MAANDAG 13 JULI 1931 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 POGING TOT VERHINDERING VAN EEN FIETSTOCHT. Sabotage door kopspijkers. Door de VARA is gisteren op een ter rein aan de Bachlaan te Hilversum nabij den Bussurnmergrindweg, in een gedeelte van het Spanderwoud te Hilversum een Zomerfeest georganiseerd. Uit alle deelen van het land waren de VAR A-aanhangers naar Hilversum geko men. Er waren 'n veertig extra-treinen in gelegd, waarvoor de spoorwegen met veel beleid 'n spicalen dienst hadden ontworpen, waardoor de gewone dienst op het baanvak AmsterdamHilversum en Hilversum Utrecht zoo goed als niet ontwricht werd. Duizenden waren ook per autobus geko men en duizenden, die in omgeving van het Gooi woonden per fiets. Uit Amsterdam zouden tegen zes uur een 50C0-tal fietsers vertrekken, die over Weesp naar Hilversum zouden gaan. Te ongeveer 5 uur werden de leiders van den fietstocht gewaarschuwd, dat de geheele straatweg vanaf den Diemerbrug tot Weesp, bezaaid lag met een grootc hoe veelheid scherpe duimkopspijkers. Ook een gedeelte van den Rijksstraatweg naar La ren bleek over groote oppervlakten met spijkers te zijn bestrooid, terwijl nader hand bleek, dat ook de straatweg Utrecht Hilversum nabij Maartensdijk door het strooien van spijkers onberijdbaar was ge maakt. De Amsterdamsche politie werd gewaarschuwd, evenals de commandant der Koninklijke Marechaussee in Water graafsmeer en de politie te Weesp, Laren en Hilversum. Enkele dezer gemeenten stelden veegmachines en met bezems ge wapende lieden ter beschikking om te trachten over gedeelten van den weg de spijkers op te ruimen, terwijl ook de VA- RA-zelf een eigen veegdienst organiseerde. Niettemin moesten nog vele banden er aan gelooven. Het begon met een aantal melkleverane-iers uit de omgeving van Weesp, die gistermorgen vroeg met hun driewielers met melkbussen naar Amster dam wilden fietsen. Maar ook onder de deelnemers van de YARA-fietsocht vielen vele slachtoffers. Er gingen oligeveer vier honderd banden lek, die voor een deel langs den weg geplakt werdenvoor een deel werden de buiten gebruik gestelde fietsen geladen op de begeleidende vracht auto's voor uitvallers. Zoowel de politie te Amsterdam en Hlversum als de commandanten der Ko ninklijke Marechaussee te Watergraafs meer en Bussum, hebben de zaak in onder zoek. Een der brugwachters aan het Mer- wedkanaal had gisternacht een auto waar genomen, die hem verdacht voorkwam. Hij heeft het nummer genoteerd, zoodat de po litie hierin waarschijnlijk een aanwijzing heeft omtrent de identiteit van de daders. Naar ons van de zijde van het VARA-be- stuur werd medegedeeld, zou de verden king vallen op leden van de fascistengroep „De Bezem". Schippersvrouw 800 gulden afhandig gemaakt. Op een Nedèrlandseli schip dat te Duis burg voor anker lag, hebben twee zigeu- nersvroujyen kans gezien de schippers vrouw een groot bedrag aan geld afhandig te maken. De zigeunerinnen voorspelden de vrouw haar toekomst uit de kaart. Zij zeiden, dat alles zou uitkomen, indien de vrouw 25 tusschen enveloppen gelegd zou meegeven. Daarmee zouden de zigeu nerinnen naar de kerk gaan om er te bid den. Des avonds wachtte de schippers vrouw vergeefs op de terugkomst der zi geunerinnen, terwijl zij tevens tot haar schrik constateerde, dat er behalve de 25 gulden, een som van 800 verdwenen was. „Tel." BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. Drie kinderen verdronken. Een vrachtauto, waarop dc chauffeur acht kinderen uit Eichsheim had meege nomen, is gisteren te Eich in het district Worms, doorda de auto begon te slinge ren in den Rijn gereden. Ofschoon de chauffeur er in slaagde eenige kinderen van de auto af te halen, kon hij niet ver hinderen, dat drie kinderen met den wa gen in den Rijn verdwenen en verdron ken. Mctorrenner rijdt op toeschouwers in. Bij de mjo-totfrennen, die Zondag op de „Solitude" te Stuttgart j&ijn gehouden, had een ernstig ongeluk plaa/ts. Een van de rijders werd van zijn motor geslingerd. Hij reed op de toeschouwers in. Twee personen werden ernstig gewond. De rijder bekwam zelf ernstige beenbreuken en een hoofdwonde. Er warren 60000 tot 80000 toeschouwers. Kleinzoon van Clemenceau overleden. Dr. Jacquemaire, een kleinzoon van Cle menceau, is gisteravond om halfzes aan de gevolgen van een operatie wegens bloed vergiftiging overleden. Stormschade in het beneden-Elbegebied. De schade, die het hooge water in het beneden-Elbegebied heeft aangericht, blijkt grooter te zijn dan aanvankelijk werd ver moed, terwijl ook mensc-henlevens zijn te betreuren Een 11-jarige jongen is door het omslaan van een kano verdronken en het lijkje kon nog niet worden gevonden. Op een weide bij Tiste, waar verscheiden kin deren aan het spelen waren, is een vierja rig meisje in het water terecht gekomen en verdronken. Bij Rendsburg zijn de dijken op verscheiden plaatsen doorgebroken. DE BRAND TE VINCENNES. Voorloopige uitkeeringen van de verzeke ringsmaatschappijen. De verzekeringsmaatschappijen van de Koloniale Ten toonstelling hebben besloten aan het NedeUandsche commissariaat-gene raal, hangende het deskundig onderzoek, een bedrag van 3 millioen francs uit te kee- ren, in afwachting van de totale schadeloos stelling. Een waarschuwing van den conservator van het Rijks-Ethnografisch Museum te Leiden. De heer C. C. Krieger, conservator van het Itijks-Ethnografich Museum te Leiden teruggekeerd van zijn tweede reis naar Vin- cennes, heeft Zaterdagavond een kort on derhoud toegestaan aan een vertegenwoor diger van Vaz Dias. „Veel nieuws heb ik U niet te vertellen aldus de heer Krieger de resten van het verbrande Nederlandsche Paviljoen zijn opgeruimd en met grooten spoed is men bezig om een nieuw gebouw overeind te zetten Inmiddels las ik met verbazing in do dagbladen, hoe van verschillende zijden weer vele mooie dingen beschikbaar ge steld. Met verbazing wamt het is voor mij de vraag of de inzenders van deze kost bare voorwerpen wel weten wat zij doen. Er wordt weer opgebouwd en weer ingezon den en de vraag, of voor voldoende bewa king en verzorging der voorwerpen de drin gendste nood'ige maatregelen zullen worden getroffen, staat, nog altijd open. Naar mijn overtuiging mag ons land en mag Neder- landseh Indië niet'voor de t weede ma-al zijn oudheidkundige voorwerpen e.d. blootstel len aan een mogelijk gevaar. Ik ben over tuigd zoo verzekerde de heer Krieger ten slotte dat geen enkel deskundig mu seumbeheerder de verantwoording had wil len dragen en ook niet had mogen dragen voor het onderbrengen van onvervangbare museumstukken ran zeer bijzondere archi- eologsiche en historische waarde, zooa's die thans zijn verloren gegaan, in een gebouw, slechts opgetrokken van hout en jute en dat zich bevindt op een terrein, waar ker mispret hoogtij viert en waar zij bij voort during zijn blootgesteld aan de grootste ge varen. Dat dit zoo is, zal thans wel niemand meer betwijfelen, na al het gebeurde. Boe zal in de toekomst de verzorgingen de brandkeering van die nieuw opgerichte gehouwen van het. Ned. Paviljoen plaats hebben, is de vraag die e'ke inzender zich behoort te stellen, wil hij zich niet ander maal gedupeerd weten." N0BILE OPNIEUW NAAR HET POOLGEBIED. Aan boord van de „Malygin". Naar de Russische bladen berichten heeft Umberto Nobile, de onfortuinlijke leider van de „Italia"-expeditie, een hut besproken aan boord van den Bussischen ijsbreker „Malygin", die zooals men weet, met een aantal toeristen een reis gaat maken naar het Poolgebied, waar <lan te vens een ontmoeting met de „Graf Zeppe lin'' zal plaats vinden. De aanleiding van Nobile's deelneming aan deze toeristen-tournee, moet, naar de „Krasnaja Bazeta" bericht, gezocht worden in het feit, dat de „Malygin" tevens voor nemens is nog een poging te doen voor vinden van sporen van den plotseling zoo tragisch verdwenen Roald Amundsen en van de z.g. ballon-groep der „Italia". Dit plan heeft definitieve vormen aangenomen, nadat te Moskou bericht van een Ameri- kaanschen Poolreiziger was ontvangen, vol gens hetwelk deze de mogelijkheid van een nog in leven zijn van Amundsen niet uitgesloten achtte, daar deze verklaard had kaap Flora te willen bereiken, waar vroeger reeds een levensmiddelendepot was opgeslagen. Hoewel dit optimisme van den Amerikaanschen vorscher slechts zeer zwak door andere deskundigen ge deeld wordt, zal de „Malygin" toch een onderzoek instellen, daar haar voorgeno men Poolreis haar in de buurt van de be wuste eilanden brengt. Met Nobile zijn thans nog besprekingen gaande over de wijze, waarop hij de Poolexpeditie van advies zal kunnen dienen en over de vraag in hoeverre een verlenging van den tocht wenschelijk zou kunnen zijn. De wetenschappelijke leider van de „Ma lygin "-expedite, prof. Wize, is dezer da gen van Leningrad naar Archangel ver trokken, van waar de ijsbreker vermoede lijk op 15 Juli a.s. zee zal kiezen. In ver band met dezen nabijeen datum wordt No bile's vertrek naar Rusland dan ook eiken dag verwacht. Brandstichter zelf slachtoffer van zijn misdaad. In het plaatsje Lindenscheid bij Keu len heeft een hevige brand gewoed. Het vuur ontstond in een schuur en greep bin nen zeer korten tijd vijf andere schuren en een woonhuis aan. Het vee kon gedeel telijk worden gered. Alle oogstvoorraden, landbouwwerktuigen etc. werden door het vuur verteerd. De schade is buitengewoon groot. Kwaadwilligheid is gebleken de oorzaak van deze ramp te zijn. De brand stichter is echter zelf in het door hem aan gestoken vuur omgekomen. Zijn verkoolde lijk werd onder de pinhoopen gevonden. Treinroovers. De Wit-Russisehe Gepeoe is een bende op het spoor gekomen, die te Minsk, Zjlobin, Orsja, en Witebsk sinds lang trein- roof pleegde. De bende bestond uit uit Po len gevluchte misdadigers, smokkelaars en opkoopers. Bij huiszoeking werden bij hen allerlei schaarsche artikelen gevonden: leer, manufacturen, schenen, spijkers, zeep.' garen. De roof werd systematisch gepleegd Er zijn 54 beklaagden, die voor de spoor- I wegrechtbank terecht zullen staan. Inbrekersverblijf in een kerktoren. Bij herstelwerkzaamheden aan den toren van de oude kerk te Jurunda in Zweden ontdekte men in den toren een inbreker, die zich daar sedrt geruimen tijd reeds ge vestigd 'had, zich er min of meer huiselijk had geïnstalleerd en er een grooten voor raad gestolen goederen had opgeslagen. Een staking van winkeliers. Te Bagdad is een staking der winkeliers uitgebroken als protest tegen een nieuwe gem cent e be las ting. Alle winke's, behalve de apotheken, zijn sinds een week gesleten en er is geen tee- ken, dat wijst op verbetering. De beweegredenen tot de staking schij nen van politie ken aard en de actie is ge richt tegen het huidige kabinet. Nu koning Feisel in Europa vertoeft, treedt zijn broeder, ex-koning AH a's regent op. Ook uit verschillende andere streken van Irak worden onlusten geme'd. Gestolen goed gedijt niet. Twee onbekende mannen zijn te Leipzig bij een val met een gestolen motorfiets zoo ernstig gekwetst, dat zij spoedig daarop zijn bezweken. Minister voor het gerecht. Zaterdagmorgen begon te Berlijn het proces tegen den Brunswijkschen minister van binnenlandsche zaken en volksontwik keling, dr. Anton Frantzen. De minister wordt, er van beschuldigd, dat hij den landbouwer Guth den 13den October van het vorig jaar na een over treding begunstigd heeft om hem aan zijn straf te onttrekken. Voor de behandeling van deze zaak zijn voorloopig twee dagen vastgesteld. Heden had eerst het verhoor van dr. Frantzen plaats. Dit is de eerste maal, dat een actief Duitsch minister zich voor het gerecht te verantwoorden heeft. Minister Frantzen besloot zijn uiteen zetingen met de verzekering, er niet aan gedacht te hebben, den landbouwer Guth te bevoordeelen. Zijn streven was geweest, de zaak in het openbaar uitvoerig te doen behandelen. „Landgerichtsdirektor" Scheer (Kiel) werd hierop als getuige gehoord, die een uiterst gunstig getuigenis voor beklaagde aflegde en hem teekende als een onrechte en verantwoordelijkheidsgevoel bezittende persoonlijkheid. Ook de volgende getuige. „Landgerichtsrat" Fus, legde in dezen geest een getuigenis af. In het verdere verloop van het proces werden nog verschillende politiebeambten als getuigen gehoord. De agent, die Guth gearresteerd had. vedklaarde, dat minister Frantzen door zijn antwoorden'de politie beambten haast er toe gebracht had Guth weer vrij te laten. De politie-assistent Graf zou gezegd heb ben: „Op uw verantwoording, mijnheer de minister, zulen wij hem vr blaten." De majoor van politie. Heinrich heeft echter verklaard, dat Guth naar liet poli- tiepresidium moest overgebracht wor den. Melkoorlog in Alabama. Uit Birmingham (Allebama) wordt ge meld: Doordat uit een voorbijgaanden auto een boni werd geworpen te midden van geredschap,( toebehoorende aan een melkinrichting, is. een neger gedood en werden talrijke personen gewond. De poli tie schrijft den aanval toe aan een prijzen- oodlog tusschen de melkverltoopers, daar sedert de melkoorlog is uitgebroken reeds twee këereri bommen werden geworpen. UIT DE OMGEVING HET FEESTPROGRAMMA VOOR DE KAAG WEEK. Een schitterend vuurwerk op de Sprietlaack. Tijdens de Kaag Week welke dit jaar ge houden wordt van 17 tot en met 21 Juli zul len zoowel op het water als in het dorp vea- schihende feestelijkheden plaats vinden. Heit actief Gemeentelijk Bureau voor Vreem delingenverkeer heeft in overleg met de commissie van advies het navolgende pro gramma vastgesteld. Allereerst heeft tijdens de Kaagweek een groote etalagewedstrijd plaats waaraan door alle neringdoenden aangesloten bij het Gemeentelijk Bureau voor .Vreemdelingen verkeer kan worden deelgenomen. Het Bu reau spreekt, 't vertrouwen uit dat de aange slotenen da.n ook al'en aan dezen wedstrijd zullen deelnemen, daar zij hierdoor niet al leen het streven van heit Bureau steunen doch ook hun eigen zaak bevoordeelen. want afdoende is bewezen dat een winkelweek voor de neringdoenden een der beste re clame methodes is. De officieele opening der winkelweek zal plaats vinden door Bur gemeester en Wethouders en de commissie van advies, benevens te dezer zake i.n het leven geroepen coram ssic van neringdoen den, op Donderdag 16 Juli a.s., des namid dags half negen uur nabij de gemeente'ijke muziektent. Bij de openingen zullen tevens de beide muziekkorpsen aanwezig zijn, welke na de opening een rondgang zullen maken door het dorp. Na dezen rondgang zal de Wa-r- momdsche Fanfare een uitvoering geven op de gemeentelijke muziektent. Als bijzondere attractie aan deze winkel week zijn een viertal prijzen beschik baar gesteld tot een bedrag van .65. Voor nog nadere bijzonderheden aangaan de deze winkelweek wordt verwezen naar de te dezer zake op groote schaal versprei- l de circulaire. Vrijdagavond za-l een schitterend vuur werk plaats vinden op de Sprietlaek met verlichting van den bekenden watermolen van A. Cozijn en verlichting vain de rivier de Leedc. Bij gunstig weer beloofd dót een schitterend schouwspel te zullen werden. Het Bureau heeft voor .voldoende gelegen heid zorg gedragen om per boot het vuur werk te kunnen bezichtigen. Wie van deze ge'egenheid gebruik wil maken kan zicli opgeven bij het Secretariaat van het ge meentelijk bureau voor vreemdelingenver keer waar tegen den prijs van 1.— kaar ten voor plaatsen op genoemden boot be schikbaar worden gesteld. Zoowel de R.K. Muziekvereeniging „St. Mathias" en als de Warmond sche Fanfare hebben een eigen boot gecharterd, en ook bij deze vereeni- gingen zijn zoolaiixg de voorraad strekt kaar ten verkrijgbaar. De mnziekvereenigingen ze1! zullen den tocht naar het vuurwerk op luisteren door muziek. Ook te dezer zake kunnen wii vo'staan met te verwijzen naar de op diverse in deze gemeente aange- bra chte reclamebiljetten. Zooals men ziet staat de Kaagweek diit iaar in het teeken van feesteli'kheden en het bureau vertrouwt dat een ieder zooveel in zijn vermogen ligt zal medewerken het feest goed te doen slagen. Met den mees ten aandrang zon het. bureau willen ver zoeken tijdens de Kaagweek te vlaggen, het geen het feestelijk cachet ten zeerste zal vevhoogen. Daarom zouden wij een ieder willen verzoekenHeW en steunt het bu reau in ziin streven Warmond vooruit te helnen. bekiikt de zaken vam een groot star.dount zoodat men niet in de fout ver valt dat men door de. Vele boomen het Bosch niet ziet, Wanneer eendrachtig' wordt samengewerkt en ook heit weer ons r;et in den s'tepk lapt belooft d't iaar de Kaa.e- weoV f'~t a'leen e°n gezel1'ere en vettige doch ook zeer nuttige week te worden. LISSE. Hinderwet. Burgemeester en Wethou- dres dezer gemeente hebben de volgende vergunningen verleend, ingevolge de Hin derwet: a, aan den heer F. M. Verduijoi, graan handelaar alhier, tot het oprichten van een graanmaa'derij enz. en het plaatsen van kracht werktuigen op het. perceel plaatse lijk gemerkt Kanaalstraat no. 274-, kada straal bekend' gemeente Lisse in sectie D no. 2271. b. aan de N.V. Lissesehe Kistenfabriek alhier, tot het plaatsen en in gebruik stel len van een drukpers met electromotor van 2 P.K. op het perceel kadastraal bekend ge meente Lisse in sectie D no. 3121, plaatse lijk gemerkt Grachtweg no. 30. Verloting. Burgemeester en Wethou ders dezer gemeente hebben aa.n de Eerw. Zuster Josepha vergunning verleend tot het houden va.n een verloting ten bate van de 'K'.K. Vereeniging voor Wijkverpleging. Mond- en Klauwzeer. In de week van 5 tot 11 Juli is binnen deze gemeente een geval van mond- en klauwzeer geconsta teerd en wel onder de veestapel van den landbouwer J P. Rotteveel alhier. Schuurbrand. Gisteravond ontdekte men brand in een schuur van den heer J. N. Broekhuizen, melkventer aan de Ka.ns- si'iastraat alhier. Hoewel de opperbrand- meester met s'angen op de waterleiding spoedig ter plaatse was, kon niet worden voorkomen dat de schuur gedeeltelijk uit brandde. Omwonenden hadden de eerste maatregelen reedis genomen. Geboren: Bastiaamtje, d. van P. v. Rijssel en A. T. Krom. Nioolaas Maria, z. van J. Mesman en A. M. v. d. Hulst, Petroaiel'a, d. van J. v. d. Spruit en M. G. de Vos. Cornelia. Alida Wilhelmina, d. van J. Grimbergen en W. C. Penxiaarts. Helena Johanna, d. vain T. Smit en M. de Boer. Francis cos A'pho-iisus, z. van F. Verdijk en C. Halfschepel. Hendrika Hermina. d. van M. Wassenaar en P. M. Reichwijs. Ondertrouwd: P. Korsuize en E. Halfschepel. G. de Jonge en P. E. Teeuw. Getrouwd: K. Oopelaar en M. Ch. Heuse veld't. H. v. Haaster en M. A. W'nsen. J. Hoogervorafc en M. van Seg- gelin. ALKEMADE. Geboren: Corne'is Jozef Johannes, zoon van Jac. van 'ff Hart- en E. Koek. Cornelia Catharina. dochter van J.Th. Juf- ferma.us en A. M. Heemskerk. Cornelia Maria, dochter van H. Koot en W. A. van Haestregt. Overleden: Theodoras Hendricus Opdam, oud 2 maanden. STEMT VOOR INTER NATIONALE ONTWAPENING. Denk aan de millioenen, die sneuvelden.... In dit nummer van ons blad vindt u opnieuw het formulier voor Internationale Ontwapening afgedrukt, dat de Nederland sche Dagbladpers sinds enkele dagen aan haar lezers aanbiedt. Wij vragen aan diegenen, die dat nog niet gedaan hebben: Teeken het nu dade lijk. Doe het vanavond nog. Teeken het met uw huisgenooten en uw dienstpersoneel Allen, die ouder dan 18 jaar zijn, wordt dit gevraagd. Het is maar een klein steen tje dat wij elk voor ons kunnen bijdragen maar het is onmisbaar. Het helpt, tot het optrekken van een machtig gebouw. Dagelijks wast de stroom van geteeken- de formulieren, die de bureaux van. de Nederlandsche Dagbladpers binnen stroomt Is het uwe er bij? Zoo niet, wacht dan geen moment langer, en voeg het er aan toe. Hoe vaak hebt gij niet gedacht en gezegd: Wat kan ik doen om een ein de aan den oorlogskanker te helpen ma ken. Welnu: Dit kunt. gij doen. Doe het dan ook zonder aarzelen, zonder uitstel len. Spreek er met uw familieleden, vrien den en kennissen over. Zorg dat er over al over gesproken wordt,e dat de wassen de stroom steeds machtiger wordt. Ook dat kunt gij doen. Ieder Dagblad weet, dafc zijn lezers zijn beste en trouwste pro pagandisten zijn. Wij ook. Wij roepen u thans te hulp om als propagandisten op te treden, niet voor ons blad, maar voor een zaak, die door alle dagbladen in Nederland bevorderd en nagestreefd wordt: het Pe titionnement aan Genève tot een machtig succes te maken. Gij zijt toch voorstanders van Interna tionale Ontwapening Natuurlijk zijt gij dat. Dan is het ook zeker uw plicht hierbij te helpen. Weet gij, dat de jaarlijksche uitgaven der naties aan bewapening nu, in 1931, tien milliard bedragen? Tien duizend millioen guldens Beseft gij hoeveel er ten goede gedaan zou kunnen worden, als dit fabuleus bedrag aan opbouw inplaats van vernieti ging besteed werd? Het is duidelijk ge noeg. Welnu, met dat doel komt de Ont wapeningsconferentie straks in Genève bij een. Als zij den uitgesproken wil der vol ken achter zich heeft, zal zij slagen omdat zij dan moet. De staatslieden, die in Ge nève bijeen plegen te komen, hebben dat zelf steeds duidelijker gevoeld, en het ge uit; zij hebben gevraagd, telkens dringen der, om de uiting van onzen wil, van uw wil. Nederland moet daarin een voorbeeld geven. Helpt ons toonen, hoe ernstig wij dat willen, hoezeer wij ervan overtuigd zijn, dat dit moet geburen Denkt aan uw kinderen „De mislukking van deze Ontwapenings conferentie zou een ramp zijn", heeft de Nederlandsche voorzitter van de Voorbe reidende Commissie in Genève, Loudon, gezegd. Dat is het waarschuwend wóórd van een man,-die den-toestand kent. Wij mogen geen 'poging achterwege la ten, om die ramp te helpen voorkomen; En wat wij u daartoe vragen is toch wel heel eenvoudig. Teekent het formulier, zendt het aan ons per post, het kan als druk werk verzonden worden zoodat de kosten precies 1 1/2 cent bedragen, of bezorgt, het aan onze bureaux of bij onze agenten. Of geeft het aan den bezorger van ons blad Denk aan de tallooze millioenen, die sneu velden in den vorigen oorlog, aan die an dere tallooze millioenen, die voor 't. leven verminkt werden of in krankzinnigenge stichten belandden. Denkt ook aan de ver schrikkelijke ontwrichting der gansche we reld, die er het. gevolg van is geweest. De voortdurende wedstrijd in bewape- nig mag niet blijven voortgaan 1 Er moet een einde aan komen Er zal een einde aan komen, als wij al len onzen wil daartoe zetten. Lakschheid, onverschiligheid, scepticisme, kuddegeest vormen den voedingsbodem voor een volgenden oorlog, die nog veel ontze.ttender dan de vorige zou zijn, die de vernietiging van Europa zou beteekenen. Aan de lakschheid maakt gij u mede schuldig, als gij dit Petitionnement niet teekent. Het Nederlandsche volk is vredelievend, wil Internationale Ontwapening. Gij wilt dat dus ook. Welnu toon het, Toon het ons nu Uw stem kan niet gemist worden PETITIONNEMENT VOOR INTERNATIONALE ONTWAPENING van het Nederlandsche Volk aan de Ontwapeningsconferentie in Februari 1932 te Genève Ie houden. Georganiseerd door de Neder landsche Dagbladpers. Ik verzoek Uwe Conferentie met den meesten aandrang, in naam der men- schelijkheid, die maatregelen te nemen die tot ontwapening der naties zullen leiden. Naam: Adres Naam: Adres: Naam: Adres: Naam: Adres: Alle Nederlanders, mannen en vrouwen, boven 18 jaar, worden dringend uilgenoe- iigd bovenstaande verklaring te teckenen. Xièmand behoort meer dan een handtee kening te stellen. De onderteekende verklaring kan worden bezorgd bij of in open enveloppe worde Incgezonden aan: het bureau \an „De Loidsche Courant". Frankeering 1 1/2 een1 Ook kan zij worden bezorgd bij onze agenten. Er bestaat gelegenheid, om een formulier door vier personen te doen teekenen; n tuurlijk kan ook slechts één teekenen en de andere regels wit laten.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10