BINNENLAND Bmtenlaiïüsciïe paspoorten en Bewijzen van LAND- EN TUINBOUW UIT DE OMGEVING Kampeerders WOENSDAG 15 JULI 1931 *JE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 KLEINHANDELPRIJZEN VAN VER BRUIKSARTI KELEN. De melk-, boter- en margarine-prijzen. Door den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid werden de hoogleeraren prof. dr. N. J. Polak te -Rotterdam en prof. II. A. Kaag te Tilburg uitgenoodigd van ad vies te willen dienen in zake de vraag, door welke oorzaken en in welke mate de klein handelsprijzen van tal van die artikelen (of van de grondstoffen voor de vervaardiging daarvan) bij daling niet of onvoldoende volgen. Het eerste gedeelte van het terzake door genoemde hoogleeraren uitgebrachte rap port, de tarwe-, bloem- en broodprijzen be treffende, verscheen onlangs. Als tweede gedeelte is thans als No. 4 der verslagen en mededeelingen van de af- deeling Handel en Nijverheid van het De partement van Arbeid, Handel en Nijver heid openbaar gemaakt het verslag aan gaande de melk-, boter- en margarineprij- zen, waaraan een vijftal tabellen en drie grafieken als bijlagen zijn toegevoegd. Ten opzichte van het artikel melk wordt geconstateerd, dat van een te trage aan passing van de kleinhandelsprijzen aan die in den groothandel niet kan worden ge sproken. Ook ten aanzien van de boterprijzen is de conclusie, dat de daling van de klein handelsprijzen in het algemeen niet bij die van de groothandelsprijzen is ten achter gebleven. Een uitzondering vormt slechts Maastricht. Hoewel bier de marge gedu rende het afgeloopen jaar doorgaans be langrijk onder het algemeen gemiddelde bleef, vertoonde zijn sedert 1927 een voortdurende stijging. Het schijnt echter onredelijk de zeer lage marge van 1927 en de volgende jaren als maatstaf aan te ne men. bijzonder fraai is de aanpassing te Eindhoven. Ten opzichte van de margarine wordt ge durende de laatste paar jaren voor de grondstoffen, zoowel plantaardige als dier lijke, een algemeene en scherpe prijsdaling geconstateerd. De vrij verkochte niet on der fabrieksmerk verhandelde goedkoopere kwaliteiten margarine vertoonen een over het algemeen tamelijk bevredigende prijs aanpassing. Voor de meest bekende onder fabrieks merk verkochte soorten is er evenwel een zeer trage, uiteindelijk door merkverande- ring teweeggebrachte aanpassing. DE FINANCIERING VAN SLEEN STOPGEZET. Geschil tusschen den Minister en den gemeenteraad. Tengevolge van het geschil tusschen den Minister van Binnenlandscbe Zakèn .en Landbouw en de gesaheèrde gemeente Sleen, wat betreft de rangschikking van deze gemeente voor de gemeentefondisbe- lasting, heeft de minister de financiering dezer gemeente stopgezet. De gemeente zal nu haar betalingen moe ten staken, aangezien de minister weigert gelden beschikbaar te stellen, zoolang de raad niet besloten heeft de gemeente in de derde klasse te rangschikken. De raad was tegen gisterenavond laat door den burgemeester in spoedeischende vergadering bijeengeroepen om te beslissen wat nu te doen staat. EEN LEENING VAN TIEN MILLIOEN VOOR AMSTERDAM. Tot dekking grondaankoopen. In verband met in de naaste toekomst te verwachten uitgaven, maakt de positie van de gemeentekas van Amsterdam het gewenscht tot uitgifte eener geldleenihg van 10.000.000 over te gaan, welker op brengst zal strekken tot dekking van uit gaven, gedaan voor denaankoop en bet tot bouwterrein gereed maken van gron den. Burgemeesters. Ing. 1 Aug. ben. tot burgemeester der ge meente Bloemendaal, jhr. mr. C. J. A. den Tex met eerv. ontsl. als burgemeester der gemeente Diepenheim; Ing. 15 Juli ben. tot burgemeester der gemeente Gelderinalsen F. F. van der Ven met eerv. ontsl. als burgemeester der ge meente Maurik. Notariaat. Bij Kon. besluit is op zijn verzoek met ingang van 1 Augustus eervol ontslagen G. ten Bruggencate als notaris te Öassen- heim. Onrechtmatige concurrentie. De President van de Arrondissements Rechtbank te 's-Gravenhage heeft in kort gewezen in de zaak van de DE VERLENGING DAARVAN. De maand Augustus wordt terecht de varantiemaand genoa iid. immers in die maand kunnen de meeste menschen vacan- tie nemen, vooral zij, die schoolgaande kinderen hebben, omdat in Augustus de schooljeugd vacantie krijgt. Hoe langer hoe meer wordt het gewoonte, zich in den vacantietijd niet te beperken tor het eigen land, doch ook een kijkje te nemen in het buitenland. Om over de landsgrenzen te komen moet men papieren kunnen toonen n.l. een buitenlandsch paspoort of een be wijs van Nederlanderschap, al naar ge lang van hei land, hetwelk men wil be zoeken. Het aanvragen van een paspoort moet geschieden bij den burgemeester der ge meente, waar de belanghebbende in het bevolkingsregister staat ingeschreven. Staat men ingeschreven in bet bevolkings register eèner andere gemeente dan die, waar men de aanvraag indient, dan moet men zich wenden tot den burgemeester van die andere gemeente, onver schillig öf laatstbedoelde burgemeester al dan niet "bevoegd is zelfstandig buiten landsche paspoorten af te geven. Zij, die in heb bevolkingsregister van geen enkele Nederlandsche gemeente staan ingeschre ven, moeten zich wenden tot het Departe- ment van Buitenlandsche Zaken. Dezelfde gedragslijn moet worden gevolgd bij de verlenging van Nederlandsche bui tenlandsche paspoorten. De afgifte van een buitenlandsch pas poort kan onder bepaalde omstandigheden worden geweigerd en wel voor bepaalde of onbepaald en tijd, Zoo kan weigering bijv. plaats hebben bij niet-betaling van belas tingschuld in bepaalde gevallen. Ook kan weigering plaats hebben indien bijv. de aanvrager zich door vestiging in het bui tenland wenscht te onttrekken aan den wettelijken op hem rustenden onderhouds plicht jegns Nederlandsche minderjarigen. Gehuwde Nederlandsche vrouwen be hoeven voor het verkrijgen van een bui tenlandsch paspoort niet de uitdrukke lijke toestemming van hare echtgenooten. Indien minderjarigen persoonlijk een buitenlandsch paspoort voor zichzelf aan vragen, moet blijken, dat tegen de afgif te van dat paspoort geen bezwaar be staat bij de ouders of de voogden van de betrokken minderjarigen. Bij de aanvraag om een buitenlandsc-h paspoort moet worden overgelegd het eventueel vroeger aan den belanghebben de afgegeven paspoort. Het kan voor komen, dat een houder van een nog geldig -buitenlandsch paspoort—zijn paspoort ver loren heeft of dat het op andere wijze in het- ongéréede is geraakt. Wanneer er nu ten aanzien van den houder geen grond bestaat voor het vermoeden van fraude, dan kan op aanvrage een nieuw paspoort- worden verleend. In dit nieuwe paspoort wordt aangeteekend, dat het een dupli caat is, met vermelding van nummer en dagteekening van het paspoort, hetwelk het vervangt. De geldigheidsduur van dit duplicaat strekt tot den dag, waarop het oorspronkelijke paspoort geldig was. Een buitenlandsch paspoort, bestemd voor meer dan één persoon (z.g. collectie ve paspoort) mag alleen worden afgegeven aan het hoofd van een gezin met zijn echt- genoote en/of zijne kinderen beneden 15 jaar, alsmede aan een gehuwde vrouw, een weduwe of een gescheiden vrouw met hare kinderen beneden de 15 jaren. Kin deren van 15 jaar of ouder mogen niet op het paspoort van hunne ouders of voog den worden vermeld voor hen moeten afzonderlijke paspoorten worden opge maakt. Een paspoort, ten behoeve van één persoon afgegeven, mag niet door bij schrijving van gezinsleden tot een collec tief paspoort worden gemaakt. Wordt zoo danige bijschrijving verlangd, dan moet een nieuw collectief paspoort worden opge maakt. In het algemeen is de geldigheidsduur van een buitenlandsch paspoort twee ja ren te rekei^_ -an den dag der uitgifte. Een hier te lande afgegeven buiten landsch paspoort, staande ten name van een Nederlander, kan door den burge meester der gemeente, waar de houder in het bevolkingsregister staat ingeschreven, viermaal worden verlengd, telkens voor een tijdvak van twee jaren, te rekenen van den datum, waarop het .paspoort ongeldig wordt of is geworden. Verlenging van een paspoort kan ge schieden door opplakking van een bij do ontvanger der directe belastingen ver krijgbaar zegel ad 1. Afgifte of verlenging van een paspoort kan allen dan kosteloos geschieden, in dien de belanghebbende klaarblijkelijk on vermogend is tot betaling der kosten (b.v. bij armlastigheid)dan wordt ook geen zegel geplakt. Wil men zich naar België of Luxemburg begeven, dan is een buiten landsch paspoort niet vereischt, maar kan men volstaan met een bewijs van Neder landerschap voorzien van een portret en handteekening. De bewijzen van Neder landerschap gelden gedurende 5 achter eenvolgende jaren. Na afloop van dien ter mijn zullen de houders zich dus van een nieuw nationaliteitsbewijs moeten voor zien. Bewijzen van Nederlanderschap kunnen worden afgegeven dooi' de. burgemeester», doch alleen voor zooveel be treft personen, die inwo ners hunner gemeente zij n. Voor alle andere personen blijft uitslui tend de betrokken Commissaris der Ko ningin tot afgifte bevoegd. Alle leden boven den leeftijd van 15 jaar van een naar België of Luxemburg reizend Nederlandsch gezin moeten een i n d' i v i d u e e 1 bewijs van Nederlander schap bezitten, voorzien van hun* portret en hunne handteekening. Hetzelfde geldt met betrekking tot alléén naar die lan den reizende kinderen beneden den leef tijd van 18 jaar. Reizen kinderen bene den dien leeftijd in gezelschap van hun vader of moeder naar België of Luxem burg, dan kunnen zij op het bewijs van Nederlanderschap van hun vader of moe der (of van beiden) worden vermeld. Als regel zullen dus bewijzen van Ne derlanderschap, die - als reispapiei-en wor den afgegeven, individueel moeten zijn, terwijl hun geldigheidsduur wordt gesteld op vijf jaar n a dagteekening der afgifte. Amersfoort. A. ÓVER. N.V. Philips1 Gloeilampenfabrieken en de N.V. Philips' Radio als eischeressen tegen de he<& Julius van Santen, koopman te Amsterdam als gedaagde. Laatstgenoemde had in zijn winkel aan de Wagenstraat te 's-Gravenhage, ge naamd „Halve prijzen winkel", grooten- deels reeds verbruikte gloeilampen ver kocht, voor een deel afkomstig uit plaatsen, waar zij door ombouw van het electrici- teitsnet tot een ander voltage onbruik baar waren geworden, terwijl deze lampen van verschillend fabrikaat veelal waren verpakt in origineeele Philips wikkels. Op deze wijze werd bij het publiek ten onrech te den indruk gevestigd, dat het hier een verkoop van nieuwe Philipslampen betrof, welke indruk nog versterkt werd door een namens gedaagde geplaatste advertentie, waarin Philipsiampen tegen halve prijzen werden aangeboden. In deze advertentie werd tevens de verkoop van een aantal ra diolampen aangekondigd op een wijze, waaruit kon worden geconcludeerd, dat ook hier van Philips-producten sprake was, ter wijl in werkelijkheid deze lampen niet van Philips, doch van weinig bekende kleinere fabrieken afkomstig waren en bovendien het meerendeel dier lampen van verouderd type was. Bij het vonnis van den President der Rechtbank werd de door eischeressen ge stelde eisch, welke tot strekking had den gedaagde het voortzetten van deze han delingen te doen verbieden op grond van het in strijd zijn met de behoorlijke ge bruiken van het handelsverkeer en van mis leiding van het publiek, ten volle toegewe zen en werd den gedaagde mitsdien bevo len deze handelingen te staken, terwijl voor elke overtreding van dit verbod door ge-, daagde aan eischeressen een schadever goeding moet worden betaald. Tevens werd gedaagde veroordeeld in de kosten van het geding. De Maandagavond gehouden vergadering van den gemeenteraad van Enschedé is voor een groot deel in beslag genomen door de behandeling over de v e r e e n i- ging van de gemeente Enschedé en Lonneker. Alle fracties bepleitten j samenvoeging en algemeen werd instem ming betuigd met het voorstel van Ged. Staten. In het Stadsziekenhuis te Alkmaar is overleden in den ouderdom van negen en vijftig jaar de heer W. Balk- oud-lid van Prov. Staten van Noord-Holland (V.D.) en secretaris van den Prov. Bond I van Veilingen in Noor d-H o 1- 1 a n d. In een vergadering der O. L. Vrouwe Stichting welke het E. K. en Iv. J. V.-werk financiert in Den Bosch, is met hooge goed keuring van Z. H. E. Mgr. A. F. Diepen het besluit genomen, het bosch onder V ught j even voor het B.V.V.-voetbalveld gelegen, groot bijna drie hectaren, aan te koopen als ontspanningsoord voor de meisjes. De Victoria Regia in den Haagschen Dierentuin. De Victoria Regiaplant in de tropische kas van het Kon. Zoöl. Bot. Genootschap te Den Haag begint zoo langzamerhand haar voltooiing te naderen. Om U een beeld te geven van den groei van deze één jarige waterplant zij opgemerkt, dat deze plant werd gezaaid op 11 Januari 1931 in een speciaal daarvoor bestemd klein bas sin, terwijl zij op 18 Mei j.l. werd overge plant in het groote bassin in de kas, welke naar deze plant is genoemd. De bladeren hadden bij overplanting een middellijn van 29 c.M. Op het oogen- tolik, 4 Juli, meet heb grootste blad 1.65 M. Wekelijks worden de bladeren gemeten en daarvan aanteekening gehouden op een zoogenaamde meetplank, welke in de vea tibule van de Victoria Regia Kas is aan gebracht. Hierop kan men den wekelijk- schen groei van de bladeren zien vanaf het overplanten, dus van 18 Mei af. In 1930 bereikte het grootste blad een middellijn van 2.35 M. Ook dit jaar is de plant gzond en zal ongetwijfeld deze af meting bereiken. Wij zien vol belangstel ling den bloei van deze plant tegemoet. Wie dezer dagen den Dierentuin be zoekt, kan van deze gelegenheid gebruik maken eenbezoe k te brengen aan de bloe mententoonstelling van één- en twee jarige bloemplanten, georganiseerd door den Dierentuin, welke tentoonstelling ge houden wordt op 17, 18 en 19 Juli. De toe gang tot deze tentoonstelling is als men den tuin bezoekt, geheel vrij. Juist in dezen tijd, waar men zooveel doet om zijn tuintje zoo mooi en kleurrijk mogelijk te maken, zal op deze tentoon stelling voor het publiek veel interessants te zien zijn. Dus: eerst een bezoek an de Victoria Regia Kas en dan een bezoek aan de bloe mententoonstelling.' INVOER VAN VEE EN BOTER IN BELGIE. Verhooging van invoerrechten wordt overwogen. De Brusselsche correspondent van de „Msb." meldt: Wij hebben onlangs gemeld, dat de mi nister van Landbouw, prof dr. Emiel van Dievoet, in den senaat tijdens de bespre king der begrooting van zijn departement, gezegd heeft, dat maatregelen konden overwogen worden om de Belgische boter- nij verheid en den veehandel tegen de bui tenlandsche concurrentie te beschermen. Zooals bekend, werden van geïnteres seerde zijde reeds eerder stappen in dezen geest gedaan bij den voormaligen minis ter van Landbouw, den heer mr. Henri Baels, die er echter niet op in is gegaan. Nieuwe demarches zijn thans met het zelfde doel bij den nieuwen minister ge daan, waarvan diens hooger vermelde verklaring een gevolg was. Wij hebben zoo juist aan minister van Dievoet gevraagd, welke maatregelen thans voor de gevraagde bescherming on der de oogen worden gezien? De heer Die voet antwoordde, dat men de inkomende rechten op de boter, die thans, evenals voor den oorlog, 20 frs. per 100 K.G. bedra gen, op 140 frs. zou willen brengen. Wat het vee betreft, hierop werd voor den oor log een recht geheven van frs 0.15 per K.G. dat in 1919 werd afgeschaft. Men wil nu het recht op geïmporteerd vee weer in voeren en het ineens vaststellen op 1 franc per K.G. Momenteel is hieromtrent nog geen beslissing genomen, maar deze aan gelegenheid heeft onze volle aandacht, verklaarde ons nog de minister. DE CRISIS IN DU ITSCHLAND. En de Tuinbouw. De berichten van Maandag waren voor de exporteurs op Duitschland al niet gunstig, doch de telegrammen van Dins dagmorgen waren al zeer teleurstellend. De vraag naar producten was uit Duitsch land zeer gering, tengevolge waarvan een algemeene prijsdaling intrad. Vooral het artikel tomaten, waarvan de uitvoer voor 40 k 50 pCt. op Duitschland aange wezen is, kreeg een zwaren val. De prijzen daalden in één dag met bijna 25 pCt. GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente hield gister middag te 1.45 een openbare vergadering. Voorzitter: mr. D. F. Pont, burge meester. Aanwezig 10 leden. Met kennis geving afwezig weth. Klaver, nog afwezig de heeren van Houten en Sel'horst. Nadat de vergadering met gebed is ge opend wordt tot voorstemmer bij loting gekozen de heer Fijma. De notulen worden nu onveranderd onder dankzegging aan den secretaris goedgekeurd. De ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Van J. G. Borger is bericht ingekomen, dat hij afziet van het stuk gemeente grond aan de Meerstraat 'hoek Weth. Bal verskade, hetgeen voor kennisgeving wordt aangenomen. Tot onderwijzer aan de openbare U. L. O. school wordt benoemd met alg. st. de heer D. L. Hag© te den Haag, no. 1 van do voordracht. Met alg. st. wordt besloten het opne men van boeken en kas van den Ge meente-ontvanger op te dragen aan het Bureau vpor Verificatie en Finantieele Adviezen der Ver. voor Ned. Gemeenten. Eveneens wordt met alg. st. de Burge meester aangewezen alp vertegenwoordi ger der gemeente bij burgerrechtelijke handelingen. De behandeling van een beroepschrift van E. Nieuwenhuis inzake bouw van een bloembollenschuur vroeg zeer veel tijd. Uit de mededeelingen vaji den voorzit ter bleek overduidelijk, dat de heer N. zich verre van correct te dezen opzich te heeft gedragen. Ten slotte werd het beroep afgewezen en een motie aangeno men van de heeren Fijma en Vermeer, waarin duidelijk uitkomt, 'dat dit niet beteekent, dat de gemeente onsympa thiek zou staan tegenover de Kalkzand steenfabriek. Tegen deze motie stemden weth. De Vreugd en de heer De Wreede. Met alg. st. werden de huizen no. 170 en 172 aan de Hoofdstraat onbewoonbaar verklaard. Eveneens werd met alg. st. besloten het gemeenteverslag voortaan om de 5 jaar te doen verschijnen. Aan J. van Trigt te Amsterdam werd een verhooging van 350 per jaar toe gekend voor het opruimen van het vuil nis. De heer Paase wil dit contractueel voor 5 jaar vastleggen, hetgeen niet ge beurt, omdat in afzienfoaren tijd wel tot verbranding zal worden besloten. Inzake Rekening-Courant overeenkomst wordt besloten, deze aan te gaan met de Bank voor Ned. Gemeenten te Den Haag, nadat de voorzitter de voordeelen daar van had aangetoond. Inzake bijdrage in de oprichtingskosten van den cursus „Eerste Hulp bij ongeluk ken" stellen B. en W. den Raad voor, 100 te votoeren. De heer Paase wil meer geven. Nadat de voorzitter een en ander duidelijk heeft belicht, wordt het bedrag met alg. st. toegekend. Besloten wordt verder met alg. st. de Hofstraat tusschen Hoofdstr. en Krocht straat in eene richting voor het autover keer af te sluiten. Uw huid en voeten eisohen gedurende het kampleven een .bijzonder goede verzorging, ■ant zonnebrai stukke voeten, veroorzaken. D; smetten, doorzitten en kunneüvU veeU|)ijn en last altijd 6898 Purol 30, 60, 80 ct. Purolpoeder 45 en 60 et- Verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. Vervolgens komt aan de orde: Mecha nische kolenlosinrichting aan de gasfa briek. De voorzitter toont daarvan de voordeelen aan, waarna er toe besloten wordt. De daarvoor benoodigde 7000 zullen t. z. t. geregeld worden. Hierna komt in bespreking eene wij ziging in het tarief van het gas, dienen de voor straatverlichting. Door de gas- commissie wordt voorgesteld, dat per kub. M. boven de 30000 slechts 4 ct. per kub. M. zal worden berekend, mits de gemeente de helft van het loon be taalt van den lantaarnpoetser-controleur. Deze helft bedraagt 767. Het besluit wordt met alg. st. genomen.-. Vervolgens wordt met alg. st. de ge wijzigde verordening der begrafenisreöh- ten aangenomen. Over de invoering van een straatbe- lasting werd nog al even van gedachten gewisseld en verschillende bezwaren naar voren gebracht. De voorzitter toon de de noodzakelijkheid en de billijkheid aan, waarna het ontwerp met alg. st. werd aangenomen. Bij punt 18, comptabiliteits'besluiten wijst de voorzitter er op, dat de raming van verschillende posten bedroeg 301490 terwijl de werkelijke uitgaven maar ruim 234000 hebben beloopen. Dat we thans zulk een overzichtelijk geheel hebben stemt tot groote tevredenheid. De be sluiten worden nu met alg. st. genomen. Thans kwam aan de orde: Arbeiders woningbouw. Ofschoon over deze materie nog breed van gedachten werd gewisseld ging het punt van de baan. B. en W. (al thans de meerderheid) wilden aanvragers wel steunen voor den bouw van 53 wo ningen, doch niet voor 117. De aanvra gers hadden echter juist dezen morgen een telegram verzonden, dat zij van allee afzagen, indien geen medewerking voor alle huizen, dus voor 117 werd verleend. Wat de mededeelingen betreft, deze waren schaarsoh: alleen dat foto's kon den besteld worden va-n het Badhuis; de animo hiervoor bleek niet groot. Rondvraag. De heer Paase wijst op den desolaten toestand van een paar huizen in de laan van Berkhout; de hui zen zijn van den heer De Hartog. B. en W. beloven een onderzoek, er is echter reeds aan gewerkt. Nog wijst de heer Paase op kuilen in den weg bij het Postkantoor en bij de Went'holtstraat. B. en W. zullen er nota van nemen, doch het is daar Rijksweg. Ten slotte zou in den komenden Raad de heer Paase graag de partijen bij el kaar zien. De voorzitter zegt, dat hier voor wijziging noodig is- van het regle ment van orde; hij raadt den heer Paase aan, dit verzoek schriftelijk in te dienen. De heer Jansen komt terug op het ont breken van een wegwijzer op het Sta tionsplein. Hij is het niet mot B. en W. eens, dat het punt niet belangrijk ge noeg is. De heer Van der Schoot is het met den spreker eens. De voorzitter zegt: dien u dan maar een voorstel in. Ten slotte wijst de voorzitter er op, dat de gemeente de optie van grond voor gemeentelijke sportterreinen nog slechts heeft tot 15 Augustus. Voor dien datum dienen we dus onze houding te bepalen. Hierna sluiting met een dankwoord te rond half zes. OUDE-WETERING. Jubileum. Den 24en Juli hoopt mej. Nellie Nijssen den dag te herdenken, dat zij vóór 25 jaar als 14-jarig dienstmeisje als dienstbode in betrekking kwam bij me vrouw A. Penning de Vries. TER-AAR. Porsonalia. Tot. ambtenaar ter secre tarie is door B. en W. benoemd de heer Miohielsen, van Breda. Geboren: Neeltje, dochter van K. van Hartende Bruijn. Overleden: A. de Vries, 17 mnd. Gevestigd: J. Olij, van Aalsmeer. M. Wassenburg, van Alphen aan den Rijn. J. W. Verhagen, van NieuwKoop. C. van Eijk, van Ermelo. F. J. Leber* que, van Amsterdam. Vertrokken: A. Wilde, naar Vel- sen. C. Roos, naar Laren. J. G. van 't Hoofd, naar Lisse. J. B. L. Schleu- mer, naar Haarlem. VOORHOUT. Op heeterdaad betrapt. Gisteren middag kwam een zekere A. J. v. D. te Sassenheim, bij den sigarenwinkelier Hee- rings alhier iets koopen. Gedurende het wachten nam hij een tabakspijp, welke zich in den winkel bevond, weg. Dit werd door de persoon, welke hem hielp, evenwel bemerkt. Deze verwittigde hem hiervan, hetgeen hij ontkende en de winkel uitliep. Buiten gekomen wierp hij de tabakspijp in een sloot, welke aldaar gelegen is. De winkelier stelde de politie van een en ander in kennis, die genoemde A. J. v. D. in verhoor nam, alsmede een ooggetuige, die waargenomen had dat hij de pijp had weggeworpen. Vanwege do politio heeft men de pijp uit de sloot opgevischt en proces-verbaal opgemaakt. De beschuldig de bekende tegenover de politie do pijp tc hebben weggenomen.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9