BINNENLAND KERKNIEUWS ZATERDAG 18 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 UIT DE METAALINOSTRDIE. Contract-besprekingen. Wij hebben reeds medegedeeld, dat de onderhandelingen tusschen vertegenwoordi gers van de werkgeversorganisaties in de metaalindustrie (Metaalbond) en die van de Alg. Ned. R.-K. en Chr. Metaalbewer kersbonden nog niet tot overeenstemming geleid hebben, aldus de „Tel." De werkge vers hadden o.m. eerst voorgesteld de uurlooncijfers met 10 procent te verlagen en kwamen na afwijzing door de vakbon den met een nieuw voorstel, waarin die cijfers 5 procent lager waren dan in het oude, thans nog geldende contract. De afgevaardigden der arbeidersorganisaties legden toen de verklaring af, dat h.i. dit voorstel oo geen kans zou hebben door de leden der vakbonden geaccepteerd te wor den. De organisaties wachtten verder het besluit van de werkgeversorganisaties af. In het jongste nummer van het orgaan van den Alg. Ned. Metaalbewerkersbond wordt medegedeeld, dat het vrij zeker ge acht wordt, dat er geen andere aanbie dingen van den kant der werkceversorga- nisaties komen zullen. De Metaalbond heeft Donderdag een algemeene ledenver gadering te Utrecht gehouden en gisteren verwachtten de werknemersorganisaties 'n definitief voorstel. Wij vernemen echter, dat de werkgeversvergadering wegens on voltalligheid geen bindend besluit kon ne men De vergadering is nu veertien dagen uitgesteld. Het oude contract loopt stil zwijgend door. Tn „St. Eloy", het weekblad van den Ned. R. K. Metaalbewerkersbond lezen wij nog het volgende omtrent het stand punt der vakorganisatiebesturen: „In een dadelijk na de laatste onderhandelingen met de werkgevers gehouden bespreking van de vertegenwoordigers der vakbonden was men het er over eens, dat in het be lang der arbeiders, werkzaam in de groot metaalindustrie. alles gedaan moest wor den wat mogelijk was om het contract te behouden en dat desnoods daarvoor een offer, zelfs een belangrijk offer moest ge bracht worden." CHAUFFEURS EN RUSTTIJDEN. Een adres aan den minister van Waterstaat De besturen van de Nederlandsche Unie van Chauffeurs en overig Automobielper- soneel en van den Ned. R.-K. Bond van Transportarbeiders „St. Bonifacius", heb ben een adres aan den minister van Wa terstaat gericht, waarin gezegd wordt: De naleving der voorschriften tot beper king van den arbeidstijd van autobusbe- stuurders laat zeer veel te wenschen over. Het betreffende K. B. van 19 Maart 1928 biedt allerminst de mogelijkheid een be hoorlijke naleving van zijn bepalingen te waarborgen. Tn de practijk is het niet mogelijk ge bleken met de voorschriften van dit K.B. de bedoelingen tot haar recht te doen ko men, omdat het rijden buiten de uren, op de kaart vermeld, niet strafbaar is ge steld. zoolang niet te bewijzen is, dat de betrokken bestuurder even' meer dan twaalf uur per etmaal rijdt. Dit bewijs is vrijwel nimmer te leveren. Gevolg van de leemte in vermelde voorschriften is, dat door vele ondernemers ongestraft van de bepalingen wordt afgeweken, waardoor nog altijd overmatig lange diensttijden in het intercommunale autobusbedrijf voorko men. Een andere afwijking van de bedoeling van het voorschrift, dat de bestuurder van een autobus iedere kalenderweek een rust dag van minstens dertig uren moet genie ten, welke rustdag tenminste eens om de vier weken op een Zondag moeten vallen, komt meermalen voor. Het staat met de naleving van deze bepaling zoo, dat bij talrijke autobus-ondernemers den bestuur ders op hun rustdag wordt gelast dienst te doen als touring-caur of huur-chauffeur voor het doen van tourritten, welke dus buiten den gewonen lijndienst vallen. Een chauffeur, die als zoodanig dienst doet valt buiten de bepalingen van het K. B., aangezien hij dan, althans naar de opvat ting van het openbaar ministerie bij ver schillende kantongerechten, niet is be stuurder van een autobus in den zin van de Wet op openbare vervoermiddelen. Het ware gewenscht aldus het adres de betreffende bepalingen in zoodanigen zin te wijzigen, dat het dienst doen of la ten dienst doen buiten de uren op de ar beidskaart vermeld, strafbaar wordt ge steld. Dit verbod van dienst doen buiten de opgegeven uren zou zich moeten uit strekken tot het verrichten van arbeid in het geheele automobielbedrijf en mag dus niet beperkt blijven tot de betrokken on derneming. omdat het anders toch moge lijk zou blijven den bestuurder buiten zijn gewone dienst-uren te werk te stellen in een andere onderneming, door denzelfden ondernemer geëxploiteerd. Het komt im mers veel voor, dat een autobusdienston- dememer tevens exploitant is van e>en tou- rinccar-, autoverhuur, of garage- en repa ratie-bedrijf. Ten slotte merken adressanten nog op, dat de veiligheid van het autobusvervoer op eenvoudiger wijze gewaarborgd zou zijn, indien de minister van Arbeid. H. en N. zou kunnen besluiten, alle bedrijfs- chauffeurs spoedig te brengen onder de betreffende bepalingen van de Arbeidswet 1919. De controle op de naleving der diensttijdregeling zou dan op meer doel treffende wijze kunnen worden georgani seerd. De besturen verzoeken den minister, die maatregelen te willen treffen, welke noodig zijn om de goede en nuttige wer king van de wettelijke dienst- en rusttij denregeling voor autobusbestuurders te waarborgen. DE TIJD. Zal het ochtendblad toch verdwijnen? Naar het „Centrum" uit goede bron ver neemt, heeft de directie van De Spaarne stad besloten, eerlang de uitgave van de ochtend-editie van „De Tijd" te staken. DE TARWEWET. Opslag gelegd op griesmeel. Een prijs- verhooging van 15 pet. Wij lezen in het „Volk": Naar wij verne men, heeft de regeering bepaald, dat van ingevoerd griesmeel een opslag van twee gulden per honderd kilo moet worden be taald, ingevolge bepalingen van de Tarwe- wet, die echter voor een dergelijken op slag geen enkelen rechtsgrond bevat. Bedragen, die op deze wijze binnenko men, dienen ook niet om de boeren schade loos te stellen, maar om het befaamde „potje", waaruit de schadeloosstelling voor handelaren en dergelijken wordt ge put, te vullen. Deze opslag is des te ergerlijker, omdat, de buitenlandsche gries aan de binnen- landsche tarwe hoegenaamd geen concur rentie aandoet en voor broodbereiding niet kan worden gebruikt. Het griesmeel, wat wij hier betrekken, wordt hoofdzakelijk van Noorcl-Afrikaan- sche tarwe gemaakt en dient bijna uitslui tend als voedsel voor kinderen, zieken en herstellenden. De prijs van griesmeel in den groothan del is per honderd K.G. 13 tot 14 gulden. De opslag beteekent dus een prijsverhoo- ging van 15 pet. Verleden jaar werd hier te lande bijna vier-eiveen-half millioen K.G. ingevoerd. Het „potje" heeft dus dank zij dezen maat regel een meevaller van 90.000 ten koste van voornamelijk kinderen en zieken. DE INTERNATIONALE KOLONIALE TENTOONSTELLING TE PARIJS. Het nieuwe Paviljoen. Naar aanleiding van het onderhoud, dat een der medewerkers van het Persbureau Vaz Dias onlangs had met den heer Krie- ge. conservator van het Ehtno grafisch Mu seum te Leiden, vernemen wij thans van den heer Krieger nader, dat de bewaking van het- opnieuw te bouwen paviljoen der Kederlandsche afdeeling op de Parijsche Tentoonstelling is toevertrouwd aan den heer Eluempol, oud-commissaris van politie te Semarang, die reeds te Parijs vertoeft. De heer Ruempol heeft de meest uitge breide volmachten gekregen om die maat regelen te nemen, die hij voor de bewaking en verzorging van gebouwen en voorwer pen noodig acht. Voorts deelt de heer Krieger mede, dat alle opnieuw in te zenden voorwerpen zul len zijn verzekerd „all risks included." Met deze maatregelen zijn, aldus de heer Krieger, een belangrijk deel der gevaren van deskundige zijde tegen het opnieuw in zenden van belangrijke aestheUsche voor werpen weggenomen. Daar echter het nieuwe gebouw ander maal zal moeten worden opgetrokken van hout in een omgeving, die brandgevaarlijk moet worden geacht, zou ik, aldus de heer Krieger, het wensohelijk achten, dat het Ne- derlandsch Comité, dat zich belast met het verzamelen van inzendingen met dit feit rekening houdt, teneinde te voorkomen, dat- unica, zooals thans verloren zijn gegaan, niet opnieuw aan eenig gevaar worden blootgesteld. „DE GRAAL." Eerste steenlegging van het nieuwe Moederhuis. Gistermiddag om drie uur heeft Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent bisschop van Haarlem, op het landgoed Tiltinberg, on der Vogelenzang, den eersten steen gelegd voor het nieuwe moederhuis van „De Graal". Nu is het moederhuis in Huize Over- voorde te Rijswijk. Z.H. Exc., die vergezeld was van zijn se cretaris, den zeereerw. heer J. v. d. Tuyn, werd verwelkomd door de algemeen over ste van de Graal, moeder Margerite van Gilse. Met de algemeene overste waren aanwezig enkele ander Vrouwen van Na zareth. Onder de aanwezigen bevonden zich voorts de hoogeerw. heer mgr. Taskin, de zeereerw. heer prof. Groenen van War mond, de hoogeerw. heer Wijtenburg, re gent, en de eerw. heeren Aramerlaan en Vollaerts, leeraren van „Hageveld", de hoogeerw. heer v. d. Ven, eere-kanunnik, de zeereerw. heeren Niekel, directeur Phi- losophicum, en rector Voorham, resp. voor zitter en bestuurslid van den Dioc. Jeugd raad, de hoogeerw. heeren Dekens van Leiden, Noordwijk, Poeldijk, Beverwijk en de wnd. Deken van Haarlem, de zeereerw. heeren pastoors Bur winkel van Vogelen zang en de Kok van de Zil,k de zeereerw. heer pastoor Bonnicke S.J. Nadat de Bisschop de plechtigheden der eerste-steenlegging had verricht, gaf Z.H. Exc. een verklaring van de daarbij ver richte gebeden, en sprak den vurigen wensch uit, dat in dit huis. vele novicen zich zullen aanmelden, om daar te worden opgeleid en gevormd tot vrouwen, die on der de vrouwelijke jeugd een zegenrijken apostolaat zullen vervullen. Moeder Margerite dankte den Bisschop voor wat hij voor de Graal heeft gedaan. De aanwezigen bleven na afloop van de plechtigheid nog eenigen tijd te zamen. Het nieuwe bouwwerk verrijst onder ar chitectuur van den heer Jan Stuyt. Aanne mer is de heer Buuren uit Haarlem. Met veel luister is het vijftigja rig bestaan van de bekende stoom- schoenfabriek van de firma J. A. Lichten berg te Dongen gevierd. Wijlen mevrouw J. M. de Voogt—Koch te Amersfoort heeft aan de Nederlandsche Centrale vereeniging tot bestrijding der tuberculose een legaat van 10.000 vrij van rechten en kosten vermaakt. BENOEMINGEN. St. Joseph's Congreatie van Mill Hill. Bij het perioieke aftreden van de Direc teuren der Missiehuizen te Roosendaal, Tilburg en Hoorn ,(St. Joseph's Congrega tie van Mill Hill) heeft de Generaal-Over- ste der Congregatie, Z.Exc. Mgr. J. Bier mans, benoemd: Tot Algemeen Procurator der Congrega tie in Nederland: den ZeerEerw. Father C. Schoemaker Tot Gedelegeerde der Congregatie voor binnen- en buitenlandsche missie-actie: den Zeer Eerw. Zeergel. Father dr. H. Ahaus Tot Procurator van het St. Bonifacius Missiehuis te Hoorn: den Zeereerw. Fa ther Th. Lefeber; Tot Directeur van het St. Joseph's Missiehuis te Roosendaal: den Zeereerw. Father J. Reesinck Tot Directeur van het St. Joseph's Stu diehuis te Tilburg: den Zeereerw. Father J. Padberg; Tot Directeur van het St. Bonifacius Missiehuis te Tilburg: den Zeereerw. Fa- ter J. v. Heiningen Tot Procurator van het St. Joseph's Missiehuis te Haelen: den Zeereerw. Fa ther J. Kiggen. SOCIËTEIT DER AFRIKAANSCHE MISSIËN VAN CADIER-EN-KEER. Naar de missies. De Provinciale Raad der Nederlandsche Provincie van de Sociëteit der Afrikaan- sche Missiën (Cadier-en-Keer) werden de volgende priesters voor het Missiewerk in Afrika benoemd: Voor het xApostolaat vicariaat Goud kust de Paters de Rooij, uit Haarlem v. d. Leeuw, uit Rotterdam; Bouchier, uit Velsenoord Samuels, uit Scheveningen Tunn, uit Leiden; Dieriekx uit Rotter dam. Voor het xApostolisch vicariaat Neder- Volta (Engelsch-Togoland): Pater Smet- sers, uit Oirschot. De afseheidsplechtigheid dezer missio narissen heeft Zondag 13 September plaats in de kapel van het missiehuis te Cadier- en Keer, om 3 uur nm. Er is sprake van dat deze plechtigheid door den K.R.O. zal woden uitgezonden, terwijl dezelfde Katholieke Radio-omroep de plechtigheden zal filmen. Het Eucharistisch Congres te Dublin. De secretaris van den Ned. Eucharisti- schen Bond, bureau Bagijnhof 32, Amster dam, bericht ons. dat de prospecti, welke alom over een congresvaart naar Dublin in 1932 worden verspreid, nipt. de reis be treffen, welke door den Eucharistschen Bond zal worden georganiseerd en waar aan Z.H.Exc. Mgr. Aengenent zal deelne men. Zoodra besloten is, welke boot voor deze reis in aanmerking zal komen, wordt het het definitieve programma samengesteld en door middel van de R.-K. Dagbladen be kend gemaakt. Wel kan nu reeds wor den medegedeeld, dat, getuige het groote aantal ingekomen aanvragen om inlichtin gen, voor deze reis zeer veel interesse blijkt te bestaan. Audiëntie. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem zal volgende week alleen Zaterdag audiëntie verleenen. HET A.S. HUWELIJK VAN PRINSES ILEANA. Op 24 Juli a.s. zal op het kasteel Peli- chor nabij Sinaja- in Roemenië het huwe lijk worden voltrokken tusschen Prinses Ileana van Roemenië en prins xAnton ran Habsburg. Als getuigen voor de bruid zul len optreden de vorst en vorstin von Ho- henzollern, en voor den bruidegom Aarts hertog Leopold Sal va tor en Graaf Guerld. Verder zuilen bij de huwelijksplechtigheid o.a. tegenwoordig zijn Graaf von Kyrill, Baron Hal berg, de koning en de koningin van Joego-Slavië. de ex-koning va.n Grie kenland, verschillende leden der familie Habsburg. maarschalk Averesou, Preton en verschillende anderen. De huwelijksfees ten zullen tot 26 Juli duren, waarna het jon ge paar voor korten tijd naar München ver trekt. Prinses Ileana is 23 jaar oud en de jong ste dochter va.n Koningin Maria van 'Roe menië, zij heeft nog twee broers en twee zusters, n.l. Koning Carol van Roemenië, Prins Nicolaas, Koningin Maria van Joego slavië en ex koningin Elisabeth van Grie kenland. De prinses, die in haar land voor al bij de jeugd een bijzondere populariteit geniet, is een geestdriftig sportbeoefenaar- ster. Zij is leidster van een meisjesclub te Boekarest en iederen zomer gaat zij met de leden va.n die club in de bergen kam peeren. Haar meest geliefde sport is echter zeilen: des zomers als zij met haar moeder in het landhuis te Baltsjik bij de Bulgaar- sche grens verblijft, gaat zij iederen dag in haar kleine boot op de Zwarte Zee een tocht maken. Nadat zij alle voorafgaande zeema.nsexamens had afgelegd, verwierf zij onlangs het diploma voor onderofficier, 's Winters gaat zij altijd een maand naar Suiaia in de Karpaten, waar zij dan met haar broer Nicolaas groote ski-tochten on derneemt. Met haar moeder, Koningin Ma ria, die een voortreffelijk paard rijdster is, onderneemt zij vaak groote ritten. Zij hou den zich dan zelden aan den weg. maar beklimmen langs steile schapenpaden de bergen en bezoeken afgelegen dorpen om het land dat zij liefhebben, vorder te leeren kennen. Reeds meerdere malen gingen er geruchten omtrent een verloving van prin ses Ileana. Eind Januari van verleden jaar verloofde zij zich met graaf Alexander von Hochberg, Freiherr von FurstensteAn, de tweede zoon van den derden prins van Pless. Van den eersten dag af aan had deze verloving in Roemenië niet veel sympathie. De geruchten gingen, dat de prinses den graaf reeds eerder te Sigmarangen had lee ren kennen, doch dat "zij hadden afgespro ken er voorloopig niemand iets van te zeggen. In het najaar van 1929 ontving Koningin Maria een brief van de prinses Daisy van Pless, die een oud-vriendin van haar was, mot de mededeeling, dat haar zoon Alex ander een reis naar het Oosten ging maken, waarbij zij verzocht hem bij die gelegenheid aan het Roemeensohe Hof te willen ont vangen. Koningin Maria, die van niets af wist, willigde dit verzoek in. Zij was dan ook totaal verrast, toen een paar dagen na de komst van den graaf, prinses Ileana met hem voor haar verscheen om toestemming voor een huwelijk te vragen. Overbluft door deze gang van zaken gaf de koningin haar toestemming zonder eerst de gebruikelijke inlichtingen te laten inwinnen en op 30 Ja nuari 1930 werd de verloving officieel te Boekarest bekend gemaakt. Op 4 Februari d.a.v. werd door de Roemeensche regeering een speciaal wetsontwerp gemaakt, waarbij graaf xAlexander tot prins van den lande werd verheven, terwijl tevens werd bepaald, dat het huwelijk op 27 April van dat jaar zou worden voltrokken, terwijl de prinses een bruidschat van 50 millioen lei a's nati onaal huldeblijk zou ontvangen. Eerst na dat het engagement officieel was afgekon digd en er reeds allerlei schikkingen voor het huwelijk werden gemaakt, verscheen er een bode van koning .Alexander van Joego- Slavië, een zwager van de prinses, te Boe karest, die eenige minder gunstige berich ten omtrent den graaf Hochberg bracht. Aanstonds werd Koningin Maria van deze feiten op de hoogte gesteld, die opdracht gaf een nauwkeurig onderzoek naar den graaf in te stellen. Hierbij kwam aan het licht, dat de graaf in 1924 in Duitsehland tot vier weken hechtenis was veroordee'd; in hooger beroep werd hij echter vrijge sproken. Voorts werd bekend, dat de graaf niet van zoo'n hoogen adel was, als men aanvankelijk had gedacht; ook bleken de berichten over de fabelachtige rijkdommen van de familie van Pless sterk overdreven. Bovendien was het- in Boekarest een pu bliek geheim, dat graaf Hochberg den kostbaren brillanten ring, welke hij als ver- lovings'ge-schenk aan prinses Ileana had ge geven, niet had betaald. De juwelier, bij wien hij hem te Boekarest had gekocht, presenteerde eindelijk de rekening bij het Hof, waar men deze voldeed om een schan daal te vermijden. Begrijpelijkerwijze bracht dit alles in diplomatieke en politieke krin gen een heftige opschudding te weeg. Den graaf werd medegedeeld, dat hij beter deed Boekarest te veriaten, aan welken wensch hij gevolg gaf; de prinses had men echter van alles onkundig gelaten. Op 17 Febru ari vertrok graaf Alexander uit Boekarest, alleen uitgeleide gedaan door prinses Ile ana, die hem naar het station bracht. Twee dagen later deelde de Roe-meerisehe premier mede, dat de inlichtingen, welke door hem over den graaf waren ingewonnen, deze in een ongunstig daglicht stelden en dat de verloving verbroken was. Den volgenden dag vertrok Koningin Maria met haar doch ter naar Egypte, waar zij haar op de hoog te stelde van de antecedenten van den graaf. Hoewel graaf Hochberg verklaarde, dat de verloving absoluut niet verbroken was, en dat hij gedurende de Egyptische reis van de prinses meerdere telegrammen had ontvangen, zagen zij elkaar nooit meer terug. De tegenwoordige verloofde van prinses Ileana, aartshertog .Anton van Habsburg, is dertig jaar oud^en de 7e zoon van aarts hertog Leopold Salvator, en verwant met de .Spaansche ex-koninklijke familie. Ook aartshertog Anton is, evenals zijn bruid, een groot liefhebber van sport, voorname lijk van de vliegsport. Gedurende eenige jaren heeft hij te Barcelona aan het hoofd gestaan van een vliegschool. De aartshertog heeft. n.l. lange jaren te Barcelona gewoond, daar zijn ouders in 1918 bij het uitbreken van de revolutie met hun tien kinderen naar Spanje, het vaderland van zijn moe der, Blanche van Gas til ië, prinses van Bour bon, waren uitgeweken. Een der zusters van den aartshertog is in Spanje in een klooster getreden, terwijl een andere met een Spanjaard is gehuwd. Zijn oudste broeder Reinier, die zich vooral bij motorrennen onderscheidde, is eenigen tijd geleden overleden, terwijl zijn broer Leopold na zijn huwelijk met baron nesse Nicola— Podrinska naar Hollywood trok, waar hij een engagement kreeg bij de Fox-Film Mij. Aartshertog Anton heeft o.a. nog verleden jaar deelgenomen aan de Europeesche rondvlucht, onder den naam van prins .Anton van Bourbon. Eenige maan den geleden verwierf hij eon door de stad Weenen uitgeloofde Vliegtrofee. Ook op technisch gebied is de aartshertog zeer be dreven^ o.a. op het gebied der draadHooze te'efonie. Zijn verloving met Prinses Ileana kwam begin Mei tot stand te Freiburg op het kasteel Umkirch. waar de prinses met haar moeder de gasten waren van een prins van Hohenzolilern. De huwelijksplech tigheid zal een intiem karakter dragen. Op 25 Juli zal een receptie worden gehouden, waarbij gelegenheid bestaat het jonge paar geluk te wenschen, waarna op 26 Juli een dansavond zal worden georganiseerd, waar mede de feestelijkheden zullen worden be sloten. LEIDEN. AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND. AFD. LEIDEN. (Secretariaat Leliestraat 7). Zaterdag, 18 Juli. Zitting bestuur „Her wonnen-Levenskracht" van 7—9 uur afha len van busjes en bloempjes voor de meis jes, Bondsgebouw, Steenschuur 15. Zondag. Het comité bestuur van Her wonnen Levenskracht" houdt den geheelen dag zitting in het Bondsgebouw. Zondag. De groote zaal van het Bonds gebouw voor ontspanning geopend vanaf 6 uur. Maandag. Rechtskundig Bureau van 6.30 —8 uur voor de leden van de afd. Leiden en Omstreken. Bondsgebouw Steenschuur no. 15. Zij die gebruik maken van het Rechts kundig Bureau worden verzocht op tijd aan wezig te zijn. Voor leden van buiten de stad rijwiel stalling in het Bondsgebouw. Maandag. Ledenvergadering Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Raphael" 8 uur. Dinsdag Zitting bestuur R. K. Bouwvak arbeidersbond St. Josef 7 tot 8 uur. Kantoor boven. Dinsdag. Ledenvergadering Rederijkers kamer „Vondel" 8 uur. Woensdag. Bestuursvergadering R. K. Volksbond 8 uur. Vrijdag. Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio" 8 uur. Zaterciag Spaar- en >ank 7—8 uur. Sluiting kantoor precies 8 uur. De reiskas voor 6 September te Utrecht houdt zitting in de groote zaal den gehee len middag, spaarboekjes gratis verkrijg baar. Zitting Ziekenkas van 78 uur in zaal 1 Brandstoffencommissie 7—8 uur. Prijslijst op het kantoor aanwezig. De leverantie van de brandstoffen ge schiedt dezen winter door de Firma Creyghton. Het secretariaat van de R. K. Werk meesters is Magd. Moonstraat 14. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREEN IG ING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen Illen Maandag van de maand, s avonds om half 9, in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Zondag is de zaal geopend van 12.30 tot 2.30 en van 7.tot 10.15; verplichte bij eenkomst van 8.15 tot 9.45 uur. Om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur zitting Jozefspaarkas welke wordt waargenomen door de heeren P. van Berge Henegouwen en P. Klein. De bibliotheek is gesloten. Na het Lof prijsbiljarten. Extra prijzen. De Studie- en Debatingclub houdt een een excursie - naar Scheveningen, vertrek van het Gezellenhuis te 1 uur precies. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. 8.30 uur cursus esperanto. Tevens 3de Maandag der maand te 8.30 uur inschrijving nieuwe leden. Dinsdag bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. 8.30 uur repetitie tooneel. Woensdag 8.15 uur repetitie Liedertafel Sebastian Schaeffer. 8.30 uur vergadering Raad van Bestuur. Donderdag bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. Vrijdag 8.30 uur repetitie Symphonie Frans Schweitzer. Van 811 uur turnclub Oranje-Zwart. Lokaal Pieterskerkhof. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. 8.15 uur Kegelclub de Poedelaars. Iederen Zondag van 1 tot 2 uur zitting van de St. Joseph's Spaarkas in de be stuurskamer. Verdere mededeelingonA.s. Zondag 26 Juli geen zitting St. Joseph Spaarkas. De eerstvolgende recullectie-oefening zal plaats hebben op Donderdag 30 Juli a.s. 8.45 uur, de retraitanten houden dezen avond vrij. ST. PETRUS-PATRONAAT Rapenburg 52. (Feitelijke voortzetting der xAfdeeling Leerlingen van de St. Joseph's-Gezellen- Vereeniging Augustus 1837September 1920). SINT FRANCISCUS LIEFDEWERK Nieuwe Rijn 52. Postrek. 70108. Zondag 910 uur H. Mis met predikatie 10—10.15 uur ontbijt; 10.15—10.45 uur bij zonder godsdienstonderricht ter voorberei ding voor de 1ste H. Communie, 10.15 11.30 uur recreatie afd. I. 6 uur nam. Lof en recreatie volgens gewoonte. Woensdag 6.45—7.30 zang; 7.30—8.00 Lof van 8.008.30 uur recreatie afd. I, II, III; afd. I tot 9 uur. Zaterdag 6.007.00 Gymnastiek jongste afdeeling; 7.00—8.00 idem hoogste afdee ling; 8.00—10.00 Recreatie, afd. I. ZITA-VEREENIGING Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag van 8—10.30 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 810.30 uur. R. K. DAMES GYMNASTIE K-VER EEN. „KLIMOP". Vrijdag. De lessen worden gegeven als volgt 5.006.00 Kleuterclubje (meisjes van 9 tot 10 jaar). Adspiranten: 67 uur groep I. 78 uur groep II 89 uur groep III en leden. Aangeven nieuwe leden Utrechtsche Jaagpad 1. DERDE ORDE. Zondag 19 Juli, 's avonds om 7 uur Lof en vergadering voor de leden der Derde Orde.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10