MAANDAG 20 JULI 1S31 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 Ediht, stuurm. H. H. Garbrecht, in 1 uur 49 min. 59 sec. Zesmeter klasse (middagwedstrijd) 1. Kemphaan, in 1 uur 49 min. 26 sec.; 2. Lou, in 1 uur 53 min. 43 sec.; 3. Edith, in 1 uur 56 min. 0 sec. Canadeesche kano"s: 1. Snuffel stuurm. M. Ruytenschildt, in 30 min. 7 sec.; 2. Mickey Mouse, stuurm. G. Saraber, in 34 min. Kajaks: 1. Bonzo, stuurm. L. Haaf- kens, in 41 min. 30 sec.; 2. stuurm. H. de Jong, in 42 min. 34 sec. 22 M2. Scherenkruisers: 1. Sperwer, stuurm. C. A. Vermaat, in 2 uur 15 min.; 2. Habibi, stuurm. G. van Dussel- dorp, in 2 uur 16 min. Handicap klasse D: 1. Narmada, stuurm. H. W. Tieleman, in 2 uur 2 min. 36 sec., ber. tijd,; 2. Zeepaardje, stuurm. J. Heynen, in 2 uur 5 min. 32 sec. Begenboogklasse A: 1. Jan, stuurm. H. Veldhuizen, in 2 uur 6 min. 20 sec.; 2. Hennie, stuurm. M. Hendriks, in 2 uur 8 min. 25 sec.; 3. Hollandia, stuurm. C. van Staveren, in 2 uur 8 min. 37 sec.; 4. Maas, stuurm. H. H. de Goederen, in 2 uur 9 min. 12 sec. Regenboogklasse B. 1. El, stuur man A. W. K. Hoekstra, in 2 uur 4 min. 45 sec.; 2. Westeinder, stuurm. J. Sluizer, in 2 uur 8 min. 58 sec.; 3. Snip, stuurm. H. J. Swart, in 2 uur 9 min. Vr ij buiterklasse: 1. Jan Brass, stuurm. J. Dorsman, in 2 uur min. 4^sec.; 2. Uilenspiegel, stuurm. J. Surie, in 2 uur 12 min. 31 sec. 12 M 2. Eenheidsklasse: 1. Braassemermeer, stuurm. Hans Nathan, in 2 uur 13 min. 29 sec. 12 V o e t s j o 11 e n k 1 a s s e A: 1. Ideaal II, stuurm. J. N. Karreman, in 1 uur 17 min. 45 sec.; 2. Bee, stuurm. F. A. F. Gal- lé, in 1 uur 18 min. 46 sec.; 3. Black Dia mond, stuurm. Jac. Barzilay, in 1 uur 19 min. 18 sec.; 4. Bonzo, stuurm. P. J. J. Huybers, in 1 uur 21 min. 16 sec.; 5. Woel watertje II, stuurm. C. C. J. Wernink, in 1 uur 21 min. 22 sec. 12 Voetsjollenklasse B.: 1. Vagebond, stuurm. Th. van Helvert, in 1 uur 24 min. 45 sec.; 2. De Glipper II, stuurm. M. Kagchelland, in 1 uur 29 min. 32 sec.; 3. Kabouter, stuurvr. mej. Uut Mo lenaar, in 1 uur 29 min. 43 sec.; 4. De Klie- ver, stuurm. J. Kranenburg, in 1 uur 31 min. 2 sec.; 5. Elf, stuurvr. mej. C. de Vis ser, in 1 uur 31 min. 10 sec. 12 Voetsjollenklasse C.: 1. 14 Sweltsje, stuurm. A. A. van Tienhoven, in 1 uur 34 min. 31 sec.; 2. Jol 133, in 1 uur 36 min. 55 sec.; 3. Jol 282, stuurm. N. N. in 1 uur 37 min. 42 sec.; 4. Dwarrelaar, stuurvr. mej. II. Visker, in 1 uur 39 min. 12 sec.; 5. Good Luck, stuurm. J. L. van Wer- meskerken, in 1 uur 39 min. 45 sec. ROEIEN DE NATIONALE R OEI KAMPI OEN SCHAPPEN TE SLOTEN. Het weer liet zich ook op den tweeden dag der Nederlandsche roeikainpioenschap pen op de baan te Sloten weinig aanlokke lijk aanzien. Van scherpen, strijd was in vijf van de zeven finales geen sprake. Twee nummers de vier met stuurman en de vier zonder stuurman waren row overs, terwijl in de twee met stuurman, de double scull van strijd geen sprake was. Ook de twee met stuurman verliep zonder spanning. Om half drie precies ging Laga. in de vier met stuurman alleen over de baan. Tijd 7 min. 34 sec. In het nummer twee zonder stuurman was de strijd al eigenlijk in het begm be slist. Triton kwam na den start direct voor en liep steeds verder uit. De Utrechtenaren hadden het moeilijke water en op behoor lijken afstand van de finish zochten zij rustiger water op. Triton won tenslotte met vier lengten voorsprong. De uitslag luidt: 1. Triton, Utrecht, P. A. Boe-of sen, boeg, G. L. Roëll, slag. Tijd 8 min. 7 sec.; 2. Aanstel, Amsterdam, ver ach ter. De uitslag van het sciffnummer luidt: 1. P. D. Timmerman (Het Spaarne, Haarlem), tijd 8 min. 16 sec.; 2. B. Boerma (Arsa Am sterdam). De uitslag van twee met stuur luidt: 1. Wi-lem III, A. van Bergen, boeg W. H. Jens, slag, H. H. Hora, Siccama, stuurman, tijd 8 min. 49 sec.; 2. Triton, A. v. d. Water, boeg, J. Oornelis, slag, The Sing Ho, stuur man, ver achter. Van het Double scull-nummer is de uit slag. 1. Laga, Delft, met L. de Freytag, boeg en J. B. J. van Dongen, slag, tijd 7 min. 51 2/5 sec.; 2. Nautilus, ver achter. De uitslag van de Achten is: 1. Nere-us, Amsterdam, tijd 6 min. 46 sec. A. M. Bom, boeg. P. de Graeff, H. L. Groeneveld, H. Schutter, P. H. Jus-tman, Jacob S. A. de Jong, P. James en S. De Wit-, slag S. Hallie stuurman; 2. Laga, Delft, ruim een halve lengte achter. Precies op tijd waren de wedstrijden af- geloopen. EUROPEESCHE ROEI KAMPI OENSCHAPPEN. De Nederlandsche deelneming. Naar wij vernemen heeft het bstuur van den Nederlandschen Boeibond na de Vrij dag en Zaterdag gehouden wedstrijden om de nationale kampioenschappen beslo ten de volgende ploegen uit te zenden naai de Europeesche roeikampioenschappen, die 16 en 16 Augustus a.s. te Parijs worden gehouden. Twee onder stuurman: Triton. Vier met stuurman: Laga. Vier zonder stuurman: Laak. Acht: Nereus. ZWEMMEN DE ONDERLINGE ZWEMWEDSTRIJDEN. De Zwem ver eeniging „De Zijl" heeft het met haar zwemwedstrijden Zaterdagmid dag al evenmin getroffen als op den daar aan voorafgaanden Woensdagavond. Er scheerde een koude stormachtige wind over het water, waarvan de temperatuur bene den de achttien graden gedaald was, zoo dat het niet bepaald een pretje was om het zwembad in te kruipen. Een goed zwem mer laat zich aan weer en wind intusschen weinig gelegen liggen en zoo kan ook deze middag, ondanks liet ongunstige weer ten slotte toch nog heel goed geslaagd genoemd worden. Het programma bestond hoofdza kelijk uit onderlinge wedstrijden, die uit den aard der zaak altijd de bijzondere aandacht hebben van het publiek, dat flink was opgekomen. De belangstellenden leef den hartelijk en dikwijls zelfs zeer luid ruchtig met de zwemmers en zwemsters, waaronder zich hun zoons, dochters, broers, zusters, verlooiden en vrienden bevonden, mee. Er heerschte een opgewekte stemming zoowel onder de kampioenen als onder oet zich de koude handen wrijvende publiek. Het programma werd vlot afgewerkt en tenslotte: de spanning bij de verschillen de nummers ontbrak allerminst. Dat begon al direct met de 50 M. schoolslag voor nee- ren, waarbij K. Kraayenbrink en F. v. d. Mark Jr. elkaar al heel weinig toegaven en met een seconde verschil aantikten met v. d. Mark als winnaar. De 50 M. vrije slag voor dames liet een felle strijd zien tus- schen M. Kraayenbrink en A. van Leeuwen, die ook slechts een meter achter elkaar la gen bij de finish. Mej. Kraayenbrink nad de strijd gewonnen en op dit pad der over winning is zij voortgeschreden, want ook bij de twee andere nummers voor dames de 50 M. rugslag en de 20 M. balzwemmeo, slaagde zij er in beslag te leggen op den eersten prijs, waarbij haar beide keeren door mej. O. van Leeuwen goed partij werd gegeven. De 100 M. vrije slag voor heeren werd gewonnen door Iv. Kraayenbrink. W. Snoeker lag vlak achter hem en haalde op de laatste meters nog flink op. De afstaud tot het eindpunt was echter te kort, zoo dat hij toch nog een seconde later aantikte. Bij de 50 M. wisselslag voor jongens adspi- ranten was het ook al een Kraayenbrini, die de eerste prijs won. Bij het nummer 50 M. rugslag voor heeren ging de strijd lus- schen K. Kraayenbrink en F. v. d. Maik Jr. Deze laatste lag aanvankelijk achter, maar wist door een flinke spurt eenige me ters verschil op te halen en met een oieter winst als eerste de finish te bereiken Er kroop ook nog een viertal veteranen het water in om een 50 Meter vrije slag te zwemmen, waarbij allen de schoolslag toe pasten. De winnaar B. Stikkeloruin, maaKte den aardigen tijd van 4S 1/5 sec., maar num mer 2 kwam eerste twaalf seconden later aan en toen de laatste onder daverend gejuich aantikte waren er waarschijnlijk wel minuten verloopen. Ook bij de 50 M. rugslag voor heeren was een mooie kamp te zien tusscben W. Snoeker en A. Kraayen brink en vooral ook tusschen H. Kramp en A. van Egmond. Kramp zwom de baan in 34 4/5 sec., v. Egmond deed er drie vijfde seconde langer over en dan volgde A. Kraayenbrink met een seconde verschil. F. v. d. Horst legde bij het 30 M. redding;- I zwemmen, waarvan 20 M. met drenkeling beslag op den eersten prijs en ook bij het popduiken werd hij winnaar in den mooien tijd van 28 sec. A. Kraayenbrink, die Woensdagavond kampioen werd van Lei den in dit nummer met 28 3/5 sec. vei-, mocht thans de pop niet boven te brengen. W. Snoeker was tweede. Van de onderlinge wedstrijden vallen vervolgens nog te ver melden de nummers 30 M. balzwemmen voor jongens adspiranten en heeren, waar bij respectievelijk W. van Weizen en H. Kramp als nummer één aankwamen. Na de pauze gaf mej. G. Klapwijk van R.D.Z. uitnemend geslaagde demonstraties schoonspringen op de nieuwe stalen spring plank. Het publiek juichte haar hartelijk toe. Tenslotte werden twee polo-wedstrijden gespeeld tusschen de Zijl II en een L.Z.C.- combinatie en tusschen de Zijl I en een an der zevental van L.Z.C. De eerste wedstrijd was vrij onbelangrijk en eindigde in gelijk spel 11. Voor de Zijl I speelden Blansjaar, v. Egmond en H. Kraan achter, Snoeker, Kramp en v. d. Mark voor, Rameau in het doel; voor L.Z.C. aanvankelijk (later kwam er wijziging in de opstelling) Munting, Le pelaar en S. Ouwerkerk achter, H. v. d. Beyden, Smink en Westen voor en Hof- steenge in het doel. De wedstrijden werden o.a. bijgewoond door wethouder Goslinga, die door den voorzitter van „De Zijl", den heer F. v. d. j Mark Sr., in een kort welkomstwoord har telijk werd begroet. De heer van der Mark heette daarin ook de andere belangstel- I lenden hartelijk welkom en maakte van do gelegenheid gebruik de aanwezigen op te wekken lid te worden van de Leidschc B eddingsbrigade. Hieronder volgen ten slotte nog de vol ledige uitslagen: 50 M. Schoolslag (heeren)1. F. v. d. Mark Jr. 42 sec., 2. K. Kraayenbrink 43 2/5 sec. 50 M. vrije slag (dames): 1 M. Kraayenbrink 45 1/5 sec., 2. A. v. Leeuwen 46 4/5 sec. 100 M. vrije slag (heeren): 1. A. Kraayenbrink 1 min. 24 2/5 sec., 2. W. Snoe ker 1 min. 25 3/5 sec., 3. 1 min. 28 sec. 50 M. wisselslag voor jongens adspi ranten: 1. D. Kraayenbrink 43 4/5 sec., 2. W. v. Weizen 46 2/5 sec., 3. B. v. Leeuwen 47 1/5 sec. 50 M. rugslag (heeren): 1. F. v. d. Mark Jr. 451/5 sec., 2. K. Kraayenbrink 46 4/5 sec. 50 M. r u g s 1 a g (dames): 1. M. Kraayen- brink55 3/5 sec., 2. C. v. Leeuwen 60 2/5 sec. 50 M. vrije slag (veteranen): 1. B Stikkelorum 48 1/5 sec., 2. Schalks 59 sec. 50 M. v r ij e s 1 a g (heeren): 1. H. Kramp 34 4/5 sec., 2. A. v. Egmond 35 2/5 sec., 3. A. Kraayenbrink 36 2/5 sec. GEEFT U TIJDIG OP ALS LID VAN DEZE R.K. SPORTVEREENIGING. lederen avond gelegenheid om zich te oefenen fin Voetbal en Athletiek. Keurig ingerich^(gymnastiekzaal. Contributie: «humoren f0.15 per week ^Jenioren f' 0.25 n (alle spor^m inbegrepen) Athletiek alléén. 10.10 per week Zich op te geven: P. DE VRIND, Nieuwe Rijn 92, Leiden, TH. BERGERS, H. Rijndijk F 41, Zoeterwoude. 7062 30 M. b a 1 z w e m m e n (dames)1. M. Kraayenbrink 28 3/5 see., 2. C. v. Leeuwen 30 3/5 sec. 30 M. reddingzwemmen (heeren): 1. F. v. d. Horst 32 1/5 sec., 2. F. v. d. Mark Jr. 34 2/5 sec. 30 M. balzwemmen (jongens adspi ranten): 1. W. v. Weizen 23 2/5 sec., 2. D. Kraayenbrink 23 4/5 sec. 30 M. balzwemmen (heeren): 1. H. Kramp 30 4/5 sec., 2. F. v. d. Horst 22 2/5 sec. (na loting met F. v. d. Mark Jr., die denzelfden tijd maakte). Popduiken: 1. F. v. d. Hirst 28 sec. Polowedstrijd De Zijl IIL.Z.C.- combinatie 11. P o 1 o w e d s t r ij d De Zijl IL.Z.C.- combinatie Twee nieuwe wereldrecords. Tijdens de Amerikaansche zwemkam- pioenschappen voor dames te New York werden twee nieuwe wereldrecords geves tigd. Miss Katherine Rawls vestigde op de 300 yards wisselslag (rug-, school-, en vrije slag) een nieuw wereldrecord met een tijd van 4 min. 45.8 sec. Miss Helen Madison bracht het wereldrecord 1000 yards vrije slag en bracht dit op 13 min. 23,S sec. WATERPOLO De uitslagen. Eerste kasse A. H.P.C.Maas 22. Eerste klasse B. Het Y—S.VJI. 4—2; U.Z.C.-G.Z.C. 5-3. Rerserve le klasse B. U.Z.C. II—G.Z.C. II 2—3. HET NEDERLANDSCHE ZEVENTAL. Het Nederlandsche Polozevental, dat on der den naam Kikvorschen uitkwam, speel de Zaterdagavond in het zwembassin van Oranje Na-ssau te Heerlen een wedstrijd tegen First Vienna ui£ Weenen. Het Ne derlandsche Zevental, met een invaller voor lvöhler, voor wien Molle speelde, klopte de Oostenrijkers met 61. Het was een felge- speelde eh aantrekkelijke wedstrijd, waar de Hollanders steeds in den aanval waren. Het scoren werd geopend door Soeden van het Y, die nog twee doelpunten maak te. Na het draaien trokken de Oostenrij kers ten aanval, waardoor Fersin doel puntte. De Hollanders waren van nu af aan sneller en Stender van Dolfijn bracht de stad met 3 felle schoten op 61. Het spel van de Oostenrijkers viel zeer tegen en maakt 'n poovere indruk tegen over de veel snellere Hollanders. De belangrijkste uitslagen van de 3 100 M. estafette wisselslag luiden: 1. Aache- ner Schwimverein 1906, Aken 4 min. 25 2/5 sec. 2. Vienna 4 min. 7 sec. 6 X 50 M. vrije slag: 1. Kikvorschen Holland, 3 min. 12 sec. 2. First Vienna 3 min. 28 sec. VOETBAL R. K. FEDERATIE OM HET FEDERATIE KAMPIOENSCHAP. Eindelijk de beslissing: R.K.T.V.V. kampioen. Door een gelijk spel tusschen R.K.T.V.V. en D.H.L. is gisteren eindelijk de beslis sing gevallen inzake het Federatie-kam pioenschap. Caesar won voorts van H.M.S., zoodat de stand nu is: gesp.gew. gel. verl. v.t. pnt. R.K.T.V.V. 8 6 1 1 28—11 13 D.H.L. 8 4 3 1 31—13 11 Caesar 8 4 0 4 20—23 S .H.M.S. 7 115 16—27 3 N.E.O. 7 1 1 5 8—29 3 Over de kampioensclub meldt de „Maan dagmorgen" o.m. het volgende: Nadat door R.K.T.V.V. „Wilhelmina" dit jaar voor de achtste maal werd beslag ge legd op het* afdeelingskampioenschap der Brabantsche eerste klas in haar ruim 14- jarig bestaan, wisten de nationaal-getrui den gisteren in eigen huis voor de derde maal de hoogste sportladder in de room- sche Voetbalkringen te bereiken na een zeer spannenden en propagandistiscben wedstrijd contra De Hollandsche Leeuwen Door het gelijk spel heeft het aloude Wilhelmina haar titel Landskampioen we derom voor een jaar bestendigd en is de eer van Tilburg ook dit seizoen weer door de tricoloren op meer dan schitterende wijze verdedigd. Sinds de Federatie haar oud systeem heeft laten varen om n.l. in voor ronden-wedstrijden het kampioenschap te 1 laten verspelen en een geheelen competitie werd vastgesteld, heeft de Katholieke Bond weer een stap voorwaarts gezet en is de animo voor een Landskampioenschap dor R. Iv. F. met honderd procent gestegen. Wij haasten ons de favorieten van R.K.T.V.V., die momenteel in de wol-stad zeer popu- lair geworden zijn, onze complimenten aan te bieden. Reeds acht maal heeft het R.K.T.V.V.- team in haar afdeeling gezegevierd en drie maal plaatste zij zich aan de spits der R.K.F. Als vroeger een kampioenschap werd behaald ging zulks met enkele festi viteiten in eigen kring gepaard en werd door het op sportgebied neutraal Tilburg schouderophalend over een dergelijke prestatie gesproken. We plaatsen daarte genover de huldigingen in deze twee kam pioensjaren, waar en B. en W. van Tilburg, en Tilburg Vooruit en Hasseltsch Belang krachtig medewerkten om de zoo even tot kampioen gekroonde R. K. T. V. V.-ers oen ware ontvangst te bereiden of zooals gis teren eene zeldzaam indrukwekkende hulde te brengen zoodra het Landskampioenschap tot een feit werd gemaakt. Welk een ver schil met vroegere jaren toen enkele sup porters naar datzelfde „R. K.-clubke" togen om hun wedstrijden te gaan bijwonen, ter wijl thans reeds duizenden toeschouwers zich scharen om de krijtlijnen aan de We verstraat om getuige te zijn van hoog staande wedstrijden, welke de Federatie met haar tegenwoordig materiaal kan ge ven. R.K.T.V.V. verloor slechts eenmaal in deze spannende kampioenscompetitie en wel in Beek niet een zeer gehavend elftal. Overigens toonden de tricoloren zich steeds sterker, zoodat het geen twijfel lijdt of de Hasseltsche ploeg is momenteel de sterkste der onder de R.K.F. ressorteerende ver- eenigingen. Op de meest bescheiden manier heeft zich Wilhelmina opgewerkt van een onopgemerkt voetbalclubje tot een alombe- kende vereeniging, die in kracht niet al leen, doch ook in sportiviteit een eere plaats inneemt. Het verwondert dan ook geenszins, dat overal, waar de nationaai- getruiden verschijnen, cene goede pers op den gespeelden wedstrijd volgt. Voor en kele weken werd in Utrecht een Jubileum- wedstrijd gespeeld, waarvoor R.K.T.V.V. was aangezocht te komen spelen tegen een sterk Bondselftal, geformeerd uit den kring Utrecht. Diverse bladen schetsten niet al leen het goede voetbal, dat werd gedemon streerd speciaal door de Tilburgers, doch meer nog de clubgeest en de kameraad schap o-nderling werden op de voorgrond geplaatst. Wilhelmus I—Leiden I 1—1, Het meer dan droevig verschijnsel van het niet opkomen van scheidsrechters, kwam ook nu weer vcor. Na eenig gepraat wordt dan besloten onder leiding van een der aangewezen grensrechters te spelen, de tweede grensrechter was ook maar weg gebleven! Eindelijk dan, om ongeveer vier iiur, trapt Leiden af, deze eerste aanval wordt door Wilhelmus overgenomen, en het is Pompe, die met een massief schot de Leidsche voorhoede opnieuw aan het werk zet. Het spel gaat vrijwel op en neer. W. Goddijn kopt eens schitterend naar Bra kel, doch deze schiet rakeling over. Nu is het woord aan Wilhelmus, en reeds is alles gepasseerd, het publiek juicht, doch het is Bekkering die met een prachtomhaal, dit zeker doelpunt in een corner doet veranderen. Deze corner levert echter niets op. Pompe, die voor dezen wedstrijd linksback speelt, begint zich steeds beter aan te passen, bij eiken aan val is hij een geduchte verdediger, en komt immer zegevierend uit elk duel. Na dat de Leidsche middènvoor nog eens overschiet krijgt Wilhelmus één minuut voor half time een corner te nemen, wel ke door den Wil'helmus-middenvoor schit- teernd wordt ingekopt. Wilhelmus leidt dus met 10, en de scheidsrechter fluit voor rust. Na. de rust ontwikkelt zich een vrij vlot spel met Leiden sterk in de meerderheid, het wil in de voorhoede echter niet erg vlotten. Het spel begint echter van de zijde van Wilhelmus steeds forscher, zoo niet ruw te worden, en verschillende Leidena- ren moeten het danig ontgelden. Al heel spoedig loopen er eenige hinkend over het veld, maar zij geven den strijd niet op. Het is een lust de Leidenaren voor een goaltje te zien zwoegen. Kerkvliet en Bra kei be stoken danig de Voor'ourgsche veste maar hun keeper geeft geen kans. Breed e- veld schiet bij een goed door Pompe aan gegeven bal precies naast. Er ia nog een kwartier te spelen. Van Teijlingen geeft handig over aan Kerkvliet, deze passeert eenige spelers en geeft een keurige pass aan Brakel, die, door twee spelers op den huid gezeten een keurig schot geeft, dat echter de lat scheert. Brakel blijft echter liggen, en het blijkt, dat hij een vrij ern stige blessure aan zijn gezicht heeft op- geloopen; hij verlaat het veld. Na eenige minuten komt hij, onder luide toejuichin gen van de Leidsche supporters weer op het veld. Het spel neemt in vurigheid toe. Leiden zweeft voortdurend voor het Wil- helmusdoel, en, als er nog zeven minuten te spelen zijn, heeft de Leidsche linksbuiten met een prachtschot, het zoolang ver wachtte succes (1l). Dit geeft groote vreugde in het Leiden- kamp, en de nog resteerende tijd brengt geen verandering, zoodat Leiden haar laatste wedstrijd met een gelijk spel heeft geëindigd. DIOC. HAARL. BOND. R. K. Sportvereeniging „St. Bernardus". Door de elftallen van St. Bernardus is gisteren een begin gemaakt met de te spe len seriewedstrijden, welke wedstrijden door beide elftallen op schitterende wijze met een overwinning eindigde, n.l. V.V.B. ■2Victrix 2 2—1; V.V.B. 1—Victrix 1 4—3. Te 12.30 verschenen eerst in het veld V.V.B. 2 tegen Victrix 2. Direct na den af trap werd door beide elftallen de strijd flink aangepakt. Victrix wist echter voor de rust de leiding te nemen, zoodat deze inging met 01. Na de rust werd door V.V.B. alles in het werk gesteld om den gelijkmaker in het net te krijgen, en hun zwoegen werd dan ook spoedig beloond, door het maken van het eerste doelpunt. Nu werd door Victrix ook alles in het werk gesteld om nogmaals een doelpuntje te ma ken, hetgeen hun echter niet mocht geluk ken, daar de keeper alles wist te trotsee- ren, V.V.B. wist nog eenmaal, voordat de scheidsrechter einde floot, te scoren, zoodat deze goedgespeelde wedstrijd ten einde kwam met een overwinning van 21. Te drie uur verschenen beide eerste elf tallen in het veld. In deze wedstrijd wist V.V.B. het eerst de leiding te nemen. Na dat de doelen beurtelings in gevaar waren, wist Victrix den gelijkmaker te passeeren, V.V.B. wist voor den rust nogmaals de Vic- trix-keeper te passeeren, zoodat de rust inging met 21. Na de rust was het spel nauwelijks twee minuten oud, of een der Victrix spelers ging er met de-n bal van door en belandde in het V.V.B.-doel (22). De beide doelmannen werden dan beurte lings op den proef gesteld. De Victrix-kee- per moest al spoedig zwichten door een on houdbaar schot van van der Louw (32). Nadat door beide partijen nogmaals een maal een doelpunt werd gemaakt, kwam ook deze wedstrijd ten einde met een over winning voor St. Bernardus van 43. De leiding van deze beide wedstrijden werd door den scheidsrechter Bakker in goede banen geleid. Het groote getal supporters hebben dan ook dezen middag werkelijk kunnen genie ten van door beide partijen geleverd voet balspel. Wij verwachten dan ook bij de vol gende te spelen wedstrijden eveneens veel belangstelling. KON. NED. VOETBALBOND. GEEN WEDSTRIJD NEDERLAND ZWITSERLAND. Naar het „Hbld." verneemt, zal in het seizoen 19311932 geen landenwedstrijd NeaerlandZwitserland te Amsterdam gespeeld worden. Weliswaar heeft het be stuur van den K. N. V. B. aan den Zwit ser schen Bond voorgesteld een wedstrijd Nederland—Zwitserland in Mei van het volgend jaar te spelen doch de Zwitser- sche Voetbalbond had, toen dit verzoek van Nederland binnenkwam, reeds afspra ken voor drie uitwedstrijden van het Zwit- sersche elftal gemaakt, zoodat de wedstrijd Nederland—Zwitserland tot het seizoen 19321933 zal moeten worden uitgesteld. Leidsche Politie Sportvereeniging. Dinsdag 21 Juli speelt het 6e R. V. een wedstrijd om den „Trianon"-beker tegen de scheidsrechtersvereeniging; aanvang 7 uur op het L. P. S. V. terrein. CRICKET De uitslagen. Eerste klasse. P- W.H. D. V. S.; gew. door P. W. m. 30 runs op de 2e innings. Haarlem—V. O. C.; gew. door V. O. C. met 119 runs. Overgangsklasse. H. C. C. 3Quick N.; gew. door Quick op de le innings met 54 runs, H. C. C. 0, Quick 124. Tweede klasse B. ExcelsiorV. O. C. 2; gew. door Excel sior met 95 runs op de 2e innings. Excel sior 66 en 129; V. O. C. 45 en 55. L. C. C.H. D. V. S. 2; gew. door H. D. V. S. met 67 runs op de le innings. L. C. C. 86, H. D. V. S. 153. ATHLETIEK R. K. Ath. Vereen. „De Bataven". Op de wedstrijden te Beverwijk, welke waren uitgeschreven door de vereeniging D. E. M. hebben de Bataven zich weer da nig geweerd. En met recht zegt de jury, dat er wel degelijk rekening moet gehou den worden met de abhleten van de Ba taven. Op de wedstrijden die bijzonder zwaar waren, en waarbij niet minder dan 7 records werden verbeterd, wisten toch de onze de zeer mooie 3de, 4de en 5e plaat sen te bezetten. Jongens flink trainen; op den volgenden wedstrijd 2de, daarna 1. De clubgeest was subliem. De trainingavond wordt gehouden op Woensdagavond tusschen 810 uur, onder gediplomeerde leiding van de heer J. van Oerle. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden Koorevaarstraat 13, bij den heer P. van Dam. Contributie voor senioren 15 cent per week, voor junioren 10 cent per week. R. K. Sportvereeniging Meerburg Zoeterwoude (H. R.). Afd. Athletiek: Gisteren zijn twee onzer athleten wederom naar de Atletiekwedstrijden van de Sportvereeni ging D. E. M te Beverwijk getrokken, en hebben daar fraaie successen behaald. F. Hakkaart werd op het nummer 200 M. (Nieuwelingen) derde, m den fraaier lijd van 26 sec.; A. Slingerland werd ever eens 3de in het nummer 1500 M. (Nieuwr lingen) in 4 min. 42 sec. Deze successen kunnen we zeker rek nen als een gevolg van het serieus en ii tensief trainen van deze athleten. We sporen onze overige jongens dar ook aan, onj geregeld iederen Woensdag avond te komen oefenen. Afd. Voetbal. Tot onzen spijt moe ten wij iedere week weer oon«bateeren, lab de trainingsavonden voor voetbal nog zeer slecht bezocht worden. Voor het laatst doet het Bestuur nog een beroep op de voetballers om toch steeds trouw te komen oefenen. Afd. Gymnastiek. Training Dor derdagavond voor Heeren. Men neme e nota van, dat het spelen van een vcetb wedstrijd geen verontschuldiging is weg te blijven.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6