Extra MQordeelBne Wfiaandag-flanbiedingeBi TELEGRAMMEN Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN ZATERDAG 4 JULI 1D31 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 HAARLEMMERSTRAAT 130-132-134-136 1. Gebloemd zijden Wieg dekens. Gewone prijs 2.55. Maandag 2.10 2. Zware jeans slagers- jassen. Gewone prijs 2.75. Maandag2.45 7. Eiken Salontafel. Ge wone prijs 12.50. Maan dag 10.90 8. Modern Eiken Kap stok met 5 koperen ha ken. Gewone prijs 6.00. Maandag 5.20 3. Vulcan Fibre koffer. Kop. sterkte hcekeny^öO ^cm Gff. pr. 3.10 M. 'et Maand.'2.65 ejèuner, aar- 9. Kinder Dejeuner, aar dige deoors. Gew< prijs 42 1/2. Maandag 35 iar-^ ozfe „Nai 4. Linnen Rugzakken m. L riemen en dubb. zakken, gew. pr. 1.90. Maandag 1.68 5. Eiken Rooktafel, met koperen blad. Gewone prijs 9.50. Maandag 8.20 i. Kinderfietsen merk „Naeter". Gewone prijs i.75. Maandag5.90 11. Beuken Kinderstoel, zeer solide en prima af werking. Gewone prijs 6.75. Maandag 5.90 6. Oud Hollandsche drie hoek stoeltje. Gewone prijs 4.90. Maandag 4.20 12. Witte Slaapkamer spiegel, 43 x 27 om. Ge wone prijs 60. Maan- TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen, verricht in den morgen van 4 Juli 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 762.8 te Biarritz. Laagste barometerst.: 740.3 te Vestmanoer Verwachting tot den avond van 5 Juli: Matige tot zwakke Westelijke tot Zui delijke wind. Zwaar bewolkt met tijdelij ke opklaring. Waarschijnlijk cenige re gen met kans op onweer. Weinig verande ring in temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR; 18.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Zaterdagnamiddag 9.52 uur tot Zondagmorgen 4.16 uur; van Zondagna middag 9.51 uur tot Maandagmorgen 4.17 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 22.5 en 12 uur 23 gr. C. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur 19, 12 uur 20 gr. C. HOOGSTE WATERSTAND. Hoogwaterstand te Katwijk op Zondag 5 Juli voorin. 7.04, nam. 7.24; op Maandag 6 Juli voorm. 7.44, nam. 8.04. MAR IA-CONGREGATIE MON PèRE. Retraite. Hedenavond vertrekken een 18 leden der M. C. naar het retraitehuis te Noord- wijkerhout, om zich weer eens enkele da gen geheel aan het godsdienstig leven te wijden en zoo gesterkt wederom in het volle leven terug te keeren. Het retraite huis „St. Clemens Hofbauer", dat thans in handen is der Eerw. Paters Redemptoris ten heeft een geheele verjongingskuur on dergaan. Enkele weken geleden waren en kelen der Congreganisten door de welwil lendheid van den eerw. Pater Directeur in de gelegenheid een kijkje te nemen. Zij stonden verwonderd over de verbeteringen en veranderingen. Zoo is bijv. de waranda van 'n geheel nieuwe binnenbetimmering met keurig nieuw meubilair voorzien, door het geheele huis ligt ^en nieuw soort vloerbedekking. Nieuwe trappen, kortom alles gerestaureerd. De tuin, in een re traitehuis een belangrijke factor, is door bijtrekking van een bosoh wel tienmaal zoo groot geworden. Alles bijeen geno men werkt dit dus mede voor het welsla gen der retraite. Moge de retraitanten de blijvende vruchten hiervan plukken voor zich persoonlijk maar ook voor de geheele Maria-Congregatie, dat deze blijve een keurbende van Congreganisten. AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN. Het Comité wenscht hierbij haar grooten dank te brengen aan al degenen, die gehol pen hebben om de autotocht op 2 Juli tot zluk een groot succes te maken. Allereeist de Leidsche politie, die het verkeer zoo voortreffelijk regelde, en die voor de onge veer twee kilometer langen stoet de «eg baande en alle obstakels uit den weg ruim de. Ook de motorrijders, de heeren Mulder en Stall inga, moeten hierbij vermeld wor den, die met gepaste vaart, groote nauw lettendheid en toewijding langs den stoet heen en weer jakkerden, om berichten over te brengen en de gelederen aaneen geslo ten te houden. Van de Leidsche ingezetenen mochten wij gelukkig vele giften in geld ontvan gen; hierbij zij nog speciaal vermeld de opbrengst van een busje in het café van den heer Beltjens, Pelikaanstraat, waar met halve en heele oenten een aardig be drag bij elkander werd gebracht. Een voor beeld, dat navolging verdient! Aan de giften in natura is het te danken, dat het Comité de oudjes zoo royaal kon traoteeren. De Firma van Nelle, Rotter dam, verstrekte de thee en tabak, de Firma Kuperus te Leiden de limonade, de Firma van der Mey, Mare, de krentebollen, de Leidsche Broodfabriek de heerlijke koek jes; de Firma Jamin te Rotterdam gaf ree pen chocolade. De heeren Steyger, Wijten- burg, Somerwil en het Valutahuis voorza gen het Comité ruimschoots van sigaren; wat hebben de oude mannetjes genoten! De ingewikkelde administratie, die aan een dergelijke tocht verbonden is, werd zeer vergemakkelijkt door de groote roya liteit van de Leidsche Uügewttrs UmA- schappij, die in den kortst mogelijken tijd al het benoodigde drukwerk geheel be langeloos leverde. Aan allen den dank van het Comité, maar nog méér de dank van vierhonderd oudjes, wien hierdoor een onvergetelijken dag is bezorgd! Handelsregister K. v. K. Wijzigingen 968. L. v. d. Valk. Zoeterwoude, Hooge Rijndijk F 63. binnen!, handel in bloembollen. Bovengenoemde handelszaak is met ingang van 1 Maart 1931 in liquidatie getreden. Liq: L. van der Valk, Zoeterwoude. 3099. J. Rietveld, Hazerswoude, Dorps straat D 176, slagerij (gemengd bedrijf). Uittr. E.: J. Rietveld, Hazerswoude, dd. 1 Juni 1931. Wijz. handelsn. thans: J. C. Rietveld. N. E.: J. C. Rietveld, Hazers woude. 1740. Binnendijk Vellekoop, Hazers woude Dorpsstraat 181, stoom-graandor- scherij. Uittr. M. E.S. Vellekoop, Ha zerswoude, dd. No. 193Ö. Wijz. handelsn. thans H. Binnendijk. Programma van het Parkconcert op Dinsdag a.s. des avonds te 8 uur: 1. „Peter Cornelius", marsch Mendelsohn; 2. Sinjo- nie aus dem „Lobgesang", Mendelsohn; 3. „Lustige Briider", Wals, Vollstedt; 4. Souvenir de Chopin", Bekker; 5. a. „Die lustige Dorfschmiede", Fucik, b. „Anno movo, vita movo" Cossetti; 6. Fantai- sie „Les Dragons des Villars55, Maillart; 7. „AH' Right", marsch Onito, Geijp. MUZIEK. Leidsch Politie-Muziekgezelschap. Begunstigd door buitengewoon mooi en zacht zomerweer, heeft het „Leidsche Po- litiemuziekgezelschap" het voorgenomen tuinconcert in „Zomerlust" gegeven ornier leiding van kapelmeester Bolderdijk. Er was veel belangstelling en ongetwijfeld üot aller genoegen behoefde men niet in de zaal te vluchten voor slecht weer en regen buien. Door bezigheden opgehouden was het ons niet mogelijk den gebeelen avond bij te wonen. De met werkkracht begaafde leider heeft onverpoosd zijn gezelschap bij gebracht, dat „arbeid adelt". Zoodoende is het Politiemuziekcorps niet alleen erin ge slaagd, na de avonden dezen winter gege ven, een zomerconcert te arrangeeren, maar deze week uitkomend in een concours te Aalsmeer werden onze politiemannen bekroond in drie nummers. Dit verdient een woord van waardeering en van bemoe diging tot het geven van steeds mooier, steeds fijner en meer af, met in laatste instantie het „steeds meer". Dit is bedoeld als volgt: Laat het fraaie, het fijn afge maakte en in zich opgenomen werk gaan vóór het minder verzorgd optreden, met minder afgestudeerde programma's. Deze avond, liet uitkomen, dat er flink gestu deerd is en dat de kapelmeester niet langs de kantjes loopt. Het corps is niet buitengewoon groot. De heer Bolderdijk dirigeert het tien jaar bestaande corps gedurende acht jaar en heeft er een ensemble van gemaakt, dat in de buitenlucht heel wel voldoet. De forto's die bij „uitsluitend koper" in een zaal soms niet te verdragen zijn, doen het in de open lucht goed. Het drietal bekroonde nummers was „De Dilbeek Marche" van Marchand, „Néron", Ouvetrure dramatique van Popy en „Dans la Bruyère" van Govaert. Met bijzondere zorg was aan deze nummers gewerkt, zoo- dat ensemblespel, versieringen en rhythme hierin het meest naar voren traden even als de klankverzorging en de muzikale voordracht. Mocht in de toekomst door toevoeging van groepen hout-instrumen ten dit fanfarecorps in een harmoniecorps kunnen worden omgezet! Diepe houtbla zers geven een buitengewone bekoring: clariet, hobo, fagot en saxophone-familie in meer of mindere mate aanwezig zie daar het ideaal. Zoo mogelijk een contra bas strijk), een bas-saxophone en contra fagot voor den basondergrond, ter verkrij ging van de echter harmonie-klank. Maar waar de leden gevonden voor zoo'n groot orkest te vormen?? De dienst roept zijn manne op elk op zijn tijd en uit het politiecorps een dergelijk orkest te vor men zal wellicht groote bezwaren opleve- hen, maar, een voortreffelijk ensemble zou gegeven kunne worden. Behalve de drie bekroonde nummers hoorden wij nog een valse van Kessels, een „fantaisie" van Minne, een tweetal ouvertures. Een fantaisie van Stenz. „Facile" genaamd. Maar niet zoo gemak kelijk als men volgens den naam zou ver wachten. De ouverture symphonique „Se cret de Sphinx" van Gad enne. Welke num mers alle met zorg werden uitgevoerd. Kapelmeester Bolderdijk ga steeds voort zijn mannen op het mooie attent te ma ken. Ook nu viel over het geheel de uit voering te loven. Er was geestdriftig ap plaus na elk nummer, zoodat de avond als SCHOOL-WERKTUINEN. De volgende week Maandag, Dinsdag, Don derdag en Vrijdag tusschen 4 en 6 uur wordt ieder belangstellende weder in de gelegenheid gesteld een kijkje te nemen in de school-werk- tuinen, gelegen langs de Fruinstraat alhier. Het stuk land is van de gemeente voor zeer billijken prijs gehuurd en wordt in het vroege voorjaar door werkloozen omgespit en in tuin tjes verdeeld. De verdere zorg, bemesting, be zaaiing, beplanting en het onderhoud wordt aan de jeugdige scholieren, afkomstig van openbare scholen, overgelaten. Aan landhuur betalen dezen de zeer lage pachtsom van eenige dubbeltjes voor het geheele seizoen. Dit is mogelijk, omdat enkele (veel te weinig) particulieren door hun lidmaatschap de ver- eeniging steunen; de gemeente haar subsidieert en alle verdere hulp belangloos geschiedt. De particuliere steun vooral dient vergroot te worden; in het tekort aan paedagogische leiding moet worden voorzien. Nog te weinig wordt het groote nut ingezien van het streven der vereeniging: het kind in aanraking te brengen met de natuur en het te vens eenig begrip te geven van plantkund". land- en tuinbouw. Welk een zelfwerkzaamheid kan men niet bij het kind bevorderen door het te laten wer ken in zijn eigen tuintje; hoe wordt het in de schoolvrije uren niet van de straat gehouden en verbetert de lichamelijke toestand niet door het werk in de buitenlucht! De school-werktuinen leeren de kinderen zorg dragen, opletten en nadenken en zij ont wikkelen bovendien hun schoonheidsgevoel. De kinderen zijn er wat trotsch op, wanneer zij de eerste radijsjes mee naar huis kunnen nemen, wanneer de huisgenooten van hun tuin kers smullen en wanneer zij, door moeder een maal snijbiet, heerenboonen, kroten of kool aan te bieden, iets bijdragen in de voeding van het gezin. Hun zelf gekweekte bloemen brengen gezel ligheid in eigen huis of worden soms uit erken telijkheid aan vrienden of kennissen aangebo- Het streven, om zijn uiterste best te doen, wordt door vergelijking van eigen tuin met dien van anderen, geprikkeld. Door zelf iets in de natuur te bezitten, zullen de kinderen vooral tuinen van anderen respecteeren en openbare parken en plantsoenen ontzien. Komt daarom de volgende week de school- werktuinen bezoeken. Steunt de vereeniging of geeft u op als leider(ster). De vereeniging school-werktuinen heeft meer ruimte, meer gereedschappen dus meer geld noodig, om niet slechts één avond per week gedurende enkele uren ,het kind aangenaam en, nuttig bezig te houden, zij moet in staat wor den gesteld alle kinderen, die zich aanmelden, dagelijks het gezonde werk in de buitenlucht te laten verrichten. Door de vereeniging te steunen werkt men mede aan de lichamelijke en zedelijke op voeding van de jeugd. BIOSCOPEN. Luxor. Jammer, dat het hoofdnummer van deze week „Kaiserliebchen" vergezeld gaat van een product, dat ons in het geheel niet be valt. In „Drie dagen van liefde", het hoofd nummer voor de pauze, beleven we weer eens die levenstragedie van de menschen uit de gewone wereld. Liefde op het eerste gezicht van een meisje op een jongen inan, die nog steeds wordt lastig gevallen door zijn vorig liefje. En dan zien we vrije lief de, diefstal en ten slotte zelfmoord, die ten duidelijkste wijzen op de verkeerde menta liteit, die uit deze film spreekt. Dat alles kunnen en mogen wij niet aanvaarden, zoo dat wij dit filmproduct afwijzen. Trianon. Mariene Dietrich hebben wij nog maar weinig m Leiden gezien en daar zij toch een filmactrice is van de eerste grootte, stelt de directie van dit theater deze week het publiek in de gelegenheid haar in een van haar béste films „Marokko" te zien. Mariene Dietrich zou men de tweelingzus ter van Greta Garbo kunnen noemen èn wat haar spel èn wat haar gelaat en ge stalte aangaat. Zij speelt het zelfde genre rollen als Greta Garbo en haar sterke spel doet ook voor dat van haar beroemde ocile- ga niet onder. In deze film, die hoofdzake lijk in Afrika speelt, heeft zij te kiezen tus schen den rijken nietsdoener (Adolphe Menjou) en den zwoegenden legioensoldaat (Gary Cooper), en drie dergelijke artistcn bij elkaar maken van dit spel iets bewon derenswaardigs. Om enkele wat al te ster ke scene's moeten wij echter voor volwas senen een voorbehoud maken. In een andere film vóór de pauze zien wij weer Dave Lee in de film „Sonny Boy Men verwarre deze film niet met de be kende „The Singing Fool„Sonny Boy" is een geheel nieuwe film, wel geïnspireerd op diens rol in „The Singing Fool" met dikwijls ook de muziek van het bekende lied, maar toch geheel iets nieuw en vroo- lijker en luchtiger tevens. Vooral het feit, dat deze film niet zoo zwaar is en meer een comedie, zal velen bevredigen en daarom zal deze film dan ook wel gaarne worden gezien. Verder een uitgebreid journaal en een aardige teeken film. Casino. Het programma van Casino vermeldt als een der hoofdfilms: „Noodlot, drama- tiaafa Russisch kunstwerk". „Noodlot" is ontegenzeggelijk een kunst werk, maar een kunstwerk, waarvan we den inhoud niet mogen goedkeuren uit hoofde van de schending van den huwe lijkstrouw, die er in gedemonstreerd wordt zonder een enkele afkeuring. DE FRANSCH-AMERIKAANSCHE BESPREKINGEN. Nog enkele moeilijkheden. WASHINGTON, 4 Juli (V.D.— Prosidient Hoover heeft met het oog op den onzeke- ren toestand besloten Zondag te Washing ton te blijven. Verwacht wordt, dat op zd laatst heden (Zaterdag) volkomen overeen stemming zal worden bereikt. PARIJS, 4 Juli (V.D.) Naar verluidt bestaan er nog moeilijkheden inzake do verdeel'img voor het aan Duitschland te ver-° streken crediet en specaaal ten opzichte van het garantiefonds. Va.n Fransche zijde had men met het oog hierop voorgesteld, art. 5 van het Verdrag tusschen de Bank van In ternationale Betalingen en Duitschland u:t te breiden met een alinea, waardoor Duitschland de verpiichtiaig op zich zou nemen, in geval van een Duitsch moratori um een bedrag in hei fonds te storten. De Amerikanen zouden hiertegenover niet strikt afwijzend hebben gestaan, doch in Engelsche kringen stuitte hot voorstel op grooten tegenstand aangezien met het daar niet wen schel ijk achtte, wijziging aan te brengen in de statuten der Internationa le Bank, wat noodig zou zijn voor de door Frankrijk voorgestelde wijziging in het ver drag. Men rekent er nu op, dal er nog nieu we besprekingen zullen plaats vinden tus schen Frankrijk en Engeland. Ten aanzien van het vraagstuk van den duur van het aan Duitschland te verstrekken credict heeft de Amerikaansche regeeriing het Fransche standpunt aanvaard, zoodat de termijn voorloopig zal loopen over 5 jaar, waarna hij met 5 jaar kan worden verlengd, wanneer blijkt, dat de uitvoering van het Yodigplan regelmatig voortgang vindt. De verlenging kan na eiken termijn van 5 jaar opieuw plaats viden, zoodat theoretisch de moge'ijkheid bestaat, dat de practijk toch zal neerkomen op de door Amerika voorge stelde periode van 25 jaar. Hedenmiddag zal de Fransche ministerraad onder voorzit terschap van den president der republiek Deumer bijeenkomen om zijn standpunt ten aanzien van de nog niet opgeloste kwestie te bepalen. Het tijdstip waarop de volgen de Fransch-Amerikaansche bespreking zal worden gehouden is nog niet vastgesteld. PARIJS. 4 Juli (V.D.) De Petit Parri- sien" meent te weten, dat men ter op'ossinig van de kwestie van het garantiefonds nog de mogelijkheid heeft overwogen om het be drag van 500 millioon mark bijeen te bren gen door middel van een internationale leening. Volgens bijna alle Parijsche bladen zijn de nog niet geheel geregelde kwesties reeds zoover gevorderd, dat het bereiken van definitieve overeenstemming niet meer op moeilijkheden kan stuiten. De heden middag te houden ministerraad kan volgens deze bladen, waarschijnlijk beteekenen het einde van de Fransch-Amerikaa.nsche onder hand lingen, die dan van avond nog zouden wo-rden afgesloten door de wederzijdsche onderteekening der overeenkomst. Ten aan zien van het contract van Frankrijk met de ovenge onderteekenaars van he-t Young plan, nu tot een oplossing te komen inzake het garantie-fonds, schijnt nog een verschil van meenimg te bestaan, of deze bespreking langs den gewonen diplomat Leken weg moet plaats vinden of dat het raadzamer is deze te voeren op de door Engeland voorgestelde bijeenkomst te Londen of te Parijs. Manoeuvres wegens de hitte gestaakt. LONDEN 4 Juli (V.D.). De „Daily Tel." meldt, dat de manoeuvres van een deel van de Britsche Middellandsche Zee-vloot bij Astakos aan de Golf van Patras bij Grie kenland zijn afgebroken wegens de buiten gewone hitte, nadat 3 Engelsche matrozen tengevolge van de hitte waren overleden en velen door de hitte ernstig ongesteld waren geworden. De textielstakig in Noord-Frankrijk. PARIJS 4 Juli (V.D.) Het schijnt, dat de algemeene staking in het Noord-Fran- sche textielgebied langzamerhaind ten eim- die loopt. Gisteren hadden te Rorelaix we derom besprekingen plaats tusschen verte genwoordigers van werkgevers en werkne mers, waarbij de voorstellen van miinister- persident Lava! aJs grondslag dienden. Deze voorstellen hebben, als voornaamste punt van 'n reeds thans aanvaarden door de arbeiders een loonsverlaging van 4 pOt„ die per 1 Sept. a s. zal worden teruggebracht tot. een verlaging van 2 pCt. De werkkevers schijnen bereid te zijn dit voorstel te aan vaarden, wanneer zij van arbeiderszijde de garantie zullen krijgen, dat voorloopig geen nieuwe conflioten zullen uitbreken. In het geheele stakingsgebied is het rustig. Slechts in enkele fabrieken waar Poolache arbeiders in dienst zijn, wordt gewerkt. LEIDEN. Geboren: Johannes Leonardus Hen- drikus z. van P. A. v. R ijsbergen en P. v. d. Lans. Hendrik Jan Willem z. v. J. W. Jonker en W. C. Trumpie. Jan z. van C. Kalkman en J. G. Spierenburg. Engel- bertus z. v. G. Houweling en A. Rouw. Anna d. van N. van der Bloem en C. J. Kooreman. Maria Aaltje d. van A. de Koning en J. de Graaf. Johannes Picter z. v. L. Mieremet en E. van der Linden. Jacoba Johanna d. v. W. de Vrind en M. van Rooij. Ondertrouwd: H. J. Geenjaar jm. 32 j. en S. C. Goddijn jd. 29 j. Overleden: A. H. Boramerson zn. 2 weken. BIOSCOPEN. fU Casino: Afgekeurd. ^7" Luxor: Afgekeurd. Trianon: Voor volwassonen. '"r*|'vvrr* Ernstige botsingen in Amerika. NEW YORK, 4 Juli (V.D - Bij New- hav-en in den staat Connecticut is de snel trein uit New York in botsing gekomen met een personentrein. De eerste wagon van den persoontrein, die door de locomotief werd ingedrukt, vloog iin brand en brandde geheel uit. Vijf- en-twintig passagiers wer den door kneuzingen en brandwonden min of meer ernstig gewond. LEIDEN. 29 Juni—4 Juli Turf. Aanvoer 200.000 stuks lange turf. Prijs: 78. 4 Juli. Boter. Prima fabrieksboier f 1.45, id. boerenboter 1.351,40, g.?edej boerenboter t.25—1.30, Aanvoer 71/8, 19/16 vaten, wegende 1665 K.G. Handel vlug. 3 Juli. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie 1.10—2.60, kroten ƒ2.10—3.40. kom kommers ƒ2.40—9.40, bloemkool I 5—16, id. IJ 1—10, pieterselie 0.70—1.40. kropsalade ƒ0.402.80, selderie 0.60 1.90, wortelen 4 II2. rabarber 2—14, Per 100 kilo: snijboonen 35—42, stokboonen 6570. slamboonen j 5560, tuinboonen 5—8, doperwten 15 —26, peulen 18—39, postelein ƒ2—5, spi nazie 6—10, aardappelen ƒ7—11. 4 Juli. Eierenveiling. Totale aanvoer 5781 stuks. Kipeieren 3.75—4.75, eendaieren ƒ3.504. Handel matig. VEUR, 3 Juli. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort 5.80—7, 2e soort 2.50 —4.10, 3e soort 1.50—2, wankl. 2—5, stek 0.100.50. Gele komkommers le soort 5.80 6.30, 2e soort 2.50—3.80. 3e soort ƒ1.89— 2.10, stek 0.200.30. Kropsla le soort 1.10 —2.40, peen 9.50—12.10, bloemkool le soort 8.3014.20, 2e soort ƒ4.607.10, uitschot 23.60, tomaten (mid.) 19.5021,80, 2e soort 19.50—20.70, gr. ronden 18—18 70, 3e soort 14.10—48.50, bonken 14—17, uitschot 8—9, rijp ƒ2021, andijvie 2—2.80 spina zie 0.2O0.40, postelein 4.508.10. ra^ barber 23, snijboonen 4547, spercieboo- nen 42—44, radijs 1—2, prei 1.80—3.60, selderie 1—1.50, peulen 19—24, tuinboo nen 810, doperwten 2428, druiven 58 —65, aardbeien ƒ0.10—0.12, roode en witte bessen 3538. TER AAR, 3 Juli. Centrale veiling. Peu len ƒ0.80—3.70, doppers 1.50—1.80, tuinboo nen 0.500.60, snijboonen 3.804,40. stek 1.502, bloemkool 314 ct, grof 2.803 perziken 20 ct., aardbeien 4570 ct. AARLANDERVEEN, 3 Juli. Vrije veiling. Aanvoer eieren'6911. Kipeieren 3.60—4.80, eendeieren 3.10—3.60, kaas 28—32 ct., boter 65—71. 3 Juli. Groentenveiling. Snijboonen 3.704.10, id. koude grond 3.80, stek 2 2 60, peulen ƒ1.25, id. dikke ƒ1.05, id no. 1 22.35, id. extra 4.35, doperwten 1.20, doperwten I 1.551,75, id. II 1, capucij- ners 1.6, tuinboonen 5055 per 10 kilo, augurken: grof 2.40—2.50. id. II 2. bom- men 2.302.40, stippel 1.40 per 25 kilo. KATWIJK AAN DEN RIJN. 3 Juli. Velling Vroege aardapelen (eerstelingen) per kist van 25 kg. 2.202.80, id. drielingen 1.10 1.50, peen per 100 bos f 810.30. BOSKOOP, 3 Juli. Bloemenveiling. Ro zen: Ophelia 1020, Golden Ophelia 1926, Marcel Rouyer 1333, Hadlley 5081, Clau dius Pernet 2439, Columbia 2027, Butterfly 20—38, Mac Keiler 25—45, Wilh. Kordes 30— 46, Mad. Jules Bouché 2540, Rosalandia 40 70, Paul's Scarlet 1530, van Rossen 34 48, Else Poulsen 3490, Orange Perfection 44 50, Edith Hellen 4465, Kilham 4880, Gloria mindi 4060, Polyantharozen 2035, Braircliff 17—22, Phaebe 20—37, Winnet 20— 30, Hoover 30, Germania 2050, Potin 20 30, Florex 70—90. Diversen: Gladiolen 24, La thyrus 510, Lelies 30, Violieren 24, Clema tis Durandi 3040, Iris 1527, Clematis Pr. Hendrik 80, President 60, Spirea 511, Erig- ron 7, Gerbera 6080, Campanula 1417. ALPHEN AAN DEN RIJN. 3 Juli. Groen- tenveiling. Per 100 K.G.: tuinboonen 8.90 9.50, peulen 1.752, doperwten 1.50 1.80, heerenboonen 4850, snijboonen 45 48, postelein 79, aardappelen 811. augurken fijn 25, Per 100 bos: Seldery 2.50 4, peen 810, andijvie 35, Per 100 st. kropsla I 12, komkommers I 68, bloem kool I 1014, id. I If 46, rabarber 1, Per 100 pond: aardbeien 6 3 Juli, Eieren. Aanvoer 14.000 stuks. Kipeieren 3.70—LAD, e«D<ieieren 3.20—3.60.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3