Dr. H.NAfl TflNG's SUPPCX5 ITORIA UIT DE RIJNSTREEK UIT DE OMGEVING KERKNIEUWS VRIJDAG 10 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN VOORHOUT Gisterenavond vergaderde de Raad dezer gemeente onder voorzitterschap van den Burgemeester. Afwezig met kennisgeving waren de heeren van der Voet, wegens ziek te, en van der Laan, wegens verblijf bui tenlands. De voorzitter opende de vergadering met gebed, waarna de heer van Reisen werd aangewezen om bij eventueele stemmingen het eerst zijn stem uit te brengen. Verschillende goedgekeurde raadsbeslui ten werden voor kennisgeving aangenomen, alsmede de opname van kas en boeken van den Ontvanger en van het Waterleiding bedrijf. De geloofsbrieven werden vervolgens on derzocht, waarvoor als commissieleden wer den aangewezen de heeren Witteman, Nijs sen en Jansze. De voorzitter sohorste de vergadering voor een paar minuten. Na her opening hiervan bracht de commissie bij >monde van het lid Witteman verslag uit en adviseerde tot toelating van de nieuw ge kozen leden van den Raad. Aan de orde kwam het voorstel van Bur gemeester en Wethouders tot afrekeniug der vergoeding ingevolge art. 101 der L.O.- wet over 1928. Zonder hoofdelijke stemming werd dit voorstel aangenomen. Voorstel van B. en W. tot vaststelling eener verordening, regelende het hooren van vereenigingen van ambtenaren. De voorzitter lichtte deze aangelegen heid toe en zegt, dat met 1 September a.s. een ambtenarenreglement moet worden vastgesteld, ingevolge de ambtenarenwet 1929. In deze wet staat eveneens, dat hier voor een verordening moet worden vastge- seld om de ambtenaarsvereeniging over deze verordening te hooren. Zonder hoofdelijke stemming en zonder eenige discussie werd dit voorstel aange nomen. Voorstel van B. en W. tot aanwijzing van een deskundige inzake kasopname vaa den gemeente-ontvanger en van een boekhoud kundige belast met het naaien der rekening van het waterleidingbedrijf. De heer Witteman vraagt of hieraan nog extra kosten zijn verbonden. De voorzitter antwoordt, dat de kosten gelijk blijven, omdat deze nu ook reeds moeten worden betaald en thans de kasop name geschied vanwege de Ned. Ver. van Gemeenten. Hierna werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. 's-Gravendamsche weg en Teylingerlaan. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot overname van den 's-Gravendam- s-chen weg en de Teylingerlaan door de provincie in eigendom en onderhoudt. De voorzitter zegt, dat de provincie wenscht, dat het besluit van 27 Januari 1928 wordt ingetrokken en thans een nienv besluit wordt genomen, omdat in dat be sluit verschillende bepalingen staan, wel ke de provincie zoo niet wenscht over te nemen. Hieronder vallen b.v. ook het heb ben van een rails in die wegen enz. Wethouder van Reisen vraagt of onder de overname de geheele berm is begrepen, omdat deze nogal breed is en er misschien nog wel op gebouwd zou kunnen worden. De voorzitter zegt, dat de geheele berm er onder begrepen is en dat bouw aldaar moeilijk meer zal gaan, wanneer de weg is overgenomen, omdat dan de rooilijn grooter wordt en er zoodoende onvoldoende ruimte overblijft om te bouwen. De heer Witteman zegt, dat WerkhoveD indertijd langs den 's-Gravendamschen weg grond heeft gekocht met de bedoeling dit te bestemmen tot bouwterrein, hetgeen ook gebleken is door den bouw van diverse woningen. Aan den resteerenden grond heeft Werkhoven dus niets meer ale bouw- grond. Wanneer Werkhoven, die hierdoor gedupeerd wordt eenigszins bij de gemeen te komt aankloppen om schadevergoeding, wat denken B. en W. dan te doen. De voorzitter zegt, dat B. en W. hiervoor niets zullen doen, omdat Werkhoven het pand destijds heeft gekocht vrij van alle lasten en lusten, zoodat hiervoor de ge meente niet aansprakelijk kan worden ge steld. Men kan tenminste nimmer ze ker zeggen wat in de toekomst de bestem ming van den grond belemmeren zal. De heer Witteman zegt, dat de gemeente voor de wegen een bedrag van 40.000.— krijgt, zoodat z.i. een billijke schadevergoe ding eventueel aan van Werkhoven toe te kennen hem alleszins aannemelijk voor komt. g De heer Nijssen is het volkomen met den heer Witteman in genoemde aangelegen heid eens. Betreffende het leggen van een rails in de over te nemen wegen zou spre ker gaarne zien, dat de bestaande vergun- ningen worden gehandhaafd. De heer Vester vraagt of onder de kunst werken ook de Bultbrug is begrepen. De voorzitter zegt, dat hij van meenmg is, dat B. en W. niet genegen zullen zijn om aan Van Werkhoven een eventueele bijdrage in vermeende schade te verleeuen. Voor zoover spreker weet, zullen de gege ven concessies voor het leggen van rails door Ged. Staten worden verleend. Onder de over te nemen kunstwerken valt ook de Bultbrug. Na eenige verdere discussie wordt bedo- ten den 's-Gravendamschen weg, de Teij- lingerlaan en het verbindsstuk van den Ja- coba van Beierenweg aan de Provincie Zuid-Holland over te doen met de daarin liggende kunstwerken. Aanvulling Poltiieverordening. Aan de orde kwam het voorstel van Bur gemeester en Webhouders tot wijziging van de Algemeene Politie-verordening. In verband met de destijds door het lid Van der Voet ingediende voorstellen stel- ien B. en W. voor art. 94 te doen luiden als volgt: „Het is den bestuurder van een rij- of voertuig, rijwiel of motorrijwiel en -rijtuig, handkar, kruiwagen of slede verboden, zon der noodzaak daarmede te rijden, te loopen of zich daarmede te bevinden op alle voor het openbaar verkeer openstaande voetpa den, bermen of zijkanten van wegen, daar onder begrepen de voor voetgangers be stemde grindpaden en verhoogde voetpa den (trottoirs)". „Het is den geleider of drijver van rij en trekdieren en vee verboden, zonder noodzaak genoemde dieren te geleiden, te drijven of zich daarmede te bevinden op de verhoogde voetpaden (trottoirs) van de Hoofdstraat, Boerhaavestraat, Mgr. Broere straat, Willem Botsstraat en Ter Haar Ro- menystraat De heer Nijssen acht het noemen van de straten overbodig en ongewenscht met het ook op later aan te leggen voetpaden in andere straten. De voorzitter is het hiermede eens en heeft geen bezwaar deze wijziging aan te nemen. Zonder hoofdelijke stemming wordt het artikel vastgesteld met wijziging in den zin als door den heer Nijssen bedoeld. Door het toebrengen van schade aan cul tuurgewassen door duiven, achten B. en W. het gewenscht aan alinea 3 van art. 20 toe te voegen den volgenden volzin. „Het is voorts verboden uitvliegend pluimgedierte te laten uitvliegen". De heer Witteman zou hieraan ook toe willen voegen kippen en eenden, omdat deze beesten ook schade toe brengen. De voorzitter zegt, dat deze dieren niet onder uitvliegend pluimgedierte vallen. De heer Witteman zou toch hiervoor een bepaling willen invoeren of in het geheel niets regelen. Na langdurige discussie wat onder pluim gedierte is te verstaan en of deze schade toe brengen aan de gewassen werd over het voorstel van B. en W. gestemd. Voor stemden de heeren Van Reisen en Vester. Tegen de heeren Witteman, Nijssen en Jansze, zoodat dit artikel is verworpeD met 3 tegen 2 stemmen. Het verontreinigen der wegen. In verband met het verontreinigen der wegen door het mestvoer op Zaterdagen en op dagen voor Chr. erkende feestdagen wenschen B. en W. aan art. 19 de volgen de alinea toe te voegen: „Het is behoudens vergunning van B. en W., verboden op de Zaterdagen, alsmede op de dagen onmiddellijk voorafgaande aan de algemeen erkende Chr. feestdagen, over de openbare wegen in de bebouwde kom der gemeente mest, uitgezonderd kunst mest, faecaliën of vuilnis van welken aard ook, te vervoeren". De heer Witteman kan zich vereenigen met het mestvervoer te verbieden op de Zaterdagen doch niet op dagen voorafgaan de aan de Chr. algemeen erkende feestda gen, omdat hierdoor het bedrijf over het al gemeen te veel zou kunnen worden bena deeld. De voorzitter ziet dit niet in, doch heeft hiertegen geen bezwaar. Zonder hoofdelijke stemming wordt overeenkomstig het voor stel van den heer Witteman besloten De heer Nijssen vraagt of B. en W. met het vervoeren van mest op Zaterdagen soe pel willen wezen in het verleenen van ver gunningen, omdat in bijzondere gevallen het noodzakelijk kan wezen. De voorzitter antwoordt, dat dit onge- twijfelt zal geschieden, doch dan behooren de vergunninghouders zich te houden aan de bepalingen, die er bij gesteld worden, omtrent het te veel laden op het voertuig. Zonder hoofdelijke stemming werd ook deze wijziging voorts goedgekeurd. Vanwege de politie is er op aangedron gen om het onbeheerd laten staan van ver voermiddelen te verbieden. Hieraan willen de voldoen, stellen B. en W. voor een nieuw artikel 43a toe te voegen luidende ais volgt: „Het is verboden rij- en voertu'gen (uit gezonderd motorrijtuigen) handkarren en andere vervoermiddelen onbeheerd ce laten staan op de openbare wegen en op de trot toirs dier wegen". De heer Witteman ziet niet in waarom motorrijtuigen zijn uitgeschakeld en vraagt hiervan de reden. De voorzitter zegt, dat de motor- en rij- wielwet hierin voorziet. De heer Nijssen zegt, dat het vei zoek van de politie komt, doch zullen er nu ook be keuringen vallen op deze overtredingen. Vroeger is hieromtrent nooit een bekeuring De voorzitter zegt, dat vroeger de over treding niet strafbaar was gesteld, zoodat er geen bekeuringen kunnen vallen. Thans zullen er ongetwijfeld bekeuringen hierom trent vallen, tenzij het Voorhoutsclie pu bliek zich aan deze maatregel onderwerpt. Hierna wordt dit artikel zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Winkelsluiting. Op verzoek van de Hanze stelt de meer derheid van B. en W. voor het le lid van artikel 112 te lezen als volgt: 1. „Het is den houder van een in arti kel 110 bedoelde inrichting verboden de daarin voor het publiek toegankelijke loca- liteiten open te hebben of bezoekers in die inrichting te ontvangen of te hebben: a. tusschen des namiddags 10 uur en des voormiddags 8 uur met uitzondering van het onder B. bepaalde; b. tusschen des namiddags elf uur m des voormiddags 8 uur op de Zaterdagen en op de Vrijdagen als den volgenden dag een alg. erkende Chr. feestdag is, alsmede op den dag voorafgaande Hemelvaartsdag ge durende het tijdvak dat de wetteMjbe tijd volgens art. 1 der wet van 23 Maart 1918 zooala die gewijzigd is bij de wet van 22 Maart 1922 met een uur in vervroegd (7 g. zomertijd). Door schrapping van de woorden: ..Op Zaterdagen en op de Vrijdagen als der volgenden dag eer Chr feestdaj is, als (Zetpillen ZeoW i aambeien.) -| 1.75 pdoos v U 12 stuks. mede op den dag voorafgaande aan den Hemelvaartsdag", wordt het beoogde doel van de Hanze om het sluitingsuur van de cafe's tot elf uur te verlengen in de maan den Juni, Juli en Augustus bereikt. De voorzitter zegt de minderheid van B en W. te vormen, omdat hij persoonlijk en als Burgemeester, hoofd van de poltiie tegen een sluitingsuur op elf uur is. Im mers voor het doorgaande vei keer behoeft men het niet te doen, terwijl het z.i. voor de menschen van Voorhout niet noodzake lijk is. omdat bij gelegenheden altijd ver gunning om langer open te blijven wordt ver i een d. De heer Van Reisen zegt deel te vormen van de meerderheid. Hij vindt het voor het Voorhoutsclie publiek niet noodzakelijk om langer de café's open te houden, doch voor het doortrekkend verkeer, al is het niet veel, toch wel wenschelijk. De Voorhout- sche menschen zullen een sluitingsuur van 11 uur toch niet noodig hebben, terwijl de caféhouders door middel van de Hanze het zelf verzoeken en dus zelf de lasten van langer open blijven op zich halen. De voorzitter zegt, dat hij persoonlijk niet wil meewerken aan het verleenen van dit verlengen van het sluitingsuur, omdat hij de consequenties niet wil aanvaarden. Des zomers staan de mensohen de gelden op te maken in de café's, terwijl zij als zij nog geen dag werkloos zijn bij de gemeente aankloppen om steun. Den Raad geeft spreker in overweging om zich wel te be raden om dit voorstel te aanvaarden, om dat zij dan de verantwoordelijkheid dra gen. Evenwel zal hij als hoofd van de po litie er dan om denken, dat hij dan spaar zaam zal worden voor het verleenen van vergunningen bij kleine dingen. Hij ont raadt ten sterkste het voorstel van B. en W. in het belang van het Voorhoutsche publiek. De heer Nijssen zegt, dat de menschen toch hun geld kwijt willen zijn en of het nu in Voorhout of elders geschied blijft go- lijk. De voorzitter brengt hierop het voorstel van de meerderheid van B. en W. in stem ming. Voor stemmen de heeren van Rei sen, Witteman, Vester en Nijssen, tegen stemde de heer Jansze, alzoo aangenomen mot 4 tegen 1 stem. Wethouder van Reisen stelde nog voor een wijziging aan te brengen in de politie verordening om het teelen van aardapelen te verbieden, welke vatbaar zijn voor wrat- ziekte. Na eenige discussie, wordt besloten hier toe over te gaan en de redactie van dit ar tikel over te laten aan B. en W. Vervolgens boden B. en W. de gemeente- rekening over den dienst 1930 aan met een voordeelig saldo voor den gewonen dienst van 5366.94 en een nadeelig saldo van den Kapitaaldienst van 30.520.93. Dit nadeelig slot behoeft evenwel niet te verontrustten, omdat hierin nog altijd de gelden zitten, waarvoor de gemeente niet geleend heeft. De heeren Witteman, Vester en Nijssen worden tot commissieleden benoemd belast met het nazien dezer rekening. Het voorstel van Burgemeester en Wet houders inzake aankoop van grond voor ge meente-plantsoen wordt behandeld in co mité-generaal, alsmede de reclames wegen belasting en schoolgeld. Van den rondvraag maakte niemand ge bruik. N00RDWIJK. Waarschuwings-signalen. Naar wij vernemen worden door het gemeentebe stuur pogingen aangewend bij het bestuur van de N.Z.H. Tramweg Mij. om een signaaltoeetel aan te brengen bij de tram kruising in den H. Geestweg, omdat ter plaatse herhaaldelijk ongelukken slechts op het nippertje zijn voorkomen. Naar wij vernemen zullen van ge meentewege 2 waarschuwingsborden voor het rijverkeer worden geplaatst in de nabij heid van de R. K. Meisjesschool en be waarschool, omdat 4 maal per dag meer dan 650 kinderen de zeer nauwe straten in de nabijheid van die scholen moeten pas- seeren. Collecte. Burgemeester en wethouders hebben toestemming verleend tot het hou den van de 10e jaarlijksche Roode Kruis Collecte in de maand September. Hulp bij brand. Het gemeentebestuur van NoorcLwijk is in principe toegetreden tot de gemeenschappelijke regeling voor onderlinge hulp bij brand door de gemeen ten Hillegom, Lisse, Sassenheim, Warmond, Noordwijkerhout, Voorhout en Noordwijk. Geen mannen beschikbaar. Daar de eenige mannelijke sollicitant voor de be trekking van onderwijzer aan de nieuwe openbare school zich wegens benoeming elders heeft terug getrokken is door het gemeentebestuur een nieuwe oproeping van sollicitanten geplaatst. Het aantal sollici tanten voor onderwijzeres aan die sctuol bedraagt daarentegen ongeveer 30. Dit is ongetwijfeld een beeld des tijds. KATWIJK. PoÜtie. In de plaats van den heer B. Star is tot agent van politie benoemd den heer A. J. Elsinga, thaws in dienst bij de mihteire politie te Den Haag. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Zooals zulks in den regel het geval is, liep de prijs der vroege aard appelen met de steeds grooter woedende aanvoer iets terug, doch in aanmerking ge nomen de verwachting die men sinds lang koesterde, n.l. dat het met dit artikel, zoo als het vorig jaar, slecht zou gaan, is tot heden toch niet bewaarheid geworden. Met een goed gewas komt men nog aan een loo- nende prijs, dus is er nog wel reden tot dankbaarheid. Jammer dat sommigen, bij wie de aardappelziekte nogal in ernstige mate is opgetreden en die de bestrijdings middelen niet toepaste, hierdoor erge scha de lijden. Met bospeen gaat het ook nog zeer goed, ook dit product brengt &en alleszins loo- nende prijs op. Er is goede vraag voor, ook door conservenfabrieken. Met. sla is het niets gedaan. Sommige partijen, wat niet lste kwaliteit is, gaat. beneden de minimum prijs en worden dus vernietigd. KATWIJK AAN ZEE. Weinig badgasten. Bij de uitbreiding der badplaats, voornamelijk in het Zuider kwartier. is vooral gerekend op verhuur aan badgasten. Bij den bouw van zeer veel hui zen is hier ook ten volle op gerekend. Hde< uit volgt dat het- aantal badgasten wil dii gelijken tred houden met de meerdere per sions- of woongelegenheden, steeds groote moet worden. Mogelijk als gevolg van d' minder gunstige tijden schijnt dit thans wie het- geml te zijn. Het aantal ge legen he'Je dat nog te huur staat, is nog zeer groot e- het. dreigt voor velen een groQten strop te worden. Met dit ai gaat. ook, begrijpelijkei wijze, de huurprijs naar beneden. ALPHEN AAN DEN RIJN. Toelatings- en Overgangs-examervs Chr. H.B.S. Toegelaten zijn tot de le klasse: Gerrit Bergshoelf, Theo Jacobus Boot, Jan Erkelens Boskoop, Hendrika Grebbe, Tini van Haselen, Aagje Heijns Ter Aar, Jan G. A. Op 't Landt Bodegraven, Andries L. de Ruyter Bodegraven, Maria J. Welvaars, Joba. M. Westerbrink, Jan I. S. Zonneveld. Waar geen woonplaats i« vermeld is deze Alphen aan den Rijn. Geëxamineerd 22 candidaten. Geslaagd 11. Afgewezen 3. Met 8 candidaten wondt het examen voortge zet. Bevorderd van de le naar de 2e klas: O. Boer, Nieuwkoop; Eli/s. D. van den Boom, J. J. de Bruijn, Boskoop, W. ten -Cate Brouwer, P. Duinker, K. de Haan, P. I. de Jager, Corna. Lok. Bodegraven, P. Pas ma Aarlacnderveen, Ida J. v. Vliet, J. Watt el, J. Wille, Hazerswoude en C. Zijerve'ld. Afgewezen 3. Herexamen 2. Bevorderd van de 2e naar de 3e klas: A. E. E. van Ankeren, Nieuw ve-en; Klaartje van der Boon, Bodegraven; L. Boot, H. Th. Goedhart, Ma-rtha J. Groen, W. F. H. de Haan, E. Kempenaar, Ter Aar, C. J. va-n der Lee, J. v. d. Linden, A. Maaskant, Bodegraven; Frieda Markus, Antje van I Muiswinkel, F. J. Noord hoek, Bodegraven; Ma-ga Samson, Alida Tuinman en L. Veer man, Bodegraven. Afgewezen 1. Bevorderd van de 3e naar de 4e klas: W. Augustiwu's, Nieuwkoop; Wilha. D. van Binsbergen, Bodegraven; W. A. Boer, Bos koop; D. ten GateBrouwer, Wilha. M. Gesman, A. A. J. van Haselen. J. Haspers, Koudekerk aan den Rijn; A. Kempkes, WadidinxveenJu Koster, Zwammerda-m; M. S Kreft, Reeuwijk; D. den Ouden, J. C. Piek, D. B. Snel, Th. Spreij, P. Stehouwe-r, J. H. H. Wiertsema en J. J. B. van Zwieten. Afgewezen 1. Bevorderd van de IV naar de Ve klas: A. C. M. van Haseten, J. W. Schouten, J. B. Ubbink, Zevenhoven; en P. J. Wiertsema. Afgewezen 1. Overal waar geen woonplaats is vermeld is deze Alphen aan den RKjn. Personalia. Voor het 2e gedeelte prac- tijk van het staatsexamen Nr. VII leerares huishoudkunde en was c h b e handel i n g slaag de onze plaatsgenoote mej G. J. Boot. Onze plaatsgenoote Mej. I. v. d. Bosch slaagde voor het eindexamen R.K.H.B.S. „St. Ursula'' te Roermond. Te Utrecht slaagde voor het Mulodi ploma B onze plaatsgenoot W. van Leeu wen C.Jzn., leerling van de Muloscbool met. den bijbel, hoofd de heer A. Maaskant al hier. KOUDEKERK. Geboren: Dingena, d. van J. N. van Willigen en B. K. de Jong. NIEUWKOOP. Geboren: Dirkje, dochter van G. Kranenburg en G. J. Verduijn. Leonar- j dus. zoon van E. H. van Dam en A. M. Blom. Antonius Johannes, zoon van L. van der Laan en A. J. M. Kennis. Getrouwd: P. J. den Hollander, oud 25 jaren, wonende te Sassenheim en J. 0. va.n Koert, oud 29 jaren. Ondertrouwd: H. Rigtering, oud 27 jaren en H. Hovingh, oud 26 jaren, wo nende te Exloermond. Gevestigd: H. van Haselen en ge zin, graanhandelaar uit Rotterdam. A. W. M. van Eijg, zonder beroep uit Ter Aar. M. K, de Jong, z.onder beroep, uit Zwa-m- raerdam. L. van Rozen, boerenknecht uit Ter Aar. G. van den Bosch, banketbak ker uit Amsterdam. P. J. van Steijn, 'ooerendienstbode uit Woubrugge. W. Budding, boerenknecht uit Moordrecht. B. Wa-rmendam, boerendienshbode uit. Voorhout. C. van Leeuwen, dienstbode uit Amsterdam. N. G. Bon, smid uit s-Gravenhage. J. W. Verha.ge, dienstbo de uit Leiden. J. Lehnhardt, boeren- dienst bode uit Duiitschlamd. Vertrokken: J. A. van Diemen, vee houder naar Bodegraven. D. W. Rijne- ker en gezin, ploegbaas naar Zevenhoven. G. M. van der Berg, boerendienstbode naar Hazerswoude. E. Vonk en gezin, veerschipper naar Bodegraven. C. A. vam Egmond en gezin, melkeontroleur naar Alphen aan den Rfijin, C. Tij sterman, huis houdster naar Alphen aan den Rijn. W. P. Tijstermau, huishoudster naar Alphen aan den Rijn. J. Wingelaar, veehouders- knecht naar Koudekerk. J. W. Verhage, dienstbode naar Ter Aar. G. Blom, groen- tenhandelaar naar Haarlem. J. C. Blom, groentenhandelaar naar Haarlem. W. J. Verhage, chauffeur naar Leiden. Carmelitessenklooster te Egmond. Donderdagmorgen is het Carmelitersen- klooster te Egmond aan den Hoef door Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent, Bissohop van Haarlem, ingezegend. Vele Eerw. Heeren Geestelijken uit den omtrek woonden de plechtigheid bij. Nadat Mgr. eerst het klooster had inge zegend, had de consecratie plaats van het altaar, dat toegewijd is aan de kleine H. Theresia en waarin zijn ondergebracht de 'elikwiën van de H. H. Martelaren van Gorcum en van den H. Urbanus Bij de plechtigheden werd de Bisschop geassisteerd door Deken E. P. Rengs van Alkmaar en Pater A. M. Th. Kerckhoffs, pastoor te Egmond aan Zee. Na deze plechtigheden werd door Mgr. Aengenent een stille H. Mis opgedragen waarbij dezelfde eerw. Heeren assisteer den. Na. deze H. Mis sprak Mgr. de Zusters toe, waarbij Mgr. er op wees, dat al de li turgische plechtigheden kunnen worden samengevat in het slotgebed: Omnds Terra adoret Te". Mgr. wekte tenslotte de Zusters op tot dankbaarheid voor de gunst een altaar te bezitten en die dankbaarheid te toonen door een veelvuldig bezoek om eenmaal door de genade van dit altaar uitgaande, in te gaan tot het heilig Sion. 152. „Zoo bent u nu Father Lefeber, Pater Liefhebber, haha. Al dikwijls over u gele zen. Nummer zooveel en zooveel. „Daar ben ik blij om, want. als Notaris dochters van mij lezen, dan bestaat de kans dat de Pipa ook wel eens van mijn Missie huis gehoord heeft. Heeft Palief het Mis siehuis al eens in een testament weteu te werken? Ik weet wel dat testamenten ge heim zijn, maar Pa kan niet anders dan na zoo'n goede daad buitengewoon opgeruimd geweest zijn en lief voor zijn dochters. Zou hij al eens een goed woordje voor mij ge daan he'bben? „Ja, dat weten wij niet. Hij heeft natuur lijk wel eens de kans, maar „Daar heb je 't weer. Wel de kans, maarEn hebben zijn doohters, die mij zoo trouw lezen, nooit eens gezegd, terwijl zij vleiend de arm onder Vaders hoofd leg den: „Allerbest Pipaatje, hebt u nu al eens uw best gedaan voor het Missiehuis van Pater Liefhebber? De twee jongedames moesten het ant woord schuldig blijven, maar zij toonden oprecht spijt over haar tekortkomingen. Ik hoop dat zij, als zij dit stukje lezen, eens extra op het hart van Pipa zullen werken en mij binnenkort kunnen schrijven dat zij succes gehad hebben. Dan zal ik 'n uittrek sel van heur welkom schrijven hier afdruk ken en haar ten voorbeeld stellen voor an dere Notarisdochters (en -zoons en ega's). Notarissen komen vaak in de gelegen heid om een of andere stichting aan te be velen bij het opmaken van een testament. Willen ze eens aan de Stichting het Sint- Bonifacius-Missiehuis te Hoorn ook den ken? Father LEFEBER, Directeur. St. Bonifacius-Missiehuis Hoorn, postrek. 120937. Dit Missiehuis heeft rechtspersoonlijk heid onder den titel de Stichting het Sint- Bonifacius-Missiehuis te Hoorn. Hoe is dat gekomen? Ik weet het niet ik liet hun maar een oogenblikje los.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10