BINNENLAND Lichtzinnige Jeugd DONDERDAG 9 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 standpunt werd zeer versterkt door de overweging van practiscben aard, dat de bestuurstaak van het Coll. van Gedepu teerden in twee afdeelingen A en B is ge splitst, waardoor bij het bezetten van één zetel de sterkste fractie op de voor bereiding van een groot aantal zaken geen invloed kan uitoefenen. Houdt men verder rekening met bet feit, dat een groot aantal vraagstukken door het Ooll. van Gedeputeerden zelfstan dig dus buiten de bemoeiing van Prov. Staten wordt afgedaan, dan zal, naar onze fractie vertrouwt, ook uwe Club met alleen inzien dat de invloed, van de soc.- dem. fractie met één vertegenwoordiger in het College op den dagelijkschen gang van zaken onvoldoende is, maar er ook toe wil len medewerken dat deze een sterkere be zetting krijgt. Naar ons oordeel is het volstrekt onjuist en onbillijk, dat gelijk thans de be trekkelijk kleine fractie van de R. K. Staatspartij 2 zetels bezet en de soc.-dem. fractie slechts één zetel krijgt toegewezen. Wordt bij de samenstelling van het col lege van Gedeputeerden het evenredig heidsbeginsel gekuldigd, dan zouden 3 ze tels toevallen aan de Rechtsche Statenclub (één aan de R.K., één aan de C.H. en één aan de A.R.), één aan de vrijzinnige groe pen en twee aan de S.D.A.P. Tenzij een eventueele bespreking tot een ander standpunt mocht leiden is dan ook onze fractie voornemens haar tweeden oandidaat te stellen in de vacature-Be rg- hols. Mocht uwe club of een der andere frac ties prijs stellen op een samenspreking met onze fractie, dan zijn. wij daartoe gaarne bereid". De heer Ter Laan (S.D.) deelde mee, dat van de vrijz. dem. fractie bericht is in gekomen, dat zij met dit standpunt acooord gaat; de liberale fractie echter stelde zich op het standpunt, dat er geen zoo groote wijziging in de samenstelling der Staren is gekomen, dat de voorgestelde verandering noodig is. De rechtsche fracties hebben eveneens geweigerd op het voorstel in te gaan. Spr. protesteert daartegen. Het stand punt van de liberalen was vier jaar geleden ook onjuist en men kan aan het bestaan van een onjuiste samenstelling geen recht ontleenen om die onjuistheid te bestendi gen. Hij bestrijdt verder de opvatting van de rechtsche fracties, die aan hun zetels in het college van Gedep. Staten vasthou den, ondanks het gebrek aan evenredigheid. De heer De Kanter (Lib.) beoogt, dat, wanneer wij stonden voor de samenstelling van een geheel nieuw college en volkomen vrij stonden tegenover de personen, de li beralen veel voelden voor het voorstel der soc.-dem. Maar de lib. zijn van meening dat ook rekening moet worden gehouden met de samenstelling van het college, zoo als het nu was en dat verkregen rechten geëerbiedigd moeten worden, tenzij er nieu we omstandigheden zijn, die tot een andere houding zouden nopen. De heer Werker (V.D.) acht, nu wij voor een nieuwe samenstelling staan, geen reden aanwezig rekening te houden met een bestaande samenstelling, die oneven redig is. Het gaat eenvoudig om de vraag: Wat is billijk? Als men zich stelt op het evenredigheidsstandpunt, dan moet men tob de conclusie komen, dat de soc.-dem. een zetel minder moeten hebben. De heer De Visser (C.P.) betoogt, dat in de rijen van het proletariaat de verkeer de gedachte is binnengedrongen, dat de Staat niet meer is het generaal-comité tol onderdrukking van het proletariaat. De soc.-dem. huldigen de uithollingstheorie, volgens welke het proletariaat het kuiken is dat in het burgerlijke ei zit, den inhoud daarvan verzwelgt en op een goeden dag uit het ei te voorschijn komt in een nieuwe wereld. Dat is een illusie, die leidt tot het aanvaarden van verantwoordelijke posities, waarin zij zich in geen enkel opzicht on derscheiden van de meest reactionnaire vertegenwoordigers van de bourgeoisie. Spr. herinnert aan wijlen mr. Troelstra, die zich in de oorlogsjaren met de andere partijen op hetzelfde militaristische stand punt stelde en aan den gewezen keizer Wil helm, die met succes tot de Duitsche so ciaal-democraten zeide: „Wij zijn allen Duitschers". Slechts één land doet aan dergelijke transacties met de bourgeoisie niet mee en dat is Sovjet-Rusland. Wat het College van Ged. Staten be treft, de heer Schaper heeft zioh in talrijke gevallen precies zoo reactionnair getoond als z'n medeleden in dat college. Spr. her innert aan de actie van de brugwachters voor den achturen dag. De heer Schaper die toen nog niet eens in het college van Gedep. Staten zitting had, doch alleen nog maar ernaar dong bestreed die actie met de opmerking: „Jullie wachten wel, maar werken niet". De heer Schaper zit nu sedert een aantal jaren in het college en hij komt er niet meer van los. Maar heeft hij daar ooit eenigen invloed van revolu tionairen aard gehad, heeft men ooit ver andering in de houding van het college ge merkt sinds de heer Schaper er in zit? De heer Schaper (S.D.): Geen woor den, maar daden voor de arbeidersklasse. De heer De Visser: Welke dan? Spr. meent, dat er geen enkele kan worden op genoemd en hij is overtuigd, dat deze situa tie niet zal veranderen, wanneer er twee leden van de S.D.A.P. in het college van Gedeputeerden zitting hebben. Alleen wordt het voor de bourgeoisie wat gemak kelijker, omdat de schijn wordt gewekt, alsof ook de arbeidersklasse in het colle ge invloed heeft verkregen, terwijl in wer kelijkheid de soc.-dem. Gedeputeerde klont jes eet uit de handen van de bourgeoisie vertegenwoordigers. Spr. eindigt met de verklaring dat de communisten geen accoord wenschen noch met de sociaal-democraten, noch met de bourgeoisie of de fascisten. Zij zullen revo lutionaire actie blijven voeren en stemmen op hun eigen candidaten. De heer Van Baren (A.R.) antwoordt de heer Ter Laan .ynog, dat de weigering van de reohtsohe Statenfractie is gemoti veerd op grond van de overweging dat in de verhouding van de partijen in de Prov. Staten sedert de jongste Statenverkiezin gen geen verandering is gekomen, die een andere verdeeling der zetels in het college van Gedeputeerden wettigt. Spr. meent, dat het politieke debat ge voegelijk kan worden uitgesteld tot de be grooting, en dat thans wel tot stemming kan worden overgegaan. De heer Ter Laan repliceert en zegt, niet op de rede van den heer De Visser te zullen ingaan. Alleen wil hij betoogen, dat, hoe sterker de arbeidersklasse is vertegen woordigd in de besturende colleges, des te sterker zij haar machtspolitiek kan doen gelden. Spr. handhaaft zijn standpunt dat, waar meer dan een vierde van de bevolking in de Provinciale Staten van Zuid-Holland is vertegenwoordigd, deze verhouding zal ook in het college van Gedeputeerden behooren te weerspiegelen. De heer De Visser (Comm.) repliceert en beoogt, dat van eenigen maohtsinvloed der S.D.A.P. in de besturende colleges nim mer is gebleken. De stemming. De verkiezing van de heeren Von Fisen- ne, Borghols, Heukels, v. Boeyen en Scha per hebben we reeds gisteren gemeld. Bij de stemming ter voorziening in de vacature-Crena de Iongh (lib.) worden 79 stemmen uitgebracht, waarvan 70 op mr. J. D. Verbroek (lib.), 3 op Kersten, 2 op Gar denier (s.-d.), 2 op L. L. H. de Visser, l op P. J. de Kanter en 1 blanco, zoodat geko zen is mr. Verbroek, die deze benoeming gaarne verklaart te -aanvaarden, eveneens onder dankzegging voor het vertrouwen, dat blijkens deze verkiezing in hem wordt gesteld. Ten slotte wordt met 49 van de 75 stom men (tegen 21 op den heer van Zadelhoff en enkele verspreide stemmen) tot buiten gewoon lid van Gedep. Staten gekomen de heer W. Warnaer (A.-R.) die deze benoe ming aanvaardt. Nadat trekking der afdeeling heeft plaats gehad stelt de voorzitter voor de zitting te hervatten op Dinsdag 21 Juli te elf uur v.m. Heirtoe wordt z. h. s. besloten, waarna te ruim halftwee de vergadering wordt ge sloten. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Vrijdag 10 Juli. Huizen, 298 M. Algemeen Programma. Verzorgd dioor de NORIV. 8.00 Schriftlezing. 8.159.45 Gramofoonpl. 10.30 Ziekendienst- 11.0012.30 Gramofoonpl. 12.302.00 Concert G. Strassbourg (bas- bariton), H. Herman (viool), H. v. d. Horst Jt. (cello), Mevr. R. A. v. d. HorstBleek rode (piano). 2.00 Gramofoonpl. 3.004.30 Concert Mevr. H. Ludolph Geysen (sopraan), Mevr. J. v. d. Meent Walter (alt), G. Hengeveld (piano). 4.304.45 Gramofoonpl. 5.00 H. J. Steinvoort: „Een eenvoudige hanglamp". 5.306.30 Orgel concert J. T. Schadldelee. 6.30 Radio-dokter. 7.00 A. J. Herwig: „De kamerplanten in deze maand". 7.308.45 Volkszangdag te Delft door 2000 Schoolkinderen o.l.v. G. J. v. Veldho ven. Begeleiding: Muziekkapel „St. Frau- ciscus" te Delft. 8.45 Dr. G. P. Ma-rang: „Het meer van GaLi-ea". 9.1510.45 Concert Chr. Radio-orkest oLv. G. Stam. M.m.v. P. v. d. Hurk (pic colo). 10.00 Vaz Dias. 10.4511.30 Gramofoonpl. Hilversum, 1875 M. 6.45—7.00 en 7.30—7.45 Gymnastiekles (VARA). 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht dtoor E. v. Praag. 10.30 Ziekenuurtje (VARA). 11.30—12.00 Gramofoonpl. 12.15—2.00 Concert Omroeporkest o.l.v. N. Treep. 2.00—2.30 H. L. F. J. Deelen: „Jeugdher bergen, echt iet-s voor de vacantie". 2.304.00 Concert AVRO-kwartet. 4.00 Orgelspel Joh .Jong. 4.30 Voor de kinderen. 5.15 Concert V A'KJA-orkest. 6.00 Ed. Polak: „De taak van het Ge meentebestuur ten opzichte van de Openba re School". 6.15 Vervolg concert. 6.45 Actueel Allerlei d«oor het N.V.V. 7.00 Vervolg concert-. 7.30 Folitieber. 7.45 J. Snellebramd„De nieuwe studio's der VARA". 8.00 Lezing. 8.30 Concert. Met muzikale medewerking van Bram Mendes (viool) en M. van Ijzer (piano). 9.00 Dr. J. A. de Koning: „Vaderlands liefde en Menschheidsverba-nd". 9.30 Concert. 10.00 Vrijz. Gods. Persbureau 10.05 Vas Dias. 10.15 Concert. 11.00—12.00 Gramofoonplaten van de VARA. De nieuwe Gedeputeerden van Z.-Holland. Mr. J. D. Verbroek (die gekozen is in de vacature mr. A. Crena de longh) vestigde zich als advocaat in Den Haag in 1894. Hij nam reeds dadelijk deel aan het openbare leven en werd in 1896 benoemd tot- secre taris van de Kamer van Koophandel, al daar, welke functie hij tot 1910 bekleedde. In dat jaar werd hij gekozen tot lid van den gemeenteraad en bij de verkiezing van wethouders in datzelfde jaar werd hem de functie van wethouder van onder wijs opgedragen, als hoedanig hij zeven jaar werkzaam was. Daarna maakte hij nog tot 1919 deel uit van den gemeente raad. De heer Verbroek werd in 1927 tot lid van de Prov. Staten gekozen. Hij is voor zitter geweest van de afdeeling Den Haag van de liberale Staatspartij De Vrijheids bond en maakt thans nog deel uit van be sturen en colleges op verschillend gebied. LICHAAM EN ZIEL. In een tijd van bot materialisme is een conflict tus-sehen de waarden van het lichaam en de ziel e-en maar al te vaak voorkomend. verschijnsel, waarbij het lichaam dikwijls als hoogste waarde zege viert. Ook het materieele leven, dat onverbre kelijk vastzit aan het lichaam van den mensch heeft zijn waarde, voor ons als middel tot iets hoogers, een middel daar om, waaraan de noodige aandacht en zorg moet worden besteed. Waarom wij dit hier neerschrijven? Om dat wij de aandacht eens willen vestigen op onze Katholieke ziekeninric-htingen, waar de Zusters der liefdadigheid, die voorbeelden zijn van naastenliefde, dage lijks van den vroegen morgen tot den ia- ten avond zioh zei ven wegschenken in ar beid en opoffering en zoo bij hun zorg voor die lichamen tevens een voorbeeld en ver kwikking zijn voor de ziel. Beter dan waar ook leert de zieke daar de waarde van het lijden, de berusting, die tevredenheid brengt en overgave, een ziele toestand, die van zno groote waarde is. En het schijnt noodzakelijk te zijn, dat deze belijdenis van Katholieke naasten liefde en Katholieke zelfopoffering onder de oogen komt van hen, die de waarde, missohien zelfs wel de noodzakelijkheid van verpleging in een geheel Katholiek milieu, niet inzien. Voor ons, Katholieken, is de meest ge- wenschte ziekenverpleging die van onze eigen liefdezusters, die niet alleen het liobaam verzorgen, maar daarbij ook de ziel niet vergeten. Een angst voor het voorbeeld, dat van zulke zelfopoffering uitstraalt, een angst om met het dagelijkscih voorbeeld van die zelfopoffering de moreele dwang te voelen van zelf het mes te moeten zetten in eigen materialisme, sahijnt sommigen, zelfs hen die groot heeten, te drijven naar bestrijding, naar afkeer. Maar wij, Katholieken, wij weten, aan wie wij ons leven kunnen toevertrouwen en waar wij behooren te zijn. Daar, waar naast de zorg voor ons lichaam, ook is de beste zorg voor onze ziel. PROVINCIALE STATEN VAN ZUID-HOLLAND. De vergadering van Provinciale Staten van Zuid-Holland werd gisterochtend 11 uur onder presidium van jhr. mr. dr. Van Karnebeek voortgezet. Aan de orde is de verkiezing van zes le den van Gedeputeerde Staten, wegens pe riodieke aftreding van de overigen. De heer T e r L a a n (s.-d.) vraagt in ver band met deze verkiezing het woord-. Hij wijst op het belangrijk karakter van het College van Gedeputeerden, met name op de zelfstandige taak, die dit College heeft ten opzichte van de controle op gemeente besturen. Spr. betoogt, dat, nu een nieuwe verkie zing van Gedeputeerden aan de orde is, een betere verdeeling van zetels behoort plaats te hebben, waarbij aan de S.D.A.P. twee zetels worden toegekend in pl. van één. De S. D. Statenfractie heeft zioh d-d. 1 dezer met een brief gericht tot de Reclit- sehe Statenclub en tot de Vrijheidsbond- sche en de vrijz.-democratische Statenfrac ties. Deze brief luidde als volgt: „In haar bijeenkomst van 28 Juni j.l. be sprak onze fractie o.m. de samenstelling van het College van Gedeputeerden. Zij stelde zioh op het standpunt, dat, waar de soc.-dem. fractie méér dan een vierde deel van de bevolking van de prov. Zuid-Hol land vertegenwoordigt, zij naar recht en billijkheid op twee zetels in bedoeld col lege aanspraak mag maken. Dit op principieele gronden ingenomen FEUILLETON door ARTHUR APPLIN. 55) Eerst Egypte. De groote woestijn, waar in hij blikte bij het varen door het Suez- Kanaal. De Roode Zee, met in de verte de vage silhouetten van den Sianï, in zijn geest had hij de geschiedenis van het Is raëlitische volk, den grooten tocht door de woestijn naar het beloofde land weer zien herleven. Was ook hij niet uitgegaan naar eep beloofd land Maakte ook hij nu niet ongeveer eenzelfde reis? Een icis naar een nieuw vaderland, terwijl hij voor altijd aan zijn eigen land vaarwel had ge zegd Wat was alles wonder-schoonGibral tar, Malta, Aden, Colombo. Penang. en nu dit land. Het diepst had hij zich steeds getroffen gevoeld door het feit, dat, over al waar de boot aanlegde, ook de Britsche vlag ergens wapperdezij scheen hem niet te willen verlatenook nu nief ginds in de verte wapperde ze, beheerschtc ze de zeeën en zee-engten, ze was de ko ningin der wereldzeeën, overal Hij hoorde ook hier, zooals overal el ders, Engelsche volksliederen weerklinken Het oude lied „Home- sweet home" had hem nagenoeg overal in de ooren ge klonken, hetzij van verre, hetzij van dicht bij.... daar hoorde hij het weer neuriën, onderbroken door het geklots vari de gol ven tegen den romp van de boot. Plot seling klonk hem het Engelsche volkslied in de oorenWat was het toch heerlijk wat was het toch heerlijk vrij te zijn. zich zijn eigen heer en meester te gevoe lenoveral Cotton, denk- er aan, dat je 'n zonne steek zult oploopen, als je daar zoo zon der hoed blijft staan. Zet je hoed op, ke rel. Rupert schrok op.... De heerlijke droom was verdwenen. Zijn medepassagier, een man van ongeveer vijftig jaar, met 'n vrien delijk gladgeschoren gezicht, 3tond achter hem. Zij hadden tijdens de reis, die vier weken had geduurd, vriendschap gesloten. De man keek Rupert lachend, met geest driftige oogen aan. 't Is toch wel fijn, als banneling zoo af en toe iets van je land te hooren, vindt je niet? Ken je 't gezegde niet: Wat weet iemand van Engeland af, die alleen Enge land heeft gezien? Die dat- geschreven heeft, heeft meer gezien dan Engeland al leen. Kun je je indenken, dat er millioenen luilakken zijn, die op dit oogen blik in En geland zitten en er niet aan denken, wat Engeland's macht feitelijk voor hen betee- kent? Want 't brood, dat ze eten in het vaderland, danken ze aan het werken van ons, de bannelingen. Zie je daar die groo te balen?ginds?'t zijn wollen stof fen van de Manchestersche fabrieken af komstig, doch gemaakt met Indische grond stoffenZie je de kisten daar? Dat is de thee, die de Engelschman over een paar maanden lekker zal savoureeren, thee, die per ons en per half ons in ieder win keltje zal worden verkocht!.... Zie je daar die boot met haar zwarte schoorsteen pijpZe laden nu zakken.... sago vooi de jeugd -en de babies!.... En zoo kunnen we tot in het oneindige bijna voortgaan. Verbazend!.... Inderdaad. Rupert stond verbaasd. Dat was alles in enkele weken geweldig veranderd! Zie je dien kleinen kruiser daar? Pat terson was enthousiast. Het is haast on gelooflijk, doch 't is werkelijk zoo dit is de eenige Britsche oorlogsbodem in een omtrek van ongeveer duizend mijl, of schoon dit toch een van de belangrijkste routes is van den wereldhandel.... Neon, dat is geen BritDie groote bodem is een Duitscher en die ginds met z'n zier dikke zwarte schoorsteenpijpen :.s een Ja- panees en daarachter ligt een Rus. Zie je geen contrast tusschen de geringe kracht van onze nationale vloot en de grootte van het gebied, dat door ons bestuurd en verdedigd moet worden Rupert knikte. Zijn geest kon dat alles rug niet verwerken Vojr zich zag hij weer Ruby Strode... Hij had ;c einde van den tocht bereikf. Hij was vrijEn nu Zeg Cotton, heb je al 'n besluit geno men met het oog op je nieuwen werk- kiiug? Je hebt m'n aanbod nog steeds niet beantwoord. Je kenr.is inzake mijnen, zou ine groote diensten kunnen bewijzen in Borneo, ofschoou je geen emddip'oma als mijn-ingenieur hebt. Het is hard werken, gevaarlijk werken soms, juist i*,u»ai> je al heb gezegd, wanr we gaan een bezoek brengen aan de hardnekkigste koppensnel lers, de Murut •'ammen. 't Zal vermoede lijk wel twaalf maanden duren oor we naar de beschaafde wereld teruggaan. Rupert keek hem rqcht in de oogen. Patterson was iemand met 'n blanco ver leden, dat wist hij. Hij was door en doov eerlijk. Ik heb over alles nog eens grondi nagedacht en heb besloten uw aanbod te aanvaarden, althans wanneer u genegen bent, me in dienst te nemen, als u de re den van m'n verblijf hier kent. Ik kan u niet alles uitleggen, doch ik zal u wel zeg gen, wat u noodzakelijkerwijze dient te we ten. Ga met me mee naar m' nhut en ik zal u alles vertellen. Ze zaten zamen in den salon van de boot. Niemand anders was er. Vele uren hadden ze er samen doorgebracht; zoowel tijdens storm als zonneschijn, in gevaar en genoegenze hadden elkander leeren kennen, beter dan dit ooit op het land het geval zou zijn geweest. Echte vriendschap, gedragen door wc- derkeerig respect, had Rupert en Patter son gebonden. Rupert waardeerde deze in bijzonder hooge mate. Want het aanbod van Patterson beteekende voor hem, dat hij door dezen ten volle vertrouwd werd. Hij kreeg een gevoel van verlichting, dat hij sinds lang niet meer gekend had, want voor de wereld was hij nog steeds nummer 381 geblevende chèque-vervalscher Ru pert Dale. Patterson had hem een werkkring aan geboden. Een werkkring, die hem bijzonder aantrok. Doch nu besefte hij ook, dat hij dezen werkkring, dit vertrouwen, dat hem zoo spontaan geschonken werd, niet mocht aanvaarden, dat hij deze vrendschap niet mocht aanhouden een band, die voor hem zoo ontzettend veel beteekende tenzij hij Patterson vertelde wie en wat hij wasEen ontsnapte veroordeelde, een misdadiger, op wiens hoofd een prijs stond Werkelijk een alleszins betrouwbaar makker bij een zoo gevaarlijken tocht, in ezelschap van een door en door eerlijk man Daventry, 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.05 Openingsplechtigheid van het Nieu we Dok van Shiel&haU, Glasgow in tegen woordigheid van Hunne Majesteiten De Koning en Koningin van Engeland. 1.05 Orgelspel door L. H. Warner. I.502.50 Gramofoonpl. 4.20 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6/20 Lezing en Berichten. 7.00 Concert. 7.20 Lezingen. 8.05 „The Rebel Maid" van M. Philips. 9.20 Berichten en Lezing. 9.55 Concert. Militair Orkest. II.2012.20 Dansmuziek. „Radio-Paris", 1725 M 8.05 Gramofoonpl. 12.20 GxamofooinpL I.25 Gramofoonpl. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Gramofoonpl. 9.05 Concert, orkest, vocale en instrumen tale solisten. Kalundborg, 1153 M. 12.20—2.20 Orkestconcert. 3.505.50 Orkestconcert en zang. 8/209.20 Orkestconeert. 9.4510.05 Liederen-voordracht. 10/2011.20 Orkestconeert en zang. II.2012.50 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 7.258.20 Gramofoonpl. 11.0011.35 Gramofoonpl. 12.20 Gramofoonpl. I.252.50 Orkestconcert en harp-soli. 5.206.20 Orkestconcert. 8.209.05 Gramofoonpl. 9.20 Concert en voordracht. 10.30 Berichten en tot 11.20 Gramofoonpl. II.20—12.20 Brussel, 5 08,5 en 338,2 M 508,5 M.: 5.20 Orkestconeert. 6.20 Orkest concert. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Harpspel. 8.50 Zang. 9/20 Concert-, orkest en piano. 338,2 M.: 5.20 Orkestconcert en piano- sodi. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Gramofoonpl. 8,50 Concert, orkest en koor. Toespraak. Z e e s e n, 1635 M. C.a. 7.00—7.50 Gramofoonpl. 10.55—12.20 Berichten. 12.20 Gramofoonpl. 1.152.20 Berichten. 2.203.20 Gramofoonpl. 3.204.20 Lezingen. 4.20—5.20 Concert. 5.20—7.50 Lezingen. 7.50 Dansmuziek. 9.10 Berichten. 9.20 Ums goklene Kalb" ren Dooden dans van heden van Rud Riet-h. 10.35 Berichten en vervolgens concert Hij is penningmeester vnn het Knn. Con servatorium, ondervoorzitter van de afd. Den Haag van Toonkunst, curator van de gymnasia, voorzitter der commissie van toe zicht op het M. O. B. (handelsonderwijs) en voorzitter van het Boekenfonds, dat boeken verschaft aan onvermogende leer lingen. VERKIEZINGEN GEDEPUTEERDE STATEN. Provincie Friesland. De leden van Gedeputeerde Staten zijn herkozen. Provincie Drente. Herbenoemd zijn de heeren K. Brok (s.-d.), J. Huges (lib.), G. C. Lunsink Mej'er (v.-d.) en B. Söhuurman (a.-r.), allen met 32 van de 33 uitgebrachte stemmen. Spreken, alles vertellenzou het niet als resultaat hebben z'n eenigen, wer- kelijken vriend te verliezen? Zou zijn werkkring gehandhaafd blijven? Zou hij niet worden aangehouden, om terug naar Engeland te worden gezonden? Dus terug naar de gevangenisnaar die hel, waarin je levend begraven zit. Vooruit!Hij moest het er op wagen. Hem stonden echter slechts twee wegen open: Patterson te verlaten en z'n eigen weg te gaan.... wat dan?.... of alles te vertellen. Eerst was hij vast besloten niets te zeggen, Patterson te verlaten en alleen z'n geluk te probeeren. Doch bij het zien van de Britsche vlag. die wapperde van de gebouwen in de ha vensbij het hooren van de oude volks liederenwaren z'n gedachten een an dere richting uitgegaan hij zou toch alles maar zeggen en zijn lot in Patterson's handen stellen. Hij dacht ook aan z'n vader, aan Mar- jorie en Ruby Strode, de vrouw, die hij nog zoo zielsflicf had. Zouden ze hem ook niet aangeraden hebben de kans te wa gen? Dus vertelde Rupert aan z'n nieuwen vriend alles, z'n leven in Devonshire, z'n leven als student in Londen, de chëque- vervalsching, waarvan men hem ten on rechte beschuldigde, zijn verblijf in Prin- cetown en z'n ontsnapping. Hij noemde geen namen, poogde niet zichzelf vrij te pleiten. (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5