die vergunning wenschen tot het vervoer van dat meel of die bloem naar afnemers, bij hun aan vraag om die vergunning opgeven, voor wie de te leveren tarwemeel of tarwebloem B be stemd is. Tenslotte wordt er nog op gewezen, dat zij, die geen lid zijn van een organisatie zich zullen moeten aansluiten bij de Meelcentrale. HET ONTSLAG VAN ARBEIDERS OP STAATSMIJNEN. In verband met berichten van ontslag op de staatsmijn „Maurit-s" vernemen wij dat op de staatsmijnen inderdaad een aan tal arbeiders is opgezegd. Het aantal is echter niet veel hooger dan in andere maanden het geval pleegt te zijn. Het is belangrijk minder dan het genoemde getal van 80. Het ontslag is dus niet als een aanwijzing te beschouwen dat de mijnen wegens de malaise reeds met ontslaan van arbeiders beginnen. De netto productie van de gezamenlijke steenkolenmijnen in Limburg gedurende de maand Juni 1931 bedroeg 1.105.558.491 ton. Het totaal arbeiders op de gezamen lijk steenkolenmijnen bedroeg op 1 Juli 27.396 ondergronds en 11.266 bovengronds, totaal 38.662. Het aantal dagen, waarop het bedrijf gedurende de maand Juni 1931 geregeld werd uitgeoefend, bedroeg op de Domini- ale mijn en de mijn AVillem Sophie 25, op de overige mijnen 26. Verdronken. Aan het strand te Kijkduin is gisteren bij het baden in zee verdronken de 18-ja-rige LEIDEN. Geboren: Therosia Helena Cornelia, d. van AV. A. Ivreffer en C. C. Hooijinans. Gerardus Egbertus, z. van J. Feenstra en P. Kooijenga. Cornelis Johannes Bernar- dus, z. van B. C. J. Langezaal en E. B. J. Wiegerinck. Ondertrouwd: Th. C. Ouwendijk jm. 27 j. en E. Zandvliet jd. 23 j. Overleden: A. van Houten zn. 1 mnd. wikkelen. In principe staat het echter vast, dat het bezoek zal doorgaan, hoewel men van het tijdstip, waarop het zal plaats vin den, nog weinig zeggen kali. Nog negentigduizend stakers in Noord-Frankrijk. PARIJS 22 Juli. (V.D.) In het begin van deze week zijn wederom vele arbeiders 1:1 het textielgebied van Noord-Frankrijk aan den arbeid gegaan. Alleen te Roubaix en Tourcoing gingen Maandag weer tiendui zend arbeiders aan het werk, die voor het eerst sedert het begin van de staking weer naar de fabrieken zijn teruggekeerd. Hot aantal stakers bedraagt echter nog steeds bijna negenigduizend. DE ZEPPELIN NAAR DE NOORDPOOL. FRIEDRICHSHAFEN 22 Juli. (V.D.) Al vorens te vertrekken naar het Noordpool- gebied maakte de „Graf Zeppelin" heden morgen vroeg onder commando van dr. Eckener nog een technische proefvlucht. Zooals men weet, heeft het luchtschip met het ook op deu Noordpooltocht, zoowel in- als uitwendig een aantal veranderingen ondergaan. In het midden van het lucht schip is een groot luik aangebracht, die met deuren kan worden gesloten. Door deze opening wil de Russische geleerde Moluja- kof een met gas gevulde ballon uitlaten, die naar hij hoopt een hoogte zal bereiken van 15.000 M. In de groote passagiers- cabine bevindt zich slechts een lange smalle tafel, met daarbij passende kleine stoeltjes van de lichtste metaalsoorten ver vaardigd. In de bergruimen bevinden zich booten, reddingsboeien, ijs-houweelen en pro viand •voor 58 dagen. De geheele beman ning is voorzien van een volledige Pooiuit- rusting. LONDEN 22 Jui. (V.D.) Na de conferen tie van hedenmorgen werd hot volgende officieele communiqué uitgegeven. De in ternationale conferentie zette hedenmorgen te 10 uur in het Foreign Office de bespre kingen voort en beraadslaagde over de methoden voor het herstel van vertrouwen in de stabiliteit van de Duitsche financiën door internationale samenwerking op de basis van het rapport van de commissie van ministers van financiën. Men heeft daardoor eenige vooruitgang bereikt en J. M. v. d. H., wonende in de Obrechts-traat aantal technische kwesties werd ter be te Den Haag, die zioh te ver in zee had be geven en met den stroom is meegevoerd Het lijk is nog niet aangespoeld. Eindelijk gesnapt. He-t gelukte de politie te Zeist een vier tal jonge menschen, inwoners van Zeist, aan te houden, die zich reeds vanaf Paschen bij herhaling schuldig maakten aan inbraak in een groot wimke'magazijn aan de Mon- taubanstraat, dat alleen overdag wordt be woond. Gebleken was, dat oehalve een zevental revolvers, buksen, flesschen wijn en allerlei snuisterijen als buk werden meegenomen. Ook de reeds aan derden verkochte vuur wapenen konden na de aanhouding der da ders worden opgespoord. DE L0NDENSCHE CONFERENTIE. Keeren de Franschen rr.orgen terug? LONDEN, 22 Juli. (V.D.). Hoewel minis- I ter-president Laval te Parijs heeft doen verklaren, dat het gerucht als zouden de j Fransche ministers voornemens zijn heden i naar Parijs terug te keeren, geheel zon- Ghristus heeft he-t H. Sacrament des Al- j der grond is, neemt men te Londen aan, taars zoo ingesteld, dat ook de zieken Hem in het H. Sacrament' steeds kunnen ont vangen en daarom doet spr. op allen een beroep God te danken en te loven voor die onbegrijpelijke weldaad. Na. de predikatie had de plechtige Pro cessie met het Allerheiligste plaats, waarna ieder zieke den zegen met het Allerheilig ste ontving. Toegelaten zijn tofc de afdeeling werk tuigbouwkunde en electrotechniek der Mid- delb. Techn. School te Haarlem, eerste stu diejaar (theoretici) J. AV. F. Deurloo, E. J. L. Hazevoet, J. P. H. Jansen en A. Stoeke; tot de afdeeling werktuigbouwkunde en electrotechniek eerste studiejaar (practici): O. J. van Oerle en B. G. G. Schneiders. Gisteravond omstreeks half tien werden door een burger twee kinderen van 5 en 9 jaar bij Lammebrug aangetroffen. Zij kwamen van Voorburg en zeiden op weg te zijn naar een tante in Gouda. De politie werd gewaarschuwd die de ouders der kinderen van een en ander in kennis stelde, waarop de vader der kinde ren hen kwam terughalen. teits- en ouderdomsrenten en dienst der onge vallenwetten voor zoover betreft aangifte van bedrijsstakings en ongevalsaangiften en in ont vangst nemen van loonlijsten. 818 uur voor belastingbetaling. 820 uur voor telegraaf en telefoon. Op Zon- en feestdagen voor alle diensten gesloten. Postchèques kunnen aan de agentschappen mede worden uitbetaald, mits op de chèque en op het advies als kantoor van uitbetaling is vermeld de naam van het agentschap i.e.: Lei denStation resp. LeidenHeerenstraat resp. LeidenHaven. LAATSTE BERICHTEN EERSTE KAMER. Het centraal stembureau voor de verkie zing van de leden der Eerste Kamer heeft heden in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heeer J. N. Hendrix, tot lid der Eerste .Kamer benoemd ver klaard Mr. P. J. Reymer, te Hilversum, rr vmti dat de mogelijkheid blijft bestaan, dat Laval en Bria-nd morgen naar Parijs zul len terugkeeren. Ernstige stemming. LONDEN 22 Juli (V.D.). De vertegen woordigers der zeven .mogendheden zijn hedenmorgen om 10 uur opnieuw in confe rentie bijeengekomen, nadat Stimson ge- ruimen tijd bij MacDonald had vertoefd. De algemeene stemming is zeer ernstig. Engeland tegen Frankrijk? PARIJS 22 Juli (V.D.). Do „Paris Midi" vreest, dat vooral na het telegram der Duitsche nationale oppositie een sterk anti- Fra-nsch gezind front tot stand zal komen. Het blad geeft de schuld daarvan aan En geland, dat voortdurend tusschen Frankrijk en Duitschland zijn eeuwige politiek van tweedracht zaaien voert. De Engelschen hebben zich tusschen Duitschland en Frankrijk geschoven om toenadering te ver hinderen. Hoelang moeten wij het nog dul den, vraagt de „Paris Midi" verontwaar digd. Tegenover het optimistische woord van Curtiu-s van een nieuw begin, stelt het blad dreigend, het begin van het einde. Het bezoek van MacDonald en Henderson aan Berlijn. LONDEN 22 Juli (V.D.) Ook hedenmor- handeling voorgelegd aan de minister: financiën, die vanmiddag over deze kwes ties zullen vergaderen en hun rapport mor gen aan de plenaire conferentie zullen voor leggen. Drie jongelui levend verbrand. PARIJS 22 Juli. (V.D.) In de nabijheid van Besamjon kwam een auto, die wilde uitwijken voor een motorrijder, in botsing met een zwaren vrachtauto. Tengevolge van de botsing werd het benzinereservoir van de luxe auto vernield en stroomde de benzine over den heeten motor, waardoor in een oogwenk de geheele auto in lichte laaie stond. De drie inzittenden, drie jou gelui, verbrandden levend. Tengevolge van de ontwikkelde hitte kon niemand den wagen naderen om de ongelukkigen te be vrijden. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn -59. Londen 12.033/4 New York - 2.48'/16 Parijs 9.73 Brussel 34 59 Zwitserland 48.27 U2 Milaan 12.97l/2 Madrid 22.85 Oslo 66.30 Kopenhagen 66.30 Stockholm Weenen 66.40 54.95 7.34 Boedapest Prolongatie 1 3/4 pet. BEURSOVERZICHT. Het pubiek houdt zich nog gereserveerd in afwachting van nadere berichten uit Londen. De beurs had heden te kampen met een gropt gebrek aan orders en de handel was mitsdien van kleine almetingen. De markt stond onder den invloed der be richten uit. Londen en aangezien weinig concrete mededeelingen werden gedaan, bleef men in het onzekere verkeeren om trent den stand der onderhandelingen. Hierdoor werd een atmisfeer van onzeker heid geschapen, die aan de beurss temming niet ten goede kwam en op de bedrijvig heid remmend werkte. In Kon. Olie ging nogal wat om; zij hadden van'eenig aanbod, te lijden er moesten enkele pets. prijsgaven. De Amerikaansche soorten echter werden in navolging van Wallstreet hier en daar wat hooger afgedaan. Industrieelen trokken slechts matige belangstelling. Aku's lagen gedrukt in de markt. Unilevers werden wat lager afgedaan. Philips gedeprimeerd. In Accoustieken ontwikkelde zich eenige af faire op ongeveer het niveau van den van gen dag. Suikers verkeerden bij geringe om- JUU VUIL ixutumui- o—0- ------ -----0- gen was het nog niet zeker, of het bezoek I zetten eenigszins in reactie, labakkon en van de Britsche ministers MacDonald en Henderson aan Berlijn gedurende het ko mende week-end zou doorgaan. Het is ge heel afhankelijk van de wijze, waarop de Londenoah# fi«> «ir.h verder uil oat- Rubbers vermochten nauwelijks eenige at- j tentie te trekken. Scheopv. verlaten. Op de I Amerikaansche markt ontstond de gebrui kelijke beweging in Anaconda». Ook iets om in Nevada's.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3