UIT DE RIJNSTREEK ZOiVIER-UITVERKOOP Agenda ACADEMIENIEUWS VRIJDAG 10 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 ALPHEN AAN DEN RIJN. DE VRIJSPRAAK IN DE VLEESCHKEURING8ZAAK. De „overwegingen" van den Kantonrechter. In vervolg op de door ons reeds korte lings gepubliceerde uitspraak van het straf vonnis van den Kantonrechter alhier be treffende de strafzaak tegen den winkelier (J. V. alhier, wegens overtreding der vleesohkeuringsverordening der gemeente Alphen a. d. Rijn en die, zooals wij reeds publiceerden van alle rechtsvervolging werd ontslagen, laten wij hieronder volle digheidshalve nog volgen de voornaamste icentsoverwegingen zooals die in dit von nis schriftelijk zijn geformuleerd. Deze lui den als volgt: Overwegende dat verdachte ter terecht zitting heeft veridaard te bekennen, dat hij de beuoelde geconserveerde vleescnwa- reu heeft besteld bij de fa. Zwanenburg te Uss en deze door van Gend Loos ais ïjlgoed franco huis, 111 een gesloten uoos, omstreeks 29-3-;31 heeft ontvangen en dat hij er niet mee naar het keuringslokaal is gegaan; uat hij dit niet noodig vindt, omdat het vleesch, waarvan deze conserven gemaakt worden, van te voien door ambtenaren in Uss al levend en geslacht gekeurd is; dat de keuring van deze geconserveerde vleeschwarea in Aipfieii alleen ten doel heelt de gemeentekas wat te stijven, maar dat de ïunoud van de blikken niet gecon troleerd wordt als de vorm goed is; dat iedere winkelier wel weet, dat als een bus bol staat deze bedorven is; dab hij ook niet gelooft, dat de vleosch- keurings-vvet dit toestaat; O vei wegende, dat de door de gemelde veikiaruig van verdachte ter terecniziiluig vorenstaande inhoud van gemeld proces verbaal en getuigen, re-den geven, feiten en omstandigheden wettig en overtuigend is komen vast te staan. Overwegende, dat dit feit een overtre ding oplevert van art. der verordening op de vleeschkeuriugsdienst in de gemeente Aiphen a. d. Rijn en strafbaar gesteld bij art. 33; dat biijaens de strekking van ge noemde verordening vernachte in deze als belanghebbende bij den invoer, aan wien toen u0 waren nigevoige zijn besielling door een leverancier van buiten de gemeente Alphen werden toegezonden, als invoer der in den zui dier verordening behoort te worden aangemerkt, en niet de feitelijke vervoerster van Gend Loos, die blijkens vorenstaande verklaring van den verbali sant hulpkeurmeester bovendien geacht moet woruen met den inhoud der door haar vervoerde doozen, waarin vleeschwaren, niet bekend te hebben kunnen zijn. Overwegende, dat wij met den Ambte naar van liet (J. M. en den raadsman van den verdachte van meening zijn, dat de be palingen van geinelue verordening niet ver- binuend zijn, voorzoover zij de keuring bij den invoer van vleeschwaren in de ge meente betreffen, als zijnde in strijd met de strekking van de Vieesohkeuringswet; dat toch uit die wet voldoende blijkt, dat de wetgever het toezicht op de vieeschkeurnig volledig heeft willen regelen door in art. 2 sub. 2 te bepalen, dat bij algemeene maatregel van bestuur in het belang van den volksgezondheid voorschriften worden gegeven; uat de vleeschwaren bereid wor den van vleesch, dat voor en na de slach ting is gekeurd; dat voorts ter uitvoering van art. 30 dier wet ten aanzien van in gevoerde vleeschwaren waarborg geeft met het oog op de volksgezondheid; dat de wetgever in art. 9 der vleeschkeu- ringsverordoning den invoer van vleesch, dat zooveel meer dan vleeschwaren aan be derf onderhevig is bij een hoeveelheid van ten hoogste 5 K.G. in een andere gemeente zonder onderzoek of keuring heeft vrijgela ten en volgens art. 8 dier wet uit een an dere gemeente ingevoerd vleesch uitslui tend op veranderingen sedert de keuring in de gemeente van uitvoer mag worden on derzocht, niet is aan te nemen, dat het aan de gemeente zou vrijstaan nog een keu ringsdienst van vleeschwaren in te richten zonder eenige beperking; dat op grond van de door den verbali sant hulpkeurmeester ter terechtzitting af gelegde verklaring dat de inhoud van in blik verpakte vleeschwaren alleen wordt gecontroleerd wanneer de boven of onder kant van het blik bolstaat of de wand sterk is ingedeukt, in welk geval de inhoud ze ker bedorven is de noodzakelijkheid of zelfs wenschelijkheid van gemeentelijke keuring, althans ten aanzien van in blik verpakte vleeschwaren ongetwijfeld niet in het be lang der volksgezondheid kan worden aan genomen; Overwegende, dat bovenvermeld bewe zen verklaard feit derhalve niet strafbaar is als een overtreding van art. 8 van be doelde verordening en waar het ook geen overtreding vormt van eenige andere wet telijke bepaling, dat feit niet strafbaar is, zoodat verdachte te dier zake moet worden ontslagen van alle rechtsvervolging. Als slot verklaart de kantonrechter te zijn be wezen het feit aan verdachte bij dagvaar ding ten laste gelegd en hem daaraan schul dig doch niet strafbaar, zoodat hij te dier zake van alle rechtsvervolging overeenkom stig het requisitoir van den ambtenaar van het openbaar Ministerie en verdediging en verzoek van 'den raadsman van verdachte, mr, A. Korver, alhier, is ontslagen. Tenein de echter in hoogste instantie ook een uit spraak uit te lokken, waarmede het alge meen belang en dat zeker van de plaatse lijke winkeliers zal worden gediend, heeft de ambtenaar O.M., niettegenstaande ge noemd vonnis werd gewezen, in overeen stemming met zijn requisitoir inmiddels hooger beroep aangeteekend. Gemeenteraad. De naad dezer gemeen te vergadert Maandag 20 Juli, des namid dags te 2 uur. 1. Onderzoek van de geloofsbrieven vaai de nieuw gekozen leden va-n den gemeente raad. 2. Voorstel van B en W. in zake vaststel ling va.n een sluitingsuur voor kappers zaken. 3. Voorstel van B. en W. tot het uitbren gen van een vijfjaarlijksch gemeenteverslag. 4. Voorstel van B. en W. tot aankoop van bouwgrond aan de Toussaintstna-at aan W. B. Kroon q.q. 5. Voorstel van B. en W. tot verkoop van bouwgrond gelegen aan de Toussaintstraat, aan de bouwver eenaging „Volksbelang". 6. Benoeming van een huipkeurmeester bij den vdecsch keuringsdienst, voorloopig voor een jaar, ingaande 1 Augustus a.s. Aanbevolen worden: 1. K. van Keulen te Diepveen; 2. H. W. Veenhof te Oosterwolde. Ingekomen van Zoeterwoude A. M. van der Geer, dienstbode, Hooftstraat 106. Apeldoorn P. de Vries en gezin, zonder Raadhuisstraat 243. Doorn, C. 'Roosen daal, kantoorbediende, V. Ma ndersl oost raat 19. Baraeveld, P. L. Wol®, beambte Xed. Sp. w., üonradstraat 1. Ammerzoden A. M. van den Heuvel, zonder beroep, Tromp straat 18. Woubrugge, T. J. de Korte, veehouder, Otweg 1. Waddinxveen, J. v d. Snoek, veehouder, Pr. Hendrikstraat 13. Zierikzee, L. Wandel, zonder, Raadhuis straat 44. Axel, J. D. Zoutman, reiziger, Oranjestraat 63. Duitschland. Elisabeth Kruck, dienstbode, Ridder buurt 13. An- dijk, E. Hoek, zonder Raadhuisstraat 44. Uithoorn, J. E. S. Bahlmann, manufachu- rier, Bruggesitraat 6. Warmon J. B. H. Bahlmann. banketb.kn., Bruggestraat 6. Utrecht, H. J M. van Rooij, winkelbed. Ju- lia-nastraat 24. Leiden, J. M. van Eg- mond, monteur, Steekterweg 120. Vertrokken naar Apeldoorn, Frede- riks'aan 7, Margaretha A. Dorleijn, zonder, Hooftstraa t 223. SI een, Berendina S. de Langen, oorreetrice, Bloemhofstraat 39. Dordrecht, Torenstraat 10 rood, Susanna Rietveld, zonder, Steekterweg 116. Utrecht, Kanaalstraat 25 bis, H. van des Schee en gezin, betonwerker, Kortsteekter- weg 54. Koudekerk, M. H. Horstman en gezin, schipper, Gnephoek 13. 's Graven- hage, Maria straat 2a, Maria H. van Stra len, zonder, Groeneweg 20. Heukelum, A. Schilders en gezin, veeh. kn., Steekter weg 80. HAZERSW0UDE. G eboren: Cornelia Maria, dochter Van C. G. van Kempen en H. M. A. de Rooij. Ondertrouwd: D. G. A. de Rooij, 28 j. en W. J. van der Zon 22 j. Getro uw d: J. H. A. Broer, 24 j. en C. A. van Veen 21 j. G. H. van Giezen 35 j. en J. van Amsterdam 29 j. Ongeluk. Op Geest dorp had gisterenmiddag een auto-ongeluk plaats. Een luxeauto, waarin gezeten waren dr. H. J Mayer en diens echt genoot e uit De Bilt, passeerde een vrachtauto. De auto raakte hierbij een aan de linkerkant der weg staande boom. Hier op gooide de dame, die bestuurde, haar stuur zoover naar rechts om, dat nu een aan de overkant van de straatweg staande boom werd geraakt, waardoor de kap ge heel openscheurde. De auto botste hierop tegen de volgende boom, waardoor de stuurinrichting in drie stukken brak en de wagen zwaar beschadigd werd. De twee inzittenden werden gewond, hoe wel niet ernstig Na in het Franoiscus Zie kenhuis te zijn verbonden konden zij per auto naar De Bilt worden vervoerd. De ver ongelukte wagen werd later weggesleept. ZOETERWOUDE. Poststation Weipoort. Men verzoekt ons mede te deelen, dat het poststation ge vestigd is bij F. v. d. Krogt, Weipoort B: 52, Het poststation is bedoeld als een aan- breng-station voor postzaken, belasting zaken, postcheques, giro-dienst, spaarbank R.-K. VER. TOT BESTRIJDING DER TUBERCULOSE „HERWONNEN LEVENSKRACHT". Hoewel dankbaar, kan het comité Lei den nog niet voldaan zijn over het resul taat van den oproep van 8 dezer. Wij vertrouwen echter, dat alsnog meer dere aanmeldingen zullen volgen en nog vele jonge dames zich bereid zullen ver klaren mede te helpen aan onzen Bloemp jesdag op 19 Juli a.s. Bovendien bestaat er Maandag 13 Juli a.s. gelegenheid zich persoonlijk op te geven en wel in het gebouw van den R.K. Volksbond, Steenschuur No. 15, des avonds vanaf 8 uur, alwaar ook nadere inlichtin gen worden verstrekt. De Leidsche winkelstand. De welbekende kapperszaak van den heer C. J. Zindel, Mare 42, heeft een groo- te verandering ondergaan, die aan de Mare als winkelstraat ongetwijfeld ten goede komt. Aan de zaak is thans een smaakvol ingerichte winkel in parfumerieën, toilet artikelen, bijouterieën enz. verbonden. Daartoe was een grondige verbouwing noo dig, die door de aannemersfirma W. Ouds hoorn en Zoon op bekwame wijze is uitge voerd. Winkel zoowel als salon maken een keurigen indruk en het geheel voldoet thans zeer goed. Haarl.straat h. Donkersteeg 2-4-61 Prima Fil d'eco^t en Zijden Flor8 Dameskouseryyin/ zwart en A gekleurd - Wollen Dam| bruin, beige, 1/3 der w Waschzijden liahte Laddervrije/' Zf] arnaflTbusen, in| meer dan 20 0.63. Zuiver Wolleir*^Sportkousen, merkl RECLAME*onverwoestbaar sterk, mooie randen en kleuren, A 4C| maat 2, leeftijd 23 jaar met slechts 9 ets. stijging per maat. j H.B.S. VOOR MEISJES. Toelatingsexamen. Voor het toelatingsexamen tot de 1ste klasse der H.B.S. v. Meisjes met 5- en 6-jar. cursus alhier zijn geslaagdH. A. Boutrny, A. Bronger, A. J. van Eek, B. M. Elout, H. G. Filippo, N. Franssen, H. Groenhoff, A. v. Hamersveld, O. M. Haspers, D. Huurman, B. B. v. Ipereii, W. Jansen, B. D. de Jong, C. Ch. de Jong, E. A. Kerpestein, D. A. v. d. Kloes, G. M. Klijn, W. N. M. Kooiman, M. v .d. Kraats, M. A. Kranbz, G. Krislon- sen, E. J. Landaal, L. P. M. Maclaine Pont, H. Modderman, D. P. Munk, M. W. Mons- ma, W. A. Nelissen, C. Nijholt, H. Oh. Per sant Snoep, C. Pierrot, C. Rademaker, Ch. J. v. Rossem, M. Seret, I. G. Taconis, C. E. Tegelaar, M. H. Tieleman, M. A. Timmers, C. J. v. d. Veen, W. Verkoren, A. v. d. Wei de, W. Wiggers, W. A. M. v. d. Worm, D. Wijtenburg, T. v. Koolbergen, M. Blanken, A. Op den Camp, W. A. van Royen. Hoogere klasse. Voor Ilde klaèse C. Ch. J. Kettenis, E. Bronger, J. Louwerse. Voor III A: R. van Ditmar. Voor IV B: N. Würtz. Voor IV A: C. van Emmerick. Voor V A: H. S. Goester. EINDEXAMEN H. B. S. Aan de Gemeentelijke H. B. S. met 5-ja- rigen cursus zijn geslaagd voor Afdeeling B J. F. Abelman, Leiden; Che. He. Ee. den Blauwen, Leiden; J. H. van Bockel, Lei den; J. E. Boeke, Leiden; P. Bos, Leiden; J. A. Buijs, Voorschoten; H. K. Choufour, Leiden; L. J. van Duijn, Katwijk; J. E. Eeckelaert, Leiden; J. H. Eilders, Leiden; C. T. Fontein, Leidén; Ha. Ma. Ma. Hart- gers, Leiden; G. A. Beerman, Wassenaar; W. N. Broekhuizen, Leiden; A. M. Kool haas, Leiden; H. J. Koster, Leiden; P. C. Kraan, Oegst-geest; H. van der Laan, Voor schoten; J. van Hellemond, Noord wijk; R. Hesselink, Leiden H. P. P. van der Horst, Leiden; F. A. A. M. Janssens, Leiden; J. Nix, Leiden; D. J. M. van Norden, Leiden; C. van Oven, Leiden; L. Lijklema, Leiden; J. Montfoort, Leiden; J. van Nes, Noord- wijk; J. de Roo, Leiden; J. W. Rijnders, Leiden; W. A. H. de Wit, Den Haag; J. W. Heringa, Leiden; H. A. Jansen, Leiden; Kla. Ca. Klokkemeijer, Woubrugge; G. J. ter Poorten, Leiden; J. A. Voormolen, Lei den; G. F. Wilmink, Leiden; H. Treffers, Leiden; J. M. Verhoog, Leiden; W. G. A. J. van der Wilde, Leiden; P. J. van der Zanden, Leiden; G. M. Lambrechts, Leiden Afgewezen 14. R.-K. Vakschool voor,Meisjes. Geslaagd voor het 2de gedeelte (prac- tijk) van de akte N VIII, leerares Koken en Voedingsleer, mej. E. F. Lommen. Op het gisteren te Amsterdam gehouden MULO-examen slaagden voor diploma B de jongeheeren Jan Jansen en Bart Kriek, leerlingen van de R.-K. Jongensschool MU- LO-school alhier. E. J. Schoo t Gistennamidda g is ten kanitoire dar Elec- triciiteiitsfa briek plotseling in den ouder dom van slechts 43 jaar overleden, de heer E. J. Schoo, chef va.n den CentraLen Dienst, referendaris bij de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit. Engbert Jan Schoo werd 11 April 1888 te Haarlem geboren, bezocht daar de H.B.S. en kwam na afgelegd eindexamen als klerk- opzichter bij de gasfabriek te Beverwijk in betrekking. Daarna werd hij benoemd tot boekhouder aan de gasfabriek te Tiel, waarna op 1 December 1916 zijn tijdelijke aanstelling volgde als adjunct-hoofdboek houder bij de gasdistributie alhier. In Juli 1917 werd hij definitief aangesteld met de titel van chef der afdeeling. Op 1 Januari 1918 ging hij over naar den commercieelen dienst als chef van den Gentralen Dienst met den titel van referendaris. De begrafenis van het stoffelijk over schot zal plaats hebben op Maandag a.s. te 12 uur op TJnijnhof. Is het uitgeven van guldens van vóór 1920 Strafbaar? Onder de stellingen, waarop de heer A. Klein uit 01st heden aan de Leidsche Uni versiteit tot dootor in de rechtswetenschap promoveerde kwam o.a. deze voor: Sinds 1 Juni 1931 maakt zich aan op lichting schuldig hij, die een Nededand- schen gulden, welke vóór 1920 is gemaakt, in een guldenautomaat werpt met de be doeling om zich datgene, wat de automaat daarvoor teruggeeft, toe te eigenen. GEMEENTERAAD VAN NIEUWKOOP De Raad dezer gemeente kwam Woens dagmorgen 10 uur in openbare vergadering bijeen. Burgemeester v. d. Weijden was we gens ziekte afwezig. De vergadering werd geopend door den loco-Burgemeester, wet houder Hartog met gebed, waarna de no tulen onveranderd werden goedgekeurd. Af wezig was de heer Verhagen. De voorzitter maakte bekend, dat door den Alg. Ned. Wielrijdersbond voor het in orde brengen van het Meijenpad een sub sidie van 300 is toegekend en van de Drinkwatervoorziening 600. Daarna wordt voorgesteld om het te veel ontvangen sala ris van den heer Boer kwijt te schelden, omdat het buiten schuld is ontvangen. De heer Splinter is hier tegen en vindt het niets meer dan billijk, dat het geheel wordt terugbetaald. De heer Stam wil liever een tussohenweg bewandelen en ieder de helft lijden. Het voorstel van B. en W. wordt ver worpen en het voorstel-Stam aangenomen. Hierna komt aan de orde een voorstel van de commissie van beheer van het Elec- triciteitsbedrijf, om de boekhouder en loo- pers tegen eventueelen fraude te verzeke ren. De heer Stam vindt dit niet goed. Do voorzitter zegt, dat het kapitaal nu veel grooter is, dan in 't begin. Na nog enkele besprekingen wordt be sloten te verzekeren voor 't verhoogde be drag. Daarna wordt een verzoek te berde ge bracht van de vereeniging „Het Groene Kruis" om een deel van het leegstaande sohoollocaal van de O. L. school te Noorden te mogen gebruiken voor bergplaats, wat- wordt goedgevonden. Hierna volgt punt 2 van de agenda: On- ting besproken. Besloten wordt in het dorp enkele lichten te plaatsen, een in 't Noor den en een in het Zuineinde bij het Meije- pad. Dan wordt meegedeeld, dat door enkele ingezetenen is verzocht hun afvoerbuizen van het water in de voorwetering te mogen laten afloopen. B. en W. stellen voor dit toe te staan onder voorwaarden, dat er geen gleuven in den weg mogen gemaakt worden, wat wordt goedgevonden. Heirna volgt punt 2 van de agenda: On derzoek geloofsbrieven. Hiervoor wordt een commissie benoemd, bestaande uit de hee- ren Zwart en Splinter. De voorzitter schorscht de vergadering. Bij heropening werd medegedeeld, dat de geloofsbrieven door de commissie in orde werden bevon den. Bij punt 3 werd behandelt het verslag der commissie tot wering van schoolver zuim. De heer Stam zegt, dat hij er erg op staat, dat de hoofden der süholen hierin zitting hebben. Dat zal, volgens spr., veel moeilijkheden voorkomen. Ook de heer Verhaar is het hiermee eens en stelt voor de commissie uit te brei den tot 5, wat wordt aangenomen. Als nieu we leden werden benoemd de heeren Teu- nissen en Kooien. Bij punt 4 wordt voorgesteld vergoeding voor de bijz. scholen, wat wordt aangeno men. Hierna volgt benoeming van vier leden voor de schattingscommissie. Aftredend de heeren P. A. Ph. v. d. Weijden, P. G. Over- vliet, L. Zijerveld en C. Nell. B. en W. stel len voor allen weer te herbenoemen. De heer Zwart vondt het 4 jaar geleden al eenzijdig, daar die heeren maar moeten schotten van 1000 tot 2000, en mensöhen, die daar onder vallen zitten er niet in. De heer v. Leeuwen zegt, verheugd te zijn dat don heer Zwart hiermee komt. Spr. is het ook volkomen met hem eens. Weth. Augusti- nus vraagt, of er bewijzen zijn, dat die menschen niet goed hebben gewerkt. De voorzitter merkt op, dat het college niet in 't openbaar werkt. Voorgesteld wordt dit punt aan te houden, dan kunnen de leden namen inzenden, waaruit B. en W. een con clusie kunnen trekken, wat wordt aange nomen. Hierna volgt verzoek van de Chr. H. E. School te Alphen a. d. Rijn en van de R. K. H. B. School te Leiden om subsidie tot dek king van het tekort. Besloten wordt 50 pet. van het gevraagde bedrag toe te kennen. Hierna volgt wijziging van de begroo ting, wat wordt goedgevonden. Bij de rondvraag vraagt de heer v. Leeu- wen of het niet nuttig is een wegwijzer-bord te plaatsen bij het Meijepad. De voorzitter zegt, dat dit in de bijdrage van den Wiel rijdersbond is bepaald. De heer Splinter vraagt of al bekend is wat het water betreft aan de verbruikers. De heer Breedijk, als dagelijksch bestuur der, licht een en ander toe en zegt, dat waarschijnlijk een uniform tarief komt. Er wordt gesproken van een minimum van 12 per jaar voor gewone huizen en boerde rijen 20 tot 25. Men zal zonder verplich ting voldoende aansluitingen krijgen. Do voorzitter zegt, dat de leiding gebracht wordt waar men die hebben wil; dus zullen er voor de verbruikers geen directe kosten zijn. De heer Zwart vraagt, of ook in Noorden de buizen midden door den weg komen. Spr. vraagt dit, met het ook op 't verkeer. De voorzitter zegt, dat den hoogen dijk dan kan worden gebruikt. Hierna brengt de voorzitter een woord van oprechten dank aan de leden, die niet meer in den raad terug keeren, de heeren Kooien en Verhagen en sluit de vergade ring met gebed. Nederlandsche R, K. Bond van Verzekeringspersoneel „St. Donatus". Gisteravond 8 uur had in de R. K. Volks bond een bijeenkomst plaats ter oprichiing van een afdeeling van den R. K. Bond van Verzekeringspersoneel „St. Donatus". De voorzitter van het Hoofdbestuur gaf na opening de leiding over aan den voor zitter der R. K. Prcpagandaclub, weike club ook het initiatief tot deze oprichting had genomen. De voorzitter van „St. Donatus", die za kelijk en duidelijk het doel en streven van den Bond uiteenzette, had- veel succes met zijn rede, die aanleiding gaf tot vele vra gen, welke door den secretaris, den heer J. J. P. van Burg tot aller tevredenheid werden beantwoord. De zeereerw. heer Rector R. Reijnen wees nog op de noodzakelijkheid van een R. K. afdeeling te Leiden, waarna de af deeling werd opgericht met als voorloopig secretariaat P. de la Courtstraat 15, adres de heer F. J. M. Gubbi, waar verdere in lichtingen te bekomen zijn. Er zal nu met medewerking der R. K. propaganda club onder de R. K. verzeke ringsagenten propaganda gemaakt worden, om binnen korten tijd een vergadering te beleggen, alwaar tto een vast bestuur kan worden besloten. Aan u nu, R. K. collega's, om daartoe te komen; sluit u aan, geeft u op als lid, toont dat gij Katholiek zijt; de voordeelen, die gij geniet als lid, zijn niet te betalen en wij voldoen aan het verlangen van onze ker kelijke overheid om ons R. K. te organisee- En gij, niet-georganiseerde collega's, kom nu in het jaar van het 40-jarig jubileum van Rerum Novarum, en gij voldoet aan het verlangen van onzen H. Vader den Paus. U dankend voor de opname, F. J. M. GUBBI, P. de la Courtstraat 15, Leiden. R. K. Gemengde Zangv. „Pulchri Studio". Het bestuur van bovengenoemde Zang- vereeniging maakt bekend, dat de aange kondigde Zanguitvoering van hedenavond (10 Juli) in den tuin van „Rhijngeest", we-* gens de slechte weersgesteldheid niet doorgaat en tot nadere aankondiging is uitgesteld. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen. 688. Fa. B. de Kier. Lei den, Nieuwe Rijn 45, het uitoefenen va-n den boek- en daaraanverwanten handel in den meest uitgebreiden zin. Bovengenoemde handelszaak is d.d. 1 October 1930 omge zet in een vennootschap onder firma onder den naam: Firma B. de Kier. (B.P.). Venn.: B. de Kier, Leiden en J. de Kier, Leiden. 400. Coóp. Verbruiksvereeniging .«Helpt Elkander" G.A., Katwijk, Voorstraat 49— 49a. De statuten zijn gewijzigd. LEIDEN. Woensdag, R. K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden, alge meenevergadering, „Den Burcht", 8.15 uur., Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 6 Juli tot en met Zondag 12 Juli a.s. waar genomen door apotheek W. Pelle, Kort Rapenburg 12, telefoon 594. LEIDEN. Geslaagd: candidaats-exanren Slavisch mejuffrouw L. Peltenburg (Bussum); doctoraal-exanien rechtsgeleerdheid de heeren: E. L. Visser (Voorburg) en J. P. Mensing (Leiden) en mej. M. H. v. d. Slooten (den Haag); candidaats-exa-men rechtsgeleerdheid de heeren: B. W. Kranenburg (Leiden) en B. L. de Recht (den Haag); candidaats-examen Godgeleerdheid d« heeren: L. H. Ruitenberg (Leiden), P. J. v. Leeuwen (Winschoten) en J. F. v. Royen (A'dam) arts-examen eerste gedeelte mejuffrouw S. Koelman (Rotterdam) en de heeren J. M. Soeters (den Haag), A. v. d. C'ngel (Noordgouwe), H. M. C. Poortman (Haar lem), R. A. Brenkman (Leiden), C. J. P. Modderman (den Haag). Bevorderd zijn tot- arts: de heeren P. Swarts (den Iiaag), A. Hoedemaker (Berg- sdhenhoek), W. G. P. de Raadt (den Haag) ^n mejuffrouw C. E. J. H. Veij (den Haag). Bevorderd zijn: tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld: Voetpunts-meetkundige plaatsen en ver wante figuren in verschillende ruimten" de heer P. W. Steenbergen, geboren te 's-Gra- venhage. Tot doctor in de rechtsgeleerdheid op proefschrift getiteld „Het Haagsche voog dijverdrag en zijn toepassing in Nederland" de heer A. Klein, geboren te Olst. Tot doctor in de geneeskunde op proef schrift getiteld „Uitbreiding van het twee ling onderzoek in Nederland" de heer O. Ph. Schokking, geboren te Koudum. Aan de Universiteit alhier is gistermid dag gepromoveerd tot doctor in de ge neeskunde op proefschrift: Bijdrage tot de studie van het ultravirus Tuberculeux, de heer Boentaran Martoadmodjo. Zoowel de promovendus als de hem begeleidende fa milieleden en een groot aantal vrienden ware in Indonesisch costuum gekleed. De paranymphen waren de heeren R. A. Soen- dari en R. A. Iet Mohammed Achmad.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2