TELEGRAMMEN Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN MAANDAG 13 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen, verricht in den morgen van 13 Juni 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst,: 763.5 te la Coruna. Laagste baromterst.: 748.8 te Storno way. Verwachting tot den avond van 14 Juli: Matige Zuid-Westelijke tot Zuidelijke wind, meest half tot zwaar bewolkt, waar schijnlijk enkele regenbuien, met kans op onweer, zelfde temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR: 20.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Maandagnamiddag 9.45 uur tot Dinsdagmorgen 4.14 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hoogc Rijndijk: 7 uur: 20.5, 12 uur 21 en 3 uur 21.5 gr. C. Zweminrichting „De Zijl': 7 uur 19.5, 12 uur 20 en 3 uur 21 gr. C. HOOGSTE WATERSTAND. Hoog water te Katwijk aan Zee op Dins dag 14 Juli voorm. 2.36 uur en nam. 3 uur. ADRES INZAKE WERKVERRUIMING. Aan den Raad der Gemeente is onder staand adres verzonden: De Plaatselijke Raad, samengesteld uit de besturen van de afcleeling Leiden der Ö.D.A.P. en van de Leidsche Besturenbond, ten deze domicilie kiezende te Leiden, Hee rengracht 34, verzoekt beleefd de aandacht van uw College voor het onderstaande. Adressant vestigt de aandacht van-uwen Raad op den nijpenden toestand, welke in onze gemeente bestaat als gevolg van de nog steeds voortdurende economische cri sis en de daaruit voortvloeiende groote werkloosheid. Het is toch een zeer bedenkelijk ver schijnsel, dat thans, in den vollen zomer, bijna 900 werkloozen bij de Arbeidsbeurs staan ingeschreven, terwijl het. werkelijk aantal werkloozen ongetwijfeld nog huo- ger is. Wij behoeven geen tegenspraak te vree zen, als wij de overtuiging uitspreken, dat de werkloosheid in het a.s. najaar en den winter een nog veel grooteren omvang zal aannemen. Groote ellende zal daarvan voor een aanzienlijk deel der arbeidersbevolking het gevolg zijn, indien niet tijdig van overheids wege de maatregelen worden genomen, welke kunnen leiden tot vermindering der werkloosheid en verzachting der gé volgen. Hoewel het ons niet onbekend is, dat het gemeentebestuur poogt door het doen uit voeren van verschillende werken eeniger- mate in het gebrek aan werkgelegenheid te voorzien, moeten wij toch constateeren, dat daarbij niet met die voortvarendheid wordt opgetreden, welke in verband met den eni- stigen toestand noodzakelijk moet worden geacht. De tegenwoordige inrichting van den teclinischen dienst der gemeentelijke be drijven, die bij deze zaak betrokken zijn, belemmert krachtdadig optreden op het gebied van werkverruiming. In onze gemeente zijn tal van grootere en kleinere werken, welke voor uitvoenng of vervroegde uitvoering in aanmerking ko men. Zij kunnen echter niet worden voor- bereid, en vooral niet snel worden voorbe reid, omdat de technische dienst der ge meente, welke is ingericht op normale tij den en verhoudingen, daarvoor te be perkt is. Tijdelijke uitbreiding van het technisch en toezichthoudend personeel der gemeen te zal daartoe beslist noodzakelijk zijn. Natuurlijk zullen er moeilijkheden, ook financieele, zijn "verbonden aan het uitvoe ren van meerdere werkverruimingsobjecten. Deze moeilijkheden dienen echter te wor den overwonnen. Voor wat de financiën betreft, meent adressant, dat de belang rijke kosten, voortvloeiende uit deze maat regelen, gedeeltelijk uit leening kunnen gevonden worden. Het is alleszins billijk een deel dezer kosten te doen opbrengen door het nage slacht, daar dit toch mede profiteert van de stadsverbetering, welke door bovenbe doelde maatregelen tot stand komt. Wij nemen de vrijheid, hierachter een aantal werken te noemen, welke allpn te eenigertijd in uitvoering moeten komen, met het dringend verzoek het daarheen te leiden, dat een aantal dezer werken reeds in het a.s. najaar voor uitvoering gereed is. Stratenplan in het Kooikwartier, Aanleg speelterrein in het Kooikwartier, Straataanleg van het 2e deel der Wasse- naarsche weg, Doortrekking Kagersraat naar Maredijb, Straataanleg lange Maredijk, Wergverbreeding Heerenweg, Werverbreeding Hooge Rijndijk (in com binatie met het Rijk), Demping van Levendaal, Langegracht en Middelstegracht, Verbouwing van den Burcht en Graan- beurs, Bouw van een bewaarschool in het Kooi kwartier en waar noodig, in andere stads wijken, Aanleg van de ontworpen sport- en speel velden nabij den Leidsche Hout, Bouwen van het Zuidelijk Pompstation voor de Centrale Rioleering, Aanvang maken met het Veemarktplan, door het doen graven van het verbindings kanaal vanaf de Zijl naar het Marktter rein, Uitvoering van de Centrale rioleer'ng in Wijk XII, Zijlsingel en omgeving, Vervroegd uitvoeren van onderhouds werk, dat anders eerst in 1932 zou geschie den. Daarnaast vestigen wij uw aandacht nog op den maatregel, welke het vorig jaar door de gemeentebesturen van Amsterdam en Den Haag zijn genomen, waar door een sub sidiestelsel bij onderhoudswerk aan seiui- overheidsinstellingen en particulieren men er, naar wij meenen, in geslaagd is om ge durende den winter een beduidend aantal schilders, stukadoors en andere arbeiders aan loonend werk te helpen. Ook de woningbouw dient op nog krach tiger wijze ter hand te worden genomen. Om te komen tot het op groote schaal op ruimen van krotten in de binnenstad, ten einde daarvoor nieuwe woonwijken in de plaats te stichten, b.v. in de wijk tusschen Haarlemmerstraat en Oude Vest en omge ving Ceciliastraat, zal eerst door versneile aanbouw van arbeiderswoningen in andere wijken ontruiming der slechte woningen mogelijk gemaakt moeten worden. Adressant dringt er met kracht bij uw College op aan, om in overeenstemming met deze ernstige tijden al die maatrege len te nemen welke kunnen leiden tot be teugeling der groote werkloosheid. Geslaagd voor Nederlandsche Handels correspondentie de dames R. v. d. Kley, C. Langezaal, B. Tibboel en M. v. Heek, leerlingenu der Eerw. Zuster, Pelikaansir. No. 1. Morgen hoopt de heer F. J. Hakkaart den dag te herdenken, waarop hij vóór 50 jaar in dienst trad der Kon. Ned. Grof smederij, afd. Scheepsbouw. Zaterdag slaagden voor den Nederl. R.-K. Bond „St. Genesius" voor Stenogra fie „Groote": Willy Brouwer en Jo van Dam, leerlingen der Mariaschool, Haar lemmerstraat. Aangehouden is wegens poging tot op lichting hier ter stede en te Santpoort, zekeren L. Z., van Hongaarsche nationa liteit. Onder bedriegelijae voorspiegelin gen probeerde hij zijn landgenooten geld af te troggelen. Een 8-jarig jongetje, wonende in de Parkstraat, is gistermorgen door een hond aan het achterhoofd gebeten. Plet ventje werd in het Acad. Ziekenhuis verbonden. De politie zoekt den eigenaar van dezen gevaarlijken hond. Programma voor het concert te geven op Donderdag 16 Juli a.s. door de Harmo niekapel „Trouw en Durf" directeur de heer J. Noordanus Sr. in het Plantsoen (Musis Sacrum) 's avonds 8 uur precies. 1. Florentiner Marsch, J. Fucik, 2. Un tour de Bandits, ouverture, F. Suppé. 3. Concert Valsce „interrompue", L. Montag- ne, 4. Fantaisie Cavalleria Rusticana, P. Massagni. Pauze. 5. The Stars and Stripes, marsch, Sousa. 6. Ouverture „Tancred", G. Rossini. 7. Frtihlingserwachen „Rcmanze", instr. van J. Noordanus. 8. Grande Fan taisie Faust. Ch. Gounod. 9. Marsch Fi nale. Het publiek wordt beleefd verzocht ge durende de uitvoering niet te loopen en dit programma uit te knippen. LAATSTE BERICHTEN HET PETITIONNEMENT VOOR IN TERN. ONTWAPENING. Men de elft on® mede: Het aantal omder- teekeningen van het pe-titiionaiemettt voor Internationale Ontwapending, georganiseerd door de Nederlandsche Dagbladpers, over schreed op Zaterdagmiddag, dus na 2 1/2 dag, reeds ver de 100.000. Blijkens heden ingekomen berichten is sedert de stroom van formulieren bij de bladen mog belangrijk groote-r geworden. DE OPVOLGER VAN HET KAMERLID HENDRIX. Als opvolger van het overleden lid van de Eerste Kamer, den heer J. N. Hendrix, komt in aanmerking de tegenwoordige Mi nister van Waterstaat, mr. P. J. Reymer. Indien deze zijn benoeming niet aan vaardt, is aan de beurt de heer M. Visser te Leeuwarden, lid van de Prov. Staten van Friesland, tevens lid van den gemeenteraad van Leeuwarden. De heer Visser is vrijge stelde van een R. K. arbeiders-organisatie, waarvoor hij tevens als propagandist op treedt. WILLY DERBY IN INDIE. Uitzending door den K.R.O. Dinsdag 14 Juli te drie uur 's middags zal de K.R.O. een uitzending uit Bandoeng relayeeren. Op dat uur zal de in Indië ver toevende Nederlandsche cabaretist Willy Derby voor den microfoon te Bandoeng op treden. DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Hedennacht werd bij het inslaan van den bliksem de onderwijzeres der Bijzondere School te Hollum (Ameland), mejuffrouw A. Frederikse, gedood. In verschillende perceelen sloeg de blik sem in, zonder brand of persoonlijke onge lukken te veroorzaken. Doodeijk ongeval. Aan den Niersprink te Kerkrade is Za terdagavond de motorrijder K. aldaar in volle vaart gebotst tegen de bestelauto van v. d. W. en op slag gedood. Het slachtoffer was gehuwd. Kinderverlamming. Te Echt (L.) is Zaterdag weer een geval van kinderverlamming geconstateerd bij het kind van den heer Erkens aldaar. Het is in het gasthuis te Sittard opgenomen. Bijna verdronken. Naar het Roode Kruis-ziekenhuis te Den Haag is vervoerd de 18-jarige J. V., wonen de in de Sirtemastraat, die bij het nemen van een bad aan het Stille Strand gister- rnidoag omstreeks half vier, vermoedelijk doordat hij kramp kreeg, bijna was ver dronken. Hij werd gered door de baadster A. M. P. H. Op de rijdende tram gesprongen. In den afgeloopen nacht omstreeks 1 uur wilde een heer, die later bleek te zijn de Amerikaan G. W. L. wiens ouders in Chi cago wonen, aan de Koninginnegracht to Den Haag bij de hoogte tegenover den Spoorweg op een in volle vaart rijdende tram van lijn 9 springen. Eerst probeerde hij tevergeefs op den motorwagen te sprin gen, daarna trachtte hij op den eersten aan hangwagen te komen, doch struikelde, ten gevolge waarvan hij door den tweeden aanhangwagen werd gegrepen, met het noodlottig gevolg dat zijn linkerbeen werd verbrijzeld. Door den Gemeentelijken Ge neeskundigen Dienst werd de heer L. naar het Gemeente-Ziekenhuis aan den Zuidual vervoerd. Winkeldieveggen opgespoord. Door de recherche te Den Haag is huis zoeking verricht in de woning van twee 49- jarige vrouwen, die terzake vau diefstai in een magazijn in de binnenstad werden aangehouden. Bij die huiszoeking werden o.m. in beslag genomen: een bontmantel, diverse coupons stof en zijde, een 30-tal da meshoeden, een groote partij handschoenen, zakdoeken, zeemlederen lappen, ongeveer 30 paar kousen, pl.m. 10 paar schoenen, alsmede een revolver en een 50-tal scherpe patronen. DE FINANCIEELE CRISIS IN DUITSCHLAND. DARMSTADTER UND NATIONAL BANK STAAKT BETALINGEN. BERLIJN, 13 Juli (V.D.) Officieel wordit medegedeeld: De Darmstaedter und National bank heeft medegedeeld, dat zij toestemming heeft verkregen haar loketten Maandag gesloten to houden. De Rijksre- geering heeft de Darmstaedter und Nati- ona bank gemachtigd de volgende verkla ring te publiceeren: „De Rijksregeering zal docr middel van een in den loop van heden af te kondigen Noodverordening van den Rilkspvesi lont alle waarborgen geven voor al'e deposito's en voor een rustige afwikkeling van de za ken van de Danat-bank'. Met het oog op de beteeken's van de afge kondigde staking van betalingen is de beurzen aanwijzing gegeven den handel in effecten er deviezen voor Maandag en Dins dag te staken. Een run op de banken. BERLIJN, 13 Juli (V.D.) Na het sta ken der betalingen door de Darmstadter und National Bank is, zeea's ook niet an ders te verwachten was. eo- ran begonnen op de overige Borlijr.sche banken. Nadat gedurende de eerste uren, dat de banken waren geopend, de uitbetalingen nog in vol len omvangplaats hadden, heeft men beslo ten, voorloopig de betalingen slechts in be perkten omvang te do-en geschieden, waar bij een gemiddelde van 10 pOt. werd vast gesteld. Naar de Duitse he Handelisdienst ver neemt, worden tusschen de groote banken reeds besprekingen gevoerd met- het doel om dioor het geheel staken der betalingen aa-n het onzinnige opnemen der deposito's een einde te maken. Tot hedenmiddag 12 uur was over deze kwestie echter nog geen overeenstemming bereikt, daar voor een deel der groote banken een verdere toene ming van de algeme-ene onrust- door een der- gelijken krassen maatregel wordt gevreesd. De beurs gesloten. BERLIJN, 13 Juli (V.D.) Het bestuur van de Berlijnsche beurzen heeft heden de volgende officieele bekendmaking gepubli ceerd ,.De beursgebouwen blijven heden en morgen voor den handel in waardepapieren, deviezen en metalen gesloten." Naar wij vernemen zal de handel op de goederenbeurs zijn gewonen gang gaa-n. Geen algemeene noodverordening. BERLIJN, 13 Juli. (V.D.). Naar de „Te- legraphen Union" verneemt, heeft de rijksregeering ervan afgezien, een alge meene noodverordening voor de regeling van den deviezenhandel af te kondigen. Het ligt in het voornemen nog in den loop van heden alleen een noodverorde ning speciaal voor do Darmstad ter und National Bank af te kondigen. Tegelijker tijd zal een verordening betreffende de toepassing van deze noodverordening wor den gepubliceerd. Duitschland weigert te dansen naar Frankrijk's pijpen. BERLIJN, 13 Juli (V. D.). Naar de „Deutsche Allgemeine Zeitung" verneemt, is bij de toelichting van de Rijksregeering over den huidigen stand van zaken, welke Zaterdagavond aan de voornaamste mo gendheden, betrokken bij het plan van Hoover, is toegezonden, aan deze mo gendheden medegedeeld, dat de Rijksregee ring de politeke voorwaarden van Frank rijk in geen geval bereid is aan te nemen en eerder zal moeten aftreden, dan zich te onderwerpen aan een dictaat van Frank rijk. Luther naar Bazel vertrokken. BERLIJN. 13 Juli. (V. D.). De pre- sident van de Rijksbank dr. Luther is hedenochtend te 10.17 uur met een spe ciaal vliegtuig naar Bazel vertrokken. In den nacht van Zondag op Maandag zou, volgens te Berlijn ontvangen berich ten, te Bazel een plan worden uitgewerkt tot steun aan Duitschland waarbij ook Amerikaansch kapitaal beschikbaar zou worden gesteld. De invloed op de Amster- damsche beurs. De sombere berichten omtrent den fi- nancieelen toestand in Duitschland had den tot gevolg, dat bij de opening van het officeuze effectenverkeer te Amsterdam Maandagochtend belangrijke posten wer den aangeboden. De eerste koersen liepen dan ook scherp terug, daar niemand er in de gegeven omstandigheden veel voor voelde steun te vorleenen. Koninklijke reageerde onmiddellijk tot 200 pet-, waar na een licht herstel intrad, dat evenwel niet gehandhaafd bleef. Industriepapieren brachten het in aan merking genomen de omstandigheden er nog vrij behoorlijk af. Unilevers, Aku's en Philips' daalden ongeveer tien percent. H.V.A.'s, die bij de jongste hausse het meest geprofiteerd hebben, hadden heden het zwaarst ie lijden. De Younglcening was zwak en werd aangeboden op 60 pet. Een maatregel ter beurze van Amsterdam. Het bestuur van de Vereeniging voor den Effectenhandel te Amsterdam heeft heden bij den aanvang van de effecten beurs laten bekend maken, dab heden geen effectenorders op middenkoers be hoeven te worden uitgevoerd. Europa moet zichzelf helpen NEW-YORK, 13 Juli. (V. D.). Onder leiding van Owen Young is een conferen tie gehouden tusschen onderstaatssecreta ris Mills, de leiders van de Federal Reser ve Bank en een groep financiers. Na af loop der conferentie, die eenige uren duur de, werd een officieele verklaring gepubli ceerd. In deze verklaring wordt gezegd, dat de positie van de regeering der Vereenigde Staten ten opzichten van den huidigen toestand in Duitschland duidelijk is. Door Let moratoriumprogram van president Hoover, werd de Duitsche regcering uit een moeilijke positie, veroorzaakt door de internationale financieele verplichtin gen der regeeringen, bevrijd. Meer dan 400 millioen dollar kwam voor het weder op gang brengen van de Duitsche industrie en van den Duitschen handel voor het loo- peude jaar beschikbaar, welk bedrag an ders cp rekening der schadevergoeding had moeten worden betaald. Dit is de eeni ge richting, in welke dc regeering der Ver eenigde Staten gelegenheid en bevoegd heid heeft in te grijpen. Het is vanzelfsprekend en ook bekend, dat de regeering geen controle heeft op de buitenlandsche credietpolitiek der Fe deral Reservebanken. Niet vergeten moet worden, dat de vraagstukken, waarmede wij ons thans bezighouden, zuiver Euro- neesche problemen zijn en dat deze daar om het best dnor een gemeenschappelijk optreden der Europeesche belanghebben den kunnen worden opgelost. Maandagavond vindt opnieuw een con ferentie in verband met den financieelen crisis in Duitschland plaats, waaraan ook Owen Young zal deelnemen. Onrust onder de spaarders. KEULEN, 13 Juli. (V.D.). Het bericht inzake het staken der betalingen door de Darmstadter- und National Bank heeft onder een gedeelte der spaardeis onge rustheid veroorzaakt. In verband hier mede hebben de spaarbanken in Keulen bestalen tot slechts ten hoogste bedragen van 300 Mark uit te betalen. Een artikel van Mussolini. LONDEN, 13 Juli. (V. D.) In de Sa turday Review bespreekt Mussolini den huidigen toestand in Europa en oefent hij scherpe critiek op de pogingen van Genève en het gebrek aan persoonlijke karaktersterkte der tegenwoordige staats lieden. Zeer scherp waarschuwt hij de volken van Europa voor den a.s. winter en het bolsjewistisch gevaar, waarbij hij het in het bijzonder betreurt, dat de Duitsche agrarische organisaties zich reeds naar het communisme hebben ge wend. Er mag geen tijd meer met spre ken verloren gaan, doch er moet onmid dellijk en energiek worden gehandeld. Ten slotte wendt hij zich tot Engeland, dat aan de komende gebeurtenissen de grootste aandacht moet besteden. Wan neer nog één winter de ellende en de nood in Duitschland en in Europa voort duurt, dan zal het grootste deel van Europa tot het bolsjewisme vervallen. Het jaar 1932 beteekent of ondergang of vooruitgang, of herstel of overgang naar den chaos der huidige beschaving. Het is noodzakelijk dat de wereld zich den buitengewonen ernst van den huidigen toestand voor oogen houdt. LEIDEN. Geboren Elisabeth Catharina dr. van H. Koome en C. D. Thiel Maria, dochter van H. Beekman en J. Leemans Gerardina Wil'helmina, dochter van D. M. van Ewijk en C. A. v. d. Voet. Ondertrouwd: A. do Wolf jm 24 jaar en W. Chris pijn jd 21 jaar J. van Vilsteren jm 33 jaar en P. E. Bonte jd 27 jaar. Overleden: E. J. Sehoo m. 43 jaar M. Aandewiel, dochter 3 jaar S. Bliek man 65 jaar H. W. Hoogeboom man, 57 jaar W. Ch. Zonderop dr. 6 dagen. BIOSCOPEN. Casino: Yoor volwassenen. Trianon: Voor volwassenen. Luxor: Afgekeurd. Een Fransch-ltaüaansch vloot-accoord? ROME, 13 Juli. (V. D.) Naar aanlei ding van het onderhoud tusschen Stim- son en den minister van buitenlandsche zaken Grandi verluidt dat tusschen Italië en Frankrijk een overeenkomst is tot stand gekomen om don bouw van oorlogsschepen gedurende een jaar stop te zetten. Amerikaansch luchtschip verongelukt. LONDEN, 13 Juli (V.D.) - Het Araeri- ka arische kleine luchtschip „Mayfiower" is Zondagavond bij Kansas City dnor een ont ploffing totaal vernield. De bestuurder kreeg ernstige brandwondenook een pas sagier werd vrij ernstig gewond. AMSTERDAM, 13 Juli. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 478 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 96104 cent, 2e kwal. 8494 cent, 3e kwal. 70—82 cent, mindere soorten 6070 cent per kg. slachtgewicht; 112 melk- en ka!f- koeien 280—380 per stuk; 167 vette kalveren: 2e kwal. 6472 cent cn 3e kwal. 5262 cent per kg. levend gewicht; 113 Nuchtere kalveren f 814 per stuk; 24 schapen; 28 lammeren, 900 Varkens: vleeschvarkens, wegende van 90—110 kg. 5051 cent, zware 49—50 cent, en vette varkens 4748 cent per kg. slachtgewicht; 152 paarden 80180 per stuk. Aange voerd 5 wagens geslachte runderen uit Denemarken. R.'VEEN, 11 Juli. Groentenveiling. Snij- boonen 4.004.20, idem Stea 1.90, kas- snijboonen 3.303.90, idem Stek 1.60 2.10, Princesseboonen 3.60, tuinboonen 40 cent per 10 kg., Augurken: grof 1.93— 2.05, bommen 1.25, stippel 75 cent per 25 kg. WlSSELNüTEERlNGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.85 Londen 12.061/g New York 2.481/4 Parijs 9.741/j Brussel 34 69 Zwitserland 48.18 Milaan 13.01 Madrid 23.40 Oslo 66.4 7 i'j Kopenhagen 66.471/2 Stockholm 66.55 Weenen 34.95 Praag 7.36 Boedapest Prolongatie 1 pet. BEURSOVERZICHT. Nadat in de ochtenduren de noteeringen belangrijk waren teruggeloopcn en de koers van de merk om pl.m. 1 uur sterk reageerde, was men bevreesd, dat do Amsterdaniache beurs in het officieele verkeer een zware schok zou hebben to doorslaan, weshalve eenige noodmaatregelen door het bestuur in overleg met de desbetreffende hoekliede» werden genomen: middenkoersorders be hoefden niet te worden geaccepteerd, van de fondsen, die zeer nauw met het verloop van Berlijn verband houden, werd vóór 2 uur geen noteering vastgesteld; in Young- obligaties werd ambtshalve een officieele noteering vastgesteld; de commissaris van dienst zou eventueele tc laag vastgestelde koersen weigeren in dc noteering op te nemen. Hoewel het moeilijk zal zijn, uit te maken of het deze maatregelen waren, die de beurs voor een paniek hebben behoed, is het zeker, dat de handel een ordelijk verloop had en dat excessen geheel werden voorkomen. Er was betrekkelijk weinig ma teriaal aan de markt op de hedenmorgen tot stand gekomen koersen, zoodat in hel verder verloop eerder een verbetering dan een verdere reactie viel waar te nemen. Kon. Olies openden ruim 20 pet. lager, waarvan later de helft weer werd inge haald. De Amerikaansche Oliesoorten wa ren flauw. H.V.A.'s daalden 25 pet., maar trokken later weer meer dan 10 pet. aau. Rubbers liepen over de geheele linie wat terug. Tabakken weinig veranderd. De In- dustrieelen wisten zich na lager inzet krachtig te redresseeren; vooral Aku's vie len mee door een verlies, dat beperkt bleef tot pl.m. 10 pet. Scheepv. iets lager. Ame rikanen algemeen lager. Youngleening no teerde 56 pet.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3