Onbekend maakt DONDERDAG 9 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BTA D - PAG. 6 Provincie Gelderland. Herkozen werden de hccren W. B. Kro nenberg, te Kerkdriel (r.-k.), met 57 stem men en 2 blanco; jhr. mr. H. C. M. Nispea tot Pannerden te Arnhem (r.-k.), met 59 stemmen en 2 blanco; H. de Liefde te Cu- lembong (c.-h.) met 58 stemmen en 3 blan co; J. L. B. Keursohot te Arnhem (s.-d.) met 57 stemmen en 4 blanco en mr. B. F. Everts te Arnhem (lib.) met 52 stemmen en 4 blanco en 1 op den heer Van Haansohoten. Gekozen werd, in de plaats van den heer A. D. P. V. van Lei-ben Fels, die voor een 'herbenoeming als Statenlid had bedankt, mr. A. v. d. Deure, te Bennekom (a.-r.). Tot buitengewoon lid van het college werd ge kozen de heer G. W. J. van Koeverden, le Buren (r.-k.), in de plaats van L. J. F M. baron van Voorst tot Voorst, te Twello, die eveneens een herbenoeming tot Staten lid niet meer gewensc-ht had. Provincie Zeeland. Horkozen zijn de heeren J. A. van Rom- pu (r.-k.) met 29 van de 42 uitgebrachte stemmen; mr. P. Diele-msn (a.-r.) met 30 stemmen; mr. R. M. van Dusseldorp (c.-h.) met 30 stemmen; G. van de Putte (a.-r.) met 29 stemmen, en mr. J. H. M. Stieger (r.-k.) met 30 stemmen. In de vacature van den heer v. d. Weijde (lib.), die zioh niet herkiesbaar had gesteld als lid der Provinciale Staten, is benoemd de heer J. M. van Bommel van Vloten (lib.) met 23 stemmen. Op den heer Van de Swart (c.-h.) waren 7 stemmen uitgebracht, op den heer Joziasse (St. Ger.) 3 stemmen, op elk der heeren Kodde (St. Ger.), Sta verman (v.-d.) en Adriaanse (v.-d.) 1 stem en 7 stem men in blanco. Tot buitengewoon lid der Gedep. Staten, vacature v. d. Wart (c.-h.) werd gekozen de heer Kodde. DE BEURSWET. Misbruiken bij de Amsterdamsche bsurs. Bij het afdeelingsonderzoek van de wets ontwerpen tot wijziging van het zevende hoofdstuk A en tot wijziging en verhoo- gng van het zevende hoofdstuk B der Rijksbegrooting voor 1931 (door de Twee de Kamer aangenomen 16 Juni j.l.), vroe gen eenige leden of de Beurswet wel vol ledig wordt toegepast en of de minister niet den tijd gekomen acht om de gehee- le Beurswet in te trekken, of anders maatregelen te treffen om de wet ten volle te doen toepassen. Andere leden wenschten naar aanlei ding van het feit, dat de Commissie van Bijstand voor de uitvoering van de Beurs wet 1914 zal worden uitgebreid, de vraag te stellen of deze commisie ook iets heeft gedaan om de gevolgen der crisis minder ernstig te maken voor bona-fide beleg gers en in het bijzonder, of zij ook is op getreden tegen de misbruiken welke bij de Amsterdamsche beurs bestaan. Zij hadden hierbij in het bijzonder het oog op het kwaad, hetwelk voortvloeit uit het uit- leenen van fondsen, aangezien de baisse speculatie daardoor wordt aangemoedigd. Verscheidene beleggers hebben ten gevolge van dit misbruik groote verliezen gele den. De leden, hier aan het woord," meen den daarom vooral de aandacht te moeten vestigen op art. 6 van het Beursreglement, hetwelk wel spreekt van beleenen, doch niet van uitleenen van stukken. DE ZOMERREIS VAN DE KONINGIN. Uit Trois Epis wordt d.d. 7 Juli gemeld: De Koningin, vergezeld door prinses Ju liana, zal a.s. Vrijdag Trois Epis verlaten om het verdere zomerverblijf te eindigen in Tirol. De Koningin en de prinses rei zen per automobiel naar Bazel en van daar per trein naar Zürich, waar over nacht wordt om den volgenden morgen met de Arlbergbahn over den Brennerpas naar Tirol te vertrekken. Do koningin betrekt daar het aan een bekend Amsterdammer toebehoorend Schloss Lengberg, een oud, zeer schilder achtig gelegen kasteel, daleerend uit den tijd der Salzburger kerkvorsten, dat door zijn afgelegen ligging niet alleen voldoet aan den wensen naar een rustig verblijf, maar door de nabijheid van Grosz Vene- diger Matrei en Heilgenblut alle gelegen heid schept voor het ondernemen van toch ten in het prachtige Tiroler hooggebergte. Het verblijf in het uitstekend gelegen Trois Epis met zijn omgeving van schil derachtig bewaarde oude plaatsen als Kaysersberg, Ammerschiirr en Riquev.itz in dit zoo liefelijke gedeelte van den El- zas, werd als regel begunstigd met het prachtigste zomerweer. Handelaren in brandstoffen. De Bond van Nederlandsche handelaren in brandstoffen hield gisteren zijn 24ste algemeen© vergadering te Apeldoorn, on der voorzitterschap van den heer J. Bae- rends, Arnhem. In verband met het zilveren bondsjubi- leum werd besloten de 25ste algemeen© vergadering te Amsterdam te houden. De heer Sparenburg, Utrecht, bracht, als voorzitter der commissie-Warenwet verslag uit. Spr. deelde mede, dat tot den minster het verzoek is gericht om door een Huisbrandbesluit de Warenwet op den brandstoffenhandel toe te passen. Een bezoek bij de directie der Oranje-Nassau- mijnen heeft geen definitief resultaat op geleverd. De heer Sparenburg deelde mede, dat de commissie van een groot deel der kolen- handelaren verzet heeft ondervonden te gen het brengen van den kolenhandel onder de Warenwet. Namens het hoofdbestuur deed de voor zitter mededeelingen inzake de onderhan- Valkenburg l. Holel-Pens^TRIlHSSEII" Tel. 38. Pensionspr. fl. 5.en fl. 5,50. delingen omtrent aansluiting bij den Mid denstandsbond. De heer Sparenburg verklaarde, dat bij aansluiting het neutraliteitsbeginsel zou worden prijsgegeven. Spr. gaf de vergade ring den raad zich ten sterkste tegen de aansluiting te verzetten, daar de bond zich dan aansluit bij een vereeniging, die tracht alle sociale wetgeving 3top te zetten. (Bij val van vrijwel de geheele vergadering). Besloten werd, het volgend jaar een voor stel tot al- of niet-aansluiting op de agen da te plaatsen. Krachtig werd geprotesteerd tegen het feit, dat te Amsterdam vanwege de Staats mijn de kolen 20 cent per mud goedkooper konden worden verkocht, aangezien de vergadering van meening was, dat thans, nu de communicatiemiddelen over het ge heele land zoo uitgebreid zijn, het niet langer aangaat alleen de zoogenaamde „natte" plaatsen, waar ook Amsterdam toe behoort, een bevoorrechte positie te doen innemen door het verstrekken van een re ductie van 20 cent per ton. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Aanrijdingen met doodelijken afloop. Dinsdagmiddag trok de 3-jarige Jan Neijst spelenderwijs plots de straat over, toen een auto naderde. Het ventje werd tegen den grond geworpen en ernstig gewond opgenomen. Naar het ziekenhuis „Eudoxia" te Rotterdam overgebracht, is het jongetje des nachts overleden. Gisteravond omstreeks- 7 uur kwam de 7-jarige J. Bosveld te Dieren, toen hij zijn hondje voor een auto wilde weg trekken, te vallen, met het gevolg, dat de knaap zelf overreden en gedood werd. Tusschen twee auto's geraakt. Gistermiddag omstreeks drie uur reed de 17-jarige H. Oostdijk op zijn fiets ach ter een autobus. Deze moest remmen voor een uit tegenovergestelde richting komende autobus. Oostdijk reed met zijn fietst tegen de eerste bus en kwam met zijn hoofd tegen de andere auto te recht. Hij bekwam een hersenschudding en een ernstige 'hoofdwonde. Per auto is hij naar de ouderlijke woning overge bracht. Door de tram gegrepen. Dinsdagavond is- nabij de Amsterdam sche Poort te Haarlem door de electri- söhe tram HaarlemAmsterdam een 14- jarige jongen op de fiets aangereden. Hij geraakte tusschen den baansohuiver be kneld en werd een eind meegesleurd. Naar de Maria-Stichting overgebracht, bleek, dat hij het linker-onderbeen had gebroken. Zijn toestand is naar omstan digheden gunstig. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Wielrijder door een trein gegrepen en gedood. Op den onbewaakten overweg te Zeven huizen (Z.-H.) heeft Woensdagmiddag een ernstig ongeval plaats gehad. Drie jon gelieden, achter elkaar rijdend, wilden den overweg passeeren. Door den hevi- gen tegenwind la-gen zij gebukt over het stuur, waardoor zij een slecht uitzicht hadden op den onbewaakten overweg. Hierdoor werd de 19-jarige A. R. uit Rot terdam door den trein gegrepen en op slag gedood, terwijl zijn fiets totaal ver splinterd werd. De beide anderen kwamen er met den schrik af. HET ONGELUK OP DE MAAS. De lijken der beide verongelukten gevonden. Uit Oeffeit wordt ons gemeld De lijken der twee vermisten uit Cuyck zijn thans uit de Maas opgehaald. Gis termiddag te omstreeks 5 uur werd het lijk van J. v. d. Hoogen, een 24-jarigen landbouwersbnecht te Miltbeek Ottersum, nabij de veerpont aangetroffen. Een broer van het slaohtoffer was juist ter plaatse. Het lijk is onder politietoezicht overgebracht naar het klooster van de Eerw. Zusters te Cuyck. Hedenmorgen te circa half 7 is ook het lijk van den 30-jari-gen landbouwers- knecht Th. de Bruin, eveneens afkom stig uit Miltbcek Ottersum, tegenover de moutfabriek Lacco uit de Maas opge haald en naar hetzelfde klooster ver voerd. Door een paard doodgetrapt. Door het sohichtig worden van een paard, dat de 22-jarige landbouwersknecht Meulebeek moest wegbrengen, kwam deze zoodanig te vallen, dat hij van het paard een trap opliep. M. werd aan den schedel verwond en bekwam een zware hersenschudding. De jongen is aan de bekomen wonden overleden. DE WORST VERGIFTIGING TE ERICA. Haagsche familie eet van dezelfde worst. Het geval van massa-vergiftiging heeft in het vreedzame dorpje Eraca vee-1 vrees en leed gebracht. Zrooais men weet hebben zich na het eten va-n leverworst iai dertig tot veertig gezinnen vergiftiging-s verschijn selen voorgedaan, waardoor 150 tot 200 per sonen, ma-nnen, vrouwen en kinderen ern stig ziek zijn geworden. Terwijl een kind reeds is overleden. Erica is een arm veendorp, gelegen aan het StieLtjeskanaal in de provincie Drente, deel vain de gemeente Emmen. De arbei dersgezinnen daa-r kunnen zich weinig weel de veroorloven en hun voedsel is schraal. Maar des Zaterdagsavonds als het week loon ontvangen is, dan gaan de huisvrou wen haar inkoopen d-oen en da-n tracteeren zij zich en haar gezin op leverworst, de z.g. bak worst. Voor vijftien cent per pond is die reeds te koopen en het is geen zeldzaam heid als er drie of vier pond va-n deze worst door één gezin verorberd wordt. De slager Doevendans te Erica had Za- tedagavond ook weer deze worst te koop. Meer dan honderd pond had hij verkocht, met vermoedende welke gevolgen dit na zich zo-u sleepen. Hij kon diit ook niet we ten, omdat hij reeds heel lang diezelfde worst verkocht tot groote tevredenheid van zijn klanten. Maar of er ditmaal een ziek va-rken geslacht was, of dat er een st-uk be- dlorven vleesch in de worst terechtgekomen is, niemand kan dit nu reeds zeggen. Een feit is, dat Zondag in vele gezinnen zij die van de worst gegeten hadden last kregen va-n hevige buikpijnen, hoofdpijn, d-iarrhee en bra-ken, aldus de „Tel." Een veenarbeider is gehard en loopt niet spoedig naar den dokter. Men dacht dus algemeen, dat het wel over zo-u gaan. Zoo kwam het dat Maandagmiddag pas bekend werd we'.ke vreeselijke gevolgen het gebruik van de worst na zich had gesleept. Van school bleven de meeste kinderen thuis, mannen bleven weg van hun werk en toen de kinderen van veldwachter Veld Maan dagmiddag thuiskwamen, hoorde hij voor het eerst, wat er aa-n de hamd Was. De meening van den dokter. Wij begaven ons, aldus het blad, daarna naa-r den dokter, den heer A. J. D. Stukje. Het wa-s des avonds acht uur en toch stond de wachtkamer vol patiënten, zelfs stonden zij nog op straat hun beurt a-f te wachten. Ondanks den afma-ttenden dag, dien hij ach ter den rug had, vond de dokter nog even tijd om te bevestigien, dat uien hier inder daad te d-oen had met een zeer ernstig ge val van vleesch vergiftiging. O-ngeveer dertig gezinnen met 100 tot 150 patiënten hadden zich bij hem aangemeld en hij vreesde, dat er nog wel meer zieken zouden zijn. De ziekte openbaarde zich in den vorm van maag- en darmstoonnissen, d-iarrhee en brakingen, gepaard gaande met zeer hooge koortsen, algemeen verval van krachten, hoofdpijn en spierpijnen. De ziek te v-er-toonde dadelijk het beeld van infec tie en het meest waarschi-nlijke is, aldus de dokter, dat men hier met een soort para typhi!,s te d-oen heeft. Het eerste gezin, waarvan hij bericht kreeg, besfond uit vijf personen, waarvan vier zieken waren, ter wijl één kind, dat niet van de worst gege ten had, gezond wa-s gebleven. Er kwamen hem ook zeer ernstige geval len ter kennis en het is nog niet uitgeslo ten. zoo zeide onze zegsman, dat er ook uog wel enkele sterfgevallen zullen voorkomen, vooral bij kinderen. Hoe jonger zij waren, hoe zieker. Na ons bezoek aan den dok-ter spraken wij nog den veldwachter, d-ie ons een schril beeld ophing van de ellende, die de vergif tiging teweeggebracht- had. Hij had vandaag een uitgestrekt gebied doorkruist en e-r wa ren gezi-n-nen, waar- de vader, moeder en zes bot acht kind-eren, hevig pijn lijdend, in bed werden gevonden. Doktershulp konden zij in vele gevallen niet krijgen, omdat er niemand was die den dokter kon waar schuwen. Van één gezin was een zoontje van school niet thuisgekomen, zooda-t hij waarschijnlijk oud-er weg wa-s blijven liggen. Een jom-geman, die met verlof thuis wa-s, was naar zijn garnizoen te Assen terugge keerd en daar zeer ernstig ziek geworden. Een ander gezin wa-s Zondag naar Den Haag: vertrokken en had vier pond va-n de bewuste worst meegenomen. Als zij va-n de worst gegeten hebben, en dat- is zeer waar schijnlijk, moeten zij daar ernstig ziek zijn aangekomen. Te Den Haag. De Haagsche correspondent bezocht 1-n den laten avond de familie Prin-s in de De Genestet-Laan, waar mej. Prins zeer onge steld werd aangetroffen. Zij vertelde het volgende: Daar afgesproken was dat mijn zwager en zijn familie deze w'eek enkele dagen bij ons zouden komen logeenen, ging mijn man Zaterdag met- de auto naar Erica- en keer de Zondagmiddag met mijn zwager terug. Mijn rna-n, die uit Drente afkomstig is, heeft de gewoonte om bij zijn jaa-rlijksche bezoek aldaar de zeer speciaje leversworst, zooa-ls die daar bereid wordt, mee te brengen. Zon dagmiddag om 1 uur kwam mijn man hier aan. 's Avons aten wij brood, waarop wij leverworst deden. De jongste kinderen wa ren reeds naar bed, doch mijn zoon van 17 jaar at mede. Aanvankelijk merkte geen van ons iets bijzonders. Maar Maandag morgen, terwijl ik op de fiets zat, merkte ik dat ik onwel werd: ik kreeg hevige krampen en wa-s genoodzaakt mijn werk te staken. De krampen werden steeds erger en ik voelde mij doodziek. Ik heb een afschu- ve-lijken nacht doorgemaakt- Vanmorgen kwam de dokter, doch ik kon hem niet, mee- deelen wat de oorzaak mijner ziekte kon z.iin. Toen wij uit- Erica vernamen, hetgeen daar gepasseerd was, begrepen wij wat- de oorzaak wa-s. De dokter heeft de overge-b'e- - ven worst ter onderzoek in beslag genomen. Mag ik even kennismaken? Ik ben GIBBS. Zéér aangenaam. 'k Ben bekend door heel de wereld En te goeder naam en faam. Reeds tweehonderd twintig jaren (lk ben werkelijk zoo oud) Word ik door millioenen mensahen Als hun goeden vriend beseihou-wd. Elke week, op 't zelfde plaatsje, Waar U deze regels ziet, Kom ik U iets nieuws vertellen. Lees het, maar verlies^het niet. Wie dat wekelijbsche v,prafljija Uitknipt, is er mee gedaan: Leest U maar 'tf royalë aAucod, Dat hier duidelijk onderstaat. 6731 yCLl^GE DORENBOS. Iedere Donderdag, ojlgeveer tot^nidden December, zult U in deze courant, in de advertentie-pagii*,; een QTOBS-mededee-ling vinden. Als U de kleine moeite wilt nemen dezf' mede^eeling uit te knippen, waohten U aardige ver rassingen. 6731 12 verschillende knipsels geven recht- op een der volgende artikelen naar keuze 1 STAAF SCHEERZEEP IN METALEN KOKER 1 DOOS TANDZEEP, GROOT MODEL 1 GROOTE TUBE TANDPASTA 1 GROOTE TUBE CREME DE BEAUTé 1 DOOS POUDRE DE BEAUTé, MIDDELMAAT en op een mooi doosje met 5 monsters. Als U 6 knipsels heeft, kunt U ze Uwen leverancier reed-s t-oonen; hij geeft ze U direct terug na de nummers te hebben afgescheurd en hij biedt U het bovengenoemde doosje monsters aan. Deze 6 knipsels, tezamen met 6 nieuwe, voorzien van nummers, geven U daarna w-eer recht op een der bovengenoemde artikelen naar Uw keus. Uw leverancier beschikt, of zal -binnenkort 'beschikken, over een aantal enveloppen, waarvan hij er U op aanvraag een zal overhandigen en waarin zioh een circulaire bevindt, waarop nadere bijzonderheden. In deze enveloppe kunt U tevens de uitgeknipte advertenties bewaren. Mr. GIBBS ontvangt zijn correspondentie bij de TIBO PRODUCT-S COMPANY, Lange Leidschedwarsstraat 92, Amst-erdam-C. Inmiddels voelt mijn man zich ook wei nig prettig, terwijl mijn zoon in den loop van den dag eveneens hevige maagkramp kreeg. Driehonderd personen aangetast. Gegronde vrees voor be smetting. Dr. Miereonet uit Gioningen, die Woensdag sectie verrichtte op het lijkje van het 8-jarig meisje van 't gezin Stui- ling, heeft vastgesteld, dat vergiftiging de doodsoorzaak is geweest. Uit maat regelen door den geneesheer na beëin diging van het onderzoek genomen, kan worden afgeleid, dat besmettingsgevaar aanwezig wordt geacht. De teraardebestelling van het slacht offer heeft heden plaats gehad op de R. K. begraafplaats. Noch de vader, noch de moeder of verdere leden van het- gezin konden daarbij tegenwoordig zijn, daar zij tot de zeer ernstige patiënten bchoo- ren. Volgens opgave van de gemeentepo litie, die in opdracht van den burge meester en den geneeskundigen dienst een onderzoek heeft ingesteld naar het aantal patiënten, dat zich in den loop van Woensdag sterk heeft uitgebreid, be draagt dit thans ongeveer driehonderd. Verschillende autoriteiten 'hebben Woens dag en bezoek aan -het getroffen dorp gebracht, o.w. de waarnemend directeur van den landelijken gezondheidsdienst, dr. Waander te Nijmegen, de inspecteur van de Volksgezondheid te Groningen, dr. Ten Hopen, i-nspecteur van den Vee artsen ijkundigen Dienst te Leeuwarden en de directeur van den Bacteriolgischen Dienst te Utrecht. De burgemeester van Emmen, tot welke gemeente ook Erica behoort, de heer J. L. Bouma, heeft aan het Armbestuur op dracht gegeven om onmiddellijk te on derzoeben, welke bijzondere ondersteu ningsmaatregelen genomen dienen te worden, in verband met het feit, dat vele I patiënten in zulke behoeftige omstandig heden verkeeren, dat het meest noodige voor hun verzorging ontbreekt. Voorts werden monsters genomen van het kanaalwater uit de Verlengde Hoo- geveen-schevaart, daar dit water meer malen sterk verontreinigd is en dikwijls gebruikt wordt als drinkwater en voor voedselbereiding. Het is niet uitgesloten dat ook de slager dit water als zooda nig heeft gebruikt. DE MOORD TE KERKRADE. De oorzaak. I Maa-ndagnamicl-dag werd zooals reed-s me degedeeld. door den Landjager te A-lsdiorf gearresteerd M. Schirra, die Maandagnacht zijn kostbaas in de Kolonie Hopel doodde en diens vrouw ernstig verwond-de. De „Tijd" verneemt omtrent het bloedige drama nog de volgende bijzonderheden: Matthias SchiTra, in het Saarbekken ge boren, is twee-en-vijftig jaar oud en inva- lied mijnwerker. Sinds verschi'-lende jaren was hij bij den wegwerker Domi-nikus Pri- baz-ic in den ko-s-t. De onderlinge verhou ding was goed. Sinds d-e laatste weken wa ren er strubbelingen ontstaan doordat S. meende, dat zijn kostbaas en (of) zijn kost- vrouw de brieven opende, die hij van zijn in Aken wonende dochter ontving. Zondag was S. weer in het bezit va-n een brief va-n zijn dochter en den heelen dag liep hij met de idee rond, dat die brief weer wa-s ge opend en zorgvuldig toegcplakt. S. had zich zeer boos gemaakt en zou gezegd hebben: daar gebeurt nog wel iet-s. Des middags bezocht Schirra de kermi-s te He-rzogenrath en dronk daar veel alcohol. Het was reed-s laat toen hij huisvaart-s keerde. Hij bracht n-og een bezoek aan de kermis te Chèvremon-t. dronk nog meer al cohol en kwam ten slotte in de herberg Schillings, gelegen in hetzelfde pand, waar in de echtelieden P. woonden. Hier dronk S. opnieuw, schold op zijn kostbaas en sprak over he-t openen va-n' brieven. Het was ruim één uur toen Schirra, ve-rre va-n nuchter, de trappen opstrompelde, scheldend en lawaai makend, om zijn kamer op te zoeken. De echtelieden P. lagen reeds te bed, doch werden door het lawaai w-akker. Vr-ouw P. vroeg S. wait dait schelden had te beduiden en wat hij bedoeld© met dat openen va-n de brieven. Spoedig was ook P. present. Volgens verklaringen va-n S. nam P. een dreigende houding aan, of hij hem van de t-rap wilde gooien. Plotseling haalde Schir ra een browning u-i-t zijn broekzak en schoot hij twee kee-r op P., die in het hoofd ge troffen werd en neerviel. Daarna schoot hij twee keer op de vrouw, die achter haar man sto-nd. Een der schoten miste, het an dere schat trof haar in de borst. De bewoners van het huis snelden in al lerijl toe. De echtelieden P. lagen badend in hun bloed. P. zelf was reeds overleden. De kogel was door de hersens gedrongen. De vrouw-, die op 9 Febr. 1883 geboren is, werd naar het hospitaal te Kerkrade ge bracht. D'e Kerkraadsche politie wa-s weldra ter plaatse, maa-r Schirra, bleek intuss-chen reeds naar Dui-tschla-nd gevlucht. Onver wijld werd de Duitsche politie gewaar schuwd. Maandag kon reeds worden vastgesteld, dat S. gedurende een paar uren ha-d ver toefd i-n de woning van zijn zwager te Als- dorf. Daarna had hij zich naar Aken bege ven om er zijn dochter te bezoeken. Per postauto is S. Maa-ndagnamiddag w eer naar Alsdorf teruggekeerd. In de nabijheid va-n de woning van zijn zwager is S. door de La-ndjagers gearresteerd. Na zijn arrestatie toonde S. veel berouw ove-r zijn misdaad. Hij ween-de luid en verklaarde aan de Duit sche politie en den hoofdagent-rechercheur Genders uit Kerkrade. dat- hij n:iet kon be grijpen zoo'n misdaad te hebben gepleegd. Met P. had hij altijd op goeden voet geleefd. Alles was zoo plotseling gebeurd. Na het verhoor is de dader, die ove-rigens niet on- gunst:g bekend staat, n-aar de gevangenis te Aken overgebracht. D-aar hij van Duitsche nationaliteit is, zal hij niet aan de Nederlandsche politie worden uitge'everd, doch door de justitie te Aken worden ge vonnist. Of het eventueel openen van brieven d-oor het echtpaar P. intderd'aad de oorzaak is van de gruwelijke misdaad zal nog nader moe ten blijken. Schirna wa-s buitengewoon prik kelbaar. De alcohol heeft echter ook weer zijn aandeel in dit bloedige drama, waar door twee families in diepen rouw werden ged-ompeld. De moord te Utrecht. In verband met den moord op een jonge vrouw, vermoede'ijk in den nacht van 22 op 23 Mei, aan de Muntkade bij het Merwede- kanaal te Utrecht, is veertien da,gen gele den een inwo-ner van Zuilen, die den dag voor den moord met de vrouw gezien was, aangehouden en opgesloten. De ma-n is blij ven ontkennen, iets met den moord te ma ken te hebben en de justitie heeft na- on derzoek gemeend, geen termen te vinden om rechtsingang tegen hem te verleenen en heeft thans zijn invrijheidstelling ge1-:**

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6