PURO IJ UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK ZATERDAG 18 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Door een auto gegrepen en gedood. Gistermiddag omstreeks twee uur reed de winkelier C. Legemaat uit Leersum op de fiets op den straatweg bij Leersum. Toen een auto naderde stak hij plotseling den weg over doch op dat moment werd hij door een vrachtauto, afkomstig uit Utrecht die hem van achteren naderde, ge grepen en bijna op slag gedood. De vracht auto reed tusschen twee boomen door en werd vrijwel geheel vernield. De schade aan de bananen toegebracht, is vrij groot. De chauffeur bekwam geen letsel. De auto is in beslag genomen. Het lijk is naar het lijkenhuisje op de Nieuwe Begraafplaats te Leersum overgebracht. Doodelijke aanrijding te Rot terdam. Te Rotterdam is Donderdagavond de zes en zestig-jarige J. M. bij het oversteken van de Oranje-boomstraat door een auto over reden en zóó ernstig gewond, dat hij in het ziekenhuis aan den Goolsingel is over leden. Tegen d-en chauffeur, die onder drankinvloed verkeerde, is proces-verbaal opgemaakt. Het motor-ongeluk te Half weg. Een der gewonden overleden. Een der slachtoffers van het motor-on geval te Halfweg, de heer G. Lijngraaf, is in de Maria-stichting te Haarlem aan de gevolgen overleden. Autoband gesprongen. Gistermorgen tegen elf uur reed een auto van de Philipsfabrieken over den Geldropschenweg tusschen Halfweg en het spoorviaduct te Geldrop. Opeens sprong een achterband, tengevolge waarvan de chauffeur het beheer over het stuur ver loor en de auto eerst links van den weg tegen een drietal boomen reed, welke ont veld werden en vervolgens ter rechter zijde nog een boom aanreed, waarna hij tegen een vijfden te pletter liep. Van de inzittenden werd de chef monteur C. als het ware gescalpeerd, terwijl de chauffeur H. ernstige wonden aan hoofd en handen opliep. Nadat eerste hulp was verleend, zijn bei den per auto naar het ziekenhuis te Eind hoven vervoerd. De toestand van C. is zorgwekkend. VERDRONKEN. Te Zaandam is een negenjarig jongetje, woonachtig te Koog a. d. Zaan, nabij de dronken. Te Delft is Donderdagavond het ze venjarig zoontje van den heer Hollander, dat in de Westsingelgracht op de loopplank van een schip zat te visschen, eraf geval len en verdronken. Gisteren is na-bij de scheepswerf te Dee-sd de 26-jarige H. v. K. verdronken. Zijn lijk is opgehaald. Het slachtoffer was niet ge huwd. z BRANDEN. Brand bij een pottenbakker. Gisternacht te omstreeks half 3 brak plot seling brand uit in de woning van den heer Vermeulen, potten-baker te Leur. De brand weer was spoedig ter plaats en tastte het vuur met 5 slangen aan. Niet voorkomen kon echter worden, dat het woonhuis met schur geheel uitbrandde, ook de geheele inboedel ging verloren. In de sobuur was een scheepslading turf opgeborgen, die ook totaal verbrandde. De pottenbakkerij bleef gespaard, alsmede de'aangrenzende gebou wen. Het vuur, dat de graanmaaiderij van den heer Augustijn reeds had aangetast, kon gebluscht worden. De oorzaak van den bra-nd is onbekend. Verzekering dekt voor een groot deel de geleden schade. VROUWELIJKE HOTELRAT AANGEHOUDEN. Te Muiden zonder betaling gelogeerd. In het hotel „Het Hof van Holland" te Muiden heeft een ruim vijftig-jarige dame, die voorgaf te Hengelo te wonen, kans ge zien een week lang verblijf te houden, zon der de eigenaar daarvoor ook maar iets te betalen. Op den ochtend van den ze venden dag van haar verblijf in genoemd hotel, ging zij, naar zij zeide, een wande ling maken, doch daarna is zij in het hotel niet meer teruggekeerd. Zij heeft een h-andtasch achtergelaten, waarin twee stuks lijfgoed waren geborgen. Zij was zonder bagage gearriveerd; ook scheen zij toilet artikelen als overtollige luxe te beschou wen. De dame, die forsoh gebouwd is en een donker uiterlijk heeft, spreekt, behalve zuiver Nederlandsch, ook vloeiend Fransch. Te Weesp heeft zij bij een tweetal hotel houders besprekingen gevoerd over het hu ren van een kamer. In hotel „De Roskam'1 zou zij de-s avonds terugkomen, doch zij is aldaar niet verschenen. In hotel „De Roode Leeuw" pakte zij vlug hare biezen, toen zij bemerkte, dat aldaar reeds bekend was, dat zij die week te Muiden had gelogeerd. Woensdagavond, aldus de „Tel.", kwam de heer Th. Koperdraad, hotelhouder te s-Graveland, tot de ontdekking, dat de be wuste dame in zijn hotel logeerde. Hij stel de zich telefonisch in verbinding met den eigenaar van het hotel „Het Hof van Hol- Op Reis In elke kofflei* tegen doorzitten, stukke vletej, smetten en zonverbrande! huid In doozen van 30-60-90 ct. I Tipe 80 ct. Verkrijgbaar bij Apothekers ln Drogisten 7833 land" te Muiden, met het resultaat, dat do rijks- en gemeentepolitie van Muiden, ver gezeld van den rijksveldwachter van 's-Gra veland^ in den loop van den avond de op- lichtster te nhuize van den heer Koper- draat arresteerden. Bet bleek, dat de po litie een zeer goede vang-st had gedaan, want de gearresteerde bleek te zijn zekere mevr. W., die reeds sinds 1928 door de po litie en Justitie werd gezocht. Haar aan houding was niet minder dan acht maal gevraagd. Zij had o.a. nog een jaar gevan- gennisstraf tegoed wegens oplichting. Ook de commissaris van politie te Zandvoort verzocht dezer dagen om haar aanhouding wegens verduistering van een tweetal gou den horloges. Woensdagavond is de aange houden vrouw te Hilversum in arrest ge steld. Donderdagochtend is zij voorloopig naar Muiden gebracht, om aldaar door de politie te worden gehoord. DE MOORDAANSLAG OP NOTARIS MORRA. De kogel uit het hoofd verwijderd. Notaris Morra, op wien dezer dagen een moordaanslag gepleegd is, is Vrijdagmid dag in het 'Kb ode Kruis-ziekenhuis te 's-Gravenhage door dr. Exa-lto geopereerd. Dr. Exalto is er in geslaagd den kogel, die tot diep in het hoofd was doorgedrongen, te verwijderen. De toestand van den patiënt is bevredi gend. 1 AANSLAG OP DE SPOORLIJN SITTARD—BEEK. Wissel onklaar gemaakt. In den nacht van Woensdag op Donder dag is op de spoorbaan tusschen Sittard en Lutterade een zeer ernstig feit ontdekt dat men wel met een „aanslag" mag betite len, meldt de „L K." Kort na het passé eren van den avond sneltrein in de richting Maastricht is aan hefc begin van het emplacement Lutterade (zijde Sittard) bij een wissel, die een zij spoor op het hoofdspoor brengt, de wissel- stang losgeschroefd. Toen de bediening van den wissel voor het passeeren van een kolentrein naar Lut terade niet bleek te werken de wissel werkt electrisch is men van den op on geveer 1 K.M. afstand gelegen bedienings- post op onderzoek uitgegaan en bleek, dat door misdadige handen de wisselstang was losgeschroefd. Door het zetten van onveilig sein had men den kolentrein doen stoppen. Direct werd een ernstig onderzoek inge steld. De aanslag moet tusschen kwart na elf en kwart voor 12 uur hebben plaats ge had. Wat de gevolgen geweest zouden zijn, wanneer de dader(s) zijn (hun) krankzinnig of misdadig werk kort voor het passeeren van den sneltrein had (den) verricht of de daad niet tijdig ontdekt zou zijn geweest, laat zich denken. Een ontsporing was niet uitgebleven. De laatste boemeltrein in de richting Maastricht en een goederentrein ondervon den een half uur vertraging. Het bovenstaande wordt nog ernstiger, daar enkele dagen geleden eenzelfde feit zich heeft voorgedaan op de spoorlijn tus schen Beek en Krawinkel (Lutterade). Al daar werd ontdekt, dat een verbindings plaat tusssohen twee spoorstaven losge schroefd was. Bij het controleeren der baan werd een en ander bemerkt. Ook dit feit had ernstige gevolgen kunnen hebben, zoo het niet tijdig ontdekt was. Meerdere treinen waren gelukkig zonder onheil reeds gepas seerd. Als het Kermis is Ter gelegenheid van de zomerfeesten te Bedurn heeft zich in de cakewalk aldaar een incident voorgedaan. Een meisje werd las tig gevallen door een groep jongens. Toen deze door het personeel waren verwijderd, begonnen zij de stokken van de overkapping los te maken. Toen een der bedienden bui tenkwam werd hij onverwachts aangeval len door een 5-tal jongens en op het hoofd geslagen. De zoon van den eigenaar de heer Klinkhamer Jr., die den bediende wilde ter hulp snellen, ontving een messteek in het hoofd. Toen de eigenaar van de cakewalk van het gevecht hoorde, wilde hij zijn zoon opzoeken. Hij werd plotseling door een man van achteren aangevallen en kreeg een steek-snijwond aan het hoofd. Hij had veel bloedverlies. De politie achterhaalde later de vechtersbazen op den weg naar Onder- dendam. De 23-jarige Tjeerd A. werd als verachte aangehouden. Hij blijft echter nog ontkennen. Ruiten ingegooid bij een arbeidsbeurs. Gisterochtend heeft een werklooze de vier groote frontruiten van de Arbeidsbeurs aan den Kanaalweg te Den Helder met steenen ingegooid. Van een relletje of op stootje in verband met de werkloosheid is hier geen sprake. De man trad daarna de beurs binnen en vroeg op laconieke wijze om werk. De politie heeft den man mee naar het bureau genomen. De man wilde alleen de aandacht op zich vestigen. BUITENL. BERICHTEN HITTEGOLF IN J0EG0-SLAVIE. Op heel den Balkan heersohte de laatste dagen een buitengewone hitte. Te Belgrado werd een temperatuur van 40 gr. in de schaduw gerigstreerd. In verscheidene deelen van Joego-Slavië heeft de hitte groote schade aangericht. Op verschillende punten ontstonden dorpsbran- den en boschbranden, die wegens het ge brek aan water, slechts moeilijk bedwongen konden worden. Vele boeren zagen hun bezittingen in vlammen opgaan, terwijl ook uitgestrekte boschgebieden een prooi der vlammen wer den. AARDBEVINGSSCHADE IN ECUADOR Uit Guayaquil wordt gemeld, dat bij de aardbeving te Latacunga een persoon ge dood en vele gewond zijn. Het stadhuis, twee kerken en tal van andere gebouwen zijn met den grond gelijk gemaakt. De aardbeving werd voorafgegaan door een verschrikkelijk onderaardsch gerommel. DE BOM IN DE ST. PI ETER. Opwinding in Vaticaanstad. De mislukte bomaanslag in de St. Pie- ter heeft in Vaticaanstad groote opwinding veroorzaakt. Direct na de ontdekking van de helsche machine is de paus hiervan op de hoogte gesteld. Gisteravond nog beeft men in het Vaticaan een onderzoek inge steld om na te gaan, of er nog meer bom men waren neergelegd. De bom heeft bij de ontploffing in den tuin een diep gat in den grond geslagen. Tot 200 meter in den omtrek werden klui ten aarden en stukken van de bom gevon den. Hieruit blijkt, dat de bom een explo- deerende werking had, welke in een ge sloten ruimte fatale gevolgen gehad zou hebben. De ontploffing, waardoor de be woners van de naburige wijk uit hun slaap werden opgeschrikt, heeft, afgezien van een paar verbrijzelde ruiten, geen schade op geleverd. De paus heeft zioh nauwkeurig vn een en ander op de hoogte laten stel len en den beambten, dank zij wier waak zaamheid groote schade vermeden is, zijn erkentelijkheid betuigd. GRIEKENLANDS EX-KONING FILMACTEUR? Aanbod uit Hollywood. Naar uit Hollywood wordt gemeld, is het mogelijk dat de 40-jarige ex-koning George van Griekenland spoedig filmacteur wordt. Olga Dallaz, de Europeesche zangeres, dia een goede bekende is van den vroegeren monarch, brengt op het oogenblik een be zoek aan de filmstad. Zij deelde daar mede, dat ex-koning George haar had verteld dat, indien hij niet op Griekenlands troon zal worden hersteld, een aantrekkelijk con tract zal accepteeren, dat hem door een be kende filmmaatschappij te Hollywood is aangeboden. In filmkringen verluidt, dat de maat schappij, waarop Olga Dallaz het oog heeft, hetzelfde concern is, dat eenige maanden geleden ex-koning Alfonso na zijn vlucht uit Spanje een engagement offreerde. Zoo als men weet, is ex-koning Alfonso op dit aanbod niet ingegaan. Ook met de andere voormalige kroondragers van Europa heeft de maatschappij niet veel succes gehad. Mogen wij Olga Dallaz gelooven, dan zal ex-koning George de eerste monarch zijn, dien wij op het witte doek zien. Op het oogenblik vertoeft hij te Boeka rest. In Maart 1924 werd hij van den Griek- schen troon gestooten. Hij is gehuwd met prinses Elizabeth, dochter van koningin Maria van Roemenië. Politieke moord. Bij de uitbetaling der werkloozen-onder- steuning te Groos Gerau, zoo wordt uit Darmstadt gemeld, kwam het gisteren avond tot een woordenwisseling tusschen een communist en een nationaaï-socialist, waarbij de 43-jarige Hammer den natio naaï-socialist in het gezicht sloeg. Hierop snelde de 25-jarige werklooze in genieur S., troepenleider der nationaal- socialistische S. A. naar het partijbureau en haalde daar een revolver, waarmede bij terugkeerde. Toen nu tijdens een nieuwe woordenwis seling Hammer de hand ophief, vuurde S. onmiddellijk, waarop Hammer doodelvjk getroffen in elkaar zakte. Op hetzlfde oogenblik sprong de werk looze Wehnhoefer toe om S. de revolver te ontrukken. Deze schoot voor de tweede maal en trof W. in de longen. S. vluchtte en loste nog verscheidene schoten, waardoor de werklooze Winter in den rechterarm werd gewond. Later stelde S. zich ter beschikking van de politie. De Russische dumping maakt 27.000 arbeidende meisjes in Engeland broodeloos. Een deputatie van het bestuur der En- gelsche vakvereenigingen heeft een schrij ven gericht aan den Engelschen minister van arbeid waarin scherp protest wordt aangeteekend tegen de massa invoer van fruit uit Sovjet Rusland. Daar de binnen- landsohe markt overstroomd is met Rus sisch fruit is de prijs voor de jam en mar melade in Schotland van 35 Pond gedaald tot 11 Pond per ton. De fruitteelers uit Schotland kunnen tegen deze dumping door de Bolsjewisten niet concurreeren, hetgeen tot gevolg heeft gehad dat 27.000 vrouwen en meisjes, die bij den fruitoogst en in de jamfabrieken een goed loon ver dienden thans werkeloos zijn geworden. De bessen worden zelfs niet meer afgeplukt, want de Russische producten waarmede de Engelsche "markt overladen is zijn oor zaak dat het bereiden van jam en marme lade niet meet loonend is. DE KWAKEL Meisje verdronken. Gisteravond, omstreeks 5 uur is het driejarig dochtertje van den heer C. van Rossenberg in de sloot voor het huis verdronken. Kunstma tige ademhaling werd toegepast, maar mocht niet baten. LISSE KRINGVERGADERING R.K. MIDDENSTAND Op Maandagavond 20 Juli, te 8 uur, houdt de Gewestelijke Middenstandsfederatie een ver gadering in „de Nachtegaal" alhier, waartoe zijn uitgenoodigd alle leden van de plaatselij ke katholieke middenstandsvereenigingen van Bennebroek, Hillegom, Katwijk, Lisse, Noord- wijk, Noordwijkerhout, Sassenheim, Voorhout en Warmond. In deze vergadering zal de heer Jan Mol, ambtenaar van den Diocesanen R.K. Midden standsbond, als spreker optreden over het on derwerp „Geen Zomerslaap", terwijl voorts verschillende actueele onderwerpen aan de orde zullen worden gesteld. Onder meer zullen worden besproken de genomen maatregelen te gen de uitschakeling van den middenstand bij de distributie der patronaatsuniformen. Auto-ongeval. Gisterenmiddag reed een touringcar, komende uit de richting 'sGraven- hage, zoo dicht langs het trottoir van den Hee- renweg, ter hoogte van het perceel Bruynen, dat een aldaar op het trottoir loopende En- gelschman, welke in deze gemeente logeert, werd aangereden en een lichte verwonding be kwam aan zijn ledematen, Voetbalvereeniging „Excelsior"De pro- testantsche voetbalvereeniging „Excelsior" al hier is omgedoopt in den naam: Voetbalver eeniging „Lisser Racing Club". RIJNZATERWOUDE Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente vergadert Dinsdagavond te 8,30 (n. tijd) Agenda: 1. Vaststelling der notulen. 2 On derzoek geloofsbrieven nieuw benoemde leden van den gemeenteraad. 3. Ingekomen stukken en mededeelingen. 4. Voorstel tot verleenen van eervol ontslag aan den brandmeester W. Dorrepaal. 5. Benoeming lid schattingscommis sie in de vacature van H. Hogenboom. 6. Voor stel tot het aanbrengen van waterleiding in de gemeentegebouwen. 7. Voorstel tot het uitbren gen van een vijf jaarlijksche gemeenteverslag. 8. Behandeling schrijven van den Pensioenraad. 9. Vaststelling reglement van orde voor de ver gaderingen van den Raad. 10. Vaststelling Ambtenarenreglement. 11. Vaststelling kohier Verlichtingsbelasting 1931. 12. Aanbieding ge meenterekening dienst 1930. 13. Comptabel be sluit. RIJNSBURG Bloemenhandel. Het koele weer is tame lijk gunstig door den bloemenhandel. De prij zen zijn voor dezen tijd van het jaar zeer goed te noemen. Betaald werd: Rozen per bos van 20 stuks: Ophelia 4050 ct. Miss Edit Helen 8090 ct. Golden Ophelia 4050 ct. Hadley 6070 ct. Butterfly 4050 ct. Pernet 3040 ct Landia 4050 ct. Snijbloemen per 100: Zinnia 3.103.60, Korenbloemen 1720 ct. Asters 3040 ct. Lathyrus 3040 ct. Scabiosa 4050 ct. Witte Margrieten 3040 ct. Pompon Dahlia's 2.202.80. Groote Dahlia's 4.60 6.80. Convili's 7080 ct. Lelies rood 66.70, Lelies wit 6.707.50. Anjers rood en rose 1015 ct. Centaurea 1025 ct. Godesia 1 1.25. Snijbloemen per 100 bos: Gele Margrie ten 23, Riddersporen 47.80, Kopgode- sia 3.105, Gladiolen: Voght 3-3.60, Oranje Brillant 3.103.60, Vlamingzwart 3.604, America 33.40, L'immaculee 3.904.60, Wilbrink 1.602.10, Hadley 2.10—2.40. STOMPWIJK Hoofd der school. In de vacature van hoofd der R.K. Jongensschool hebben zich 25 sollicitanten aangemeld. WASSENAAR DE DUBBELE RAAD De S.D.A.P. tegen enkele candidaatstelling Door de afd. Wassenaar van de S.D.A.P. is officieel kennis gegeven, dat zij niet kan me dewerken aan een verkiezing bij enkele can didaatstelling van de leden der Commissie van ingezetenen, omdat haar ledenvergadering zich vóór annexatie heeft uitgesproken. Deze me- dedeeling, welke eerst heden werd ontvangen, brengt de verschillende kiesvereenigingen in groote verlegenheid, aangezien zij thans op korten termijn moeten overgaan tot benoeming van candidaten. Dinsdag a.s. is de officieele dag van candidaatstelling, terwijl de stemming zal worden gehouden op 12 Augustus 1931. Geboren: Cornelis Johannes z, van A. T. van der KooijG. van der Poel Kees z. van J. CletonE. de Witt Margaretha Hendri- ka d. van J. C. van der BoonG. Blijleven. Adrianus Quirinus z. van A. Q. KolffE. H. Snjit. Ondertrouwd: H. van der Gugten en W. H. Hoek J. Siegel en D. J, Mouw. Overleden: Jacobus Johannes Remmers waal 19 j. ongeh, Geert Andries 29 j. echt genoot van B. C. M, M. Schmidt Harm Ger hard Werners 23 j. ongeh. ALPHEN AAN DEN RIJN Personalia. De heeren A. van Tuijl en A. Mol slaagden voor het Mercurius-diploma Ned. Handelscorrespondentie: de heer Rijswijk voor het examen Ned. Handelscorrespondentie der Ver. van Leeraren in de Handelsweten schappen. Allen werden ze opgeleid aan de Middelbare Handelsavondschool alhier, direc teur de heer G. H. Schaap Jr. Aardappelen-dief. Door Vr. werd bij de politie aangifte gedaan van de vermissing van aardappelen uit zijn tuinveld. Gevonden voorwerpen. 1 zilver armband horloge 1 zilveren armband 1 zwemkaart 1 postduif 1 regenjas. HAZERSWOUDE Personalia. Door Ged. Staten is tot tijde lijk opzichter te Ruurlo benoemd de heer J. v. Tijlen, alhier. BODEGRAVEN Arbeidsbeurs. Bij de gemeentelijke Ar beidsbeurs alhier staan heden als werkloos in geschreven: 6 timmerlieden 1 metselaar 12 losse werklieden 1 cementwerker 2 grondwerkers 2 pakhuisknechts 1 chauf feur 2 fabrieksarbeiders 1 houtdraaier 1 machinist 1 typograaf. Inlichtingen aan heeren werkgevers worden gaarne verstrekt. Gevonden voorwerpen. 1 rijwielplaatje 1 portemonnaie 1 zakkam in étui 1 paar beenkappen 1 dekzeil. Verloren. 1 portemonnaie 1 vulpen. Inlichtingen ter secretarie. Geboren: Albertus Hendrikus Maria en Martinus Theodorus zoons van Th. Leliveld en C. Hoogenboom Hilligje d. van J. Vermeu len en K. Uithol. Getrouwd: G. Pijnacker 24 j. en A. B. de Koning 22 j. J. J. de Groot 24 j. en C. C. ten Brink 25 j. A. van Vreedendaal 28 j en J. Roerhorst 26 j. L. Edelman 25 j. en A. G. Karssen 23 j. Gevestigd: D. Diepeveen en gezin, ar beider, van Barwoutswaarder G. Verboom, van Waarder H. Linzel en gezin, timmerman van Schiedam G. Th. de Vlieg, van Zeist J. M. Vonk en gezin, houtbewerker van Zwammerdam A. Batelaan van Noordwijk. V e r t r o k k e n: A. Velder naar Waarder J Droog en gezin naar Barwoutswaarder G C, Nieuwenhuyzen naar Oosterbeek Th. F B. de Haart naar Druten. NIEUWVEEN Personalia. Aan de Chr. H. B. S. te Al phen a. d. Rijn slaagde voor het eindexamen 5-jarig-cursus, onze plaatsgenoot Ant. Speel- Voor het toelatingsexamen voor het gym nasium te Amsterdam slaagde W. Speelman, KOUDEKERK Gevestigd: van Rotterdam J. de Vries en gezin Den Haag: G. Haspers Leider dorp: J. van den Hoorn Leiden: W Kwak Woerden: A. J. de Rooij en gezin Al phen a. d. Rijn: M. M. Horstman en gezin Woubrugge: J. Militie Wanne Eichel (D.) R. Fleige. Vertrokken: naar Hazerswoude: J. Kla ver Alphen a. d. Rijn: K. Wesselink en ge zin Leiden: J. van der Hoorn Hazers woude: R. W. Teunissen Leiden: H. Wille. Geboren: Jannetje d. van W. van Digge- le en A. C. van Eijk Dirk z. van C. W Hoo- geveen en K. C. Batelaan. Getrouwd: M. Geerlof 24 j. en L den Hollander 22 j. Overleden: Leendert Johannes de Wit 73 j. <JTOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND POEL AU BRAS (uitr.) pass. 15/17 Gibraltar SEMBILAN (thuisr.) 15/7 v. Padang. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. LE MAIRE pass. 16/7 Thursday Isle. SIGLI 16/7 v. Rangoon n. Sumatra. TASMAN 16/7 v. P. Natal n, Delagoabaai. VAN SPILBERGEN 15/7 v. Bangkok naar Batavia. KON. HOLL. LLOYD. IVO (thuisr.) 13/7 v. Victoria. JUSTIN (thuisr.) 15/7 v. Rio Janeiro. ORANIA (thuisr.) 17/7 v. Montevideo. PORTA (uitr.) pass. 12/7 Fernando Noron- ha. HOLLAND—AMERIKA LIJN. LOCHKATRINE, Vanc./Rott, 16/7 v. Liverp VEENDAM 15/7 v. New-York n. Bermuda. HOLLAND—AFRIKA LIJN. GRIJPSKERK (thuisr.) 17/7 v. Zanzibar, HOLLAND—BR ITS CH-I ND IE LIJN. MEERKERK 15/7 v. Rotterdam te Hamburg ROTTERDAMSCHE LLOYD. MODJOKERTO 17/7 v, Londen n. Hamburg STOOMVAART MIJ. OCEAAN. ACHILLES, Japan/Rott., pass. 17/7 Perim PATROCLUS, Japan/Rott. 17/7 te Penang. PYRRHUS, Japan/Rott., 17/7 te Suez.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9