SPORT LUCHTVAART VRAGENBUS UIT DE OMGEVING DINSDAG 14 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 VOETBAL DIOC. HAARL. BOND. DISTRICT LEIDEN. De 9e Jaarvergadering. Gisteravond hield hot District „Leidon" in een der zalen van Den Burcht, alhier, haar 9e jaarvergadering, welke zich in een zeer druk bezoek mocht verheugen. De navolgende vereenigingen waren vertegen woordigd: O. V. V., S. J. C., St. Bernard us, Te ijlingen, V. V. L., A. S. C., Meerburg, Lisse, S. N. A., D. O. S., Leiden, Rood-Wit en Alphensche Boys. De Voorz., de heer A. H. Sehrama, sprak dan ook, na opening met den Ohr. groet, zijn groote vreugde uit over het feit dat zoovelen tegenwoordig waren, daar door blijk gevende van medeleven met de zaken het Leidsche District betreffende. Welkom heette spr. in de eerste plaats Rector Groot en verder alle aanwezigen, waarna hij in korte trekken zijn tevreden heid te kennen gaf over de samenwerking met zijn medebestuursleden. Over de voor uitgang in het district deelde spr. mede, dat deze wel niet groot is geweest, doch de stand is goed stationair gebleven, en wat meer zegt, er heerscht een goede geest onder de vereenigingen. Na nog eenige al- gemeene wenken gegeven te hebben be sluit spr. zijn inleiding na nog een woord van dank te hebben gebracht aan den competitieleider voor zijn vele werkzaam heden en den scheidenden bestuursleden A. Roezen en C. Smit voor alles wat zij in het belang van het District hebben tot stand gebracht. De secretaris, de heer Th. Bergers, leest daarna de notulen, welke zonder op of aan merkingen worden goedgekeurd. Het jaar verslag, dat nu volgde, gaf eenige feiten welke in het afgeloopen jaar waren ge passeerd. Daaruit stippen wij aan dat 46 elftallen uitkwamen in de competitie, waarvan 30 in R. K. F., en D. H. V. B. en 16 in de Junioren-oompetitie. Het leden tal bedroeg in het afgeloopen jaar 719 personen, warvan 217 Junioren. Te War mond en Katwijk zullen pogingen in het werk worden gesteld nieuwe R. K. clubs te formeeren. Een speciaal woord van dank werd gericht aan de „L. Crt." welke steeds haar kolommen voor de vereenigingen be schikbaar stelt. Een applaus beloonde den secretaris voor zijn overzichtelijk verslag. De competitieleider, de heer P. J. A".' de Vrind, gaf hierna een resumé van hetgeen in het seizoen 19301931 was gepasseerd. De voorzitter dankte beide heeren voor hun keurige verslagen. Het financieel verslag droeg aller goedkeuring weg, een batig saldo van .103.is het resultaat. Aan de vereenigingen „Leiden" en „S. J. C." werd hierna verzocht om een persoon aan te wijzen voor de kascommissie welke de boeken en bescheiden van den pen ningmeester zullen controleeren. Daaraan zal worden voldaan. De voorz. ging vervolgens over tot het uitreiken der Diploma's voor het kampioen schap in Afdeeling A en B van de Junio ren-competitie, nl. aan de vereenigingen V. V. B. en Meerburg. Met eenige harte lijke woorden van gelukwensch werden deze overhandigd. De Bestuursverkiezing had tot resultaat dat de heeren A. PI. Sehrama, Th. Bergers en H. van Klink bij eerste stemming wer den herkozen; na een tweetal stemmingen werden in de 2 vacatures benoemd de hee ren H. van Haast eren en C. v. d. Zijden. Allen namen hun benoeming aan. De behandeling van de D. H. V. B.-ver- gadering werd nu aan de orde gesteld. Deze had een vlot verloop. Alleen de wij ziging van art. 96 sub 6: betreffende de promotie-, degradatie- en beslissingswed strijden gaf aanleiding tot eenige bespre kingen. Vanaf de bestuurstafel kwam men daar na met het volgende voorstel voor een vlot verloop der Junioren-Competitie: „Iedere vereeniging is verplicht voor elk elftal dat aan de Junioren-Competitie deelneemt, een scheidsrechter aan te wijzen. Het Be stuur kan voor deze bepaling dispensatie verleenen." Verschillende sprekers toon den het voor en tegen van deze bepaling aan. Het resultaat was, dat het voorstel werd aangenomen met 17 stemmen vóór en 12 tegen. Het voorstel tot het invoeren van iden titeitskaarten voor Junioren werd van alle kanten bezien. De stemming wees daarna uit, eveneens met 17 vóór en 12 tegen, dat voor het a.s. seizoen het Districtsbestuur deze legitimatiebewijzen verplichtend zal stellen. Het volgende punt nam veel tijd in be slag, nl.: Vaststelling Junioren-Reglement voor de a.s. competitie. Dit, uit 29 artikelen bestaande "reglement, bracht vele discus sies. Redactiewijzigingen werden aange bracht enz. enz. en hofc was reeds vrij laat toen na aanneming van dit reglement aan de rondvraag kon worden begonnen. Rector Groot nam als eerste spreker daaraan deel, waarbij hij betreurde dat geen hoofdbestuurder op de jaarvergade ring van het Leidsche District tegenwoor dig was. Zeker had hij gemeend de Leid sche Hoofdbestuurder hier te zien, want men mag toch wel verwachten dat naast de belangen van den Bond ook die van het Leidsche District hem ter harte moeten gaan. Een beetje meer belangstelling voor het werken in het District Leiden van den D. H. V. B. zou daarmee zijn betoond, het welk voor het Bestuur altijd een aangena me zijde heeft. Deze woorden werden door de vergadering onderstreept. De afgevaardigde van S. N. A. besprak vervolgens eenige zaken de oompetitie be treffende en de Sport-Illustratie. Om een correspondent voor Leiden te vinden wel ke het wel en wee in de Sport-Illustratie beschrijft is niet zoo gemakkelijk, doch het is gewenscht en noodzakelijk meende deze. afgevaardigde. De heer F. J. Rigthart van Gelder stelde zich daarna beschikbaar voor deze functie, waarvoor bij voorbaat hem dank werd gezegd. Nadat „Leiden" nog vragen had gesteld over het spelen tegen neutralen en waar schuwde voor de gevaren van z.g.n. fa- briekselftallen, was het einde daar van de geanimeerde vergadering, welke op de ge bruikelijke wijze werd gesloten. R. K. S. V. D.O.S. Bij D.O.S. was D.S.S. te gast. Vóór den wedstrijd bood de voorzitter van D.O.S. aan den aanvoerder van D.S.S. &en bouquet bloemen aan in verband met het behaalde kampioenschap en den overgang naar de lste klasse. Dan neemt de wedstrijd een aanvang. Het spel is nog geen minuut oud of D.S.S. maakte 01. Ook D.O.S. probeert het eens, maar de D.S.S.-keeper is op zijn post, ter wijl D.S.S. uit een vluggen aanval den stand op 02 weet te brengen. Dan begint D.O.S. beter aan te pakken, doch het wil niet vlotten. Het samenspel wordt texort gehouden, zoodat de D.S.S. achterhoede steeds kan ingrijpen. D.S-S. daarentegen weet door mooi open spel steeds het D.O.S.- doel in gevaar te brengen, maar de Koning redt zeer verdienstelijk. Toch wordt hij even later voor de 3de maal gepasseerd (03). Na de rust pakt D.O.S. veel beter aan, en direct volgen eenige corners op het D.S.S.-doel, doch zonder resultaat. D.S.S. komt fortuinlijk aan een dcelpunt, als de Koning een hoog toegeschoten bal mis grijpt, en de D.S.S.-midvoor in het verlaten doel schiet. Dan komt D.Ois. weer stevig opzetten, en bij "een vluggen aanval scoort Bosman de zoozeer verdiende gaol (l4). D.S.S. weet echter even voor het einde den stand nog op 15 te brengen, waarna het einde kwam. Scheidsrechter Zoet leidde naar aller genoegen. TOERISME PER AUTO NAAR HET BUITENLAND Grensdocumenten. De A. N. W. B. meldt: Ieder die zich per auto of motorrijwiel naar het buitenland wil begeven, heeft daarvoor eenige grensdocumenten noodig. Elke toerist weet dat wel, weet in 't al gemeen, dat hij officieele papieren meet hebben om de grens te kunnen passee- ren, maar herhaaldelijk blijkt, dat. nog velen onvolledig op de hoogte zijn van hetgeen zij in acht moeten nemen bij de voorbereiding van een buitenlandsche reis per auto. Daarom lijkt het niet overbodig, met het oog op de komende vacanties, nog eens in het kort te herinneren aa-n de vier dingen, die iedere automobilist of motorrijder, behalve zij.n paspoort en het nationaiiteitsbewijs van den wagen, noo dig 'heeft in 'het verkeer met het buiten land. Dat zijn: le. een internationaal rijbe wijs; 2e. een intern, bewijs voor motor voertuig; 3e. een triptiek of een carnet de passages (of, voor invoer van een mo torrijwiel in België en Frankrijk een douanekaart); 4e. een N.L.-plaat en num merplaatje. Het internationaal rijbewijs kan alleen verstrekt worden aan personen, die in het bezit zijn van een geldig Neder- lands'oh rijbewijs. De houder er van mag dan in het buitenland eiken willekeurigen wagen besturen, mits deze wagen voor zien is van het in de tweede plaats ge noemde intern, bewijs voor het motor voertuig, dat alleen wordt afgegeven voor een wagen met een Hollandsch num mer. Een triptiek is noodig ooi een auto of motorrijwiel zonder verderen omslag over de grens te brengen, zonder dat invoer rechten behoeven te worden gestort. Een groot gemak, want allerlei tijdroovende formaliteiten worden daardoor vermeden. Een triptiek is slechts geldig voor één land, blijft in den regel een jaar na af gifte geldig en kan in dien tijd een on bepaald aantal malen gebruikt worden. Een carnet de passages en douanes is geldig voor één reeks van landen (vrij wel alle Europeessche staten en andere) en wordt gebruikt door toeristen, die een groote reis door verscheidene lan den ondernemen. Motorrijwielen zonder zijspan, of aan hangwagen, kunnen in België en Frank rijk, evenals gewone rijwielen, worden in gevoerd met een douanekaart. Echter zijn dan wel een intern, rijbewijs en een in tern. bewijs voor het motorrijtuig ver- eischt. Een voorschrift waartegen uit onbe kendheid er mede nogal eens gezondigd wordt is dat betreffende de N.L.-plaat, welke aan internationaal vastgestelde eisdhen moet voldoen. Herhaaldelijk komt het voor, dat toeristen in het buitenland last ondervinden, doordat hun nationali teitsplaat niet den voorgeschreven vorm of de juiste afmeting heeft, of met een buitenmodel rood-wil-blauw biesje ie- ver sierd, hetgeen verboden is. Ten einde het aanvragen van de hier boven vermelde grensdocumenten te ver gemakkelijken en het verkrijgen er van te bespoedigen, heeft de A. N. W. B. thans ten behoeve van het reizend pu bliek in circa 300 plaatsen van ons land personen bereid gevonden, aanvraagfor mulieren voorradig te houden. Behalve aan de Bonds bureaux te 's-Gra venhage Parkstraat 18-20 en te Amster dam, Keizersgracht 588-590, zijn die for mulieren dus ook verkrijgbaar aan ver schillende plaatselijke adressen. Het streven om de grensmoeilijkheden zooveel mogelijk op te heffen maakt het verkeer met het buitenland, dat vroeger door allerlei formaliteiten belemmerd werd, wel veel eenvoudiger en mogelijk voor iedereen. I.AWN-TENNIS INT. KAMPIOENSCHAPPEN N00RDWIJK. Het Heerendubbelspel voor de Japanners. Wanneer de wedstrijdleiding dit slot had kunnen voorzien, had zij het tournooi evengoed gisteren kunnen eindigenWant het was niet in overeenstemming met het geen op de vorige dagen geboden werd. De halve eindstrijd tusschen Van Eek en Wetselaers eenerzijds, Kuhlmann en Heinz anderzijds mocht dan al tot 64 voor de Duitschers in de vijfde set loopen, mocht op het eind spanning geven, een fraaie partij was het geenszins. Daarvoor was do speelvorm van beide zijden niet alleen te onregelmatig, daarvoor waren er te veel inzinkingen zoowel in servicecapaciteiten als in netspel. In de eerste set zijn de Hollanders goed op dreef, komen op 50 door sterk aan vallend spel, verliezen dan hun vastheid en daarmee ook drie games, doch voordat Kuhlmann zijn service kan winnen, heb ben zij de eerste set met 63 gewonnen. In de tweede precies het tegendeelIn korten tijd is het 40 voor de Duitschers en het is meer door het missen van Kuhl mann dan door eigen goed spel, dat de Hollanders een game weten te behalen en de set met 16 verliezen. De derde set hadden zij stellig kunnen winnen, wanneer zij wat tactischer en wat minder forcee- rend gespeeld hadden. Want bij 44 kre gen zij de kans tot 54. Had van Eek zijn drives wat ingehouden, wat minder wegge- anseld, doch beter geplaatst, had Wetse- laer dieper gelobt, dan tot de service lijn, dan zou die set met 64 aan Holland ge komen zijn, in plaats van met 75 aan DuitschlandIn de vierde ondergaan de Duitschers zulk een reactie dat het 60 voor de Nederalnders wordt en in de vijf de zijn zij plotseling zoo goed op dreef dat 't 40 wordt. Wal halen de Hollanders op tot 45 maar in de laatste game speelt Kuhlmann eindelijk zijn beste spel en brengt hierdoor zijn land in de finale. Zoo veel sterker waren de Japanners in dien eindstrijd tegen het spel van de Duit schers (Kuhlmann heeft Zondag wel een zwaren dag gehad) dat deze zich na 16 terug trokken. ATHLETIEK Records verbeterd. Bij de op Stamford Bridge gehouden atletiekwedstrijden zijn drie wereldre cords voor dames verbeterd. Miss Mason deed over de 1 mijl snelwandelen 7 min. 45 3/5 sec. Het wereldrecord stond op haar naam met 8.14 2/5. Miss Green liep de 80 yards horden in 12 sec. (oud records 12 1/5). Miss Halstead liep de 440 yards in 58 4/5 sec. (oud record 59 1/5). Te Lincoln (Nebraska) heeft Percy Beard de 120 yards horden geloopen in 14 1/5 sec. Het wereldrecord stond op naam van den Zweed Wennslrom met 14 2/5 sec. Mej. Heublein uit Dortmund heeft te Hassel het wereldrecord kogelstooten voor dames gebracht op 13.105 meter. Jan Zeegers verbetert het Ncderlandsch record op de 3000 M. Zondag zijn ter gelegenheid van het 10- jarig beslaan van den Utrec.htschen Pro vincialen Athletiek Bond, nationale athle- tiek-wedstrijden gehouden in het Hilser- sumsche Sportpark. Jan Zeegers, die een poging deed om het Ncderlandsch record 3000 M., dat op 9 min. 4.2 sec. stond, te verbeteren, slaagde daarin door het te brengen op 8 min. 57 s. ZWEMMEN ZWEM-WEDSTRIJDEN „DE ZIJL". Zooals bekend heeft het eerste gedeelte van de wedstrijden der zwemvereeniging „de Zijl" plaats op Woensdag 15 Juli 7 uur n.m. Op dezen avond zullen behalve de volks wedstrijden, waar een bevredigend aantal deelnemers voor bestaat, de overige Leid sche kampioenschappen verzwommen war den, waarvoor de volgende inschrijvingen binnen kwamen: Heeren popduiken: W. Snoeker („De Zijl"), J. P. Buys (L.Z.C.), A. Kraayenbrink („De Zijl"), E. Munting (L.Z.C.), F. v. d. Horst („De Zijl"). Heeren 100 M. rugslag: P. Smink (L.Z.O.) en F. v. d. Mark Jr. („De Zijl"). Heeren 100 M. vrije slag: H. Passier (L.Z. (L.Z.C.), A. Kraayenbrink („De Zijl") en E. Munting (L.Z.C.). Dames 50 M. schooslag: H. Passier (L.Z. C.), M. Perquin (L.Z.C.), C. van Leeuwen („De Zijl") en F. v. d. Kaaij (L.Z.C.). De avond zal besloten worden met twee vriend Scha-pp e 1 i j ke wa t e r po 1 o w e d s tr ij de n De Zijl IIPoelmeer I en De Zijl IG.Z.C. II (res. Ie klasse N.Z.B.). WIELRENNEN De Tour de France. De twaalfde etappe van den Tour de France, MonlpellierMarseille, 207 K.M., is weer eens een succes geworden voor de wegtoeristen. Twintig minuten voor de nationale ploegen vertrokken, vergrootte zij geleidelijk hun voorsprong en de eerste, de Oostenrijker Max Bulla, kwam bijna veertig minuten voor den eerstbinnenko- mende, Pelissier. bij de eindstreep aan. In 6 uur 2 min. 7 sec. legde hij de 207 K.M. af, tegelijk met den Italiaan Catalini, die slechts in den eindsprint van hem ver loor. Met een minimaal verschil van even twee minuten werd een andere Italiaan- sche wegtoerist, Pensera, derde. Het landenklassement na de twaaide étappe (MontpellierMarseille) luidt: 1. Frankrijk in 259 uur 12 min. 3 sec.; 2. Bel gië in 259 uur 15 min. 17 sec.3. Duitsch land in 260 uur 1 min. 23 sec.; 4. de ge mengde AustralischZwitsersche ploeg in 260 uur 16 min. 22 sec.5. Italië in 260 u. 58 min. 56 sec. Het individueele klassement luidt: l. Magne in 86 uur 9 min. 55 sec.; 2. Pesenti in 86 uur 19 min. 57 sec.3. Deraysere in 86 uur 20 min. 39 sec.4. de Wade in 86 uur 21 min. 30 sec.5. Le Calvez in 86 u. 28 min. 44 sec.; 6. Bucchi in 86 uur 30 min. 36 sec. SCHAKEN Het tournooi te Praag. Thans zijn de hangpartijen uit de eer ste en tweede ronden van het schaaktour- nooi gespeeld. De uitslagen luiden nu: le ronde: SpanjeItalië 22; Enge landRoemenië 3—1; PolenNoorwegen 4—0; Amerika 31; Joego-Slavië—Honga rije 21Tsjecho-SlowakijeZweden 22 ZwitserlandNederland 4—0. Tweede ronde: HongarijLitauen 22; AmerikaLetland 21; Denemarken Noorwegen 3 1/23 1/2 Engeland—Polen 2 1/22 1/2, RoemeniëItalië 31Duitsch landZwitserland 31; NederlandSpan je 40. De uitslagen van de derde ronde lui den: DuitschlandSpanje 2 1/21/2 Polen Italië 20** EngelandDenemarken 2 1/21/2*; LetlandNoorwegen 20**; HongarijeAmerika 1 1/21 1/2*; Tsjeeho- Slo\^»akije Litauen 11** Joego-Slavië Frankrijk 2 1/2li/2*; OostenrijkZweden 31; NedrlandRoemenië 22. In deze match maakte Weenink remise, Niteboom evenzoo, Van den Bosch ver loor, terwijl Addioks zijn partij won. hangpartij. BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. De Jaarvergadering. In een der zalen van „Concordia" heeft de jaarvergadering van den L.B.B. plaats gehad. Uit het jaarverslag van den secr. bleek, dat door 13 vereenigingen was deel genomen aan de competitie met 30 viertal len en er nog 1 vereeniging in Jan. was toe getreden, welke nog niet aan de comp. heeft deelgenomen, zoodat wederom het ledental is vooruitgegaan. Nadat door den voorzitter de prijzen aan de diverse winnaars waren uitgereikt, werd overgegaan tot verkiezing van het bestuur. De uitslag hiervan luidt: J. Bouman, voor zitter, A. J. Offenberg, secretaris, R. Kan tebeen, penningmeester, A. Verstraaten, O. Hendriks, J. v. d. Burg en G. Hoeks, com missarissen. Het voorstel om een viertal, dat een wed strijd gewonnen geeft, te beboeten, en den wedstrijd opnieuw vast te stellen, terwijl er 2 winstpunten in mindering wordeu ge bracht, werd aangenomen. Verder werd het nieuw ontworpen regle ment op enkele wijzigingen na, in zijn ge heel aangenomen. Vliegtuig bij groep toeristen neergestort Uit Lloydminster (Saskatchewan) wordt gemeld: Een vliegtuig is hier neergestort voor de oogen van een groot gezelschap, dat een uitstapje maakte. Twee inzittenden werden gedood, terwijl een ernstig ge wond is. Oceaanvlucht van twee Hongaren. De Hongaarsche vliegers Enders en Alexander zijn naar Harbour Grace gevlo gen voor de eerste etappe van hun trans atlantische vlucht naar Boedapest. Het vliegtuig draagt den naam „Rechtvaardig heid voor Hongarije". Trist niet door Kannibalen gedood? Dat de Australische vlieger Trist door kannibalen in Nieuw-Guinea werd gedood, wordt in officieele kringen tegengesproken, daar de administrateur van Nieuw-Guinea den Australischen premier Scullin heeft medegedeeld, dat Trist niet op die wijze om het leven is gekomen. Ondertusschen wordt Trist nog steeds vermist. Vraag: G. v. d, S, te ter A. inzake de ziektewet, Antwoord: Wendt u tot de Onderlinge, waarbij uw patroon is verzekerd. Vraag: Welke letters zijn vrij voor den militairen dienst, lichting 1931. Antwoord: Voor de lichting 1931 zijn voor wat betreft de gemeente Leiden vrij ge bleven de personen, wier namen alphabetisch lagen tusschen de namen Genang en Kenbeek. Vraag. Wij hebben eene juffrouw aJs hulp in de huishoudaing voor tijdelijk aan genomen. Zij vo'doei echter niet aan de eischen, haar bekend. Kunnen wij haar, die per maand gesalarieerd wordt, nu 14 dagen te veren opzeggen? Kunnen wij haar ook direct laten gaan met uitbetaling van de loopen de maand loon? Antwoord Wanneer be-doeilde juf frouw in ernstige mate de bekwaamheid of geschiktheid blijkt te missen tot den ar beid, waarvoor zij zich heeft verbonden, levert dit een z.g. „dringende reden" op voor ontslag. Zij kan dan zondier schadever goeding direct ontslagen worden, maar de tekortkoming moet van ernstige aard zijn. Anders rege'it de opzegging zich naar het plaatselijk gebruik. Geeft het plaatse lijk gebruik geen regeling, dan geldt in uw geval 1 maand ais opzegtermijn. Waar schijnlijk is 14 dagen voldoende. U kunt de juffrouw direct wegzenden met uitbetaling van haar Loon over den opzegtermijn,. Vraag: Kunt U mij ook inlichtingen geven wanneer een uitkeering van de Han- zebank wordt gegeven 1 Antwoord: Er zijn reeds uikeeringen gedaan en er zullLen nog uitkeerimgen vol gen. Wanneer is niet te zeggen. ALKEMADE. Personalia. De heer W. Folkertsma, hulp-keurmeester van vee en vleeseh al hier, is met ingang van een nader te bepa- len datum benoemd tot keurmeester aan het openbaar Slachthuis te Leiden. De watertoren. De werkzaamheden aan dén watertoren vorderen reeds zooda nig, dat Donderdag 17 Juli a.s. de eerste steenlegging door het Bestuur zal geschie den. LEIDSCHENDAM. Sportvereeniging A. V. V. Donderdag avond te 7.45 uur houdt de R. K. Sport vereniging A. V. V. te Leidschendam een ledenvergadering in het Patronaat. Het bestuur vertrouwt, dat alle leden op deze vergadering present zullen zijn. LEIMUIDEN. Kostèlooze rijwielbelastingmerken. De ontvanger der directe belastingen brengt ter kennis van belanghebbenden, dat tot het aanvragen en verkrijgen van kostelooze rijwielbelastingmerken zitting zal worden gehouden te zijnen kantore te Alkemade op 16, 21, 23, 28 en 30 Juli en 4 Aug. van 's namiddags 7 tot 9 uur. N00RDWIJKERH0UT. Priesterwijding. Zondag a.s. ontvangt onze dorpsgenoot de eerw. heer P. F. Versteege te Mill-Hill, Engeland, de H. Priesterwijding. Verbouw Zusterhuis. Ten behoeve van het Wit-Gele Kruis, wordt het Zusterhuis in het dorp uitgebreid. Bijgebouwd wordt een magazijn en een kliniek. Hotel. Zaterdag is het Hotel van den heer G. v. d. Togt geopend. Een jazz-band vroolijkte een en ander op. De muziekver- eeniging „St. Jeanne d'Arc" ga-f een con cert. Het hotel is smaakvol en gezellig ingericht. Besmettelijke ziekte. In de afgeloo- pe,n week heeft zich in deze gemeente één geval van diphteritus voorgedaan. Vergunning. Door B. en W. is aan G. van der Togt, alhier, vergunning verleend voor den verkoop van sterken drank in het klein, voor zijn nieuw gebouwd hotel in de Zeestraat. Geboren Simon Nicolaas, zoon van P. Duivenvoorden en J. C. J. Hogervorst Wilhelmina Elizabeth, dochter van Th. A. Weterings en Maria E. Dames Mar tina Petronella, dochter van J. J. Kroon en P. van den Berg Johannes Theodorus Jacob us Antonius, zoon van A. M. M. van der Meij en W. Duivenvoorden Ge- rardina Magdalena, dochter van P. J. Thomasse en C. Lemmers Maria, doch ter van P. Zwaan en Geertje de Graaf Wilhelmus Theodorus, zoon van P. van dert Berg en Maria Geerlings Jacobus Johan nes Gerardus, zoon van P. J. van den Bosoh en P. Bakx Harmijntje, dochter van P. Laros en Johanna Kruit. Overleden: Henrious Ctarolus 79 jaar weduwnaar van Adriana Ballijns Gijsbertus van Dam, 14 jaar Thomas Groenendaal, 80 jaar, weduwnaar van Ma ria W. Minderman Hubertus Theodorus Reijgersberg, 37 jaar, echtgenoot van An na A. Meinderts Maria Koud ijs 19 jaar Cornells J. van Stein, 3 maanden. Ondertrouwd Ludovious Th. A. Arts 29 jaar alhier en Petronella M. A. Smits, 30 jaar te Noordwijk. Getrouwd Wilhelmus A. Werksen en Maria C. den Elzen, beiden alhier. NOOTDORP. VERGADERING DER KIES- VEREENIGINGEN. Over de annexatieplannen. Dezer dagen vergaderden alle besturen der kiesvereenigingen in de G'hr. School aan den Molenweg onder voorzitterschap van den heer J. van Leeuwen, om bij de a.s. annexatieplannen een gemeenschap pelijke lijst in te leveren met de namen der navolgende personen: C. Koot, P. J. v. d. Sande, L. C. v. d. Meer, Q. A. de Vreede, (allen R. K.), P. 't Hart (A.-R.), A. v. d. Marei (V.B.) en O. Verloo (Ohr.-H.). Deze personen zijn benoemd tot leden van de commissie van onderzoek. Er zijn vijf plaatsvervangers benoemd, nl.: A. II. Jan sen R.K.), P. J. Saarberg (A.-R.), J. van Dijkhuizen (V.-B.), W. Eiïberg (Olir.-H.) en P. E. van Loohem (R.-K.). Er is beslo ten, om een voorstel in te dienen, om de Dwarskade tot aan den Middelweg, (gele gen aan de Brasserskade, bij de gemeente Nootdorp getrokken te krijgen. Gevonden Bij den gemeente veldwachter Bolk is aangifte gedaan, van het vinden van een portefeuille met in houd. Te bevragen aan het Raadhuis te Nootdorp. R0EL0FARENDSVEEN. Kindsheidsoptocht. Zondag jl. werd de jaarlijksohe optocht gehouden, uitgaan de van het miesiegenoobschap van de H. Kindsheid. Voorafgegaan door het muziek korps „Liefde voor Harmonie" trok de kleurige stoet van zusters, paters, bis schoppen, engelen, heiligen, enz. enz., alles in miniatuur, door het dorp, eerst naar het Zuideinde, daarna naar heb Noordeinde, overal door veel mensohen gadegeslagen. Heb weer, dat af en toe met regen dreigde, hield zich goed, zoodat de kinderopbocht goed geslaagd is en de eerwaarde Zusters, die voor de eostumeering gezorgd hadden, voldoening van haar werk hebben gehad. Wij hopen, dat de toeschouwers hun waar deering hebben getoond door een milde gift aan het imitatie-negertje, dat met een busje de huizen lange ging om er bijdrage voor de missieactie.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7