UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK KERKNIEUW*5 LAND- EN TUINBOUW SPORT Agenda ACADEMIENSEUWS STADSNIEUWS ZATERDAG 4 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 DE MALAISE IN DE BEDRIJVEN. Verkorting van den werktijd, te Delft. Te Delft had gistermorgen ten kantore der N.V. FranschHollandsche Oliefabrie ken C'alvéDelft een conferentie plaats tusschen de directie der fabriek en de hoofdbestuurders der werkliedenorganisa ties. De directie deelde mede, dat het noodzakelijk is den werktijd voor het ge- heele personeel van 48 op 44 uu> per week te brengen met behoud van hetzelfde uur loon. Dit voorstel werd langdurig besproken. De hoofdbestuurders zullen het met de ar beiders bespreken en de directie zoo spoedig mogelijk antwoorden. Loonsverlagingen te Haarlem en Velzen. In verband met de slechte tijdsomstan digheden is door de werf „Conrad" te Haarlem medegedeeld, dat 'n loonsverla ging van tien peroent voor het geheele ad ministratieve personeel toegepast zal wor den. Door de directie van het Hoogovenbe- drijf en „Mekog" te Velzen worden be sprekingen gevoerd met de personeelsorga nisaties over verlaging van salarissen en loonen. Deze verlaging wordt noodzakelijk geacht om aan den ernstigen toestand het hoofd te kunnen bieden en het bedrijf in stand te kunnen houden. BOND VAN R.K. BAKKERSPATROONS. Algemeens vergadering te Nij- megen. Toepassing van de Bakkerswet Clandestine bakkerijen. Onder voorzitterschap van den heer P. Hendrix uit 's Hertogenbosch is te Nijme gen de algemeene vergadering gehouden van den Ned. R.K. bond van bakkerspa troons. In zijn openingsrede deelde de voor zitter o.a. mede, dat in het afgeloopen jaar drie nieuwe afdeelimgen toetraden, n.l. Uden, Venlo en Bergen-op-Zoom. In het jaarverslag werd medegedeeld dat samenwerking is tot stand gekomen met den Chr. bond, terwijl voorts wordt mede gedeeld, dat de pogingen om te komen tot een algemeen aanvangsuur van den arbeid op vijf uur eenige vorderingen maken. Het jaarverslag en de rekening en verantwoor ding werden goedgekeurd. Bij do bestuursverkiezing werd in de plaats van den heer P. Hendrix tot voor zitter gekozen de heer G. van der Post te Rotterdam. In het hoofdbestuur werden voorts gekozen de heeren J. G. Eichholt en P. Mulder. Bij de behandeling van voorstellen werd oen heftige en vaak scherpe discussie ge voerd over de toestanden, die momenteel in de bakkerijen heerschen ten gevolge van de toepassing van de Bakkerswet. Met klem werd aangedrongen op het stellen van het aanvangsuur op vijf uur. Met verontwaar diging werd melding gemaakt van het ge val, dat een bakker, die de bepalingen had overtreden, werd gestraft met hechtenis en deze straf moest ondergaan, toen zich een sterfgeval in zijn familie voordeed. De discussies namen zulke scherpe vormen aan, dat de geestelijke adviseur, dr. Van Beur den, tot kalmte maande. Besloten werd een audiëntie bij den minister van Arbeid aan te vragen nadat een scherp gestelde motie was ingetrokken. De afd. Heerlen stelde voor het verlan gen naar voren te brengen, dat het geoor loofd is van acht uur af 's morgen versch brood beneden een gewicht van 800 gram te verkoopen en te vervoeren. Voorts werd aangedrongen op scherper toezicht van den keuringsdienst voor waren. Op het platteland worden stille bakkerijen opgericht op de onmogelijkste plaatsen, zelfs in slaapkamers. Brood wordt er bereid met water, dat in een kleine vuilnisbelt staat. Het uit België gesmokkeldebrood wordt voor d'e distributie in vieze pakruimten ge worpen. Meelzolders vertoonen vaak den aanblik van rommelzolders. Het bestuur zegde toe, deze aangelegenheid onder de aandacht van den minister te zullen bren gen. Aangedrongen werd nog op een verbod van invoer van brood uit België en Duitsch- land. Na afhandeling van eenige aangele genheden van ondergeschikt belag werd de vergadering gesloten. Eer gis termiddag werden de congressisten door het gemeentebestuur van Nijmegen ontvangen, waarna een autotocht werd on dernomen naar Berg-en-Dal en door het Reichswald. HET STEENZETTERS-CONFLICT BEGINT OPNIEUW. E. M. 0. S.-mannen maken het den onzen weer lastig. De groep R.K. Steenzetters, die een werk heeft aangenomen voor die gemeente Am sterdam, het lossen van een zeer groote partij steenen op het gemeentelijk terrein aan de .van Reigersbergenstraat werd Don derdagmorgen bij het aangaan van het werk weer door groepen E. M. O. S.-mannen las tig gevallen. Om vijf uur bij het naar huis gaan was deze groep nog grooter dan in het morgenuur, zoodat de politie met het oog op ongeregeldheden het noodig oordeelde de R.K. steenzetters onder sterke begelei ding naar huis te brengen. Aan joelen, schreeuwen en tieren geen gebrek. Onze mannen trokken er zich gelukkig niet veel van aan en vervolgden rustig hun weg. Voor de woningen zet.te de politie de straat af. Het is te wenschen dat onze R.K. Steen zetters in de komende dagen zoo beschermd worden, dat hun werk ongestoord voortgang kan vinden en zij zelf en hunne gezinnen geen overlast zullen ondervinden. TARWE-BESCHIKKING 1931. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw, gelet op het Tarwebesluit 1931, heeft bepaald: Artikel 1. „Tarwemeel of tarwebloem A" is alle tarwemeel of tarwebloem, waarvan de samenstelling voldoet aan de volgende eischen: le. elke hoeveelheid bestaat voor ten minste 20 pet. uit meel of bloem, uitsluitend afkomstig van inheemsche tarwe; 2e. deze 20 pet. is gelijkmatig door de hoeveelheid verwerkt; 3e. de inheemsche tarwe, bedoeld onder le., is geleverd door bemiddeling van: a. eene gewestelijke tarwe-organisal ie, binnen welker gebied de tarwe is geteeld, b. eene centrale tarwe-organisatie, beide op hare daartoe strekkende aan vragen als zoodanig door hem toegelaten Artikel 2. Eene vereeniging, als bedoeld in artikel 2 van het Tarwebesluit 1931, zal door hem bij afzonderlijke beschikking wor den aangewezen. Artikel 3. A. De producten, bedoeld in artikel 3, onder b, van het Tarwebesluit 1931, zijn: 1. beschuit; 2. biscuit en wafels; 3. zelfrijzend bakmeel; 4. vermicelli; 5. ma- earoni; 6. stijfsel. B. Het tijdvak, bedoeld onder c, bedraagt zes maanden. C. Het veelvoud, bedoeld onder c, is: voor broodbakkerijbedrijven: 19 maal; voor banketbakkerij bedrijven: 1,5 maal. Artikel 4 behandelt de registers, be doeld in artikel 4 van het Tarwebesluit 1931. Wij verwijzen hiervoor naar de Stct. no. 127. Artikel 5. De tijdsduur, bedoeld in artikel 7, tweede lid, van het Tarwebesluit 1931, bedraagt een maand. Artikel 6. Deze beschikking kan worden aangehaald als „Tarwe-beschikking 1931'. Z.EXC. MGR. NOLENS ONGESTELD. Reeds eenige dagen waren wij op de hoogte met de ongesteldheid van Z.Exc. den Minister van Staat mgr. prof. mr. dr. W. H. Nolens. Wij meenden, dat publicatie onnoodig was, doch daar wij nu vernemen, dat Mgr. de heden te houden vergadering van den Hoogen Raad van Arbeid niet zal presi- deeren, waaruit dus de ongesteldheid blijkt, meenden wij niet langer te mogen verzwijgen, dat Migr. vooral sinds zijn reis naar Genève, en de werkzaamheden ter arbeidsconferentie aldaar, zeer ernstig ver moeid is en voorloopig volstrekt rust moet houden. Wij hopen, dat onze lezeressen en lezers den katholieken staatsman in hun gebe den zullen gedenken, opdat hij zijn ge- wichtigen en veelomvattenden arbeid voor land en kerk spoedig geheel hersteld moge kunnen hervatten. „Msbd." „DE GRAAL". Opvoering van een nieuw spreekkoor. De zeer groote resultaten, welke De Graal" heeft bereikt bij de opvoering van „Het Koninklijk Paa3chkruis:' in het Sta- dion, schijnen aanleiding te zijn voor meer pogingen in deze richting. Op 12 Juli a.s. zal door een 130-tal Graal- meisjes in het openlucht-theater Franken- da-al (Watergraafsmeer)) worden opgevoerd: „Het Leven is een Droom", van Calderon. Men heeft hierbij het plan dit op een zeer oorspronkelijke wijze te doen. Er zal geen massaal spreekkoor ten gehoore worden ge bracht, doch iedere roi zal worden gespro ken dioor zes meisjes. Hierbij zal in hoofd zaak tevens worden gelet op zegging en ge barenspel. Van de costumes wordt zeer veel werk gemaakt. Des middags zal de opvoe ring plaat-s vinden voor leden en 's a vonds wordt een publieke voorstelling gegeven. Frankeerzegels van 21 cent. Binnenkort zal worden overgegaan tot de uitgifte van nieuwe frankeerzegels met een waarde van 21 cent. Zegels van die waarde zijn tot dusver alleen in den vorm van een rooden opdruk „21" op de buiten gebruik gestelde zegels van 221/2 cent verschenen, waarvan de voorraad evenwel eerlang zal zijn uitgeput. De nieuwe zegels zullen worden aange maakt naar het ontwerp van wijlen prof. Veth en in de kleur van de vervallen ze gels van 22 1/2 en 35 cent. De nog aanwe zige zegels van 221/2 en 35 cent zullen, zoolang de voorraad strekt, voorloopig nog aan de verzamelaarsloketten verkrijgbaar blijven. Verlaging benzine-prijs. Naar wij vernemen, is met ingang van heden zoowel door de Bataafsche Import Mij als door de Texas Cy. de benzine-prijs verlaagd en wel tot 9 per 100 liter, in 10- liter bussen en tot 8 per 100 liter aan de benzine-pomp. Het „welkom" aan den burgemeester. De secretaris der gemeente Barradecl de heer W. Elgersma is onlangs benoemd tot burgemeester van Franekeradeel. Als zoodanig is hij nu geïnstalleerd door den loco-burgemeester wethouder van der Schaaf, die dit op zulk een onbehoorlijke wijze heeft gedaan als nog wel zelden zal zijn voorgekomen. Aan de redevoering welke hij daarbij hield en die wij vonden afgedrukt in de „Leeuw. Crt." zijn de vol gende passages ontleend: ,,"t Zou mij een groote eer en een waar genoegen geweest zijn, wanneer ik hier in plaats van u een ander had mogen instal- leeren als burgemeester onzer gemeente. Iemand van erkende bekwaamheid, die naar algemeen oordeel de rechte man op de rechte plaats zou zijn geweest. Maar dit mocht niet zoo zijn. Maar, zult gij wellicht vragen, is dan de installatie van den heer Elgersma voor u niet een eer en genoegenEn dan moet ik daar volmondig op antwoorden neen, want ik ben van meening, dat uwe benoe ming, mijnheer Elgersma, is een zuivere partijbenoeming en, zooals ik u in mijn fe licitatiebrief schreef, niet een benoeming op grond van uwe capaciteiten. Wie van ons had vooraf iets van u gehoord, dafc ging boven het middelmatige? Sommigen wisten zelfs van uw bestaan niets af en vroegen mij wat voor man gij waart. En dan heb ik steeds gezegd, dat gij christe- lijk-histori8ch was en dat dit zeer zeker wel de oorzaak van uwe benoeming zal zijn geweest. En voor mij staat dan ook vast-, en ik wil dit bij deze gelegenheid herhalen, dat deze benoeming louter is een partijbenoeming." Spr. noemde deze regeeringsdaad niet anders dan een revolutieverwekkende daad en die had men op dit oogenblik dienen te vermijden, daar het platteland steeds het bolwerk tegen revolutie is geweest. „De heer v. d. Meij, (zoo vervolgde spr. dan,) wethouder van Barradeel, heeft, u genoemd een Zondagskind. Maar wordt men dit dan alleen omdat men C.-H. is? Gij zijt secretaris van Barradeel geworden doordat gij C.-H. waart en nu wordt gij burgemeester van Franekeradeel ook om dat gij C.-H. zijt. Eén onzer raadsleden vertelde, dat er eon achterstand van C.-H. burgemeesters in Friesland was en dat daarom uwe benoeming hier af kwam. En u wordt op een gemeente afgestuurd waar de meerderheid links was en zeker in eerstvolgende jaren ook links zal blij ven. Gij zult dus hier, in tegenstelling van uwe vorige gemeente, met een linksch college moeten samenwerken. En al is dit de eerste paar maanden niet het geval, ik veronderstel, dat straks met 1 September 2 linksche wethouders zullen worden be noemd. 't Zou ook al te gek zijn een link sche raad met een in meerderheid rechts college van B. en W. Zult gij de noodige tact bezitten om met deze menschen om te gaan? Zult gij een zoo ruim inzicht hebben, dat gij tegenover de meerderheid der ingezetenen die vrij heid van beweging zult voorstaan, die zij meenen noodig te hebben? Ziedaar een paar vragen, die ik op een dag als dezen meen u te moeten stellen. Zult gij kunnen medewerken met deze menschen tot heil onzer gemeente? Of zult gij uw eigen weg gaan en uw zin door drijven? Dan zullen wij u moeten negee- ren, zooals de regeering ons genegeerd heeft bij uwe benoeming. Ik hoop echter, dat het zoover niet zal behoeven te ko men." Na dan nog een hatelijkheid te hebben gelanceerd in verband met de vlugge af wikkeling van zaken ter secretarie be sloot spr. met den wensch, dat de nieuwe functionaris het bestuur der gemeente in den democratischen maar tevens zuinigen geest voort zal zetten van thans. De heer Elgersma hield daarop de ge bruikelijke toespraak, waarin hij ook dank te voor de hartelijke woorden van den loco-burgemeester. De andere raadsleden hebben in tegenstelling met wethouder v. d. Schaaf worden van oprechten geluk- wensch gesproken, ook door den heer Anema (S.D.A.P.) namens de geheele socialistische fractie. Laatstgenoemde ver klaarde uitdrukkelijk de woorden van den loco-burgemeester niet ten volle te onder schrijven. De heer Bruinsma (A.-R.) proteere'erde in het bijzonder tegen de „harde woorden" van den heer van der Schaaf, waaruit „een onbescheidenheid spreekt en onbeschaafd heid, die over heel Nederland moet klin ken" en dat heeft spr. zeer gedaan. Deze spr. wees er ook nog op, dat het met de linksche meerderheid nogal losloopt in Franekeradeel, waar bij de Prov. Staten verkiezingen rechts de meeste stemmen krijgt en bij de gemeenteraadsverkiezingen links. Van een groote linksche meerder heid is dus geen sprake. Te Almelo is een verplicht e win kelsluiting ingevoerd op Maandag middag, voorloopig uitsluitend voor kap pers. Te W a a 1 w ij k is plotseling overle den de heer C. J. C. Lavel, directeur post en telegraafkantoor. De gemeenteraad van Amsterdam besloot met 29 tegen 16 stemmen tot dem ping van de Vijzelsgracht. W0UBRUGGE. Botsing op de brug. Op de brug liggen de over de Wouidwatering had een ernstige aanrijding plaats tusschen een auto, be stuurd door mej. B. alhier en een motorrij der, de heer van der P. uit Katwijk. Ter wijl mej. B. met haar wagen over de brug reed kwam van tegenovergestelde rich tang de motorrijder met snelle vaart aanrijden. De laatste had blijkbaar geen tijd meer over om te remmen en doordat de passage te eng was reed hij in volle vaart tegen de auto, met gevolg dat hij op de brug werd geworpen. Hevig bloedende uit het hoofd legde Dr. Loth het eerste verband. Het mo torrijwiel was licht beschadigd. Mej. B. kwam met de schrik vrij. De heer van der P. is volgens de meening van andere Ka<t- wijkers alhier werkzaam een woeste rijder, het is te hopen dat dit ongeval, wat be trekkelijk nog weer goed afliep, een af doende les voor dezen heer is geweest. Aanbesteding. Het bestuur van den polder Vierambacht heeft in het openbaar aanbesteed de leveringen van 600 M3. grind, de laagste inschrijver was de heer Ver sloot van Bodegraven voor 2.67 per M3. aan wien de levering is opgedragen. SASSENHEIM Ongeval. Bij het leggen yan de riolecring- werken had de werkman A. O. het ongeluk, doordat hij struikelde, onder een scherpe dis selbijl te komen, waarbij hij een diepe snij- wende opliep op zijn schedel. Hevig bloedend werd hij, na eerst verbonden te zijn dour dr. P. L. Grand, naar het wijkgebouw vervoerd. Later is hij thuis gebracht. Naar men vernomen heeft maakt de patiënt het redelijk wel. Rijkspostspaarbank. In de maand Juni werd ingelegd ƒ4453.61 en terugbetaald 4399.52. Het laatst afgegeven boekje draagt het nummer 3273. Postkantoor. Als onbestelbaar terugge komen in de laatste helft van de maand Juni: Brief, Buitenland: Hanse Matuschke, Mainz. „Crescendo". Volgende week Zaterdag avond hoopt de Chr. Muziekvereeniging „Cres cendo" een openlucht-concert te geven in de muziektent aan de Charbonlaan. ZOETERWOUDE Geboren: Johannes Gerardus z. van J. Overdevest en M. B. v. d. Geest Daniël Gijsbertus z. van A. J. v. Kempen en A. M. de Groot Alida Maria d. van J. C. Rossen berg en J. M. de Groot Johanna d. van P. Brandhorst en T. Smink. Hendrikus Theo- dorus z. van H. J. Oostdam en B. C. Zwet sloot. Ondertrouwd: J. G. van Winden 24 j. wonende te Leiden en H. A. v. d. Krogt 22 j. Getrouwd: P. L. Wols en J. van Bem- melen A. du Prie en Tj. Rijkstra. Deken L. A. A. M. Westerhoudt. Naar de N. H. Crt, verneemt, heeft de hoogeerw. heer L, A. A. M. Westerhoudt, die, naar men zich zal herinneren, te Rome ziek is geworden en na dien tijd om gezondheids redenen in Zwitserland heeft vertoefd, en nu te Vught verblijft houdt, Donderdag een bezoek gebracht aan zijn pastorie aan de Leidsche- vaart. Z.H.E. zal echter weer naar Vught te- rugkeeren, want hem is voor nog geruimen tijd volstrekte rust voorgeschreven. Het zal nog wel eenige maanden duren voordat hij het parochiewerk zal hervatten. Audiëntie. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal Donderdag der volgende week geen audiëntie verleenen. 152. Trappen, meneertje, trappen! En hollen! Ds hielen sloegen tegen de ruggen. En hordden als vuur, natuurlijk. Soms sloegen ze driemaal in het gras om, om weer vliegensvlug op te staan F.n dan maar weer hollen, jongens, en trappen 'n Trap naar voren, een trap naar achteren naar rechts, naar links, beentje over, sc'niin- bewegingen om de vijand te verschalken, En van de tribune: Toe Jules! Hup Piet! Vooruit, Fikkie! Centeren! Weg ermee, Frits! Stom! Pech! Er over! Toe, Piet! Hop, hop, hop! Toe dan! Het ging er dan ook om. Frater Alfonso van het welbekende jongens-patronaat St. Radboud te Medemblik had juist afgetrapt en de kamp tusschen de élite-elftallen van St. Radboud en St. Bonifacius was met geweldige geestdrift onder spelers en toeschouwers begonnen: b!auw-wit tegen zwart-rood (de Mill Hill- kleuren). Wat liepen die jongens En wat schreeuwde de tribune! Het wiemelde voor mijn oogen en het tuuterde in mijn ooren. Maar toch was het fijn. Ja, het deed mij werkelijk goed en verplaatste mij jaren terug toen ik ook nog zoo fijn kon hollen. Heerlijke zorgelooze tijd! En dan die IJsco's. Ja. er waren ook twee ijswagentjes besteld om de plechtigheid luis ter bij te zetten. De geheele schaar van teza men een kleine tweehonderd jongens was voor zien van bonnen en de IJsco-man en de IJsco- vrouw hadden geen handen genoeg om de bon nen aan te nemen en hun heerlijk fabrikaat uit te deelen, vóór het spel en na het spel. Het was heerlijk weer. We hadden allen een extra goede zin temidden van die blijde jeugd en ik vergat een oogenblik de zware zorgen welke die zwart-rooden mij kosten. Zorgt dat ik wat vaker mijn zorgen min der voel door mij goed te helpen? Si. Bonifacius-Missiehuis. Father LEFEBER Hoorn, postrek. 120937. Directeur. Ge wordt ingeschreven in de Stichterslijst door ineens of bij gedeelten honderd gulden te schenken. VEREENIGING „DE NARCIS" De heer Grullemans legt het voorzitterschap De heer C. M. Grullemans heeft besloten om tegen 15 Juli a.s. het voorzitterschap van de Vereeniging „De Narcis" neer te leggen, daar voor aangrijpende zijn 70sten verjaardag, wel ke de heer Grullemans op 16 Juli a.s. hoopt te vieren. „Weekbl. v. Bloembollent." ZWEMMEN Volkswedstrijden „De Zijl". Het bestuur van „De Zijl" verzoekt ons mede te deelen, dat de inschrijving voor de Volkswedstrijden op Woensdag 15 Juli a.s. nam. 7 uur en de inschrijving voor de onderlinge wedstrijden op Zaterdag 18 Juli a.s. nam. 3 uur vanaf heden is open gesteld en wel tot en met a.s. Woensdag 8 Juli bij de zwemonderwijzers in de Zweminrichting. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.30—8.30 uur. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door de doktoren: De Graaff, Kist, Hovens Gréve en Timmer- De Zondagsdienst der huisartsen wordt te Oegstgeest waargenomen door dr. Hu- genholz. Tel. 390. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 29 Ju ni tot en met Zondag 5 Juli a. s. waargenomen door apotheken: G. D. Reijst Steenstraat 35, telefoon 138 en A. J. Donk Doezastraat 31, telefoon 1313. KREET VOOR HET KIND. Eventjes een klein verhaaltje, Als u mij uw aandacht gunt, 't Is er een, niet vroolijk, maar een Dat u vroolijk maken kunt. 't Gaat om heele kleine peuters Zonder vader, zonder naam, Die, ofschoon zij niets misdreven, Dragen onverdiende blaam. Om die kleinen op te voeden Tot een echte vrouw of man, Doet hier de Cortona-stichting Jaren reeds al wat zij kan. Nu reeds meer dan twaalf jaren Heeft zij zooveel goeds gedaan, Zij betaalde schuld van and'ren, Maar haar eigen schuld bleef staan. En op 't koperen bestaansfeest Is aan feesten niet gedacht, Maar is er in plaats van eten Een idee ter disch gebracht. Het bestuur wou schuld aflossen, Een zeer feestelijk idee, En daar deed natuurlijk ied're Echte Leidenaar aan mee. Maar 't zou niet een bloempjesdag zijn, Dat wordt al zooveel gedaan; Neen, wij bellen met een lijstje Bij de goede menschen aan. Zoo gezegd en zoo gehandeld, Maar 't verwachte resultaat Is: wanneer het zoo blijft doorgaan Staan de kleintjes gauw op straat. Kijk, dat zou toch zeker strijden Met uw hartelijk gevoel, Denk eens even aan die kind'ren, Denk eens even aan dat doel. Ook bij U zal 't lijstje komen, Och, begin dan niet met Maarl Leg veel liever voor dat lijstje 'n Gulden of rijksdaalder klaar. Denk dan eventjes eens anders, Denk niet aan malaisetijd, Want al geeft u een rijksdaalder Dan bent u die toch niet kwijt. Als een blik dier kinderoogen U dank bracht voor wat u dêe, En U keek dan in die kijkers, 'k Weet het vast, u gaf er twee. Kunt u heusch zooveel niet missen, Geef dan wat u missen kunt, Want het is onmoog'lijk dat u 't Het onschuldig kind niet gunt. Heusch, dan zal 't nog vroolijk worden, Nu na twaalf en half jaar, Leg dus gauw uw goede gave Voor 't Cortona-kindje klaar! TSpUBADOUR. LEIDEN. Geslaagd: cand.-examen Ned. taal- en letterk. de heer W. G. Nodegraaf (Den Haag); cand-ex. rechtsgeleerdheid de heeren J. J. A. Wijs (Den Haag), R. Meurs (Hil versum) doct.-examen rechtsgeleerdheid de hee ren: W. O. Lieuwen (Scheveningen) en A. Rubbens (Baerle Hartog). cand.-examen klass. letteren de heer M. H. A. L. H. v. d. Valk (Hillegersberg) cand.examen wis- en natuurkunde let ter G. de heer P. G. Roodhuijzen (L e i- d e n). Idem letter F de heer D. A. Weijs (L e i d e n). Idem letter L mej. B. U. Hom mes (Leiden); econ. cand.-examen indologie de heer A. Hooftman (Boskoop); cand.-examen Chineesch-Japansch de heer J. C. C. W. v. Nooten (Den Kaag). Aan de R.-K. Vakschool alhier slaagde voor de acte N XVII (Middelbare bevoegd heid leerares huishoudkunde en waschbe'- handeling) mej. M. A. Buzée alhier. De heer H. G. Vermey, alhier, slaagde voor het examen in Boekhouden, afgeno men door de Ver. van Leeraren (opgeleid door de Pontschool, Steenschuur 14). Leidsche Processie naar Noordwijk. De Leidsche Urocessie naar Noordrt zal dit jaar plaats hebben op Dondert 6 Augustus a.s.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2