LUCHTVAART MAANDAG 13 JULI 1931 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 HET NED. POLO-ZEVENTAL. Zaterdagmiddag is te Utrecht het Ne- derlandsche water-polo-zevental als volgt samengesteld: Doel: H. Veenstra (Het IJ); achter: J. J. Kohier (Het IJ); midden: E. G. Ingenluyff (H. Z. en P. C.) en F. J. Kuyper (Dolfijn); voor: J. v. Oostrum Soede (Het IJ), J. W. van Daatselaar (U. Z. C.) en J. .Sten der (Dolfijn). Reserves: F. G. Müller (Dolfijn) en C. Mousset (D. J. K.) De heer G. Minnes Jr, is aangewezen als leider. L. Z. C. IV—H. Z. en P. C. Ill 4—2. Nu de examenplaag eenigszins voorbij is, kon het vierde zevental van de L. Z. 0. bijna volledig te water gaan. Voor ver schillende spelers was het dit seizoen de eerste wedstrijd; een der oorzaken dat H. Z. en P. C. in 't begin iets sterker was en de leiding nam (0—l). Dit overwicht was echter spoedig voorbij en nadat Boon een goed aangegeven bal van Duindam in het doel geslagen had, werd de strijd in hoofdzaak voor het Haagsche deel ge streden. Het werd 31, toen, dank zij de welwil lende medewerking van den Leidsohen keeper 32 en ten slotte 4—2. A.s. Woensdagavond 15 Juli wordt ge speeld voor de reserve derde klasse N. Z. B.: L. Z. C. IV—Zè I. A. N. III. ROEIEN DE NEDERLANDSCHE KAMPIOEN SCHAPPEN. Naar vernomen wordt zijn de volgende ploe gen ingeschreven voor de nationale roeikam- pioenschappen, die op Vrijdag 17 Juli en Za terdag 18 Juli op de baan te Sloten worden gehouden. Vierriems met stuurman: Laga; Tweeriems zonder stuurman Triton en Amstel; Sciff: Ar- go, Laga, Spaarne en Arsa. Tweeriems met sturman: Laga, Triton, Willem III. Double Scull: Laga, Nautilus en Spaarne; Vierriems zonder stuurman De Laak; Achtriemsgieken: Argo, Laga, Nereus en Njord. De voorwedstrijden voor het sciffnummer, de tweeriems met stuurman, de double scull en de achtriems worden op Vrijdagavond ge houden, aanvang 7.20 tot 9 uur. De eindstrij den vangen Zaterdagmiddag aan 18 Jul: half drie tot 5.30 op de roeibaan te Sloten bij Am* WIELRENNEN DE TOUR DE FRANCE. De elfde etappe van den Tour de France van Perpignan naar Montpellier (168 K.M.) werd gisteren gewonnen door den Italiaan Di Pacco in 5 uur 50 min. 36 sec.; 2. werd Pelis- sier (Frankrijk) in denzelfden tijd; 3. Le Ducq (Frankrijk) in 5 uur 51 m. 57 sec.; 4. Battesini (Italië); 5. Le Calvez (Frankrijk); 6. Stoepel (Duitschland). Het algemeene klassement luidt: 1. Magne Frankrijk) 79 u. 27 m. 35 s.; 2. Pesenti (Italië) 79 u. 37 m. 7 s.; 3. Demuysere (België) 79 u. 38 m. 19 s.; 4. Dewaele (België) 79 u. 39 m. 40 sec.; 5. Le Calvez (Frankrijk) 79 u. 46 m. 24 s.; 6. Bucchi (Zwitserland) 79 u 47 m. 23 s. Het landenklassement luidt: 1. Frankrijk 239 u. 5 m. 3 s.; 2. België 239 u 8 m. 17 s.; 3. Duitschland 239 uè 54 m. 23 s.; 4 gemengde Zwitsersch-Australische ploeg 240 u. 5 m. 27 s.; 5. Italië 240 u. 51 m. 26 s. „De Courant". DE WIELERWEDSTRIJDEN OP HET A.S.C.-TERREIN. op Zondagmiddag 19 Juli. Zondagmiddag 19 Juli, aanvang 2 uur, or ganiseert de Leidsche Wielerclub Swift" we der, onder leiding van haar energieke bestuur J Graafmans, G. J. de Graaff en G. Hendriks op het A.S.C.-terein te Oegstgeest, groote wie lerwedstrijden. De bekendste grasbaan-specialiteiten uit ons land werden door het bestuur gecontracteerd, w.o. Adanv. d. Veen en DietermanHiddes uit Amsterdam; v. d. Meerv. Duyvenbode uit Rotterdam; Veldmanv. Wijk uit Amers foort; WildschutNico Krens, Klaas Wories Willem Krens, W. v. sCeurremans, Jung- hannsDuquesnoy, allen Den Haag; Helle- mons, Eindhoven; Koetse, Veendam, enz,, In totaal nit minder dan 15 koppels. Het programma bestaat uit een koppelrace over 100 ronden (30 K.M.) met om de 25 ron den een klassement. Om deze race nog span nender te maken zullen door bekende Leid sche firma's en fabrieken premies worden uit geloofd. Voorts rijden de 30 amateurs en onafhanke- lijken een sprint, de nieuwelingen een afval race en een klassementen-wedstrijd en staat tenslotte op het programma een wedstrijd voor Swift-leden. Als een aardige attentie zij medegedeeld, dat het bestuur van Swift aan het Comité voor een monument voor gangmaker Ceurremans toe stemming heeft verleend, tijdens de wedstrij den kaarten te verkoopen. Indien het mooi weer is op Zondag a.s., zul len de wedstrijden wel voor een uitverkocht huis plaats hebben. Waar er waardevolle prij zen zijn beschikbaar gesteld, zal er fel gestre den worden tusschen de renners. In verband met het feit, dat vele Haagsche cracks van de partij zijn, wordt gerekend ook op veel Haagsch publiek, dat door de gemakkelijke verbinding met trammen de wedstrijden zal bijwonen. Wij wenschen Swift veel succes toe! MOTORSPORT DE NEDERLANDSCHE T.T.-RACES TE ASSEN. Sportief en organisatorisch geslaagd. De Nederlandsche T.T.-races, thans de wedstrijden om den grooten prijs voor Nederland geheeten, die Zaterdag voor den 9en keer op het 17.3 K.M. lange circuit van Drente nabij Assen zijn gehouden, zijn wederom begunstig door ideale weersom standigheden en zijn zoowel sportief als organisatorisch uitstekend geslaagd. Het geheel was veel beter geregeld dan de vorige jaren en de terrein-inrichting en de wegen waren belangrijk verbeterd. Al leen de verkeersregeling naar en van het terrein liet nog veel te wenschen over. Sportief was het verschil met vroeger niet minder groot. Alle bestaande Europeesohe records toch voor wegwedstrijden in een gesloten circuit werden aanmerkelijk ver beterd. Zoo vestigde de Engelschman Hunt een baanrecord met een uurgemiddelde van 136 314 K.M. Vooral de middagwedstrijden, de 500 c.M. 3 klasse, waarbij Hunt deze formida bele snelheid ontwikkelde, waren zeer aantrekkelijk door de spannende race tus schen Hunt (den winnaar van de Engel- sche H.T.-races van dit jaar), Nott, den winnaar van de Nederlandsche T.T.-races van het vorige jaar en den te Assen popu- lairen Stanley Woods, den Excelsior-rijder Crabtree en den Australiër Simcook, die in deze volgorde eindigden. Een goede prestatie leverde in deze afdeeling" de Hagenaar Rijk, die zesde werd met een totaal gemiddelde van 123 K.M. per uur en die daardoor tevens het Nederlandsche kampioenschap won. De ochtend-races waren niet zoo inte ressant als die van den middag. In de 250 cM3-klasse vielen nl. enkele van de slech- ste rijders uit, o.a. de Oostenrijker Omy- ral, waardoor de Ier Tyrrel Smith ten slot te vrij gemakkelijk kon winnen. Neder- landsch kampioen in deze klasse werd de Assenaar Timmer, die in de totaal Massi ficatie vierde werd. Aantrekkelijker was weliswaar de strijd om de 350 cM3-klasse door vinnigen kamp tusschen Woods en Gleave, doch de laat ste, die tot en met de tiende ronde de lei ding had gehad, verdwijnt in de laatste ronde van het tooneel, waardoor Woods, ofschoon niet onverdiend, toch op teleur stellende wijze zegevierde. Nederlandsch kampioen werd hier Van Gent. Ongelukken hebben zich weinig voorge daan, alleen de Hollander Creemers, die in een bocht met zijn landgenoot v. d. Hoeven in botsing kwam, werd nogal ern stig gewond en kreeg een dubbele been breuk. Uitslagen: 250 cm3 kla-sse: 1. Tyrrel Smith (Ierland) op Rudge With worth in 2 uur 6 min. 57 sec. gemid delde snelheid 115 K.M. 2. Mellors (Engeland) op New Imperial 2 uur 7 min. 33 sec., gem. snelheid 1333.8 kilometer. 3. Johnston (Engeland) op Guzzy 2 uur 9 min. 30 sec. 4. Timmer (Nederl.) op New Imperial 2 uur 10.36 gem. 104.3 K.M. Longman maakte de snelste ronde van gemiddeld 119.5 km. per uur. 350 cm3 klasse: 1. Woods (Ierland) op Norton 2 uur 14 min. 50 sec., gem. 123.5 km. 2. Davenport (Engeland) op New Imp. in 2 uur 16 min. 36 sec, gem. 121.7 ion. 3. Graham Walker (Eng.) op Rudge Witworbh in 2 uur 16 m. 51 s. gem. 121.5. 4. W. van Gent (Ned.) op A. J. S. in 2 uur IS min. 13 sec., gem. 120.8 km. Tweede Nederlander was van Wijngaar den, die als 8ste binnenkwam. Snelste ronde was Stanley Woods 126.5 kilometer. 500.cm3-klasse: 1. Hunt (Engeland) op Norton in 2 uur 21 min. 58.8 sec., gemid deld 132.1 km.; 2. Nott (Eng.) op Rudge W. in 2 uur 22 min. 5.6 sec.; 3. Woods (Ier land) op Norton in 2 uur 23 mm. 35 sec.; 4. Crabtree (Eng.) op Excelsior; 5. Sim- cock (Australië) op O. K. Suprème; 6. Rijk (Nederland) op A. J. S.; 7. Van Pelt (Ne derland) op A. J. S.; 8. Gamshaft Sr. (Ne derland) op Norton; 9. Van der Pluym (Ne derland) op Sunbeam. PAARDENSPORT De courses op Duindigt. De uitslagen van de gisteren te Duindigt ge houden rennen en draverijen luiden als volgt: I. Criseldaprijs (prijzendraverij 4de klasse over 1750 Meter): 1. Catabora, eig. W Bindt, 2 Tanny See van Kerrigan, eig. P. C. v. d. II. Tweede heerrijdersren (ren op de vlakke baan over 1100 Meter): 1. Pommard, eig. M. J. v d. Velde, 2. Theocrite, eig. H. C. Lintveld. III. Derde heerrijdersprijs: (Handicap 2de en 3de klasse over 2050 Meter): 1. T. Akista, eig. J. Vrylandt; 2. Quettevillezoon, eig. J. in 't Veld. IV. Gondolaprijs (verkoopsren op de vlakke baan over 1900 Meter): 1. Tailvent, eig. Stal Hippos; 2. Monobry, eig. G. H. van Leeuwen. V. Giocondaprijs (prijzendraverij eerste klasse over 2110 Meter): eerste serie: 1. Bego nia, eig. L. J. Eikhuizen; 2. Clyde, eig. Joh. v. d. Stad. Tweede serie: 1. Quitewell St. L., eig. C. F. Ockhorst; 2. Sister Patrick H, eig. Jac. Klaren- beek. VI. Graciosaprijs (renn op de vlakke baan over 2100 Meter): 1. Maelstrom, eig. Stal Hip pos, 2. Marialva, eig. P. J. Koneyenberg. VII. Glordolaprijs (prijzendraverij 3de en 4de klasse over 2090 Meter): 1. Tanny See van Kerrigan, eig. P. C. v. d. Touw; 2. Sir Kerrigan eig. G. J. v. d. Elshout. DAMMEN HET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN. Over het tournooi om het kampioenschap van Leiden schrijft onze dam-medewerker ons nog het volgende: De eindstand in de eerste klasse was als volgt: Ee r s t e k 1 a s se. gesp. ew rem. verl. pnt. Gastelaars 7 4 2 1 10 Bernsen 7 4 1 2 9 Kleer 7 4 1 2 9 v. d. Stel 7 2 5 9 Bergman 7 1 4 2 6 de Jeu 7 2 2 3 6 J. Klinkenberg 7 0 4 3 4 Molenaar 7 0 3 4 3 G a s t e 1 a a r s. Deze brak met de tradi- tie in verschillende tournooien. Ook voor het kampioenschap 1930 strandde hij in het gezicht van de haven en zou zoo eeuwige tweede kunnen zijn genoemd, indien hij ditmaal niet door wetenschappelijk spel en zich steeds, ondanks zijn drukke werkzaam heden, geheel te geven het kampioenschap had verworven. Het resultaat is schitterend te noemen. Slechts in de eerste ronde te gen lvleer noteerde hij geen punten, won 4 partijen en moest tegen Bergman alsmede tegen v. d. Stel met remise genoegen ne men. Hem staat in de toekomst nog een goede damcarrière open. In dezen speler steekt een meester, fouten begaan is hem vreemd en zijn eindspel is subliem en juist berekend. Risico nemen deed hij ditmaal niet, zoodat hij zijn tegenpartij bijna ieder spel tot een aanpassen aan zijn methode dwong. Zijn kampioenschap werd hem door zijn tegenstanders als sportief speler van harte gegund. Bernsen, Kleer en van der Stel bezetten respectievelijk de 2de, 3de en 4de plaats met evenveel punten. Bernsen heeft zich in dit tournooi doen kennen als een kalm en wetenschap, polijk speler. Hij noteerde 4 winstpanijen en een remise; zijn eindspel is af. Risico nemen overkomt hem niet. Al speelt bij zijn partijen zeer verschillend, zij zijn allen fijn berekend. Hij heeft weinig last van tijd nood en weet zich met kalmte en overleg door de aanvallen van zijn tegenpartij heen te slaan. Kleer noteerde 4 winstpartijen en 1 remise. In zijn partij tegen v. d. Stel, waar in hij 1 punt verspeelde door een fout m de laatste zetten, verspeelde hij vermoede lijk zijn kans op den' titel. Hij is overigens een onderlegd speler, doet het met overleg en tracht zijn tegenstanders, wanneer bij maar even kans ziet, in volzetten te doen loopen, maar had hiermede in dit tournooi weinig succes. Zijn begin, zoowel als zijn eindspel, is af, hij is een onrustig speler, kan tusschen eenige zetten in een wande ling door de zaal maken zonder het vervo'g van zijn spel te vergeten en zal bij weder- aanvang onmiddellijk den goeden zet doen, alsof hij zijn spel niet had onderbroken. Van der Stel, de kampioen 1930 le verde hier de prachtige prestatie de eeni ge te zijn, die ongeslagen uit deze 7 wed strijden te voorschijn kon treden. Hij waag de niets, volgde zijn tegenstander op den voet, ging van den stelregel uit, dat een foutzet noodlottig was voor zijn titel. Had deze speler risico aangedrufd, dan was de titel hem misschien niet ontgaan. Een overwinning tegen den laatst geplaatste, inplaats van een remise, zou hem nog kan sen geboden hebben. Bergman. Tot aan dit tournooi een vreemde speler in de omgeving van de Leidsche Damwereld. Geen tegenstander, die zijn spel kende. Hij heeft zich doen ken nen als een niet te onderschatten speler. Zijn spel, hoewel goed berekend en met we- tenschappelijken ondergrond, verried go- brek aan tournooiroutine, hetgeen jammer voor hem was. Hij ziet steeds gaarne naar slagzetten uit, gaf hiervan in een van zijn partijen ook een knap staaltje. Bij meer dere oefening zal hij voor het kampioen schap 1932 een ernstige candidaat zijn. Hij bleef in 5 partijen ongeslagen, in deze zwa re wedstrijden een mooie prestatie. de Jeu. Een goed onderlegd speler, wiens spel op groote kracht wijst en toch doen de uitslagen zien, dat hij van sterken wint en tegen minder sterken gerust re mise maakt, iets dat wijst op een zekere onderschatting van de krachten van zijn tegenstander. Tegen den kampioen kwam hij in tijdnood, deed een verkeerden zet en verspeelde 2 kostbare punten, terwijl hij in de 8ste ronde Bernsen in het gezicht van de haven deed struikelen, waarmede hij het bewijs leverde een tegenstander te zijn, van wien alles kan worden verwacht. J. Klinkenberg. Over het algemeen een ernstige speler. De beginronden lever den hem echter niet, voldoende punten op. Daar hij zich den titel al direct zag ont gaan, bleef zijn spel in het verdere tournooi eenigszins mat, hetgeen jammer is, zijn plaats op de ranglijst ware volgens zijn spel als geroutineerd tournooispeler allicht hooger geweest. Zijn spel is toch goed oo- gezet en af, in het eindspel schijnt hij een kleine inzinking maar niet te kunnen ont gaan. Molenaar. Deze speler, die zich met de laagste plaats moest tevreden stellen, leverde in deze voor hem nieuwe omgeving toch nog een goede prestatie. Hij wist v. d. Stel en Bergman remise af te dwingen en gaf zich niet spoedig gewonnen. Iets meer oefening zou dezen speler geen kwaad doen. Hij speelt ook nog niet met voldoenden ernst, hetgeen hem ongetwijfeld tot een minder lastigen tegenstander maakt. In dit tournooi hetwelk in de beste ver standhouding der spelers onderling werd gespeeld, kwam een groote mate van mede leven met elkanders successen aan den dag. Den spelleider werd het dientengevolge niet moeilijk gemaakt, de verliezers droe gen hun verlies als eerlijke strijders in dit ongetwijfeld zeer zware tournooi. Een ge- lukwensch aan den nieuwe titelhouder is hier ongetwijfeld op zijn plaats. Tweede klasse. Eindstand C. Klinkenberg Jr. 5 3 1 1 7 Bey 5 3 0 2 6 Huisman 5 2 2 I 6 A. Klinkenberg 5 2 1 2 5 O. Klinkenberg Sr. 5 1 2 2 4 Wijngaarden 5 1 0 4 2 C. Klinkenberg Jr. veroverde hier de eerste plaats voor het kampioenschap 2de klasse 1931. Hij wist zich met groote energie door de moeilijkheden van dit tour nooi heen te slaan en behoefde van zijn te genstanders slechts één als zijn meerdere te erkennen, hetgeen echter zijn titel niet kon bedreigen, zoodat deze prestatie een gelukwensch waard is. Bey en Huisman deelen met ieder 6 winstpunten de 2de en 3de plaats. Zij hebben hun kans op den titel eenigszins door eigen schuld laten schieten. Bey in zijn partij tegen van Wijngaarden en Huisman door in tijdnood te verliezen van Klinken berg Jr. Beiden hebben ongetwijfeld aan deze partijen het niet bezetten van de eer ste plaats te danken. A. Klinkenberg noteerde evenveel verlies- als winstpunten. Had deze speler tot het einde toe energiek gespeeld, dan had hij ongetwijfeld een kans op een hoo- gere plaats gehad. Met eenige verliespun- ten gaf deze speler zijn tegenstand op; hij is een speler, die kundig en volhardend kan spelen, maar zijn uithoudingsvermogen be hoeft nog eenige oefening. C. Klinkenberg Sr. Een gemoede lijke speler, die zijn partijen goed opzet, echter in het eindspel dikwijls zijn eenmaal gemaakte winst zich weer ziet ontglippen. Donderdag j.l. kwam de raad onzer ge meente in openbare zitting bijeen, te half negen. Afwezig de heer W. Rijlaarsdam. De voorzitter, de heer J. W. Geesink, opent de vergadering met het ambtsgebed. De secretaris, de heer J. Roovers, doet voorlezing van de notulen, welke onveran derd worden vastgesteld. De voorz. deelt mede, dat B. en W. de kas van den gemeente-ontvanger hebben gecontroleerd en als steeds in stipte orde bevonden. Ter tafel komt vervolgens het rapport van de Keuringsdienst van Waren te Lei den, over het eerste halfjaar 1931. 43 labo ratorium-onderzoeken hadden plaats gehad en 698 gewone monsters waren onderzocht. Eenmaal werd procesverbaal opgemaakt. Alsdan doet de voorz. mededeeling van de reeds bekende uitslag der gemeente raadsverkiezing. De gekozenen nemen allen hun functie in de nieuwe vroedschap aan. De heeren II. Ran en A. van Leeuwen on derzoeken de geloofsbrieven der leden en constateeren dat alles in orde is, zoodat do uitverkorenen gerustelijk in September hun „blijde incomste" in de raadkamer kunnen maken. Aan de orde is een schrijven van de Ne derl. Spoorwegen, waarin volgens overeen komst de gemeente aangesproken wordt voor een som van 50, daar de Spoorwegen over het afgeloopen jaar op de lijn die ook Nieuwveen aandoet een verlies hebben ge leden van 100.000. Het yorig jaar was de Maatschappij begonnen met een nadeehg saldo van 6 ton en het verlies is nu ge bracht op een ruwe 7 ton. De voorz. deelt mede, dat zoo de Mij. met winst mocht gaan werken, de gemeente van bijdrage in do kosten ontslagen is. Voorloopig wordt er echter maar een post op de begrooting voor uitgetrokken 1 De Kerkstraat een goede beurt. B. en W. stellen de vroedschap voor de Kerkstraat eens een goede beurt te geven. Voortdurend komen klachten binnen van de bewoners over het instuiven in hun wo ningen etc. Bovendien aoht ir. Verhey, die de gemeente van advies heeft gediend, de tijd nu gunstig om den weg op te knappen. Het plan is een goed teerdek aan te bren gen. De kosten zullen komen op roüd 500, wat de gemeentekas wel kan dragen. De heer E. Vossepoel komt tegen het voor stel op. Spr. vind dat in de polder dan ook de weg wel geteerd mag worden; daar heb ben ze mis-schien nog meer last van stof. De voorz. wijst den heer Vossepoel er op. dat de Kerkstraat de hoofdstraat is, waar dus wel wat meer zorg aan besteed mag worden. Interpellant zegt dat de polder bewoners net zoo goed belasting betalen als de „Kerkstraters"' en dus gelijke rech ten hebben. De voorz.: „Dan kunnen we de Muggenlaan ook wel teerenl" Wetb. v. d. W ijngaarden, die slechts één winstpartij mocht noteeren, heeft dit geheel te danken aan gebrek aan uithoudingsver mogen. In verschillende partijen met eenige resteerende steepen remise in handen heb bende, moest hij door eenvoudige foutzet- ten zijn winst uit handen geven. Meer oefe ning in het eindspel zal hem ongetwijfeld een beter figuur doen slaan. POSTDUIVEN „Leidsche Posiduivenclub". Uitslag Limogos, gelost 8.25 op Zaterdag 4 Juli: J. Rakhorst 1-8-14-16, J. Vliegenthart 2-5-10, Dr. W. Stuurman 3; J. Neuteboom 4-9, D Steenvoorde 6-12-17, A, Krol 7, G. Jonge- leen 11-13, C. Bosman 16, le tot 14e prijs des Zaterdags geconstateerd van 20-15-13 tot en met 21-26-36; van 14de tot 18de prijs des Zondags van 5-45 tot 6-47. „De Gevleugelde Vrienden" Wassenaar Wedvlucht met jonge duiven vanuit Dor drecht. De vogels werden gelost te 9 uur. De eerste vogel werd Geconstateerd te 9 uur 36 min. 11 sec., de laatste prijswinnende vogel te 9uur 39 min. 13 sec. De uitslag was: 1, 2, 17 D. J. de Mos; 3. 9, 10, 13, 14, 23 J. P. Brederode; 5, 6, 7, 11 N. N.; 4. 8, 15, 16, 21, 22 C. Versteeg Jr.; 12, 19, 24, H Oudshoorn, 18 van Wijk, 20. C. Groene- veld, 25 K. Scheffer. „De gevleugeude Vrienden" (Alph. a. d. Rijn) Wedvlucht, gehouden 11 Juli, met jonge duiven vanaf Lier (België); afstand 110 K.M. De duiven werden gelost om 1.30 en bereikten als volgt hun hokken: 1. Gebr. Mens 2-42-20, 2 P. G. Borgers 2-43-51, 3. id. 2-44-05, 4. id. 2-44-21, 5. Adr. v. Eijk 2-44-46, 6. H. Bauer 2-44-58, 7. P. G. Borgers 2-47-18, 8 id. 2-47- 27, 9. H. Bauer 2-47-36, 10. P. Grossat 2-48-03, 11. Gebrs. Mens 2-48-21. Wedvlucht met oude duiven vanaf Chauteau- roux (Frankrijk); afstand 629 K.M. De duiven bereikten hunne hokken als volgt: 1. P. G. Borgers 6-34-49, 2. A. Bergshoeff 6-43-27, 3. H. Bauer 6-50-01, 4. Gebr. Mens 7-03-33, 5. P. G. Borgers 7-04-20, 6. id. 7-10-17, 7 id. 7-19- 28. 8. A. Bergshoef 7-44-12 9. Gebr. Mens 7- 55-31, 10. P. G. Borgers 8-11-30, 11. idem 8- 18-18. NOG EEN WERELDVLUCHT Eerste etappe ParijsTokio. Gistermorgen om 4.30 uur zijn de Fransche aviateurs Doret en Lebrix met hun machine, Trait d'Union" geheeten, opgesteegn voor een ncnstop-vlucht van Parijs naar Tokio. Het ligt in het voornemen der vliegers een vlucht om de wereld te maken, waarvan de tocht van Parijs naar Tokio de eerste etappe zal vormen. De volgende lappes zijn TokioSan Fran cisco, San FranciscoNew-York, New York Parijs, VAN NIEUWVEEN Augustinus zegt in beginsel tegen het plan te zijn geweest; nu echter ir. Verhey do tijd zoo geschikt acht en de weg er zich uitsteken voor leent, is hij voorstander ge worden. De heer Vossepoel blijft op zijn stuk staan. De voorz. doet hem een ander plan aan de hand om van het stof zoo veel mogelijk ontslagen te worden. Spr. wijst hem op bewoners aan de Oude Nieuw- veenscheweg, die het gedeelte voor hun wo ning besproeien. De heer Vossepoel vraagt of de bewoners dat zelf behooren te doen. „Natuurlijk!" antwoordt de voorz. „Tegen stof kan de gemeente niet vechten. Van het aanbod om een voorstel in te dienen, dat op de volgende vergadering dan in behan deling kan komen, om ook de polderweg op te knappen, ziet de heer Vossepoel al, daar hij er weinig heil van verwacht. De heer Van Leeuwen vraagt hoe dik liet nieuwe wegdek zal worden in de Kerk straat. Het <lek wordt 3 c.M. dik. Voor ver der onderhoud zal er jaarlijks 30 aan teer opgedaan moeten worden. Zonder stem ming wordt het voorstel aangenomen. Een winstgevend bedrijf. In behandeling komt vervolgens het Ge meentelijk Electrisch Bedrijf. De voorz. zegt, dat over 1930 een winst is gemaakt van ƒ3000. Volgens de statuten wordt de helft van de winst, dus 1600, in de ge meentekas gestort en de rest komt in het reservefonds, dat echter niet grooter be hoeft te wezen dan 10.000. Er is maar 700 noodig om de reserve vol te storten, zoodat het resteerende ook in de gomeen- tebuul terecht komt. B. en W. stellen de raad voor dit bedrag 360 te besteden om het bovengrondsch net achter in de Kerk straat te verkabelen, daar in die hoek erg geklaagd wordt over lichtstoringen. Aldus besloten. De electr. tarieven omlaag. In verband" met de groote winst die het Electr. Bedrijf gemaakt heeft, deelt cio voorz. mede, dat in de volgende vergade ring een belangrijke tariefverlaging te wachten staat. Spr. acht het niet noodig, dat het bedrijf er is om groote winsten m de gemeentekas te doen vloeien. Als per jaar een 1000 winst gemaakt wordt is het voldoende; dus kunnen de tarieven ver laagd worden. De heer Ran ziet graag, dat ook het krachttarief naar beneden gaat; voor groote motoren wordt het verbruik te hoog. De heer Groeneweg sluit zich hier bij aan. De voorz. zegt bij de nieuwe rege ling dit punt, goed onder de oogen te zullen zien. Onder de hamer komt dan de rioleering in de Kerkstraat. De voorz. zegt dat, ol schoon de Kerkstraat nu juist niet hel „troetelkindje" van den heer Vossepoel ie, hij het toch over haar moet hebben. Door

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7