UIT DE OMGEVING LAND- EN TUINBOUW ZATERDAG 4 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 De heer van der Waals zal dan voorloopig te I Parijs blijven. Ook de vice-voorzitter, mr. A. G N. Swart, zal zich morgen weder naar i Parijs begeven. Het comité heeft goeden moed dat het er in zal slagen, het nieuwe paviljoen in den loop van de volgende maand voor het publiek open te stellen. Geen kwaadwilligheid in het spel? De commandant van de brandweer heeft ver- klaard dat het juist is, dat de brandmelder in j de nabijheid van het Nederlandsche paviljoen op de koloniale tentoonstelling Zaterdagavond twaalf uur, dus vóór den brand, werd verbrij zeld. Brandweerlieden begaven zich ter plaat se en vertoefden er vrij geruimen tijd zonder iets verdachts waar te nemen. De commandant is van oordeel, dat hier slechts een samenloop van omstandigheden kan zijn. De loop van het onderzoek doet tot dusver niet denken aan kwaad opzet, doch anderzijds wordt van de zijde van de prefectuur van poli tie opgemerkt, dat de electrische stroom om twee uur 's morgens werd afgesloten, terwijl de brand om vijf uur werd gemeld. Dit tast evenwel niet de onderstelling aan aldus wordt er op gewezen dat kortsluiting, in dien deze aanwezig was, kan ontstaan zijn vóór de stroom werd afgesloten en het vuur kon voortsmeulen. zonder dat de aanwezigheid daarvan werd ontdekt. Leriche, commissaris van politie op de ten toonstelling, is belast met een onderzoek naar incidenten, waarvan in zekere bladen is mel ding gemaakt. Brand op goederenstation in den Kaukasus. Op het goederenstation te Eriwan (Kauka sus) is brand uitgebroken, ten gevolge waar van ongeveer 20 goederenwagens werden ver woest. Daar er gevaar bestond, dat twee, op zijsporen staande petroleumtreinen door het vuur zouden worden aangetast, snelden troe- yenafdeelingen van het Roode Leger te hulp Na het blusschingswerk bleek, dat in totaal vier personen in de vlammen waren omgeko men, terwijl 35 personen werden gewond, van wie verscheiden zwaar. De chef van het goe derenstation is in arrest gesteld. HILLEGOM. Kras. Deze week konden wij getuige zijn, dat de loodgieter L. G. Bakker niet bang is uitgevallen. Hij is n.l. bezig de leien van den toren der St. Martinuskerk te herstellen en gaat tot aan het kruis. Als men nu bedenkt, dat deze onvermoeide werker de 70 achter zich heeft, is de ver melding van dit gevaarlijke karweitje zeker niet misplaatst. Paard geschrokken. Gisteren schrok het paard van den melkslijter Berkhout aan de Weeresteinstraat voor een passce- renden auto. Het dier vloog met den wagen achter zich het trottoir op, met gevolg, dat de veiling van den wagen vernield werd en het lemoen gekraakt. Persoonlijke on gelukken hadden gélukkig niet plaats. KATWIJK AAN DEN RIJN. pech. Bij het begin van den Voor- straat, bij den heer v. P., is de straat in zoodanige conditie, dat de tramrails op meerdere plaatsen boven de straat uit komt. Een daar passeerende auto kwam met zijn voorwiel achter die rail en de be stuurder was niet in de gelegenheid de auto in de goede richting te krijgen. Door wringen brak de vooras en de auto dook op den grond. Gelukkig reed de bestuurder met een zeer matigen gang, zoodat onge lukken voorkomen werden. Hierdoor bleef het bij materieele schade. „Landbouvvlust". Het pand „Land- bouwlust", eigendom van de gemeente, zal binnenkort worden afgebroken en naar we vernemen, het terrein dienstig gemaakt worden voor losplaats. Ook „Callao" zal on- der sloopershamer vallen. Tuinbouw. Een zwaluw geeft nog geen zomer, en een twee weken met een gunstig j verloop in den tuinbouw geeft nog geen totaal gunstigen uitkomst. Doch er is toch reden om dankbaar te zijn. Met de aardap pelziekte stond het er eenige weken slecht voor, en hoewel enkele er zeer nadeelige gevolgen van hebben ondervonden, vooial nu de prijzen goed blijven, liep het tot he den tamelijk goed af. Van ziekte in de knol len is tot heden nog weinig te bespeuren. Alleen zijn die perceelen, waar de ziekie nogal optrad, in den groei belemmerd, zoo dat het beschot zeer tegenvalt. Echter in het algemeen is er op heden nog geen re den tot klagen, integendeel. En dat zegt in den tegenwoordigen tijd van klagen uog wel wat. De teelt van vroege aardappelen gaat ook hier merkbaar inkrimpen. De kwantiteit is aanzienlijk minder dan vonge jaren. Mogelijk, dat deze betere uitkomst, als dat gehandhaaft blijft, er toe leidt dat men weer in de richting van vroege aard appelenteelt gaat werken. Ook met de bos- peen liep het tot heden naar genoegen. Voor die een goed gewas hebben, en daar dient de berekening toch naar gemaakt, is de uitkomst werkelijk goed. LEIMUIDEN. Personalia. Aan de Middelbare Tech nische school te Haarlem is bevorderd in de afdeeling Bouwkunde van het eerste naar het tweede studiejaar J. G. Beuk. VOORSCHOTEN. Gunning. Door de commissie van be heer van het lichtbedrijf der gemeeute Stompwijk en Veur is gegund aan H. A. Niersman en Zonen, aannemer alhier, het bouwe nvan een kantoorgebouw met boven woning en magazijnen voor de som van 20.376 op het terrein van de gasfabriek te Leidschendam. HAARLEMMERMEER. Geboren: G. Bood-van Lubek, z. L. de Berg-v. d. Wolf, z. M. Galis-van Beusekom, z. G. M. Mast-Venema, z. M. Leen-van Oeveren, z. N. Wisse-Ce- vaal, z. A. Donker-van Rijn, cL Ondertrouwd: J. Ridder. 24 jaar en L. Winiddg, 24 jaar. J. van der Meer. 37 jaar en K. A. v. d. Meulen, 17 jaar. M. Bakker, 24 jaar en A. M. Za-ntman, 22 jaar. J. N. de Koning, 27 jaar en C. Vastenhout, 21 jaar. Ge t r o u w dG. Schouten, 30 jaar en A. C. Lamboo, 2S jaar. D. van den Oever, 22 jaar en A. v. d. Berg, 25 jaar. W. Borst 36 jaar en J. Hesseling 27 jaar. Overleden: Martha van Rijn, 33 jaar ongehuwd, dochter van G. van Rijn. Hen- dirikus van Wijk, 70 jaar, ongehuwd. LISSE. Bekroond. Heb gemengd koor „Excel sior" behaalde op het concours te Aalsmeer in de afdeeling uitmuntendheid een 2e prijs met 292 punten. LEIDSCHENDAM. Consultatiebureau. Donderdag werd door het Wat-Gele Kruis te Leidschendam geopend het Consultatiebureau voor Zui gelingen. De bijeenkomst werd geopend door Pas toor Kamers, die burgemeester en wethou ders, mevr. Dr. van Laarhoven, doktoren en zusters van de verpleging en het bestuur van het Wit-Gele Kruis hartelijk welkom heette. Het verheugde spreker, dat het be stuur den dag heeft mogen beleven, dat dlii insti.tuut is opgericht, dat zulk een mooi doel heeft, n.l. het geven van advies door den kinderarts aa-n moeders voor de opvoe ding hunner kinderen. Hij spreekt de ver wachting uit da-t in de toekomst blijken zal, dat dit bureau in een behoefte voorzien zal. Zijn Eerw. wenschte mevr. Dr. van Laar hoven geluk bij het aanvaarden van hare taak, terwijl spreker een beroep deed op de heeren doktoren om hunne medewerking. Hierna werden aan de aanwezigen ver- verschingen rongedeeld. Dan nam burg. Keijzer het woord en wenschte het bestuur van het Wit-Gele Kruis gei uk met de instelling van dit bu reau en vertrouwde, dat het instituut voor adle moeders zonder uitzondering zijn vruch ten zal afwerpen. Hij zegt gaarne zijn me dewerking toe en zal bij de aangiften van geboorten aan de ouders een brochure af geven. waarin het consultatiebureau voor zuigelingen ten zeerste zal worden aanbe volen. Vermeld zij nog, dat bij de opening het bureau druk bezocht werd. Het- bureau is geopend iederen Donder dag van 23 uur en is gevestigd in het pa- I troiriaatsgebouw aan de Damlaan. I Bezoeken zijn kosteloos voor adle gezind ten. OEGSTGEEST. Personalia. Aan de Middelbare tech nische school te Haarlem is bevorderd in de afd. elecbrotechniek van het tweede stu diejaar tot het practische studiejaar M. van d.er Putten. In de Langstraat heeft een botsing plaats gehad tusschen een auto van G. uit Scheveningen en een auto van D. alhier. Eén der wagens werd uit een garage gere den, hetgen door den bestuurder van den uit de Langstraat komenden auto niet was opgemerkt. Ook bier liep het ongeval met materieele schade af. Geboren: Wilhelmus Henricus Joan nes Antonius, z. van P. J. Croon en J. M. Smit. Trijntje, d. van D. Hart en T. Wassenaar. Hermina Johanna, d. van G. J. van der Klis en G. C. van Beekum. Ralph, z. van J. W. Brown en E. J. S. Al- bert. Ondertrouwd: A. Veen en L. Rijp- kema. J. F. Clardij en P. D. van den Berge. F. P. van Leeuwen en A. W. Hen- kes. B. C. Palland en T. Magré. H. Verhoeven en G. Magré. Overleden: M. Oostwald 60 j., echt- genoote van E. Kahn. N00RDWIJKERH0UT. Bekroond. Het kinderkoor „Concor dia" behaalde op het con cours te Aalsmeer een 2de prijs rne-t 279 punten. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Zomerweer geeft grooten aanvoer en zomerprijzen, d.w.'z. aan den lagen kant. De verscheidenheid is ook groot. Hier volgen eenige prijzen: Snijbloe men per 100: Soabiosa f 0.700.80, Camper- nella f 0.40—0.50, Korenbloemen f 0.200.25, Zinnia f9.304.80, Juliaantjes f 0.120.16, Delphiniums f 3.3.50, Anemonen f 0.40— 0.50, Ranonkels 0.200.30, Lathyrus f 0.30 0.40, Asters f 0.300.40, Rose anjers f 0.70 0.90, Anjers Groenhart f 0.140.17, Parel- anjers f 0.170.21, Witte Margrieten f 0.300.35, Centaurea f 0.4Ó—0.60, Convili's f 0.901.Lelie's f 7.408.40. Gladiolen: Wilbrink f2.2.40, Voght f2.803.10, Hal- ley f 1.601.80. Dahlia's per 100 f 6.6.20, Pompon Dahlia's per 100 f 2.504.En- gelsche Irissen per 100: Albert 7090 ct. Purper 4080 ct. Rozen per bos van 2 stuks: Landia f 0.40—0.50, Ophelia f 0.40—0.50, Golden Ophelia f 0.450.55, Headley f 0.700.90, Columbia f 0.400.50, Butterfly f 0.400.50, Miss Edith Helen f 0.901.10, Cl. Pernet f 0.30—0.40. SASSENHEIM. Raadsbesluiten. In de besloten verga dering van den gemeenteraad is het ver zoek van F. v. d. Wallen, om niet over te gaan tot verbetering van de huizen op 't Kuipershofje met algemeene stemmen af gewezen. Naar aanleiding van het rapport commis sie Speelman werd eveneens met algemee ne stemmen besloten de oude Herv. School aan het kerkbestuur te verkoopen voor 10.000 onder voorwaarden, dat het voor den tuin van den heer den Haan en het schoolplein 2 M. achteruit geplaatst moet worden, zoodat daar een parkeerruimte komt voor 6 a 7 auto's. Tevens is besloten de Gouverneuxlaan te, verbreeden en een hek te doen plaatsen op de afscheiding van het terrein van de hee ren Esseveld. Personalia. De heer H. Dannijs alhier, behaalde het diploma boekhouden, uitge reikt vanwege de Fed. „Mercurius". Hij werd opgeleid door de Pomtschool. Steen- schuur 14, Ledden. WASSENAAR. Botsingen. In de Kerkstraat ter hoog te van den Burchtstraat heeft een botsing plaats gehad tusschen een. auto. bestuurd door van der K. en een auto, bestuurd door A., beiden uit den Haag. De bestuurder van eerstgenoemde wagen stopte plotse ling, omdat hij een verkeerde richting in sloeg, met het gevolg, dat de andere auto er opliep. Beide wagens kregen materieele l schade. ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Aan de Middelbare Techn. School te Haarlem is in de afd. Werktuig bouwkunde bevorderd van het tweede tot het practische leerjaar J. C. Vellekoop. In gesmolten lood gestapt. Een 8-jarig kind van v. R. uit de van Reedestraat had gis- teienmiddag het ongeluk in een pot met ge smolten lood te stappen, waardoor hii aan zijn voet vrij ernstige brandwonden bekwam. Dr. v, W. verleende heelkundige hulp. Gevonden voorwerpen. 1 dienstregeling (tram) 1 regenjas 1 broche 1 pad vindersmes 1 portemonnaie met inhoud. BOSKOOP Bloemendag. De gehouden bloemendag voor de bestrijding der tuberculose alhier heeit opgebracht de som van ruim 343. K.R.O.-avond. Het K.R.O.-sextet, onder leiding van Piet Lustenhouwer gaf Woensdag avond j.l, een muziek-avond in het RK ver- eenigingsgebouw. De voorzitter der K.S.A., de heer Vermeulen, opende deze avond en heette alle aanwezigen hartelijk welkom, in 't bijzonder de voorzitter van den K R.O., pastoor L. H. Perquin, en pastoor Daalmans. Het deed spreker genoegen, dat zoovelen opgekomen waren, om het K.R.O.- sextet ook eens van nabij te bezien en te hoo- ren, en wenschte de aanwezigen een gezellige avond. Het sextet opende met de K.R.O.-marsch van Piet Lustenhouwer. Nog enkele nummers wer den ten gehoore gebracht, waarna pastoor Perquin een propaganda-rede hield. In deze rede gaf spreker een kort overzocht van het ontstaan en de ontwikkeling van den Kath. Radio Omroep, hoe zij vroeger voor de ver deeling van den zendtijd slechts één avond in de week mocht uitzenden en bij verdere po gingen de deur gesloten werd. Hierna de strijd tegen de pogingen om de radio neutraal te ma ken. Bij het pas oprichten van den K.R.O werd er geschreven, dat deze omroep geen jaar zou bestaan. Het zou toen misschien beter zijn ge weest iets voorzichtiger met deze voorspellin gen te zijn. De K.R.O. heeft nu eigen kantoor met 40 personen aan personeel, en in Hil- sum een studio, en alles zonder eenige schu-d. Wat betreft de programma's welke door den K.R.O. worden samengesteld zijn deze steeds een verbetering. Zelfs de grootste tegenstan ders hebben respect voor de K.R.O.-program- ma's. Dit bleek o.a. uit een tweetal brieven, onderteekend door VARA-leden, waarin niets dan lof stond, in een dezer twee zelfs het ver zoek, het godsdienstig halfuurtje van 's Zon dags, te verlengen tot 1 uur. Na nog over een en ander uitgewijd te heb ben, sloot spreker deze propaganda-rede met het verzoek de K.R.O. in alles te steunen en te helpen. De heer Vermeulen bedankte hierna pastoor Perquin voor zijn toespraak en bood hem na mens het bestuur der K.S.A. een album van Boskoop aan, welke in dank werd aangenomen. Na de pauze werden nog verschillende num mers gegeven, welke zeer in den smaak vielen De heer Vermeulen sloot deze avond met een woord van dank aan het sextet en over handigde Piet Lustenhouwer een bloemenmand Tot slot werd door alle aanwezigen het K.R. O.-strijdlied gezongen. BODEGRAVEN Arbeidsbeurs. Bij de gemeentelijke ar beidsbeurs staan heden als werkloos inge schreven: 7 timmerlieden 1 metselaar 2 opperlieden 16 losse werklieden 1 fa brieksarbeider 1 schipper 1 stoker 2 grondwerkers 2 pakhuisknechts 1 chauf feur. Inlichtingen aan heeren werkgevers wor den gaarne verstrekt. Gevonden voorwerpen. 1 paar beenpijpen 1 pak met inhoud 1 Fordwieldop. Ver loren: een pak manufacturen. Inlichtingen ter Secretarie. Geboren: Catharina Adriana d. van A. Hoogendoorn en C. A. Graafland Johanna Alida Maria d. van H. Humme en A. M. Na- trop Johanna Francisca d. van J. Verhagen en A. C. de Wit. Ondertrouwd: J. J. de Groot 24 j. en C. C. ten Brink 25 j. G. G. Pijnacker 24 j. en A. B. de Koning 22 j. A. van Vreeden- daal 28 j. en J. Roerhorst 26 j. Getrouwd: J. van Aalst 42 j. en J. C. van Wijk 38 j. Overleden: M. van der Giesen, gehuwd met Bn. Batelaan (overl. te Utrecht) Arie Graafland 71 j. gehuwd met J. den Ouden. Gevestigd: M. J. Twaalfhoven, van Wil- nis R. van Breene, dienstbode, van 's Gra- venhage H. Bergsma en gezin, gemeente veldwachter, van Amsterdam Th. H. Meijer, chauffeur, van Zwammerdam. Vertrokken: J. van den Berg, naar Woerden R. Kuijper naar Zwammerdam J P. van der Waaij, naar Kamerik. NIEUWKOOP. Personalia. Aan de Middelbare Techn. School te Haarlem is bevorderd van het eerste tot het tweede studiejaar in de afd. electrotechniek J. J. A. Klaus. Bekroond. De Christelijke Zangvereeni- ging „De Lofstem" alhier behaalde op het muziek- en zangconcours te Aalsmeer een 2de prijs in derde afdeeling. Gemeenteraad. Woensdag a.s. komt de Raad dezer gemeente bijeen. Agenda: 1. Inge komen stukken en mededeelingen. 2. Onder zoek geloofsbrieven. 3. Commissie tot wering van schoolverzuim. Met prae-advies. 4. Ver goeding aan de bijzondere scholen. Met prae- advies. 5. Benoeming van 4 leden voor de schattingscommissie. Aftredend de heeren P. A. Th. van der Weijden P. G. Overvliet, L. Zijerveld en C. Nell Voorgesteld worde de aftredende leden te herbenoemen. 6. Wijziging van de begrooting. Geboren: Willem Pieter z. van P Noor- dam eri J. M. Ooms Leonardus z. van A. van der Voorn en C, Blom Gerarda Johan na d. van A. C. Balvert en J. C. van Koert, Nicolaas z. van F, van der Wel en M. ven Vliet Dirkje d, van G. Kranenburg en G. J. Verduyn. Overleden: Levenloos aangegeven kind van J. C. Koehein en M. Verlooij. WOERDEN. N. Brunt, t Alhier is overleden de heer N. Brunt op 82-jarigen leeftijd. De overledene was een gezien persoon in deze gemeente. Van 1907 tot 1924 is hij onafgebroken lid der Gemeenteraad ge weest, waarbij hij deel uit maakte van de Christelijk Historische fractie, terwijl hij van 1915 tot 1918 het wethouderschap be kleedde. De heer Brunt was ook een der oprichters van de Christelijke scholen j1- hier. Personalia. Tot directeur van de drinkwaterleiding „De Elf Gemeenteu" is benoemd de heer Weerdman, tot héden di recteur der Gasfabriek te Wemeldinge. De directeur zal zich te dezer stede vestigen. De heer B. Klomp, onderwijzer aan de Christelijke school alhier, is benoemd aan de Christelijke U.L.O.-school te Francxer. De Oranjefeesten. De Vereenigmg „Koninginnedag" houdt Maandagavond een belangrijke algemeene ledenvergadering in hotel Ruys des avonds 8 uur. Op deze ver gadering zal het voorloopige programma voor de a.s. Oranjefeesten worden opge maakt. Aanrijding. Op de Van der Valk Bou- manlaan had gisteren een aanrijding plaats tusschen een luxe auto en een fietsrijder. De 60-jarige G. alhier, die niet geheel rechts scheen te rijden werd door de achier hem komende auto aangereden. Hij be kwam eenige niet-ernstige wonden aan hoofd en armen. Bij den heer V. werd hij door een daar ten huize vertoevende ver pleegster verbonden. De fiets werd ten deele vernield. Brand in een houten loods. Gister avond ongeveer 6 uur ontstond brand in de hooi- en houtloods van den heer Noord- dam in de Pannenbakkerijen, gelegen ter hoogte van De Kwakel. Door het aanslaan van een auto, die zich in deze schuur be vond, sloeg een vlam uit, die de loods spoe dig in lichte laaien zette. De brandweer die telefonisch was gewaarschuwd, was in een minimum van tijd aanwezig en be streed de vlammen met drie stralen. Eeni ge belendende perceelen werden geheel ont ruimd, maar konden door nathouden wor den beveiligd. De schuur brandde bijna geheel uit. Ge- ruimen tijd moest men het smeulende hooi nog bespuiten, voordat alle gevaar geweken was. Voor de brand bestond een groote be langstelling van het publiek, dat door de politie op veilige afstand werd gehouden. Ook de regeling van het zeer drukke ver keer was bij de politie in veilige handen. ALLERLEI De aardbeicampagne. Door het warme ro- nierweer is in het midden dezer week de aan voer der aardbeien geweldig toegenomen, er zijn velden, welke al aardig beginnen te ver minderen. Wanneer niet spoedig regen komt zal de pluk snel verloopen, vooral omdat nog heel veel kleine vruchten aan de plant op vocht wachten. De felle zon is ook oorzaak, dat de prijzen dun blijven en de voorraad zwak wordt. De late soorten beginnen ook aan den pluk te komen, verder is de kwaliteit zeer goed. Gros C.olmann. Den 30sten Juni kwamen de eerste Gros Colmann, een druivensoort, in den handel van de kweekerij „Nieuw Honsel". De noteeringen bewogen zich om 1 pe: kilo. De nieuwe sla. Middenweek werd opnieuw sla van den kouden grond aangeboden en wel in een flinke hoeveelheid, en prachtig van kwa liteit. Ook kunnen wij melden, dat in deze sla geen luis voorkomt. Door het warme zomer- meer is de vraag naar dit goed groot, zoodat vlugge prijzen worden gemaakt De soort is in hoofdzaak „Zwart Duitsch" of wel ..Bonte Chili", welke soorten immer mooie groote en vaste kroppen oplevern. De aardappelen in deze week. De beschot ten der aardappelen vallen deze week nog te gen, alleen valt de smaak van het goed te roe men. De eerstelingen en ook de Schoolmeester komen het meest in den handel, door de bui- tenlandsche vraag en ook door de binnenland sche behoeften loopen de prijzen nog op een verschijnsel, dat niet veelvuldig voorkomt Op enkele stukken komen ziektegevallen voor, Reclame. Wij komen weder in den tijd van het seizoen van vruchten, vooral van drui ven en tomaten, welke dan alleen met succes kunnen worden verbouwd, wanneer veel re clame wordt gemaakt. Het Bureau der veilin gen heeft ook de binnenlandsche reclame ter hand genomen. Op een ruime schaal zijn overal sprekende reclameplaten opgehangen met „to maten is gezondheid". Koude kas-tomaten. Heden werden de eerste koude kas-tomaten aangeboden. Komkommers. Wij zijn in den druksten tijd der komkommer-aanvoer, zoodat dage lijksch duizenden stuks verzonden worden De noteeringen liepen middenweek iets naar boven, de witte soorten staan het hoogst in prijs.' Op tal van tuinen komen verschillende cultuursziekten voor. Groene komkommers, soort speciaal voor den groothandel, komen nu even om en bij de 7 per 100 stuks. De handelDe handel is momenteel maar slapjes, in de buitenproducten op enkele uit zonderingen na komen beneden den kasprijs. Wel is voor den tuinder het voorjaar niet slecht geweest, doch wel moet er nog wat ge beuren, v.il van een redelijk jaar kunnen wor den gesproken. Waren enkele veilingvereeni- gingen iets in veilingbedrag vooruit, thans gaat men weer achteruit. INGEZONDEN STUKKEN ZWAMMERDAM Gevestigd: uit Bodegraven: W. Steen- vcort, echtg. van J. van Vliet, C 96 uit Kol- lumerland c.a.: J. Postma, veehoudersknecht, D 18 uit Beekum (Duitschland): K. Edel- meier, C. 46 uit Amsterdam: J. Louwerse, veehoudersknecht, A. 109 uit Reeuwijk: T. H. Baars, veehouder, D. 13 uit Willige- Lan- gerak: A. C. W. Nobel, echtg. van Th. H Baars D. 13 uit Bodegraven: H. J. Hilgers en ge zin, schipper, C. 97 uit Bodegraven: A. C. Kruisman, wed. B. Rademaker, C. 106 uit Alphen a. d. Rijn: H. Knoppers, dienstbode, B. 96 uit Bodegraven: H. W. van der Vis en gezin, arbeider, C 34 uit Enkhuizen: I. J. Onderwater, A. 132 uit Reeuwijk: J. van Os, veehandelaar, D. 25 uit Haastrecht: C. van der Vlist, echtg. van J. van Os, D 25 uit Opsterland: S. de Leeuw, veehouders- knecht, B. 96 uit Amsterdam J. Zaal, B. 18 uit Bodegraven: R. Kuijper, woonwagen „Res Nova". Vertrokken: naar Bodegraven: H. A, Disseldorp en gezin naar Bodegraven, Wli- helminastraat 16 P. Verbeek naar Zeist: Tiendweg 3: P. Chr. van der Wolf naar Leiderdorp „Spekhoeve" F. Helder naar Bodegraven, Meye 35: A. G. Pijnacker en ge zin naar Wanne-Eickel (Duitschland) J. Rijlaarsdam en gezin naar Wassenaar, Oud- dorperweg 22: T. C. Rodenburg naar Ha- zerswoude, Rijndijk: M. W. van Velsen, naar Hekendorp, Raadwijk 99 M. W. Kruijt en gezin .naar Amsterdam, Spaarnwouderdijk 463 J. Helder naar Lisse, 3e Poellaan 47: C J. van Nieuwkoop naar Bodegraven, Mauritsstraat 10: Th. H. Meyer, chauffeur. WANHOPIGE TOESTAND Wie is verantwoordelijk? Mijnheer de Redacteur! Beleefd komen wij u vragen eenige plaats ruimte beschikbaar te stellen voor het navol gende. Bij voorbaat onze dank. j Wij spreken hierboven van wanhopige toe stand en wenschen langs dezen weg de opinie van het publiek, in het bijzonder van de werk- I gevers en werknemers in de bouwbedrijven omtrent de wijze van afdoening van verzoeken voor vergunning tot den bouw en verbouw van onderscheidene werken. Om in het kort een en ander weer te geven, beginnen wij met enkele voorbeelden: 1. Verzoek vergunning te verleenen tot den bouw van middenstandswoningen aan den Lage Morschweg. Aanvraag ingezonden dato 19 Mei 1930, bouwvergunning ontvangen 24 Decamber 1930, duur plm. 7, zegge en schrijven zeven maan den. 2. Als voren, tot den bouw van midden- slandswoningen aan de Morschkade, Aanvraag ingezonden 9 April 1931, vergun ning verleend na verscheidene, wij zouden haast zeggen smeekbeden: 30 Juni 1931. 3. Alsvoren tot den bouw van 20 woningen. Aanvraag ingezonden ongeveer 6 maanden geleden; thans is er van vergunning nog niets bekend, 4. Alsvoren tot den bouw van 28 woningen. Aanvraag ingezonden 4 maanden geleden; vergunning blijft nog steeds uit. Voorts nog slechts een enkel voorbeeld van kleinere werken en werkjes. Verzoek tot het bouwen van een garage met tuinafscheiding ten behoeve van een heerenhuis aan den Warmonderweg. volgens bestaand type van het belendend perceel, verloopen 8 weken tusschen aanvraag en vergunning Verzoek tot het vergrooten van een keu kentje, aangevraagd vijf weken geleden; op vergunning wordt nog steeds gewacht. Wij willen het hierbij voorloopig laten en de vraag stellen wat hieraan te doen, over werk loosheid en slechte tijden enz. willen wij het thans niet hebben, de vraag dringt slechts naar voren, wie is hiervoro aansprakelijk te stellen Vervoegt men zich ter Secretarie, wordt men verwezen naar Bouw- en Woningtoezicht, van daar naar Gemeentewerken en omgekeerd enz. Welke regeling heerscht daar? Thans heb ben alle evenveel of evenweinig in te brengen, of hebben zij meer aandacht voor de klok? Of moet een en ander op een andere plaats gezocht worden; wij roepen door deze dan ook belanghebbenden, zoowel werkgevers als werk nemers op, om gemeenschappelijk hierteg" le protesteeren. Mijnheer de Redacteur, nogmaals dank u voor de verleende medewerking. Firma J. 't HART en D. AA' De Wetstraat 29, L»'

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 14