ZATERDAG 18 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 handhaafd, door Amerika zal worden ver worpen. Volgens niet officieele mededeelingen zou het project van Frankrijk, waaromtrent men echter geen enkele bevestiging heeft uit officieele kringen, de volgende punten omvatten: het verzoek aan Duitschland, om den tegenwoordigen stand van het mi litaire budget gedurende tien jaar met te verhoogen, en politieken status quo gedu rende tien jaar te handhaven en de dou ane-inkomsten als waarborg te stellen voor een leening van vijf honderd millioen dol lars. NIEUWE NOODVERORDENING IN DUITSCHLAND. Op publicaties der pers. De rijksregeering heeft gisteravond een noodverordening gepubliceerd, die zich richt tegen politiek onbehoorlijk optre den en betrekking heeft op publicaties door de pers. De tekst dezer noodverorde ning luidt als volgt: Op grond van artikel 48, alinea II, der rijksgrondwet wordt voor het gebied van het Duitsche rijk het volgende bepaald: Artikel 1. De verantwoordelijke re dacteur van een periodiek in druk ver schijnend orgaan is verplicht op wensch van de hoogste instantie van het rijk of het land, of van de door deze aangewezen instanties, mededeelingen, benevens weer leggingen van in het betreffende periodie ke orgaan medegedeelde feiten zonder toe voeging of weglating gratis te publiceeren. Deze publicatie dient onverwijld te ge schieden, bij dagbladen op zijn laatst in de na ontvangst der mededeeling of beant woording eerstverschijnende nog niet voor het ter perse gaan gereed liggende editie. De mededeeling of weerlegging moet worden opgenomen op de door den inzen der bepaalde plaats, met het door hem bepaalde opschrift en in het door hem be paalde lettertype. Commentaar op een weerlegging in dezelfde editie is niet ge oorloofd. Artikel 2. In druk verschijnende orga nen, door welker inhoud de openbare vei ligheid en orde in gevaar worden gebracht, kunnen door de politie in beslag worden ge nomen en verbeurd verklaard worden. In druk verschijnende organen kunnen verboden worden. Ie. Wanneer in strijd met het onder ar tikel 1 bepaalde wordt gehandeld. 2e. Wanneer door hun in houd de open bare veiligheid en orde in gevaar worden gebracht. Artikel 3. Deze noodverordening wordt met haar publicatie van kracht. Heden zullen voorts nog twee noodver ordeningen worden gepubliceerd, waarvan de eene maatregelen zal behelzen tegen de kapitaalvlucht uit Duitschland en de andere de regeling zal bevatten, die begin der volgende week voor het geldverkeer wordt vereischt. Laatstgenoemde noodver ordening zal in de eerste plaats bepalingen nopens het beschikken over banksaldi be vatten. Het vertrouwen in Duitsch land keert weder. De ernstige pogingen, welke momenteel op politiek gebied worden aangewend om verlichting te brengen in den crisistoe stand in Duitschland hebben reeds tot ge volg gehad dat de stemming voor het Duitsche devies op de meeste buitenland- sehe beurzen vaster is geworden terwijl mede de stemming voor Duitsche waarden een aanzienlijke verbetering onderging, hetgeen vooral het geval was voor de Young- en Dawesleening. Van de meeste buitenlandsche wisselmarkten worden in Berlijn berichten ontvangen, dat de Rijks mark ongeveer op goudpariteit noteert. Dit geldt eveneens voor de Parijsche wissel markt. Toch is de koers der Rijksmark aldaar van 17.10 tot 16.40 gedaald. Dit vindt zijn oorzaak echter voornamelijk in het feit, dat de Fransche frank al sedert eenige dagen internationaal zeer vast was. Wanneer men dit in aanmerking neemt, dan blijkt de koers der Rijksmark in ver gelijking met de laatste officieele notee ring nagenoeg onveranderd te zijn geble ven. Uit Londen werd reeds bericht ontvan gen, dat aldaar de stemming voor de Fransche frank heden zwakker was, het geen er op wijst, dat de internationale de viezen markten langzamerhand wederom hel normale beeld gaan toonen. In Scandinavië blijkt zelfs een zeer sterke vraag naar Rijksmarken te be staan. In Deensche bladen vindt men b.v. advertenties, waarin wordt aangedrongen op het koopen van Rijksmarken, waarbij er dan tevens op wordt gewezen, dat men bereid is de marken tegen pariteitskoers aan te koopen. In restaurants in Kopen hagen zijn zelfs biljetten aangeplakt, waar op vermeld wordt, dat Duitsche reizigers met Rijksmarken kunnen betalen. Verder blijken sommige schoenwinkels in Kopen hagen bereid om schoenen tegen Rijksmar ken te verkoopen. De beurs te Boedapest blijft gesloten. Met het oog op den nog steeds moei lijken finanrieelen toestand in Duitschland en in verband met het feit dat de onder handelingen betreffende uitgifte van schat kistbiljetten nog steeds niet afgesloten konden worden, heeft de .Hongaarsche ministerraad besloten, aan de drie bank- vacantiedagen een overgangsperiode van een week vast te knoopen, welke tot en met 23 Juli zal duren. Dee periode, gedu rende welke, overgangsbepalingen in den zin, zooals deze ook door de Duitsche r«- geering werden afgekondigd, van kracht zullen zijn, dient om den terugkeer tot normale omstandigheden te vergemakkelij ken. UIT DE OMGEVING WARMOND. SCHITTEREND VUURWERK OP DE SPRIETLAECK. „De heer Starrenburg laat den voorzitter een tweetal brieven lezen, waaruit blijkt, dat het stembureau spr., naar aanleiding van diens tot genoemd college gerichte be zwaren, heeft verwezen dat hij zijne be zwaren moet indienen bij den Raad, bij hat onderzoek der geloofsbrieven. De voorzit ter beaamt de juistheid van die mededee ling". Niet 't stembureau echter heeft aan den heer Starreiburg het advies gegeven zich tot den Raad te wenden, doch het college van Ged. Staten. SPORT ZEILEN DE KAAGWEEK 1931. ZATERDAG. Nadat het in den afgeloopen nacht op de Kagerplassen aardig gespookt had, waarbij wind en regen ieder om strijd om den voorrang vochten en menig Kaagbe zoeker in ranke boot of luchtige tent een slapeloozen nacht had doorgebracht, kwam de ochtend weer met grauwe, weinig goeds belovende luchten. Er stwid een stevige Westenwind, die om kwart over negen een snelheid ha<I van 10.6 Meter per seconde. Voor de teamwedstrijden der 12-Voets- jollenklasse, die het eerst in den wed strijd kwamen, was een vrij sterke wind en besloten werd dan ook de jollen met motorbooten te volgen. Toch liep het wel mee, de zeilers hielden zich kranig, ook toen tegen het einde de wind in hevigheid toe nam en de regenbuien met den wind om de sterkste streden. De wind joeg de schepen voort, af en toe geleek het een kleine storm. De watersportver. Loosdrecht maakte dezen eersten dag van de teamwedstrij den een goede beurt. De gebrs. Maas wis ten n.l. ieder met hun jol de twee eerste plaatsen te bezetten. De uitslag werd1. Bern (Loosdrecht) stuurm. B. Maas. in 1 u. 5 min. 43 sec., 2. Windekind II (Loosdrecht), stuurm. J. Maas in 1 u. 6 min. 14 sec., 3. de Ree Loosdrecht), stuurm. F. A. G. Gallé in 1 u. 7 min. 43 sec., 4. Black Diamond (R'dam), stuurm. Jac. Barzilay, in 1 u 8 min. 29 sec., 5. Tulla (Zaan), stuurm. S. de Wit, in 1 u. 8 min. 32 sec., 6. Boffie (Zaan), stuurm. E. G. van de Stadt, in 1 u. 8 min. 49 sec., 7. Krassin (Kaag), stuurman D. Rutgers in 1 u. 9 min. 31 sec.. 8 Daphnia (Kaag), stuurm. P. H. R. Borgerhoff Mulder, in 1 u. 9 min. 46 sec., 9. Woelwatertje II (Kaag), stuurm. P. A. Wernink Jr., in 1 u. 10 min. 11 sec., 10. Bruinvisch (Kaag), stuurm. W. J. J. v. Toostenburg de Bruyn, in 1 u. 10 min. 24 seconden. Bonzo Hortsik, Ans en Boreas niet ge start, Tdeaal II (R'dam) opgegeven. In den teamwedstrijd der Regenboog- klasse war n alle deeb^meis j-kkig present. De meesten van hen bleven te gen het vallen van het startschot op eenigen afstand van de startlijn om haar met vliegende vaart te passeeren. Van de Velde echter voer met de Duke gevaar lijk langs de startlijn en wijl hij het zeil over bakboord had staan, hing dit ge deeltelijk over de startlijn, toen het sein tot vertrek werd gegeven. Zoo was hij gedwongen nog weer een slag te ma ken en kwam daardoor van de eerste rw de laatste plaats te liggen. Karekiet van v. Rijn (Hollandia) ging nu aan den kop, gevolgd door Henny van M. Hendriks (Sneek), Holland van Bos (Hollandia), de Leede III van v. d. Mey (de Kaag) en Windekind van Op penhuizen (Sneek). In snelle vaart ging het voor den wind naar het Zwei'and. Deze eerste race bracht echter reeds een teleurstelling voor de Kaagvereeniging zelve, wijl v. d. Velde opgaf. Sneek deed het beter, want Hendriks ging de tweede ronde in met zeer grooten voorsprong op van Rijn, terwijl Oppenhuizen de derde plaats bezette, onmiddellijk gevolgd door de Leede III. Bos sloot de rij op eenigen afstand. Na de Regenbogen ging de Treubklasse over de baan. De Treub V van F. J. Bern- hard startte niet, C. W. de Visser Cz. ging aan den kop, gevolgd door C. M. W. Bernhard en M. van Breemen. Op de eerste ronde gaf de Visser echter reeds op. De volgorde bij het starten der 45 M2. Kruiserklasse was als volgt: Benati II, Föhn, Walta, Coppelstock en Viking. De Coppelstock gaf in de eerste ronde op, wijl hij aan een boei was blijven hangen. STADSNIEUWS R. K. Vakschool voor Meisjes. Geslaagd zijn voor het 2de gedeelte (praktijk) van het examen N VII, lcerarcs Huishoudkunde en Waschbehandeling, de dames: A. M. Dieben, M. M. Dieben, A. H. B. H. Hillen en M. Janssen (Zr. Mechtilde). Voor het examen in Duitsche handelscorres pondentie, afgenomen door „L.I.T.E.H." slaag de de heer J. Langeveld, alhier, en voor dat in Nederl. handelscorrespondentie vanwege de Fed. Mercurius de heer H. W. Pirang. even eens alhier, beiden leerlingen der Pontschool, Steenschuur 14. Voor het examen nuttige handwerken zijn te Rotterdam geslaagd de dames J. van Melle, A A. Meyer, F. J. de Rook en C. J. v. d. Weij, allen alhier. Agenda LEIDEN. Woensdag. R. K. Tooneelclub M. E. S. A., te 8.15 uur. Allen aanwezig en op tijd. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds var» 7.308.30 uur. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door de doktoren Janssens, Veld'huyzen, Meijboom en Se ret. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegst.geest wordt waargenomen door dr. Varekamp, Tel. 1916. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 13 tot en met Zondag 19 Juli a.s. waargeno men door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171,, telefoon 502 en D. J. v. Rriesum, Mare 76, telefoon 406. AAN DE KATHOLIEKEN VAN LEIDEN! Morgen, Zondag, zullen onze trouwe mede helpsters, die in grooten getale met blijmoe digheid aan onzen oproep hebben gevolg ge geven, u wederom het bekende bloempje aan bieden van „Herwonnen Levenskracht" en in ruil hiervoor u een offertje vragen. Voor welk doel dit offertje bestemd is, be hoeven wij zeker wel niet nader meer uiteen te zetten, omdat wij met reden mogen veron derstellen, dat de naam van Herwonnen Levenskracht" voor u geen onbekende meer is en derhalve het spreekwoord: „Onbekend maakt onbe mind" op „Herwonnen Levenskracht" geens zins van toepassing is. Gelukkig mag worden geconstateerd, dat de bestrijding der tuberculose meer en krachtiger dan ooit ter hand wordt ge nomen. Welnu, onder de vele vereenigingen, welke zich de bestrijding der tuberculose ten doel hebben gesteld, neemt voorzeker de vereeni ging „Herwonnen Levenskracht" een niet geringe plaats in. Haar werken en streven wordt in breede kringen meer en meer gewaardeerd. Wil dit echter nu ook zeggen, dat voor de bestrijding der tuberculose genoeg wordt ge- Geenszins en naar onze innige overtuiging zal vooralsnog niet genoeg kunnen worden ge daan om deze vreeselijke ziekte te bestrijden. Wie toch maar eenigszins op de hoogte is met de cijfers en daarbij alleen maar bedenkt, dat de statistieken uitwijzen, dat alleen in ons vaderland ieder uur de doodsklok slaat voor een lijder aan de tuberculose, zal nog meer dan tot nu toe doordrongen worden van de noodzakelijkheid mede te helpen aan dit werk van naastenliefde bij uitstek. Met het meeste vertrouwen doen wij dan ook een dringend beroep op aller offervaardig heid. Op aller offervaardigheid, dat wil der halve zeggen, ook van de dames, omdat er schijnbaar altijd nog dames worden gevonden, die van meening zijn, dat het vragen van een offertje in ruil van het aangeboden bloempje alleen voor heeren bestemd is en steeds weige ren een offertje voor dit doel te geven. Zulks.toch is geenszins het geval. Ook van df dames is een offertje voor „Herwonnen Levenskracht" dubbel welkom. Wij vertrouwen dan ook, dat niemand morgen het vriendelijk aangeboden bloempje za! weigeren, doch dat dit met graagte zal worden aanvaard en een milde gave als beloo ning in het u bekende busje zal worden gestort. Hierdoor bereikt ge: lo. dat de moeite, die onze medehelpsters zoo geheel belangloos zich getroosten ten bate der arme tuberculoselijders, blijkt te wor den gewaardeerd, hetgeen ook voor hen dubbel bemoedigend is; 2o. dat meerdere tuberculoselijders en wel des te spoediger zullen worden uitgezonden naar onze sanatoria om daardoor veelal van een wissen dood te worden gered. 3o dat ge Zondag wellicht meer dan anders over u zeiven voldaan zult kunnen zijn in de zoete overtuiging een goede daad te hebben verricht door uwen lijdenden evenmensch te helpen en wederom een zelfde gezondheid te doen genieten, waarin gij u moogt verheugen. Katholieken, toont morgen opnieuw uw lief de, uw echt roomsche liefde, waarop ge terecht trotsch moogt gaan, Moge het resultaat van morgen die van vo rige bloempjesdagen verre overtreffen. Dan zal ons Comité u ten zeerste verplicht zijn en de dankbare gebeden van hen, die mede door uw offertje „Herwonnen Levenskracht" mochten vinden, uw schoonste belooning zijn. Zoo zij het! Leiden, 18 Juli 1931. H. LOMBERT, Voorz. Comité Leiden. KATWIJK AAN DEN RIJN. Personalia. Voor het Mercurius-exa- men Duitsche Handelscorrespondentie is geslaagd de heer P. v. d. Gugten, Katwijk- Rijn, eveneens leerling van den heer E. .S. Offringa, te Leiden. ST0MPWIJK (Buurtschap). DE DUBBEL ERAAD. Vergadering der Kath. Kiesvereeniging. Donderdagavond hield de R. K. Kiesver eeniging „Kiesrecht is Kiesplicht" een bui tengewone vergadering in het café van den heer J. van Es veld. De opkomst der leden was niet groot. De voorzitter, de heer A. van Wijk, heette de aanwezigen welkom en gaf daarna een uiteenzetting van het doel dezer vergadering, n.l. het kiezen van een commissie uit de ingezetenen in verband met de voorgestelde annexatieplannen, en mogelijke vereeniging Stomp wijk- V eur. Daarna bracht de secretaris, de heer Jac. v. d. Zeijden een uitgebreid en zeer juist verslag uit van de gehouden vergadering van alle politieke partijen te Leidschen- dam. Alsnu ging men over tot verkiezing van drie leden voor bovengenoemde com missie. Gekozen werden de heeren A. L. van Wijk, S. v. d. Salm en Jac. v. d. Zeijden. Bij de rondvraag kwamen verschillende personen aan het woord. De heer van Vliet vermoedde demping met huisvuil van een plas bij zijn boerderij, wat voor zijn be drijf nadeelig kon worden. De voorzitter gat genoemden heer in overweging zijn be langen bij het gemeentebestuur kenbaar te maken. De heer Hoogeveen was het mot eens over het teekenen van het petitionne ment voor internationale ontwapening. De voorzitter gaf hem en alle aanwezigen den raad om zooveel mogelijk te teekenen. Nug meerdere personen voerden.het woord, wel ke allen door den voorzitter naar genoe gen werden beantwoord. Hierna werd deze zeer geanimeerde vergadering onder dank door den voorzitter gesloten. VEUR. SAMENSTELLING VAN DE DE DUBBELE RAAD. Alleen tegenstanders van de samenvoeging der beide gemeenten gekozen. Donderdagavond te 8 uur hield de R.K. Kiesvereeniging „De Eensgezindheid" te Veur een algemeene ledenvergadering in het Patronaat. üm pl.m. 8 ur opende voorzitter, de heer Zandwijk, deze vergadering met den Cbris- telijken groet en heette allen hartelijk we.- kom. Het verheugt hem ten zeerste, dat de opkomst thans beter is dan anders, ofschoon deze nug verre van schitterend is te noe men. Hij vertrouwt, dat de verschillende besprekingen en discussies op aangename en zakelijke wijze zullen gehouden worden en in het belang der gemeente zu.ien zijn. De notulen worden gelezen en onveran derd onder dank en applaus goedgekeurd. De voorz. heet den Pastoor, die inmiddels ter vergadering is gekomen van harte wel kom. De voorz. deelt mede dat bij de gemeen teraadsverkiezingen van de 913 Katholie ke stemmen, er 864 op de Katholieke lijst zijn uitgebracht, wat z.i. gezien de zieken, een mooi resu-taat is. Punt 3 vermeldt bespreking en candi- daatstelling van leden voor een commissie (de z.g. dubbele Raad), welke tot taak heeft, het bcoordeelen van de nieuwe grensschei ding van Den Haag. waarbij ook de ge meente Veur belang heeft. De voorz. deelt mede, dat op een gehou den vergadering met B en W. en de diver se kies vereenigingen is besloten in dezen raad 1 Vrijheidsbonder, 1 C.H., 1 A.R.. 1 S.D.A.P. en 7 Katholieken te benoemen. De bedoeling en de wensch van B. en W. is deze verkiezing bij enkele candidaatstelling te doen verloopen. Enkele heeren verklaren, dat het hier niet alleen betreft, de grensscheiding van Den Haag, doch eveneens een eventueele samenvoeging van Veur en Stompwijk. De voorz. zegt. dat het enkel en alleen gaat over de grensscheiding en er van sa menvoeging nog geen sprake is, doch de heeren zijn het hiermede niet eens en ver klaren, dat het wel om de samenvoeging gaat. Sommige heeren willen daarom een offi cieele stemming om een eerlijke verhouding te krijgen van voor- en tegenstanders dei- samen voeging, waarop de voorz. dit niet doenlijk acht, daar de tijd te kort is. Er worden dan over dit punt besprekin gen en soms heftige discussies gevoerd, welke zoo ongeveer 1 1/2 uur duren, doch wij achten het overbodig alles hier aan te halen. Genoeg zij, dat met 16 tegen 17 stem men ve-rworpen wordt een voorstel om een officieele stemming te houden, terwijl we derom na lange besprekingen staande de vergadering besloten wordt thans 7 leden voor de bedoelde commissie te kiezen; hier voor gaven zich 7 candidaten, die tegen en 4 candidaten, die voor samenvoeging waren. Het resultaat dezer stemming was, dat 7 candidaten werden gekozen, die alle tegen samenvoeging waren en wel de heeren Zuid- wijk, de Groot, Van Meizen, Uitenhout, Boheemen, van den Berg en Tettero. Ofschoon er nog enkele punten te be handelen waren, sloot de voorz., daar de meeste aanwezigen de vergadering verlie ten, deze vergadering, onder dank voor de opkomet men den Christelijken groet. Een „loeiende" dankbetuiging voor het genotene. Gisteravond omstreeks 8 uur vertrokken van de gemeentehaven een 3-tal salonboo- ten n.l. de „Paulina", de „Kagerplas" en de „Ka ge line er", met bestemming naar bet vuurwerk, dat bij gelegenheid der War- mondsche Kaag- en Winkelweek vanwege het Gemeentelijk Bureau voor Vreemdelin genverkeer werd afgestoken op een wei land aan de Kagerplassen nabij de alom bekende jeneverboom. In de „Pauline" had o.m. plaats genomen de R. K. Harmonie van Warmond „Bt. Mathias", terwijl Warmonds Fanfare ge zeten was in de „Kagermeer". Het bestuur der Vereen, en hun genoodigden waren gezeten in de salonbout de „Kagerplas". Honderden toeschouwers werden eveneens met de booten vervoerd, om te genieten van hetgeen geboden zou worden. Bij de afvaart zetten beide corpsen de muziek in, zoodat er al s-poedig onder de aanwezigen een vroolijke stemming heerschte. Reeds onmiddellijk na de af vaart viel het op, dat de bewoners der bui tenplaatsen aan de Leede hun uiterste best deden om de oevers der Leede en hun wo ningen een feestelijk aanzien te geven, want honderden lampions, electrische licht jes en vetpotjes waren of werden nog aan gebracht. Onder de feestelijke tonen der muziek werd een rondvaart gemaakt over de plassen, totdat eindelijk de booten in de nabijheid van het vuurwerkterrein voor anker gingen liggen, waar reeds een grooce menigte, kleine en grootere verlichte boo ten en bootjes ronddwarrelden, hetgeen een schitterend effect maakte. Spoedigdaarop doorkliefden al eenige vuurpijlen het luchtruim, waarna de groo tere stukken ontstoken werden, waarbij vooral opvielen het eerste nummer „Hoe ra, het is weer Kagweek" en het laatste nummer „Koopt ook te Warmond". Nadat dit nummer was beëindigd, lieten al de op plassen liggende booten hun sirenen hoo- ren als een blijk van instemming voor het schoone, wat te aanschouwen gegeven was. Hoewel het eerst frisch was en regen dreigde, was Pluvius allen genadig tot na het vuurwerk. Het was voorzeker een zeer geslaagd avondfeest en een woord van hul de past aan het ijverige bestuur voor zijn streven om Warmonds Kaagweek hoe lan ger hoe meer aantrekkelijk te maken. Ook een bijzonder woord van hulde mag niet onthouden worden aan de bewoners der villa's en panden langs de Leede voor de keurige verlichting, waarbij vooral een goed effect maakte, die, aangebracht bij de bui tenplaatsen „Middendorp", Villa „A>a Nya" en die der familie van Leeuwen, zoomede de aan de Kagerplassen gelegen villa ,,'t Sonnehuis". UIT DE RIJNSTREEK HAZERSWOUDE Ernstige aanrijding. Hedenmorgen is de dienstbode van bakker Tono door een auto aangereden. Zij bekwam een lichte hersenschudding. Geneeskundige hulp was direct bij de hand. Inbrekers aan den arbeid. Hedennacht is alhier in het kantoor van de firraa Wezelenburg ingebroken. Alles werd overhoop gehaald, doch iets van waarde wordt niet vermist. Nog bij verschillende andere in gezetenen is hedennacht gepoogd in te breken, doch nergens is de buit groot geweest. Tentoonstelling Missie naaiclub. Woensdag a.s. zal de Missienaaiclub „O. M." weder een tentoonstelling openen. Wat deze club tentoon stelt is uitsluitend het werk der leden, bekos tigd door de verdienste van verleden jaar- Er is veel naaiwerk, zooals: jurken, jon genspakken, onderkleeding, manskieeren, lo gen en kazuifels. Kan de vereeniging niet bo gen op borduurwerk, zij kan tóch voor den dag komen en hoopt dat vooral de plaatsge- nooten hunne belangstelling zullen toonen. Zij hoopt aan de belangstellenden te laten zien, op welke wijze de goede gaven besteed zijn en durft vertrouwen, dat alle inwonenden haar in de toekomst vooral op financieele wijze zullen blijven steunen en de club in staat stellen het begonnen werk voort te zetten. Im mers, de gelden der tentoonstelling vormen de hoofdbron der club- Vernamen wij van welingelichte zijde, dat er veel en hard gewerkt is, toch kan de club niet bereiken wat zij wil. Er is gebrek aan geoefende borduursters. Om hierin te voorzien, wordt in het nieuwe werk jaar aan de jongeren vooral gelegenheid gege ven zich in borduur- en schilderwerk te be kwamen. Daartoe wordt gelegenheid gegeven op Dinsdagmiddag van 4.306.15. De club rekent op een genoegzame deel name. Een en ander wordt nog nader in de Leidsche Courant kenbaar gemaakt. Helpen we allen de vereeniging voortbe staan, door een bezoek aan de tentoonstelling en steunen wij de club door op royale wijze in onze beurs te tasten. De club dankt u ervoor. God vergelde het u! LEIDERDORP Gemeenteraad. De Raad vergadert Dins dagavond te 7.15 uur. Agenda. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3 On derzoek geloofsbrieven. 4. Vaststelling vergoe ding art. 101 der L. O. Wet 1920 aan de Bijz. School over 1928. 5. Wijziging begrooting. 6. 6 Aanbieding rekening 1930. 7. Rondvraag. ZOETERWOUDE Verslag gemeenteraad. Door een vergis sing onzerzijds is in het ons toegezonden ver slag van den gemeenteraad een zinstorende fout gekomen. In het verslag staat:

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2