NATIONALE WIELffiWMIJDEff DE AFGELOOPEN WEEK IN HET BUITENLAND A.S. ZONDAG Lichtzinnige Jeugd ZATERDAG 18 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 op het A.S.C.-Terrein - Aanvang 2 uur Onweer. Zondag j.l. barstte plot seling een vrij hevig onweer los over deze streken, dat in Hoek van Holland en bo ven het Westland gepaard ging met een wervelwind. Wij zouden geen aanleiding vinden om van dit onweer te spreken, als het niet een verschijnsel in de lucht was geweest dat parellel liep met een dergelijk ver schijnsel in de politieke economie of eco nomische politiek, als u dat liever wilt. Terzelfder tijd barstte n.l. over Europa een beangstigend crisis-onweer los, gepaard gaande met een cycloontje te Berlijn, dat niet al te stevig staande bankiershuizen deerlijk ontredderde en deuren en loketten dicht smaktevan alle Duitsche beurzen en banken. Zooals het gewoonlijk met onweer gaat, waren er al geruimen tijd donderkoppen aan de horizont te zien geweest, maar niet iedereen is in staat deze te onderscheiden van schuldelooze stapelwolken. Achter de schermen echter zag men het onweer na der komen. Door het heele jaar 1930 heen, werd ge leidelijk Amerikaansch, Engelsch, Fransch, Nederlandsch en Zwitsersch geld uit Duitschland terug getrokken. In 1931 nam dit sterk in tempo toe, en men zegt dat tusschen Januari en Mei een milliard mark kortloopende credieten uit Duitschland weggenomen zijn. In Maart kwam de mededeeling van de tolunie, en kort daarna begon de Oosten- rijksche Kredit Anstalt te wankelen. De financieele spanning in Duitschland, Oostenrijk en Hongarije nam zeer toe, en de Europeesche ministers, die in Mei te Genève bijeen waren, moesten zich bezig houden met dit probleem. Op dat moment gingen Brüning en Uur- tius naar Chequers. Daar openbaarden zij aan MacDonald, Henderson en Montague Norman den vollen ernst van den toestand in Duitschland. Intusschen kwam het te Weenen van kwaad tot erger, tot 16 Juni de toestand acuut kritiek werd. Den volgenden morgen moest de Oostenrijksche Bank haar week overzicht bekend maken. Het vooruitzicht was wanhopig. Men leefde achter de scner- men in de grootste spanning. Het Oostenrijksche kabinet trad af. De Amerikaansehe minister van finan ciën Mellon, die in Europa vertoefde, stel de een rapport op aan Hoover, waarin de toestand alles behalve rooskleurig werd geschilderd. Amerika besloot in te grijpen en de Ame rikaansehe president kwam met zijn sensa tioneel voorstel van een jaar uitstel van alle oorlogsschuldbetalingen. Men juichte en met reden, want het vva3 een goed begin. Maar slechts de meer in gewijden wisten, hoe hoog noodig dit uit stel was. Het duurde dan ook niet lang of het bleek inderdaad, dat het initiatief van Hoover slechts een begin kon zijn en dat er meer noodig was om Duitschland te red den van een financieele catastrophe. Maandag brak dit onweer los. De Darm stadter und National Bank, een der groot ste banken van Berlijn, opende dien dag haar loketten niet. Toen volgde een run op de banken, ieder een wilde zijn geld terug hebben en zoo kwam het dat ook de andere banken ge dwongen waren om te sluiten, evenals de beurzen. Het werd een ware paniek. De Duitsche waarden daalden onrustba rend en op de beurzen in het buitenland (ook te Amsterdam) werden extra-maatre gelen overwogen. S. O. S. Bij deze dreigende catastrophe werden naar alle kanten S.O.S.-signalen uitgezonden. Dr. Luther, de president van de Duitsche Rijksbank, kwam uit Parijs, waar hij geen hulp had kunnen krijgen, naar Berlijn en vloog toen weer naar Bazel om bij de B.I.B. (Bank voor Internationale Betalingen) hulp te gaan halen. En het scheen aanvankelijk, dat hij succes had; het optimisme steeg. Maar al spoedig bleek, dat de hulp uit Bazel slechts bestond in de verlenging van een reeds vroeger verstrek te leening en dat verder Amerika niet be reid was te helpen, als Europa zelf de zaak niet aanpakte. Maar Frankrijk wilde niet meedoen als het niet eerst eenige politie ke concessies kreeg enz. enz. Het pessimis me kreeg weer de overhand. Intusschen nam Duitschland zelf dè noo- dige maatregelen om zich zelf te helpen. De eene noodverordening volgde op de andere, er werd een soort van algemeene surséance van betaling afgekondigd, bet disconto en de beleeningsrente werden op krasse wijze verhoogd, en de gouddekking van de markencirculatie werd terugge bracht van 40 pet. op 30 pet. Intusschen werd. gewerkt aan een inter nationale steunactie en naar het zich thans laat aanzien, is er kans op succes. Rijkskanselier dr. Brüning en de Duit sche minister van buitenlandsche zaken dr. Curtius, hebben zich n.l. naar Parijs begeven, waar zij vandaag in onderhande ling treden met de Fransche regeering, zoo dat verwacht mag worden, dat zij bereid zijn aan Frankrijk zekere politieke conces sies te doen. Tevens zullen Engeland en Amerika bij deze onderhandelingen verte genwoordigd zijn. Wanneer de besprekingen te Parijs ge ëindigd zijn, beginnen besprekingen op meer uitgebreide schaal te Londen op Maandag a.s. Laten wij hopen, dat het politiek-eeo- nomische onweer van de afgeloopen week den politieken hemel zal zuiveren en hot. begin moge worden van een goede inter nationale samenwerking. De weeromslag. Niet alleen in Duitschland hebben de gevolgen van de catastrophe zich doen gevoelen, doch ook in het buitenland heeft de slag een weer omslag gehad. In Oostenrijk is de Merkur-bank zooda nig getroffen bij de deconfiture van de Darmstadter, dat ook zij haar loketten heeft moeten sluiten. Heel sterk is de reactie in Hongarije, waar beurs en banken eveneens gesloten zijn. Hongarije blijft financieel een precair, ge val. Iedere crisis in Centraal Europa brengt het evenwicht in dat land in gevaar. Toen in Juni de zaken te Weenen zeer critiek stonden, hield men te Lontjen rekening er mede, dat een catastrophe onmiddellijk op Hongarije zou overslaan. Nu ziet men hoe Boedapest rechtstreeks op Berlijn rea geert, Berichten van staking van betalingen, als onmiddellijk gevolg van het gebeurde te Berlijn, werden ook ontvangen uit Riga. De Internationale Bank en de Litaüsche Bank hebben daar, volgens een telegram, hun deuren moeten sluiten. Roemenië krijgt eveneens de schok te gevoelen. En de uit Berlijn gefinancierde nijverheid in Poolscb Opper-Silezië heeft zich reeds tot War schau om hulp gewend. Warschau schijnt van zins haar naar Parijs en verder West- Europa te verwijzen, blijkbaar omdat de Poolsche regeering in dezen toestand een kans ziet, om dén zeer sterken invloed van het Duitsche kapitaal in het industrieele grensgebied terug te dringen. Min of meer komisch waren de gevolgen voor de Duitsche badgasten, vooral in de Belgische kustplaatsen. Zij konden hun marken niet ingewisseld krijgen wegens het ontbreken van wisselkoersen en niemand wilde de marken in betaling aannemen wegen den onzekeren toestand. Er is toen een algemeene uittocht gevolgd maar waarschijnlijk zullen ze toch wel eerst heb ben moeten betalen, waarbij particuliere wisselaars wel goede zaken gemaakt zullen hebben! SPORT VOETBAL R. K. FEDERATIE. R. TC. Sportvereeniging „Leiden". Morgen gaat Leiden I haar laatsten de gradatiewedstrijd spelen te Voorburg te gen Wilhelmus I. Wat zal de uitslag we zen? We moeten winnen, willen we in de R. K. F. gehandhaafd blijven. En we kun nen winnen, als onze eerste elftalspelera bun plicht en clubverantwoordelijkheid begrijpen door nu zeker allen op te komen. Als het eerste elftal voltallig is en de spelers spelen met hetzelfde enthousiasme als 1.1. Zondag in Poeldijk, dan winnen we, en wij blijven in de R. K. F. Dus, jongens alles op alles en van het begin tot het eind er op zitten. Denkt wat er op het spel staat. Verder doet het bestuur een dringend beroep op de supporters: komt in. zoo groot mogelijke getale op, het verhoogd het enthousiasme bij de spelers. Alle spe lers en supporters worden verwacht om 2 uur aan de Korevaarstraat. Komt allen op tijd! Leiden III ontvangt O. V. V. om 5 uur op eigen terrein om een oefenwedstrijd te spelen. Leidcns junioren ontvangen om 1 uur de junioren van D. O. S. uit Roelofarends- veen. A.s. Dinsdagavond zal er geen gelegen heid zijn om te trainen, wegens een onder- lingen wedstrijd van de P. K.-neezen. Donderdagavond trainingavond onder leiding van de heeren Bekkering en Bra- kel. D'IOC. HAARL. BOND. Uit Het Leidsche District. Zomercompetitie voor Junioren. Zondag a.s. zullen de eerste wedstrijden gespeeld worden voor bovenstaande com petitie. Voor belanghebbenden zij ver meld, dat voor die competitie werd inge schreven door de vereenigingen A. S. O., rit. Bernardus, Leiden, Meerburg, O. V. V., S. J. O., en S. N. A. Het programma voor Zondag a.s. luidt als volgt: O. V. V.St. Bernardus J. de Vrind MeerburgS. J. C. G. E. Bakker S. N. A.-A. S. C. De competitieleider, P. J. A. DE VRIND. R.-K. Sportvereeniging A. V. V. Zondag 19 Juli a.s. worden de seriewed- strijden van A.V.V. op het terrein aan de Willebrordusstr. te Veur voortgezet. Het programma luidt: Jun.-afd. A.V.V.bV.V.P.b 12 uur. 3e Afd. A.V.V. 3—G.D A. 3 1.15 uur. Ie Afd. A.V.V. ISt. Lodewijk 2.30 u. 2e Afd. A.S.C. ISt. Lodewijk 3, 3.45 u. A.s. Zondag zullen dus 3 der A.V.V.-elf- tallen-in actie zijn en wij zijn er vast van overtuigd, dat het voor alle elftallen zware wedstrijden worden zullen, welke al les van de spelers zullen eischen, zoodoen de zullen het een paar mooie en interes sante wedstrijden worden, die het aankij ken ten volle waard zullen zijn. Wij ver trouwen, dat alle A.V.V.'ers zich geheel zullen geven en hun best zullen doen een behoorlijk resultaat en zoo mogelijk een gelijk spel te behalen. Ook de wedstrijd A.S.O. ISt. Lodewijk III belooft een mooie en spannende wed strijd te worden. Allen veel succes en veel genoegen. R. K. Sportvereeniging „St. Bernardus". Zondaga.s. zal een begin gemaakt wor den met de te houden Seriewedstrijden. Te 12.30 speelt V.V.B. 2 tegen Vietrix 2. Te 3 uur V.V.B. I tegen Vietrix I. Eindelijk is het gelukt, om een begin te maken met de uitgeschreven Seriewed strijden, welke gehouden worden op a.s. Zondag, en de daarop volgende Zondagen. Het programma voor Zondag 19 Juli luidt als volgt „St. Bernardus II" tegen „Vietrix II". Deze wedstrijd neemt een aanvang te 12.30 „St. Bernardus I" tegen „Vietrix I", deze wedstrijd is vastgesteld te 3 uur. In het geheel belooft het dus Zondag reeds een spannende .wedstrijd te worden, zoowel voor het eerste als voor het twee de elftal, daar Vietrix I de kampioen was der tweede klasse in de afgeloopen compe titie, en Vietrix II zal ook een sterke te genstander zijn. Wij kunnen dan toch ze ker de supporters van „St. Bernardus", willen zij Zondag een mooie voetbalwed strijd zien, bij deze aanmoedigen om een bezoek te gaan brengen op het V. V. B.- terrein. De donateurs worden er bij deze nog maals aan horinnerd, dat zij in het bezit moeten zijn van een afgeteekende dona te kaart, en deze te toonen op verzoek. CRICKET Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Eerste klass e. P. W.H. D. V. S.; HaarlemV. O. C. Overgangsklasse. H. C. C. IllQuick (N.); V. R. A. II— Kampong; R. C. H.—H. T. C. C. Tweede klasse B. Excelsior—V. O. C. II; L. C. C.—H. D. V. S. II. LAWN-TENNIS De wedstrijden om den Davis Cup, interzone. Gisteren zijn te Parijs de eerste wed strijden gespeeld voor de finale om den Davis Cup (interzone). H. W. Austen (Engeland) sloeg S. B. Wood (Ver. Staten) met 26, 60, 8—6, 7—5. F. X. Shields (Ver. Staten) sl. F. J. Per ry (Engeland) 10—8, 6—4, 6—2. De winnaren van de finale zullen de Fransche bekerhouders volgende week in een uitdagingswedstrijd ontmoeten. ATHLETIEK R. K. Ath. Vereen. „De Bataven". Morgen gaat een tiental athleten naar Beverwijk om op de wedstrijden van D, E. M. hun krachten te meeten. We zijn erg benieuwd naar den uitslag van dezen strijd. Het is een prachtcontrole voor de training. Waren de successen vo rige maal goed te noemen, morgen moet het beter. Jongens je geven alles op alles. Denkt om je eigen succes en denkt om de naam van de vereeniging. Het is de mooi ste reclame, als er successen geboekt wor den. Het vertrek is bepaald op half elf per autobus vanaf Pieterskerkhof. In de gehouden bestuursvergadering ie besloten, mits goedkeuring van den D. H. A. K. om eind Augustus de kampioen schappen voor Leiden en omstrekente la ten verloopen. En tegelijk.ee tijd zullen er onderlinge wedstrijden gehouden worden. ZWEMMEN Helen Madisons 14e wereldrecord. Helen Madison heeft te New York het wereldrecord 1500 M., dat Martha Norelius hield, verbeterd tot 23 min. 17.2 sec. en haar mijlrecord met 27.4 sec. op 24 min. 45 seinden. WIELRENNEN Leidsche Ren- en Toer-Vereen. „Swift". Morgen zal het de dag zijn, dat het 12 jaar geleden is dat „Swift" werd opge richt. Ter gelegenheid hiervan heeft er zich weer een „Swift"-combinatie gevormd om morgen Nationale grasbaan-wielerwedstrij- den te houden. De commissie, die hard heeft gewerkt, kan zeer zeker al van een voorloopig succes spreken, wanneer wij eens nagaan de ren ners die zijn gearrangeerd zoowel als de prijzen die zijn aangeboden. Nu nog eenige medewerking van Pluvius en het volle suc ces zal „Swift" morgen ten deel vallen. Onder het groot aantal renners zien wij vele bekende namen van Amateurs en On afhankelijken, die op het gebied van gras- baan-wedstrijden zeker mooi werk zullen te zien geven, o.w. K. v. Wijk, H. Koetze, H. J. Dieterman, P. A. Hiddens, W. v. Es, O. v. Rijn, S. v. d. Valk, W. en N. Koens, G. Junghans, P. A. Hiddens, A. Duquesnoij, P. Kesselaar, R. Göts. Deze laatste, een Duit- scher, welke reeds heel veel overwinningen behaalde in zijn geboorteland en nog zeer veel anderen, een dertig in getal. Zoo ook voor de Nieuwelingen. Dit aan tal is wel niet zoo groot (19), maar de kwan titeit is hoog te noemen, en ten laatste bij na alle „Swift'-leden. De Amateurs en Onafhankelijken zullen een sprintwedstrijd rijden over 2 ronden, en voor koppel wedstrijden over 100 ronden. Voor deze beide wedstrijden is er in totaal bijna 200 aan geldprijzen beschikbaar ge steld, terwijl het winnend koppel als extra prijs elk een medaille ontvangt, aangeboden door de Directie van de Leidsche Courant en het Leidsch Dagblad. De Nieuwelingen rijden een klassement- wedstrijd over 30 ronden waarvoor als le pr. een groote beker, 2e pr. een kleine be ker, 3e pr. lauwerkrans, 4e pr. medaille, terwijl deze zelfde renners een afvalwed- strijd rijden, waarbij bij elke twee ronden de achterste renner afvalt, totdat er 4 ren ners overblijven, welke zullen sprinten, waarvoor als le prijs de zilv. Concordia- beker, 2e pr. beker, 3e pr. lauwertak, 4e pr. medaille. Ook de „Swift"-leden zullen onderling een wedstrijd rijden en wel over 20 ronden. Hiervoor heeft een der Leidsche dekon- fabrikanten een wollen deken aangeboden, terwijl de Zuid-Ned. Wielerbond een zilv. med. heeft toegevoegd; als 2e pr. heeren sigarettenkoker aangeboden door den heer J. v. Meizen met een br. med. ook van de Zuid-Ned. Wielerbond, 3e pr. verg. med., 4e pr. br. med. De Junioren zullen een sprint rijden over 2 ronden met als prijzen gr. verg. med., kl. verg. med. en een br. med. Dit alles onder leiding van heeren, die de wedstrijden leidden op de Rijswijksche wielerbaan. DE TOUR DE FRANCE. Gisteren hebben 48 overgebleven ren ners voor den rondrit door Frankrijk de eerste Alpenétappe van Nive naar Gap, lang 233 km., afgelegd. Algemeen wordt verwacht, dat de beide Alpenétappes over het lot van de renners beslissen zal. Zoo ging men tot een hoogte van 2250 M. Het zwaarste gedeelte van het traject was de Allosbergrug met een helling van 8 tot 10 pet. en van 27 km. lengte. Misschien juist door de moeilijke en zware wegen zijn de renners weinig agressief geweest. Over het algemeen is het een blijvend observeeren geworden. Hierdoor zijn verrassingen weg gebleven. Eerst op het laatste stuk is de beslissing gevallen. De Belg Demuysere kwam als eerste over de streep met een voorsprong van ruim twee minuten op den Italiaan Pesenti. Het klassement voor de hoogstgeplaatsten luidt: 1. Demuysere (Bel gië), die de 233 km. heeft afgelegd in 8 uur 43 min. 1 sec.; 2. Peventi (Italië); 3. Di- paoco (Italië); 4. Magne (Frankrijk); 5. Pélissier (Frankrijk), Schepers (België). In de volgorde van het algemeen, noch in die van het landenklassement is wijziging ge komen. FEUILLETON door ARTHUR APPLIN. 63) Ruby Strode opende de oogen en keek naar den man met het gebruinde gelaat, die zich over haar heen boog. Haar blik scheen te herleven bij het zien van de oogen, die haar zoo innig aanzagen. Ikhij schoot me neer'n onge luk, geloof ik.... doch hij wilde me beroo- ven vanZe bevochtigde haar lippen en wilde overeind gaan zitten. Haar oogen schitterden. Wie bent u?.... fluisterde ze. Ruby.Rubyken je me dan niet meer? vroeg Rupert getroffen. Ik ben je jongen, Ruby. Ik ben teruggekomen om je met me mee te nemen.... naar ons huisons huis in IndiëRuby! Ruby Ze deed een haast bovenmenschelijke krachtsinspanning en sloeg haar armen om 'n hals. Goddank, dat je gekomen bent! Haar stem was zwak. Geloof niet, wat Des- pard je al vertellen. Hier, in m'n blouse zit 'n document, dat hij zelf heeft onder teekend. Je onschuld komt daardoor wet telijk vast te staan.... Het stuk bevat de waarheid, die door Despard tijdens de rechtszitting werd verzwegen. Luister, Ru pert je bent nu weer vrij't Is eindelijk toch gelukt je onschuld te bewijzen. Zeg, dat je me alles vergeeft, 't Was slecht, maar ik deed het uit liefde voor jou zeg.... vergeef je me? Haar hoofd rustte in zn hand. Hij kuste eerbiedig haar mond. Ik kwam terug naar Engeland om je met me mee te nemen naar Indië.... M'nons nieuwe vaderland.. Ik heb je adres weten te achterhalen. Miss Colyer zei me, dat je hierheen waart ge gaan. StZeg nu maar niets.... alles komt wel in orde. Ze schudde haar hoofd. Ik voel, dat het met me gedaan -is. Doch neem je me toch mee, Rupert? Z'n lippen beefden. De woorden bleven hem in de keel steken. Voor jou ben ik weer naar Engeland gekomen. Ik zal je meenemen, Ruby, lieveling.... ik zal je meenemen. Ze glimlachte. Ze sloot de oogen.... het leek of ze moe was en in slaap viel. Toen viel haar hoofd krachteloos opzij. Rupert legde haar zacht neer. Hij stond op. Hij hield in z'n hand een verfrommeld stuk papier. Zich omkeerend zag hij Despard staan in het midden der zitkamertusschentwee politie-beambten. Een inspecteur deed 'n paar stappen in Rupert's richting, fluisterde dezen wat in het oor, doch Rupert verstond het nauwe lijks. Hij ontvouwde het document en over handigde het aan den inspecteur. Ik heb dit stuk juist gevonden bij de getroffene, zeide hij, terwijl hij moeite deed z'n stem gewoon te doen klinken. Ze vertelde me.... dat hierdoor wel licht eenig licht zou schijnen op.... op de bewuste kwestie. Kent u haar dan, sir vroeg de inspec teur. Rupert boog z'n hoofd. Hij zweeg een oogenblik. Tranen rolden over z'n door de zon gebruind gelaat. HOOFDSTUK XXVIII. Laatste gebeurtenissen. Robert Despard werd, eenige weken la ter veroordeeld wegens meineed en poging tot moord, dit laatste in verband met de ge beurtenissen te zijnen huize. Intusschen had een panische schrik de aandeelhouders van de radium-mijn aan gegrepen. Ieder, die een aandeel bezat, wilde het zoo vlug mogelijk kwijt zijn. Zij, die in Londen woonden, en uiteraard be ter op de hoogte waren met de beursbe richten, konden zich, ofschoon toch met belangrijk verlies, tot. op zekere hoogte nog schadeloos stellende anderen verlo ren alles. Er liepen geruchten, dat hier en daar in Devonshire velen hun laatste spaarcenten hadden verloren. De grootste verliezers, die echter id ets zeiden, waren John Dale en sir Reginald Crichton. Ze waren op mets voorbereid; bovendien eischte het drama, dat zich ten huize van Robert Despard had afgespeeld, hun volle aandacht op. Ze waren te veel uit het lood geslagen om aan zichzelf te kunnen Oenkenzelfs toen ze op de hoogte kwamen van do go- beurtenissen aan de beurs en zagen, dat de aandeelen practisoh waardeloos waren geworden, deden ze geen enkele poging om zich nog eenigszins schadeloos te stellen. De gedachte aan een financierden ouder gang kwam niet op bij John Jale. Toen hij langzamerhand den toestand begon in te ien, haalde hij nauwelijks de schouders op en zei geen woord. De terugkeer van zijn zoon, dien bij dood had gewaand, beheerschte alles. Niettegenstaande Rupert weer werd ge arresteerd, was het den ouden Dale toch toegestaan zijn zoon even te spreken. Ondanks de omstandigheid, dat Rupert, op grond van de wetten van het iand nog steeds als een veroordeelde werd be schouwd, smaakte John Dale een groote voldoening te weten, dat z'n zoon onschul dig was. Hij dankte God, dat Hij hem had ge spaard. Innig smeekte bij om vergeving, omdat hij Rupert's onschuM grontelijks in twijfel had getrokken, alhoewel anderen hem dikwijls de zaken geheel anders had den voorgesteld. Even voor het proces tegen Despard had sir Réginald Crichton een samenkomst met Jim, z'n zoon, John Dale en Mar- jorie. Berouw komt veelal te laat, zei hij. Ik wil mij dan ook geensz'ns vrijpleiten, doch ik hoop, dat het niet te laat zal zijn, als ik miss Dale vraag, de fout te willen vergeven van een oud man, die alleen leef de voor en door z'n firheid. Ik zie nu in, dat het valsche fierheid was. Marjorie schudde haar hoofd. Toen sir Reginald verder wilde spreken, onderbrak ze hem. Er behoeft nie's gezegd te worden. Ik heb uw houding steeds volkomen be grepen. Was ik 'n vrouw geweest, in- plaats van een jong meisje en Jim m'n zoon,/ inplaats van m'n verloofde, dan ge loof ik, dat ik misschien ook zoo zou heb ben gehandeld. Als u en m'n vader ons wil len begrijpen en ons willen vergeven, dat onze liefde misschien wel eens al te zelfzuchtig was dan is alles in orde. Zo keek naar haar verloofde: Is het niet zoo, Jim Sir Reginald en John Dale keken el kander aan; de landjonke,r zei echter niets Is het nu te laat, vroeg sir Reginald, u te vragen de vrouw van Jim to worden en hem gelukkig te maken? Denk er enh- ter aan, hij bezit niets, dan hetgeen hij met hard werken kan verdienen. Ik heb nimmer geloofd aan ideale liefde, doch ik geloof, dat ik nu op dit punt bekeerd ben. In ieder geval, Jim heeft gezonde hersens ik hoop, dat dit weer geen valsche fier heid zal zijn hetgeen, daar ben ik over- verheugd, reeds door de regeenng is er kend geworden. Ik geloof dan ook, dat Jim een schitterende toekomst tegemoet gaat. En, liefste, blijf bij hem en leef mee met zijn werk. Marjorie' oogen vulden zich me! tranen. Jim gaf haar 'n kus. Als m'n broeders 'onschuld geheel en wettelijk zal zijn uitgemaakt en hij weer op vrije voeten is, zullen we trouwen, doch niet daarvoor, zei ze zacht. John Dale nam Marjorie's hand en kus te deze. Rupert was uiteraard een zeer belangrij ke getuige tijdeus het proces van Despard. De door Despard geteekend verklaring, welke op Ruby gevonden was, bewoes vol. doende, dat Rupert destijds onschuldig was verooreeld. Ofschoon Despard niet kon worden beschuldigd van moord, was hij toch verantwoordelijk vcor den dood v»n Ruby Strode. Het was bovendon een ver zwarende omstandigheid, dat zijn koffers gepakt waren en hij, ronder vordexe ken nisgeving aan anderen, op het punt stond te vertrekken. Zijn verdediger gaf hem don raad een algeheele bekentenis af te leg gen in verband met den rol dien hij speel de bij de chèque-vervalschïng, ten nadeele van sir Reginald Crichton. (Slot volgt).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 13