UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK STADSNIEUWS Agenda MAANDAG 13 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 HILLEGOM Priesterwijding. De weleerw. heer S. Staats, zoon der paro chie van St, Martinus, zal op Zondag 19 Juli in het St. Joseph's College te Mill Hill te Londen de H. Priesterwijding ontvangen en op Zondag 26 a.s. in zijn parochiekerk zijn eerste Piechtige H. Mis opdragen. De Duitsche ex-keizer. Zaterdagmorgen omstreek*s 11 uur bezocht de ex-keizer van Duitschland, vergezeld door familieleden en gravin von Pannewitz van Bennebroek de kweekerijen der N.V. A. C. van der Schoot tot bezichtiging harer vaste plantencultures. Het hooge gezelschap werd rondgeleid door den dir. A. C. v. d. Schoot Jr. De hooge gasten betuigden hun groote tevre denheid over het schoons dat zij genoten had den. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente houdt morgenmiddag 1.45 uur een openbare vergadering. De agenda bevat niet minder dan 2d punten. Geboren:'z. van J. E. van der Drift Duindam d. van C. MeijlisNoppe d. van J. H. LousPalm d. van W. M. Schul- te KuperjansPaardekooper. Ondertrouwd: F. L. van Tol en H. M. van Maris J. J. Poissonnier en M. E. Schuurman. Getrouwd: A. Philippo en M. A. Duijs. KATWIJK De bliksem in de tram geslagen. Juist voor de tram van 10.45 gisteravond van het eindstation zou vertrekken sloeg de blik- eem langs den electrischen draad op de tram. De zekeringen op de electrische trams behoe den de reizigers voor ongelukken, doch het eigenaardig gekraak bij het inslaan, gevoegd bij het zware weer, maakten vele reizigers, vooral de vrouwelijke, eenigszins van streek. Het bleek tenslotte dat niet alleen de zekering getroffen was, doch dat de wagen tevens bui ten werking moest worden gesteld. Bij het aan zetten van den motor door den bestuurder gingen de lichten uit en blauwe vlammen speelden langs den geleidingsdraad. Het was een eigenaardig iets en had veel belangstel ling. De tram kon echter niet vertrekken en de reizigers moesten wachten tot de volgende tram, die reizigers en defecte motorwagen meenam. Het was een oponthoud van een half uur. KATWIJK AAN DEN RIJN Botsing. Bij het „Panhek" kwamen twee auto's waarvan den een het Panhek uitkwam en den andere den Wassenaarschen weg ging, met elkaar in botsing. Een der auto's was zoo beschadigd, dat deze onbruikbaar was. Het geval liep zonder persoonlijke ongelukken af. LISSE. Vaandelwijding Adolf Kolping". Gisteravond werd in het Patronaatsgebouw een feestelijke bijeenkomst gehouden naar aanleiding van de vaandelwijding en over dracht van het nieuwe vaandel aan de R.K. Harmonie „Adolf Kolping". Onder de talrijke genoodigden merkten we op de plaatselijke geestelijkheid, burgemeester v. Wijnbergen, de gemeente-secretaris, de heer J. C. de Haan en echtgenoote, de Raad v. Bestuur der St. Jo- zephsgegezellenvereen., bestuursleden van ver schillende plaatselijke organisaties enz. enz. Met den Kolpingsgroet opende de eerwaarde vice-praeses de bijeenkomst en heette allen welkom. Na het doel der bijeenkomst uiteen gezet te hebben, bracht de Mandolineclub ,,St. Lucia" enkele nos. ten gehoore. Vervolgens werd door pastoor H. J. Thomassen het nieu we vaandel aan Adolf Kolping gewijd en door hem met eenige toepaselijke woorden aan de Harmonie overgedragen. Zijneerw. wees erop, dat dit nieuwe vaandel het symbool moet zijn om op den ingeslagen weg voort te geven, indachtig de spreuk: „No blesse Oblige", „Adel verplicht" en door het volgen der repetities en de raadgevingen van den directeur de roomsche harmonie zoo hoog i mogelijk op te voeren. Hierna werd het woord gevoerd door den eerw. vice-praeses, kapelaan Agterof. Spreker wees er hierbij op dat „Adolf Kolping" een rcomsche vereeniging is en dat zij daardoor een drievoudige roeping heeft, n.l. een van God, een van de medeburgers en een van de leden onderling. In een mooi betoog wees spr. op de roeping ten opzichte van God. Vervolgens deed spr. uitkomen, wat wij te verstaan hebben onder het vervullen van onze roeping voor onze medeburgers. Tot dan toe hebt gij deze taak breed opgevat, waardoor de geheele parochie uw muziek weet te waardee rn en deze een warm hart toedraagt. In de toekomst wordt van u nog veel verwacht. Op de derde plaats hebt ge een roeping te ver vullen tegenover elkander. Elk van u is in deze een plaats toegewezen; wees daarmede tevre den en vervult die zoo goed als ge kunt. Ge zijt een roomsche vereeniging om de muziek te be oefenen, vooral op principieel terrein. Op uw vaandel prijkt het kruis. Schaamt u nimmer dit naar buiten uit te dragen en blijft één en eensgezind onder elkander tot eer van uw ver eeniging en tot voorbeeld van de geheele ge meente. Hierna kreeg „Adolf Kolping" gelegenheid eenige nummers ten gehoore te brengen. Aller eerst brachten zij ten gehoore „Groot Rotter dam" en vervolgens de nummers, waarmee op het concours te Kinderdijk werd opgetreden. Een dankbaar applaus bewees, hoe de aanwe zigen goede muziek weten te waardeeren. Hierna werden door de Zangclub van de dames-congregatie eenige liedjes uitgevoerd, afgewisseld door mandolinemuziek. Vervolgens kregen wij nog een nummertje van „Adolf Kolping", waarna de voorzitter van deze ver eeniging, de heer J. v. d. Voort, het woord verkeeg en dank bracht aan allen, die hadden medegewerkt de vereeniging tot dezen bloei te brengen en dit mooie vaandel te verkrijgen. Hij hoopte, dat de vereeniging steeds in bloei moge toenemen. Met een woord van dank sloot de vice-praeses deze goed-geslaagde bijeen komst! NIEUWE WETERING. BLIKSEM OP BOERDERIJ INGESLAGEN De stallingen en schuren afgebrand. Gisteravond is de bliksem ingeslagen in de boerderij van den heer P. van B. Jr. Spoedig stond het grootste gedeelte der kapitale hof stede in lichte laaie Stallen en schuren en een hooiberg brandden tot den grond toe af. Alleen het woonhuis bleef gespaard. SASSENHEIM Polder. Door het bestuur van den Elst- g^estpolder, gelegen onder Sassenheim. is vergunning aangevraagd, om naast de wind- bemaling een elecirisch gemaal te mogen plaatsen. Rioleering en huizenver zakking. Wegens het leggen van rioleering in de Molenstraat zijn enkele perceelen aldaar aan het verzakken en vertoonen zich hier en daar enkele scheuren in de muren. De oorzaak hiervan moet gezocht worden in de vele darie, welke zich in den grond bevindt, waaruit door het pompen het water wordt gehaald. Enkele huiseigenaren hebben een klacht ingediend om het werk zoo spoedig mogelijk te voleinden. De gemeente heeft daarom opdracht gegeven hieraan zoo spoedig mogelijk gevolg te geven, en is Zater dagmiddag doorgewerkt. Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer B v. d. Wallen, is de afgeloopen week, na zijn studie tc hebben voleind, door ds. Straatsma te Roterdam in een kerkdienst als zendeling bevestigd. De heer v. d. Wallen hoopt in den loop van de volgende maand naar het zen- dingsveld van de Ned. Herv. Kerk in Indië te vertrekken. STOMPWÏJK Geboren: Maria Margaretha d. van M. Polderman en A. H. Draaijer Barbara Eli sabeth Maria d. van P, de Groot en C. M v. d. Togt Adrianus Theorodus z. van E. Rotte veel en M. Knijnenburg. Getrouwd: R. J. T. van der Heijden en E. M. M. Perquin. VALKENBURG Bliksem ingeslagen Bij den bloembollen- kweeker D. B. Azn., is gisteravond de bliksem in een achter het woonhuis staande broeikas geslagen. De kas is erg beschadigd. Het bleef echter bij deze materieele schade. Personalia. De heer Dr. M. M. Werther alhier is benoemd tot leeraar in de scheikun de aan het Chr. Luceum te Zwolle. Geboren: Arendje, dochter van P. A. Peute en van A. Spoor. Cornelia Sophia, dochter van A. G. van der Lans en van A. G. van der Lans. Getrouwd: C. Koppe met C. A. van Werkhoven, beiden te Voorhout. O ve rhed en:1 Petn'onelLa Margaretha Maria Lange ve'd, 19 jaar. Gevestigd: G. van der Stelt van Sa-ssenheim. W. J. Smits van Amster dam. J. M. H. Verhoeven van Noord wijk. A. van den Raad van Heem-stede. J. Heemskerk: en gezin van Oe-gstgeest C. Geluk en gezin van Haarlemmermeer. M. van der Meij van Sassenheim. M. C. van Leeuwen van Hi'legom. Th. Verlaan en gezin van Rheurdt. Vertrokken; A. van den Raad naa-r Leiderdorp. G. G. Does naar Saesen- heim. B. H. Lindeboom en echtgen. naar Bussum. Th. F. Renckene naar Bever wijk. W. F. de Haan naar 's'Hertogen- bosch. G. .T, Huijts naar Sassenheim. Th. van der Meij en gezin naar Hill e gom. J. H. A. M. Teunissen naar Weert. WASSENAAR Aanrijdingen. Zaterdagmiddag is de auto van den kruidenier de S. alhier, op het oogen- blik, dat hij, van een' erf komendg, den Kat- wijkschen weg opreed, aangereden door een luxe auto, met het gevolg, dat de linker voor kant geheel werd vernield. De luxe auto kreeg lichte schade. Gistermiddag is een dame in Meijendell door een auto aangereden, waardoor zij haar enkel brak. Na geneeskundige behandeling is zij naar een ziekenhuis overgebracht. Duinbrand. Gistermorgen ontstond, ver moedelijk door het achteloos omgaan met vuur brand in de duinen langs den Wassenaarschen slag. Het mocht vrij spoedig gelukken het vuur te stuiten. Geboren: Christina Helena, d. v. W. ThoilC. C. Vonk. Hermanns, z. v. C. HilgemanP. Tim-me rs. Eisabeth An na, d. v. A. J. SchramaL. M. Wassenaar. Martinus Nicol-aa-s, z. v. M. Rijnbende O. J. Baljé. Johanna Cornelia- Maria, d. v. J. J. GovaarbsP. M. Nefis. O verleden: Johanna Neeltje H-e- merik, 78 jaren, weduwe van B. van Duu- ren. Ti-fcu-s Kuipers, 49 jaren, echtgenoot van H. van der Zwei. Ondertrouwd: H. Zuijde-rduinO. M. van Aken. J. MeihuizenJ. G. M. D. ter Braake. W. C. van Laa-rJ. van Laar. Drie jongens, drie broertjes R., zaten gisteren te vissohen aan de Witte Singel. Een van de jongens kwam in het water terecht; zijn beide broertjes probeerden hem te helpen, maar plonsten ook de Sin- gel in. De 24-jarige D. N. uit Voorschoten sprong gekleed te water en wist- de jon- gens, waarvan een reeds in levensgevaar I verkeerde, te redden. J In het Woutershof heeft Zaterdag een fiksche vechtpartij plaats gehad. Bij een burenruzie werd W. L. door J. G. met een mes licht aan het hoofd gewond. Perso nen, die den aanvaller het mes wilden af nemen, weïxlen ook licht gewond. Voorts werden een paar blauwe oogen en bloed neuzen geslagen; ook een onschuldige deur moest het ontgelden en werd in elkaar getrapt. VEUR Belangrijke vergadering kiesvereeniging. Donderdag, 16 Juli, des avonds te 8 uur, zal de R.K. Kiesvereeniging „De Eensgezindheid" alhier een zeer belangrijke ledenvergadering houden in het Patronaat. Agenda: Opening. Notulen. Bespreking en candidaatstelling van leden van een Commissie, welke tot taak heeft, het beoordeelen van de nieuwe grensregeling van Den Haag (z.g. dubbele Raad), waarbij ook deze gemeente belang heeft. Verslag afge vaardigde KamerCentrale Leiden. Rondvraag. Aller opkomst verzocht. Geboren: Johannes Cornelis Petrus z. v. M. G. H. Koelman en C. E. v. Oosten Maria Johanna Sophia d. van W. P. Spigt en M. J. S. Kuhbauch. Getrouwd: W. C. Boeschoten en J. de Bruijn. VOORHOUT. Woningbouwver. „Herman Boerhaaue". Vrijdagavond vergaderde bovengenoemde ver eeniging, in café Boerhaave alhier. De wnd. voorziter, de heer var. der Lubbe, opende de vergadering, met een hartelijk woord van welkom, en sprak zijn verwonde ring uit over de slechte opkomst. De administrateur leest vervolgens de no tulen voor, van de vorige vergadering, die onder dank van den voorzitter worden aan vaard, en onveranderd worden goedgekeurd. Van de zijde van het gemeentebestuur was □iemand aanwezig. De voorzitter doet mededeeüng, dat als nieuw lid wordt voorgedragen de heer A. P. H. de Bekker, waartegen geen bezwaren wor den ingebracht. Naar aanleiding van een schrijven van den heer van der Voet, voorzitter dezer vereeni ging, welk schrijven door de thans waarne mende voorz. wordt gelezen, deelt de voorz. mede, dat de heer van der Voet, in zijn schrij ven uiteenzet, de belangrijk functie van den voorz. en den secr. van zoo n vereeniging, ge lijk hij ook in de vorige algemeene ledenver gadering ter tafel bracht. Door dit schrijven acht de heer van der Voet zich van zijn taak als voorz. te hebben gekweten, wanneer hij met groote gerustheid thans als secretaris aanbeveelt het zoo juist toegetreden lid A. P. H. de Bekker. Uit de gehouden stemming blijkt, dat alle stemmen die uitgebracht konden worden, op den heer A. P. H. de Bekker zijn terugge bracht, zoodat deze met algemeene stemmen tot secretaris van bovengenoemde vereeniging is gekozen. De heer van dér Meij vraagt bij den rond vraag aan den voorz. of nu ook al de adminis tratieve werkzaamheden, die thans door den administrateur geschieden, en eigenlijk tot de werkzaamheden van den secretaris behooren ook door deze nieuwe functionaris zullen ge schieden; en zal nu ook de nieuwe functionaris zorg moeten dragen voor het ophalen van de huren, vraagt spr. De voorz. antwoordt, dat 't eerste, dus alle administratieve werkzaamheden van heden af, door den nieuwen 'utictionaris zullen geschie den. Wat de tweede vraag betreft, deelt spr, mee, dat daarover in het bestuur nog is gespro ken en in de eerstvolgende bestuursvergadering aan de orde zal komen, naar hij hoopt, onder voorzitterschap van den heer-van der Voet. Aangezien voor de rondvraag niet meer aan wezig is, sluit de voorzitter de vergadering, onder dankzegging voor de opkomst, waarna een verversching aan de leden wefd aange boden. De voorz. spreekt de wensch uit, dat in den vervolge meerdere leden op de alge meene ledenvergadering aanwezig zullen zijn. BOSKOOP. Priesterwijding. Zondag 19 Juli a.s. hoopt de eerw. heer Adriaan Pannebakker O.S.C. de H. Priesterwijding te ontvangen in de kapel van het Studiehuis „St. JoseF' te Hees bij Nijmegen. Zondag 26 Juli d.a.v. zal hij om 10 uur zijn Eerste Plechtige H. Mis opdragen in de parochiekerk alhier. Aanbesteding. Bij de gehouden aan besteding door Ged. Staten van het onder profiel brengén van de aarden laan, het maken van twee duikers, net aanbrengen van betonverharding en het verrichten van bijbehoorende werken op dei verkeersweg ZegwaartBoskoop was de laagste i.n- sc'hrijfster de N.V. „Wegenbouw" voor do som van 193,S60. Geboren: Gerard, z. van G. van Eek en A. K. Vermeul. Govert, z. van T v. d. Velden en T. Kortland. Ondertrouwd: J. Verwoerd 23 j en M. v. Eijk 22 j. C. Koolenzwey 43 j. en A. v. Tol 31 j. Getrouwd: D. van Gelderen 24 j. en C. Bulk 26 j. H. de Jong 26 j. en G J. Edelman 21 j. ZOETERWOUDE. AUTO TE WATER GEREDEN. De Schuldige koos het hazenpad. Zaterdagmiddag omstreeks 6.30 uur had alhier op den Hoogen Rijndijk een ernstige aanrijding plaats. De heer B. uit Utrecht, die per auto met zijn echtgenoote en twee kinderen zijn ouders te Leiden zou gaan bezoeken, werd ter hoogte van de beton- fabriek van Oosthoek ingehaald door oen ander motorrijtuig, dat met woeste vaart reed. Door de groote vaart was de woeste ling in de aldaar gelegen bocht het beheer over zijn motorrijtuig kwijt. Hij reed eerst met de rechtervoorzijde tegen het linkor- voorwiel van de auto van den heer Baan. De heer B. trachtte zijn auto op den weg te houden, doch werd met de achterzijde van de auto van den voorbijrijder weer aangereden. De stuurinrichting van de auto •van den heer B. raakte hierdoor onklaar met het gevolg dat diens auto in een bag- gersloot terecht kwam. De auto die vooraf omduikelde overdekte de inzittenden. De onverlaat, die volgens mevr. B., half om- koek, reed met groote snelheid door, zon der zich om zijn slachtoffers te bekom meren. De heer en mevr. B. en diens 8-jang zoontje waren spoedig op het droge. Doch wie beschrijft de radeloosheid der ouders, toen zij bemerkten, dat hun drie-jarig doch tertje, dat achter in de auto lag te sla pen, thans onder de auto in de baggersloot lag. De heer Blijleven en de chauffeur v. d. L., die met al hun kracht hulp verleenden, mochten het genoegen smaken de kleine, die reeds bewusteloos was, onder de auto weg te halen. Hulde aan deze kloeke man nen. Na door menschlievende handen van droge kleeren te zijn voorzien, is de familie B. per auto naar diens ouders te Leiden vervoerd. De totaal vernielde auto werd door de garagehouder van Ulden gelicht. De auto was niet verzekerd. Door den rijks- en gemeenteveldwachter wordt een ernstig onderzoek naar den da der ingesteld. ZOETERWOUDE (Dorp). De Sportdag. De inschrijving voor den grooten sportdag is enorm groot. Niet minder dan tien vereenigingen met bijna 500 leden te zamen hebben gehoor gegeven aan de uit- noodiging tot deelname aan de gymnastiek- en athletiek-demonstraties en wedstrijden. Deze vereenigingen zijn „Meerburg" Zoe- terwoude H. R., „Jeanne d'Arc" Leiden, „Uit Roomsch Leven Opgericht" U.R.L.O. Leiden, „Klimop", Leiden, St. Joseph Ge zellen „Oranje Zwart" Leiden, „Rood-Wit" Leiden, „Bataven" Leiden, Patronaat Oegstgeest, „Sport Staalt Spieren", Leid- schendam en Patronaat Voorschoten. Voor het houden van de verschillende de monstraties, wedstrijden en de optocht heeft de Burgemeester der gemeente ver gunning verleend onder voorwaarde, dat de kerkdiensten niet mogen worden ge stoord. Ook hebben B. en W. vergunning ver leend tot het tijdelijk wegnemen van de paaltjes staande op den hoek van Dorp straat en Watertje. Met zekerheid kan nu reeds bepaald worden, dat aan de Schenkelloop een der tigtal loopers deelnemen waaronder athle- t envan naam. Zoo is in alle takken van wedstrijden en demonstraties ruim voldoen de ingeschreven, en kunnen deze plaats hebben. De sportcommissie A.S.C. doet nu een beroep op alle sport-enthousiasten, waai de belangstelling van de sportvereenigin- gen zoo groot is, om een groot aantal me dailles te schenken. Naast de Kapelaan van Dael-beker heeft de Sportcommissie be schikbaar gesteld: 1 groote zilveren me daille voor de eerste aankomende athleet van den Schenkelloop en drie bronzen me dailles voor de ploeg die de beker zal be halen. Voor de 30 uit te loven medailles zal de A.S.C.-kas worden aangesproken, maar er wordt gerekend op medailles die dan kun nen uitgeloofd worden als eerste prijzen voor de gymnastiekwedstrijden enz. Op deze medailles kan de naam van den schenker gegraveerd worden. Om te voldoen aan vele aanvragen is naast de estafette 800, 400, 200 en 100 M. een stafette voor adspiranten uitgeschreven en ter afwisseling in de rusttijden zullen voor de school-gymnasten behendigheids- wedstrijden gehouden worden. De uitslag van de wedstrijden zal door de K.R.O. bekend gemaakt worden. Personalia. De heer C. H. de Boer heeft ontslag genomen als commissielid en penningmeester van het Patronaat. Tot penningmeester is benoemd de beer Jac. v. Leeuwen Adr.zn. en tot commissielid de heer N. van Rijt. R. K. HOOGERE BURGERSCHOOL. Overgangsexamens. Bevorderd tot de 5e klas: Henk van den Beid, Leiden; Jaap Berkhout, den Haag; Ben van Cleef, Arnold Duindam, Leiden; Jan van Eisen, Oegstgeest; Jan Hooymans, Voorburg; Piet Huibers, Lei den; Hugo Kolstee, den Haag; Adri Ruig- rok, Rijswijk; Joop Soheffer, Jos. Westen Leiden. Herexamen 1. Bevorderd tot de 4e klas: Johan Bo- gaart, Bodegraven; Gerard Fleerkamp, Jan Hermans, Joop van der Horst, Lei den; Leo Houtman, den Haag; Joop Neijzen, LeidenDirk van Noort, Zoe- terwoude: Adriaan Smit, Paul Snijders, Leiden; Theo Vosters, Roelofarendsveen; Hans Wijtenburg, Leiden. Herexamen 2. Bevorderd tot de 3e klas: Gerard van Alphen, Henk Alsemgeest, Leiden; Paul Braun, Sassenheim; Ad. van Dongen, Leiden; Joop van Eken, Oegstgeest; Lou Legrand, Leiden; Arie van Mil, Zoeterwoude; Joop Molken'boer, Jan Plouvier, Paul Walter, Leiden; Antoon Bakker, Rijpwetering; Henny Swaanen- burg, Joop Aniba, Frans in den Bosch, Herman Geyer, Gerard Gründemann, •Leiden; Theo Horsthuis, Noordwijker- hout; Piet Keesom, Leiden; Piet Mer- okens, SoheveningenJan Plouvier, Piet Smit, Jan van der V'lugt, Leiden; Ed- mond Zwartelé, Roelofarendsveen. Herexamen 2. Bevorderd tot de 2e klas: Wim Audif- fred, den Haag; Ton van Berge Hene gouwen, Leiden; Ed. Bogaart, Bodegra ven; Karei Braakman, Henri Duvm, Lei den; Paul van Eisen, Oegstgeest; Frans- Fil'bry, Leiden; Jan van der Hoeven, Voorschoten; Jan Jansen, den Haag; Hans Molenkamp, Oegstgeest; Bram van der Reep, Leiden; Jan de Rooy, Oegst geest; Jan Sala, George Schroder, Lei den; Jan de Witt Hamer, Noordwijker- hout; Piet van Zijp, Henk van der Veen, Leiden; Leo Baaten, Wassenaar; Dirk van Beek, Oegstgeest; Henri Bot-s, Voor hout; Arnold Duindam, Jan Epskamp, Leiden; Leo Hermans, Oegstgest; Han Huibers, Wassenaar; Cor Mank, Groenen dijk; Adriaan Paardekooper, Zoeterwou de; Jacques Soholtz, Antoon van Val- dcren, Leiden; Ben Vredegoor, Wasse naar; Jan van Velzen, Dirk Winkelman, Leiden. Gemeentelijke Aankondigingen B. en W. van Leiden brengen ter openbare kennis, dat zij uitsluitend ten aanzien van den door de Vereeniging „Het Volksgebouw" op 12, 13, 14, 15, j6, 47 en 19 J.uli a.s. het Volks gebouw aan d<{ Hterengraclü no. 34. alhier, te houden bazaar* ontSening hebben verleend van het sluitingsuuAvoor winkels. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 11 Juli 1931. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat dopr hen vergunning is verleend aan: a. P. Storimans en rechtverkrijgenden tot heb oprichten van een ondergrondsche be waarplaats voor benzine, petroleum en kunstterpentijn op het aan den Morsch- singel gelegen terrein der Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen, Sectie L. no. 1305; b. P. H. Eggink en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een koper- en blikslagerij en loodgieters werkplaats in het perceel Pieterskerkkoor- steeg no. 9, Sectie G. No. 1579; c. L. J. Pierlot en rechtverkrijgenden tot het op richten van een wasc-h- en strijkinriohting in het perceel^Oude V' no. 157, Sectie H. No. 3132; d. J. vs. Went on recht verkrijgenden ttotlhet cp 'icht en van een smederij in 'bet percoa^Hooigracht no. 1, Sectie I No."^620; ejfj. W. van Weerden en rechtverkrijgcndoft tot het oprichten van een ba-óket lakker ij in het perceel Uiterstegracht no./6, Sectic I No. 2044; f. Joh. de Bruin ex rechtverkrijgenden tot het oprioht-en vaA een smederij in het per ceel Nieuwstraat no. 47, Sectie I no. 2447; g. W. van Dam en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een banketbakkerij in het perceel Steenstraat No. 47, Sectie B. No. 2748; h. W. J. Edelaar en rechtverkrij genden tot het oprichten van een bierbot telarij en limonadefabriek in het perceel Oude Vest no. 66, Sectie B. No. 2590; i. H. van Dalen en rechtverkrijgenden tot het uitbreiden van de timmermanswerkplaats in het perceel Aloëlaan no. 2, Sectie L. no. 1157; j. M. Beulink en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een banketbakkerij in het perceel _Oude Heerengracht no. 20, Sectie C no. 43; k. A. J. van Berge Hene gouwen en rechtverkrijgenden tot het op richten van een smederij in het perceel Hoogewoerd no. 169, Sectie D. no. 951; 1. de firma J. J. Gijzenij en Co. en rechtver krijgenden tot het oprichten van een be waarplaats van lompen en beenderen in het perceel Koestraat nos. 3, 5 en 7, Sec tie H Nos. 764, 765 en 3384. LEIDEN. Woensdag, R. K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden, alge- meenevergadering, „Den Burcht", 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 13 tot en met Zondag 19 Juli a.s. waargeno men door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171„ telefoon 502 en D. J. v. Rriesum, Mare 76, telefoon 406. CHR. H. B. S. Eindexamen. Geslaagd voor afdeeling B.: Ja. de Jong, Wassenaar; El. H. Brouwers, Oegstgeest; J. W. Bakker, Wassenaar; E. B. Bosschieter, Rijnsburg; H, J. Doe- dens, A. B. v. Haafben, J. L. Hameln, N. Heertjes', Oegstgeest; A. J. Kromhout, Rijnsburg; G. v. d. Mark, Leiden; P. Meerburg, Katwijk; D. Nijssingk, F. H. Nijssingk, Leiden; W. A. Ouwehand, Kat wijk; W. H. Semme'ink, Wassenaar; J. v. d. Valk, A. F. Wolff, Oegstgeest; G. v. Zwieten, Leiden. Afgewezen 1. R.-K. Vakschool. Geslaagd voor het 2de gedeelte (prac- tijk) van het examen N VIII, leerares Ko ken en Voedingsleer, de dames A. M. P. Peelers, E. Samsom en A. M. Schouten. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 1469. Naamlooze Ven nootschap Bloembollenbedrijf v.h. Pere boom en Co. Sassenheim, Kerklaan 3. N. Proc.J. van den Bosch, Sassenheim. 4645. „Hotel Guldemond". Woubrugge, Wijk A 103. Uittr. E.: M. Guldemond en H. Guldemond, Woubrugge. Wijz. han- delsn. thans: „Het Oude Raedthuys". In de Kaiserstraat had Zaterdagavond een botsing plaats tusschen twee wielrij ders. De 13-jarige J. M. uit de Sophia- straat brak daarbij een sleutelbeen en werd naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Zaterdagmiddag is een auto in den Nieuwen Rijn gereden. De wagen stond op het Utrechtsche Veer. Baldadige jon gens hebben vermoedelijk de remmen los gemaakt, zoodat, toen de eigenaar de motor met den slinger aanzette, de wa gen recht het water in reed.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2