num AHijd UIT DE PERS WOENSDAG 8 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 Past op de kleintje^f ei» Bestel Uw brandstof bij WIJNTJES. ZDMERFRIJZEN No. 6 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Doodelijk motorongeluk. Maandagavond 9 uur reed de 37-jarige Th. van Aken op zijn motorrijwiel met ta melijke snelheid op den Parallelweg te Vlaardingen. Ter hoogte van de Matex moest hij uitwijken voor een vierwielig motorrijtuig, dat van den tegenovergestel- den kant kwam. Van A. kwam hierdoor met zijn motor in een hoopje zand terecht, dat langs den weg lag. Hierdoor slipte het vieriuig; v. A. kwam te vallen cn werd ernstig gewond opgenomen. Per zieken auto werd hij naar het ziekenhuis te Vla-a*- dingen overgebracht. Hier werd hem het H. Oliesel toegediend. Dr. Birnie was spoedig aanwezig. Spoedig na aankomst in het ziekenhuis is het slachtoffer overle den. De ongelukkige was ongehuwd. Den bestuurder van den auto treft geen schuld. Jongen doodgereden, chauffeur reed door. De Dinsdagavond om half zeven werd de veertienjarige A. van Hengel aan den Oostweg te Barendrecht door een vracht auto overreden en gedood. De bestuurder van de auto deed of hij niets bemerkt had en reed door, doch hij werd door een andere auto achterhaald. De bestuurder was onder den invloed van sterken drank. De man is in voorloopige bewaring gesteld. De auto is in beslag ge nomen. DE VLEESCHVERGIFTIGING TE ERICA. Honderdvijftig personen ziek geworden. Omtrent de te Erica voorgekomen ver- giftigingsgevallen vernemen wij nog nader het volgende: Zondagavond werd de hulp van dr. Stukje te Erica ingeroepen, voor het gezin Sch. te Amsterdamscheveld, waar het ge- heele gezin behalve een der jongste kin deren ziekteverschijnselen vertoonde, die wezen op vergiftiging. Er deden zich maag- en darmstoornissen voor, terwijl de arts hooge koortsen constateerde. Het bleek, dat de vier zieken gegeten hadden van leverworst, die Zaterdagavond bij den slager D. te Erica was gehaald. Het niet zieke kind had daarvan niet genuttigd. Spoedig na dit eerste geval meldden zich meer ziektegevallen bij den arts. De arts waarschuwde do politie, die onmid dellijk een onderzoek instelde. Maandag avond was een twintigtal gezinnen, teza men met meer dan honderd personen, ziek, bij wie zich dezelfde ziekteverschijn selen voordeden. In een drietal gezinnen heeft de pao- toor aan drie kinderen de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden moeten ga ven. Bovendien verkeeren in een tweetal gezinnen man en vrouw in zeer ernstigen toestand. Kinderen, zoowel als grijsaards, vertoo- nen dezelfde ziekteverschijnselen. Het aan tal gevallen breidde zich steeds uit en gis termorgen vroeg lagen 150 personen ziek, van wie verscheidenen ernstig. Door den burgemeester van Emmen is den betrokken slager een verhoor afgeno men, hetwelk niets opleverde. D. verklaar de, dat hij op de gebruikelijke wijze le verworst had vervaardigd, terwijl getui gen, die de worst hadden gekocht, daaraan ook niets bijzonders hebben kunnen consta teeren. Monsters van worst en braaksel van patiënten zijn opgezonden naar het bacteriologisch instituut te Utrecht en den Provincialen Keuringsdienst te Assen. Onder leiding van den directeur van den Gemeentelijken Vleeschkeuringsdienst te Emmen is gistermorgen de geheele slagerij ontsmet. Gistermiddag heeft de waarn. directeur der Volksgezondheid, dr. Waan- ders, uit Nijmegen ter plaatse een onder zoek ingesteld. In den toestand der ernstige patiënten was gistermiddag nog geen veranderin ge komen. Nieuwe gevallen gesignaleerd. Toestand der patiënten gunstig. Dinsdagavond was er in den toestand van de patiënten te Erica, die er, tengevolge van het eten van bedorven leverworst, het ergst aan toe waren, nog geen verandering gekomen. Van de minder ernstige zijn er reeds enkelen aan de beterende hand. In den loop van den middag werd de hulp van dr. Stukje nog ingeroepen door drie groote gezinnen, wr rvan vrijwel alle leden de bekende vergiftigingsverschijnse len vertoonden. Bij afwezigheid van den Inspecteur van de Volksgezondheid voor de drie Noordelijke provinciën, zal diens plaatsvervanger, dr. Bantjcs uit Nijmegen, een onderzoek instellen. Giftige bessen. Te Barger Compascum (Dr.) is een 8-ja- rig jongetje na het eten van kruisbessen, welke aangetast waren door de zoogenaam de handzwam, overleden. HET ONGELUK OP DE MAAS BIJ CUYK. Beide slachtoffers als omgekomen beschouwd. Omtrent het Zondagnacht op de Maas te Cuyk voorgekomen ongeluk verneemt de „Msb." nader, dat het thans als zeker moet worden beschouwd, dat de beide landbouwersknechts verdronken zijn. Het rijwiel van een der vermisten is aan den linkerrivieroever gevonden, zoodat de on- gelukkigen blijkbaar reeds de rivier waren overgestoken en het tragisch ongeval bij het weder van wal steken moet hebben plaats gegrepen. Vermoedelijk is een van beiden toen te water geraakt en heeft zijn gezel hem ter hulp willen snellen met het noodlottig gevolg, dat beiden den dood hebben gevonden. De verdronkenen ston den als oppassende personen bekend. VALSCHE MUNTERS TE ROTTERDAM Goede vangst dank zij een scherpzinnig agent. Gisternacht, omstreeks 3 uur, zag een surveilleerende agent van politie in een pand aan de Willemstraat te Botterdam licht branden en hij hoorde, dat daar een paar mannen blijkbaar aan het werk wa ren. Weldra merkte hij, dat de mannen aan het vijlen waren en dit, gecombineerd met een paar opmerkingen, welke hij hoorde maken, deed hem vermoeden, dat hier valsche munters aan het werk waren. Hij waarschuwde een inspecteur van poli tie, die weldra met enkele agenten ter as sistentie kwam. Toen men het huis bin nendrong was het licht uit en men trof bij onderzoek 3 mannen in bed aan. De man nen deden alsof zij zwaar sliepen, maar allen waren geheel gekleed en hadden hun schoenen aan. Het bleken 3 broers te zijn, n.l. de 31-ja- rige C. in 't H., de 29-jarige J. in 't H. en de 21-jarige G. in 't H. Zij beweerden van plan te zijn uit visschen te gaan en daar om gekleed te bed te liggen. Intusschen zijn J. en G. op 20 Maart al eens aange houden als verdacht van valsche munterij en zit een vierde broer nog deswege in voorarrest. Men zal zich herinneren, dat eenigen tijd geleden een beloonig is toegekend aan een schooljongen, aan wiens oplettendheid het te danken is, dat 3 mannen konder, wor den gearresteerd, als verdacht van val sche munterij. Zij hadden op Katendrecht kinderen boodschappen laten doen en hun daarvoor valsche guldens ter betaling mee gegeven. Een van deze kinderen heeft la ter de mannen aangewezen, toen zij een van zijn kameraadjes op een boodschap uitstuurden en dit leidde tot de arrestatie van de 3 mannen. Dit waren de genoemde J. en G. in 't H., benevens nog een an dere broer. J. en G. zijn later wegens ge brek aan bewijs weer vrij gelaten. Deze antecedenten waren natuurlijk vol doende aanleiding voor de politie om aan het verhaal van de voorgenomen vischpar- tij geen acht te slaan en een grondig on derzoek in het huis in te stellen. In de keuken vond men een volledige inrichting om valsch geld te maken, benevens veel ingrediënten. Onder een matras vond men een matrijs en een aantal nagemaakte guldens, welke nog niet geheel gereed wa ren en in den zak van een kindermanteltje trof men een aantal valscheguldens aan. De 3 mannen toonden zich zeer ver baasd over deze vondst. Twee van hen be weerden van niets te weten ÏJij woonden niet in dit huis en zij wisten nlev, dat hun broer zich ophield met het maken van valsch geld. De broer, die in het huis woont, beweerde daarentegen vast gesla- pen te hebben en daardoor niet geweten te hebben dat zijn broers valsch geld maak ten, terwijl hij sliep. De drie mannen zijn opgesloten. De valsche guldens zijn heel goed nage maakt. Het materiaal lood is veel zachter dan van de echte guldens en de klank is niet goed. De in beslag genomen guldens dragen het jaartal 1931. Er zijn er enkele van in omloop gebracht. Het on derzoek wordt voortgezet. DE MOORD TE KERKADE. Verdachte aangehouden. Naar wij vernemen is de commissaris van politie te Kerkrade er in geslaagd den verdachte inzake den moord in de Hopel te Kerkrade te doen arresteeren. De aanhouding had plaats te Alsdorf in Duitschland. Zooals men zich zal herinneren wordt M. S. er van verdacht zijn hospes te heb ben doodgestoken, waarna hij dens vrouw zwaar verwondde. DE BRAND BIJ BECHT EN DYSERINCK. De firma Becht en Dyserinok, te Am sterdam, wier toonkamers in den afgeloo- pen nacht totaal zijn afgebrand, was voor 435.000 verzekerd. De Officier van Jus titie en de rechtercommissaris hebben een onderzoek ingesteld, dat niets heeft opge leverd. Deskundigen zullen worden be noemd om de zaak verder te onderzoeken. Sloopers waren gisteren bezig met de top gevels omver te halen. Drama met arrestant te Nijmegen. Gisternacht werd op den Voerweg te Nijmegen door de politie een Duitseher aangehouden, die niet in het bezit bleek te zijn van de vereischte papieren. Hij werd daarom overgebracht naar het hoofd bureau van politie. Onderweg zette hij zijn bril af en stak dien toen in den zak. Bij het bureau gekomen, bracht hij plotseling de rechterhand naar den rechterslaap en schoot zich dwars door het hoofd. De man zakte ineen en werd het politie-bureau binnengedragen, waar hij spoedig overleed. Bij fouilleering werd niets gevonden, waar uit zijn identiteit kon blijken. »Tel". een mooie en j Ik heb fMeervonden dal het goed is ol twea'mael ;r weeWdeS avondsJtel ge- it een paar minjan meti ol te niasseere»», waarn. de gewoonte h" de niet J f in de huid gedrongen Purol^ sent doekje al te,* vegen. Deze eenvoudige be-i /handeling geelt op den duur de huid een bijzonder zachte en mooie teint. Inbraak bij een goudsmid. Te Lunteren is ingebroken bij den hor logemaker en goudsmid J. Otse. Vermist worden een groot aantal gouden ringen, gouden en zilveren dames- er. heeren'horlo- ges, kettingen enz. ter waarde van meer dan 1000.—. Nederlandsche dame te Berlijn beroofd. Te Berlijn in een hotel aan den Pots dammer Babnhof is een dame uit Den Haag, mevr. C. S.. in den nacht van Zon dag op Maandag beroofd van eenige sie raden ter waarde van 6000 Mark. Een man met grootsche plannen. Vrijwel alle te Den Haag verschijnende bladen ontvingen dezer dagen een tele gram van een Duitseher om advertentie pagina's voor hem te willen reserveeren. Nadere inlichtingen kon men verkrijgen aan een adres in de Lange Poten aldaar. Hier zetelde, aldus de „H. C.", in een kamertje, waar, behalve een stoel en een tafel met schrijfmachine, niets in stond, een ongeveer 25-jarig jongmensch, een Duitseher, die de verzender van de te legrammen bleek te zijn. Hij deed nogal vreemd, beweerde eerst voor een groot concern te werken, had het daarna over een „eigen zaak" en vroeg later zelfs aan de vertegenwoor digers der bladen of zij niet een dagblad voor hem te koop wisten. Maar het moest „erstklassig" zijn. Toen kwam het ver haal, dat hij alle huizen aan de Poten zou koopen. Waar het dan eigenlijk om giaag? Ja, kappersartikelen, permanent wave. Dat hij in de kappers-branche werkzaam was, bleek uit de auto, welke voor de deur wachtte en waarin op de achter- I bank twee keurig gekapte wassen poppen rechtop stonden, zooals men ze ook wel in de étalages van kapperszaken aantreft. Het bleek al spoedig, dat hij niet over contanten beschikte. De chauffeur van deze auto, een huurauto, was door den man gisternacht om 5 uur aan het tele graafkantoor aldaar besteld. De telegram men aan de bladen had hij hier na vie ren afgegeven. Het kamertje in de Lange Poten had hij via derden gehuurd. Hij had 't dus alles nogal grootscheeps opgezet: eigen dagblad, huizen koopen.. vooruit maarOok voor den mondvoor raad had hij goed gezorgd. In het kale kamertje sjorde hij n.l. voor de bespre kingen een kist vol met bananen naar binnen. Verhongeren zou hij dus den eer sten tijd niet De politie, die met het zonderlinge ge drag van het jongmensch op de hoogte gesteld werd, heeft hem echter kort daar na aangehouden op klacht van yermoede- lijke oplchting en voorloopig op het 'hoofdbureau van politie in bewaring ge steld. Sleepreis naar Nieuw-Zeeland. Dinsdag is de sleepboot „Zwarte Zee" van de firma L. Smit Cö. uit Maas sluis vertrokken om een in Engeland ge bouwd dok te gaan halen en het daarna naar Nieuw-Zeeland te sleepen. De reis zal ongeveer acht maanden du ren. De „Witte Zee" zal de andere boot vol gen om assistentie te verleenen. Er bestond groote belangstelling van de zijde van het publiek. BU1TENL. BERICHTEN Noodweer in Tirol. Het dorp Reutte in Tirol is gisternacht door een hevig on-weer, gepaard met slag regens, geteisterd. Duizenden ruiten wer den verbrijzeld, terwijl talrijke personen werden gewond. Sprinkhanenplaag in Oost-Afrika. Uit verschillende deelen van Oost-Afnka komen berichten over de schade, die daar aangericht wordt door ongekend groote zwermen sprinkhanen. In het vicariaat van den boven-Nijl moes ten daarom zelfs de godsdienstoefeningen worden afgelast. De sprinkhanen drongen door in de kerken, scholen en woningen. In het vicariaat van den midden-Nijl is op oppervlakten van duizenden kilometers geen groen blaadje meer te zien. In het vicariaat van den midden-Nijl is op oppervlakten van duizenden kilometers geen groen blaadje meer te zen. In het vicariaat der Witte Paters (het apostolisch vicariaat Tabora, Tanganyika) zijn bijna geen planten door de insecten gespaard gebleven. NA DEN BRAND TE VINCENNES. De handen aan het werk geslagen. De Parijsche correspondent vaai de „Msb." schrijft: De terugkeer van een aantal comité- leden der Nederlandsche sectie van de ko loniale tentoonstelling te Vincennes heeft gelegenheid geboden tot het herhalen der verhooren van allen, die op het oogenblik van den brand in ons Nederlandsche pavil joen waarnemingen hebben kunnen doen. Het Nederlandsch oomité is namelijk van plan, zoo spoedig mogelijk het resul taat van zijn eigen onderzoekingen, zoowel als dat van het politieonderzoek bekend te maken, om daarmee een einde te maken aan de vele lezingen, die omtrent de oor zaak van den brand bij het publiek blijven ciroulceren, en die niet op deugdelijke gronden zijn gevormd. Het zeer minutieuse politieonderzoek, onder leiding van commissaris Leriche ge voerd, heeft noig steed® niets opgeleverd, wat een bepaalde veronderstelling omtrent de oorzaak zou wettigen. En het ziet er niet naar uit, dat het Nederlandsch comité een ander resultaat zou kunnen bereiken. De oorzaak van de ramp blijft volkomen in het duister en, nu de kortsluiting als oor zaak opzij gezet dient te worden, althans ook daarvoor geen aanwijzingen zijn ge vonden, moet nadrukkelijk worden gezegd, dat voor eenige andere lezing evenmin aanwijzingen bestaan. Met man en macht aan het herstel-werk. Intusschen hebben zeer sterke ploegen van de stad Parijs met bekwamen spoed de puinen opgeruimd. Meer dan hondci'd werklieden hebben het terrein in gereed heid gebracht en sterke wagenploegen van den gemeentelijken vuilvervoerdienst heb ben asch en puin weggevoerd-. Op het geheele terrein zijn zware schijn werpers aangebracht, om den drie werk ploegen voor den nieuwen bouw gelegen heid te geven onafgebroken te werken. Aan den rechterachterhoek van het ter rein zijn de werkzaamheden reeds ver ge vorderd. Daar zijn de loodsen voor de werklieden al onder den kap en ook de directiekeet met de ateliers hebben reeds heden Dinsdagmiddag de vlag in top ge kregen. Ons comité houdt de laatste besprekin gen voor het vaststellen van de nieuwe tee- keningen, terwijl in de vergadering van Maandagmiddag het timmerwerk voor het nieuwe paviljoen werd opgediragen aan de firma Grube en Cie. (firma Wevers) in den Haag, waarvan de technische leiders op het terrein aanwezig waren om onmiddel lijk met de werkzaamheden te begnnen. Op het terrein was men reeds doende met het uitzetten der afbakening van het nieuwe grondplan. Bovendien was men in verschillende werkplaatsen reeds bezig met het afgieten der architecturale decoraues, aangezien ook het nieuwe paviljoen het ba rakter van architectuur en decoratie, bij den oorspronkelijken bouw gevolgd, zal behou den. Met wat gespaard bleef, zal het mo gelijk zijn, nog een zeer schoon geheel te maken. Het gebouw der particuliere inzendingen is op zich zelf een zeer schoon stuk. De veel eenvoudiger gehouden pendoppe krijgt een basement in hetzelfde Balineesche sier werk, en zal de kleur bekomen, die ze be hoeft, om waardig bij de rest aan te slui ten. De Balineesche muur met de tempelpoor ten is onaangetast gebleven, en ook het Balineesche binnenplein komt nu beter tot zijn recht. Er behoeft dus geen oogenblik aan getwijfeld te worden, of met het ont worpen gebouw als hof paviljoen, zal nog een zeer indrukwekkend geheel bereikt kunnen worden. Onttrokken aan nieuwsgierige blikken. Het tentoonstellingsbestuur heeft het terreingedeelte, waarop de brand heeft ge woed, door een zware schutting doen om geven, zooals die, welke de geheele ten toonstelling omsluit, zoodat volkomen onge hinderd en buiten de begrijpelijke nieuws gierigheid om, gewerkt kan worden. In de ateliers heerscht reeds oen groote bedrijvigheid. Men hoopt met het optrek ken van het bintwerk binnen eenige dagen reeds den wand te voltooien, waartegen een groot diorama zal worden geschilderd van 8 bij 25M. en waarvoorde kunstschilder Eland, wiens beide mooie diorama's zoo zeer de aandacht hadden getrokken, op dracht heeft ontvangen. Aangezien ons terrein aan den achter kant tegen de tentoonstellingsschutting ligt-, heeft het materialenvervoer plaats, zonder eenigen hinder van de tentoonstel- lingsdrukte te ondervinden. Belangrijke partijen hout en andere materialen zijn reeds aangevoerd. Ons comité en de uit voerders vinden bij de Fransche autoritei ten en publieke diensten de grootst moge lijke medewerking. Intusschen is het bezoek aan de parti culiere inzendingen opvallend groot, terwijl ook de Balineesche dansers veel succes oogsten en eiken avond voor volle zalen optreden. Voorloopig echter blijven de mid dagvoorstellingen achterwege. SCHELDEDIJK BEZWEKEN. Groote schade; geen persoonlijke ongelukken. Gistermiddag om 1 uur is te Antwerpen een ernstig ongeluk gebeurd aan de wer ken van het nieuwe graan dok, die worden uitgevoerd door de firma Dumont en van der Vin. De werken zijn gelegen tusschen Wip- brug en Austruweel, nabij den steenweg, die beide genoemde plaatsen verbindt. Op het bedoelde punt bevindt zich een BEDRIJFSRADEN. MINISTER VERSCHUUR LAAT ZICH NIET TERNEERSLAAN. Het. Huisgezin schrijft: De Hooge Raad van Arbeid heeft in meerderheid zij het een kleine meerder heid als zijn oordeel gegeven, dat een wet in den geest van minister Verschuur's voorontwerp tot instelling van bedrijfsra- den niet gewenscht is. Iets te vliug heeft een onzer bladen daar uit reeds besloten, dat het ontwerp in de Kamer evenman kans op aanneming schijnt te maken. „Tenzij het een der groepen van tegen stemmens tegemoet komt", staat er voor zichtigheidshalve bij; maar dit tegemoet lcomen zou anderen weer verder kunnen verwijderen en aan dezen kant verloren kunnen dioen gaan wat aan genen gewon nen werd. Men moet niet vergeten, dat de Hooge Raad van Arbeid mei zijn eigenaardige sa menstelling geen afspiegeling van de Ka mer, geen verkleinde Tweede Kamer is. Er zijn groepen in den Hoogen Raad, die geen gelijkgezinden ontmoeten in de Kamer, andere die er een zeer zwak, weer andere die er een zeer krachtig klankbord hebben. Een advies vaai den Hoogen Baad is der halve verre vaai beslissend voor het oor deel, dat straks in de Tweede Kamer wordt gestreken. Merkwaardig moet het in ieder geval worden genoemd, dat m het afwijzend ad vies der meerderheid de tegenvoeters elkan der hebben ontmoetde sociaal-democra ten en do werkgevers, indien wij het of- fieieele communiqué goed lezen: alle werk gevers, ook de katholieke, ook die buiten de industrie. De laatste zeggen intusschen niet, al stemden zij tegen het voorontwerp-Ver schuur, dat zij het in geen geval zouden aan vaarden: wanneer zij aan een ander stel sel .de voorkeur geven", dan is de onmo gelijkheid niet uitgesloten, dat ze, blijkt hun stelsel geen kans te hebben, ten slotte zich bij het ontwerp van den mini®ter neer leggen. Wat de sociaal-democraten betreft, zij mogen verder mikken dan de minister thans voornemens is te gaan, hun stem tegen het voorontwerp in den Hoogen Baad brengt niet mee, dat zij ook in de Kamer zullen helpen het wetsontwerp afstemmen, daar gelaten dat het .vóór de openbare behande ling niog kan worden gewijzigd en bij de openbare behandeling geamendeerd. Uit het advies van dien Hoogen Baad krijgt men den indruk, dat er eenerziids te veel is getheoretiseerd, geoordeeld of wij nog een kwarteeuw terug leefen en de soci ale wetgeving in dien tijd geen bepaalde OTttwilckeliin gsphase had doortoopendat anderzijds alleen genoegen wordt genomen met groote sprongen in plaats van een nieuwen stap in de gewensehte richting reeds te waardeeren. Men mag het er voor houden, dat de mi nister van Arbeid, die weet. wat hij wil en ook wat bereikbaar is, zich door het advies van den Hoogen Baad van Arbeid niet zal laten terneerslaan en er niet aan denkt zijn ontwerp in den steek te laten. Wij vermoeden, dat hij in het advies van dien Hoogen Baad geen aanleiding zal vin den tot het. aanbrengen van in griende wij zigingen. veel minder bot het inslaan van ee™ anderen koers. Hij zal veeleer versterkt 7::" in zijn voor nemen, het ontwerp zoo a's hot is bij de Kamer in te dienen en het oordeel van dit lichaam bij het a f de e! in gsond e r zo e k af te wachten. Dit oordeel zal ongetwijfeld gunstiger lui den dan dat van de meerde-heid vin den Hoogen Baad en den minster den ge- wenso-bten grondslag bezorgen voor een vruchtbare behandeling in openbare verga dering. soort reservoir, omsloten door vijf dijken van vijf meter hoogte. In dit reservoir worden aarde en water, afkomstig van de uitgravingswerken ten behoeve van het graandok, afgevoerd. Tengevolge van den hevigen regenval bezweken de dijken, waartegen het water 5 meter hoog was komen te staan, op drie verschillende plaatsen. Het water stroomde de gemeente Austru weel binnen en zette den weg tus-schen Eeckeren en Austruweel blank. In de houten werkmanswoningen van Austruweel drong het binnen en veroor zaakte daar groote consternatie. Het overstroomde terrein beslaat een breedte van 1500 M. bij een lengte van 3 K.M. het water bereikte een hoogte van ciroa 60 c.M. Toen het reservoir was leeggestroomd, was de overstrooming afgeloopen. Zij richt te echter zeer aanzienlijke schade aan. Brandweermannen met stoompompen ar riveerden ter plaatse om de huizen van het water te bevrijden, dat men weg liet stroo men lang® de vestingen en zoo verder naar de Schelde. Het verkeer te land is ter plaatse voor loopig stopgezet. Het verkeer te water on dervindt geen hinder van het ongeval. Persoonlijke ongelukken zijn niet voor gekomen.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6