GROOTE OPf 1UIMING O J.M. KROL, BESTRAAT 149 LUCHTVAART UIT DE OMGEVING WOENSDAG 8 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BI AD PAG. 7 FABRIEK TE LEIDEN SPORT VOETBAL Leidsche Politie Sport Vereeniging. Gisteravond vond de aangekondigde wed strijd plaats tusschen een L. P. S. V. comb, en het H. B, S.-elftal, om een fraaie beker, uitge loofd door laatstgenoemd elftal. Als te ruim 7 uur Graafmans laat begin nen, plast een druilerig regentje op de spelers en het weinig talrijke publiek neer. De spelers laten zich echter niet door het slechte weer ontmoedigen en vol enthousiasme beginnen zij. Hoewel het spel van de jeugdige H. B. S.'ers onmiskenbaar vlugger is, is aanvankelijk van eenig overwicht geen sprake, en weet van Hoeien na een kwartier spelen de score te ope nen en de politie de leiding te geven (10). Door een handsbal in het beruchte gebied van de politie komt spoedig de gelijkmaker. Na een korte onderbreking door den regen komt Daarna pakken de politiemannen de zaak wat krachtiger aan en zij weten kort achter elkaar tweemaal te scoren. Tenslotte komt het einde van dezen prettigen wedstrijd met een 31-overwinning voor de politie. Morgen worden de serie-wedstrijden om de Trianon-beker geopend met een wedstrijd L. P S. V.„Belasting-ambtenaren". Het Leidsch Politie Muziek Gezelschap zal bij deze opening zijn medewerking verleenen. Het elftal komt met onderstaande opstelling uit: Van Es Van Dorp v. d. Ham Lagerweij Slot v. d. Tuin Verstraten Clements v. d. Laan Terveer van Hoeien De wedstrijd vangt om 7 uur des avonds aan op het terrein Zoeterw. Singel. Programma voor Woensdag. Voor vandaag zijn o.m. de volgende partijen vastgesteld Baan 1: 11 uur: Zappa-Nelwan2 uur: KawachieVan Eek. Baan 2: 11 uur: HullmannNielssen; 2 uurMaiermr. J. Ba Kan. Baan 3: 11 uur: SatchDreesman. Baan 4: 11 uur: ToussaintLüttjens. aan 5: 11 uur: mevr. Wilkensmevr. v. Lindonk. Baan 6: 11 uur: mej. Swartmevr. v. Lindonk. Baan 7: 11 uur: Sissenerwinnaar Thoo- lenHeymans. Baan 8: 11 uur: SchafferDe Quant; 2 uur Hanschwinnaar DreesmanHenro- tin. WATERPOLO De Zijl II—H.Z. en P. C. (Veter.) Gisteravond om kwart over 8 werd in de Zwem-Inr. „De Zijl" bovengenoemde wedstrijd gespeeld voor de Haagsohe oom petitie, welke in een verdiende doch zwaar bevochten overwinning voor de Zijl eindig de. De eerste uitworp is voor de Zijl en het is Blansjaar, die keihard in handen van den keeper schoot. Even daarna zocht de zelfde speler het doel eenigszins te hoog. Aanvallen van de H. Z. en P. C. worden door de veel snellere Zijl-achterhoede on schadelijk gemaakt. De rust gaat in met 00. Onmiddellijk na de rust valt de Zijl fanatiek aan en bij een aanval wordt Kraaijenbrink binnen de 2 Meter zonder bal ondergeduwd, waaruit een strafworp volgt voor de Zijl en dezelfde speler schiet dan onberispelijk in (1—0). Nu volgt een schot op het Zijldoel, doch de keeper werkt weg; van der Mark zwemt op, geeft over, doch de bal komt in handen van H. Z. en P. C. Nu is het Castelein, die den bal weet te bemachtigen, hij zwemt goed op en plaatst in gedekte positie naar den vrijlig- genden Kraaijenbrink, die onhoudbaar in schiet. Daarna komt het einde en heeft De Zijl II haar 3de overwinning in de wacht gesleept. Bilthoven I—A. Z. C. I. IN 'T SCHOENEI «MAGAZIJN VAN AANVANG D^Nj 10 UUR Een groote partij restap Mn zoo goed als cadeau! Goederen buiten de opruiming I0°|o korting. KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. JAARVERSLAG 1930-1931. Aan het jaarverslag 19301931 van den N. K. B. ontleenen wij het volgende: Op 30 Juni j.l. waren ingeschreven 116 clubs met 5647 leden. Op 30 Juni van het vorige jaar waren deze cijfers 113 ên 5070, zoodat eeen vooruitgang valt te constateeren van 3 clubs en 577 leden. Verblijdend is- het te kunnen vaststel len, dat de in vorige hondsjaren begon nen stijging van het gemiddelde aantal leden per vereenigdng zich heeft voort gezet. Wederom is dit cijfeer gestegen en wel van 45 tot 48. De secretaris wijdt voorts een groot gedeelte van het verslag aan de nu af- geloopen competitie, terwijl ook de jaar verslagen der diverse commissies zijn op genomen. Gememoreerd wordt voorts- het ver dwijnen na 28 jaar van „Korfbalrevue", het officieel orgaan. De Korfbalrevue, zooals deze drie jaar is verschenen, is in zekeren zin een tus- sohenvorm geweest. Van dit orgaan was feitelijk de N. K. B. niet de uitgever doch niettemin werd het toch door een ieder als een eigen blad beschouwd. Het gaat ermede als met elk bezit, eerst het gemis- er van brengt het besef van de waarde. Jarenlange ervaring heeft het Bondsbestuur tot de eenstemmige con clusie gebracht, dat een eigen uitgave van een orgaan financieel onmogelijk is. Het B. B. acht zich dan ook gelukkig er in geslaagd te zijn met den uitgever van de Revue der Sporten een regeling te treffen die voor den N. K. B. zeer acceptabel was. I.AWN-TENNIS INTERNATIONALE KAMPIOEN SCHAPPEN TE N00RDWIJK. Op de banen van de Noordwijksche Sportvereeniging zijn gistermiddag de in ternationale kampioenschappen van Ne derland begonnen. Het had den geheelen morgep geregend en daardoor was het een beetje stil nog. Toen wat later in den middag de zaak goed begon te draaien, werd een regen bui spelbreker, zoodat er op den eersten dag maar betrekkelijk weinig werd ge speeld. Veel bijzonder viel er trouwens op de zen eersten dag nog niet te zien. De uitslagen luiden: Heerenenkelspel le ronde: R. Bovd sl. W. Wetselaar 63, 64, 61; L. van der -Wel wint van F. Kukuljovic w.o.L. Hansch sl. W. Modlich 62, 62, 36, 63; M. Karachi sl. W. F. Weber 64, 46, 62, 61; Th. van Eek sl. J. H. Har- telde 64, 6J2, 61; J. van Olst sl. F. Paulus 61, 62 N. Nelwan wint van F. K. Pel w.o.H. M. A. van Berkel sl. jhr. E. L. van Benthem van den Bergh 64, 62, 06; L. del Castillo sl. W. F. Verhey van Wijk 60, 60, 61; Th. Dreesman sl. Chr. J. E. Engelberts 7—5. 61, 61A. R. Sissenar wint van Th. Maris w.o.mr. J. S. Kan wint van dr. E. Marcotty w.o.; H. Nielsen sl. D. P. Gratama 63, 62, 61 F. Kuhlman sl. G. Boissevain 60, 62, 6—0J. H. Knottenbelt sl. Ch. E. Hoeke 62, 63, 64O. Koopman sl. C. de Gra^ nada 75; 64, 16, 60; G. R. Casten- dijk sl. G. van der Meer 60, 60, 60 H. Satoh sl. G. Dingemans 60, 60 60 H. E. Lef randt sl. K. Broeze van Groenau 6—2, 6—1, 6—0. Damesenkelspel le ronde: mej. I. Ada- moff sl. mej. J. van Vliet 61. 60. De gisteravond te Bilthoven gespeel de waterpolowedstrijd tusschen Bilthoven en A. Z. C. voor de 3e klasse N. Z. B. eindigde weder met een 31 overwin ning der Alphenaren. Met rust was de stand 11. A. Z. C. speett tot dusver in deze competitie drie wedstrijden, welke alle door haar werden gewonnen, zoodat rij op fraaie wijze de leiding heeft. ATHLETIEK „Rood-Wit" A.s. Donderdagavond zullen eenige resteeren'de nummers der onderlinge wedstrijden worden afgewerkt. Deze wedstrijden vangen pl.m. 7.30 uur aan. Wij verwachten alle leden, daar bij zondere mededeelingen worden bekend gemaakt. WIELRENNEN De Tour de France. Gisterochtend is de achtste etappe BayonnePan (108 K M.), de inleiding tot den rit door de Pyreneeën in stroomen den regen gereden. Pélissier won de sprint in 3 uur 24 min. 20. Op hem volgend: Pélissier, Metze, Leducq, Viaene, Thierbach en Ba-ttesini re den 3.25.45; verder Di Pacco. Rijsselberghe, Rébry, Peglion en Marèchal. 65 renners kwamen aan. Het algemeen klassement luidt: 1: Pélis sier 52.07.29; 2. Metze en Thierbach 52.08.19; 4. Di Pacco 52.08.54; 5. Rébry; 6. Magne 7. Demuysère. Het landenklassement: 1. Frankrijk 156.26.41 2. Duitschland 156.26.563. Bel gië 156.28.41; 4. Italië 156.29.22 5. Austra liëZwitserland 156.39.23. Militaire vliegtuigen na botsing neergestort. Gisterenmiddag zijn boven het vlieg terrein van Bristol 2 gevechtsvliegtuigen met elkaar in botsing gekomen en neer gestort. Van de inzittenden twee reserve-offi cieren werd de een gedood, de andere ernstig, hoewel niet levensgevaarlijk ge wond. Een ander vliegtuigongeluk wordt uit Egypte gemeld, waar een Vickersvlieg- tuig, kort nadat het uit Heliopolis was vertrokken, tusschen Suez en Ismaila in zee gestort. Een inzittende is verdron ken, terwijl de tweede ernstig gewond werd. Vliegtuig in de Alpen verongelukt. In de Fransche Alpen nabij den Mont Blanc hebben toeristen een vliegtuig aangetroffen, dat gedeeltelijk vernield was. Van de inzittenden was geen spoor te bekennen. Wel meenden de toeristen bloedsporen te hebben ontdekt. Een on derzoek is ingesteld. KATWIJK AAN DEN RIJN. Personalia. Voor het vergelijkend exa men ontvanger der directe belastingen en accijnzen is als no. 1 geslaagd de heer J. H. Schimmer, adjuncbcommies der directe belastingen alhier. De eindelooze Kwakel-kwestie. Na eindelooze discussies tusschen de voorstanders van de Kwakel en den burge meester als tegenstander heeft eenigen tijd geleden de gemeenteraad het praeadvies van B. en W. met 8 tegen 7 stemmen ver worpen. De Kwakel was dus „gered". Voorstanders voor een nieuweu brug wa ren de heeren: R. Ouwehand, H. W. Grimbergen, L. v. d. Zwan, P. Guyt, dr. J. Hueting, D. van Riessen, W. A. Rijken en C. v. Tongeren. Dat was op Woensdag 10 Dec. 1930, dus juist 7 maanden geleden en sindsdien ver nam men niets meer over deze aangele genheid. Het is daarom, dat het bestuur der Tuinbouwver. „K O." en de kerkeraad der Gereformeerde Kerk thans aan den Raad een schrijven zouden waarin o.m. wordt medegedeeld, dat zij met groote dankbaarheid kennis namen van het be sluit van den Raad van 10 Dec. 1930 om een nieuwe oeververbinding te maken, doch dat zij teleurgesteld zijn door het feit dat tot op heden aan dit besluit no^ geen uitvoering, noch aan eenig plan of voorbereidende werkzaamheden desbetref fende, openbaarheid werd gegeven en zij den Raad met den meesten aandrang ver zoeken aan genoemd besluit ten spoedig ste uitvoering te geven. Naar we intusschen vernemen, moet men op het bureau van Openb. Werken veel werk hebben, zoodat men nog geen tijd heeft kunnen vrij maken om een teeke- ning van een Kwakelbrug te maken. Zelfs wacht nog op uitvoering het planten van een 25-tal jonge boomen aan het Overrijn te Katwijk aan den Rijn, waar voorjaar 1929 de oude boomen zijn gerooid en op een desbetreffende vraag door meerdere Raadsleden, door B. en W. is toegezegd, dat hiervoor in de plaats jonge boomen zouden geplant worden. Dit is dus al 2 1/2 jaar geleden, en kon wegens drukke werk zaamheden niet uitgevoerd worden. Ook aan de beschoeiing aldaar die in betreu- renswaardigen toestand is en waarop de heer Grimbergen al eens de aandacht van B. en W. vestigde kon nog geen aan dacht geschonken worden, terwijl de bestra ting niet veel beter is. Zelfs de Kerkstraat, die volgens een opmerking van dr. Hun ting in den Raad „bestraat" is met puin kon wegens die overtollige drukte nog niet aan de beurt komen, terwijl de sproeiwa gen die voor de stof bestrijding te Katwijk aan Zee zorgt, het dorpsdeel Katwijk a. d. Rijn nog niet met zijn tegenwoordigheid kon vereeren. Begrijpelijk, dat men te Katwijk a. d. Rijn ongeduldig wordt en hoopt, dat an dere werkzaamheden nu eens aan de beurt komen „om een jaartje te wachten" en de Kwakel, die volgens een wettig genomen besluit komen moet, de voorrang krijgt boven ander werken als b.v. afbreken „Landbouwlust" of afbreken „Callao". Verwaarloosde brug. Het bovendek der brug over de zanderij vaart aan den Wassenaarsohen weg is sinds eenigen tijd in slechten toestand. Verschillende planken zijn niet meer spijkervast. Door de vele auto's die daar passeeren is het door het geklep dezer losse planken soms een on uitstaanbaar gehoor voor de omwonenden. De inzittenden dezer auto's gaan bij het passeeren flink de hoogte in. De inzitten de van een dier auto's gingen zoodanig de hoogte in, dat zij zich bezeerden en ge neeskundige hulp moest worden ingeroe pen. Na behandeling door dr. J. Hueting konden zij na eenigen tijd hun reis weer voortzetten. Naar we vernemen zal er nu spoedig in worden voorzien door het aan brengen van een nieuw bovendek. LISSE. len op 6 pet., en het peroentage Veiling meesters werd na eenige bespreking, even als het vorig jaar, vastgesteld. De heer J. Kortekaas werd bij acclama tie als bestuurslid herkozen. De voorz. fe liciteerde den heer Kortekaas met zijn be noeming en hoopte, dat hij wederom zijn volle medewerking aan de vereen, zou geven. Tot commissaris werd bij acclamatie her kozen de heer S. Schomeveld. Voorts werd medegedeeld, dat een zwar te lijst is opgemaakt van diverse personen en firma's, die bij verschillende veilingen nog schuldig zijn, en dat deze personen en firma's op geen enkele veiling meer bollen kunnen koopen. De voorz. waarschuwde de leden niet aan deze personen te verkoopen, daar dit zeer gevaarlijk is, en spoorde de leden aan zooveel mogelijk over de veiling te verkoopen. Vervolgens werd het embal lage-vraagstuk besproken. De voorz. ver zocht alle medewerking der leden, om zoo spoedig mogelijk de emballage te retour- neeren. Bij de rondvraag werd nog besloten, dat bij een eventueele volgende verkiezing van een of ander bestuurslid dit niet meer zou geschieden bij acclamatie, doch bij stem ming. Hierna sluiting. N00RDWIJK. Excursie. In samenwerking met de omliggende afdeelingen zal de afd. Noord- wijk van de Ned. Mij. van Tuinbouw op Woensdag 15 Juli a.s. een excursie houden naar Wassenaar, waar de buitenplaats van den heer Ruys zal worden bezocht. De ont vangst door de afd. Wassenaar zal plaats hebben te 3 uur n.m. halte Kerkdam. Voor deelname kan men zich alsnog opgeven bij den secretaris, den heer A. R. Overvelde. Gevestigd: J. P. v. d. PuttemBroek- hoef van Noordwijkerhout thans Achter zeeweg 45. A. A. M. Versmidsen van Lei den thans Noord-Boulevard 6. A. Rijkse van Odijk thans Voorstraat 98. H. A. M. v. Dam van Warmond tihans Noord-Boule vard 4. H. G. de Jong van Dinteloord thans Wilhelminastraat 11. I. Korn van Heemstede thans Hoofdstraat 151. M. J. A. Kieft van Voorschoten thans Voor straat 66. A. J. en M. M. Gaisch van den Haag thans Oude Zeeweg 5. Faan. T. Opdam van Lisse thans Duinweg 25. Vertrokken: Joh. Waasdorp Korte Vaart, Anna Paulowna. P. M. V. Uljee naair Veld/horststraat 11, Lisse. J. A. Kortekaas naar Mors gIis traat 43, Leiden. M. M. Kortekaas naar Hooigracht 58, Leiden. Geboren: Oatharina Maria Cornelia, d. van H. J. Zoet en G. W. Berbee. Oa tharina Maria Anna, d. van H. Verkade en A. C. S. Luyben. Antonius Johannes, z. van J. v. Linden en P. K. Weterings. Corneiis Johannes, z. van J. A. Caspers en A. M. Vertuin. C'atharina, d. van C. de Niet en Y. Maayer. Jail, z. van C. v. d. Niet en J. Plug. Overleden: Anna Gysberba Straat man 50 j. Neeltje Agatha Bakenende 31 j., gehuwd met P. H. Lindhout. Diua Kloekke 5 mnd. VALKENBURG. Waterleiding. Ook onze gemeente heeft zijn waterleiding gekregen. Het water wordt betrokken van de Leidsche Duin watermaatschappij. Burgemeester Lotsy draaide bij de officieele opening de eerste kraan open. Niet alleen kunnen de ingeze tenen zich thans van drinkwater voorzien, doch ook zijn er brandkranen voor de brandweer. Personalia. Veldwachter H. Mulder, die hier ongeveer 25 jaren als veldwachter fungeerde, heeft tegen 1 Sept. a.s. ontslag I aange vraagd. Hierna kwam aan de orde de bespre king van de voorgenomen excursie naar het kasteel „Haarzuylen". Per autobus welke des morgens te 7 uur van Wasse naar zal vertrekken zal de tocht worden gedaan. Nadat een én ander in den breede was besproken, deed do voorzitter de ver rassende mededeeling dat de penningmees ter, de heer D. Th. Ruys de toezegging heeft gedaan de kosten van het vervoer voor zijn privé rekenig te zullen nemen, welke mededeeling met applaus werd be loond. Vervolgens worden tot juryleden door den voorzitter benoemd de heeren A. v. d. Schans, L. Gaarkeuken en Jacq. van Vugt. Na de pauze bracht deze jury bij monde van den heer van der Schans verslag uit. Voor prijsvraag I 5 soorten Lathyrus van ieder soort 20 stuks, zonder groen werd toegekend aan don heer D. de Gans, le pr., J. Anderson 2e pr., J. Heijselaar 2e pr., D. Schnitzler 3 pr., Wundering 4e pr. Voor prijsvraag II, 5 soorten gr. bloe- mige rozen, van ieder 5 takken aan den heer D. de Kans 1 pr„ Polderman 2e pr, en Wundering 3e pr. Voor prijsvraag III 5 soorten trosrozen, van ieder 5 takken aan de heeren D. Pol derman en A. de Gans ieder een le prijs. Verder voor het puntehstelsel t.w. een vaas papavers 8 punten; Lathyrus Ansdon 10 p., perziken, rouge de Mai 10 p.. Artisjok Arkanzas 10 p. en komkommers 9 punten. De voorzitter dankt de jury voor haar vervulde moeilijke taak waarna nog eenige circulaires betreffende de lathyrustentoon stelling te houden op 10, 11 en 12 Juli a.s. te Lonneker ter tafel worden gebracht. Nadat nog een vraag uit de vragenbus ter tafel werd gebracht waarin om raad gevraagd werd voor beplanting van een perk, beschaduwd ten Oosten en ten Wes ten welke planten ten hoogste 75 c.M. hoog mochten worden en in ieder geval met rozen harmonieeren, op welke vraag vele raadgevingen naar voren werden ge bracht werd verzocht tijdig opgave te wil len doen van deelneming aan de excursie op 15 Juli a s. op het landgoed van den heer D. Th. Ruys, waarna de voorzitter met dank aan de inzenders en voor de op komst dezer zeer interessante en geani meerde vergadering sloot. De Leidsche Lijdensweg. Ter boogie van de Eikenlaan geraakte een Buick-auto komende uit de richting Leiden aan het slippen met het gevolg dat deze auto te gen een aldaar stilstaande melkauto van N. V. Z. botste. In de cabine hiervan za ten twee personen, die er door den schok werden uitgeslingerd waarvan er een dus danig tegen een boom'werd geworpen, dat hij na verbonden te zijn per ziekenauto naar het ziekenhuis te Den Haag moeBh worden overgebracht. De ander kwam met den schrik vrij. De melkauto werd zwaar, de Buick slechts licht beschadigd. De poli tie maakte proces-verbaal op. Dinsdagmiddag omstreeks 3 uur kwam de heer C. bij een van de villa's aan de Stoeplaan het hek uitrijden met zijn auto toen hij door de tram werd ge grepen waardoor de auto zwaar werd be schadigd, en de lieer C. er vrijwel met den schrik afkwam. De auto werd per kraanwa gen van garage Jansen weggesleept. Het tramverkeer ondervond geen vertraging. Op den Rijksstraatweg ter hoogte van het Kerkehout geraakte plotseling de chauffeur van de vrachtauto van de was- scherij D. uit Leiden het beheer over zijn stuur kwijt, waardoor hij slingerde tegen een andere auto en ten slotte een 20-tal meter verder omsloeg. Op eenige ontvel lingen na en den schrik kwam de chauf feur er wonderlijk genoeg goed af. De auto kon lafer op eigen kracht naar Lei den g?.°n. VOORSCHOTEN Ondertrouwd: R. van den Hoek 23 j. en G. Ch. M. van den Bos 21 j. Getrouwd: W. L. van Brecht en G. Kooy- Overleden: J. J. van Haaster 6 j. Gevestigd: A. H. P. J. Ingenhoes van Schaik, van 's Gravenhage E. van Norden, van Utrecht M. van der Hoeven en gezin, van Veur S. Luinenburg en echtgenoote, van Ned. O.-Indië. Vertrokken: J. Langenberg en echtge noote, naar Oegstgeest A. C. van ter Tooien, naar 'e Gravenhage W. L. van Brecht, en echtgenoote, naar Veur J. P. Meijer en echt genoote naar Woubrugge. WARMOND Nieuwe postbus. Zeer zeker ten gerieve der bewoners van het Oosteinde is door het postkantoor alhier nabij de oude tol een brie venbus geplaatst. Geboren: Johannes Corneiis z. van N. van Dam en C. Zevenhoven Johannes Adrianus Gerardus z. van A. M. Schakenbos en A. H. van Leeuwen. Jacoba d. van J. v. d. Sleet en J. Verdoes. Getrouwd: J. C. Kroft j.m. 23 j. en M. A. van Schie jd. 24j. Overleden: Magdalena P. Koenraad 45 j August Jozef Schölvinck 60 j. Gevestigd: wed. Teeuw geb. Hassing, van Hillegom T. Hofer, van Amsterdam J C. van Hoekelen van 's Gravenhage T. J van Seggelen van Alkemade J. P. Groe nendijk van 's Gravenhage G. van Drecht van 's Gravenhage J. de Koning, van Hil- legensberg J. A. M. van Grieken van 's Gra venhage J. de Greef geb. Schalkwijk van s Gravenhage F. C. M. A. Burcksen van Rotterdam P. J. Brugman van Haarlemmer meer J. W. de Hartog van Oegstgeest. Vertrokken: M. A. van Schie naar Ter Aar P. C. van Veen naar Voorburg Th. W, Keyzer naar 's Gravenhage R. Veenstra naar Haarlemmermeer S. L. van Dijk naar Heemstede H. G. v. d. Poel naar Oegstgeest C. J. Duivenvoorde naar Heemstede P. Brederode naar Zutphen H. M. A. van Dam naar Noordwiik. Veilingvereen. H. B. G. Gisterenavond hield de Uoöp. Veilingver. voor Bloembol lenkweekers H. B. G. (G. A.) te Lisse een a-lgemeene vergadering. De voorz. opent de verg. en heet de aanwezigen vaar harte I welkom. Spr. wierp een korten blik op het afgeloopen seizoen, hetwelk, gezien de lagere prijzen, wederom een gunstig jaar is geweest. Veel werk is verricht, daar de aanvoer dit jaar wederom groober is ge weest dan vorige jaren. Uit het finanbieed verslag bleek, dat er in totaal zijn gehouden: 9 voorveilingen, 13 groene veilingen, 68 leverbare veilingen en 25 plantgoedveilingen, met een fcotalc omzet van 2.641.255.63. Verder blijkt, dat, niet tegenstaande de lagere prijzen, het boek jaar 1930'31 niet ongunstig is en bot tevre denheid stemt. Van het vorig boekjaar was gereserveerd een bedrag van 39.775.73 met bestemming van extra-afschrijving. Van dit jaar werd op de reeds bestaande gebouwen afgeschreven een bedrag groot 19.622.33 en 10.000 op de in 1930 tol stand gekomen nieuwbouw. Voorts blijkt, dat de emballage-voorraad belangrijk is uitgebreid. De verlies- en winstrekening 1930'31 sluit na alle gedane afschrijvin gen nog met een saldo van 22.194.89, welk bedrag gereserveerd wordt voor even- j tueele dubieuse posten. Er werd besloten voor dit afgeloopen seizoen het veilingperoentage vast te stel- WASSENAAR. Tuinbouw- en Plantkunde. Dinsdag avond hield de afd. Wassenaar van de Kon. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde in het Dorpshuis een leden vergadering. Door den voorzitter, den heer Polder man, werd met een kort welkomstwoord deze vergadering geopend, hierbij den wensch uitsprekende dat het een aange name en leerzame avond zou worden en zijn groote voldoening uitsprekende dat zooveel bloemen op de prijsvragen werden ingezonden en het ledental hier aanwezig ook groote tevredenheid mocht verwek ken. Tevens begroet hij een nieuw lid er* hoopt, dat het een trouw bezoeker van de vergaderingen zal zijn en dat er door hem ook veel zal worden ingezonden. Nadat door den heer A. v. d. Schans, secretaris, de notulen werden voorgelezen, welke zonder aanmerkingen werden gear resteerd, werden diverse ingekomen stuk ken ter tafel gebracht. Hierbij waren er eenige met aanbevelingen voor diverse candidaat gestelde vaklieden ter verkie zing van een lid van het Hoofdbestuur. Be sloten wordt de candidatuur van ir. Rie- mers, Rijkstuinbouwconsulent te Naald wijk, candidaat gesteld door de afdeeling Den Haag, te steunen.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7