ONDERWIJS LEGER EN VLOOT RECHTZAKEN SPORT DONDERDAG 9 JULI 1931 DE LEIDSCHE CUukani TWEEDE BI AD PAG. 7 BUITENL. BERICHTEN Noodweer boven Hamburg. Boven Hamburg en de Beneden-Elbe ont lastte zich Dinsdag een zware wolkbreuk, gepaard gaande met een hevig onweer. De regen hield den geheelen nacht aan en duurde ook gistermorgen vroeg nog voort. De goten en riolen konden het water niet verwerken. Vele straten kwamen blank te staan, waardoor op sommige plaatsen het tramverkeer moest worden stopgezet. In alle deelen der stad alarmeerde men de brandweer, die onafgebroken aan het werk was, om de door het water aangerich te schade te herstellen. In 250 gevallen moest zij de ondergeloopen kelders en be nedenwoningen leegpompen. In 24 uur tijds viel in Haanburg 95,2 millimeter water. Hevige boschbrand aan de Riviera. Uit Roquebrune wordt gemeld: Aan de Riviera woedt over een oppervlakte van 100 H.A. een der hevigste boschbranden, die sedert jaren is voorgekomen. Talrijke villa's worden met vernieling bedreigd. Sol daten en vijf brandweercorpsen zijn bezig het vuur te bestrijden. DE DIJKDOORBRAAK BIJ ANTWERPEN. De toestand reeds veel verbeterd. De toestand te Austruweel, waar door de dijkdoorbraak bij de Roycrsluis een groot deel van het land onder water is geloopen, is gedurende den naoht en den morgen veel verbeterd. Dank zij de hulp der sluitwerken, is het water reecis van de wegen en uit de huizen verwijderd. De uitgravingswerkzaamheden aan het graandok zijn weer hervat. Verscheidene hulpkrachten zijn aangenomen om de gaten in ue dijken te stoppen. De schade is, zooals gemeld, zeer groot, doch persoonlijke ongelukken zijn, ook vol gens de nader ingekomen berichten, niet voorgekomen. AMERIKAANSCH SCHANDAAL. Mishandelingen in verbeteringshuizen. Uit Washington wordt gemeldDe com missie- Wickersham overhandigde een rap port over de enquête, welke is gehouden in verbeteringsgestichten, waarheen geduren de de tweede helft van het jaar 1930 3243 jeugdige personen zijn gezonden. Het rapport veroordeelt ten sterkste de straffen, of liever gezegd de onuitspreke lijke verschrikkingen, welke zijn geconsta teerd. De jongens weiden herhaaldelijk ge slagen en vastgebonden, gegeeseld, totdat- zij uitgeput neervielen, waarop zij geketend in een cel op water en brood werden opge sloten enz. wegens overtredingen van de reglementen. De ziekenzalen zijn steeds geheel gevuld, terwijl de jongens dikwijl-s in lompen zijn gekleed. De eenige uitzondering maakt een indus trieschool te Idaho. MOEILIJK BERGINGSWERK BIJ SCAPA FLOW. Opnieuw een kruiser gelicht. Behalve 25 torpedobooten en zes groote re Duitsohe oorlogsschepen, is nu ook een zevende Duitsche kruiser gelicht. Sinds met de berging der bij Scape Flo-w tot zinken gebrachte oorlogsbodems in 1924 werd be gonnen, waren van de groote oorlogssche pen de „Moltke", de „Seydlitz", de „Hin denburg", de „Von der Tann", de „Kaiser Wilhelm" en de mijnenlegger „Bremse" ge borgen en als oud ijzer verkocht. De ber ging heeft tot dusver echter nog niet veel voldoening geschonken; zij was als zuiver commercieele onderneming opgezet, doek- winst i-s nog niet behaald. Nadat eerst in 1924 een paar gezonken torpedobooten, die van de Engelsohé admi raliteit waren gekocht, gelicht waren, wer den ook andere booten geborgen. Daarna werd begonnen met de groote Duitsche bodems. De „Hindenburg" was numner vijf. Aanvankelijk soheen de lichting dezer boot, die rechtstandig in de diepte ver dween, niet veel moeite te zullen opleveren, doch al spoedig bleek ook zij met buiten gewone moeilijkheden te gaan gepaard. Telkens moest men den reusachtigen krui ser opnieuw laten zinken en toen hij ten slotte kon worden weggesleept en va-D de hand gedaan, bleek de opbrengst de ber- gingskosten niet te dekken: er ontstond een verlies van niet minder dan 350.000 gulden. Het oud ijzer en andere metaal is in hoofdzaak naar Duitschland gegaan, waar ook de gesloopte Engelsohe dreadnoughts hun laatste bestemming hebben gevonden. Een deel der pantserplaten ging naar Amerika waar zij een gewaardeerde grond stof vormden voor de fabricatie van scheer mesjes en dergelijke. Zweden drinkt minder alcohol. De staatsinkomsten van Zweden uit het alcohol-monopolie bedroegen over het jaar 1930 rond 110 millioen kronen. In Stockholm alleen reeds in de staat aan accijns op wij nen en spiritualiën ongeveer 10 millioen kronen en ontving 6 millioen kronen aan dividenden van de monopolie-maatschappij, die door den staat gecontroleerd wordt-. Ondanks deze groote ontvangsten be vordert het Zweedsceh systeem tooh de matigheid, want in het jaar 1913, het laat ste jaar vóór de invoering van het huidige systeem van een staatsmonopolie, werden te Stockholm op de 1000 inwoners wegens dronkenschap 50;42 personen gearresteerd, in het afgeloopen j-aar slechts 13i22 perso nen. Het geheimzinnige vliegtuig bij Chamonix. Zooa-ls reeds gemeld, heeft men enkele dagen geleden op den Balme-pas aan de F ransoh-Zw it se r s oh e grens bij Chamonix een verlaten Italia-ansch militair vliegtuig, plaats biedend voor twee personen, ge vonden. Het landingstoestel was vernield. Uit roode sporen, vermoedelijk bloedsporen, die men in de buurt van het vliegtuig vond, meende men te moeten opmaken, dat de vlieger-s een ongeluk hadden gehad. Van de beide piloten werd evenwel geen enkel spoor ontdekt. Thans zijn meer bijzonderheden omtrent dit mysterieuze vliegtuig bekend geworden. Het voornaamste is wel dit, dat de roode sporen, welke men heeft ontdekt, niet af komstig zijn van bloed, maar twee roode cirkelvormige strepen vormen, welke op den grond schijnen fce zijn aangebracht om de landing voor te bereiden. Men denkt daarom te doen te hebben met een grondig ingestudeerde landing in het hooggebergte. Do aviateurs hebben waarschijnlijk iu de na-bijheid een schuilplaats gevonden, want niets wijst er op, dat zij gewond zijn. Al deze inlichtingen zijn door toeristen ver strekt. Zoodra de- weersomstandigheden, die op het oogenblik niet gunstig zijn, dit toelaten, zal een nader onderzoek worden ingesteld. De Kroon stelt de gemeente Eindhoven in het ongelijk tegenover Philips. Bij Kon. Besluit van 27 Juni 1931, Xo. 147, is ongegrond verklaard het beroep van den raad der gemeente Eindhoven te gen het besluit van Ged. Staten van Noord-Brabant van 7 Januari 1931, waarbij werd bepaald, dat de gemeente verplicht was, medewerking te verleenon tot de stick ing (inclusief aanschaffing van schoolmeu- belen en leermiddelen) van twee 7-klassige bijzondere scholen voor gewoon lager ou derwijs aan de Apeldoornstraat en aan de Pieter Bothstraat te Eindhoven ten be hoeve van de Philips' Vereeniging vooi Onderwijs en Volksontwikkeling aldaar. Ten aanzien van het argument van den raad, dat op de volgens art. 73, eerste lid, onder a, der Lager Onderwijswet 1920 overgelegde ouderverklaring handtceke- ningen voorkomen, welke niet in volledige vrijheid, maar onder een zekeren dwang zijn gesteld, en dus z i. wegens gemis aan objectieve waarde buiten beschouwing moeten blijven, overweegt de Kroon, dat niet is komen vast te staan, dat op de 'ouders een ongeoorloofde invloed is uit geoefend, en op dien grond geen aanlei ding bestaat de geplaatste handteekenin- gen als ongeldig te beschouwen. Daarnaast heeft de gemeenteraad in een nadere memorie aan den Raad van State ten aanzien van de te stichten bij zondere school aan de Pieter Bothstraat als motief voor zijn weigering nog in heb bijzonder a-angevoerd, dat deze school o.a. zal worden bezocht door 55 leerlingen, die een door hen bezochte gelijksoortige bij zondere school zullen moeten verlaten en mitsdien ingevolge art. LXIV, par. 11, der wet van 16 Februari 1923 (Staatsblad No. 33) bij de beoordeeling van de vraag, of voldaan is aan art 73, eerste lid, der Lager Onderwijswet 1920 niet in aanmerking kunnen komen. Wat dit punt betreft, meent de Kroon evenwel op grond va-n in gewonnen inlichtingen te moeten aanne men, dat aanzienlijke toeneming van de bevolking der gemeente Eindhoven tot de stichting van de scholen aanleiding geeft «n derhalve de beperkende bepaling van par. 11 bier niet van toepassing is. Inder daad staat het vast, dat in den loop van 1930 in verschillende gedeelten van de ge meente Eindhoven elf nieuwe schoolgebou wen voor bijzonder onderwijs zijn gesticht en dat voorts tal van bestaande scholen vergunning moet worden verleend allerlei voor andere doeleinden bestemde lokalitei ten tijdelijk als leslokaal te gebruiken, fei ten, welke er wel op wijzen, dat dat jaar zich door een vrij aanzienlijke toeneming van de bevolking kenmerkte. In verband met dit betoog heeft de Kroon geen aandacht geschonken aan een tweede argument van den gemeenteraad, dat ten aanzien van een 12-tal kinderen de hanteekening op de ouderverklaring door de moeder in plaats van den vader is gesteld, aangezien, ongeacht de juistheid van deze bewering, blijkens bovenstaande aannemelijk is gemaakt, dat ook afge scheiden van deze 12 kinderen, de school door het wettelijk vereischt minimum van 80 kinderen zal worden bezocht. Op dien grond luidde de beslissing, dat Ged. Sta ten van Noord-Brabant terecht hebben be paald, dat de door het schoolbestuur ge vraagde medewerking door de gemeente moet worden verleend. Inmiddels heeft het bestuur der Philips' Vereeniging de beide te stichten scholen reeds tijdelijk ondergebracht in bestaande hulplokalen met een aantal leerlingen van onderscheidenlijk 256 en 259. bij den aan vang van het nieuwe jaar, zoodat de ge meente thans voor definitieve huisvesting van die scholen zal moeten zorg dragen. Vervroegde Inlijving. Voor de ingeschrevenen, die uit de lich ting 1932 tot gewoon dienstplichtige worden bestemd en in aanmerking kunnen komen om te wor-den aangewezen voor de Offi ciersopleiding, bestaat tot een beperkt aantal de gelegenheid om in plaats van 1932, reeds in 1931 te werden ingelijfd en in dit jaar de eerste oefening aan te van gen. De opkomst moet. in dit geval plaats hebben in het tijdvak van 110 October 1931. Zij, die vervroegde inlijving, als hiervóór bedoeld, wenschen, behooren, het verzoek daartoe te doen zoo spoedig mogelijk na de ontvangst van de kennisgeving van den burgemeester, dat zij tot gewoon dienst plichtige bestemd zijn. In dit aan den Mi nister van Defensie te richten verzoek moeten duidelijk worden vermeld: le. de geslachtsnaam en de voornamen; 2e. de gemeente van inschrijving voor den dienstplicht; 3e. het jaar en de datum van geboorte; 4e. ingeval voorkeur voor bepaalde wa pens of korpsen, waarbij indeeling over eenkomstig de voorkeur gewensoht wordt. Bij het hiervóór bedoelde verzoek be hoort te worden overgelegd een bewijsstuk dat de ingeschrevene in het bezit is van het einddiploma Hoogere Burgerschool 5- jarigen cursus of Gymnasium of van een daarmede gelijkgesteld diploma. LETTEREN EN KUNST DE R0ME1NSCHE ZANGERS. Mgr. Casimiri weer naar ons land? Naar de „Msbd." verneemt bestaat er veel kans, dat Mgr. Casimiri met zijn „Cantori Romani" in October a.s. weer een tournée door ons land zal maken. Kwakzalverij te Nijmegen. Voor de Arnhemsche Rechtbank moest terechtstaan de 41-jarige H. F. K. Pr. te Nijmegen, die vroeger het beroep van rei ziger en winkelbediende heeft uitgeoefend. Verdachte is door den kantonrechter te Nijmegen wegens onbevoegd uitoefenen der geneeskunde veroordeeld tot een geld boete van ƒ100 of dertig dagen hechtenis en tot twee geldboetes van elk 300 of tweemaal vijftig dagen hechtenis. Tijdens zijn spreekuur te Nijmegen be handelde verd. verschillende gevallen en gaf zijn patiënten kruiden mede, die hij duur liet betalen. Het gebeurde ook wel, dat hij vrouwen aan den lijve onderzocht cn het deed voorkomen of hij haar magne tiseerde. De officier eischte na het hooren van verscheidene getuigen, die door verd be handeld zijn en bedragen van 10 a 25 hebben moeten betalen, bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. Bij verstek werd vervolgens behandeld de zaak tegen V., die zich eveneens te Nij megen schuldig heeft gemaakt aan dezelf de practijken als waarvoor de vorige ver dachte terecht stond. Ook in deze zaak eischte de officier van justitie bevestiging van het vonnis van den kantonrechter, lui dende vier geldboeten van elk 100. Uitspraak over veertien dagen. VOETBAL DIOC. HAARL. BOND. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. De Junioren-competitie. Nu de juniorencompetitie ten einde is, laten we hieronder de eindstanden volgen. Afdeeling A. V. V. B. I 14 10 3 1 37—11 23 R. W. D. I 14 10 2 2 44—11 22 Leiden I 14 7 2 5 27—18 16 O. V. V. I 14 5 2 7 30—35 12 Alph. Boys I 14 6 8 25—33 12 Teijlingen I 14 5 2 7 22—37 12 Lisse I 14 5 1 8 23—31 11 S. J. C. I 14 1 2 11 14—46 4 A f d e e 1 i n g 3. Meerburg I 14 12 1 1 48—8 25 Lisse II 14 11 2 1 44—9 24 V. V. L. I 14 8 3 3 38—8 19 A. S. C. I 14 5 3 6 33—43 13 V. V. B. II 14 4 3 7 19—34 11 SS. N. A. I 14 4 2 8 17—19 10 Teijlingen II 14 2 3 9 12—46 7 Meerburg II 14 3 11 10—54 3 Zoo behoort deze competitie weer tot het verleden en we mogen concludeeren, dat er door onze junioren met animo gespeeld is. Vooral door het ongunstige weer in het begin van 1931, is de competitie wel wat laat beëindigd. De strijd om het kampioenschap is in beide afdeelingen heftig geweest, zooals uit bovenstaande standen afdoende blijkt. Zoowel V. V. B. I als Meerburg I zijn met slechts één punt verschil op de nummers 2 als eersten geëindigd. De onderste plaat sen worden ingenomen door S. J. C. I en Meerburg II. wat ons van de Noordwijkers die steeds zoo flink voor den dag kwamen, wel wat tegenvalt. De elflallen van R. W. D., Alphensche Boys en V. V. L., die voor het eerst deelnamen, hebben flink van zich afgebeten. Zelfs hebben R. W. D. I en V. V. L. I een tijdlang een ernstigen gooi naar het kampioenschap gedaan. We hopen, dat het volgende jaar nog meerdere elftallen aan de juniorencompe tities zullen deelnemen. We gaan vooruit! Laten de veveenigingen daarom trachten zooveel mogelijk junioren te krijgen. „Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst". Laten we dit wel bedenken. Ook doen we een ernstig beroep op de ouders hun jongens de sport te laten be oefenen in R. K verband. Daar is hun plaats en niet in allerhande neutrale clubs en clubjes, waarin nog te veel R. K. jon gens zijn. Dc gevaren, die daar dreigen, zijn niet denkbeeldig! We willen niet eindigen, vóór onzen zeer gemeenden dank te hebben uitgesproken aan de redactie van ,.De Leidsche Cou rant" voor de groote welwillendheid, waarop steeds berichten, de juniorencom petitie betreffende, werden geplaatst. De competitieleider. P. J. A. DE VRIND. Leidsche Politie Sportvereeniging. Morgenavond speelt het tweede elftal van de L. P. S. V. een wedstrijd tegen K. N. G. II om een door K. N. G. uitgeloof den beker. K. N. G. komt met het onder staande elftal in het veld: A. Slegtenhorst J. de Bolster N. Keijzer H. Flaman D. Groenendijk M. de Wit J. Ligtvoet J. v. d. Reijden, B. de Bolder D. Leugerin-g H. Sloos De wedstrijd vangt om 7 uur aan op het terrein aan den Zoeterwoudschen Singel. LAWN-TENNIS DE INTERNATIONALE KAMPIOEN SCHAPPEN TE N00RDWIJK. Gisteren werd het programma te Noord- wijk vlot afgewerkt. Eerst dreigde de lucht wel naar regen, doch deze werd verdreven door een harden wind en zoo konden er heel wat partijen gespeeld worden. In de beide enkelspelen werd de derde ronde reeds bereikt en indien het weer de laatste wedstrijden niet tegenwerkt kan dit programma op tijd zijn afgewerkt. De uitslagen luiden: Heerenenkelspel Eerste ronde F. Stra-dtmeyer slaat W. Kerckhof 36 86 Go 64; F. Fedostiani slaat J. O. Thate 66—1 61; W. Dreesman slaat C. F. Henrotin 6—3 6—3 8—6; dr. H. Lüttjens slaat jhr. E. Teixeira de Matthos 60 63 61; P. van Geer wint van J. H. van Hees w.o.; P. Gaslini si. J. Buys 6—2 6—2 6—4; G. Leembrugge wint van J. Ramaer w.o.: dr. A. Zappa slaat, Th. Hugan 96 64 7—6 46 6—4; A. F. L. de Quant wint van A. M. Legcay w.o.; ir. A. Knappert si. J Bac ker 6-^2 6—2 6—2; F. J. Thoolcn Jr. sl. J. Heymans 6—4 6—4 62; E. Maier slaat jhr W. van den Does 62 60 6—2; L. Tous- saint slaat H. Lüttjens 62 62 61. Tweede ronde: R. Boyd slaat F. Stradt meyer 8—6 60 62; F. Fedostiani slaat L. van der Wel 6—0 C—1 6—2; L. Haensch slaat W. Dreesman 00 119 64; J. van 01st slaat P. van Geer 6—2 6—2 6—1dr. A. Zappa slaat E. Nelwan 75 62 61; O. Koopman slaat H. M. A. van Berckel 6_o 6—2 6—1; ir. A. Knappert slaat A. F. L. de Quant 6—1 6—2 6—2; H. Saton slaat W. Dreesman 60 64 60; A. R. Sisse- ner slaat F. J. Thoolen Jr. 63 61 61; E. Maier slaat rar. J. B. Kan 61 1 63; F. Kuhlmann slaat E. Nielssen 62 61 C4; P. Gaslini slaat G. Leembruggen 6—2 G4 5—7 4—6 64; L. del Castillo slaat G. E. Castendijk 6—2 6—2 6—4; L. Toussaint slaat H. E. Lefrandt 1—6 G—0 9—7 8—0. Derde ronde: E. Maier slaat A. R. Sis sen er 61 60 62. Dames-enkelspel: eerste ronde: mevr. F. Isaac slaat mej. E. van Herwijnen G4 75; mej. E. Swart slaat mevr. J. van Lindonk 60 62; mevr. M. Dros Canters slaat jkvr. E. van Citters 60 6—1 mej. M. van Ende Pflügner slaat mej. C. Kalis 63 62; mevr. R. van Tricht slaat mej. W. van Hasselt 61 64; mej. H. C. van der Heide slaat mevr. C. Vrins 68 97 7—5; mej. Z. Kerekhoff slaat jkvr. P. de Geer 61 64; mej. C. de Vilder slaat mej. N. J. Dpit 7—5 4—6 6—4; mevr. I. Friedleben slaat mej. T. van Tienhoven 62 60; mej. L. W. van Lindonk slaat mevr. A. F. Wilkens 63 64; mej. E. Bel- zer slaat mej. K. Pabst 64 62. Tweede ronde: mevr. T. Schomburg slaat mej. S. Galama 60 60; mej. A. Kerek hoff wint van mej. A. Scriven w.o.; mevr. S. Henrotin slaat mevr. A. Waller 6—0 6—2; mej. L. Valerio slaat mevr. B. Koop man 8—6 6—1; mevr. M. R. Jonquiere slaat mej. S. A. de Josselin de Jong 62 63; mej. M. Horn wint van mej. W. Kerekhoff w.o.; mevr. M. DrosCanters slaat mevr. E. Ramaer 6—1 6—2; mej. J. Sigart slaat mej. H. J. van der Laan 61 60. Derde ronde: mej. A. Kerekhoff wint van mevr. E. Kuyot w.o.; mej. I. Adamoff slaat mej. M. Horn 63 75. Gemengd dubbelspel: eerste ronde: mej. A. Kerekhoff en W. F. Weber sl. mej. K. Pabst en C. F. Henrotin 6—1 46 61; mevr. B. Koopman en O. Koop man sl. mej. S. A. de Josselin de Jong en J. Ruys 62 6—1; mevr. A. R. Sissener sl. mej. W. van Hasselt en R. van der Wel 62 61; mej. J. Mensing en Ch. E. Hoe- ke sl. jkvr. P. E. de Geer en Ohr. J. E. Engelberts 46 62 75; mej. H. E. J. van der Laan en J. de Granada sl. Z. Kerekhoff en W« Kerekhoff 64 63. Tweede ronde: mej. L. van Vliet en D. P. M. Gratama sl. mej. C. Kalis en G. van der Meer 61 6—4. Heerendubbelspel eerste ron de: J. van Olst en T. Hughan sl. J. Backer en E. Nielssen 60 61 61. SCHAKEN CAPABLANCA—DR. EUWE. Het programma van de tien schaakpar tijen tussohen Capablanca en dr. Euwe is als volgt: 1st e partij: Zondag 12 Juli in de Militie zaal te Amsterdam, aanvang 2 uur. 2e partij: Dinsdag 14 Juli, idem. 3e partij: Donderdag 16 Juli, idem. 4e partij: Zaterdag 18 Juli, te Den Haag, aanvang 2 uur. 5e partij: Maandag 20 Juli, te Rotterdam aanvang 2 uur. 6e partij: Woensdag 22 Juli, te Den Haag aanvang 2 uur. 7e partij: Vrijdag 24 Juli, te Amsterdam Mililiezaal, aanvang 2 uur. 8e partij: Zondag 28 Juli, idem. 9e partij: Dinsdag 28 Juli idem. 10e partij: Donderdag 30 Juli idëm. Het uur van voortzetting wordt in de zaal bekend gemaakt. Toegang alleen voor introducé s, aan te vragen bij de heeren rar. Levenbac-h, Prinsengracht 679; Th. Liket, Amsteldijb 69 en G. van Harten, Rozen gracht 3, allen te Amsterdam. WIELRENNEN DE NEDERLANDSCHE KAMPIOEN SCHAPPEN. Kampioenschappen van Nederland op baan en weg 1931. De Nederlandsche Wielren Unie heeft voor het jaar 1931 de verschillende data vastgesteld door het verrijden van de kam pioenschappen op baan en weg, zoowel in dividueel als voor wielerclubs en wel: op 25 en 26 Juli a.s. op de Stadion Wie lerbaan te Amsterdam de wedstrijden om het kampioensohap sprint, lange afstand (50 K.M. zonder gangmaking) en 100 K.M. voor stayers; op 3 Augustus het individueele kam pioenschap op den weg, dit wordt verreden op het bekende traject op de Veluwe; de start heeft plaats om 10 uur voorm. nabij Restaurant „De Waterberg" op den Schelm schenweg nabij Arnhem. Deze wedstrijd wordt, ingevolge de bepalingen, getroffen door de U. C. I. voor den eersten maal verreden togen het horloge: op 6 Augustus de wedstrijden voor het Clubkampioen schap van Nederland op de baan, welke wedstrijden verreden zullen worden op de Stadionwielerbaan te Am sterdam en op 21 September de wedstrijd om het Clirbkampioensohap van Nederland op den weg, welke wedstrijd verreden zal worden op de Veluwe met dezelfde startplaats als voor het individueele wegkampioenschap. DE TOUR DE FRANCE. Pélissier wint de achtste étappe. De achtste étappe van den Tour de Fran ce, Bayonne-Pau (108 kilometer) is gewon nen door Pélissier (Frankrijk) in 3 uur 25 min. 20 sec. Tweede werd Mefcze (Duitsch land) in dezelfden tijd; 3. Leducq (Frank- ïijk) in dezelfden tijd; 4. Viaene (België, geisoleerd) in denzelfden tjjd5. Thierbach (Duitschland) in denzelfden tijd en 6. Bat- tesini (Italië) in 3 uur 26 min. 45 sec. Het algemeen klassement luidt: 1. Pé lissier (Frankrijk) in 52 uur 7 min. 29 sec.; 2. Met ze (Duitschland) in denzelfden tijd; 3. Thierbach (Duitschland) in 52 uur 8 min. 19 sec.; 4. D. Pacoo (Italië) en Rebry (Bel gië) in 52 uur 8 min. 54 sec..; 6. Magne (Frankrijk) en Demuysere (België) in 52 uur 9 min. 28 sec. Het landenklassement luidt 1. Frankrijk 156 uur 26 min. 41 sec.; 2. Duitschland 156 uur 26 min. 56 sec.; 3. België 156 unr 28 min. 41 sec.; 4. Italië 156 uur 29 min. 24 sec.; 5. gemengd Zwitsersch-Australische ploeg 156 uur 39 min. 23 sec. PAARDENSPORT De Duindigt-Courses voor Zondag a.s. De afstanden vaai de draverijen en de ge wichten van de rennen, die Zondag a.s. te Dui-ndigit geloopen worden, zijn als volgt: Draverijen. 1. Griseldaprijs, 4e kasse1. Vanadrecht, 2. Uraoiie van Duindial, 3. Voici, alle 1710 M., 4. Tom Mix, 5. Seattle, 6. Rob bert, 7. Uilenspiegel, alle 1750 M., 8. T. Akis- ta, 9. Gatabora T., 10. Tijdlooper, 11. Tam- ny See va-n Kerrigan, 12. Rb me nee, allo 1770 M., 13. Uitlooper V, 14. Sara, 15. Uit blinker K., aille 1790 Meter. II. Derde Heerijder&prijs, 2e en 3e klasse, te rijden door werkende Leden van de N.H.C. 1. Sympathie 2050 M., 2. T. Akista 2050 M., 3. Sir Kerrigan 2090 M., 4. Olanda 2090 M., 5. iem C-laudy 2110 M., 6. Maric P. 2130 M„ 7. Qnettevülezoon 2130 M,. 8. Quick Boy 2150 M., 9. Sir Axworthy K. 2150 M. III. Giocondaprijs, le klasse. 1. Queen H 2. Sister Patrick H., 3. Peter Kerrigan St. L., alle 2050 M., 4. Siem Olaudy, 5. Sir Axworthy K„ 6. Sit. Nicolaas. 7. Lady G., 8. Stormlooper, 9. Postduif je G., a'lle 2090 M.. 10. Cherful Volo, 11. Lehigh Volo. 12. Bri- chambeau, 13. Cadd, 14. Quitewe'l St. L., 15. Clyde, alle 2130 M 16. Norton B., 17. An- lezy, beide 2150 M., 18. Present H., 19. Be gonia, 20. FLambeam, alle 2170 M. IV. Gloriaprijs, 3e en 4e klasse. 1. Tamny See van Kerrigan 2090 M., 2. Uitlooper V, 3. Sa.ra, 4. Uitblinker K., 5. Qui! Patrick, al. le 2110 M., 6. Oakland Baron B., 7. Sir Ker rigan. 8. Sieghilde S.W., alle 2130 M., 9. Priibt 2150 M. Renen. I. Tweede Heerrijderspriis, 1100 M.. te rijden door herrijders en officieren. 1. Theocrite 68.5 K.G., 2. Poniard 68.5 K.G., 3. Hellebrore 64.5 K.G.. 4. Arnhemia 62.5 K.G., 5. Ma-Luskd 62.5 K.G., 6. Meil'ano 62 5 K.G., 7. Mercedes 62.5 KG 8. Franche Tar- baiae, 9. Croquette 62.5 K.G., 10. La Bc- cuee 62.5 K.G., 11. Fanfar III 60.5 K.G. TI Gondel prijs, verkoopsren, 1900 M. 1 Mik) 75 K.G.. 2 Tracy 75 K.G., 3. Gondolo 64.5 K.G., 4. Helrebore 61.5 K.G.. 5. Milano 57.5 K G.. 6. Mcnnbry 535 K.G.. 7. Croquet te 52.5 K.G.. 8 Mercedes 50.5 K.G., 9. Fan- tan III 49.5 K.G. 10. Tail vent 48.5 K.G., 11. Petit Pierre 47.5 K.G. III. Gracioaprijs. 2100 M. 1. Maelstrom 76 K.G., 2. A vel in 68.5 K.G.. 3. Milo 67 K.G 4. Tracy 67 K.G., 5 He!lebore, 58.5 K.G., 6. Milano 54.5 K.G.. 7. Eski Serai 51.5 K.G. 8. La Becquee 54.5 K.G.. 9. Tu'lliseomoy 52.5 K.G.. 10. Maria 1 va 50.5 K.G, 11. Mono- bry 50.5 K.G. ZEILEN ONZE HOLLANDERS TE KIEL. Gisteren werd te Kiel de beslissende wedstrijd verzeild voor de wisselprijzen in de twaalfvoetsjollenklass. Bob Maas won met de Bern deze race en werd daardoor voor een jaar houder van den Busley-herin- neringsprijs; Plisch werd in dezen wed strijd tweede. De Nederlandsche Molenbeker door eenige Nederlandsche vrienden verleden jaar uitgeloofd werd ditmaal gewonnen door den ook ten onzent welbekenden zei ler Obst van den Norddeutschen Regatta- verein, Hamburg.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7